"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 365/12 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қаңтарда N 3365 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 125/4 қаулысымен
Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 24.04.2014 № 125/4 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" № 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы "Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы" № 1116 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Ақпарат және мұрағат ісі саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 2315 қаулысына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Өрсариевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Е. Арын
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрінің міндетін атқарушы
2012 жылғы                                 Р.В. Скляр
Павлодар облысы әкімдігінің
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 365/12 қаулысымен
бекітілген
"Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың,
астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді
баспа басылымдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет "Павлодар облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – ЖАО), баламасыз негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетеді, сондай-ақ мемлекеттік қызмет алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (ЭЦК) болған жағдайда "электрондық үкіметтің": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Шалғайда орналасқан елді мекендер тұрғындарының мемлекеттік қызметке қол жеткізуін қамтамасыз ету мақсатында Мобильді орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге рұқсат етіледі.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы"
Постановление акимата Павлодарской области от 20 декабря 2012 года N 365/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 января 2013 года N 3365. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 125/4
Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.04.2014 № 125/4.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 года № 1116 "Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации и архивного дела" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы".
2. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Е. Арын
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
2012 года                                  Р. Скляр
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарской области
от 20 декабря 2012 года № 365/12
Регламент электронной государственной услуги
"Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории области,
города республиканского значения, столицы"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Павлодарской области в лице государственного учреждения "Управление внутренней политики Павлодарской области" (далее - МИО), на безальтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz, при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные Центры.

2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Бұқаралық ақпарат құралдары" туралы № 451-І Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Ақпарат және мұрағат ісі саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 2315 қаулысымен бекітілген "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу" туралы мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі – стандарт), Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" № 217-ІІІ Заңының негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) "электрондық үкiметтiң" веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
2) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай идентификациясын енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Жеке идентификациялық нөмірлердің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
3) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай идентификациясын енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында Бизнес идентификациялық нөмірлердің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
4) жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесі жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде Қазақстан Республикасының "электрондық үкіметі" шлюзінің (бұдан әрі – ЖАО АЖ) кіші жүйесі ретіндегі өңірлік шлюз" ақпараттық жүйесі;

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" от 23 июля 1999 года № 451-I, стандарта государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации и архивного дела" (далее - Стандарт), Закона Республики Казахстан "Об информатизации" от 11 января 2007 года № 217-III.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
3) государственная база данных "Юридические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц, филиалов, представительств и субъектов индивидуального совместного предпринимательства, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан, и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ЮЛ);
4) информационная система местных исполнительных органов/информационная система "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа (далее - ИС МИО);

5) "Біріккен салықтық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі-БСАЖ);
6) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – мемлекеттік қызмет көрсету процестеріне ықпал ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметтерге және электрондық ақпараттық ресурстарына қол жеткізудің бірыңғай нүктесін беретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚО АЖ);
7) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, тапсыруға және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
8) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
9) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
10) пайдаланушы (тұтынушы) – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъекті;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба ЭЦҚ арқылы куәландырылған құжат;
14) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – белгілі кезеңде электрондық қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері;
15) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) электрондық анықтама – шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы анықтама (бұдан әрі – е-анықтама);
17) жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – ЖАО).
18) "электрондық үкімет шлюзі" - электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін кіріктіруге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮШ).
19) "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі – ЖАО электрондық қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ЖАО ішкі жүйелері/кіші жүйелері мен сыртқы ақпараттық жүйелері арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮӨШ).

5) информационная система "Интегрированная налоговая информационная система" (далее - ИНИС);
6) информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к государственным услугам и электронным информационным ресурсам государственных органов, задействованных в процессах оказания государственных услуг (далее - ИС ЦОН);
7) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
8) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
9) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
10) пользователь (потребитель) – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
13) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) структурно-функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании электронной государственной услуги на определенной стадии (далее - СФЕ);
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронная справка – справка об учете иностранных периодических печатных изданий (далее - е-справка);
17) местные исполнительные органы (далее - МИО);
18) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
19) региональный шлюз "электронного правительства" – информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО (далее – РШЭП);

20) куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – КО АЖ). Қазақстан Республикасы – электрондық құжаттардың жеткізілуіне, есепке алынуына және сақталуына кепілдік беретін ЭЦҚ-ның электрондық қолтаңба кілттерінің сертификаттарын беру және сүйемелдеу.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
ЭҮП арқылы (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-әрекеттің № 1 диаграммасы) қызмет берушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН немесе БСН-нің және парольдің (құпия сөздің) көмегімен ЭҮП-да тіркеуден өтуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 - үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП-да тұтынушының логинді және парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 - шарт – логин (ЖСН немесе БСН) және пароль арқылы ЭҮП-да тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 - үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-ның авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 - үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), сондай-ақ тұтынушының сұрау салуға қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4 - үдеріс – сәйкестендіру деректеріне және тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және оның ҮЭП-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауы туралы деректерге сұрау салу;
7) 2 - шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және ҮЭП-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5 - үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
10) 7 - үдеріс – электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ/ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
11) 3 – шарт – ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да тұтынушы деректерінің және тұтынушының ЭЦҚ – ның тіркеу куәлігінің болуын тексеру;

20) информационная система удостоверяющего центра (далее – ИС УЦ) Республики Казахстан – выдача и сопровождение сертификатов ключей электронной подписи ЭЦП, которая гарантирует достоверность доставки, учета и хранения электронных документов.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН или БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем логина и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН или БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания запроса;
6) процесс 4 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя и его отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
10) процесс 7 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС;
11) условие 3 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС и регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя;

12) 8 - үдеріс – ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да тұтынушы деректерінің болмауына немесе тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9 - үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу туралы анықтама немесе мерзімді баспа басылымдарын есепке алудан бас тарту туралы уәжделген жазбаша бас тарту жауабын алу. Электрондық құжат ЖАО ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. ХҚО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде (функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасы) қызмет берушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген:
1) 1 - үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО АЖ-да Орталық операторын авторластыру үдерісі.
2) 1 – шарт - ХҚО АЖ-да логин және пароль арқылы тіркелген оператор туралы деректердің немесе ЭЦҚ түпнұсқалығын тексеру;
3) 2 - үдеріс – Орталық операторының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ХҚО АЖ-да авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3 - үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу), сондай-ақ сұрау салуға қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
5) 4 - үдеріс – КО АЖ-дан оператордың идентификациялық деректерін және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімі туралы деректерді сұрау;
6) 2 - шарт - тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және оператордың ЭЦҚ түпнұсқалығын тексеру;
7) 5 - үдеріс – оператордың ЭЦҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 - үдеріс – Орталық операторының электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанына (енгізілген деректерге) ЭЦҚ арқылы қол қоюы және Оператордың одан арғы іс-қимылдары туралы ақпарат алу;
9) 7 - үдеріс - электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ/ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ-ға жолдау және ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 3 – шарт – ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да тұтынушы деректерінің және тұтынушының ЭЦҚ – ның тіркеу куәлігі болуын тексеру;
11) 8 - үдеріс – тұтынушының ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да деректері болмауына немесе тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС или неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
13) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги - справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы, либо мотивированный письменный отказ в учете иностранного периодического печатного издания. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП МИО.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ИС ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 3 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора Центра на ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка на ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через логин и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС ЦОН в связи с имеющимися нарушениями в данных оператора Центра;
4) процесс 3 - выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП оператора в ИС УЦ;
6) условие 2 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП оператора;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 - подписание посредством ЭЦП оператора Центра заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях оператора;
9) процесс 7 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС;
10) условие 3 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС и регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС или неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;

12) 9 - үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу туралы анықтама немесе шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алудан бас тарту туралы уәжделген жазбаша бас тарту жауабын алу. Электрондық құжат ЖАО ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
8. ЖАО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде (функционалдық өзара іс-әрекеттің диаграммасы) қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген:
1) ЖАО-ның қызметкері ЖСН және парольдің көмегімен ЖАО АЖ-да тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1 - үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЖАО АЖ логин мен пароль енгізу үдерісі (авторизация үдерісі);
3) 1 – шарт - ЖАО АЖ-да логин (ЖСН) және пароль арқылы тіркелген қызметкер тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 - үдеріс –ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ-да авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының сұрау салу нысандарын экранға шығару (деректерді енгізу), сондай-ақ сұрау салуға қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 4 - үдеріс – сәйкестендіру деректеріне және ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі және оның ЖАО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауы туралы деректерге сұрау салу;
7) 2 - шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және ЖАО АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
8) 5 - үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - үдеріс – ЖАО қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
10) 7 - үдеріс – тұтынушы көрсеткен деректерді растау үшін электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) ЭҮӨШ/ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСЖА-ға жолдау;
11) 3 – шарт – ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да тұтынушының деректерінің және ЖАО қызметкерінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің болуын тексеру;
12) 8 - үдеріс – тұтынушының ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСАЖ-да деректерінің болмауына немесе ЖАО – қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги - справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы, либо мотивированный письменный отказ в учете иностранного периодического печатного издания. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП МИО и выдается сотрудником ЦОН.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ИС МИО (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 4 к настоящему регламенту:
1) сотрудник МИО осуществляет регистрацию в ИС МИО с помощью ИИН и пароля;
2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО логина и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ИС МИО сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 – выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение сотрудником МИО формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания запроса;
6) процесс 4 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП сотрудника МИО и его отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
10) процесс 7 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС для подтверждения указанных потребителем данных;
11) условие 3 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС и регистрационного свидетельства ЭЦП сотрудника МИО;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС или неподтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;

13) 9 - үдеріс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу туралы анықтаманы немесе шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алудан бас тарту туралы уәжделген жазбаша бас тарту жауабын алу. Электрондық құжат ЖАО ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
9. Осы регламенттің 5-қосымшасында тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметтерге экрандық нысандар келтірілген:
1) пайдаланушының е-анықтама (логин және пароль) берілетін тұлғаның ҮЭП-ға кіру үшін деректерін енгізуі;
2) "Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызметін таңдау;
3) "Online қызметіне тапсырыс беру" бастырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұрау салуды толтыру:
ЖСН немесе БСН автоматты түрде, пайдаланушының ҮЭП-де тіркелу нәтижесі бойынша таңдалады;
пайдаланушы "сұрау салуды жолдау" батырмасының көмегімен сұранымға қол қоюды жүзеге асырады;
5) тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұрау салуға қол қою – пайдаланушы "қол қою" бастырмасының көмегімен ЭЦҚ сұрау салуға қол қоюды жүзеге асырады, одан кейін сұрау салу ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ, ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСЖА-ға өңдеуге беріледі;
7) ЖАО АЖ-да, ЖТ МДБ, ЗТ МДБ, БСЖА-да сұрау салудың өңделуі:
Пайдаланушы дисплейінің экранында мынадай ақпарат шығарылады: ЖСН; сұрау салу нөмірі; қызмет түрі; сұрау салу мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебені жаңарту" бастырмасынын көмегімен пайдаланушыға сұрау салуды өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі;
ЖАО АЖ-дан жауап алынған кезде "нәтижені қарау" бастырмасы пайда болады;
8) сұрау салуды өңдеу нәтижелерін көру.
10. Алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салудың орындалу мәртебесін тексеру әдістері: "электрондық үкімет" порталының "Қызметтерді алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ ЖАО-ға немесе ХҚО-ға өтініш жасаған кезде:
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны ЭҮП саll–орталығының: (1414) телефоны бойынша, сондай-ақ уәкілетті органның http://e.gov.kz/ интернет-қорларынан алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Орталық операторы;
ЖАО қызметкерлері;
ҮЭП;
ЭҮШ/ЭҮӨШ;
ЖТ МДБ;
ЗТ МДБ;
БСЖА;
ХҚО АЖ;
ЖАО АЖ;
КО АЖ.
13. Осы регламенттің 1–қосымшасында әрбір қимылдың орындалу мерзімін көрсете отырып, іс-қимыл (процедуралар, функциялар, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы келтірілген.

13) процесс 9 – получение потребителем результата электронной государственной услуги - справка об учете иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы, либо мотивированный письменный отказ в учете иностранного периодического печатного издания. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП МИО.
9. В приложении 5 к настоящему регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю:
1) ввод пользователем данных лица, которому выдается е - справка (логина и пароля) для входа в ПЭП;
2) выбор электронной государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы";
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услуг online";
4) заполнение запроса:
ИИН или БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на подписание запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП потребителем;
6) подписание запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет подписание запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС МИО, ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС через РШЭП/ШЭП;
7) обработка запроса в ИС МИО, ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИНИС:
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС МИО появляется кнопка "просмотр результата";
8) просмотр результата обработки запроса.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: 1414, а также на интернет - ресурсе уполномоченного органа: http: //e.gov.kz/.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
оператор Центра;
сотрудник МИО;
ПЭП;
РШЭП/ШЭП;
ГБД ФЛ;
ГБД ЮЛ;
ИНИС;
ИС ЦОН;
ИС МИО;
ИС УЦ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.

14. Осы регламенттің 234-қосымшаларында олардың сипаттамасына сәйкес іс-қимылдардың (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма келтірілген.
15. Регламенттің 6-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 7-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялық (санкцияланбаған ақпарат алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсат етілмеген өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпарат пен ресурстарды рұқсат етілмеген ұстаудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) е – анықтама берілетін тұлғада ЖСН-ның болуы;
3) ҮЭП, ХҚО АЖ авторластыру;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы.
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әр іс-қимылдың орындалу мерзімін көрсете отыра,
іс-қимыл (процедуралар, функциялар, операциялар)
дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы
1-кесте. ЖАО арқылы іс-қимылдардың сипаттамасы

14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложениях 234 к настоящему регламенту.
15. В приложении 6 к регламенту приведены формы, шаблоны бланков, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому выдается е - справка;
3) авторизация ПЭП, ИС ЦОН;
4) наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Текстовое табличное описание последовательности действий
(процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения
каждого действия
Таблица 1. Описание действий посредством МИО

1) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ/ЭҮШ
ЖАО АЖ
ХҚО АЖ
ЖАО-ның қызметкері
3
Әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Деректердің түпнұсқалығын тұтынушының ЭЦҚ тексеру. Өтінішті сақтау және ЭҮӨШ/ЭҮШ арқылы жіберу
Хабарламаны ЖАО АЖ-ға жолдау маршруты
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы мәртебені көрсете отыра, хабарламанықалыптастыру
"Келіп түскен" мәртебені көрсету
Өтінішті орындауға қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұра салудың табысты аяқталуы туралы хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салу маршрутын жасау
Хабарламаны ЭҮП-ге жіберу
Мәртебені көрсету
Жұмысқа қабылдау
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
2) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО-ның қызметкері
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ/ЭӨШ
ЭҮП
ХҚО АЖ
3
Әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. Шетелдік мерзімді баспа басылымдарды тіркеуге қою туралы анықтама берілетін жауапты қалыптастыру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап беру
Шешім қабылдау
Шығу құжатын қалыптастыру. Қызмет көрсетудің мәртебесін ауыстыру туралы хабарламаны қалыптастыру
Хабарлама маршрутын жасау
Хабарламаны көрсету
Хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Анықтаманы немесе көрсетілген бас тартуды қалыптастыру
Шығу құжатын және мәртебесін қалыптастыру
Маршрутын жасау
Шығатын құжаттың мәртебелерін көрсету
Орындалу мәртебелерін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 жұмыс күні
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО-ның қызметкері
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ/ЭӨШ
ЭҮП
ХҚО АЖ
3
Әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шығу құжатын жасау. Құжатқа қол қою
Шығу құжатын тіркеу. ЖАО-дан қол қойылған шығу құжатын қалыптастыру
Шығу құжатымен берілген хабарлама маршрутын жасау
Шығу құжатын көру мүмкіндігін бере отыра, қызмет көрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
Қызметкөрсетудің аяқталуы туралы хабарламаны көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Қол қойылып шыққан құжат
Шығу құжатымен берілген хабарламаны жіберу
Маршрут жасау
Шығу құжатын көрсету
"Орындалғандар" мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
5 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту:
Осы кестеде аяқталу нысандары, орындау мерзімдері және электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық тізбегінде келесі іс-қимылдардың нөмірлерін көрсете отыра, ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ іс-қимылдарының (функциялары, процедуралары, операциялары) әрекеттері көрсетіледі.
Осы регламенттің 1-қосымшасындағы кестенің негізінде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы құрылады.
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық
мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
ЭҮП арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық
мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
ЭҮП арқылы "ішінара автоматтандырылған" электрондық
мемлекеттің қызметтерді көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініш беру
Ішкі саясат басқармасының бастығы
_________________________________
(ТАӘ)
Өтініш
Шетелдік баспа басылымдарын есепке алу туралы анықтама беруіңізді сұраймын:
Таратушының атауы: __________________________________________________
Меншік иесі: ________________________________________________________
(атауы, шетелдік баспасөз басылымы меншік иесінің
атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, мекенжайы)
Таратушының мекенжайы: ____________________________
Таратушының телефоны: _____________________________
Бас редактордың (өкілдің)Т.А.Ә.:___________________
Облыс, астананың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдары атауының тізбесі
Шетелдікмерзімді баспа басылымының таралу аумағы
Шетелдік мерзімді баспа басылымының таралу тілі, тілдері
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының негізгі тақырыптық бағыты
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының саны, данасы
1.
2.
Қосымшалар:
Таратушының ТАӘ _________________________________________
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке арналған шығу құжатының нысаны Ішкі саясат басқармасы
№ _________ АНЫҚТАМА
Облыстың, қаланың аумағында таратылатын шетелдік
мерзімді баспа басылымдарын есепке алу туралы
Осы шетелдік мерзімді баспа басылымдарын таратуға келісім беру туралы анықтама Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі "Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" (бұдан әрі – Қағида) № 843 қаулысына сәйкес ____________________________________________________ берілді
(таратушының атауы және оның ұйымдық-құқықтық нысаны)
Облыстың, қаланың, ауданың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдары атауының тізбесі
Шетелдікмерзімді баспа басылымының таралу аумағы
Шетелдік мерзімді баспа басылымының таралу тілі,тілдері
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының негізгі тақырыптық бағыты
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының саны, данасы
1.
2.
Анықтаманың әрекет ету мерзімі – 201__ жылғы 31 желтоқсанға дейін
Ішкі саясат басқармасының бастығы __________________________
(ТАӘ)
Шығу құжатының нысаны (бас тарту)
Шетелдік мерзімді баспа басылымын есепке алудан бас тарту
______________________________________________________
(таратушыға анықтаманы берген жергілікті
атқарушы органның атауы)

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП/ШЭП
ИС
МИО
ИС ЦОН
Сотрудник МИО
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности данных (ЭЦП потребителя).
Сохранение заявления и отправка посредством РШЭП/ШЭП
Маршрутизация уведомления в ИС МИО
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса
Отображение статуса "поступившие"
Принятие заявления на исполнение
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса или уведомление об отказе
Маршрутизация запроса
Отправка уведомления на ПЭП
Отображение статуса
Принятие в работу
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 5 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник МИО
ИС
МИО
РШЭП/ШЭП
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирование ответа с выдачей справки об учете иностранных периодических печатных изданий, либо мотивированный письменный ответ об отказе в предоставлении услуги
Формирование выходного документа.
Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги
Маршрутизация уведомления
Отображение уведомления
Отображение уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, либо обоснованного отказа
Формирование выходного документа и статуса
Маршрутизация
Отображение  статусов исполнения с выходным документом
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
10 рабочих дней
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
Сотрудник МИО
ИС
МИО
РШЭП/ШЭП
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа. Подписание документа
Регистрация выходного документа.
Формирование выходного документа, подписанного МИО
Маршрутизация уведомления с выходным документом
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статуса "исполненные"
5
Сроки исполнения
Не более 5 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 1 к настоящему регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании "частично
автоматизированной" электронной государственной услуги через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
"частично автоматизированной"
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
"частично автоматизированной" электронной государственной
услуги через ИС МИО
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Форма заявления на электронную государственную услугу
Начальнику
Управления внутренней политики
________________________________
(ФИО)
Заявление
Прошу выдать справку об учете иностранных периодических печатных изданий:
Наименование распространителя: ______________________________________
Собственник: ________________________________________________________
(наименование, организационно-правовая форма
собственника иностранного периодического печатного
издания, адрес)
Адрес распространителя: _________________________________
Телефон распространителя: _______________________________
Ф.И.О. главного редактора (представителя): ______________
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области
Территория распространения иностранного периодического печатного издания
Язык, языки распространяемого иностранного периодического печатного издания
Периодичность
Основная тематическая направленность распространяемого иностранного периодического печатного издания
Количество распространяемых экземпляров иностранного периодического печатного издания, в экземплярах
1.
2.
Приложения:
ФИО распространителя _______________________________________
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Форма выходного документа на электронную государственную услугу Управление внутренней политики
СПРАВКА № _________
Об учете иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории области, города
Настоящая справка выдана ____________________________________________
(наименование распространителя и его
организационно-правовая форма)
в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 "Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан", (далее - Правила), о согласии на распространение иностранных периодических печатных изданий:
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города, района
Территория распространения иностранного периодического печатного издания
Язык, языки распространяемого иностранного периодического печатного издания
Периодичность
Основная тематическая направленность распространяемого иностранного периодического печатного издания
Количество распространяемых экземпляров иностранного периодического печатного издания, в экземплярах
1.
2.
Срок действия справки – до 31 декабря 201__ года.
Начальник управления
внутренней политики __________________________
(ФИО)
Форма выходного документа (отказа) Отказ об учете иностранного периодического печатного издания
______________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа,
выдавшего справку распространителю)

1) Қағиданың 6-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттар ұсынылмағанда;
2) құжаттарда көрсетілген ақпарат толық және нақты көрсетілмегенде;
3) шетелдік мерзімді баспа басылымында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, оның тұтастығын бұзуды, мемлекеттің қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, әлеуметтік, тектік, ұлттық және рулық, діни, нәсілдік және рулық басымдықты, қатігездікті, зорлық-зомбылықты және порнографияны насихаттауды және үгіттеуді қамтитын материал болғанда;
4) таратушыға қатысты оның қызметтің осы түрімен айналысуына тыйым салған соттың шешімі бар болғанда;
5) шетелдік мерзімді баспа басылымының өніміне қатысты Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы соттың шешімі бар болғанда.
Осыған байланысты мыналарды тіркеуге қою мүмкін емес.
Облыстың, қаланың, аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдары атауының тізбесі
Шетелдікмерзімді баспа басылымының таралу аумағы
Шетелдік мерзімді баспа басылымының таралу тілі,тілдері
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының негізгі тақырыптық бағыты
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының саны, данасы
1.
2.
Ішкі саясат басқармасының бастығы __________________________
(ТАӘ)
Шығу құжатының нысаны (құрамдастырылған жауап) Ішкі саясат басқармасы № _________АНЫҚТАМА Облыстың, қаланың аумағында таратылатын шетелдік
мерзімді баспа басылымдарын есепке алу туралы
Осы шетелдік мерзімді баспа басылымдарын таратуға келісім беру туралы анықтама Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі "Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекiту туралы" (бұдан әрі – Қағида) № 843 қаулысына сәйкес ____________________________________________________ берілді:
(таратушының атауы және оның ұйымдық-құқықтық нысаны)
Облыстың, қаланың, аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдары атауының тізбесі
Шетелдікмерзімді баспа басылымының таралу аумағы
Шетелдік мерзімді баспа басылымының таралу тілі, тілдері
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының негізгі тақырыптық бағыты
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының саны, данасы
1.
2.
Шетелдік мерзімді баспа басылымын есепке алудан бас тарту
Облыстың, қаланың, аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымдары атауының тізбесі
Шетелдікмерзімді баспа басылымының таралу аумағы
Шетелдік мерзімді баспа басылымының таралу тілі, тілдері
Мерзімділігі
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының негізгі тақырыптық бағыты
Таратылатын шетелдік мерзімді баспа басылымының саны, данасы
1.
2.

1) Не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 Правил;
2) Указана неполная или недостоверная информация в документах;
3) Материалы иностранного периодического печатного издания содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) В отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) В отношении продукции иностранного периодического печатного издания имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В связи с этим постановка на учет
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города
Территория распространения иностранного периодического печатного издания
Язык, языки распространяемого иностранного периодического печатного издания
Периодичность
Основная тематическая направленность распространяемого иностранного периодического печатного издания
Количество распространяемых экземпляров иностранного периодического печатного издания, в экземплярах
1.
2.
не представляется возможным.
Начальник управления
внутренней политики __________________________
(ФИО)
Форма выходного документа (комбинированный ответ) Управление внутренней политики СПРАВКА № _________ Об учете иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории области, города
Настоящая справка выдана ____________________________________________
(наименование распространителя и его
организационно-правовая форма)
в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 "Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан" (далее - Правила), о согласии на распространение иностранного периодического печатного издания:
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города
Территория распространения иностранного периодического печатного издания
Язык, языки распространяемого иностранного периодического печатного издания
Периодичность
Основная тематическая направленность распространяемого иностранного периодического печатного издания
Количество распространяемых экземпляров иностранного периодического печатного издания
1.
2.
Отказ об учете иностранного периодического печатного издания
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города
Территория распространения иностранного периодического печатного издания
Язык, языки распространяемого иностранного периодического печатного издания
Периодичность
Основная тематическая направленность распространяемого иностранного периодического печатного издания
Количество распространяемых экземпляров иностранного периодического печатного издания, в экземплярах
1.
2.
В связи с тем, что:

1) Қағиданың 6-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттар ұсынылмаған;
2) құжаттарда көрсетілген ақпарат толық және нақты көрсетілмеген жағдайда;
3) шетелдік мерзімді баспа басылымында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуді, оның тұтастығын бұзуды, мемлекеттің қауіпсіздігіне нұқсан келтіруді, соғысты, әлеуметтік, тектік, ұлттық және рулық, діни, нәсілдік және рулық басымдықты, қатігездікті, зорлық-зомбылықты және порнографияны насихаттауды және үгіттеуді қамтитын материалдар бар болғанда;
4) таратушыға қатысты оның қызметтің осы түрімен айналысуына тыйым салған соттың шешімі бар болғанда;
5) шетелдік мерзімді баспа басылымының өніміне қатысты Қазақстан Республикасының аумағында таратуға тыйым салу туралы соттың шешімі бар болғанда тіркеуге қою мүмкін емес.
Анықтаманың жарамдылық мерзімі – 201__ жылдың 31 желтоқсанына дейін
Ішкі саясат басқармасының бастығы __________________________
(ТАӘ)
"Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспа басылымдарын
есепке алу туралы" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
7-қосымша
"Электрондық мемлекеттік қызметтерінің "сапа" және
"қолжетімділік" көрсеткіштерін анықтауға арналған
сауалнаманың нысаны"
____________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

1) не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 Правил;
2) указана неполная или недостоверная информация в документах;
3) материалы иностранного периодического печатного издания содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) в отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) в отношении продукции иностранного периодического печатного издания имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан;
постановка на учет не представляется возможным.
Срок действия справки – до 31 декабря 201__ года.
Начальник управления
внутренней политики __________________________
(ФИО)
Приложение 7
к регламенту электронной
государственной услуги
"Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области, города
республиканского значения, столицы"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.