"Мұражайдың сақтау қоймасындағы мұражай жәдігерлері мен мұражай коллекцияларына қол жеткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің мiндетiн атқарушының 2007 жылғы 25 мамырдағы № 154 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 14 тамыздағы № 190 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 13 қыркүйекте № 8706 тіркелді
«Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мұражайдың сақтау қоймасындағы мұражай жәдігерлері мен мұражай коллекцияларына қол жеткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің мiндетiн атқарушының 2007 жылғы 25 мамырдағы № 154 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 4725 тiркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында, 2007 жылы, шілдеде жарияланған) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
кiрiспе мынадай редакцияда жазылсын:
««Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Мұражайдың сақтау қоймасындағы мұражай жәдігерлері мен мұражай коллекцияларына қол жеткізу ережесiндегi:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы мұражайдың сақтау қоймасындағы мұражай жәдігерлері мен мұражай коллекцияларына қол жеткізу ереже «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабына сәйкес әзірленген және мұражайдың қор сақтамасындығы мұражай жәдігерлері мен мұражай коллекцияларына қол жеткізу тәртібін белгілейді (әрі қарай - Ереже).»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Сақтау қоймасының әрбір ашылуы қор сақтаушының қол қоюымен ашу мақсаты көрсетіле отырып тігілетін, нөмірленетін, жауапты тұлғаның қолы қойылатын, мұражайдың мөрімен бекітілетін арнайы журналда белгіленеді.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Қайта жаңғыртушылар мұражайдың сақтау қоймасына қайта қалпына келтiрудi талап ететiн мұражай жәдiгерлерi мен мұражай коллекцияларын анықтау мақсатында ғана кiру құқығы бар. Мұражай жәдiгерлерi мен мұражай коллекцияларын қайта жаңғырту жұмыстарына қабылдау-беру және оларды қайта жаңғырту жұмыстарынан алу осы Ереженiң 2-қосымшасында берілген формаға сәйкес актiлерімен рәсiмделедi.»;
1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 154 "Об утверждении Правил доступа к музейным экспонатам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 14 августа 2013 года № 190. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2013 года № 8706
В соответствии с пунктом 5 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 154 «Об утверждении Правил доступа к музейным экспонатам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4725, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2007 г., июнь.) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с пунктом 5 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре», ПРИКАЗЫВАЮ:»;
в Правилах доступа к музейным экспонатам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Настоящие Правила доступа к музейным экспонатам и музейным коллекциям, находящимся в хранилище музея (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» и определяют порядок доступа к музейным экспонатам и музейным коллекциям, находящимся в хранилищах музеев Республики Казахстан.»;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Каждое вскрытие хранилища с указанием цели вскрытия фиксируется за подписью хранителя в специальном журнале, который прошнуровывается, пронумеровывается, подписывается ответственным лицом, скрепляется печатью музея.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Реставраторы имеют право доступа в хранилище музея исключительно в целях выявления музейных экспонатов и музейных коллекций, требующих реставрации. Прием-передача музейных экспонатов и музейных коллекций на реставрацию и получение их после реставрации производится по актам по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.»;
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Мәдениет комитетi:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрықты белгiленген тәртiппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                    М. Кұл-Мұхаммед
Мұражайдың сақтау қоймасындағы
мұражай жәдiгерлерi мен мұражай
коллекцияларына қол
жеткiзу ережесiне
1-қосымша
Нысан
______________________________________________________
(Мұражайдың атауы)
Мұражайдың бас қор сақтаушысы
_______________________________
«___» _____________ 20___ж.
Мұражай iшiндегi алу-беру АКТIСI
«___» _________ 20__ ж. № _____
Біз, төменде қол қойғандар ____________________________________
_____________________________________________________________________
(Мұражайдың бас қор сақтаушысы, қор сақтаушы, Т.А.Ә.)
тапсырды ____________________________________________________________
(тұлғаның атауы, Т.А.Ә.)
төмендегi мұражай жәдiгерлерi мен (немесе) мұражай коллекцияларын материалдық жауапкершiлiкті сақтауға уақытша қабылдап алды:
Түсiм кiтабы бойынша № инвентарлық № (түсiм кiтабының нөмiрi болмаған жағдайда)
Атауы және қысқаша сипаттамасы
Материалы, техникасы
Өлшемi, салмағы бағалы металдар үшiн
Сақталуы
Ескерту
Берiлу мақсаты: _____________________________________________________
Негiзi: _____________________________________________________________
Берген: _____________________________________________________________
Материалдық жауапкершiлiктi сақтауға уақытша қабылдап алды: _________
Қатысқандар: ________________________________________________________
Мұражайдың сақтау қоймасындағы
мұражай жәдiгерлерi мен мұражай
коллекцияларына қол
жеткiзу ережесiне
2-қосымша
Нысан
_____________________________________________________
(Мұражайдың атауы)
Мұражайдың бас қор сақтаушысы
_______________________________
«___» _____________ 20___ж.
Мұражай жәдiгерлерi мен (немесе) мұражай коллекцияларын қайта
жаңғыртуға қабылдау-беру
АКТIСI
«___» _________ 20__ ж. № _____
Бiз, төменде қол қойғандар, ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тұлғаның атауы, Т.А.Ә.)
қайта жаңғыртуды қажет ететiн мұражай жәдiгерлерi мен (немесе)
мұражай коллекцияларын өткiзгендiгi, ал _____________________________
_____________________________________________________________________
(қайта жаңғыртушы/лар, Т.А.Ә.)
қайта жаңғырту жүргізу мақсатында төмендегi мұражай жәдiгерлер
мен (немесе) мұражай коллекцияларын материалдық жауапкершiлiкті
сақтауға уақытша қабылдап алғандығы туралы осы актi жасалды:
№ р/с
Инв. №
Атауы
Сақталуы
Ескерту
Барлығы осы актi бойынша ____________ дана өткiзiлдi (сақтау бiрлiгi)
Өткiздi______________________________________________________________
Материалдық жауапкершiлiктi сақтауға уақытша қабылдап алды __________
Нысан
_____________________________________________________
(Мұражайдың атауы)
Мұражайдың бас қор сақтаушысы
_______________________________
«___» _____________ 20___ж.
Қайта жаңғыртылған мұражай жәдiгерлерi мен (немесе) мұражай коллекцияларын қабылдау-беру
АКТIСI
«___» _________ 20__ ж. № _____
Бiз, төменде қол қойғандар, қор сақтаушылар ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тұлғаның атауы, Т.А.Ә.)
қайта жаңғыртылған мұражай жәдiгерлерi мен (немесе) мұражай
коллекцияларын қабылдап алғандығы, ал қайта жаңғыртушы/лар __________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
төмендегi мұражай жәдiгерлерi мен (немесе) мұражай
коллекцияларын қайта жаңғыртылудан өткiзгендiгi туралы осы актiнi жасалды:
№ р/с
Инв. №
Атауы
Қайта жаңғырту жұмыстарының түрлерi
Ескерту
Өткiздi_______________________ Қабылдап алды ___________________
Қайта жаңғыртылған мұражай жәдiгерлерi және (немесе) мұражай
коллекциялары қайта жаңғырту жұмыстарынан соң қайтарып алынды.
«_____» __________ 20_____жыл.
Қор сақтаушының қолы_____________

2. Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    М. Кул-Мухаммед
Приложение 1
к Правилам доступа к музейным
экспонатам и музейным коллекциям,
находящимся в хранилище музея
Форма
_________________________________________
(Наименование музея)
Утверждаю Директор
(Главный хранитель музея)
________________________
«__» ____________20___г.
АКТ
внутримузейной передачи
«__» _________20___г. № ____
Настоящий акт составлен в том, что ____________________________
_____________________________________________________________________
(Главный хранитель музея, хранители, Ф.И.О.)
передали, а _________________________________________________________
(наименование должности, Ф.И.О.)
приняли на временное материально-ответственное хранение следующие
музейные экспонаты и (или) музейные коллекции:
№ КП, инв. № (в случае отсутствия №№ КП)
Наименование и краткое описание
Материал,  техника
Размер, вес для драгоценных металлов
Сохранность
Примечание
Цель выдачи: ______________________________________________________
Основание: ________________________________________________________
Выдал: ____________________________________________________________
Принял на временное материально-ответственное хранение: ___________
Присутствовали: ___________________________________________________
Приложение 2
к Правилам доступа к музейным
экспонатам и музейным коллекциям,
находящимся в хранилище музея
Форма
______________________________________
(Наименование музея)
Утверждаю Директор
(Главный хранитель музея)
________________________
«__»____________20___г.
АКТ
приема-передачи музейных предметов и (или)
музейных коллекций на реставрацию
«__» _________20___г. № ____
Мы, нижеподписавшиеся _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование должности, Ф.И.О.)
составили настоящий акт в том, что ____________________________
(хранители, Ф.И.О.)
сдали, а ______________________________________________________
(реставратор/ы, Ф.И.О.)
принял на временное материально-ответственное хранение в целях
проведения реставрации, следующие музейные экспонаты и (или) музейные
коллекции:
№ п/п
Инв. №
Наименование предмета
Сохранность
Примечания
Всего по данному акту передано ______________________ предметов
Сдал _________________________________________________________
Принял на временное материально-ответственное хранение _______
Форма
_____________________________________
(Наименование музея)
Утверждаю Директор
(Главный хранитель музея)
________________________
«__» ____________20___г.
АКТ
приема-передачи музейных предметов и (или) музейных коллекций
после реставрации
«___» ____________ 20___г. № ____
Мы, нижеподписавшиеся, хранители ______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
реставратор/ы _________________________________________________
(Ф.И.О.)
составили настоящий акт в том, что хранители приняли, а
реставратор/ы сдали следующие музейные экспонаты и (или) музейные
коллекции после реставрации:
№ п/п
Инв. №
Наименование предмета
Виды реставрационных работ
Примечания
Сдал _____________________ Принял _________________
музейные экспонаты и (или) музейные коллекции возвращены после
реставрации «__»________ 20___ года.
Подпись хранителя ______________