Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 161 қаулысы. Қостанай облысы Мендіқара ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 26 мамырда № 9-15-151 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 365 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы әкімдігінің 09.12.2011 № 365 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету Стандартын бекіту туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 128 қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3617 болып тіркелген), "Меңдіқара ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" Меңдіқара аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 389 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-15-140 болып тіркелген) сәйкес, "Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында Меңдіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен әлеуметтік төлемнің мынадай түрін көрсетілу қамтамасыз етілсін:
2011 жылға үйден тәрбиеленіп және оқытылатын мүгедек балаларға Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген сегіз есе айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек.
2. Әлеуметтік көмекті төлеу банктік операциялардың тиісті түрлеріне лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының банктік шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде жүргізіледі.
3. "Меңдіқара ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті органы болып белгіленсін.
4. Белгіленсін:
1) үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек өтініш жасаған айдан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады және тиісті оқу жылы бойы төленеді;

О материальном обеспечении детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
Постановление акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 13 мая 2011 года № 161. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 26 мая 2011 года № 9-15-151. Утратило силу - Постановлением акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 9 декабря 2011 года № 365
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Мендыкаринского района Костанайской области от 09.12.2011 № 365 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", постановлением акимата Костанайской области от 7 февраля 2008 года № 128 "Об утверждении Стандарта оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3617), решением Мендыкаринского районного маслихата от 22 декабря 2010 года № 389 "О районном бюджете Мендыкаринского района на 2011-2013 годы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-15-140), в целях реализации бюджетной программы "Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому", акимат Мендыкаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить оказание следующего вида социальной выплаты из районного бюджета:
ежемесячную социальную помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, в размере восьмикратного месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на 2011 год.
2. Выплата социальной помощи производится в течение 30 календарных дней с момента подачи заявления, путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Мендыкаринского района".
4. Установить, что:
1) социальная помощь детям-инвалидам воспитывающихся и обучающихся на дому, назначается с месяца обращения на текущий квартал и выплачивается в течении соответствующего учебного года;

2) мүгедек балалар үй-интернаттарда немесе санаторлық мектептерде тұрған кезінде әлеуметтік көмекті төлеу жүргізілмейді.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.К. Киікбаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға өз іс-әрекетін таратады.
Меңдіқара ауданының
әкімі                                      Б. Жақыпов
КЕЛІСІЛДІ:
"Меңдіқара ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________ Г. Айсенова
"Меңдiқара ауданының
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________________ С. Плотникова

2) выплата социальной помощи не производится в период проживания детей-инвалидов в домах- интернатах или санаторных школах.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Кикбаева С.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Мендыкаринского района                     Б. Жакупов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Мендыкаринского района"
_______________ Г. Айсенова
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Мендыкаринского района"
_____________ С. Плотникова