"Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлемдердің кейбір түрлерін төлеудің Нұсқаулықтарын бекіту туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 9 наурыздағы N 30 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 06 сәуірдегі N 39 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаменті Арал аудандық Әділет басқармасында 2011 жылы 26 сәуірде N 10-3-183 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 11 сәуірдегі N 121 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал ауданы әкімдігінің 11.04.2013 N 121 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 31-бабын, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі N 2247 Заңын басшылыққа ала отырып жекелеген санаттағы азаматтарға бір жолғы материалдық көмек берудің тәртібін реттеу мақсатында Арал ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлемдердің кейбір түрлерін төлеудің Нұсқаулықтарын бекіту туралы" Арал ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 9 наурыздағы N 30 қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылдың 25 наурызындағы N 10-3-154 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 31 наурызындағы аудандық "Толқын" газетінің N 25 санында ресми жарияланған) төмендегідей өзгерістер енгізілсін.
2. Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 9 наурыздағы "Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік төлемдердің кейбір түрлерін төлеудің Нұсқаулықтарын бекіту туралы" N 30 қаулысының (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылдың 25 наурызындағы N 10-3-154 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 31 наурызындағы "Толқын" газетінің N 25 санында ресми жарияланған) N 1 қосымшасының күші жойылды деп танылсын.
3. Аталған қаулының N 1 қосымшасы "Жекелеген санаттағы азаматтарға бір жолғы материалдық көмек беру Нұсқаулығы" болып - жаңа редакцияда бекітілсін.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары К.Данабайға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арал ауданының әкімі
Н. Мұсабаев
Аудан әкімдігінің
2011 жылғы "06" сәуірдегі
N 39 қаулысымен
бекітілген N 1 қосымша
Жекелеген санаттағы азаматтарға бір жолғы материалдық көмек беру Нұсқаулығы
Жалпы қағида
1. Осы Нұсқаулық жекелеген санаттағы азаматтарға берілетін бір жолғы материалдық көмек берудің тәртібін реттейді (бұдан әрі қарай - Нұсқаулық).

О внесении изменений в постановление акимата Аральского района от 9 марта 2010 года N 30 "Об утверждении Инструкции выплаты некоторых видов социальных выплат отдельным категориям граждан"
Постановление Аральского районного акимата Кызылординской области от 06 апреля 2011 года N 39. Зарегистрировано Управлением юстиции Аральского района Кызылординской области 26 апреля 2011 года за N 10-3-183. Утратило силу постановлением Аральского районного акимата Кызылординской области от 11 апреля 2013 года N 121
Сноска. Утратило силу постановлением Аральского районного акимата Кызылординской области от 11.04.2013 № 121.
Руководствуясь статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в целях регулирования порядка организации выплат единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан акимат Аральского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения в постановление акимата Аральского района от 9 марта 2010 года N 30 "Об утверждении Инструкции выплаты некоторых видов социальных выплат отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в государственном реестре от 25 марта 2010 года за номером N 10-3-154, официально опубликовано в районной газете "Толқын" от 31 марта 2010 года N 25)
2. Признать утратившим силу приложение N 1 постановления акимата Аральского района от 9 марта 2010 года N 30 "Об утверждении инструкций некоторых социальных выплат отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в управлении юстиции от 25 марта 2010 года N 10-3-154, официально опубликовано в районной газете "Толқын" от 31 марта 2010 года N 25)
3. Приложение N 1 вышеуказанного постановления утвердить в новой редакции "Инструкция выплаты единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К. Данабай.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Аральского района
Н. Мусабаев
Приложение N 1
Утверждено постановлением
акимата Аральского района
N 39 от "06" апреля 2011 года
Инструкция выплаты единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан
1. Общее положение
1. Настоящая Инструкция выплаты единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан (далее - Инструкция) регулирует порядок оказания единовременной материальной помощи.

2. Осы Нұсқаулықты қабылдауда Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі N 2247 Заңы негізге алынды.
2. Көмек алу құқығы
1. Бір жолғы материалдық көмекті алуға құқығы бар жекелеген санаттағы азаматтар:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi,
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендер,
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан әскери қызметшілердің қайтадан некеге отырмаған жесірлері,
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған адамдар,
5) 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысушылары мен мүгедектері,
6) Ауған соғысына қатысушылары мен мүгедектері,
7) Семей сынақ полигонындағы ядролық сынақ жұмыстарына тiкелей қатысқан, ядролық сынақ жұмыстарына байланысты мүгедектік алған азаматтар.
3. Көмек беру тәртібі
1. Бір жолғы материалдық көмек қаржылай жылына бір рет беріледі.
2. Көмекті алуға құқығы бар азамат, көмекті тағайындау жөніндегі өтінішті "Арал аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне төмендегідей құжаттармен қоса тапсырады:
1) Жеке куәлігі (көшірмесі)
2) Азаматтарды тіркеу кітабы (көшірмесі)
3) Жеке есеп шотының нөмірі (көшірмесі)
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiнің, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілгендердің, Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан әскери қызметшілердің қайтадан некеге отырмаған жесірлерінің, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған адамдардың, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысуышылары мен мүгедектерінің, Ауған соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, Семей сынақ полигонындағы ядролық сынақ жұмыстарына тiкелей қатысқан, ядролық сынақ жұмыстарына байланысты мүгедектік алған азаматтардың құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері.
3. "Арал аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі бөлінген қаржы шегінде бір жолғы материалдық көмекті алушылардың тізімдерін қалыптастырады, тізімнің нақтылығына жауапты болады.

2. Правовой основой для принятия Инструкции являются Закон Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"
2. Право на получение выплат
2.1. Право на получение единовременной материальной помощи имеют отдельные категории граждан:
1) Участники и инвалиды Великой Отечественной войны,
2) Лица, приравненные к участникам Великой Отечественной войны,
3) Супруги военнослужащих умерших в годы Великой Отечественной войны не вступившие в повторный брак,
4) Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны,
5) Лица из числа участников и инвалидов ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах,
6) Участники и инвалиды войны в Афганистане,
7) Лица непосредственно участвовавшие в ядерных испытаниях на Семипалатинском полигоне, а также лица получившие инвалидность вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском полигоне.
3. Порядок оказания помощи
1. Единовременная материальная помощь предоставляется в денежной форме один раз в год.
2. Лицо, имеющее право на получение помощи сдает в государственное учреждение "Аральский районный отдел занятости и социальных программ" заявление о назначении помощи с приложением нижеследующих документов:
1) Удостоверение личности (копия)
2) Книга регистрации граждан (копия)
3) Номер лицевого счета (копия)
4) Копии документов, подтверждающие статус участников и инвалидов Великой Отечественной войны; лиц, приравненных к участникам Великой Отечественной войны; супруги военнослужащих, умерших в годы Великой Отечественной войны не вступившие в повторный брак, лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лиц из числа участников и инвалидов ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, лиц из числа участников и инвалидов войны в Афганистане, лиц непосредственно участвовавших в ядерных испытаниях на Семипалатинском полигоне, а также лиц получивших инвалидность вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском полигоне.
3. Государственное учреждение "Аральский районный отдел занятости и социальных программ" формирует списки граждан для выплаты единовременной материальной помощи, отвечает за достоверность списков.

4. Бір жолғы материалдық көмек алушылардың жеке есеп шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы немесе банк операцияларының тиісті түріне Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы аудару жолымен беріледі.
4. Бір жолғы материалдық көмектің мөлшері
1. Бір жолғы материалдық көмек жергілікті бюджеттен бөлінген қаржы шегінде беріледі.
5. Бір жолғы материалдық көмектің жүзеге асырылуына бақылау жасау
1. Бір жолғы материалдық көмектің берілуіне бақылау жасау Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес жүргізіледі.

4. Единовременная материальная помощь выплачивается путем перечисления средств на расчетный счет заявителя через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию Национального банка Республики Казахстан на банковские операции.
4. Размер единовременной материальной помощи
1. Единовременная материальная помощь выплачивается в пределах средств, предусмотренных на эти цели в местном бюджете.
5. Контроль за осуществлением выплат единовременной материальной помощи
1. Контроль и отчетность по оказанию единовременной материальной помощи осуществляется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.