Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша тегін беру туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 желтоқсанда № 3725 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 мамырдағы № 39 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.05.2021 № 39 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Ескерту. Тақырыбына өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 08.12.2017 № 227 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезiнде дәрiлiк заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдар жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша тегін берілсін.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 08.12.2017 № 227 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Д. ЕСПАЕВА
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА

О дополнительном предоставлении лекарственных средств и изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета
Решение маслихата Актюбинской области от 11 декабря 2013 года № 171. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 декабря 2013 года № 3725. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 17 мая 2021 года № 39
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 17.05.2021 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 08.12.2017 № 227 (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить дополнительные лекарственные средства и изделия медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 08.12.2017 № 227 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии
областного маслихата
Д. ЕСПАЕВА
Секретарь
областного маслихата
С. КАЛДЫГУЛОВА

2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 облыстық мәслихаттың шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезiнде жергілікті бюджет қаражаты есебінен тегін берілетінқосымша дәрiлiк заттар және медициналық мақсаттағы бұйымдар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 08.12.2017 № 227 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2018 № 356 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі; 24.1-тармақ 2019 жылдың 1 наурызына дейін қолданылады).
Дәрiлiк заттардың атауы
(шығару нысаны)
Аурулар
Халық санаты
1.
Бозентан, таблетка, қабықпен жабылған, 125 мг
өкпе артериялық гипертензиясы
диспансерлік есепте тұрған, барлық санаттар
2.

Приложение к решению областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171
Дополнительные лекарственные средства и изделия медицинского назначения предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета
Сноска. Приложение - в редакции решения маслихата Актюбинской области от 08.12.2017 № 227 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 10.12.2018 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования; пункт 24.1 приложения к решению действует до 1 марта 2019 года).
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)
Заболевание
Категория населения
1.
Бозентан, таблетка, покрытая оболочкой, 125 мг
легочная артериальная гипертензия
все категории, состоящие на диспансерном учете
2.

Силденафил, таблетка 20 мг, таблетка, қабықпен жабылған 50 мг, 100 мг, пленкалық қабықпен жабылған 25 мг, 50 мг, 100 мг
3
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
4.
Риоцигуат, таблетка, пленкалық қабықпен жабылған
5.
Метилпреднизолон, таблетка, 4 мг, 16 мг
жүйелі склеродермия
6.
Пеницилламин, таблетка, 250 мг
7.
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл
8.
Кларитромицин, таблетка, 250 мг
жалпы түрленгішті иммундық жетіспеушілігі
9.
Итраконазол, ішуге арналған ерітінді, 10 мг/мл 150 мл
10.
Телбивудин, таблетка, пленкалық қабықпен жабылған, 600 мг
вирустық гепатит В нәтижесіндегі бауыр циррозы
11.
Инфликсимаб, венаішілік енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ, 100 мг
созылмалы бейспецификалы ойықжаралы колит және Бехчет ауруы
12.
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
13.
Панкреатин, құрамында минимикросфералар бар, ішекте еритін қабықшадағы капсула, 150 мг
туа біткен бауыр фиброзы
14.
Урсодезоксихол қышқылы, капсула, 250 мг
15.
Ибандрон қышқылы, таблетка, қабықпен жабылған, 150 мг
арқалық мидің травматикалық ауруы
16.
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2018 № 356 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17.
Урсодезоксихол қышқылы, капсула, 250 мг
кистоздық фиброз (муковисцидоз)
18.
Ингаляцияға арналған Тобрамицин
19.
Колистиметат натрия, ингаляцияға арналған ерітінді, 1 млн.бірл.
20.
Ацетилцистеин, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған көпіретін таблетка, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
21.
Аквадекс, оңтайлы сіңуге арналған дәрумендер
22.
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, 500 мг
склеродермия мен жүйелі қызыл жегі ауруымен байланысты ювенильдік дерматомикоз
23.
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
Бехтерев ауруы, анкилозды спондилит
24.
Третиноин, капсула, 10 мг
лейкоз
24.1
Дабрафениб, капсула
Тері меланомасы
диспансерлік есепте тұрған, барлық санаттар
25.
Тоцилизумаб, инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат 400 мг/ 20 мл, 200 мг/ 10 мл, 80 мг/ 4 мл
ювенилдық артрит
диспансерлік есепте тұрған балалар
26.
Адалимумаб, инъекция ерітіндісі
27.
алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 10.12.2018 № 356 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
28.
Урсодезоксихол қышқылы, капсула, 250 мг
лейкоз
29.
Диазоксид, капсула, 25 мг
туа біткен гиперинсулинизм
30.
Декспантенол, крем, май,
буллезді эпидермолиз
31.
Октенисепт, зарарсыздандыратын ерітінді
32.
Пронтосан, гель
33.
Судокрем, гипоаллергенді крем
34.
Аргосульфон, крем
35.
Куриозин, гель
36.
Ксемоз, жұмсартатын крем
37.
Липикар, гель-крем
38.
Мамандандырылған байлап-таңу материалдары (адгезивсіз, гидрогелдік, гидроактивтік, гидроколлоидтық таңғыштар, құрамында күміс бар таңғыштар, құрамында хлоргексидин бар таңғыштар
39.

Силденафил, таблетка 20 мг, таблетка, покрытая оболочкой 50 мг, 100 мг, покрытая пленочной оболочкой, 25 мг, 50 мг, 100 мг
3.
Илопрост, раствор для ингаляций
4.
Риоцигуат, таблетка покрытая пленочной оболочкой
5.
Метилпреднизолон, таблетка, 4 мг, 16 мг
системная склеродермия
6.
Пеницилламин, таблетка, 250 мг
7.
Метотрексат, раствор для инъекций, 10 мг/мл
8.
Кларитромицин, таблетка, 250 мг
общая вариабельная иммунная недостаточность
9.
Итраконазол, раствор для приема внутрь, 10 мг/мл 150 мл
10.
Телбивудин, таблетка, покрытая пленочной оболочкой, 600 мг
цирроз печени в исходе вирусного гепатита В
11.
Инфликсимаб, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения, 100 мг
хронический неспецифический язвенный колит и болезнь Бехчета
12.
Адалимумаб, раствор для инъекций
13.
Панкреатин, капсула в кишечнорастворимой оболочке, содержащая минимикросферы, 150 мг
врожденный фиброз печени
14.
Урсодезоксихолевая кислота, капсула, 250 мг
15.
Ибандроновая кислота, таблетка, покрытая оболочкой, 150 мг
травматическая болезнь спинного мозга
16.
исключен решением маслихата Актюбинской области от 10.12.2018 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17.
Урсодезоксихолевая кислота, капсула, 250 мг
кистозный фиброз (муковисцидоз)
18.
Тобрамицин для ингаляций
19.
Колистиметат натрия, раствор для ингаляций, 1 млн.ед.
20.
Ацетилцистеин, таблетка шипучая для приготовления раствора для приема внутрь, порошок для приготовления раствора для приема внутрь
21.
Аквадекс, витамины для оптимального всасывания
22.
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, 500 мг
ювенильный дерматомикоз в сочетании со склеродермией и системной красной волчанкой
23.
Метотрексат, раствор для инъекций
Болезнь Бехтерева, анкилозирующий спондилит
24.
Третиноин, капсула, 10 мг
лейкоз
24.1
Дабрафениб, капсула
Меланома кожи
Все категории, состоящие на диспансерном учете
25.
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления инфузионного раствора во флаконе 400 мг/ 20 мл, 200 мг/ 10 мл, 80 мг/ 4 мл
ювенильный артрит
дети, состоящие на диспансерном учете
26.
Адалимумаб, раствор инъекций
27.
исключен решением маслихата Актюбинской области от 10.12.2018 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28.
Урсодезоксихолевая кислота, капсула, 250 мг
лейкоз
29.
Диазоксид, капсула, 25 мг
врожденный гиперинсулинизм
30.
Декспантенол, крем, мазь
буллезный эпидермолиз
31.
Октенисепт, обеззараживающий раствор
32.
Пронтосан, гель
33.
Судокрем, гипоаллергенный крем
34.
Аргосульфан, крем
35.
Куриозин, гель
36.
Ксемоз, смягчающий крем
37.
Липикар, гель-крем
38.
Специализированные перевязочные материалы (неадгезивные, гидрогелевые, гидроактивные, гидроколлоидные повязки; серебросодержащие повязки; повязки, содержащие хлоргексидин
339.

Бетагистин дигидрохлориді, таблетка, 8 мг, 16 мг, 24 мг
жүйке жүйесі аурулары
Ұлы Отан соғысына қатысушылар - бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңiнде, сондай-ақ бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағын қорғау жөнiндегi басқа да ұрыс операциялары кезiнде майдандағы армия флот құрамына кiрген бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшiлер, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргiзушiлерi соғысқа қатысушылар;
Ұлы Отан соғысының мүгедектері – Бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшi-лерi, партизандар мен астыртын күрес жүргiзушiлер қатарында болған адамдар, сондайақ бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезiнде майданда, ұрыс қимылдары жүргiзiлген аудандарда, майдан маңындағы темiр жол учаскелерiнде, қорғаныс шептерiн, әскеритеңiз базала-ры мен аэродромдар салу кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдары-нан мүгедек болған әрi зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшi-лерге теңестiрiлген жұмысшылар мен қызметшiлер;
басқа мемлекеттің аумағындағы жауынгер әрекет ететін қатысушылар, дәл жаттығу жиында-рына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер;
ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондары-ның әскери қызметшiлерi;
бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi;
Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлер;

Бетагистина дигидрохлорид, таблетка, 8 мг, 16 мг, 24 мг
болезни нервной системы
участники Великой Отечественной войны - военнослужащие, прохо-дившие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза Советских Социалистических Республик, партизаны и подпольщики гражданской и Великой Отечественной войны;
инвалиды Великой Отечественной войны - лица из числа военнослужащих действующей армии и флота, партизан и подпольщиков первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также рабочих и служащих соответствующих категорий, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненных по пенсионному обеспечению к военнослужащим;
участники боевых действий на территории других государств, а именно военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий;
военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий;
военнослужащие летнего состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик;
рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий;