Аудан мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2012 жылғы 18 шілдедегі N 4/6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 08 тамызда N 12-8-131 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 маусымдағы N 8/14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 17.06.2013 N 8/14 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағы 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес және мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Качир аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасы азаматтарының келесі санаттарына, Качир ауданының аумағында тұрақты тұратын оралмандарға беріледі (бұдан әрі - азаматтар):
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері (бұдан әрі - ҰОС);
2) қайтыс болған ҰОС қатысушылардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi);
3) ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталмаған адамдар;
4) Чернобыль атом электростанциясіндегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдар;
5) Ауғанстан соғысының, сондай-ақ басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарының қатысушылары мен мүгедектері;
6) бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасы;
7) ағымдағы жылы Качир ауданына жұмысқа келген және мамандығы бойынша жұмысқа орналастырылған жоғары және орта арнайы медициналық және педагогикалық оқу орындарының түлектері;

О социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан района
Решение маслихата Качирского района Павлодарской области от 18 июля 2012 года N 4/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 08 августа 2012 года N 12-8-131. Утратило силу решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 17 июня 2013 года N 8/14
Сноска. Утратило силу решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 17.06.2013 N 8/14.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20   Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, подпунктом 3) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" от 13 апреля 2005 года, со Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 и в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, маслихат Качирского района РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Качирского района (далее - граждане):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее - ВОВ);
2) жены (мужья), умерших участников ВОВ, которые не вступали в другой брак;
3) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ, лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР годы Великой Отечественной войны за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
4) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции;
5) участники и инвалиды Афганской войны, а также боевых действий на территории других государств;
6) семьи военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
7) выпускники медицинских и педагогических высших и средне-специальных учебных заведений, прибывшие на работу в Качирский район и трудоустроенные по специальности в текущем году;

8) облыс әкімі грантына ие болған аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан студенттер және жетім – студенттер жоғары оқу орындарындағы оқуына төлеуге және стипендияға;
9) мүгедектер, 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
10) жетім-балалар;
11) жалғызілікті және жалғыз тұратын, еңбекке жарамсыз азаматтар және зейнетақының ең төменгі мөлшерін алатын зейнеткерлер;
12) балалық сал ауруымен ауыратын мүгедек-балалары бар отбасылары;
13) онкологиялық аурулардан (аурудың II, III, IV кезеңдері) зардап шегуші тұлғалар;
14) адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруына шалдыққан тұлғалар;
15) туберкулез ауруынан зардап шегуші тұлғалар;
16) табыстары азық-түлік себетінен аспайтын аз қамтылған азаматтар;
17) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
18) "Качир ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – Бөлім) қайтыс болған уақытта есепте тұрған азаматтардың жерлеуін жүзеге асыратын адамдар;
19) жүктілігі бойынша 12 аптаға дейін тіркеуге уақытында тұрған жүкті әйелдер;
20) Бөлімде жұмыссыз ретінде тіркелген және кәсіптік даярлау мен қайта даярлауды өтуге жіберілген азаматтар;
21) өткен жылы әлеуметтік төлем алмаған, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай салдарынан қаражатсыз қалған тұлғалар;
22) төрт және бұдан да көп кәмелет жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналар.
2. Әлеуметтік көмек алу үшін осы шешімнің 1-тармағында көрсетілген әрбір санат бойынша келесі құжаттарды Бөлімге ұсыну қажет:
1) 1), 2)-тармақшаларда көрсетiлген санаттар үшiн - "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық қазынашылық кәсіпорны Павлодар облыстық филиалының Качир аудандық бөлімшесімен (бұдан әрі - Орталық) ұсынылатын тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тізім, банктік операциялардың жеке түрлерін жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдарда ашылған есеп шотының нөмірі (бұдан әрі - есеп шотының нөмірі);
2) 3) тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетіліп, осы әлеуметтік төлемге құқылы адамның өтініші, сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытындысы, санаторий-курорттық картасының, ЖӘК көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының көшiрмесi немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН көшірмесі, жеке куәлігінің, зейнеткерлік куәлігінің, алушының мәртебесін растайтын құжаттың көшірмелері;
3) 4), 5)-тармақшаларда көрсетiлген санаттар үшiн - Отан қорғаушы күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеу үшін, тұрғын үй-коммуналдық қызметті қайтаруға ай сайынғы төлем үшін – Орталықпен ұсынылатын тегі, аты, әкесінің аты, есеп шотының нөмірі көрсетілген тізім;

8) студенты из малообеспеченных семей и студенты – сироты, обладатели гранта акима области на оплату обучения в высших учебных заведениях и стипендию;
9) инвалиды, дети инвалиды до 18 лет;
10) дети-сироты;
11) одинокие и одиноко проживающие нетрудоспособные граждане, и пенсионеры с минимальным размером пенсии;
12) семьи, имеющие детей-инвалидов больных детским церебральным параличом;
13) лица, страдающие онкологическими заболеваниями (II, III, IV стадии заболевания);
14) лица, страдающие заболеванием, вызванным вирусом иммунодефицита человека;
15) лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
16) малообеспеченные граждане, доходы которых не превышают размер продовольственной корзины;
17) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
18) лицам, осуществляющим погребение граждан, состоящих на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Качирского района" (далее – Отдел);
19) беременные женщины, вставшие на учет в сроки беременности до 12 недель;
20) граждане, зарегистрированные в качестве безработного в Отделе и направленные на прохождение профессиональной подготовки и переподготовки;
21) лица, оставшиеся без средств существования, вследствие чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, не получавшие социальную выплату в предыдущем году;
22) многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей.
2. Для получения социальной помощи необходимо предоставлять в Отдел следующие документы по каждой категории, указанной в пункте 1   настоящего решения:
1) для категорий, указанных в подпунктах 1), 2) – список с указанием фамилии, имени, отчества, предоставляемый Качирским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсии Министерства труда и социальной защиты населения" (далее - Центр), номер лицевого счета открытого в организациях, имеющих лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций (далее – номер лицевого счета);
2) для категории, указанной в подпункте 3) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, медицинское заключение о необходимости оздоровления, копия санаторно-курортной карты, СИК, копия книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, копия РНН, копия удостоверения личности, пенсионного удостоверения, документа подтверждающего статус получателя;
3) для категорий, указанных в подпунктах 4), 5) – для выплаты едино-временной материальной помощи ко Дню защитников Отечества, ежемесячной материальной помощи для возмещения жилищно-коммунальных услуг - список с указанием фамилии, имени, отчества, номера лицевого счета, предоставляемый Центром;

4) 6)-тармақшада көрсетiлген санаты үшiн - Отан қорғаушы күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеу үшін – Орталықпен ұсынылатын тегі, аты, әкесінің аты, есеп шотының нөмірі көрсетілген тізім;
5) 7)-тармақшада көрсетiлген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы адамның өтiнiшi, СТН, жеке әлеуметтік кодының (бұдан әрі - ЖӘК), жеке куәлiгiнің, диплом көшiрмелері, маманды жұмысқа қабылдағандығы туралы ұйым бұйрығынан үзінді;
6) 8)-тармақшада көрсетiлген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiлген студенттің өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, жеке куәлiгiнің, ЖӘК көшірмелері, білім беру қызметін көрсету үшін Качир ауданының әкімі, жоғары оқу орнының басшысы және студентпен қол қойылған үш жақты келісім шарттың көшірмесі. Әлеуметтік-тұрмыс жағдайын тексеру актілері және жиынтық табыс туралы мәліметтер;
7) 9)-тармақшада көрсетiлген санаты үшiн – есеп шотының нөмірі көрсетіліп, осы әлеуметтік төлемге құқылы адамның өтініші (мүгедек - баланың ата-анасы біреуінің өтiнiшi), азаматтарды тіркеу кітабының көшiрмелерi немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, алушының мәртебесін растайтын құжаттың, жеке куәлігінің көшірмелері (мүгедек - балаларға – бала туу туралы куәлігінің көшірмесі), мүгедек балаларға республиканың медициналық мекемелеріне барып келуіне және тұру үшін - жол ақысын растайтын құжат, тұрғандығы туралы түбіртек;
8) 10)-тармақшада көрсетiлген санаты үшiн – Качир аудандық білім беру бөлімінің тізіміне сәйкес есеп шотының нөмірі көрсетіліп, қамқоршының немесе бала мүдделерін қорғайтын тұлғаның өтініші, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлігінің көшірмелері;
9) 11) тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетіліп, осы әлеуметтік төлемге құқылы адамның өтініші, сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытындысы, санаторий-курорттық картасының, ЖӘК көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының көшiрмесi немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН көшірмесі, жеке куәлігінің, зейнеткерлік куәлігінің, алушының мәртебесін растайтын құжаттың көшірмелері;
10) 12)-тармақшада көрсетiлген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, ата-анасы біреуінің өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлігінің, бала туу туралы куәлігінің, бала мүгедектігін растайтын құжаттың көшірмелері;
11) 13), 14), 15)-тармақшаларында көрсетiлген санаттар үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлiгiнің көшірмелері, медициналық мекемеден анықтама;

4) для категории, указанной в подпункте 6) - для выплаты едино-временной материальной помощи ко Дню защитников Отечества - список с указанием фамилии, имени, отчества, номера лицевого счета, предоставляемый Центром;
5) для категории, указанной в подпункте 7) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии РНН, социального индивидуального кода (далее - СИК), удостоверения личности, диплома, выписка из приказа организации о принятии на работу специалиста;
6) для категории, указанной в подпункте 8) – заявление студента с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, удостоверения личности, СИК, копия трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанный акимом Качирского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом. Акты обследования социально-бытовых условий проживания и сведения о совокупном доходе;
7) для категории, указанной в подпункте 9) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату (заявление одного из родителей ребенка-инвалида), с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, документа подтверждающего статус получателя, удостоверения личности (для детей инвалидов – копия свидетельства о рождении), детям инвалидам на проезд в медицинские учреждения республики и проживание - документ подтверждающий стоимость проезда, квитанции о проживании;
8) для категории, указанной в подпункте 10) – согласно списка Качирского районного отдела образования заявление опекуна или лица, представляющего интересы ребенка, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности;
9) для категории, указанной в подпункте 11) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, медицинское заключение о необходимости оздоровления, копия санаторно-курортной карты, СИК, копия книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, копия РНН, копия удостоверения личности, пенсионного удостоверения, документа подтверждающего статус получателя;
10) для категории, указанной в подпункте 12) – заявление одного из родителей с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, документа, подтверждающего наличие инвалидности у ребенка, свидетельства о рождении ребенка;
11) для категорий, указанных в подпунктах 13), 14), 15) – заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, справка из медицинского учреждения;

12) 16)-тармақшада көрсетілген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлiгiнің, бала туу туралы куәлігінің көшірмелері, тиісті құжат (ауылдық округ әкімінің, балабақша меңгерушісінің қолдаухаты, орталық аудандық ауруханасының тізімі), тұрғын үй - тұрмыс жағдайларын тексеру акті, қосалқы шаруашылығын алып-сату туралы шарт;
13) 17)-тармақшада көрсетілген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлiгiнің көшірмелері, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтама;
14) 18)-тармақшада көрсетілген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, жеке куәлiгiнің, СТН, жерлеу туралы анықтаманың, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, қайтыс болғандығы туралы анықтама;
15) 19)-тармақшада көрсетілген санаты үшiн - медициналық мекеме анықтамасына сәйкес есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлiгiнің көшірмелері;
16) 20)-тармақшада көрсетілген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлiгiнің көшірмелері, оқу мерзімін растайтын құжат;
17) 21)-тармақшада көрсетілген санаты үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетiліп, осы әлеуметтiк төлемге құқылы тұлғаның өтiнiшi, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН, ЖӘК, жеке куәлiгiнің көшірмелері, тиісті органның (аудандық ішкі істер бөлімінің, өрт сөндіру бөлімшесінің, медициналық мекеменің және басқалар) анықтамасы, барлық отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтама;
18) 22) тармақшада көрсетiлген санаттағылар үшiн - есеп шотының нөмірі көрсетіліп, осы әлеуметтік төлемге құқылы адамның өтініші, сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытындысы, санаторий-курорттық картасының, ЖӘК көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабының көшiрмесi немесе мекенжай бюросының анықтамасы, СТН көшірмесі, жеке куәлігінің, зейнеткерлік куәлігінің, алушының мәртебесін растайтын құжаттың көшірмелері.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2012.12.07 N 6/9 шешімімен.

12) для категории, указанной в подпункте 16) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, свидетельства о рождении ребенка, соответствующий документ (ходатайство акима сельского округа, заведующего детским садом, список центральной районной больницы), акт обследования жилищно-бытовых условий, договор о купле-продаже подсобного хозяйства;
13) для категории, указанной в подпункте 17) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, справка об освобождении из мест лишения свободы;
14) для категории, указанной в подпункте 18) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии удостоверения личности, РНН, свидетельства о смерти, книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, справка о погребении;
15) для категории, указанной в подпункте 19) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, согласно списка из медицинского учреждения;
16) для категории, указанной в подпункте 20) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, документ, подтверждающий период обучения;
17) для категории, указанной в подпункте 21) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, копии книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, РНН, СИК, удостоверения личности, справка соответствующего органа (районного отдела внутренних дел, пожарной части, медицинского учреждения и других), справка о доходах всех членов семьи;
18) для категории, указанной в подпункте 22) - заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием номера лицевого счета, медицинское заключение о необходимости оздоровления, копия санаторно-курортной карты, СИК, копия книги регистрации граждан или справка с адресного бюро, копия РНН, копия удостоверения личности, пенсионного удостоверения, документа подтверждающего статус получателя.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 07.12.2012 N 6/9.

3. Осы шешімнің 1-тармағында көрсетiлген мұқтаж азаматтардың санаттарына әлеуметтiк төлемдер мына түрлері мен мөлшерлері бойынша тағайындалады:
1) 1)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - "Энергоцентр АҚ" ұсынылған түбіртектерге сәйкес жылу беру маусымы кезеңіне 6000 теңге мөлшерiнде ай сайынғы материалдық көмек, 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек, ауылдық округі әкімінің қолдаухаты және ұсынылған сметаға сәйкес үйді ағымдағы жөндеу жұмысына біржолғы материалдық көмек, бірақ 400000 теңгеден артық емес, 10000 теңге мөлшерінде Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек, дәрі-дермек алуға және тұрғын үй–коммуналдық қызметтерді қайтаруға ай сайынғы төлем, медициналық мекеменің анықтамасына сәйкес, бірақ 20000 теңгеден артық емес тіс салдыру қызметіне бiр жолғы материалдық көмек төлеу үшін;
2) 2)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай 3000 теңге мөлшерiнде біржолғы материалдық көмек, коммуналдық қызметтерді төлеу үшін 3000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;
3) 3), 11), 22) тармақшаларда көрсетiлген санаттағылар үшiн - 49000 мың теңге мөлшерінде санаторий-курорттық емделу үшін біржолғы материалдық көмек;
4) 4), 5)-тармақшаларда көрсетiлген санаттар үшін - 2000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек, 6000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек және медициналық мекеменің анықтамасына сәйкес, бірақ 20000 теңгеден артық емес тіс салдыру қызметіне бiр жолғы материалдық көмек төлеу үшін;
5) 6)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - 6000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
6) 7)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін – аудандық орталыққа жолдама бойынша жұмыс істеуге келген медициналық жоғары оқу орындарының түлектеріне – 300000 теңге, ауданның ауылдық елді мекендеріне – 500000 теңге, аудандық орталықтан жетпіс шақырымнан астам қашықтықта орналасқан алыс елді мекендеріне – 1000000 теңге, ауданға жұмыс істеуге келген педагогикалық жоғары және орта – арнайы оқу орындарының, медициналық орта – арнайы оқу орындарының түлектеріне – 100000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
7) 8)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін – студенттердің оқуы кезеңіне әлеуметтік көмек, тиісті оқу орнымен жасалған шартында көрсетілген сомасына сәйкес жүзеге асырылады және оқыту процесі уақытына 6 айлық есеп көрсеткіші көлемінде ай сайынғы материалдық көмек, жоғары медициналық оқу орындарының ақырғы курсында оқитын студенттерге, тиісті оқу орнымен жасалған шартында көрсетілген сомасына сәйкес әлеуметтік көмек;

3. Социальные выплаты назначаются категориям нуждающихся граждан, указанным в пункте 1 настоящего решения по следующим видам и размерам:
1) для категории, указанной в подпункте 1) для выплаты ежемесячной материальной помощи в размере 6000 тенге, на период отопительного сезона согласно представленных квитанций "АО Энергоцентр", ежемесячной материальной помощи в размере 2 месячных расчетных показателей, единовременной материальной помощи на текущий ремонт дома, согласно ходатайства акима сельского округа и представленной сметы, но не более 400000 тенге, единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне в размере 10000 тенге, ежемесячной выплаты на приобретение лекарств и возмещения жилищно-коммунальных услуг, единовременной материальной помощи на услуги зубопротезирования, согласно справки с медицинского учреждения, но не более 20000 тенге;
2) для категории, указанной в подпункте 2) - единовременная материальная помощь ко дню Победы в размере 3000 тенге, ежемесячная материальная помощь на оплату коммунальных услуг в размере 3000 тенге;
3) для категорий, указанных в подпунктах 3), 11), 22) - единовременная материальная помощь на получение санаторно-курортного лечения в размере 49000 тысяч тенге;
4) для категорий, указанных в подпунктах 4), 5) - ежемесячная материальная помощь в размере 2000 тенге, единовременная материальная помощь в размере 6000 тенге и единовременная материальная помощь на услуги зубопротезирования, согласно справки с медицинского учреждения, но не более 20000 тенге;
5) для категории, указанной в подпункте 6) - единовременная материальная помощь в размере 6000 тенге;
6) для категории, указанной в подпункте 7) – выпускникам медицинских высших учебных заведений, прибывшим по направлению на работу в районный центр - 300000 тенге, в сельские населенные пункты района - 500000 тенге, в отдаленные населенные пункты, расположенные на расстоянии более семидесяти километров от районного центра - 1000000 тенге; выпускникам педагогических высших и средне - специальных учебных заведений, медицинских средне - специальных учебных заведений прибывшим на работу в район - единовременная материальная помощь в размере 100000 тенге;
7) для категории, указанной в подпункте 8) - социальная помощь студентам за период обучения производится согласно сумме указанной в договоре с соответствующим учебным заведением и ежемесячная материальная помощь на время учебного процесса в размере 6 месячных расчетных показателей; социальная помощь студентам, обучающимся на последних курсах в высших медицинских учебных заведениях производится согласно сумме указанной в договоре с соответствующим учебным заведением;

8) 9)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін – Балаларды қорғау күніне орай мүмкіндіктері шектеулі мүгедек балаларға - 10000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек; жол ақысын растайтын құжатқа, тұрғандығы туралы түбіртекке сәйкес мүгедек балаларға республиканың медициналық мекемендеріне барып келуіне және тұру үшін - біржолғы материалдық көмек;
9) 10)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін – 10000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
10) 11)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін – 2 айлық есептік көрсеткіштері мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек;
11) 12)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - 25000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
12) 13), 14)-тармақшаларда көрсетiлген санаттар үшін – 6 айлық есептік көрсеткіштері мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
13) 15)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - стационарлық емделу кезеңіне 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;
14) 16)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - жеке қосалқы шаруашылығын дамытуға - 200000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек, жем сатып алуға - 20000 теңге мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек, шағын орталықта және балабақшадағы балалары үшін ата-аналардың төлемі бойынша шығындарын қайтару үшін - 3 айлық есептік көрсеткіштері мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек, қолдан тамақтандырылатын 1 жасқа дейінгі балалары бар бала тамағына - 7000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;
15) 17), 18), 19)-тармақшаларда көрсетiлген санаттар үшін – 10 айлық есептік көрсеткіштері мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
16) 20)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - 5 айлық есептік көрсеткіштері мөлшерінде оқыту кезеңіне ай сайынғы материалдық көмек;
17) 21)-тармақшада көрсетiлген санаты үшін - 50000 теңгеден артық емес мөлшерде біржолғы материалдық көмек.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2012.12.07 N 6/9 шешімімен.
4. Әлеуметтік төлемдерді қаржыландыру 2012 жылға арналған аудандық бюджет шеңберінде жүзеге асырылады.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың тұрақты жоспарлы-бюджеттік комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Е. Шаров
Качир аудандық
мәслихат хатшысы                           С. Баяндинов

8) для категории, указанной в подпункте 9) - детям-инвалидам с ограниченными возможностями ко Дню защиты детей - единовременная материальная помощь в размере 10000 тенге; детям-инвалидам на проезд в медицинские учреждения республики и проживание - единовременная материальная помощь, согласно документа подтверждающего стоимость проезда, квитанции о проживании;
9) для категории, указанной в подпункте 10) - единовременная материальная помощь в размере 10000 тенге;
10) для категории, указанной в подпункте 11) - ежеквартально материальная помощь в размере 2 месячных расчетных показателей;
11) для категории, указанной в подпункте 12) - единовременная материальная помощь в размере 25000 тенге;
12) для категорий, указанных в подпунктах 13), 14) - единовременная материальная помощь в размере 6 месячных расчетных показателей;
13) для категории, указанной в подпункте 15) - ежемесячная материальная помощь в размере 5 месячных расчетных показателей на период стационарного лечения;
14) для категории, указанной в подпункте 16) - на развитие личного подсобного хозяйства - единовременная материальная помощь в размере 200000 тенге, на приобретение кормов - единовременная материальная помощь в размере 20000 тенге; для возмещения расходов по родительской оплате за детей в миницентре и детском саду – ежемесячная материальная помощь в размере 3 месячных расчетных показателей; имеющим детей на искусственном вскармливании в возрасте до 1 года на детское питание - ежемесячная материальная помощь в размере 7000 тенге;
15) для категорий, указанных в подпунктах 17), 18), 19) - единовременная материальная помощь в размере 10 месячных расчетных показателей;
16) для категории, указанной в подпункте 20) - ежемесячная материальная помощь на период обучения в размере 5 месячных расчетных показателей; и единовременная материальная помощь на трудовую реабилитацию в размере 50000 тенге;
17) для категории, указанной в подпункте 21) - единовременная материальная помощь в размере не более 50000 тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Качирского района Павлодарской области от 07.12.2012 N 6/9.
4. Финансирование социальных выплат осуществляется в рамках районного бюджета на 2012 год.
5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную планово-бюджетную комиссию районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Е. Шаров
Секретарь Качирского
районного маслихата                        С. Баяндинов