Степногорск қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 4С-14/3 "Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға)тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 сәуірдегі № 5С-4/4 шешімі. Ақмола облысы Степногорск қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 22 мамырда № 1-2-165 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 31 қазандағы № 5С-10/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2012.10.31 № 5С-10/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабына, «Тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Степногорск қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 4С-14/3 «Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-2-106 болып тіркелген, 2009 жылғы 20 ақпанда «Степногорск ақшамы» және «Вечерний Степногорск» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген шешімімен бекітілген, Степногорск қаласы бойынша аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесінде:
1 тармақта:
бірінші бөлімдегі екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға";
үшінші бөлім жаңа редакцияда жазылсын:
«Тұрғын үй көмегі, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған абоненттік төлемақының өсуіне байланысты бөлігіндегі телефон үшін байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, шығыстарының шектелген мөлшер және шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады»;
төртінші бөлім жаңа редакцияда жазылсын:
«Тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді тұтынуға ақы төлеуге шығуы мүмкін шығындар үлесінің шегі отбасының жиынтық табысының 12 пайыз мөлшерінде белгіленеді»;
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Степногорского городского маслихата от 23 декабря 2008 года № 4С-14/3 "Об утверждении правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Степногорск"
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 20 апреля 2012 года № 5С-4/4. Зарегистрировано Управлением юстиции города Степногорска Акмолинской области 22 мая 2012 года № 1-2-165. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 31 октября 2012 года № 5С-10/3
Сноска. Утратило силу - решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 31.10.2012 № 5С-10/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Степногорского городского маслихата «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Степногорск» от 23 декабря 2008 года № 4С-14/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-2-106, опубликовано 20 февраля 2009 года в газетах «Степногорск ақшамы» и «Вечерний Степногорск») следующие изменения и дополнение:
в Правилах предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) по городу Степногорск, утвержденных указанным решением:
в пункте 1:
абзац второй части первой изложить в новой редакции:
«расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;»;
часть третью изложить в новой редакции:
«Жилищная помощь определяется, как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
часть четвертую изложить в новой редакции:
«Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг устанавливается в размере 12 процентов к совокупному доходу семьи (гражданина).
пункт 5 изложить в новой редакции:

«5. Тұрғын үй көмегі тұрғын үй иесінің немесе жалға алушының (қосымша жалға алушының) өтініші мен қоса берілген құжаттардың негізінде тағайындалады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқықтылығын белгілейтін құжаттың көшірмесі;
3) тұрақты мекенжайы бойынша тіркелуін растайтын құжат (мекенжайының анықтамасы немесе селолық және ауылдық әкімдердің анықтамасы);
4) отбасы мүшелерінің табысын растайтын құжаттар;
5) отбасы мүшелерінің қызметі туралы мәліметтер (мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі, оқу орнынан анықтама, еңбек шарты);
6) өткен тоқсандағы коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар.
Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығындарға өтемақы алуға құқығы бар отбасылар (азаматтар) 5 тармақта 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа келесілерді ұсынады:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге арналған мақсатты жарнаның мөлшерi туралы шот;
2) жергiлiктi атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келiсiлген, пәтерлердiң меншiк иелерi мен жалға алушылардың (қосымша жалға алушылардың) жалпы жиналысында бекiтiлген кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеудiң жекелеген түрлерiн жүргiзуге арналған шығыстар сметасы негiзiнде кондоминиум объектісін басқару органы ұсынатын және мөрмен, кондоминиум объектісін басқару органы басшының қолымен расталған кондоминиум объектінің ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшерi туралы шот.
Телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының өсуіне байланысты бөлігінде байланыс қызметтерінің төлемдері шығындарына жәрдемақы алу құқығы бар отбасылар (азаматтар) 5 тармақтағы 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа келесілерді ұсынады:
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсету шартының көшірмесі.
Жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемдері шығындарына жәрдемақы алу құқығы бар отбасылар (азаматтар) 5 тармақтағы 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттардан басқа жергілікті атқарушы орган ұсынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемінің мөлшері туралы шотты ұсынады.
Құжаттардың көшірмесін салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасымен қоса ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге сол күні қайтарылады.
Қайта өтініш берген кезде 5 тармақтың 1),2),3) тармақшаларында көрсетілген құжаттар өзгеріс туындаған жағдайда ұсынылады»;
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«6.Өтініш берушіден құжаттарды қабылдап алғаннан кейін «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі он күнтізбелік күн ішінде қарастырып тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді шығарады.
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы немесе бас тарту туралы хабарлама «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жүгінген кезде тікелей өзі баруы немесе пошталық хабарлама арқылы»;

«5. Жилищная помощь назначается на основании заявления собственника или нанимателя (поднанимателя) жилья и прилагаемых к нему документов:
1) копии документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копии правоустанавливающего документа на жилище;
3) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства заявителя (членов семьи) (адресная справка либо справка сельских или аульных акимов);
4) документов, подтверждающих доходы семьи;
5) сведений о роде деятельности членов семьи (копия справки об инвалидности, справка с места учебы, трудовой договор);
6) счетов на потребление коммунальных услуг за предыдущий квартал.
Семьи (граждане) имеющие право на компенсацию затрат на содержание жилого дома (жилого здания), кроме документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 5 предоставляют:
1) счет о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
2) счет о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления объекта кондоминиума, на основании сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией) утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления объекта кондоминиума
Семьи (граждане), имеющие право на получение компенсации расходов на оплату услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, кроме документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 5 предоставляют:
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копию договора на оказание услуг связи.
Семьи (граждане), имеющие право на компенсацию затрат арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, кроме документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) пункта 5, предоставляют счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом.
Копии документов предоставляются с подлинниками для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в этот же день.
При повторном обращении документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3) пункта 5 предоставляются при возникновении изменений.
пункт 6 изложить в новой редакции:
6. Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Зерендинского района» в течение десяти календарных дней со дня принятия документов от заявителя рассматривает и выносит решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении.
Уведомление о назначении или об отказе в назначении осуществляется посредством личного посещения при обращении в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Зерендинского района», либо посредством почтового сообщения.

келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
«6-1. Тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған төлемдер, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерi үшiн, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу отбасының осы мақсаттарға белгілеген 12 пайыз шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінен аспайтын болса «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады;
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«9. «Степногорск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы табыстарынан Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй коммуналдық шаруашылық істері бойынша Агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 «Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы» Бұйрығы негізінде есептеледі».
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы                          А.Агеев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Степногорск қаласының әкімі               А.Никишов

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» выносится решение об отказе в назначении жилищной помощи в случаях если:
1) оплата на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем не превышает предельно допустимый уровень расходов семьи на эти цели 12
2) собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилья предоставлены недостоверные сведения.
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Совокупный доход семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, исчисляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Степногорска» за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря городского маслихата             А.Агеев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Степногорска                   А.Никишов