Оңтүстік Қазақстан облысының жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктерін қайта атау туралы
Бірлескен Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 21 қыркүйектегі N 44/437-IV Шешімі және Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 7 қарашадағы N 295 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 8 желтоқсанда N 2064 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына және «Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы» Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 11-бабына сәйкес, тиісті аумақтардағы тұрғындардың пікірлерін ескере отырып және Оңтүстік Қазақстан облысының Арыс қаласы, Мақтаарал, Шардара аудандары мәслихаттары мен әкімдіктерінің ұсыныстары бойынша, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының жекелеген әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Арыс қаласы бойынша:
Задария ауылдық округі – Сырдария ауылдық округі болып;
Задария елді мекені – Сырдария ауылы болып;
Дермене ауылдық округінің Лесхоз елді мекені – Орманды ауылы болып;
Қазығұрт ауданы бойынша:
Көкібел ауылдық округі – Сабыр Рақымов ауылдық округі болып;
Рабат ауылдық округі – Қарақозы Әбдәлиев ауылдық округі болып;
Алтынтөбе ауылдық округінің Лесхоз елді мекені – Қырыққыз ауылы болып;
Мақтаарал ауданы бойынша:
Абай ауылдық округі – Достық ауылдық округі болып;
Ынтымақ ауылдық округі – Қазыбек би ауылдық округі болып;
Ш.Ділдәбеков ауылдық округіндегі Жеңіс ауылы – Алпамыс ауылы болып;
Ж.Ералиев ауылдық округіндегі Жамбыл ауылы – Жетіқұбыр ауылы болып;
Атамекен ауылдық округіндегі Гагарин ауылы – Ғарышкер ауылы болып;
Мақталы ауылдық округіндегі Ғ.Мұратбаев ауылы  – Дархан ауылы болып;
Ж.Ералиев ауылдық округіндегі Қызыләскер ауылы – Жетіқазына ауылы болып;
Ж.Нұрлыбаев ауылдық округіндегі «Қазақ ССР-нің 30 жылдығы» ауылы - Өнімгер ауылы болып;
Шардара ауданы бойынша:
Целинный ауылдық округі – Алатау батыр ауылдық округі болып қайта аталсын.
2. Осы бірлескен шешім және қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       К.Жартыбаев
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Облыстық мәслихат хатшысы                  Ә.Досболов
Облыс әкімінің бірінші орынбасары          Б.Оспанов
Облыс әкімдігінің аппарат басшысы          Б.Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Е.Айтаханов
Облыс әкімінің орынбасары                  Б.Алиев
Облыс әкімінің орынбасары                  Ә.Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары                  С.Қаныбеков
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      Е.Садыр
Облыстық қаржы басқармасының бастығы       Р.Исаева

О переименовании отдельных административно-территориальных единиц Южно-Казахстанской области
Совместное решение маслихата Южно-Казахстанской области от 21 сентября 2011 года N 44/437-IV и постановление акимата Южно-Казахстанской области от 7 ноября 2011 года N 295. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 8 декабря 2011 года N 2064
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и статьей 11 Закона Республики Казахстан от  8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан», с учетом мнения населения соответствующих территорий и по предложению маслихатов и акиматов города Арысь, Махтааральского, Шардаринского районов Южно-Казахстанской области, Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВИЛ:
1. Переименовать отдельные административно-территориальные единицы Южно-Казахстанской области:
по городу Арысь:
сельский округ Задария - в сельский округ Сырдария;
населенный пункт Задария - в село Сырдария;
населенный пункт Лесхоз сельского округа Дермене - в село Орманды;
по Казыгуртскому району:
сельский округ Кокибел - в сельский округ Сабыра Рахимова;
сельский округ Рабат - в сельский округ Каракозы Абдалиева;
населенный пункт Лесхоз сельского округа Алтынтобе – в село Кырыккыз;
по Мактааральскому району:
сельский округ Абай - в сельский округ Достык;
сельский округ Ынтымак - в сельский округ Казыбек би;
село Женис сельского округа Ш.Дилдабекова - в село Алпамыс;
село Жамбыл сельского округа Ж.Ералиева - в село Жетикубыр;
село Гагарин сельского округа Атамекен - в село Гарышкер;
село Г.Муратбаева сельского округа Макталы - в село Дархан;
село Кызыласкер сельского округа Ж.Ералиева - в село Жетыказына;
село «30 лет Казахской ССР» сельского округа Ж.Нурлыбаева - в село Онимгер;
по Шардаринскому району:
сельский округ Целинный - в сельский округ Алатау батыр.
2. Данное совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А.Мырзахметов
Председатель сессии
областного маслихата                       К.Жартыбаев
Секретарь областного маслихата             А.Досболов
Первый заместитель акима области           Б.Оспанов
Руководитель аппарата акимата области      Б.Жылкышиев
Заместитель акима области                  Е.Айтаханов
Заместитель акима области                  Б.Алиев
Заместитель акима области                  А.Бектаев
Заместитель акима области                  С.Каныбеков
Начальник управления экономики
и бюджетного планирования области          Е.Садыр
Начальник управления финансов области      Р.Исаева