"Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 20 наурыздағы № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 15 сәуірде № 8428 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 282 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 26.05.2014 № 282 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына, «Электрондық мемлекеттік қызметтің үлгі регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Д.С. Есімов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. «Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 7 қарашадағы № 780 бұйрығының (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда № 8192 тіркелген) 1-тармағының 5) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Данаева Ж.Ж.) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау Вице-министрі Е.Ә.Байжүнісовке жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                        С. Қайырбекова
«КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
_________________ А.Жұмағалиев

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 марта 2013 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2013 года № 8428. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 282
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 26.05.2014 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», с постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 № 1116 «Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной  услуги «Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники».
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Есимов Д.С.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его размещение на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу подпункт 5) пункта 1 приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 ноября 2012 года № 780 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8192).
4. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого
официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       С. Каирбекова
"Согласовано"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
__________А.Жумагалиев

2013 жылғы 9 сәуір
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 20 наурыздағы
№ 164 бұйрығына қосымша
«Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік
заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық
техниканы әкелуді/әкетуді келісу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісу» электрондық мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - қызмет беруші), сондай-ақ www.еliсеnse.кz, «Е-лицензиялау» веб-порталы арқылы (бұдан әрі - Портал) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке  және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және «Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 8 қазандағы № 1262 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 156 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтің автоматтандырылу деңгейі: ішінара автоматтандырылған.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте қолданылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) — жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) БСН - заңды тұлға (филиал және өкілдік) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
3) пайдаланушы (тұтынушы) - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
4) ЖТ МДҚ - «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры;
5) ҚР ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
6) ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік;
7) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - аппараттық-бағдарламалық кешенді пайдалана отырып ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және ұсынуға арналған жүйе;
8) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып өзара ақпарат алмасуды талап ететін пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну бойынша қызмет;

9 апреля 2013 г.
Приложение
к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 20 марта 2013 года № 164
Регламент электронной государственной услуги «Согласование
ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в
Республике Казахстан лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и медицинской техники»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан или его территориальными подразделениями (далее - услугодатель), а также веб-порталом «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - Портал).
2. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1262 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности» (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система (далее - ИС) - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) БИН - уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
3) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) -
уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
4) ГБД ФЛ - государственная база данных «Физические лица»;
5) МЗ РК - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
6) СФЕ - структурно-функциональная единица;
7) пользователь (потребитель) — субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

9) ЭҮП - «электрондық үкіметтің» веб-порталы;
10) электрондық құжат - ақпарат электрондық цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
11) ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба;
12) ЫСАЖ - «Ықпалдастырылған салықтық ақпараттық жүйе» ақпараттық жүйесі;
13) ЭҮШ - «электрондық үкіметтің» шлюзі.
2. Қызмет берушінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
бойынша қызметінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы қадамдық әрекеттері және шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген:
тұтынушы Порталда тіркелуді компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
1) 1-процесс - тұтынушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркелу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін Порталда пароль енгізу процессі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт - Порталда тіркелген тұтынушы туралы мәліметтің дұрыстығын логин (БСН/ЖСН) және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты Порталда іске қосудан бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс - тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
5) 4-процесс - тұтынушы деректері туралы сұратуды ЭҮШ арқылы ЗТ МДҚ немесе ЖТ МДҚ және ЫСАЖ жіберу;
6) 2-шарт - тұтынушы деректерінің ЗТ МДҚ-да немесе ЖТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЗТ МДҚ немесе ЖТ МДҚ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс - тұтынушының сұратуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
9) 3-шарт - Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін  және кері шақыртылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұрату және ЖСН/БСН-да көрсетілген және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендірілген деректерінің сәйкестігін тексеру;
10) 7-процесс — тұтынушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тартуы туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 8-процесс — электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) тұтынушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);

9) ИНИС - информационная система «Интегрированная налоговая информационная система»;
10) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
11) ЭЦП - электронная цифровая подпись;
12) ПЭП - веб-портал «электронного правительства»;
13) ШЭП - шлюз «электронного правительства».
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через Портал (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к Регламенту:
потребитель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на Портале);
1) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на Портале для получения электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (БИН/ИИН) и пароль;
3) процесс 2 - формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
4) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ и ИНИС о данных потребителя;
6) условие 2 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛиИНИС;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ или ИНИС;
8) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
9) условие 3 - проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
11) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;

12) 9-процесс - электрондық құжатты (тұтынушыны сұрату) тіркеу және Порталда сұратуды өңдеу;
13) 4-шарт - қызмет берушінің тұтынушының Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісуге арналған негіздемелерге сәйкес келуін тексеруі;
14) 10-процесс - Порталдағы тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
15) 11-процесс - тұтынушының Порталда қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызмет беруші арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (электрондық мемлекеттік қызметті қызмет беруші арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін Порталға қызмет беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 1-шарт - Порталда тіркелген қызмет берушінің қызметкері туралы мәліметтердің дұрыстығын логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс - қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты Порталда іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс - қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы деректерін енгізуі;
5) 4-процесс - тұтынушының деректері туралы сұратуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-ға жіберу;
6) 2-шарт - тұтынушы деректерінің ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да және ЫСАЖ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс - қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде сұрату нысанын толтыру және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрату нысанына қоса тіркеуі;
9) 7-процесс - Порталда сұратуды тіркеу және қызметті өңдеу;
10) 3-шарт - қызмет берушінің тұтынушының Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісуге арналған негіздемелерге сәйкес келуін тексеруі;
11) 8-процесс - Порталдағы тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса потребителя) и обработка запроса на Портале;
13) условие 4 - проверка услугодателем соответствия потребителя основаниям для согласования ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
14) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя на Портале;
15) процесс 11 - получение потребителем результата электронной государственной услуги, сформированной Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя) приведены в приложении 1 к Регламенту:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на Портале для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ и ИНИС о данных потребителя;
6) условие 2 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛиИНИС;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ и ИНИС;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса и обработка услуги на Портале;
10) условие 3 - проверка услугодателем соответствия потребителя основаниям для согласования ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя на Портале;

12) 9-процесс - тұтынушының Порталда қалыптасқан электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
8. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрату мен жауапты толтыру нысандары www.еliсеnse.кz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұратудың орындалу деңгейін тексеру тәсілі: ЭҮП-да «Қызметтерді алу тарихнамасы» деген бөлімде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінген кезде.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ҚФБ:
1) Портал;
2) ЭҮШ;
3) ЗТ МДҚ;
4) ЖТ МДҚ;
5) ЫСАЖ ;
6) қызмет беруші.
12. Әрекеттердің логикалық бірізділігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті Портал арқылы және қызмет беруші арқылы көрсету процесінде) олардың сипаттамаларына сәйкес көрсететін диаграммалар осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13. ҚФБ әрекеті кезеңділігінің Портал арқылы және қызмет беруші арқылы (рәсімнің, қызметтің, операцияның) мәтіндік кесте сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.
14. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны бойынша сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпарат пен ресурстарды рұқсатсыз ұстаудан қорғау);
16. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке шығу;
2) мемлекеттік қызмет ұсынылатын тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) Порталда іске қосу;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
"Қазақстан Республикасында тіркелген және
тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды және медициналық
техниканы әкелуді/әкетуді келісу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтің қызмет беруші
арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 2 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
"Қазақстан Республикасында тіркелген және
тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды және медициналық
техниканы әкелуді/әкетуді келісу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін ЭҮП арқылы сипаттау
1
2
3
4
5
6
ҚФБ, АЖ атауы
Тұтынушы
Портал
Тұтынушы
ЗТ МДҚ немесе ЖТ МДҚ және ЫСАЖ
Портал
Тұтынушы
Әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Парольді көрсете отырып ЖСН/БСН бойынша ЭҮП-да іске қосылады
Тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызметті таңдайды және электрондық түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып сұрату деректерін қалыптастырады
Тұтынушының ЗТ МДҚ немесе ЖТ МДҚ ЫСАЖ және ЫСАЖ деректерін тексеруге арналған сұратуды жіберу
Тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық басқарушылық шешім)
Сұратудың сәтті қалыптасуы туралы хабарлама көрсету
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұратудың сәтті қалыптасуы туралы хабарлама көрсету
Сұратудың бағдары
Сұратудың сәтті қалыптасуы туралы хабарлама көрсету
Сұратудың бағдары
Орындау мерзімдері
10-15 секунд.
20 секунд.
1,5 минут
1,5 минут
1,5 минут
10-15 секунд
Келесі әрекеттің нөмірі

12) процесс 9 - получение потребителем результата электронной государственной услуги, сформированной Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на Портале www.elicense.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на Портале в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить по телефону Са11-центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) Портал;
2) ШЭП;
3) ГБД ЮЛ;
4) ГБД ФЛ;
5) ИНИС;
6) услугодатель.
12. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги через Портал и через услугодателя) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 1 к Регламенту.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ через Портал и через услугодателя (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия проводится в соответствии с приложением 2 к настоящему регламенту.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности по форме анкеты для определения показателей электронной государственной услуги «качество» и «доступность» в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому предоставляется государственная услуга;
3) авторизация на Портале;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и
незарегистрированных в Республике Казахстан
лекарственных средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Таблица. Условные обозначения
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и
незарегистрированных в Республике Казахстан
лекарственных средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через Портал
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ, ИС
Потребитель
Портал
Потребитель
ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ и ИНИС
Портал
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на Портале по ИИН/БИН с указанием пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает электронную государственную услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ и ИНИС
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Сроки исполнения
10-15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
1,5 минут
Номер следующего действия

2 - егер алушының деректерінде бұзушылықтар болса, 3 - егер іске қосу сәтті өтсе
-
4
5 - егер ЭЦҚ-да қате болмаса, 6-егер ЭЦҚ қате болмаса
7-егер ЭЦҚ қате болса, 8-егер ЭЦҚ қате болмаса,
-
7
8
9
10
11
Портал
Тұтынушы
Портал
Портал
Портал
Тұтынушының ЭЦҚ дұрыстығының расталмауына байланысты бас тартуы туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы сұратуды куәландыру (қол қою)
Өтініштің электрондық құжатын (тұтынушының сұратуын) тіркеу және оны өңдеу
Порталдағы тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұратудың бағдары
Өтінішке нөмір бере отырып сұратуды тіркеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (келісу)
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
-
Стандарттың 7-тармағына сәйкес 5 жұмыс күні; 3 жұмыс күні
10- егер тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға арналған негіздемелерге сәйкес келмесе 11-тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға арналған негіздемелерге сәйкес келсе
-
-
2-кесте. ҚФБ әрекеттерін қызмет беруші арқылы сипаттау
Әрекеттің (жұмыс барысының, легінің) №
1
2
3
4
ҚФБ, АЖ атауы
Қызмет беруші
Портал
Қызмет беруші
ЗТ МДҚ немесе ЖТ МДҚ
Әрекет (процесс, рәсім, операция) атауы және олардың сипаттамасы
Порталда іске қосылады
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы
Тұтынушының деректерін тексеру үшін ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ сұрату жолдары
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат ұйымдастырушылық басқарушылық шешім)
Сұратудың сәтті қалыптасуы туралы хабарламаны көрсету
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұратудың сәтті қалыптасуы туралы хабарлама көрсету
Сұратудың бағдары
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Келесі әрекеттің нөмірі
2 - Порталда қызмет беруші қызметкерінің логині мен паролі деректерінің дұрыстығын тексеру
-
4
5-егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса, 6 - егер іске қосу сәтті өтсе
5
6
7
8
9
Портал
Қызмет беруші
Портал
Портал
Портал
Деректерде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Құжаттарды бекіте отырып сұрату нысанын толтыру
Электрондық құжатты Порталда тіркеу және оны өңдеу
Порталда тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (келісу)
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұратудың сәтті қалыптасуы туралы хабарлама көрсету
Өтініш иесіне нөмір бере отырып сұратуды жүйеде тіркеу
Сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Келісу

2 - если есть нарушения в данных потребителя; 3 - если авторизация прошла успешно
-
4
5- если есть нарушения в данных потребителя; 6 - если авторизация прошла успешно
-
6
7
8
9
10
11
Потребитель
Портал
Потребитель
Портал
Портал
Портал
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщение об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявления (запроса потребителя) и его обработка
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя на Портале
Электронный документ
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронный документ (согласование)
10-15 сек.
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
5 рабочих дней; 3 рабочих дня согласно п. 7 Стандарта
7 - если в ЭЦП ошибка; 8 - если ЭЦП без ошибки
-
-
10-если потребитель не соответствует основаниям для выдачи результата государственной услуги; 11-потребитель соответствует основаниям для выдачи результата государственной услуги
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ, ИС
Услугодатель
Портал
Услугодатель
ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на Портале
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ЮЛ или ГБД ФЛ
Форма завершения (данные, документ организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Сроки исполнения
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
1,5 минут
Номер следующего действия
2 - Проверка на Портале подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
4
5- если есть нарушения в данных потребителя; 6 - если авторизация прошла успешно
5
6
7
8
9
Портал
Услугодатель
Портал
Портал
Портал
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа и его обработка на Портале
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с нарушениями в данных потребителя на Портале
Электронный документ (согласование)
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявителю
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Согласование

1,5 минут
10-15 секунд
1,5 минут
-
Стандарттың 7-тармағына сәйкес 5 жұмыс күні 3 жұмыс күні
-
-
8 - егер Порталда сұрату бойынша деректер болмаса, 9 - сұрату бойынша деректер табылса
"Қазақстан Республикасында тіркелген және
тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды және медициналық
техниканы әкелуді/әкетуді келісу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама нысаны:
___________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.

1,5 минут
10-15 секунд
1,5 минут
-
5 рабочих дней; 3 рабочих дня согласно п. 7 Стандарта
-
-
8 - если на Портале
отсутствуют данные по
запросу; 9 - если данные по запросу
найдены
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и
незарегистрированных в Республике Казахстан
лекарственных средств, изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги:
«качество» и «доступность»
__________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.