Жеке санаттарға жататын мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихатының 2011 жылғы 8 ақпандағы N 30/6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 ақпанда N 13-10-131 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2014 жылғы 27 наурыздағы N 27/6 шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының 2014.03.27 N 27/6 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 56-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылы 28 сәуірдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» № 2247 Заңының 20-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Мамлют ауданының жеке санаттағы мұқтаж азаматтарына әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) Ұлы Отан Соғысының мүгедектері мен қатысушыларына моншалар мен шаштараздардың қызметін пайдалану үшін әр айдың 25-нен кешіктірмей айына 400 теңге көлеміндегі әлеуметтік көмек;
2) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша есепшот фактурасымен ұсынылған нақты құны бойынша тіс протездеуіне жылына бір рет (қымбат бағалы металдар мен металл-керамикалық протездеуден басқа) өтініш берушінің арызындағы айдың 25-нен кешіктірмей әлеуметтік көмек;
3) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға және Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне; соғыс мүгедектері мен қатысушыларға жеңілдіктер пен кепілдіктер теңестірілген басқа да санатты тұлғаларға және «Алтын алқа», «Күміс алқа», «Қаһарман Ана» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға, сонымен қамтар I және II дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға немесе «Қаһарман ана» атағын ертерек алғандарға және барлық санаттағы мүгедектерге нақты құны бойынша арыз берушінің өтінішіндегі айдың 25-нен кешіктірмей, санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет санаторлық-курорттық емделудің құны көлемінде әлеуметтік көмек;
4) Аудан аумағында тұрақты тұратын Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға және Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне; соғыс мүгедектері мен қатысушыларға жеңілдіктер пен кепілдіктер теңестірілген басқа да санатты тұлғаларға және «Алтын алқа», «Күміс алқа», «Қаһарман Ана» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға, сонымен қамтар I және II дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға, саяси репрессияға ұшырағандарға; мүгедектігі бар және зейнетке шыққан саяси репрессия құрбаны болған тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы ерен еңбегі, қаһармандығы үшін Кеңес Одағы Социалистік Республикаларының медальдары мен ордендерімен марапатталғандарды Астана қаласына саяхатқа баруына арыз берушінің өтінішіндегі айдың 25-нен кешіктірмей нақты құны бойынша әлеуметтік көмек;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2011 года N 30/6. Зарегистрировано Управлением юстиции Мамлютского района Северо-Казахстанской области 28 февраля 2011 года N 13-10-131. Утратило силу решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27 марта 2014 года № 27/6
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 27.03.2014 № 27/6
В соответствии с пунктом 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненным к ним» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Мамлютского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань, парикмахерских в размере 400 тенге не позднее 25 числа каждого месяца;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на зубопротезирование один раз в год не позднее 25 числа месяца обращения заявителя в размере стоимости, предоставленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов);
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны; многодетным матерям, награжденным подвеской «Алтын Алка», «Кумыс Алка», или получившим ранее звание «Мать героиня», а также награжденные орденами «Материнская слава» I и II степени и инвалидам всех категорий по фактической стоимости на санаторно-курортное лечение один раз в год не позднее 25 числа месяца обращения заявителя в размере стоимости санаторно-курортного лечения;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвеской «Алтын Алка», «Кумыс Алка», или получившим ранее звание «Мать героиня», а также награжденные орденами «Материнская слава» I и II степени; жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющиеся пенсионерами; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, постоянно проживающим на территории района, на авиатуры один раз в год в город Астана не позднее 25 числа месяца обращения заявителя;

5) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына аудандық тұрақты баспаларға «Солтүстік Жұлдызы»,«Знамя труда» және облыстық тұрақты баспаларға «Солтүстік Қазақстан», «Северный Казахстан» және «Егемен Казақстан», «Казахстанская правда» республикалық тұрақты баспаларға жазылуына арыз берушінің өтінішіндегі айдың 25-нен кешіктірмей, жылына бір рет әлеуметтік көмек.
2. Белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына моншалар мен шаштараздардың қызметін пайдалану үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің өлімінен немесе аудан аумағынан кеткеннен кейін тоқтатылады. Төлем ақпарат келіп түскен айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
2) Тіс протездеуге лицензиясы бар медициналық ұйымымен жүргізілетін тіс протездеуге әлеуметтік көмек, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға және Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне; соғыс мүгедектері мен қатысушыларға жеңілдіктер пен кепілдіктер теңестірілген басқа да санатты тұлғаларға тіс протездеудің (қымбат бағалы металдар мен металл-керамикалық протездеуден басқа) нақты құны бойынша аудан бюджеті қарастырылған көлемінде тағайындалады;
3) жергілікті бюджеттен төленетін әлеуметтік төлемдер әлеуметтік көмек алушының жеке шотына екінші деңгейлі банк арқылы немесе өкілетті орган берген тізімге сәйкес банк операцияларының түрлерін көрсетуге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы аударылады.
2-1. Қосымшаға сәйкес «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесін анықтау»;
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.08.06 N 5/5 Шешімімен (бұқаралық ақпарат құралдарында алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
2-2. Әлеуметтік көмек көрсетуге қаржылық шығындар жергілікті бюджеттен 451 007 000 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету» бағдарламасы есебінен бөлінсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.08.06 N 5/5 Шешімімен (бұқаралық ақпарат құралдарында алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
3. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
4. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жарияланған соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Аудандық мәслихат                     Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрайымы                  хатшысы
О. Бикина                             А. Қошанов
КЕЛІСІЛГЕН
«Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы       В. Артимович
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 6 тамыздағы
№ 5/5 шешіміне қосымша
Мамлют ауданындағы жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі

5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на подписку районных газет: «Солтүстік Жұлдызы» или «Знамя труда»; областных газет: «Солтүстік Қазақстан» или «Северный Казахстан»; республиканских газет: «Егемең Қазақстан» или «Казахстанская правда» один раз в год не позднее 25 числа месяца обращения заявителя.
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) Социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
2-1. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» согласно приложения к настоящему решению;
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.08.2012 N 5/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования)
2-2. Финансирование расходов на оказание социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по программе 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.08.2012 N 5/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования)
3. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель сессии                    Секретарь
районного маслихата                  районного маслихата
О. Бикина                             А. Кошанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных программ»      В. Артимович
Приложение
к решению районного маслихата
от 6 августа 2012 года № 5/5
Перечень
необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Мамлютского района

Ескерту. Шешім қосымшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.08.06 N 5/5 Шешімімен (бұқаралық ақпарат құралдарында алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар:
әлеуметтік көмекке өтініш беруші тұлғаның өтініші (бұдан әрі өтініш беруші);
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
Ұлы Отан соғысына қатысушы, мүгедегі немесе оларға теңестірілген тұлғалардың, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған және «Ардақты ана» атағын алдында алғандарға, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көпбалалы аналарға куәлігінің көшірмесі;
«Бұқаралық саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы» 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ақталған тұлғаның құжатының көшірмесі;
өтініш берушінің дербес шотының көшірмесі;
өтініш берушінің тұрғылықты мекен жайын растайтын құжаттың көшірмесі;
тіс протездеуге әлеуметтік көмек көрсеткен жағдайда,медициналық ұйымның қызмет көрсету құны көрсетілген шот-фактурасы;
санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждылығы туралы санаторлы-курорттық карта;
зейнетақы төлеу орталығынан арнайы мемлекеттік жәрдемақы алуын растайтын анықтама;
2. Құжаттардың толық пакетін қабылдау күнінде түпнұсқалар салыстырыла тексеруден кейін өтініш берушіге қайтарылып, құжаттардың көшірмелері куәландырылып, іске тігіледі.

Сноска. Решение дополнено приложением в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.08.2012 N 5/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования
1. Документы, необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью (далее -заявитель);
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия удостоверения инвалида, участника Великой Отечественной войны или лица, приравненного к ним, многодетной матери награжденной подвеской «Алтын алқа», «Кұміс алқа», награжденной орденами «Материнская слава» I, II степени, получившей звания «Мать-героиня»;
копия документа лица реабилитированного в соответствии с Законом Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года «О реабилитации жертв массовых политических репрессий»;
копия лицевого счета заявителя;
копия документа, подтверждающего регистрацию места жительства заявителя;
при оказании социальной помощи на зубопротезирование счет–фактура от медицинской организации о стоимости оказания услуг;
санаторно-курортная карта о необходимости в санаторно-курортном лечении;
справка из государственного центра по выплате пенсии о подтверждении статуса получателя специального государственного пособия;
2. В день приема полного пакета документов оригиналы после сверки возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.