2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 68 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 қаңтарда N 2062 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.12.2013 N 152 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 3760083 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 676037 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11162 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114796 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2958088 мың теңге;
2) шығындар – 3821662,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6940,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8075 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1134,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 15350 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 15350 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -83870,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 83870,4 мың теңге.
займдардың түсімі – 8034 мың теңге;
займдарды өтеу – 1134,4 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 76970,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 148 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2013 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдерден қалыптастырылатыны белгіленсін:
әлеуметтік салықтан;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне caлынатын салықтан;
жер салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салықтан;
акциздерден;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімнен;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымнан;
ойын бизнесіне салықтан;
консулдық алымнан және республикалық бюджеттiң есебiне алынатын мемлекеттiк баждардан басқа, мемлекеттiк баждан
Әлеуметтік салықтың бөлу нормативінің мөлшері - 100 пайыз аудан бюджетіне.

О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 68. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2013 года N 2062
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2013 N 152
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 (далее бюджет района) годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 3760083 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 676037 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 11162 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 114796 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2958088 тысяч тенге;
2) затраты – 3821662,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6940,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 8075 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1134,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15350 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 15350 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -83870,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 83870,4 тысяч тенге;
поступление займов - 8034 тысяч тенге;
погашение займов - 1134,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76970,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2013 N 110; от 12.08.2013 № 124; от 6.09.2013 N 128; от 28.10.2013 N 132; 10.12.2013 N 148 (вводится в действие с 01.01.2013)
2. Установить, что доходы бюджета района на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Размер норматива распределения по социальному налогу - 100 процентов в бюджет района.

3. Аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық емес түсімдерден қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан түскен түсімдерден;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетiн түсiмдер;
материалдық емес активтерді сатудан түскен түсімдерінен.
5. Ауданның атқарушы органының резерві 1218 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 28.10.2013 N 132 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету шығындары бюджеттік қаражат есебінен қарастырылсын.
7. 2013 жылы бюджеттік саланың жұмысшыларына жалақыларын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
8. Ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес процентi жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
9. 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер келесі көлемдерде есепке алынсын:
1) 12291 мың теңге сомасында – «Қазақстан Республикасының 2011 - 2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2011 - 2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтауға – 12291 мың теңге;
2) Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 16183 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 69230 мың теңге;
4) үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілікті көтеруден өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 11765 мың теңге;

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие неналоговые поступления в бюджет района;
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
поступлений от продажи нематериальных активов.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 218 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2013 N 132 (вводится в действие с 01.01.2013)
6. Предусмотреть в бюджете района на 2013 год расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах за счет бюджетных средств.
7. Обеспечить в 2013 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях;
9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2013 год в следующих размерах:
1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы» в сумме 12291 тысяч тенге, в том числе:
12291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 16183 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
3) 69230 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 11765 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

5) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша іс-шараларды іске асыруға – 2572 мың теңге;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 69330 мың теңге;
7) мұқтаж азаматтарға үйде арнаулы әлеуметтік көмек көрсетуге – 3671 мың теңге;
8) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстеме ақы көлемін ұлғайтуға – 33986 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» № 862 қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 28899 мың теңге;
10) Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 92465 мың теңге;
11) Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 161254 мың теңге;
12) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 9003 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 148 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
10. Облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мыналарға есептелсін:
1) 1000 мың теңге – білім беру объектілері үшін ағаш жабуларды өңдеу жөніндегі қызметке, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы сигнализацияны орнатуға;
2) 300 мың теңге – білім беру ұйымдарына бейнебақылау үшін аппаратуралар сатып алуға және орнатуға;
3) 824 мың теңге - білім беру ұйымдарында электрондық оқулықтарды енгізуге;
4) 1989 мың теңге – елді мекендердің жер-шаруашылық орналастыруына;
5) 3696 мың теңге - аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға;
6) 75438 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
7) 41000 мың теңге - шағын орталықтардың еңбек ақы төлеу қорына;
8) 1500 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 639 қаулысымен бекітілген «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеуге және абаттандыруға;
9) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 423 мың теңге;
10) «Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 639 қаулысымен бекітілген «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеуге - 2532 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 28.10.2013 N 132 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)

5) 2572 тысяч тенге - на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
6) 69330 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) 3671 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
8) 33986 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 28899 тысяч тенге - на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении программы «Развитие регионов»;
10) 92465 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) 161254 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
12) 9003 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2013 N 110; от 6.09.2013 N 128; от 28.10.2013 N 132; 10.12.2013 N 148 (вводится в действие с 01.01.2013)
10. Учесть целевые трансферты из областного бюджета на:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий для объектов образования - 1000 тысяч тенге;
2) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования - 300 тысяч тенге;
3) на внедрение электронных учебников в организациях образования - 824 тысяч тенге;
4) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов - 1989 тысяч тенге;
5) на землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков сел, сельских округов - 3696 тысяч тенге;
6) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 75438 тысяч тенге;
7) на фонд оплаты труда мини-центров - 41000 тысяч тенге;
8) на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 639 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020» - 1500 тысяч тенге;
9) 423 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
10) 2532 тысяч тенге - на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020» утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 639 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020».
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.07.2013 N 110; от 6.09.2013 N 128; от 28.10.2013 N 132 (вводится в действие с 01.01.2013)

11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен түскен бюджеттік кредиттер 8034 мың теңге сомасында есептелсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 10.12.2013 N 148 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
12. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар 2318737 мың теңге сомасында есептелсін.
12-1. 8-қосымшаға сәйкес 2013 қаржылық жылдың басында қалыптасқан аудандық бюджет шығыстарында қаражаттар еркін қалдықтарының бағыты қарастырылсын және 2012 қаржылық жылдың ағымында толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттері қайтарылсын.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 29.02.2013 N 78 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
13. 456-қосымшаларға сәйкес 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджетте Тайынша қаласы және селолық округтер аппараттарының бөлігінде бюджеттік бағдарламаларының тізімі бекітілсін.
14. 7-қосымшаға сәйкес 2013 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
15. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданының экономика
және қаржы бөлімінің бастығы
2012 жылғы 20 желтоқсан
Б. Рақымов
Қ. Шәріпов
Б. Сәрсембаев
Аудандық мәслихаттың 2012 жылғы
20 желтоқсандағы № 68 шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Тайынша ауданы бюджеті

11. Учесть в бюджете района на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 8034 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2013 N 132; 10.12.2013 N 148 (вводится в действие с 01.01.2013)
12. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2013 год в сумме 2318737 тысяч тенге.
12-1. Предусмотреть в расходах районного бюджета направление свободных остатков средств, сложившихся на начало 2013 финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в течение 2012 финансового года согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 78 (вводится в действие с 01.01.2013)
13. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе аппаратов города Тайынша и сельских округов на 2013-2015 годы согласно приложений 456.
14. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2013 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 7.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Секретарь
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
СОГЛАСОВАНО
Начальник
и финансов Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
20 декабря 2012 года
Б. Рахимов
К. Шарипов
Б. Сарсембаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2012 года № 68
Бюджет Тайыншинского района на 2013 год

63018
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63018
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
176333
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
176333
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22372
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншiгiн басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
19460
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
767
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1000
011
Коммуналдық меншiкке түскен мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және сату
1145
02
Қорғаныс
7653
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
7653
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6653
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
500
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық атқару қызметі
7944
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7944
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
7944
04
Білім беру
2427585
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2427585
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12838
003
Жалпы білім беру
2304391
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
10239
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
22394
006
Балаларға қосымша білім беру
19782
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
302
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
57639
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
169179
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169179
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

63018
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
63018
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
176333
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
176333
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22372
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19460
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
767
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1000
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
1145
02
Оборона
7653
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7653
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6653
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
500
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7944
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7944
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7944
04
Образование
2427585
464
Отдел образования района (города областного значения)
2427585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12838
003
Общеобразовательное обучение
2304391
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
10239
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
22394
006
Дополнительное образование для детей
19782
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
302
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
57639
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
169179
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения