2012 жылғы сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Ақжар ауданы аумағындағы азаматтарды шұғыл әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 19 наурыздағы N 71 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 3 сәуірде N 13-4-139 тіркелді
«Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы № 561-4 Заңының 28, 2931-баптарына, 27-бабының 3-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 31-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әскерге шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай–ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар 2012 жылдың сәуір–маусымында және қазан–желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара Қызметіне, Қазақстан Республикасының Республикалық ұланына, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министірлігіне шұғыл әскери қызметке шақыруды, «Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі арқылы ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Азаматтарды әскери қызметке шақыруды өткізудің қоса берілген  кестесі бекітілсін.
3. Селолық округінің әкімдері медициналық куәландыруды өткізу үшін және әскери қызметті өту үшін әскерге шақырушылардың кетуін қамтамасыз етсін.
4. «Ақжар аудандық қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі жергілікті бюджет қаражатынан шұғыл әскери қызметке азаматтарды шақыру жөніндегі іс-шараларға шығындардың уақытында қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
5. Аудан әкімі аппаратының басшысы әскерге шақыру кезіеңіне 2 бірлік көлемінде қызмет көрсететін адамдарды және техникалық жұмысшыларды уақытша жұмысқа қабылдасын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің әлеуметтік мәселелері жөніндегі орынбасары Ғ.Қ. Айтмұхаметовқа жүктелсін.
7. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Ақжар ауданының әкімі                      А.Тастеміров
КЕЛІСІЛГЕН:
«Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар ауданының қорғаныс
істер жөніндегі бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Тұрабай
Талғат Сайлауұлы

Об организации призыва граждан на срочную воинскую службу на территории Акжарского района в апреле-июне и октябре-декабре 2012 года
Постановление акимата Акжарского района Северо-Казахстанской области от 19 марта 2012 года N 71. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 апреля 2012 года N 13-4-139
В соответствии с пунктом 3 статьи 27, статьями 282931, Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года № 561-4 «О воинской службе и статусе военнослужащих», подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне, октябре-декабре 2012 года граждан Республики Казахстан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву через государственное учреждение «Отдел по делам обороны Акжарского района Северо-Казахстанской области». В количестве, необходимом для комплектования Вооруженных Сил Республики Казахстан, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканской гвардии Республики Казахстан, Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемый график проведения призыва граждан на воинскую службу.
3. Акимам сельских округов обеспечить своевременную явку призывников для прохождения медицинского освидетельствования и отправку для прохождения воинской службы.
4. Государственному учреждению «Акжарский районный отдел финансов» обеспечить своевременное финансирование расходов на мероприятия по призыву граждан на срочную воинскую службу за счет средств местного бюджета.
5. Руководителю аппарата акима района на время проведения призыва принять на работу обслуживающий персонал, технических работников в количестве 2 единиц.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района по социальным вопросам Айтмухаметова Г.К.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2012 года.
Аким
Акжарского района                          А.Тастемиров
СОГЛАСОВАНО: Подпись Ф.И.О.
Начальник
государственного учреждения
«Отдел по делам обороны
Акжарского района
Северо-Казахстанской области»              Турабай
Талгат Сайлаулы
Утвержден
постановлением акимата района

Ескерту: шақыру комиссияны өтпеген азаматтар бойынша шақыру комиссияның отырысы аптасына бір рет сәрсенбі, көктемгі шақыруда 2012 жылдың 30 маусымға дейін, күзгі шақыруда 2012 жылдың 30 желтоқсанға дейін өтіледі.

Примечание: заседание призывной комиссии по гражданам, не прошедшим призывную комиссию, проводятся один раз в неделю по средам, в весенний призыв до 30 июня 2012 года, в осенний призыв до 30 декабря 2012 года.