Автотұрақтар (паркингтер) санатын белгілеу, автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге арналған салық ставкаларының мөлшерін ұлғайту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 19 наурыздағы N 35/5-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 12 сәуірде N 5-19-147 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2018 жылғы 5 шілдедегі № 26/9-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 05.07.2018 № 26/9-VI шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.03.2014 № 19/9-V (алғаш ресми жарияланғаннан күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 99–ІV Қазақстан Республикасы Кодексінің 381, 386-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтар (паркингтер) санаты 1-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, елді мекендердің жерлеріне салынатын базалық ставкалар бойынша салық салуға жататын автотұрақтардың (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге автотұрақтардың санатына қарай ұлғайтылған базалық ставкалардың мөлшері 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011.12.21 № 41/8-IV (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Шемонаиха қаласына жататын автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге базалық салық ставкаларын қолдануға жақын жатқан елді мекен болып Шемонаиха қаласы айқындалсын.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
С. Руденко
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы
Ә. Баяндинов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2011 жылғы 19 наурыздағы
№ 35/5-ІV шешiмiне
1-қосымша
Шемонаиха ауданы бойынша автотұрақтар (паркингтер) санатын
белгілеу туралы
Рет
Автотұрақтардың түрлері
Санаты
1
Жер үстіндегі жабық түрлі автотұрақтар, ашық түрлі автотұрақтар
1 санат
2
Басқа маңыздағы ғимараттарға жалғастырылған автотұрақтар, басқа маңыздағы ғимараттың ішіне салынған автотұрақтар
2 санат
3
Ғимараттардың жер астындағы, үй астындағы, жер үстіндегі төменгі немесе цокольдық қабаттарында орналасқан автотұрақтар
3 санат
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2011 жылғы 19 наурыздағы
№ 35/5-ІV шешiмiне
2-қосымша
Автотұрақтар үшін бөлінген жерлерге салық ставкаларының
санатына қарай мөлшері
Рет
Автотұрақтардың санаты
ҚР Салық кодексімен белгіленген базалық ставкалар
Ставкалары
Шемонаиха қ.
кенттер
ауылдар
1
1 санаты
7,24
0,96
0,48
10 есе
2
2 санаты
7,24
0,96
0,48
9 есе
3
3 санаты
7,24
0,96
0,48
8 есе

Об установлении категории автостоянок (паркингов), увеличения размеров ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 марта 2011 года N 35/5-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 апреля 2011 года за N 5-19-147. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 июля 2018 года № 26/9-VI
Сноска. Утратило силу - решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.07.2018 № 26/9-VI (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Заголовок в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 27.03.2014 № 19/9-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 381, 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года № 99-IV "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1.
2. Установить увеличенные, в зависимости от категории автостоянок, размеры базовых ставок на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), подлежащие налогообложению по базовым ставкам на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе, строениями и сооружениями при нем, согласно приложению 2.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 21.12.2011 № 41/8-IV (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
3. Для применения базовых ставок налога на земли других категорий, выделенные под автостоянки (паркинги), относящиеся к городу Шемонаиха, близлежащим населенным пунктом определить город Шемонаиха.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
С. Руденко
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата
А. Баяндинов
Приложение 1
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 19 марта 2011 года № 35/5-IV
Об установлении категории автостоянок (паркингов)
по Шемонаихинскому району
№ п/п
Виды автостоянок
Категории
1
Надземные автостоянки закрытого типа, автостоянки открытого типа
1 категория
2
Автостоянки, пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
2 категория
3
Автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или в нижних надземных этажах
3 категория
Приложение 2
к решению Шемонаихинского
районного маслихата
от 19 марта 2011 года № 35/5-IV
Размеры ставок налога на земли, выделенные под автостоянки,
в зависимости от категории
№ п/п
Категории автостоянок
Базовые ставки, установленные налоговым Кодексом РК
Ставки
г. Шемонаиха
поселки
села
1
1 категория
7,24
0,96
0,48
в 10 раз
2
2 категория
7,24
0,96
0,48
в 9 раз
3
3 категория
7,24
0,96
0,48
в 8 раз