"Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру үшін І санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 63-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 2 сәуірде № 7502 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 370 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.09.2021 № 370 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне рұқсат беру жүйесін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 15 шілдедегі № 461-IV Заңын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру үшін I санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5741 тіркелген, 2009 жылғы 14 тамыздағы № 123 (1720) "Заң газетінде" 2009 жылғы қыркүйектегі № 9 "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде", 356-құжат жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын I санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру үшін I санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Экологиялық заңнама және құқықтық қамтамасыз ету департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді және кейіннен оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями"
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 6 марта 2012 года № 63-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2012 года № 7502. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 370.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.09.2021 № 370 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования разрешительной системы"
от 15 июля 2011 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5741, опубликованный в "Юридической газете" от 14 августа 2009 года № 123 (1720) следующие изменения:
распределение объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями, утвержденное указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
распределение объектов I категории для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями, утвержденное указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту экологического законодательства и правового обеспечения обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті:
1) осы бұйрықтын ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық бөлімшелеріне жеткізсін.
4. Осы бұйрық оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 6 наурыздағы
№ 63-ө бұйрығына
1-қосымша
Бекітілді
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығымен
"Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын
I санаттағы объектілерді
қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен
оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу
1. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік экологиялық сараптамасына мыналар жатады:
1) Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 37-бабында айқындалған кезеңдерге сәйкес қоршаған ортаға әсерін бағалаудың ілеспе материалдарымен бірге өндiрiстiк объектiлердiң санитарлық сыныптамасына сәйкес қауiптiлiктiң 1-сыныбына жататын мынадай өндірістік объектінің негізгі өндірісі бойынша (осы өндірістің қосалқы өндірісті қоспағандағы негізгі технологиялық процесі) қоршаған ортаға әсер ететін, межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы:
химия өндірісі;
металлургия, машина жасау және метал өңдеу объектілері;
Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда) барлау мен өндіру, пайдалы қазбаларды (кең таралғандардан басқа) өндіру объектілері;
құрылыс өнеркәсібі (цемент, сондай-ақ жергілікті өндірісі, асбест және одан жасалатын бұйымдар өндірісі);
микробиологиялық өнеркәсіп;
минералды отын жағу кезіндегі электр және жылу энергиясы өндірісі (эквивалентті электр қуаттылығы 600 МВт және одан жоғары, отын ретінде көпір мен мазут пайдаланатын жылу электр станциялары);
2) шектес мемлекеттердiң қоршаған ортасына әсер етуi мүмкiн немесе оны жүзеге асыру үшiн шектес мемлекеттермен ортақ табиғи объектілерді пайдалану қажет болатын не шектес мемлекеттердiң мүдделерiн қозғайтын Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында айқындалған, оның ішінде "Байқоңыр" кешені бойынша Ресей Федерациясының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы "Байқоңыр" кешенін жалға алу шартының (Мәскеу, 1994 жылғы 10 желтоқсан) № 2 қосымшасына енгізілмеген, "Байқоңыр" ғарыш айлағынан ұшырылатын зымыран тасығыштарының жаңа ұшу трассалары мен бөлінетін бөлшектерін құрау аудандары бөлігінде шаруашылық қызмет жобалары;

3. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан:
1) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа;
2) довести настоящий приказ до сведения его территориальных подразделений уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
Приложение 1
к приказу Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 6 марта 2012 года № 63-Ө
Утверждено
приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 23 июля 2009 года № 143-Ө
Распределение объектов I категории,
подлежащих государственной экологической экспертизе, между
уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его
территориальными подразделениями
1. Государственной экологической экспертизе уполномоченным органом в области охраны окружающей среды подлежат:
1) предпроектная и проектная документация намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду в соответствии со стадиями, определенными статьей 37 Экологического кодекса Республики Казахстан, по основному производству (основной технологический процесс данного производства без вспомогательного производства) производственного объекта, относящегося к 1 классу опасности согласно санитарной классификации производственных объектов:
химические производства;
металлургические, машиностроительные и металлообрабатывающие объекты;
объекты по разведке и добыче полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых) в казахстанском секторе Каспийского моря, добычи полезных ископаемых (кроме общераспространенных);
строительная промышленность (производство цемента, а также местных цементов, производство асбеста и изделий из него);
микробиологическая промышленность;
производство электрической и тепловой энергии при сжигании минерального топлива (тепловые электростанции эквивалентной электрической мощности в 600 МВт и выше, использующие в качестве топлива уголь и мазут);
2) проекты хозяйственной деятельности, которая может оказывать воздействие на окружающую среду сопредельных государств или для осуществления которой необходимо использование общих с сопредельными государствами природных объектов либо которая затрагивает интересы сопредельных государств, определенные международными договорами Республики Казахстан, в том числе по комплексу "Байконур" в части, новых трасс полета и районов падения отделяющихся частей ракет-носителей, запускаемых с космодрома "Байконур", не включенные в Приложение № 2 к Договору аренды комплекса "Байконур" между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан (Москва, 10 декабря 1994 г.);

3) қоршаған ортаға әсерді бағалаудың ілеспе материалдарымен бірге мемлекеттік, салалық бағдарламалардың жобалары, іске асырылуы қоршаған ортаға теріс әсерлерге әкеп соғуы мүмкін Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары әзірлейтін нормативтік-құқықтық актілердің, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары;
4) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттардың жобалары;
5) халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарында (учаскелерде) балық ресурстары және су жануарларының басқа түрлерін алу мен пайдалануға арналған биологиялық негіздемелер;
6) аулау лимиттерін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін, аңшылық объектісі болып табылатын жануарларды алу мен пайдалануға арналған биологиялық негіздемелер;
7) осы аумақтарды экологиялық апат немесе төтенше экологиялық жағдай аймақтарына жатқызуды негіздейтін аумақтарды зерттеу материалдары;
8) Қазақстан Республикасына өткізілетін (әкелінетін), көлік құралдарын және жабдықтарды қоспағанда, технологияларды, техникаларды қолдану жөніндегі құжаттама;
9) республикалық маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары;
10) шектес мемлекеттердің қоршаған ортасына әсер етуi мүмкiн немесе оны жүзеге асыру үшін шектес мемлекеттермен ортақ табиғи объектілерді пайдалану қажет болатын не шектес мемлекеттердің мүдделерін қозғайтын шаруашылық қызмет жобалары;
11) шаруашылық қызмет жүргізудің ерекше режимі бар аумақтардың құрылыс жүргізудің (дамытудың) бас жоспарларының жобалары.
2. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік экологиялық сараптамасына мыналар жатады:
1) Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 37-бабында айқындалған кезеңдерге сәйкес қоршаған ортаға әсерін бағалаудың ілеспе материалдарымен бірге өндiрiстiк объектiлердiң санитарлық сыныптамасына сәйкес қауiптiлiктiң 1-сыныбына жататын негізгі өндіріс бойынша қоршаған ортаға әсер ететін, межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы;
2) өндiрiстiк объектiлердiң санитарлық сыныптамасына сәйкес қауiптiлiктiң 1-сыныбына жататын қызмет түрлері:
құрылыс өнеркәсібі (шахталы, айналмалы және басқа пештерде күйдірумен магнезит, доломит және шамот өндірісі, стационарлық зауыттардағы асфальтбетон өндірісі);
ағаш өңдеу;
тоқыма өндірісі және жеңіл өнеркәсіп өндірісі;
жануарлар өнімдерін өңдеу;
тамақ өнімдерін және дәмін келтіретін заттарды өңдеу;
ауыл шаруашылығы объектілері;
санитарлық-техникалық, көліктік инфрақұрылым құрылыстары, коммуналдық мақсаттағы қондырғылар мен объектілер;
жүктерді қайта тиеу және сақтау қоймалары, айлақтары мен орындары, жүктер мен кемелердің фумигациясы, газ дезинфекциясы, дератизациясы және дезинсекциясы өндірістері;

3) проекты государственных, отраслевых программ с сопровождающими их материалами оценки воздействия на окружающую среду, проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемые центральными государственными органами;
4) проекты контрактов на проведение операций по недропользованию, за исключением контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых;
5) биологические обоснования на добычу и использование рыбных ресурсов и других видов водных животных в рыбохозяйственных водоемах (участках) международного и республиканского значений;
6) биологические обоснования на добычу и использование животных, являющихся объектом охоты, лимит изъятия которых утверждается Правительством Республики Казахстан;
7) материалы обследования территорий, обосновывающие отнесение этих территорий к зонам экологического бедствия или чрезвычайной экологической ситуации;
8) документация по применению технологий, техники, за исключением транспортных средств, и оборудования, перемещаемых (ввозимых) в Республику Казахстан;
9) проекты естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий республиканского значения, упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению их территории;
10) проекты генеральных планов застройки (развития) территорий с особым режимом ведения хозяйственной деятельности.
2. Государственной экологической экспертизе территориальными подразделениями уполномоченного органа в области охраны окружающей среды подлежат:
1) предпроектная и проектная документация намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду в соответствии со стадиями, определенными статьей 37 Экологического кодекса Республики Казахстан, по вспомогательному производству, относящегося к 1 классу опасности согласно санитарной классификации производственных объектов;
2) виды деятельности, относящиеся к 1 классу опасности согласно санитарной классификации производственных объектов:
строительная промышленность (производство магнезита, доломита и шамота с обжигом в шахтных, вращающихся и других печах, производство асфальтобетона на стационарных заводах);
обработка древесины;
текстильные производства и производства легкой промышленности;
обработка животных продуктов;
обработки пищевых продуктов и вкусовых веществ;
сельскохозяйственные объекты;
сооружения санитарно-технические, транспортной инфраструктуры, установок и объектов коммунального назначения;
склады, причалы и места перегрузки и хранения грузов, производств фумигации грузов и судов, газовой дезинфекции, дератизации и дезинсекции;

3) осы Бөлудің 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген объектілерді қоспағанда, пайдалы қазбаларды барлау және өндіру объектілері;
4) Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 37-бабында айқындалған кезеңдерге сәйкес қоршаған ортаға әсерін бағалаудың ілеспе материалдарымен бірге өндiрiстiк объектiлердiң санитарлық сыныптамасына сәйкес қауiптiлiктiң 2-сыныбына жататын негізгі өндіріс бойынша қоршаған ортаға әсер ететін, межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы;
5) осы Бөлудің 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген объектілерді қоспағанда қоршаған ортаға әсерін бағалаудың ілеспе материалдарымен бірге "Байқоңыр" кешенінің объектілер бойынша жобалау құжаттамасы;
6) мұнай кен орындарында (теңіз объектілерін қоспағанда) қысқамерзімді жұмыстар (ұңғымаларды күрделі жөндеуді, ұңғымаларды гидродинамикалық зерттеулерді, сейсмикалық барлау жұмыстарын, мұнай кеніштерінде бұзылған жерлерді техникалық қайта культивациялауды, мұнай саласының қалдықтарын әртүрлі әдістермен қондырғыларда қайта өңдеуді және өзгелерін), ұңғымалар салуды жүргізетін мұнай-газ саласы кәсіпорындары;
7) Каспий теңізінің қазақстандық секторында жұмыстардың қолдау операцияларын жүзеге асыратын кәсіпорындар – қолдау базалары, айлақтар, полигондар, тазарту құрылыстары және өзгелері;
8) облыстық және жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарында (учаскелерде) балық ресурстары және су жануарларының басқа түрлерін алу мен пайдалануға арналған биологиялық негіздемелер;
9) осы Бөлудің 1-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген объектілерді қоспағанда, өсімдіктер мен жануарлар дүниесінің объектілерін алу мен пайдалануға арналған биологиялық негіздемелер;
10) жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту, мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары;
11) ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды дамыту жобалары, соның ішінде табиғат қорғау ұйымдарын басқару жоспарлары;
12) кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісімшарттардың жобалары;
13) су қорғау аймақтарын және су объектілерінің жолақтарын белгілеу жөніндегі жобалар;
14) қоршаған ортаға эмиссия нормативтерінің жобалары;
15) аумақтардың, соның ішінде арнайы экономикалық аймақтардың құрылысын жүргізудің (дамытудың) бас жоспарларының жобалары.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 6 наурыздағы
№ 63-ө бұйрығына
2-қосымша
Бекітілді
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің

3) объекты по разведке и добыче полезных ископаемых, за исключением объектов, указанных в подпункте 1) пункта 1 настоящего Распределения;
4) предпроектная и проектная документация намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду в соответствии со стадиями, определенными статьей 37 Экологического кодекса Республики Казахстан производственных объектов, относящихся ко 2 классу опасности согласно санитарной классификации производственных объектов;
5) проектная документация с сопровождающими материалами оценки воздействия на окружающую среду по объектам комплекса "Байконур", за исключением объектов, указанных в подпункте 2) пункта 1 настоящего Распределения;
6) предприятия нефтегазовой отрасли, производящие кратковременные работы на нефтяных месторождениях (кроме морских объектов) (капитальный ремонт скважин, гидродинамические исследования скважин, сейсморазведочные работы, проведение технической рекультивации нарушенных земель на нефтяных промыслах, переработка отходов нефтяной отрасли на установках различными методами и прочие), строительство скважин;
7) предприятия, осуществляющие поддерживающие операции работ в казахстанском секторе Каспийского моря - базы поддержки, причалы, полигоны, очистные сооружения и прочие;
8) биологические обоснования на добычу и использование рыбных ресурсов и других видов водных животных в рыбохозяйственных водоемах (участках) областного и местного значений;
9) биологические обоснования на добычу и использование объектов растительного и животного мира, за исключением объектов, указанных в подпункте 7) пункта 1 настоящего Распределения;
10) проекты естественно-научных и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон местного значения и уменьшению их территории;
11) проекты развития особо охраняемых природных территорий, в том числе планы управления природоохранными организациями;
12) проекты контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых;
13) проекты по установлению водоохранных зон и полос водных объектов;
14) проекты нормативов эмиссий в окружающую среду;
15) проекты генеральных планов застройки (развития) территорий, в том числе специальных экономических зон.
Приложение 2
к приказу Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 6 марта 2012 года № 63-Ө
Утверждено
приказом Министра
охраны окружающей среды
Республики Казахстан

2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығымен
Қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру үшін
I санаттағы объектілерді қоршаған ортаны қорғау
саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері
арасында бөлу
1. I санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты табиғат пайдаланушыда эмиссияның бір түрі орын алған және мыналардан асатын жағдайда қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган береді:
1) ластаушы заттардың шығарындылары – жылына 5000 тонна, мұнай-газ өнеркәсібі үшін – жылына 500 тонна;
2) ластаушы заттардың төгінділері – жылына 10000 тонна;
3) өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру – жылына 500000 тонна.
2. Қалған жағдайларда I санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі береді.

от 23 июля 2009 года № 143-Ө
Распределение объектов I категории
для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между
уполномоченным органом
в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями
1. Разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории выдается уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в случаях, когда у природопользователя имеет место один из видов эмиссий, и которые превышают:
1) 5000 тонн в год выбросов загрязняющих веществ, для нефтегазовой промышленности - 500 тонн в год;
2) 10000 тонн в год сбросов загрязняющих веществ;
3) 500000 тонн в год размещения отходов производства и потребления.
2. В остальных случаях разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории выдается его территориальными подразделениями уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.