Шығыс Қазақстан облысы аумағын аймақтарға бөлу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 10 маусымдағы N 145 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 14 маусымда N 2977 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 210 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 210 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 10-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, 26-2-бабына, «Аумақты аймақтарға бөлу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 767 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 6027 бұйрығына сәйкес), «Үржар ауданына карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағына ветеринариялық режимін белгілеу туралы» Үржар ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы № 250 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 2968) қаулысы, Шығыс Қазақстан облысы бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының 2013 жылғы 27 мамырдағы 02/787 хаты негізінде, аусылдың әкелінуінің және таралуының алдын алу мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шығыс Қазақстан облысының аумағын мынадай аймақтарға бөлу жүзеге асырылсын:
1) Үржар ауданы Ақшоқы, Бахты, Көлденең, Мақаншы, Каратұма, Көктерек, Үржар, Қабанбай, Қарабұлақ, Көкөзек, Қарабұта, Қаратал, Науалы, Алтыншоқы, Барқытбел, Бестерек, Қоңыршәулі, Келдімұрат, Қаракөл, Шолпан, Жаңа Тілек, Салқынбел, Көктал, Ақжар, Егінсу, Жоғарғы Егінсу, Елтай ауылдық округтерінің аумақтарын қамтитын 100 шақырым радиустағы аусыл эпизоотиялық ошағымен қолайсыз аймақ;
2) Тарбағатай ауданы Ақсуат, Ақжар, Екпін, Жаңауыл, Жетіарал, Ырғызбай, Кіндікті, Көкжыра, Қабанбай, Қарасу, Құйған, Құмкөл, Қызылкесік, Маңырақ, Ойшілік, Сәтпаев, Тұғыл ауылдық округтерінің, Аягөз ауданы Аягөз қаласының, Сарыарқа, Қарағаш, Мыңбұлақ, Емелтау, Мамырсу, Ақшатау, Майлин, Қосағаш, Ақшәулі, Тарбағатай, Байқошқар, Өркен, Тарлаулы, Нарын, Бидайық, Ақши, Айғыз, Мәдениет, Баршатас, Ақтоғай ауылдық округтерінің аумақтарын қамтитын 200 шақырым радиустағы буферлік аймақ;

О делении территории Восточно-Казахстанской области на зоны
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 10 июня 2013 года N 145. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 14 июня 2013 года N 2977. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года N 210
Сноска. Утратило силу постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 N 210.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5) пункта 1 статьи 10, статьей 26-2 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 767 «Об утверждении Правил деления территории на зоны» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6027), на основании постановления акимата Урджарского района от 30 мая 2013 года № 250 «Об установлении ветеринарного режима карантинной зоны с введением карантинного режима в Урджарском районе» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2968), письма главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Восточно-Казахстанской области от 27 мая 2013 года № 02/787, в целях предотвращения заноса и распространения ящура, Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить деление территории Восточно-Казахстанской области на следующие зоны:
1) неблагополучная зона с эпизоотическим очагом ящура в радиусе 100 километров, включающая в себя территории Акшокинского, Бахтинского, Колдененского, Маканчинского, Каратуминского, Коктерекского, Урджарского, Кабанбайского, Карабулакского, Кокозекского, Карабутинского, Караталского, Науалинского, Алтыншокинского, Баркытбелского, Бестерекского, Коныршаулинского, Келдимуратского, Каракольского, Шолпанского, Жана Тлекского, Салкынбельского, Кокталского, Акжарского, Егинсуского, Жогаргы Егинсуского, Ельтайского сельских округов Урджарского района;
2) буферная зона в радиусе 200 километров, включающая в себя территории Аксуатского, Акжарского, Екпинского, Жанаульского, Жетыаральского, Ыргизбайского, Киндиктинского, Кокжыриннского, Кабанбайского, Карасуского, Куйганского, Кумкольского, Кызылкесыкского, Маныракского, Ойшиликского, Сатпаевского, Тугылского сельских округов Тарбагатайского района, города Аягоз, Сараркинского, Карагашского, Мынбулакского, Емельтауского, Мамырсуского, Акшатауского, Майлинского, Косагашского, Акшаулинского, Тарбагатайского, Байкошкарского, Оркенского, Тарлаулинского, Нарынского, Бидайкского, Акшиского, Айгызского, Мадениетского, Баршатасского, Актогайского сельских округов Аягозского района;

3) Абай ауданы Кеңгірбай, Көкбай, Құндызды, Арқат, Қасқабұлақ, Саржал, Тоқтамыс, Медеу, Қарауыл ауылдық округтерінің, Жарма ауданы Ақжал, Әуезов, Аршалы, Белтерек, Божегур, Бірлік, Бірлікшіл, Делбегетай, Жаңғызтөбе, Жайма, Жарық, Жарма, Қалбатау, Қапанбұлақ, Қаратөбе, Қарасу, Қызылағаш, Суықбұлақ, Терістаңбалы, Үшбиік, Шалабай, Шар ауылдық округтерінің, Зайсан ауданы Зайсан қаласының, Қаратал, Дайыр, Сартерек, Айнабұлақ, Қарабұлақ, Кеңсай, Біржан, Шілікті ауылдық округтерінің, Көкпекті ауданы Тассай, Үлкенбөкен, Көкпекті, Миролюбовка, Қарағандыкөл, Сарыбел, Көкжайық, Теректі, Биғаш, Шұғылбай, Үлгілімалшы, Палатцы, Беленск, Мариногор, Самар, Казнаковка, Бастаушы, К. Аухадиев атындағы ауылдық округтерінің аумақтарын қамтитын 350 шақырым радиустағы бақылау аймағы;
4) Шығыс Қазақстан облысының белгіленген аймақтардан тыс жатқан аумағы қолайлы аймаққа жатқызылсын.
2. Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы (Д. М. Селиханов), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясы (К. А. Тоқтасынов, келісім бойынша), осы қаулының 1 тармағында көрсетілген аудандардың және ауылдық округтердің әкімдері қолданыстағы заңнамаға сәйкес қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары В. Л. Кошелевке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ветеринариялық бақылау және қадағалау
комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық
аумақтық инспекциясының басшысы
_____________________ К. Тоқтасынов
2013 жылғы 10 маусым

3) зона наблюдения в радиусе 350 километров, включающая в себя территории Кенгирбайского, Кокбайского, Кундыздинского, Аркатского, Каскабулакского, Сарыжалского, Токтамыского, Медеуского, Карауылского сельских округов Абайского района, Акжалского, Ауэзовского, Аршалинского, Бельтерекского, Божегурского, Бирликского, Бирликшильского, Делбегетайского, Жангизтобинского, Жайминского, Жарыкского, Жарминского, Калбатауского, Капанбулакского, Каратобинского, Карасуского, Кызылагашского, Суыкбулакского, Теристанбалинского, Ушбиикского, Шалабайского, Шарского сельских округов Жарминского района, города Зайсан, Караталского, Дайырского, Сартерекского, Айнабулакского, Карабулакского, Кенсайского, Биржанского, Шиликтинского сельских округов Зайсанского района, Тассайского, Улкен Бокенского, Кокпектинского, Миролюбовского, Карагандыкольского, Сарыбелского, Кокжайыкского, Теректинского, Бигашского, Шугылбайского, Улгилималшинского, Палатцинского, Беленского, Мариногорского, Самарского, Казнаковского, Бастаушинского, имени К. Аухадиева сельских округов Кокпектинского района;
4) территорию Восточно-Казахстанской области, находящуюся вне пределов установленных зон, отнести к благополучной зоне.
2. Управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области (Селиханов Д. М.), Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Токтасынов К. А., по согласованию), акимам районов и сельских округов, указанных в пункте 1 настоящего постановления, принять необходимые меры в соответствии с действующим законодательством.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кошелева В. Л.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель Восточно-Казахстанской
областной территориальной инспекции
Комитета ветеринарного контроля и надзора
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________К. Токтасынов
10 июня 2013 года