2013 жылға субсидия алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімдерді ұсыну мерзімдерін және ауыл шаруашылығы дақылдарын оңтайлы себу мерзімдерін айқындау туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 139 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 маусымда № 4160 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекіту туралы" қаулысына сәйкес және "Қостанай ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі ұсынысы негізінде, Науырзым ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидия алушылардың тізіміне қосуға арналған өтінімдерді ұсыну мерзімдері 2013 жылдың 5 маусымына дейін айқындалсын.
2. 2013 жылға субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Қ. Ормановқа жүктелсін.
4. Әкімдіктің 2012 жылғы 11 шілдедегі № 180 "Субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-16-147 тіркелген, 2012 жылғы 20 тамыздағы № 23 "Науырзым Тынысы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі және 2013 жылғы 25 сәуірден бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Науырзым ауданының әкімі                   А. Балғарин
КЕЛІСІЛДІ:
"Науырзым ауданының
кәсіпкерлік және
ауыл шаруашылығы
бөлiмi" ММ бастығы
_____ Ж. Тілеуғабылов
Әкімдіктің
2013 жылғы 24 маусымдағы
№ 139 қаулысына
қосымша
2013 жылға субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша оңтайлы себу мерзімдері
Ауыл шаруашылығы
дақылдарының
атауы
Себу мерзімдері
1
Жаздық дәнді дақылдар
15 мамырдан бастап
5 маусымға дейін
2
Дәнді бұршақ тұқымдас
дақылдар
15 мамырдан бастап
5 маусымға дейін
3
Майлы дақылдар
15 мамырдан бастап
30 мамырға дейін
4
Жемшөптік дақылдар
15 мамырдан бастап
10 маусымға дейін
5
Бірінші өсу жылдағы
бұршақ тұқымдас
көпжылдық шөптер
бірінші мерзім -
1 мамырдан бастап
31 мамырға дейін,
екінші мерзім -
5 шілдеден бастап
10 қыркүйекке дейін
6
Сүрлемдік жүгері мен
күнбағыс
15 мамырдан бастап
31 мамырға дейін
7
Көкөністер, бақша
дақылдары
25 сәуірден бастап
10 маусымға дейін
8
Картоп
10 мамырдан бастап
5 маусымға дейін
9
Шабындық жерлерді
шалғындандыру
үшін егілген көпжылдық
шөптер
бірінші мерзім -
1 мамырдан бастап
31 мамырға дейін,
екінші мерзім -
5 шілдеден бастап
10 қыркүйекке дейін

Об определении сроков предоставления заявок на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева сельскохозяйственных культур на 2013 год
Постановление акимата Наурзумского района Костанайской области от 24 июня 2013 года № 139. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 июня 2013 года № 4160
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении  Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства" и согласно рекомендаций товарищества с ограниченной ответственностью "Костанайский научно-исследовательский институт сельского хозяйства" от 2 апреля 2013 года, акимат Наурзумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявок на включение в список получателей субсидии до 5 июня 2013 года.
2. Определить оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур на 2013 год, согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Орманова К.К.
4. Признать утратившим силу постановление акимата от 11 июля 2012 года № 180 "Об оптимальных сроках сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9-16-147, опубликовано 20 августа 2012 года в газете "Науырзым тынысы" № 23).
5. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 25 апреля 2013 года.
Аким Наурзумского района                   А. Балгарин
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель ГУ
"Отдел предпринимательства
и сельского хозяйства
Наурзумского района"
______ Ж. Тлеугабылов
Приложение
к постановлению акимата
от 24 июня 2013 года
№ 139
Оптимальные сроки сева
по каждому виду субсидируемых приоритетных
сельскохозяйственных культур на 2013 год
Наименование
приоритетных
сельскохозяйственных
культур
Сроки сева
1
Яровые зерновые
культуры
с 15 мая по 5 июня
2
Зернобобовые культуры
с 15 мая по 5 июня
3
Масличные культуры
с 15 мая по 30 мая
4
Кормовые культуры
с 15 мая по 10 июня
5
Многолетние бобовые
травы первого года
жизни
первый срок - с 1 мая
по 31 мая,
второй срок - с 5 июля
по 10 сентября
6
Кукуруза и
подсолнечник на силос
с 15 мая по 31 мая
7
Овощи, бахчевые
культуры
с 25 апреля по 10 июня
8
Картофель
с 10 мая по 5 июня
9
Многолетние травы,
посеянные для
залужения сенокосных
угодий
первый срок - с 1 мая
по 31 мая,
второй срок - с 5 июля
по 10 сентября