2011 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру, көлемдері, түрлері және жағдайлары туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № 51 қаулысы. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 5 сәуірде № 9-5-119 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына және "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 20 бабына сәйкес Алтынсарин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қоғамдық жұмыстардың 2011 жылға арналған ұйымдардың тізбесі, түрлері, көлемдері мен нақты жағдайлары бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстармен қамтылған жұмыссыздардың еңбек ақысы аудандық бюджеттін ең қаражатынан төменгі жалақының бір жарымы мөлшерінде бекітілсін.
3. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Алтынсарин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі және ұйымдар арасындағы қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған қоғамдық жұмыстарды орындауға арналған келісім шартта көрсетілген талаптарға сәйкес, қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес жүргізілсін.
4. Әлеуметтік сақтандыру және әлеуметтік салық мемлекеттік қорына әлеуметтік аударулар, шартпен белгіленген шеңберінде жалақыны есептеу және төлеу жөніндегі екінші деңгейдегі банк қызметіне комиссиялық сыйақы төлеуге шығындар аудандық бюджеттен өтелсін және жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің бірінші орынбасары А.В. Кириченкоға жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                      Б. Ахметов
Әкімдіктің
2011 жылғы 10 наурыздағы
№ 51 қаулысымен бекітілген
Қоғамдық жұмыстардың 2011 жылға арналған ұйымдардың
тізбесі, түрлері, көлемдері мен нақты жағдайлары
Ұйымның
атауы
Қоғамдық
жұмыстардың
түрлері
Қоғамдық
жұмыстардың
көлемдері
Қоғамдық
жұмыстардың
нақты
жағдайлары
"Көмек-Алтын"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорыны
1. Жұмысшының
алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін,
қоршауларды
сырлау және
жөндеуге, елдi
мекендер
пунктерiн жинауға
көмектесу:
1) барлық селолар
аумағын күн сайын
қоқыстардан
жинау;
2) барлық
селолардағы
қоқыстарды көлік
құралдарына
арттыру;
3) Докучаево,
Лермонтов,
Свердловка,
Новоалексеев,
Силантьев,
Первомай,
Проиозерный,
Больше Чураков,
Щербаков, Обаған
селолары
аумақтарының арам
шөптерін жинау;

Об организации, объемах, видах и условиях общественных работ на 2011 год
Постановление акимата Алтынсаринского района Костанайской области от 10 марта 2011 года № 51. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 5 апреля 2011 года № 9-5-119
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат Алтынсаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ на 2011 год.
2. Утвердить оплату труда безработных, занятых на общественных работах, в размере полутора минимальных заработных плат из средств районного бюджета.
3. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в типовом договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата Алтынсаринского района" и организациями согласно прилагаемому перечню.
4. Социальные отчисления в государственный фонд социального страхования и социальный налог, расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы в рамках, установленных договором, возместить из районного бюджета и перечислить на расчетные счета работодателей.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима района Кириченко А.В.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Ахметов
Утвержден
постановлением акимата
от 10 марта 2011 года
№ 51
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные
условия общественных работ на 2011 год
Наименование
организации
Виды
общественных
работ
Объемы
общественных
работ
Конкретные
условия
общественных
работ
Государственное
коммунальное
предприятие
"Көмек-Алтын"
1. Помощь в
уборке
населенных
пунктов,
покраске и
ремонте
ограждений, не
требующая
предварительной
профессионально
подготовки
работника:
1) ежедневная
уборка
территории от
мусора во всех
селах;
2) погрузка
мусора на
транспортные
средства во
всех селах;
3) уборка
территории от
сорной
растительности
в селах:
Докучаевка,
Лермонтово,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Силантьевка.
Первомайское,
Приозерное,
Большая
Чураковка.
Щербаково,
Убаганское;

4) көлік
құралдарына арам
шөптерді арттыру;
5) Красный
Кордон,
Свердловка,
Приозерный,
Щербаков,
Танабай,
Докучаево,
Лермонтов,
Новоалексеев,
Силантьев,
Первомай, Больше
Чураков
селоларындағы
зираттық
жерлердегі
қоқыстар мен
арамшөптерден
тазалау;
6) Красный
Кордон, Танабай,
Докучаево,
Лермонтов,
Новоалексеев,
Силантьев
селоларындағы
зираттық
жерлердiң
қоршауларын
жөндеуге
көмектесу;
7) Танабай,
Докучаево,
Лермонтов,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеев,
Первомай, Больше
Чураков
селоларындағы
зираттардың
қоршауларын
сырлауға
көмектесу;
8) Докучаево,
Красный Кордон,
Новоалексеев,
Первомай,
Приозерный,
Больше Чураков,
Щербаков,
Свердловка,
Силантьев, Обаған
селоларында жол
маңдарындағы және
саябақтардағы
шөптерді шабу.
2. Жұмысшының
алдын ала кәсіби
даярлығын қажет
етпейтін, елді
мекендерді
көгалдандыру және
абаттандыруға
көмектесу:
1) барлық
селоларда
топырақты
гүлзарлар мен гүл
бағылар үшін
жырту;
2) Танабай,
Докучаево,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеев,
Первомай, Обаған,
Силантьев,
Больше Чураков,
Приозерный
селоларында
ағаштардағы
кепкен бұтақтарды
кесу және оларды
жинау;
3) барлық
селоларда жас
көшеттерді
отырғызу және
күнделiктi күту;
4) барлық
селолардағы
жиектегi тастарды
шөптерден,
қоқыстардан
тазарту,
жиектердi,
шарбақтарды
ақтау;
5) Свердловка,
Докучаево,
Лермонтов,
Силантьев,
Красный Кордон,
Новоалексеев,
Первомай, Больше
Чураков, Обаған,
Приозерный
селоларындағы
көше қоршауларын
жөндеу;
6) Докучаево,
Красный Кордон,
Щербаков,
Свердловка,
Новоалексеев,
Приозерный
селоларындағы
қоршауларды
сырлауға
көмектесу;
7) барлық
селолардағы
ағаштарды,
бағандарды
ақтау;
8) барлық
селоларда
гүлзарларын бөлу
және гүлдерді
отырғызу (күн
сайынғы күтім);
9) барлық
селолардағы
ескерткiштердi,
обелисктерді
ақтау, сырлау,
және
айналасымдағы
аумақты жинау.
10) Докучаево,
Лермонтов,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеев,
Силантьев,
Первомай, Больше
Чураков,
Щербаков, Обаған
селоларындағы
автобус
аялдамаларын
ақтау, інішара
ырлау және
айналасындағы
жинау;
3. Селолық
округтер
аумақтарында
жұмысшылардың
алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін, су
құбырлары
желілерін
жөндеуге
көмектесу:
1) Докучаево,
Лермонтов,
Красный Кардон,
Новоалексеев,
Силантьев,
Первомай,
Приозерный,
Обаған
селоларында
колонкалар, су
құбырлар
құдықтары
маңындағы
аумақтарының
манын
қоқыстардан,
шөптерден
тазарту;
2) Танабай,
Докучаево,
Лермонтов,
Первомай,
Свердловка,
Больше Чураков,
Щербаков,
Силантьев
селоларындағы
құдықтарды
қоқыстан
тазартуға қатысу,
құдықтарды
қоршауға және
кесінділерді
жөндеуге
көмектесу;
3) Құдықтар мен
колонкалардың
айналасына
топырақ төсеу
және нығыздау;
4) Докучаево,
Красный Кардон,
Свердловка,
Новоалексеев,
Первомай,
Приозерный,
Больше Чураков,
Щербаков
селоларында ағаш
қоршаулар
(шарбақ, тақтай)
орнату;

4) погрузка
сорной
растительности
на транспортные
средства;
5) очистка
территории от
мусора и сорной
растительности
в местах
захоронения в
селах: Красный
Кордон,
Свердловка,
Приозерное,
Щербаково,
Танабаевское,
Докучаевка,
Лермонтово,
Новоалексеевка,
Силантьевка,
Первомайское,
Большая
Чураковка;
6) помощь в
ремонте
ограждений в
местах
захоронения в
селах: Красный
Кордон,
Танабаевское,
Докучаевка,
Лермонтово,
Новоалексеевка,
Силантьевка;
7) помощь в
покраске
ограждений в
местах
захоронения в
селах:
Танабаевское,
Докучаевка,
Лермонтово,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Первомайское,
Большая
Чураковка;
8) скашивание
травы в скверах
и вдоль дорог в
селах:
Докучаевка,
Красный Кордон,
Новоалексеевка,
Первомайское,
Приозерное,
Большая
Чураковка,
Шербаково,
Свердловка,
Силантьевка,
Убаганское.
2. Помощь в
озеленении и
благоустройстве
населенных
пунктов, не
требующая
предварительной
профессионально
подготовки
работника:
1) перекопка
почвы под
цветники и
клумбы во всех
селах;
2) обрезка
сухих веток на
деревьях и их
уборка в селах:
Танабаевское,
Докучаевка,
Лермонтово,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Первомайское,
Убаганское,
Силантьевка,
Большая
Чураковка,
Приозерное;
3) посадка
молодых
саженцев и уход
за ними во всех
селах;
4) очистка
бордюрного
камня от травы,
мусора, побелка
бордюров,
заборов во всех
селах;
5) ремонт
уличных
ограждений в
селах:
Свердловка,
Докучаевка,
Лермонтово,
Силантьевка,
Красный Кордон,
Новоалексеевка,
Первомайское,
Большая
Чураковка,
Убаганское,
Приозерное;
6) помощь в
покраске
заборов в
селах:
Докучаевка,
Красный Кордон,
Щербаково,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Приозерное;
7) побелка
деревьев,
столбов во всех
селах;
8) разбивка
цветников и
высадка цветов,
ежедневный уход
(в течение
сезона) во всех
селах;
9) побелка,
покраска
памятников,
обелисков и
уборка
территории
вокруг них во
всех селах;
10) побелка,
частичная
покраска,
уборка
территории
вокруг
автобусных
остановок в
селах:
Докучаевка,
Лермонтово,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Силантьевка,
Первомайское,
Большая
Чураковка,
Щербаково,
Убаганское.
3. Помощь в
ремонте
водопроводной
сети, не
требующая
предварительной
профессионально
подготовки
работника на
территориях
сельских
округов:
1) очистка
территорий
возле колонок,
водопроводных
колодцев от
мусора, травы в
селах:
Докучаевка,
Лермонтово,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Силантьевка,
Первомайское,
Приозерное,
Большая
Чураковка,
Убаганское;
2) участие в
очистке
колодцев от
мусора, помощь
в ремонте
срубов и
ограждений
колодцев в
селах:
Танабаевское,
Докучаевка,
Лермонтово,
Первомайское,
Свердловка,
Большая
Чураковка,
Щербаково,
Силантьевка;
3) подсыпка и
уплотнение
грунта вокруг
колонок,
колодцев;
4) установка
деревянных
ограждений
(штакетник,
доска) в селах:
Докучаевка,
Красный Кордон,
Свердловка,
Новоалексеевка,
Первомайское,
Приозерное,
Большая
Чураковка,
Щербаково;

5) Танабай,
Докучаево,
Лермонтов,
Красный Кордон,
Новоалексеев
селоларында
шатырларды,
кесінділерді,
ағаш қоршауларды
сырлау.
2930000
шаршы метр
256 тонна
81708
шаршы метр
21,5 тонна
94000
шаршы метр
4470
қума метр
5360
шаршы метр
57150
шаршы метр
7407
шаршы метр
6,7 тонна
4545 дана
13983
қума метр
7415
шаршы метр
6250
шаршы метр
5949
шаршы метр
153 дана
635
шаршы метр
29 дана
128 дана
43 дана
43,7 тонна
827
қума метр
268
шаршы метр
1) жұмыс
уақытының
ұзақтығы
аптасына 40
сағаттан
аспауға тиіс;
2) заңнамаға
сәйкес қорғау
мен
жағдайларды
қамтамасыз
етсін, әрбір
жұмыссызбен
еңбек
қауіпсіздік
техникасы
жайында
нұсқау
өткізу;
3) қолданыстағы
заңнамаға
сәйкес
уақытша
еңбекке
жарамсыздығы
бойынша
әлеуметтік
жәрдемақы
төлеуді
қамтамасыз
етсін;
4) Қазақстан
Республикасын
Еңбек
кодексіне
сәйкес жұмыс
беруші мен
жұмыскер
арасындағы
барлық еңбек
қатынастары
сақталсын;
5) зейнетақымен
қамсыздандыру
және
сақтандыру
туралы
заңнамасы
сақталсын.

5) покраска
навесов,
срубов,
деревянных
ограждений в
селах:
Танабаевское,
Докучаевка,
Лермонтово,
Красный Кордон,
Новоалексеевка.
2930000
квадратных
метров
256 тонны
81708
квадратных
метров
21,5 тонн
94000
квадратных
метров
4470
погонных
метров
5360
квадратных
метров
57150
квадратных
метров
7407
квадратных
метров
6,7 тонны
4545 штук
13983
погонных
метров
7415
погонных
метров
6250
квадратных
метров
5949
квадратных
метров
153 штуки
635
квадратных
метров
29 штук
128 штук
43 штуки
43,7 тонн
827 погонных
метров
268
квадратных
метров
1)продолжи-
тельность
рабочего
времени не
должна
превышать 40
часов в
неделю;
2) обеспечить
соответствую-
щие
законодатель-
ству условия
и охрану
труда,
провести
инструктаж с
каждым
безработным
по технике
безопасности;
3) обеспечить
выплату
социального
пособия по
временной
нетрудоспо-
собности в
соответствии
с действующим
законодатель-
ством;
4) соблюдать
все трудовые
отношения
между
работодателем
и работником
согласно
Трудовому
кодексу
Республики
Казахстан;
5) соблюдать
законодатель-
ство о
пенсионном
обеспечении и
страховании.