Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 387/51-ІV "Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 26 маусымдағы № 46/5-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 31 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 739 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2019 жылғы 6 наурыздағы № 363/45-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 06.03.2019 № 363/45-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша "Ережесі", "Ереже", "Ережемен", "Ережеде", "Ереженің", "Ережеге", "ережесіне", "ережесінде", "ережесінің", "ережесін" деген сөздер "Қағидасы", "Қағида", "Қағидамен", "Қағидада", "Қағиданың", "Қағидаға", "қағидасына", "қағидасында", "қағидасының", "қағидасын" деген сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы мәслихатының 27.03.2014 № 225/31-V (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабының 2-тармағына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 22 қыркүйектегі № 387/51-ІV "Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылдың 29 қазанында № 652 болып тіркелген, 2010 жылғы 20 қарашадағы № 129 "Астана ақшамы" және 2010 жылғы 20 қарашадағы № 135 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Астана қаласында тұрғын үй көмегін көрсету қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қағида мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
коммуналдық және басқа да қызметтер - ұстау, күрделі жөндеу және (немесе) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу бойынша қызметтерге қаражат жинақтауға арналған жарналар, телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтері, жеке тұрғын үй қорында жергілікті атқарушы органмен жалға алынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысы;
отбасы шығыстарының шекті жол берілетін деңгейі – коммуналдық және басқа да қызметтерге ақы төлеуге, тұрғын үй көмегін тағайындау жөнінде хабарласқан алдындағы тоқсандағы отбасының орташа айлық жиынтық кірісінің сегіз пайызынан аспайтын есептеу құралының құнын төлеуге шығындар;
есептеу құралы - тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясының бір фазалық есептеуіші.";
2-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тұрғын үй көмегі жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұратын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі сондай-ақ осы мақсаттарға отбасы шығыстарының шекті жол берілген деңгейінен асып кеткен жағдайда, есептеу құралдарының құнын төлеуге беріледі.";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года № 387/51-IV "О Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане"
Решение маслихата города Астаны от 26 июня 2012 года № 46/5-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 31 июля 2012 года № 739. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 6 марта 2019 года № 363/45-VI.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 06.03.2019 № 363/45-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 22 сентября 2010 года № 387/51-IV "О Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 29 октября 2010 года за № 652, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" № 129 от 20 ноября 2010 года, "Вечерняя Астана" № 135 от 20 ноября 2010 года) следующие изменения и дополнение:
в Правилах предоставления жилищной помощи в городе Астане (далее - Правила), утвержденных указанным решением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. В Правилах используются следующие основные понятия:
коммунальные и иные услуги – услуги по содержанию, капитальному ремонту и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, коммунальные услуги, услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций, арендная плата за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
предельно-допустимый уровень расходов семьи – расходы на оплату коммунальных и иных услуг, оплату стоимости прибора учета, составляющие не более восьми процентов среднемесячного совокупного дохода семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
прибор учета – однофазный счетчик электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток.";
пункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Жилищная помощь семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, также предоставляется на оплату стоимости прибора учета в случае, если расходы на эти цели превышают предельно-допустимый уровень расходов семьи.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Тұрғын үй көмегінің мөлшері осы Қағидамен белгіленген норма шегінде коммуналдық және басқа да қызметтерге төлеуге тиесілі сома мен есептеу құралының құны арасындағы айырмашылық ретінде есептеледі";
5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй көмегін тағайындаған кезде отбасы құрамына бірге тұратын, ортақ шаруашылық жүргізетін және Астана қаласында тіркелген отбасының барлық мүшелері ескеріледі.
Он сегіз жасқа дейінгі ата-анасынан бөлек тұратын балалары ата-анасының отбасында есепке алынады. Егер ата-анасы ата-ана құқығынан айырылса, балалар қамқоршының (асыраушылар) отбасында есептеледі.
22-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"22. Отбасының жиынтық табысын есептеу кезінде оның құрамы осы Қағиданың 5-тармағына сәйкес анықталады.";
23-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"23. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 бұйрығымен бекітілген Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасына сәйкес жүзеге асырылады.";
26-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"26. Тұрғын үй көмегін алушы тұтынылған коммуналдық және басқа қызметтер туралы, есептеу құралын сатып алғандығы туралы (екі айдың ішінде) мәліметтерді белгілі бір себептерге байланысты (науқастану, қала шегінен тыс жерде болу) уақытылы ұсынбаған жағдайда және осы себептерді куәландыратын тиісті анықтаманың болғаны кезінде, комиссия көрсетілген кезеңге тұрғын үй көмегін төлейді.".
Қағиданың 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
М. Шекенов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2012 жылғы 26 маусымдағы
№ 46/5-V шешіміне
қосымша
Астана қаласында тұрғын үй
көмегін көрсету қағидасына
1-қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы
өтініш
Мен ___________________________________________________________
(Т.А.Ә., туған жылы)
тұрғын үйдің меншік иесі (жалға алушысы) болып табылатын, жеке куәлік
№ ________________, кіммен берілді ___________, СТН _________________
Менің отбасыма құрамында ___ адам, мекенжайы __________________
коммуналдық және есептеу құралының құнын төлеу бойынша өзге де
қызметтер төлемі бойынша шығынды өтеу үшін тұрғын үй көмегін
тағайындауыңызды сұраймын.
№ р/с
Өтініш беруші отбасының мүшелері Т.А.Ә.
Туған күні
Туыстық қатынастар
Әлеуметтік мәртебесі
1
2
3
4
5
Өтінішке қажетті құжаттарды ____ данада қоса беремін.
Есептік шоттың № _______________ банктің атауы _______________
Өзгерістер болған жағдайда 10 күннің ішінде ол туралы
хабарлауға міндеттенемін.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 177-бабының
1-тармағына және 325-бабының 3-тармағына сәйкес, ұсынылған
құжаттардың дұрыстығына жауапкершілікпен таныстым.
"___" _________ 200__ ж. Өтініш иесінің қолы ________________
Құжатты қабылдады ___________________________________________
(Құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
кесу сызығы
Азамат _____________________________ тұрғын үй көмегін
тағайындау үшін қоса берілген құжаттармен __ парақта қабылданды.
"__" ____ 200__ ж. ______________________________________
(Құжатты қабылдаған маманның Т.А.Ә.)

"3. Размер жилищной помощи рассчитывается как разница между подлежащей к оплате суммой коммунальных и иных услуг в пределах норм, установленных настоящими Правилами, стоимостью прибора учета и предельно допустимым уровнем расходов данной семьи на эти цели.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При назначении жилищной помощи в составе семьи учитываются все ее члены совместно проживающие, ведущие общее хозяйство и зарегистрированные в городе Астане.
Дети до восемнадцати лет, проживающие отдельно от родителей, учитываются в семье родителей. В случаях, если родители лишены родительских прав, дети учитываются в семьях опекунов (попечителей).";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. При исчислении совокупного дохода семьи ее состав определяется согласно пункту 5 настоящих Правил.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Исчисление совокупного дохода семьи (гражданина) осуществляется в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. В случае несвоевременного предоставления получателями жилищной помощи сведений о потребленных коммунальных и иных услугах, приобретении прибора учета (в течение двух месяцев) по уважительным причинам (болезнь, выезд за пределы города) и при наличии соответствующих справок, подтверждающих эти причины, комиссия выплачивает жилищную помощь за указанный период.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
М. Шекенов
Секретарь маслихата
города Астаны
С. Есилов
Приложение
к решению маслихата города Астаны
от 26 июня 2012 года № 46/5-V
Приложение 1
к Правилам предоставления
жилищной помощи в городе Астане
Заявление
о назначении жилищной помощи
Я _____________________________________________________________
(Ф.И.О., год рождения)
являющийся (-аяся) собственником (нанимателем) жилья, № удостоверения
личности ________________, кем выдан ___________, РНН
___________________________
Прошу назначить моей семье в количестве ____ человек,
проживающей по адресу:
г. Астана _____________________________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате за коммунальные и
иные услуги, оплате стоимости прибора учета.
п/п
Члены семьи
заявителя
Ф.И.О.
Дата
рождения
Родственные
отношения
Социальный
статус
1
2
3
4
5
К заявлению прилагаю необходимые документы в
количестве ___ штук.
№ лицевого счета _____________ наименование банка ___________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 10 дней
сообщить о них.
Об ответственности за достоверность предоставленных документов
в соответствии с пунктом 1 статьи 177 и пунктом 3 статьи 325
Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (-а).
"___" _________ 200__ г. Подпись заявителя ____________________
Документы принял ___________________________________________
(Ф.И.О., должность лица, принявшего документа)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
линия отреза
Заявление гр. _____________________________ с прилагаемыми
документами для назначения жилищной помощи в количестве ____ л.
принято.
"__" ____ 200__ г. ______________________________________
(Ф.И.О. специалиста, принявшего документы)