Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 74 қаулысы. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 13 сәуірде № 9-13-124 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 186 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2011.06.29 № 186 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміндегі нөмірі № 9-13-119 болып тіркелген "Қарасу ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Қарасу аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 291 шешіміне сәйкес, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж болған азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламаны іске асыру мақсатында Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті бюджеттен мынадай әлеуметтік төлемдер түрлері белгіленсін:
1) Ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек: Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде; Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға, мүгедектеріне 2,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға емделу аяқталғаннан кейін, қосымша тамақтануына табыстарын есепке алмай 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
3) жетпіс айлық есептік көрсеткіштен аспайтын нақты залал мөлшерінде өрт немесе су басу салдарының нәтижесінде әлеуметтік көмекке мұқтаж ететін халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктеріне жататын отбасыларға (азаматтарға) біржолғы әлеуметтік көмек. Төтенше жағдайды енгізу үшін негіз болып табылған жағдайлардың нәтижесінде зардап шеккендерді қоспағанда;
4) барлық санаттағы мүгедектерге нақты шығын бойынша жедел емделуіне табысына қарамастан 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспайтын біржолғы әлеуметтік көмек;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 14 марта 2011 года № 74. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 13 апреля 2011 года № 9-13-124. Утратило силу - Постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 29 июня 2011 года № 186
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Карасуского района Костанайской области от 29.06.2011 № 186.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", решением Карасуского районного маслихата от 23 декабря 2010 года № 291 "О районном бюджете Карасуского района на 2011–2013 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 9-13-119, в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов", акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие виды социальных выплат из местного бюджета:
1) ежемесячная дополнительная социальная помощь: участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере 4 месячных расчетных показателей; лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере 2,5 месячных расчетных показателей;
2) единовременная социальная помощь больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании лечения на дополнительное питание без учета доходов в размере 10 месячных расчетных показателей;
3) единовременная социальная помощь семьям (гражданам), относящимся к социально защищаемым слоям населения, нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением в размере фактического ущерба, но не более семидесяти месячных расчетных показателей. Кроме пострадавших в результате обстоятельств, послуживших основанием для введения чрезвычайного положения;
4) единовременная социальная помощь инвалидам всех категорий независимо от дохода на оперативное лечение по фактическим затратам, но не более 50 месячных расчетных показателей;

5) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар азаматтарға (отбасыларға) 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
6) аз қамтылған отбасылардың қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
Әлеуметтік көмек қайтыс болған күні баланың ата-анасының біреуі немесе өзге де заңды өкілі жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелгенсе, өтініш берушіге тағайындалады және төленеді;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге 20 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
Қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек олар қайтыс болған сәтінде жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелсе, қайтыс болған жұмыссыздардың отбасы мүшелеріне немесе жерлеуді жүзеге асырған тұлғаға тағайындалады және төленеді;
8) біржолғы әлеуметтік көмек: Жеңіс күніне – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 5000 теңге мөлшерінде; Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға 2000 теңге мөлшерінде.
9) Мемлекеттік білім гранттар иелері және (немесе) білім беру ұйымдарында оқуды төлеуге бағытталған мемлекеттік бюджеттен басқа да бір төлемдерді алушылар болып табылатын тұлғаларды қоспағанда, техникалық және кәсіптік білім, ортадан кейінгі және жоғары білім алуларына байланысты шығындарын өтеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен табысымен отбасылардың жастарына әлеуметтік көмек. Көмек оқу жыл бойы бір рет аударылатын жылдық оқу құны мөлшерінде көрсетіледі.
2. "Қарасу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) әлеуметтік көмекті тағайындау мен төлеу жөнінде уәкілетті органы болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) Әлеуметтік көмекті тағайындауда уәкілетті органның тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімі қажетті қажетті құжаттарды қоса беруімен өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік он бес күннен аспайтын мерзімде әлеуметтік көмекті көрсету жөніндегі аудандық комиссияның ұсынысын ескере отырып, ал егер басқа субъектілерден, лауазымды тұлғалардан ақпаратты алу немесе орынға баруымен тексеріс қажет болған жағдайда өтініш түскен күннен күнтізбелік отыз күн ішінде қабылданады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек өтініш берген айынан бастап тағайындалады және өтініш берушінің қайтыс болуына немесе аудан аумағының шегінен көшіп кетуіне байланысты тоқтатылады.
4.Әлеуметтік көмекті тағайындауда бас тартуына негіз болып табылады:

5) единовременная социальная помощь гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума в размере 15 месячных расчетных показателей;
6) единовременная социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей в размере 15 месячных расчетных показателей.
Социальная помощь назначается и выплачивается заявителю, если один из родителей или иной законный представитель на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
7) единовременная социальная помощь на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, в размере 20 месячных расчетных показателей.
Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости;
8) единовременная социальная помощь: ко Дню победы – инвалидам, участникам Великой Отечественной войны в размере 5000 тенге; лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере 2000 тенге;
9) социальная помощь молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов и (или) получателями иных выплат из государственного бюджета направленных на оплату обучения в организациях образования. Помощь оказывается в размере стоимости годового обучения перечисляемого один раз в течение учебного года.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Карасуского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) решение уполномоченного органа о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается с учетом рекомендации районной комиссии по оказанию социальной помощи, в течение пятнадцати календарных дней с момента подачи заявления с приложением необходимых документов, а в случае если необходимо получение информации от иных субъектов, должностных лиц либо проверка с выездом на место в течение тридцати календарных дней со дня поступления заявления;
2) ежемесячная дополнительная социальная помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы территории района.
4. Основаниями для отказа в назначении социальной помощи являются:

1) өтініш беруші жалған ақпарат берген жағдайда;
2) осы қаулының 1 тармағына сай көмек көрсетілетін азаматтар санатына өтініш берушінің сәйкес келмеуі.
5. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешімін енгізу сәтінен 10 күн ішінде әлеуметтік көмектің төлемдері Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банктік операциялардың тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы әлеуметтік көмек алушының ағымдағы шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырылады.
6. Әлеуметтік көмектің қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж болған азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарлама бойынша жүргізілсін.
7. Осы қаулымен қарастырылған, осы қаулының қосымшасына сәйкес, әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар тізімі белгіленсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарасу ауданы әкімінің орынбасары А.Ғ. Қисиқовқа жүктелсін.
9. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарына таратылады.
Қарасу
ауданының әкімі                            А. Сейфуллин
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
______________ А. Ерменова
Әкімдіктің
2011 жылғы 14 наурыздағы
№ 74 қаулысына қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті
құжаттардың тізбесі
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін міндетті құжаттар:
әлеуметтік көмек үшін жолыққан тұлғаның өтініші;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
өтініш берушінің тұрғылықты орнын растайтын құжаты;
салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
әлеуметтік жеке коды куәлігінің көшірмесі;
ағымдағы шоты немесе карточка базасындағы ағымдағы шотының нөмірі.
Кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш беруші үшін – көрсетілген мәртебесін растайтын құжат көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін мынадай құжаттар қосымша ұсынылады:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілгін тұлғаларға ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек:
Осы азамат "Қарасу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.

1) предоставление заявителем недостоверных сведения;
2) несоответствие заявителя категориям граждан, которым оказывается помощь в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
5. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на текущий счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций в течении 10 дней с момента вынесения решения о назначении социальной помощи.
6. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
7. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи, предусмотренных настоящим постановлением, согласно приложению к настоящему постановлению.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Карасуского района Кисикова А.Г.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Карасуского района                         А. Сейфуллин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Карасуского района"
_______________ А. Ерменова
Приложение
к постановлению акимата
от 14 марта 2011 года
№ 74
Перечень необходимых документов для
назначения социальной помощи
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
копия документа, удостоверяющего личность получателя (заявителя);
документ, подтверждающий место жительства получателя;
копия свидетельства о регистрации налогоплательщика;
копию свидетельства о присвоении социального индивидуального кода;
номер текущего счета или текущего счета в карточной базе.
Для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка - копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса.
2. Дополнительно для назначения социальной помощи представляются следующие документы:
1) ежемесячная дополнительная социальная помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
копия документа, подтверждающего социальный статус получателя, в случае если данный гражданин  не состоит на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Карасуского района";

2) Мамандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға біржолғы әлеуметтік көмек:
науқастың емделуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
3) Өрт немесе су тасқыны салдарынан болған залалдың нәтижесінде әлеуметтік көмекке мұқтаж болған халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктеріне жататын отбасыларға (азаматтарға) біржолғы әлеуметтік көмек:
қарастырылған төлемді енгізуге жағдай болғанын растайтын тиісті органдардан құжаттар;
келтірілген шығынның сомасын растайтын құжаттар.
4) Табысына қарамастан барлық санаттағы мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек:
емделудің бағасын растайтын құжаттар;
5) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар азаматтарға (отбасыларға) біржолғы әлеуметтік көмек:
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
6) аз қамтылған отбасылардың қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларын жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек:
қайтыс болу туралы күәліктің көшірмесі немесе қайтыс болу туралы анықтама, баланың тууы туралы актілерді жазудан үзінді;
ата-ананың біреуі немесе өзге де заңды өкілдері жұмыспен қамту бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама.
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
Егер жерлеу қайтыс болған адамның отбасы мүшелерімен жүзеге асырылса, өтініш беруші туыстық қатынастарын растайтын құжат көшірмесін ұсынады.
Егер жерлеу қайтыс болған адамның отбасы мүшелерімен жүзеге асырылмаса өтініш беруші жерлеуді жүзеге асырғанын растайтын ритуалдық қызметтен алынған құжат көшірмесін ұсынады.
7) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар отбасылардың қайтыс болған жұмыссызды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек:
қайтыс болу туралы күәліктің көшірмесі немесе қайтыс болу туралы анықтама;
жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органнан қайтыс болғанның жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама.
Егер қайтыс болған адамды жерлеу отбасы мүшелерімен жүзеге асырылса, өтініш беруші туыстық қатынастарын растайтын құжат көшірмесін ұсынады.
Егер қайтыс болған адамды жерлеу отбасы мүшелерімен жүзеге асырылмаса өтініш беруші жерлеуді жүзеге асырғанын растайтын ритуалдық қызметтен алынған құжат көшірмесін ұсынады.
8) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға Жеңіс күніне орай біржолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысы қатысушысының куәлігі;
Егер де азамат уәкілетті органда тіркеуде тұрмаған жағдайда Ұлы Отан соғысы мүгедегінің куәлігі;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар тиісті белгісі бар зейнетақы құжаттарын ұсынады.

2) единовременная социальная помощь больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании лечения:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
3) единовременная социальная помощь семьям (гражданам), относящимся к социально защищаемым слоям населения, нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением:
документы, подтверждающие возникновение события влекущего предусмотренную выплату, от соответствующих органов;
документы, подтверждающие сумму причиненного ущерба;
4) единовременная социальная помощь инвалидам всех категорий независимо от дохода:
документы, подтверждающие стоимость лечения;
5) единовременная социальная помощь гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума:
сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
6) единовременная социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти, выписка из актовой записи о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации одного из родителей и иных законных представителей в качестве безработного;
сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
Если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения.
Если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающего осуществление погребения;
7) единовременная социальная помощь на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации умершего в качестве безработного;
сведения о доходах семьи умершего безработного за квартал, предшествующий кварталу обращения.
Если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения.
Если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающего осуществление погребения;
8) единовременная социальная помощь: ко Дню победы – инвалидам, участникам Великой Отечественной войны лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
удостоверение участника, Великой Отечественной войны;
удостоверение инвалида Великой Отечественной войны, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
лица, приравненные к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, предоставляют пенсионные документы с соответствующей отметкой.

9) Техникалық және кәсіптік білім, ортадан кейінгі және жоғары білім алуына байланысты шығындарын өтеу үшін, ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың жастарына әлеуметтік көмек:
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
тиісті оқу орнымен берілген оқу орнын растайтын және оқу жылына төлем мөлшерін растайтын құжат;
Оқу ақысын төлеуді растайтын құжат, төлем жасалғаннан кейін беріледі;
3. Құжаттар салыстыру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, осыдан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.

9) социальная помощь молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования:
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения.
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документ, подтверждающий оплату за обучение, предоставляется после совершения оплаты.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.