"Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 410/54-IV шешiмiне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2012 жылғы 31 тамыздағы № 64/8-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 2 қазанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 746 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 27.06.2014 № 250/36-V (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Шешімнің тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша «Ережесі», «Ереже», «Ережемен», «Ережеде», «Ереженің», «Ережеге», «ережесіне», «ережесінде», «ережесінің», «ережесін» деген сөздер «Қағидасы», «Қағида», «Қағидамен», «Қағидада», «Қағиданың», «Қағидаға», «қағидасына», «қағидасында», «қағидасының», «қағидасын» деген сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы мәслихатының 27.03.2014 № 225/31-V (алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесi туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегi кодексi 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 20-бабына, «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 8-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету қағидасы туралы» Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 410/54-IV шешiмiне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 24 қаңтарда № 666 болып тіркелген, 2011 жылғы 27 қаңтардағы № 11 «Вечерняя Астана», 2010 жылғы 27-29 қаңтардағы № 10, 11 «Астана ақшамы» газеттерінде жарияланған) келесі өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету қағидасының (бұдан әрі - Қағида) 38-5 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
«38-5. Әлеуметтiк көмек шеңберiнде осы Қағидаға қосымшаға сәйкес амбулаторлық емделуде Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың санаттарын тегін қамтамасыз ету үшін дәрі-дәрмек құралдарының тізбе (бұдан әрі – дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесi) бойынша дәрi-дәрмек құралдары ұсынылады.
Клиникалық госпиталь Әкiмшi ұсынған дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесi бекiтiлген мен азаматтардың тiзiмдерiне сәйкес, хабарласуына қарай белгiленген үлгiдегi жеңiлдiктi рецепттердi берудi жүзеге асырады.»;
Қағида осы шешімнің қосымшасына сәйкес амбулаторлық емделуде Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын тегін қамтамасыз ету үшін дәрі-дәрмек құралдарының тізбесімен толықтырылсын.

О внесении изменения и дополнения в решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2010 года № 410/54-IV "О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 31 августа 2012 года № 64/8-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 2 октября 2012 года № 746. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 27.06.2014 № 250/36-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2010 года № 410/54-IV «О Правилах оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 января 2010 года за № 666, опубликовано в газетах «Вечерняя Астана» № 11 от 27 января 2011 года, «Астана ақшамы» № 10,11 от 27-29 января 2010 года) следующее изменение и дополнение:
пункт 38-5 Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны, утвержденных вышеуказанным решением (далее - Правила), изложить в следующей редакции:
«38-5. Лекарственные средства в рамках Социальной помощи предоставляются по перечню лекарственных средств для бесплатного обеспечения отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны при амбулаторном лечении (далее – Перечень лекарственных средств) согласно приложению к настоящим Правилам.
Клинический госпиталь в соответствии с утвержденным Перечнем лекарственных средств и списков граждан, представленных Администратором, производит выдачу льготных рецептов установленного образца по мере обращения.»;
дополнить Правила перечнем лекарственных средств для бесплатного обеспечения отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны при амбулаторном лечении согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       Б. Исабаев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
КЕЛІСІЛДІ:
«Астана қаласының Денсаулық
сақтау басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің (ДСБ) бастығы                  А. Сегізбаева
Астана қаласы мәслихатының
2012 жылғы 31 тамыздағы
№ 64/8-V шешімімен
бекітілген
Астана қаласындағы мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек көрсету
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 410/54-IV қағидасына
қосымша
Амбулаторлық емделу кезінде Астана қаласындағы мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарын тегін қамтамасыз ету үшін
дәрі-дәрмек құралдарының тізбесі
Р/с №
Дәрілік препараттардың атауы (ХПА)
Шығарылу нысаны, мөлшері
1
2
3
1.
Адеметионин
таблеткалар 400 мг
2.
Азапентацен натрий полисульфонаты
флакон-тамызғыдағы ерітінді (көзге тамызатын тамшы)
3.
Азитромицин
капсулалар 500 мг
4.
Белсендендірілген көмір
таблеткалар
5.
Альфа-токоферол ацетаты, фитоменадион холекальциферол, мырыш оксиді, цианокобаламин, аскорбин қышқылы, пантотен қышқылы, ретинол ацетаты, тиамин мононитраты, пиридоксин гидрохлориді, рибофлавин, фолий қышқылы, фосфор, хром хлориді, бетакаротен, биотин, ванадий метаванадаты, темір фумараты, йод (калий йодиді), калий, калий хлориді, кальций, кремний оксиді, магний оксиді, марганец сульфаты, мыс оксиді, натрий молибдаты, натрий селенаты, никель сульфаты, никотинамид, қалайы
таблеткалар
6.
Алюминий гидроксидінің гелі, магний гидроксиді
ішке қабылдауға арналған суспензия 170 мл
7.
Амбазон
соруға арналған таблеткалар
8.
Амброксол
таблеткалар 30 мг
9.
Аминофиллин

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    Б. Исабаев
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Государственного
учреждения «Управление
здравоохранения города Астаны» (УЗ)        А. Сегизбаева
Утвержден
решением маслихата
города Астаны
от 31 августа 2012 года № 64/8-V
Приложение
к Правилам оказания
социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся
граждан города Астаны от
13 декабря 2010 года № 410/54-IV
Перечень
лекарственных средств для бесплатного обеспечения отдельных
категорий нуждающихся граждан города Астаны при амбулаторном
лечении
п/п
Наименование лекарственных препаратов (МНН)
Форма выпуска, дозировка
1
2
3
1.
Адеметионин
таблетки 400 мг
2.
Азапентацен полисульфонат натрия
раствор (капли для глаз) во
флаконе-капельнице
3.
Азитромицин
капсулы 500 мг
4.
Активированный уголь
таблетки
5.
Альфа-токоферола ацетат, фитоменадион
холекальциферол, цинка оксид, цианокобаламин,
аскорбиновая кислота, пантотеновая кислота,
ретинола ацетат, тиамина мононитрат, пиридоксина
гидрохлорид, рибофлавин, фолиевая кислота, фосфор,
хрома хлорид, бетакаротен, биотин, ванадия
метаванадат, железа фумарат, йод (калия йодид),
калий, калия хлорид, кальций, кремния оксид,
магния оксид, марганца сульфат, меди оксид, натрия
молибдат, натрия селенат, никеля сульфат,
никотинамид, олово
таблетки
6.
Гель алюминия гидроксида, магния гидроксида
суспензия для приема во
внутрь 170 мл
7.
Амбазон
таблетки для рассасывания
8.
Амброксол
таблетки 30 мг
9.
Аминофиллин

180.
Ципрофлоксацин
таблеткалар 500 мг, флакон-тамызғыдағы ерітінді (көзге тамызатын тамшы) 3 мг/мл 5 мл
181.
Цитохром С, аденозин, никотинамид
флакон-тамызғыдағы ерітінді 10 мл (көзге тамызатын тамшы)
182.
Шүйіншөп экстракты, бұрыш жалбыз экстракты, мелисса экстракты
таблеткалар
183.
Гинкго билоба экстракты
таблеткалар 80 мг
184.
Гинкго билоба экстракты, троксерутин, гептаминол гидрохлориді
капсулалар
185.
Шүйіншөп тамырының экстракты
таблеткалар 20 мг
186.
Артишок жапырақтарының экстракты
таблеткалар
187.
Сена жапырақтарының экстракты
таблеткалар 70 мг
188.
Ұсақ аратәрiздес сабальдің экстракты
капсулалар
189.
Итмұрын жемісінің экстракты
сироп 250,0
190.
Простат экстракты (сампрост)
ректальді суппозиторилер
191.
Түймедақ экстракты, қырмызыгүл экстракты, мыңжапырақ шөбі
флакондағы ішке және сыртқа қолдануға арналған сұйық экстракт 50 мл
192.
Жебіршөптің сұйық экстракты, бәйшешек тамырының сұйық экстракты
флакондағы эликсир 130,0
193.
Дәрілік шүйіншөп экстракты, дәрілік мелисса, тесілген шайқурай, кәдімгі долана, поссифлора инкарнаты, кәдімгі құлмақ, қара жеміс
таблеткалар 200 мг
194.
Аран, алатікен экстракттары
капсулалар
195.
Экстракттар: didomocarpus pedicellata, saxifraga ligulata, rubia cordifolia, cyperus scariosus, achyranthes aspera, onosma bracteatum, vernonia cinerea, мумие, әктің силикаты
таблеткалар
196.
Гинкго билоба экстракты, троксерутин
құтыдағы гель 40 г
197.
Эмоксипин
флакон-тамызғыдағы ерітінді 1 % 5 мл (көзге тамызатын тамшы)
198.
Эналаприл малеаты, гидрохлортиазид
таблеткалар
199.
Эпросартан
таблеткалар 600 мл
200.
Альфа-бромизовалериан қышқылының этил эфирі, фенобарбитал, жалбыздың майы
флакон-тамызғыдағы пероральді қолдануға арналған тамшы 25 мл

180.
Ципрофлоксацин
таблетки 500 мг, раствор
(капли для глаз) во
флаконе-капельнице 3 мг/мл 5
мл
181.
Цитохром С, аденозин, никотинамид
раствор (капли для глаз) во
флаконе-капельнице 10 мл
182.
Экстракт валерианы, экстракт мяты перечной,
экстракт мелиссы
таблетки
183.
Экстракт гинкго билоба
таблетки 80 мг
184.
Экстракт гинкго билоба, троксерутин, гептаминола
гидрохлорид
капсулы
185.
Экстракт корня валерианы
таблетки 20 мг
186.
Экстракт листьев артишока
таблетки
187.
Экстракт листьев сенны
таблетки 70 мг
188.
Экстракт плодов сабаля мелкопильчатого
капсулы
189.
Экстракт плодов шиповника
сироп 250,0
190.
Экстракт простаты (сампрост)
суппозитории ректальные
191.
Экстракт ромашки, экстракт календулы,
тысячелистника травы
экстракт жидкий для
внутренного и наружного
применения во флаконе 50 мл
192.
Экстракт тимьяна жидкий, экстракт корней
первоцвета жидкий
эликсир во флаконе 130,0
193.
Экстракты валерианы лекарственной, мелиссы
лекарственной, зверобоя продырявленного,
боярышника обыкновеннного, поссифлоры инкарнаты,
хмеля обыкновенного, бузины черной
таблетки 200 мг
194.
Экстракты дымянки, расторопши
капсулы
195.
Экстракты: didomocarpus pedicellata, saxifraga
ligulata, rubia cordifolia, cyperus scariosus,
achyranthes aspera, onosma bracteatum, vernonia
cinerea, иумие, извести силикат
таблетки
196.
Экстракт гинкго билоба, троксерутин
гель в тубах 40 г
197.
Эмоксипин
раствор (капли для глаз) во
флаконе-капельнице 1 % 5 мл
198.
Эналаприла малеат, гидрохлортиазид
таблетки
199.
Эпросартан
таблетки 600 мг
200.
Этиловый эфир альфа-бромизовалериановой кислоты,
фенобарбитал, масло мяты
капли для перорального
применения во
флаконе-капельнице 25 мл