Кейбір көшелер мен өткелдердің атауларының транскрипциясын өзгерту туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 12 мамырдағы № 279 және Атырау қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 10 мамырдағы № 706 бірлескен шешімі мен қаулысы. Атырау облысының әділет Департаментінде 2011 жылғы 22 маусымда № 4-1-143 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 31 баптарына және Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік–аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13 бабының 4 тармақшасына сәйкес қалалық әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Кейбір көшелер мен өткелдердің атауларының транскрипциясы төмендегідей өзгертілсін:
1) Балхашская көшесі – "Балқаш";
2) Зайсанский өткелі – "Зайсан";
3) Казахстанская көшесі – "Қазақстан";
4) Сырдарьинский өткелі – "Сырдария";
5) Тайсойганская көшесі – "Тайсойған";
6) Уильская көшесі – "Ойыл";
7) Челкарская көшесі – "Шалқар";
8) Искинская көшесі – "Ескене";
9) Кульсаринская көшесі – "Құлсары";
10) Сагизская көшесі – "Сағыз";
11) Карабутакская көшесі – "Қарабұтақ";
12) Ачисайский өткелі – "Ащысай";
13) Баксайский өткелі – "Бақсай";
14) Илекская көшесі – "Елек";
15) Камыскольская көшесі – "Қамыскөл";
16) Каратонская көшесі – "Қаратон";
17) Косчагылская көшесі – "Қосшағыл";
18) Кушумский өткелі – "Көшім";
19) Тастакский өткелі – "Тастақ";
20) Терен-Озекский өткелі – "Тереңөзек";
21) Шубаркудукский өткелі – "Шұбарқұдық";
22) Шаганская көшесі – "Шаған";
23) Гурьевская көшесі – "Гурьев";
24) Пионерская көшесі – "Пионер".
25) Автомобилистов өткелі – "Автомобилист";
26) Авиаторов өткелі – "Авиатор";
27) Макатский көшесі – "Мақат";
28) Одесская көшесі – "Одесса";
29) Севастопольская көшесі – "Севастополь";
30) Ленинградский өткелі – "Ленинград";
31) Сорочинский өткелі – "Сороченко";
32) Станционная көшесі – "Станция";
33) Доссорская көшесі – "Доссор" көшесі.
2. Атырау қаласына қарасты Балықшы ауылдық округіндегі кейбір көшелердің атауларының транскрипциясы төмендегідей өзгертілсін:
1) Чимкентская көшесі – "Шымкент";
2) Казалинская көшесі – "Қазалы";
3) Еркинкалинская көшесі – "Еркінқала";
4) Темиртауская көшесі – "Теміртау";
5) Курсайская көшесі – "Құрсай";
6) Алтайская көшесі – "Алтай";
7) Памирская көшесі – "Памир";
8) Карабауская көшесі – "Қарабау";
9) Узенская көшесі – "Өзен".
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау қалалық әкімдігінің 04.12.2014 № 1707 қаулысымен және Атырау қалалық мәслихатының 05.12.2014 № 228 бірлескен шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об изменении транскрипции названий некоторых улиц и проездов
Совместное решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 12 мая 2011 года N 279 и постановление Атырауского городского акимата Атырауской области от 10 мая 2011 года N 706. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 22 июня 2011 года N 4-1-143
В соответствии со статьями 631 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" городской акимат ПОСТАНОВИЛ и городской маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить транскрипции названий следующих некоторых улиц и проездов:
1) улица Балхашская - "Балқаш";
2) проезд Зайсанский - "Зайсан";
3) улица Казахстанская - "Қазақстан";
4) проезд Сырдаринский - "Сырдария";
5) улица Тайсойганская - "Та йсойған";
6) улица Уильская - "Ойыл";
7) улица Челкарская - "Шалқар";
8) улица Искинская - "Ескене";
9) улица Кульсаринская - "Құлсары";
10) улица Сагизская - "Сағыз";
11) улица Карабутакская - "Қарабұтақ";
12) проезд Ачисайский - "Ащысай";
13) проезд Баксайский - "Бақсай";
14) улица Илекская - "Елек";
15) улица Камыскольская - "Қамыскөл";
16) улица Каратонская - "Қаратон";
17) улица Косчагылская - "Қосшағыл";
18) проезд Кушумский - "Көшім";
19) проезд Тастакский - "Тастақ";
20) проезд Терен-Озекский - "Тереңөзек";
21) проезд Шубаркудукский - "Шұбар құдық";
22) улица Шаганская - "Шаған";
23) улица Гурьевская - "Гурьев";
24) улица Пионерская - "Пионер";
25) проезд Автомобилистов - "Автомобилист";
26) проезд Авиаторов - "Авиатор";
27) улица Макатская - "Мақат";
28) улица Одесская - "Одесса";
29) улица Севастопольская - "Севастополь";
30) проезд Ленинградский - "Ленинград";
31) проезд Сорочинский - "Сороченко";
32) улица Станционная - "Станция";
33) улица Доссорская - "Доссор".
2. Изменить транскрипции названий следующих некоторых улиц Балыкшинского сельского округа города Атырау:
1) улица Чимкентская - "Шымкент";
2) улица Карабауская - "Қарабау";
3) улица Казалинская - "Қазалы";
4) улица Еркинкалинская - "Еркінқала";
5) улица Темиртауская - "Теміртау";
6) улица Курсайская - "Құрсай";
7) улица Алтайская - "Алтай";
8) улица Памирская - "Памир";
9) улица Узенская - "Өзен".
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным совместным постановлением Атырауского городского акимата Атырауской области от 4.12.2014 № 1707 и решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 5.12.2014 № 228.

3. Осы бірлескен қаулы және шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы бірлескен қаулы және шешімнің орындалысын бақылау қала әкімінің орынбасары А. Қарабаеваға және қалалық мәслихаттың тұрғындарды әлеуметтік қорғау, денсаулық сақтау, білім, мәдениет, жастар және спорт ісі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Б. Рысқалиев) жүктелсін.
ХХІІІ сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы
Б. Қазиманов
Қала әкімі М. Исмұратов

3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением данного совместного постановления и решения возложить на заместителя акима города Карабаеву А. и на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам социальной защиты населения, здравоохранения, образования, культуры, молодежи и спорта (Б. Рыскалиев).
Председатель XХIІІ сессии,
секретарь городского маслихата              Б. Казиманов
Аким города                                 М. Исмуратов