Ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді саттып алудағы жергілікті қамту жөніндегі ақпаратты беру нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 25 қазандағы № 331 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 қарашада № 8923 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына және "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жоспарланған тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу бойынша ақпараттың нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер туралы ақпараттың нысаны бекітілсін.
2. Мыналар осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген толтырылған нысандарды электронды түрде "Қазақстандық қамту" Интернет-порталы ақпараттық жүйесіне орналастыру жолымен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне ұсынсын және электронды сандық қол қойып куәландырсын:
1) ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, елу және одан да көп пайыз акциялары (жарғылық қапиталдағы қатысу үлесі) ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар;
2) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілетін тізбеге сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу елішілік құндылық мониторингіне жататын ұйымдарға;
3) концессионерлер.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Жоспарланған тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу бойынша ақпараттың нысанын жыл сайын сатып алуды жүргізу үшін жоспарланған жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынсын.
Сатып алынған тауарлары, жұмыстары және қызметтері бойынша ақпараттардың нысаны тоқсан сайын, өсу қорытындысымен есеп беру мерзімінен кейінгі айдың 25-нен кешіктірмей ұсынылады.

Об утверждении форм предоставления организациями информации по внутристрановой ценности в закупках товаров, работ и услуг
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 октября 2013 года № 331. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2013 года № 8923.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму информации о приобретенных товарах, работах и услугах согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Заполненные формы, указанные в пункте 1 настоящего приказа, представлять в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан путем размещения в информационной системе Интернет-портал "Казахстанское содержание" в электронном виде и удостоверять электронной цифровой подписью:
1) национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, организациям пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании;
2) организациям, закупки товаров, работ и услуг которых подлежат мониторингу внутристрановой ценности, согласно перечню, утверждаемому в соответствии с подпунктом 7) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике";
3) концессионерам.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Форму информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг представлять ежегодно, в срок до 1 февраля планируемого для проведения закупок года.
Форму информации о приобретенных товарах, работах и услугах представлять ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом.

4. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Жергілікті қамтуды дамыту департаменті (С. Кәмелі) заңды тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. "Ұйымдардың тауарлар, жұмыстар және қызметтерді сатып алудағы қазақстандық қамту бойынша ақпаратты ұсыну нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылдағы 13 маусымдағы № 196 бұйрығының (Нормативтік-құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізілімінде № 7792 нөмірмен тіркелген, 2012 жылғы 8 тамыздағы "Казахстанская правда" газетінде № 256-257 (27075-27076); 2012 жылғы 8 тамыздағы "Егемен Қазақстан" газетінде № 477-482 (27555) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы бұйрық "Пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын, сондай-ақ оператордың өтеулі көрсетілетін қызметтерін жоспарланған сатып алу туралы ақпаратын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 283 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16950 болып тіркелген) және "Жер қойнауын пайдаланушының пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру, кең таралған пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 374 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17063 болып тіркелген) сәйкес елішілік құндылық мониторингі субъектілері ұсынатын жоспарланған және сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратқа қолданылмайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Н.Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
8. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі
Ә. Исекешев
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
__________________ Ә. Смайылов

4. Департаменту развития местного содержания Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Камели С.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
5. Признать утратившим силу приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 июня 2012 года № 196 "Об утверждении форм предоставления организациями информации по местному содержанию в закупках товаров, работ и услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7792, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 8 августа 2012 года № 256-257 (27075-27076); "Егемен Қазақстан" от 8 августа 2012 года № 477-482 (27555)).
6. Настоящий приказ не распространяется на информацию о планируемых и приобретаемых товарах, работах и услугах, представляемую субъектами мониторинга внутристрановой ценности в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 283 "Об утверждении Правил представления уполномоченному органу в области твердых полезных ископаемых годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, а также информации о планируемом закупе возмездных услуг оператора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16950) и приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 374 "Об утверждении Правил представления недропользователями отчетов при проведении операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, добыче общераспространенных полезных ископаемых" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17063).
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
8. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Заместитель Премьер - Министра
Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
А. Исекешев
СОГЛАСОВАНО
Председатель Агентства
Республики Казахстан по статистике
__________А. Смаилов

2013 ж. 16 қазан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 25 қазандағы
№ 331 бұйрығына
1-қосымша
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурсына орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланған сатып алу бойынша ақпарат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: 1-ПЗ нысаны.
Кезеңділігі: жыл сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ күннің жағдайына

16 октября 2013 г.
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 октября 2013 года № 331
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности
Представляется: в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
Индекс: 1-ПЗ.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года

Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде Ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 349 қаулысымен бекітілген тізбеге сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу елішілік құндылық мониторингіне жататын ұйымдар; концессионерлер.
Ұсыну мерзімі: жылына бір рет, сатып алуды өткізу үшін жоспарланған жылдың 1 ақпанына дейін.
Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Тапсырыс берушінің атауы
экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім жіктеушінің коды (6 белгі)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігінің коды (мемлекетаралық өлшем бірлігінің жіктеуішіне сәйкес)
Заттай көріністегі сатып алу көлемі
Жоспарланған сатып алу сомасы, теңге
Сатып алуды өткізу орны (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды)
Сатып алуды өткізу мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмысты атқару, қызметті көрсету мерзімі
Сатып алу жоспарының жылы
қазақ тілінде
орыс тілінде
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
____________________________________________________________________
Мекен жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
жоспарланған сатып алу
жөніндегі ақпарат нысанына
қосымша
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланған сатып алу бойынша ақпарат (Индексі 1-ПЗ нысаны, кезеңділігі жыл сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланған сатып алу бойынша ақпарат нысаны "Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықтың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 733 Жарлығына (бұдан әрі - Жарлық) сәйкес әзірленді.

Лица, представляющие информацию: национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, организации, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании; организации, закупки товаров, работ и услуг которых подлежат мониторингу внутристрановой ценности, согласно перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 349; концессионеры.
Срок представления: один раз в год, до 1 февраля планируемого для проведения закупок года.
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Наименование заказчика
Код классификатора продукции по видам экономической деятельности (6 знаков)
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг
Код единицы измерения (в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения)
Объем закупки в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа, тенге
Место проведения закупок (код классификатора административно-территориальных объектов)
Срок проведения закупок
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Год плана закупок
на казахском языке
на русском языке
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
____________________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) __________ подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) _____________ подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации по планируемым
закупкам товаров, работ и услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области внутристрановой ценности
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
(индекс 1-ПЗ, периодичность годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Форма информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг разработана в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 "О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами" (далее - Указ).

2. Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланған сатып алу бойынша ақпарат нысаны жылына бір рет, сатып алуды өткізуді жоспарлап отырған жылдың 1 ақпанына дейін ұсынылады.
3. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамға тікелей немесе жанама түрде елу және одан да көп (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) дауыс беруші акцияларының пайыздары тиесілі ұйымдармен толтырылған ақпарат нысандары "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғам тұлғасында шоғырланып ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
4. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасына немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы куәлігіне сәйкес қазақ тілінде көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасына немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы куәлігіне сәйкес орыс тілінде көрсетіледі;
4-бағанда өнімнің коды экономикалық қызмет түрлері бойынша 6 белгі деңгейінде көрсетіледі;
5-бағанда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы қазақ тілінде көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы орыс тілінде көрсетіледі;
7-бағанда өлшем бірлігінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі;
8-бағанда заттай көріністегі сатып алудың көлемі көрсетіледі;
9-бағанда сатып алудың жоспарланып отырған сомасы, теңгемен көрсетіледі. Егер сатып алудың жоспарланып отырған сомасына қосылған құн салығы (бұдан әрі – ҚҚС) қосылса, онда сатып алудың жоспарланып отырған сомасы ҚҚС-мен көрсетіледі;
10-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес сатып алу өткізілетін орын көрсетіледі;
11-бағанда сатып алуды өткізудің мерзімі көрсетіледі;
12-бағанда тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің мерзімі еркін нысанда көрсетіледі;
13-бағанда сатып алу жоспарының жылы көрсетіледі.
5. Ақпарат нысаны тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылады және электрондық түрде.xls форматында (Microsoft Excel 2003) ұсынылады.
6. Ақпарат нысаны тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жоспарланған номенклатураларға (лоттарға) сәйкес толтырылады.

2. Форма информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг предоставляется один раз в год, в срок до 1 февраля планируемого для проведения закупок года.
3. Заполненные формы информации, организациями пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", предоставляется консолидировано в лице акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг;
в графе 2 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 3 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 4 указывается код продукции по видам экономической деятельности на уровне 6 знаков;
в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на казахском языке;
в графе 6 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг на русском языке;
в графе 7 указывается код единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения;
в графе 8 указывается объем закупки в натуральном выражении;
в графе 9 указывается планируемая сумма закупа, тенге. Если планируемая сумма закупа включает налог на добавленную стоимость (далее – НДС), то указывается планируемая сумма закупа с НДС;
в графе 10 указывается место проведения закупок в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 11 указывается срок проведения закупок;
в графе 12 указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг в свободной форме;
в графе 13 указывается год плана закупок.
5. Форма информации заполняется по товарам, работам и услугам отдельно и представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel 2003).
6. Форма информации заполняется согласно номенклатуре (лотам) планируемых к закупу товаров, работ и услуг.

7. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгерген форматта ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 25 қазандағы
№ 331 бұйрығына
2-қосымша
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.06.2022 № 324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индексі: ТРУ-Т1.
Кезеңділігі: тоқсан сайын өсу қорытындысымен.
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ күннің жағдайына

7. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 октября 2013 года № 331
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.06.2022 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области внутристрановой ценности
Представляется: в Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/miid?lang=kk.
Информация о приобретенных товарах, работах и услугах
Индекс: ТРУ-Т1.
Периодичность: ежеквартальная с нарастающим итогом.
Отчетный период: по состоянию на "___"________20__года

Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тиесілі ұйымдар; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 349 қаулысымен бекітілген тізбеге сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу елішілік құндылық мониторингіне жататын ұйымдар; концессионерлер.
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей.
1-кесте
Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс беруші өңірінің коды (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес)
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың №
Сатып алуды растайтын шартты және де құжатты жасау күні (күн.ай.жыл)
Сатып алуды растайтын шарттың немесе де құжаттың мерзімі аяқталатын күн (күн.ай.жыл)
Есептік кезең ішінде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің сомасы, теңге
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың жалпы сомасы, теңге
Орындалған шарттың жалпы іс жүзіндегі сомасы, теңге
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеткізуші елінің коды
Жеткізуші өңірінің коды (әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушісіне сәйкес)
Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің заңды мекенжайы
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың мәртебесі
қазақ тілінде
орыс тілінде
қазақ тілінде
орыс тілінде
11
12
13
14
15
16
17
18
2-кесте
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың №
Сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың жасалған күні (күн.ай.жыл.)
Тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуіш коды (6 сбелгі)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаш (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігінің коды (мемлекетаралық өлшем бірлігінің жіктеушісіне сәйкес)
қазақ тілінде
орыс тілінде
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Сатып алу көлемі
СТ-KZ нысанының сертификаты
Елішілік құндылық
заттай көріністе
құндық көріністе,
теңге
Сериясы
Беретін органның коды
Берілген жылы
Берілген күні
тауарда, %
жұмыста/қызметте, %
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
____________________________________________________________________
Мекен жайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _____________ қолы
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтер туралы ақпарат
нысанына қосымша
Елішілік құндылық саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат (Индексі ТРУ-Т1, кезеңділігі тоқсан сайын өсу қорытындысымен) 1-тарау. Жалпы ережелер

Лица, представляющие информацию: национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, организации, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании; организации, закупки товаров, работ и услуг которых подлежат мониторингу внутристрановой ценности, согласно перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 349; концессионеры.
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Таблица 1
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Наименование заказчика товаров, работ и услуг
Код региона заказчика (в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов)
№ договора или документа, подтверждающего закупку
Дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Дата окончания срока действия договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Сумма приобретенных товаров, выполненных работ и оказанных услуг за отчетный период, тенге
Общая сумма договора или документа, подтверждающего закупку, тенге
Общая фактическая сумма исполненного договора, тенге
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Наименование поставщика товаров, работ и услуг
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер поставщика
Код страны поставщика
Код региона поставщика (в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов)
Юридический адрес поставщика товаров, работ и услуг
Статус договора или документа, подтверждающего закупку
на казахском языке
на русском языке
на казахском языке
на русском языке
11
12
13
14
15
16
17
18
Таблица 2
№ договора или документа, подтверждающего закупку
Дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день. месяц. год)
Бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заказчика
Код классификатора продукции по видам экономической деятельности (6 знаков)
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг
Код единиц измерений (в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения)
на казахском языке
на русском языке
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Объем закупки
Сертификат формы СТ-KZ
Внутристрановая ценность
в натуральном выражении
в стоимостном выражении, тенге
Серия
Код органа выдачи
Год выдачи
Дата выдачи
в товаре, %
в работе/услуге, %
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
____________________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
________________________________ подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_____________________________ подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
информации о приобретенных
товарах, работах и услугах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области внутристрановой ценности
Информация о приобретенных товарах, работах и услугах
(индекс ТРУ-Т1, периодичность ежеквартальная с нарастающим итогом)
Глава 1. Общие положения

1. Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат нысаны Жарлыққа сәйкес әзірленді.
2. Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат нысаны тоқсан сайын, өсу қорытындысымен есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей ұсынылады.
3. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамға елу және одан да көп (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) дауыс беруші акцияларының пайыздары тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдармен толтырылған ақпарат нысандары "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғам тұлғасында шоғырланып ұсынылады.
2-тарау. 1-нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
4. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің бізнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасына немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы куәлігіне сәйкес қазақ тілінде көрсетіледі;
3-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасына немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы куәлігіне сәйкес орыс тілінде көрсетіледі;
4-бағанда тапсырыс беруші өңірінің коды әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі;
5-бағанда сатып алуды растайтын шарттың және құжаттың нөмірі көрсетіледі, шарттың немесе құжаттың бір күндегі нөмірі көрсетілген жағдайда, құжатқа бірегей нөмір беріледі;
6-бағанда сатып алуды растайтын шарттың және құжаттың жасалған күні көрсетіледі (күн.ай.жыл). Егер сатып алу шартты жасаспай жүзеге асырылса, онда 7-бағанда сатып алуды жүзеге асыруды растайтын құжаттың күні көрсетіледі;
7-бағанда сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың мерзімі аяқталатын күн көрсетіледі (күн.ай.жыл). Егер сатып алу шартты жасаспай жүзеге асырылса, сатып алуды жүзеге асыруды растайтын құжаттың мерзімі аяқталатын күн көрсетіледі. Егер шартта құжаттың мерзімі аяқталатын күн айтылмаса, онда әрекеттің шамамен аяқталатын күні немесе қаржылық жылдың соңы көрсетіледі;
8-бағанда есептілік кезең ішінде сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің сомасы теңгемен көрсетіледі, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы құжаттармен расталмаған аванстық төлемдер, алдын ала және төлемдер көрсетілмейді. Егер шарт ұзақ мерзімді немесе ауыспалы болса, онда қаржылық жылдың өспелі қорытындысымен есептік кезең ішіндегі сома көрсетіледі. Егер есептік кезеңде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылмаса, 0 мәні көрсетіледі;
9-бағанда сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың жалпы сомасы теңгемен көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы ескерілмесе, осы шарт бойынша осы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жоспарланған сома көрсетіледі. Егер шарт ұзақ мерзімді болса, онда шарттың барлық әрекет ету кезеңіне шарттың жалпы сомасы көрсетіледі. Егер шартта шарттың жалпы сомасы ескерілмей, бірақ шарттың орындалуына қарай орындалған жұмыстардың/көрсетілген қызметтердің шот фактурасына немесе актілер берілген болса, онда әрбір есептік кезеңдегі өсумен осы құжаттардың сомасы көрсетіледі;
10-бағанда орындалған шарттың жалпы нақты сомасы теңгемен көрсетіледі. Бұл ретте:

1. Форма информации о приобретенных товарах, работах и услугах разработана в соответствии с Указом.
2. Форма информация о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом с нарастающим итогом.
3. Заполненные формы информации, организациями пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" предоставляется консолидировано в лице акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына".
Глава 2. Пояснение по заполнению Таблицы 1
4. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг;
в графе 2 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 3 указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке в соответствии со справкой о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
в графе 4 указывается код региона заказчика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов;
в графе 5 указывается номер договора или документа, подтверждающего закупку, при указании номера договоров или документов от одной даты, документу присваивается уникальный номер;
в графе 6 указывается дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку (день.месяц.год). Если закуп осуществляется без заключения договора, то в графе 7 указывается дата документа, подтверждающего осуществление закупки;
в графе 7 указывается дата окончания срока действия договора или документа, подтверждающего закупку (день.месяц.год). Если закуп осуществляется без заключения договора, то указывается дата окончания срока действия документа, подтверждающего осуществление закупки. Если в договоре не оговорена дата окончания действия документа, то указывается ориентировочная дата окончания действия, либо конец финансового года;
в графе 8 указывается сумма приобретенных товаров, выполненных работ и оказанных услуг за отчетный период, тенге, не указываются авансовые платежи, предоплаты и платежи, не подтвержденные документами о приобретении товаров, работ и услуг. Если договор долгосрочный или переходящий, то указывается сумма за отчетный период с нарастающим итогом отчетного финансового года. Если за отчетный период не осуществлялось приобретение товаров, выполнения работ, оказания услуг, указывается значение 0;
в графе 9 указывается общая сумма договора или документа, подтверждающего закупку, тенге. Если в договоре не оговорена общая сумма договора, указывается запланированная сумма на приобретение данных товаров, работ, услуг по данному договору. Если договор долгосрочный, то указывается общая сумма договора на весь период действия договора. Если в договор не оговорена общая сумма договора, но по мере исполнения договора предоставляются счета фактуры или акты выполненных работ/оказанных услуг, то указывается сумма данных документов с нарастанием за каждый отчетный период;
в графе 10 указывается общая фактическая сумма исполненного договора, тенге. При этом:

Егер шарттың мәртебесі – "жасалған" немесе "ұзақ мерзімді жасалған" болса ("0" немесе "3.0."), 0 мәні көрсетіледі;
Егер шарттың мәртебесі – "орындалған" немесе "ұзақ мерзімді орындалған" болса ("1" немесе "3.1"), орындалған шарттың нақты жалпы сомасы көрсетіледі;
Егер шарттың мәртебесі - "бұзылған" немесе "ұзақ мерзімді бұзылған" болса ("2" немесе "3.2"), бірақ шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде жеткізілген тауарлардың, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалады және шарт ішінара орындалған деген шешім қабылданса, онда орындалған шарттың нақты жалпы сомасы көрсетіледі;
Егер шарттың мәртебесі – "бұзылған" немесе "ұзақ мерзімді бұзылған" болса ("2" немесе "3.2") және көрсетілген қол қойылған келісімнің негізінде жеткізілген тауарларды, орындалған жұмыстарды шартты бұзу туралы табылмаса, көрсетілетін қызметтерді қайтару шешімі қабылданса, онда 0 мәні көрсетіледі;
11-бағанда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасына немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы куәлігіне сәйкес қазақ тілінде көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы жеткізушінің елінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес жеткізушінің атауы көрсетіледі;
12-бағанда тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің атауы мемлекеттік тіркеу туралы аңықтамасына немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелуі туралы куәлігіне сәйкес орыс тілінде көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы жеткізушінің елінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес жеткізушінің атауы көрсетіледі;
13-бағанда тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, жол толтырылмайды;
14-бағанда жеткізуші елінің коды елдер жіктеушіне сәйкес көрсетіледі;
15-бағанда жеткізуші өңірінің коды әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, жол толтырылмайды;
16-бағанда жеткізушінің заңды мекенжайы қазақ тілінде көрсетіледі: елді-мекен, көше, үй, кеңсе. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда осы жеткізушінің заңды мекенжайы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес көрсетіледі;
17-бағанда жеткізушінің заңды мекенжайы орыс тілінде көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, онда аталған жеткізушінің заңды мекенжайы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын құжаттардың деректемелеріне сәйкес көрсетіледі;
18-бағанда шарттың немесе сатып алуды растайтын құжаттың мәртебесі көрсетіледі, яғни шарттардың немесе сатып алуды растайтын құжаттардың мәртебелерінің жіктеуішке сәйкес шарт мәртебесінің коды көрсетіледі:
"0" мәртебесі жасалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"1" мәртебесі төлеміне байланысты емес, шарт бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжаттың негізінде орындалған шарттар бойынша көрсетіледі;
"2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде бұзалған шарттар бойынша көрсетіледі;

Если статус договора – "заключен" или "долгосрочный заключен" ("0" или "3.0"), указывается значение 0;
Если статус договора – "исполнен" или "долгосрочный исполнен" ("1" или "3.1"), указывается общая фактическая сумма исполненного договора;
Если статус договора – "расторгнут" или "долгосрочный расторгнут" ("2" или "3.2"), но на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора принято решение, что часть поставленных товаров, выполненных работ и оказанных услуг остается у заказчика и договор частично исполнен, то указывается общая фактическая сумма исполненного договора;
Если статус договора – "расторгнут" или "долгосрочный расторгнут" ("2" или "3.2"), и на основании подписанного соглашения о расторжении договора принято решение вернуть поставленные товары, выполненные работы, оказанные услуги поставщику, то указывается значение 0;
в графе 11 указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг на казахском языке согласно справке о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается наименование поставщика в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию в стране данного поставщика;
в графе 12 указывается наименование поставщика товаров, работ и услуг на русском языке согласно справке о государственной регистрации либо в соответствии со свидетельством о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается наименование поставщика в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию в стране данного поставщика;
в графе 13 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер поставщика товаров, работ и услуг. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан поле остается пустым;
в графе 14 указывается код страны поставщика в соответствии с классификатором стран;
в графе 15 указывается код региона поставщика в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, поле остается пустым;
в графе 16 указывается юридический адрес поставщика на казахском языке: населенный пункт, улица, дом, офис. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается юридический адрес данного поставщика в соответствии с реквизитами документов, подтверждающих приобретение товаров, работ и услуг;
в графе 17 указывается юридический адрес поставщика на русском языке: населенный пункт, улица, дом, офис. Если поставщик является нерезидентом Республики Казахстан, то указывается юридический адрес данного поставщика в соответствии с реквизитами документов, подтверждающих приобретение товаров, работ и услуг;
в графе 18 указывается статус договора или документа, подтверждающего закупку, то есть указывается код статуса договора в соответствии с классификатором статусов договоров или документов, подтверждающих закупку:
статус "0" указывается по заключенным договорам;
статус "1" указывается по исполненным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "2" указывается по расторгнутым договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора;

"3.0" мәртебесі жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.1." мәртебесі төлеміне байланысты емес, шарт бойынша тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын соңғы құжаттың негізінде орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі;
"3.2" мәртебесі шартты бұзу туралы келісімнің (хабарламаның) негізінде бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша көрсетіледі (төменде көрсетілген).
Жіктеу коды
Атауы
0
Жасалды
1
Орындалды
2
Бұзылды
3.0
Ұзақ мерзімді жасалды
3.1
Ұзақ мерзімді орындалды
3.2
Ұзақ мерзімді бұзылды

статус "3.0" указывается по заключенным долгосрочным договорам;
статус "3.1" указывается по исполненным долгосрочным договорам на основании последнего подтверждающего приобретение товаров, работ и услуг документа по договору, независимо от оплаты;
статус "3.2" указывается по расторгнутым долгосрочным договорам на основании соглашения (уведомления) о расторжении договора (смотрите ниже).
Классификационный код
Наименование
0
Заключен
1
Исполнен
2
Расторгнут
3.0
Долгосрочный заключен
3.1
Долгосрочный исполнен
3.2
Долгосрочный расторгнут

5. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу болмаған жағдайда, ақпарат нысаны бос бағаншамен кесте түрінде беріледі. Есептің файлы бір жолмен беріледі, 2-кесте толтырылмайды.
6. Сатып алу сомасы, егер тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізуші ҚҚС төлеуші және сатып алу сомасы ҚҚС-ны қамтыған жағдайда, ҚҚС-мен көрсетіледі. Егер жеткізуші ҚҚС-ны төлеуші болмаса және сатып алу сомасы ҚҚС-ны қамтымаса, сатып алу сомасы ҚҚС-сыз көрсетіледі.
7. Ұзақ мерзімді немесе ауыспалы шарттарды жасаған кезде шарттың нөмірі, шартты жасаған күні және шарттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні, шарттың сомасы (теңгемен) шартқа сәйкес көрсетіледі. Сатып алынған тауарлардың, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің сомасы есептік қаржылық жыл бойынша көрсетіледі. Ұзақ мерзімді және ауыспалы шарттар бойынша сома қаржы жылы аяқталған соң есептік қаржылық жыл бойынша 8-бағанда көрсетіледі (2-кесте ұсынылады).
8. Шартты келесі кезеңге ұзартқан кезде шарттың нөмірі, шарт жасалған күн негізгі шартқа сәйкес көрсетіледі, шарттың қолданылу мерзімі аяқталған күн және шарттың жалпы сомасы (теңгемен) екі тараптың жазбаша және ауызша келісуі негізінде шартты ұзарту талаптарына сәйкес көрсетіледі. Егер шарт келесі қаржылық жылға ұзартылса және жаңа шарт ретінде әрекет етсе, онда ол ұзақ мерзімді шарт болып есептелмейді.
9. "1" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат 2-кесте, есептік кезеңге 1-нысанының 8-бағанының жалпы сомасына ұсынылады. Бұдан басқа, сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат 2-кесте, олар бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалатын "2" мәртебесі бар шарттар және құжаттар бойынша ұсынылады. Бір қаржылық шарт аяқталған соң сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат 2-кесте, "3.0" мәртебесі бар жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, "3.1" мәртебесі бар орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, есептік қаржылық жылы ішінде тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалатын "3.2" мәртебесі бар бұзылған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, сондай-ақ "есептік қаржылық жылға 8-бағанның сомасына "0" мәртебесі бар ауыспалы шарттар бойынша ұсынылады.
10. Ақпарат нысаны электронды түрде.xls форматында (Microsoft Excel 2003) ұсынылады.
11. Грамматикалық қателермен толтырылған немесе өзгерген пішімде ұсынылған ақпарат нысаны қабылданбайды.

5. При отсутствии закупа товаров, работ и услуг, форма информации сдается в виде таблицы с пустой прографкой. Файл отчета сдается одной строкой, таблица 2 не заполняется.
6. Суммы закупа указываются с НДС, если поставщик товаров, работ, услуг плательщик НДС и сумма закупа включает НДС. Если поставщик неплательщик НДС и сумма закупа не включает НДС, указывается сумма закупа без НДС.
7. При заключении долгосрочных или переходящих договоров, номер договора, дата заключения договора и дата окончания срока действия договора и сумма договора (в тенге) указываются согласно договору. Сумма приобретенных товаров, выполненных работ, оказанных услуг указывается за отчетный финансовый год. По окончании финансового года по долгосрочным и переходящим договорам указывается сумма в графе 8 за отчетный финансовый год (предоставляется таблица 2).
8. При пролонгации договора на следующий период, номер договора, дата заключения договора указываются согласно основному договору, дата окончания срока действия договора и общая сумма договора (в тенге) указывается в соответствии с условиями пролонгации договора на основании письменного или устного согласования обеих сторон. Если договор пролонгируется на следующий финансовый год и действует как новый договор, то он не считается долгосрочным договором.
9. По договорам или документам со статусом "1" предоставляется таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах на общую сумму графы 8 формы 1 за отчетный период. Кроме того, таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется по договорам или документам со статусом "2", по которым часть товаров, работ и услуг остается у заказчика. По истечении одного финансового договора таблица 2 информации о приобретенных товарах, работах и услугах предоставляется по долгосрочным заключенным договорам со статусом "3.0", по исполненным долгосрочным договорам со статусом "3.1", по расторгнутым долгосрочным договорам со статусом 3.2, по которым часть товаров, работ и услуг за отчетный финансовый год остается у заказчика, а также переходящим договорам со статусом "0" на сумму графы 8 в отчетном финансовом году.
10. Форма информации представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel 2003).
11. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.

3-тарау. 2-нысанды толтыру бойынша түсіндірмелер
12. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда 1-нысандағы шарттың немесе құжаттың нөмірімен бірдей сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда 1-нысандағы шартты жасау немесе құжаттың күнімен бірдей сатып алуды растайтын шартты жасау немесе құжаттың күні көрсетіледі;
3-бағанда 1-нысандағы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестіндіру нөмірімен немесе жеке сәйкестендіру нөмірімен бірдей тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда 6 белгі деңгейінде экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім коды көрсетіледі;
5-бағанда сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы қазақ тілінде көрсетіледі;
6-бағанда сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы орыс тілінде көрсетіледі;
7-бағанда өлшем бірлігінің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес өлшем бірлігінің коды көрсетіледі;
8-бағанда сатып алудың көлемі заттай көріністе көрсетіледі;
9-бағанда сатып алудың көлемі құндық көріністегі теңгеде көрсетіледі;
10-бағанда CT-KZ нысаны сертификатының нөмірі көрсетіледі;
11-бағанда CT-KZ сертификатының бланкісінің нөміріне сәйкес келетін CT-KZ нысаны сертификатының сериясы көрсетіледі;
12-бағанда CT-KZ нысанының сертификатын берген органның коды көрсетіледі;
13-бағанда CT-KZ нысанының сертификаты берілген жылы көрсетіледі;
14-бағанда CT-KZ нысанының сертификаты берілген күні көрсетіледі;
15-бағанда CT-KZ нысанының сертификатында көрсетілген тауарда елішілік құндылық (%) көрсетіледі. CT-KZ нысанының сертификаты болмаған жағдайда 0 мәні көрсетіледі;
16-бағанда жұмыстағы/көрсетілетін қызметтегі елішілік құндылық (%) көрсетіледі.
13. 2-кесте тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды растайтын "1" мәртебесі бар шарттар мен құжаттар бойынша және олар бойынша тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушілерде қалатын "2" мәртебесі бар шарттар немесе құжаттар бойынша толтырылады. Бір қаржылық жыл аяқталғаннан кейін 2-кесте "3.0" мәртебесі бар жасалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, "3.1" мәртебесі бар орындалған ұзақ мерзімді шарттар бойынша, олар бойынша есептік қаржылық жылына тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бір бөлігі тапсырыс берушіде қалатын "3.2" мәртебесі бар ұзақ мерзімді бұзылған шарттар бойынша, сондай-ақ "0" мәртебесі бар ауыспалы шарттар бойынша толтырылады.

Глава 3. Пояснение по заполнению Таблицы 2
12. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер договора или документа, подтверждающего закупку, идентичный с номером договора или документа в форме 1;
в графе 2 указывается дата заключения договора или документа, подтверждающего закупку, идентичная дате заключения договора или документа в форме 1;
в графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг идентичный с бизнес-идентификационным номером и индивидуальным идентификационным номером заказчика товаров, работ и услуг в форме 1;
в графе 4 указывается код продукции по видам экономической деятельности на уровне 6 знаков;
в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг на казахском языке;
в графе 6 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг на русском языке;
в графе 7 указывается код единицы измерения в соответствии с межгосударственным классификатором единиц измерения;
в графе 8 указывается объем закупки в натуральном выражении;
в графе 9 указывается объем закупки в стоимостном выражении в тенге;
в графе 10 указывается номер сертификата формы СТ-KZ;
в графе 11 указывается серия сертификата формы СТ-KZ, которая соответствует номеру бланка сертификата СТ-KZ;
в графе 12 указывается код органа выдачи сертификата формы СТ-KZ;
в графе 13 указывается год выдачи сертификата формы СТ-KZ;
в графе 14 указывается дата выдачи сертификата формы СТ-KZ;
в графе 15 указывается внутристрановая ценность (%) в товаре, указанная в сертификате формы СТ-KZ. При отсутствии сертификата формы СТ-KZ, указывается значение 0;
в графе 16 указывается внутристрановая ценность (%) в работе/услуге.
13. Таблица 2 заполняется по договорам или документам, подтверждающим осуществление закупки товаров, работ, услуг со статусом "1" и по договорам или документам со статусом "2", по которым часть товаров, работ и услуг остается у заказчика. По истечении одного финансового договора таблица 2 предоставляется по долгосрочным заключенным договорам со статусом "3.0", по исполненным долгосрочным договорам со статусом "3.1", по расторгнутым долгосрочным договорам со статусом "3.2", по которым часть товаров, работ и услуг за отчетный финансовый год остается у заказчика, а также переходящим договорам со статусом "0".

14. 2-кесте тауардың жеткізілу, жұмыстың орындалу немесе қызметтің көрсетілу фактісін растайтын шарттар немесе құжаттар негізінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің (лоттардың) номенклатурасын көрсете отырып толтырылады. Егер 1-нысанда бір шарт немесе құжат бойынша бірнеше тауар сатып алынған болса, онда шарт туралы ақпарат жеке жолмен көрсетіледі, ал 2-нысанда әрбір тауар заттай көріністе және сатып алу сомасымен бірге жеке жолмен көрсетіледі.
15. Егер тауарлардың жеткізілу фактісін растайтын шартта немесе құжатта бірнеше тауар номенклатуралары (лоттары) көрсетілсе, онда әрбір номенклатура (лоттары) экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуішінің кодын, атауларын, өлшем бірліктерін, көлемдерін және елішілік құндылығын көрсете отырып, сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың сол бір деректемелерін көрсетіп, жеке жолда көрсетіледі.
16. Егер жұмыстардың орындалу фактісін растайтын шартта немесе құжатта бірнеше тауар номенклатуралары (лоттары) көрсетілсе, онда әрбір номенклатура (лоттары) экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуішінің кодын, атауларын, құндық көріністегі көлемдерін және елішілік құндылығын көрсете отырып, сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың сол бір деректемелерін көрсетіп, жеке жолда көрсетіледі.
17. Егер көрсетілетін қызметтердің көрсетілу фактісін растайтын шартта немесе құжатта бірнеше тауар номенклатуралары (лоттары) көрсетілсе, онда әрбір номенклатура (лоттары) экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуіштерінің кодын, атауларын, құндық көріністегі көлемдерін және елішілік құндылығын көрсете отырып, сатып алуды растайтын шарттың немесе құжаттың сол бір деректемелерін көрсетіп, жеке жолда көрсетіледі.
18. Ақпарат нысаны электронды түрде, өсу қорытындысымен есептік тоқсан үшін.xls форматында (Microsoft Excel 2003) ұсынылады және тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бойынша жеке толтырылады.
19. Грамматикалық қателермен немесе өзгерген форматта толтырылған ақпарат нысаны қабылданбайды.

14. Таблица 2 заполняется с указанием номенклатуры закупленных товаров, работ и услуг (лотов), приобретенных на основании договоров или документов, подтверждающих факт поставки товара, выполнения работ или оказания услуг. Если в форме 1 по одному договору или документу закуплено несколько товаров, то указывается информация о договоре одной строкой, а в форме 2 каждый товар указывается отдельной строкой с объемом в натуральном выражении и суммой закупа.
15. Если в договоре или документах, подтверждающих факт поставки товаров, указывается несколько товарных номенклатур (лотов), то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, единицами измерения, объемами и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
16. Если в договоре или документах, подтверждающих факт выполнения работ, указывается несколько номенклатур (лотов) работ, то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, объемом в стоимостном выражении и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
17. Если в договоре или документах, подтверждающих факт оказания услуг, указывается несколько номенклатур (лотов) услуг, то каждая номенклатура (лот) с указанием кода классификатора продукции по видам экономической деятельности, наименованиями, объемом в стоимостном выражении и внутристрановой ценности отражается отдельной строкой с указанием одних и тех же реквизитов договора или документа, подтверждающего закупку.
18. Форма информации представляется в электронном виде, в формате.xls (Microsoft Excel 2003) за отчетный квартал с нарастающим итогом и заполняется отдельно по товарам, работам и услугам.
19. Форма информации, заполненная с грамматическими ошибками, либо представленная в измененном формате, не принимается.