Баянауыл ауданы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 наурыздағы N 78/14 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 22 сәуірде N 3509 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 03 ақпандағы N 150/29 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 03.02.2014 N 150/29 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 56–бабы 1–тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 10-4 бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және 97–бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы" Қаулысына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Баянауыл ауданы бойынша аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру Ережесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы               М. Базаров
Баянауыл аудандық мәслихатының
(V сайланған кезекті ХІV сессия)
2013 жылғы 26 наурыздағы
N 78/14 шешімімен
бекітілді
Баянауыл ауданы бойынша аз қамтамасыз етiлген отбасыларға
(азаматтарға) тұрғын үй көмегiн беру ЕРЕЖЕЛЕРI
Осы Ережелер Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасының Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 10-4–бабы 1–тармағының 2) тармақшасына және 97–бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегiн беру Ережелерiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес, халықтың аз қамтамасыз етілген топтарын бюджет қаражаты есебiнен қолдау мақсатында әзiрлендi.
1. Негiзгi ережелер
1. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Баянаульского района
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 26 марта 2013 года N 78/14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 22 апреля 2013 года N 3509. Утратило силу решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03 февраля 2014 года N 150/29
Сноска. Утратило силу решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 03.02.2014 N 150/29.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпункта 2) пункта 1 статьи 10-4 и пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан N 2314 от 30 декабря 2009 года "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", в целях предоставления жилищной помощи за счет бюджетных средств малообеспеченным семьям (гражданам) Баянаульского района, Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Баянаульского района.
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянные комиссии районного маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии,
исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата              М. Базаров
Утвержден
решением Баянаульского
районного маслихата
(очередная ХІV сессия V созыва)
от 26 марта 2013 года N 78/14
ПРАВИЛА предоставления жилищной помощи малообеспеченным
семьям (гражданам) Баянаульского района
Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 1 статьи 10-4 и пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" в целях поддержки малообеспеченных слоев населения, нуждающихся в оказании помощи за счет бюджетных средств.
1. Общие положения
1. В Правилах используются основные понятия:

1) шекті жол берілетін шығыстар үлесі - телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматтың) бір айда тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) орташа айлық жиынтық кірісіне пайызбен қатынасы;
2) отбасының (азаматтың) жиынтық табысы - тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
3) кондоминиум объектісін басқару органы - кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын, тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы;
5) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) - Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар.
2. Тұрғын үй көмегi — бұл Баянауыл ауданының аумағында орналасқан тұрғын үйде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етiлген отбасыларға (азаматтарға) жергiлiктi бюджет қаражаты есебінен мемлекеттен ұсынылатын төлемдер:
1) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абонеттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
2) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысын төлеуге;
3) жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеу.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.

1) доля предельно-допустимых расходов - отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу семьи (гражданина) в процентах;
2) совокупный доход семьи (гражданина) - общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
3) орган управления объектом кондоминиума физическое или юридическое лицо осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
4) уполномоченный орган - исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), финансируемый за счет средств местного бюджета, осушествляющий назначение жилищной помощи;
5) малообеспеченные семьи (граждане) - лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи.
2. Жилищная помощь — это выплаты, предоставляемые государством за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, расположенном на территории Баянаульского района, на оплату:
1) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимися собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
2) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
3) стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.

Баспананы ұстаудың және коммуналдық қызметтердi пайдаланудың, телекоммуникация желiсiне қосылған, телефонға абоненттiк төлемi ұлғайғандағы байланыс қызметтерiн және тұрғын үйдi ұстауға жалға алу төлемiне арналған шектi мүмкiн болатын шығындар үлесi аз қамтамасыз етiлген азаматтарға, жұмыссыздарға, зейнеткерлерге, 1, 2-топтағы мүгедектерге, жұмыс iстейтiн азаматтарға 7 (жеті) пайыз – мөлшерiнде отбасының жиынтық табысына белгіленеді.
3. Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп–ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерін айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп–ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу, сондай–ақ жекешендірілген тұрғын үй–жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге, жеткізушілер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
4. Тұрғын үй көмегiн алуға құқықтары жоқтар:
1) отбасының бір мүшесі жеке меншiгiнде бiр үй-жайдан артық тұрғын-үй (пәтер, үй) бар, не болмаса тұрғын үй-жайларды жалға берушілер;
2) жұмысқа жарамды отбасы мүшесi жұмыс iстемейтiн, оқымайтын, әскери қызметте жоқ және жұмыссыз ретiнде тiркелмегендердiң отбасылары.
Бұған қосылмайтындар қатарына: үнемi күтiмдi керек ететiн болып танылған мүгедектердi күтудi жүзеге асыратын тұлғалар; жетi жасқа дейiнгi (бiр немесе одан да көп) балалардың тәрбиесiмен айналысатын тұлғалар; төрт және одан да көп, соңғы баланың бiрiншi сыныпты бiтiргенге дейiн тоғыз жастан аспауы тиiс), балалардың тәрбиесiмен айналысатын көп балалы аналар; жүктi әйелдер, зейнетақы алдындағы жастағы жұмыс iстемейтiн тұлғалар (зейнетке шығуға екi жыл қалғандар); туберкулез, психоневрологиялық аурулары, онкологиялық диспансерлерде есепте тұрған тұлғалар; барлық топтағы мүгедектер.
5. Баспананы ұстаудың, коммуналдық қызметтердi пайдаланудың, коммуналдық қызметтерді пайдалануға, телекоммуникация желiсiне косылған, телефонға абоненттiк төлемi ұлғайғандағы байланыс қызметтерiн және тұрғын үйдi ұстауға жалдық төлемi бойынша тұрғын үй көмегi өтiнiш берген тоқсанның алдағы тоқсанға өтiнiш беру құқы басталған күннен бастап, сол тоқсанға тағайындалады.
6. Тұрғын үй көмегi алушының жазбаша өтiнiшiнде көрсетiлген, тауар мен қызметтердi жабдықтаушының жеке шотына қаражаттарды аудару арқылы меншiк иесiне есептелiнген сомамен салыстырғанда баспананы ұстауға және коммуналды қызметтерiнiң төлемдерiн азайту ретiнде қолмақолсыз түрде берiледi екiншi денгейдегi банктердегi немесе жекелей түрдегі банктік операцияларды жүзеге асыруға сәйкес лицензиялары бар ұйымдардың дербес есеп шоттарына аударылады.

Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья, потребления коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникации, арендной платы за пользование жилищем устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 7 (семь) процентов малообеспеченным семьям (гражданам), безработным, пенсионерам, инвалидам 1, 2 группы и работающим лицам.
3. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), а также счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5 находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.
4. Не имеют права на получение жилищной помощи:
1) семьи (один из членов семьи), имеющие в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в наем;
2) семьи, в которых трудоспособные лица не работают, не учатся, не являются военнослужащими срочной службы, не зарегистрированы в качестве безработных.
Исключение составляют: лица, осуществляющие уход за инвалидами, признанными нуждающимися в постоянном уходе, лица, занятые воспитанием ребенка (одного или более) в возрасте до семи лет, многодетные матери, занятые воспитанием четырех и более детей до окончания младшим ребенком первого класса, но не старше девяти лет, беременные женщины, неработающие лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию), лица, состоящие на учете в туберкулезном, психоневрологическом, онкологическом диспансерах, инвалиды всех групп.
5. Жилищная помощь по оплате содержания жилища, потребления коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникации и арендной платы за пользование жилищем, назначается со дня возникновения права на ее получение, за квартал предшествующий кварталу обращения.
6. Жилищная помощь предоставляется в безналичной форме как уменьшение платежа за содержание жилья, коммунальных услуг по сравнению с суммой, начисленной собственнику, путем перечисления средств на лицевые счета получателей жилищной помощи в банках второго уровня, а так же в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций.

7. Көмек мөлшерi осы мақсатқа берiлген отбасының әлеуметтiк нормалар шамасында және шығындардың шектi мүмкін болатын деңгейлерiмен меншiк иесiнiң баспананы ұстау мен коммуналды қызметтердi пайдалану үшiн нақты төлемi арасындағы айырмашылық сияқты есептеледi.
8. Тұрғын үй көмегiнiң мөлшерi баспананы ұстау үшiн және коммуналдық қызметтерге аударылған төлемақы құнынан аса алмайды.
Баспананы ұстаудың және коммуналды қызметтердi пайдаланудың төлемi, белгiленген нормадан тыс, соның iшiнде тағайындау бойынша жалпы негiздерде жүргiзiледi.
9. Көмектiң ең аз мөлшерi бiр тоқсанға айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнiң жартысынан кем болмауы керек.
10. Әлеуметтiк шаманың төлем ауқымы мына көлемдегi сомалар болып табылады:
1) үйді ұстауға бір шаршы метр пайдалы алаңның төлем ставкасын әлеуметтік норма алаңын, отбасы мүшелерiнiң санына шағып, көбейтеді;
2) жалпы алаңдағы үйдiң бiр шаршы метрiне берiлетiн жылу қызметi мен жылу жүйелерiн ұстау қызметiн төлеу ставкасы әлеуметтiк шамаға көбейткендегi отбасы мүшелерiнiң санына шаға келе;
3) отбасы мүшелерiне көбейтiлген күл-қоқыстарды шығару қызметiне төлем ставкасы;
4) отбасы мүшелерi санына көбейтiлгендегi су құбыры мен канализация қызметiнiң төлем ставкасы;
5) отбасы мүшелерi санына көбейтiлгендегi электр қуатын тұтыну қызметiнiң әлеуметтiк норма мөлшерiнде төлем ставкасы (нақты тұтынудан аспайтын);
6) телефон үшiн абоненттiк төлемнiң ұлғаю бөлiгiнде байланыс қызметтерi.
11. Өтемақылық шаралармен қамтамасыз етiлетiн тұрғын-үй аумағының әлеуметтiк мөлшерi:
1) жалғыз басты және жалғыз тұратын азаматтар мен бiрiншi топтағы мүгедектерге пайдалы алаңның отыз шаршы метрi, бiрақ бiр бөлмелi пәтерден кем емес;
2) екi немесе одан да көп адамнан тұратын отбасыларға - пайдалы алаңның он сегiз шаршы метрi, бiрақ бiр бөлмелi пәтерден кем емес.
12. Өтемақылық шаралармен қамтамасыз етiлетiн электрқуатын тұтынудың әлеуметтiк шамасы адам басына 110 киловатт сағатты құрайды.
13. Қолданыстағы тұрғын үй заңнамасына сәйкес қосымша аумаққа құқығы бар азаматтар үшiн нормативтi актiлермен белгiленген аумақ мөлшерiне әлеуметтiк шама көбейтiледi.
2. Тұрғын үй көмегiн тағайындау тәртібі
14. Тұрғын-үй көмегiн тағайындауды "Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi жүзеге асырады.
Өтiнiш иесi тұрғын үй көмегiн ресiмдеу үшiн "Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне 1-қосымшаға сәйкес бекiтiлген үлгiде өтiнiш бередi.
Өтiнiшке келесi құжаттар қоса берiледi:

7. Размер помощи рассчитывается как разница между фактическим платежом собственника за содержание жилья и потребление коммунальных услуг в пределах социальных норм и предельно допустимым уровнем расходов данной семьи на эти цели.
8. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы за содержание жилища и коммунальные услуги.
Оплата содержания жилья и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы, в том числе и по счетчику, производится на общих основаниях.
9. Минимальный размер помощи не может быть менее половины величины месячного расчетного показателя в квартал.
10. Величина расходов на оплату социальной нормы является суммой следующих величин:
1) ставка оплаты за содержание жилья за один квадратный метр полезной площади, умноженная на социальную норму площади, исходя из количества членов семьи;
2) ставка оплаты услуг отопления и услуг содержания теплового узла на один квадратный метр общей площади жилья, умноженная на социальную норму площади, исходя из количества членов семьи;
3) ставка оплаты услуг по вывозу мусора, умноженная на количество членов семьи;
4) ставка оплаты услуг водопровода и канализации, умноженная на количество членов семьи;
5) ставка оплаты услуг потребления электроэнергии в размере социальной нормы, умноженная на количество членов семьи (но не превышающая фактического потребления);
6) услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон.
11. Социальные нормы площади жилья, обеспечиваемые компенсационными мерами:
1) на одиноких и одиноко проживающих граждан и инвалидов первой группы тридцать квадратных метров полезной площади, но не менее однокомнатной квартиры; при совместном проживании с супругами из расчета восемнадцать квадратных метров полезной площади на одного человека, но не менее однокомнатной квартиры.
2) на семьи, состоящие из двух и более человек - из расчета восемнадцать квадратных метров полезной площади на человека, но не менее однокомнатной квартиры.
12. Социальная норма потребления электроэнергии, обеспечиваемая компенсационными мерами, составляет 110 киловатт/часов на одного человека.
13. Для граждан, имеющих в соответствии с действующим законодательством право на дополнительную площадь, социальная норма увеличивается на размер площади, установленной нормативными актами.
2. Порядок назначения жилищной помощи
14. Назначение жилищной помощи производится государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района".
Для оформления жилищной помощи заявитель обращается в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района" с заявлением, установленного образца согласно приложению 1.
К заявлению прилагаются следующие документы:

1) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
2) тұрғын үйге құқық беретiн құжаттың көшiрмесi;
3) мекен-жай анықтамасы;
4) отбасының табысын растайтын құжаттар;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
7) телекоммуникация қызметі үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
8) жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;
9) жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге арналған түбіртек.
Тағайындауға өтiнiштердi қабылдау тоқсанның соңғы айының 25 күнiне дейiн жүргiзiледi.
15. Отбасының орта жиынтық кiрiсiне уақыттың белгiленген кезеңi iшiнде ақшалай немесе натуралдық түрде Қазақстан Республикасында және одан тысқары жерде алынған кiрiстердiң барлық түрлерi кiредi, келесiлердi қоспағанда:
1) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек;
2) тұрғын-үй көмегi;
3) бала тууына байланысты бiржолғы жәрдемақы;
4) жерлеу рәсімдеріне жәрдемақы;
5) төтенше жағдайға тап болған тұлғаларға бiржолғы материалдық көмек (өрт, пәтер тонауы, ұзақ, бiр айға созылған сырқат және т.б).
3. Тұрғын үй көмегiн қаржыландыру
16. Тұрғын үй көмегiне берiлетiн төлемақыны қаржыландыру аудандық маслихатпен бекiтiлген жергілікті бюджеттен қарастырылған қаражат есебiнен жүзеге асырылады.
17. "Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi коммуналдық қызметтердi беретін кәсіпорындарға аударылған сомалары көрсетілген тұрғын үй көмегін алушылардың тізімін қалыптастырады және ұсынады.
18. Жалған мәлiмет барысында заңсыз тұрғын үй көмегін асыра алғаны үшiн, меншiк иесi бiр жыл мерзiмге тұрғын-үй көмегiн алу құқығынан айрылады. Заңсыз тағайындалған тұрғын үй жәрдемақысы сот тәртiбiнде қайтарылып беруге жатады.
Баянауыл ауданы бойынша аз қамтамасыз
етiлген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын
үй көмегiн беру Ережесiне
1-қосымша
"Баянауыл ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" ММ бастығы
_______________________________________
_______________________________________
(Тегi, аты, әкесiнiң аты)
Мына мекенжай бойынша тұратын:
________________________________
_______________ көшесi, __ үй,
______пәт.
үй. тел. ______
Тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы өтiнiш
Мен,____________________________________________________________
(жалдаушының (баспананың меншiк иесiнiң) аты-жөнi, туған жылы)
Менiң _______________________________________ мекенжайы бойынша
_____ адамнан тұратын отбасыма, тұрғын үйдi күтуге, тұтынылған
коммуналдық қызметтерi мен байланыс қызметтерiне,
телекоммуникацияның қалалық жүйесiне қосылған, телефонның
абоненттiк төлемi тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы бойынша
шығындарды өтеуге тұрғын үй көмегiн тағайындауды сұраймын.
Баянауыл ауданы бойынша аз қамтамасыз етiлген отбасыларына
(азаматтарға) тұрғын үй көмегiн беру Ережесiмен таныстым.
20_ жылғы _____ тоқсанға тағайындалған тұрғын үй көмегiнiң аударылған сомасын келесi тәртiпте жiберуiңiздi сұраймын:
Өтiнiшке жауап бергенге қанағаттандым, қанағаттанбадым (керегiн сызу керек).
Жазбаша ескертуге мұқтажбын, мұқтаж емеспiн (керегiн сызу керек).
______           ____________
(күнi)             (қолы)

1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) адресная справка;
4) документы, подтверждающие доходы семьи;
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) счета на потребление коммунальных услуг;
7) квитанцию - счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
9) счет на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Прием заявлений на назначение жилищной помощи производится до 25 числа последнего месяца квартала.
15. В совокупный доход семьи включаются все виды фактически полученных в Республике Казахстан и за ее пределами доходов, в денежной или натуральной форме за установленный период времени, за исключением следующих:
1) государственная адресная социальная помощь;
2) жилищная помощь;
3) единовременное пособие на рождение ребенка;
4) пособие на погребение;
5) единовременная материальная помощь лицам, попавшим в экстремальные ситуации (пожар, квартирные кражи, длительная, более месяца болезнь и другие).
3. Выплата жилищной помощи
16. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется в пределах сумм, предусмотренных местным бюджетом, утвержденным Баянаульским районным маслихатом.
17. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района" формирует и предоставляет предприятиям - поставщикам коммунальных услуг списки получателей жилищной помощи с указанием начисленных сумм.
18. За предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, получатель лишается права на получение жилищной помощи сроком на один год с квартала выявления. Незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в установленном законном порядке.
Приложение 1
к Правилам предоставления жилищной
помощи малообеспеченным семьям
(гражданам) Баянаульского района
Начальнику ГУ "Отдел занятости и социальных
программ Баянаульского района"
_________________________________________
от _______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу: __________________,
ул.___________________, дом N ______ кв. ___
дом. тел.________
Заявление о назначении жилищной помощи
Я,__________________________________________________________________
(Ф.И.О. нанимателя (собственника жилья), год рождения)
Прошу назначить моей семье в количестве ______ человек, проживающей по адресу:
_____________________________________________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате за содержание
жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в
части повышения тарифа абонентской платы за телефон.
С Правилами предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Баянаульского района ознакомлен (а).
Начисленную сумму жилищной помощи за ________ квартал 20 ___ года, прошу перечислить на лицевой счет __________________________
Ответом на обращение удовлетворен (а), не удовлетворен(а) (нужное подчеркнуть).
В письменном уведомлении нуждаюсь, не нуждаюсь (нужное подчеркнуть).
__________                 __________________
(дата)                           (подпись)