Қызылорда қаласының көшелеріне атау беру туралы
Қызылорда қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 51/3 шешімі және Қызылорда қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 2524 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 қаңтарда N 10-1-203 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына және Қызылорда қалалық ономастикалық комиссиясының 2011 жылғы 30 қарашадағы N 5/1 қорытындысына сәйкес Қызылорда қаласы тұрғындарының пiкiрiн ескере отырып, Қызылорда қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI және Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қызылорда қаласы мәслихатының 16.07.2013 N 19/5 шешімімен және Қызылорда қаласы әкімдігінің 16.03.2013 N 589 қаулысымен (қаулы мен шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жібек жолы көшесіне перпендикуляр, Түркістан көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы бірінші көше Жетібай Өндірбаев есімімен аталсын.
2. Мырқы Исаев көшесіне перпендикуляр, Түркістан көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы екінші көше Шынтас Жалғасбаев есімімен аталсын.
3. Мырқы Исаев көшесіне перпендикуляр, Түркістан көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы үшінші көше София Мақашева есімімен аталсын.
4. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы бірінші көше Есенгелді Шілдебаев есімімен аталсын.
5. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы екінші көше Қарағайлы көшесі болып аталсын.
6. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы үшінші көше Жақсыбай Құлымбетов есімімен аталсын.
7. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы төртінші көше Абдулла Шорағазы есімімен аталсын.
8. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы бесінші көше Ақшабұлақ көшесі болып аталсын.
9. Қорқыт ата көшесіне перпендикуляр, Сұлтанмахмұт Торайғыров көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы бірінші көше Әлмағамбет Ахметов есімімен аталсын.
10. Бибігүл Мәтенова көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы бірінші көше Әнес Алтынбеков есімімен аталсын.

О наименовании улиц города Кызылорды
Решение Кызылординского городского маслихата от 21 декабря 2011 года N 51/3 и Постановление Кызылординского городского акимата от 21 декабря 2011 года N 2524. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 12 января 2012 года за N 10-1-203
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и заключением городской ономастической комиссии города Кызылорда N 5/1 от 30 ноября 2011 года, учитывая мнение населения города Кызылорда, Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Кызылорда ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 16.07.2013 N 19/5 и постановления Кызылординского городского акимата от 16.07.2013 N 589 (постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Назвать именем Жетибая Ондирбаева первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Туркистан и перпендикулярно улице Жибек жолы.
2. Назвать именем Шынтаса Жалгасбаева вторую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Туркистан и перпендикулярно улице Мыркы Исаева.
3. Назвать именем Софии Макашевой третью улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Туркистан и перпендикулярно улице Мыркы Исаева.
4. Назвать именем Есенгелди Шилдебаева первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
5. Назвать улицей Карагайлы вторую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
6. Назвать именем Жаксыбая Кулымбетова третьую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
7. Назвать именем Абдулла Шорагазы четвертую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
8. Назвать улицей Акшабулак пятую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
9. Назвать именем Алмаганбета Ахметова первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Султанмахмут Торайгырова и перпендикулярно улице Коркыт ата.
10. Назвать именем Анеса Алтынбекова первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Бибигуля Мәтеновой.

11. Сұлтан Бейбарыс көшесіне перпендикуляр, Елеу Көшербаев көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы үшінші көше Жүсіп Бисариев есімімен аталсын.
12. Жібек жолы көшесіне перпендикуляр, Жетісу көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Сейтқасым Жүнісов есімімен аталсын.
13. Зейнулла Шүкіров көшесіне перпендикуляр, Елеу Көшербаев көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Серікбай Бедебеков есімімен аталсын.
14. Сұлтанмахмұт Торайғыров көшесіне перпендикуляр, Төлеген Тоқтаров көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы екінші көше Қаналы болыс есімімен аталсын.
15. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Қосасар көшесі болып аталсын.
16. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы екінші көше Тұмарөткел көшесі болып аталсын.
17. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы үшінші көше Бәйгеқұм көшесі болып аталсын.
18. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы төртінші көше Қаратал көшесі болып аталсын.
19. Жас алаш газеті көшесіне перпендикуляр, Қорқыт ата көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бесінші көше Жастар көшесі болып аталсын.
20. Астана даңғылыана параллель оң жағындағы бірінші көше Жақсылық Бекқожаев есімімен аталсын.
21. Астана даңғылына перпендикуляр, Амангелді Иманов көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы көше Сағат Боханов есімімен аталсын.
22. Астана даңғылына перпендикуляр, Елеу Көшербаев көшесіне параллель орналасқан оң жағындағы бірінші көше Базарбай Сарбасов есімімен аталсын.
23. Астана даңғылына перпендикуляр, Елеу Көшербаев көшесіне параллель сол жағындағы бірінші көше Хамза Сыздықов есімімен аталсын.
24. Астана даңғылына перпендикуляр, Амангелді Иманов көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Жақсылық Түменбаев есімімен аталсын.
25. Амангелді Иманов көшесіне перпендикуляр, Әбдіғаппар Ділманов көшесіне параллель орналасқан сол жағындағы бірінші көше Халипа Түлкібаева есімімен аталсын.
26. Астана даңғылына перпендикуляр, Жеңіс көшесінің сол жағында параллель орналасқан бірінші көше Толысбек Мырзабекұлы есімімен аталсын.
27. Тұрар Рысқұлов көшесінің сол жағында параллель орналасқан бірінші көше Ерназар Жүнісұлы есімімен аталсын.

11. Назвать именем Жусупа Бисариева третью улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Елеу Кошербаева и перпендикулярно улице Султана Бейбарыса.
12. Назвать именем Сейткасыма Жунусова первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Жетису и перпендикулярно улице Жибек жолы.
13. Назвать именем Серикбая Бедебекова первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Елеу Кошербаева и перпендикулярно улице Зейнуллы Шукурова.
14. Назвать именем Каналы болыса вторую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Толегена Токтарова и перпендикулярно улице Султанмахмута Торайгырова.
15. Назвать улицей Косасар первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
16. Назвать улицей Тумароткел вторую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
17. Назвать улицей Байгекум третьую улицу, которая расположена параллельно на левой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
18. Назвать улицой Каратал четвертую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
19. Назвать улицей Жастар пятую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Коркыт ата и перпендикулярно улице газета Жас алаш.
20. Назвать именем Жаксылыка Беккожаева первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне проспекта Астана.
21. Назвать именем Сагата Боханова первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Амангелди Иманова и перпендикулярно проспекту Астана.
22. Назвать именем Базарбая Сарбасова первую улицу, которая расположена параллельно правой стороне улицы Елеу Кошербаева и перпендикулярно проспекту Астана.
23. Назвать именем Хамза Сыздыкова первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Елеу Кошербаева и перпендикулярно проспекту Астана.
24. Назвать именем Жаксылыка Туменбаева первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Амангелди Иманова и перпендикулярно проспекту Астана.
25. Назвать именем Халипы Тулкибаевой первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Абдигаппара Дилманова и перпендикулярно улице Амангелди Иманова.
26. Назвать именем Толысбека Мырзабекулы первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Женис и перпендикулярно проспекту Астана.
27. Назвать именем Ерназара Жунисулы первую улицу, которая расположена параллельно левой стороне улицы Турара Рыскулова.

28. Осы "Қызылорда қаласының көшелеріне атау беру туралы" бірлескен Қызылорда қалалық мәслихатының шешімі мен Қызылорда қаласының әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Шынтасов Жасұлан Қанибайұлына жүктелсін.
29. Осы бірлескен шешім мен қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың
кезекті ХХХХХІ
сессиясының төрағасы                 М. КӘРІМБАЕВ
Қызылорда қаласының әкімі            М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Қызылорда қалалық
мәслихатының хатшысы                 И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ

28. Возложить контроль за исполением настоящего совместного решения Кызылординского городского маслихата и постановления акимата города Кызылорды "О наименовании улиц города Кызылорды" на заместителя акима города Шынтасова Жасулана Канибаевича.
29. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной
ХХХХХІ сессии
городского маслихата                       М. КАРИМБАЕВ
Аким города Кызылорды                      М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата                       И. КУТТЫКОЖАЕВ