Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасын бекіту туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2012 жылғы 07 қыркүйектегі N 73 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 23 қазанда 4327 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 05-16/191 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 26.12.2017 № 05-16/191 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабы, сондай-ақ "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысына сәйкес ШЕШЕМІЗ:
1. Қоса беріліп отырған Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс X сессиясының төрағасы С. Ысқақов
Аудандық мәслихат хатшысы А. Налибаев
Жаңақорған ауданы мәслихатының
2012 жылғы 7 қыркүйектегі
N 73 шешімімен бекітілген
Тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасы
Осы Қағида "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына сәйкес әзірленді.
1. Тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
1. Тұрғын үй көмегi аудандық бюджет қаражаты есебiнен осы елдi мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендірілген тұрғынжайларды тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарды;
2) тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi және телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуi бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтынуына;
3) жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысын төлеуге берiледi.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 14.04.2014 N 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 05.05.2015 N 283 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 07 сентября 2012 года N 73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 23 октября 2012 года N 4327. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2017 года № 05-16/191
Сноска. Утратило силу решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2017 № 05-16/191 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", а также с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" РЕШИЛИ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания жилищной помощи.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
X сессии районного маслихата Ыскаков С.
Секретарь районного маслихата Налибаев А.
Утверждены
решением Жанакорганского
районного маслихата
от 7 сентября 2012 года N 73
Правила оказания жилищной помощи
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств районного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, на оплату:
1) расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателям) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 14.04.2014 N 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенным решением Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 05.05.2015 N 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).

2. Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық табыстың 12 пайызы мөлшерінде белгіленеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 14.04.2014 N 197 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Тұрғын үй көмегін тағайындау "Жаңақорған аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 05.05.2015 N 283 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерiн айқындайтын сметаға сәйкес тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі аудандық бюджет қаражаты есебiнен көрсетiледi.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 14.04.2014 N 197 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) уәкілетті органға өтініш береді және Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 4-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
6. Тұрғын үй көмегі өтініш берген айдан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады.
7. Уәкілетті орган өтініш берушіге тұрғын үй көмегін тағайындау үшін қажет құжаттарды берген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту жөнінде шешім қабылдап, өтініш берушіні хабардар етеді.
8. Ұсынылған құжаттардың дұрыстығын растау қажеттілігі туындаған жағдайда уәкілетті орган өтініш иесінің материалдық - тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізуге құқығы бар.

2. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов устанавливается в размере 12 процентов от совокупного дохода семьи (гражданина).
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 14.04.2014 N 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Назначение жилишной помощи осуществляется коммунальным государственным учреждением "Жанакорганский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 05.05.2015 N 283 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
4. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов на содержание жилого дома (жилого здания) за счет средств районного бюджета лицам, постоянно проживающим в данной местности.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 14.04.2014 N 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган, осуществляющий назначение жилищной помощи с заявлением и представляет документы, указанные в пункте 4 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
6. Жилищная помощь назначается с начала месяца подачи заявления на текущий квартал.
7. Уполномоченный орган в течение десяти календарных дней со дня предоставления заявителем необходимых для назначения жилищной помощи документов принимает решение о назначении или отказе в назначении жилищной помощи, о чем уведомляет заявителя.
8. В случае необходимости подтверждения достоверности представленных документов уполномоченный. орган вправе производить обследование материально-бытовых условий проживания заявителей.

9. Өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті органға толық әрі дұрыс мәліметтер беруі тиіс.
10. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу тәртібі Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері Агенттігі төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы N 471 бұйрығымен бекітілген Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасына сәйкес есептеледі.
2. Тұрғын үй көмегін көрсету мөлшерін анықтау
11. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау төмендегі пайдалану нормасына сәйкес жүргізіледі:
1) Отын пайдалану от жағу маусымына:
3 адамға дейінгі отбасына - 1,5 тонна;
3 адамнан жоғары отбасына - 2,5 тонна.
2) электр қуатын пайдалану нормалары 1 айға - 150 киловаттан артық емес;
3) газ пайдалану нормалары 1 айға:
3 адамға дейінгі отбасына - 10 килограмм;
3 адамнан жоғары отбасына - 20 килограмм.
4) тұрмыстық қатты қалдықтарды шығару - ай сайын әр адамға тариф бойынша;
5) кәріз қызметтері - ай сайын әр адамға тариф бойынша;
6) тұрғын үйді қамтамасыз етуге қажетті сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қоқыс шығару шығыстарын пайдалану нормалары мен тарифтерін қызмет көрсететіндер ұсынады.
3. Қаржыландыру және тұрғын үй көмегін төлеу тәртібі
12. Тұрғын үй көмегін төлеу есептелген сомаларды тұрғын үй көмегін алушылардың жеке шоттарына екінші деңгейдегі банктер арқылы аудару жолымен жүзеге асырылады.

9. Заявитель должен представить в уполномоченный орган полные и достоверные сведения в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующий на получение жилищной помощи рассчитывается на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года N 471 "Об утверждении правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующий на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде".
2. Размер оказания жилищной помощи
11. Назначение жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) производится в соответствии нижеследующим нормам:
1) потребления топлива на отопительный сезон:
для семьи до 3-х человек - 1,5 тонны;
для семьи более 3-х человек - 2,5 тонны.
2) Нормы потребления электроэнергии на 1 месяц - не более 150 киловатт;
3) Нормы потребления газа на 1 месяц:
для семьи до 3-х человек- 10 килограмм;
для семьи более 3-х человек - 20 килограмм;
4) вывоз твердых бытовых отходов - ежемесячно на каждого человека согласно тарифу;
5) услуги канализации - ежемесячно на каждого человека согласно тарифу;
6) Нормы расходов и их тарифы по водоснабжению, теплоснабжению, вывоза мусора, расходов на содержание жилья предоставляются поставщиками услуг.
3. Финансирование и порядок выплаты жилищной помощи
12. Выплата жилищной помощи осуществляется через банки второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета получателей жилищной помощи.