Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі орталық аппаратының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Комитеттері төрағаларының орынбасарлары мен Комитеттердің аумақтық органдарының басшылары "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 2 сәуірдегі № 155 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 сәуірде № 9336 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 5 қаңтардағы № 6 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 05.01.2015 № 6 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі орталық аппаратының «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Комитеттері төрағаларының орынбасарлары мен Комитеттердің аумақтық органдарының басшылары «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) Персоналды басқару департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оны ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Министрліктің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Министрліктің жауапты хатшысы Н.А. Коржоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Султанов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2014 жылғы 2 сәуірдегі
№ 155 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі орталық аппаратының
«Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын
біліктілік талаптары
1. Министрдің кеңесшісі
С-3 санаты, 2 бірлік, № 006, № 007
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексі, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан, заместителей председателей Комитетов и руководителей территориальных органов Комитетов Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 2 апреля 2014 года № 155. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2014 года № 9336. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 5 января 2015 года № 6
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 05.01.2015 № 6.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» заместителей председателей Комитетов и руководителей территориальных органов Комитетов Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту управления персоналом Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Министерство):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства Коржову Н.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер - Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан              Б. Султанов
СОГЛАСОВАН
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
___________ А. Байменов
«____» _______ 2014 года
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министра
финансов Республики Казахстан
от 2 апреля 2014 года № 155
Квалификационные требования
к административным государственным должностям корпуса «Б»
центрального аппарата Министерства финансов
Республики Казахстан
1. Советник Министра
категория С-3, 2 единицы, № 006, № 007
Критерий
Требования
Образование
Высшее: экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшының тапсырмасы бойынша министрлік қызметінің жекелеген жедел және перспективалық мәселелері жөніндегі ақпаратты, анықтаманы және баяндамаларды дайындайды және осы мақсаттар үшін тиісті құрылымдық бөлімшелерді тартады, басшы бұйрықтарының, тапсырмаларының және өкімдерінің уақтылы орындалуын бақылауды жүзеге асырады, бөлімшелердің басшыларынан және жауапты орындаушылардан басшыға қажет анықтамаларды және басқа да материалдарды, басшы бұйрықтарының, өкімдерінің және тапсырмаларының орындалуы туралы ақпаратты талап етеді, басшы шақыратын кеңестерді дайындауға және өткізуге қатысады, делегацияларды қабылдауды, іскерлік сапарлар мен кездесулерді ұйымдастырады.
2. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, №ЕСД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексі, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, департаменттің жұмыс бағыттар анықтау, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасының Парламентінің, Қазақстан Республикасының Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы және сапалы дайындау бойынша департаменттің жұмысын ұйымдастыру, мемлекеттік органдармен және министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен өзара қарым-қатынаста департаменттің мүддесін білдіру, ұйымдастырушылық және кадрлық мәселелерді шешу, орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Готовит по поручению руководителя информации, справки и доклады по отдельным оперативным и перспективным вопросам деятельности министерства и привлекает для этих целей соответствующие структурные подразделения, осуществляет контроль над своевременным исполнением приказов, поручений и распоряжений руководителя, требует от руководителей подразделений и ответственных исполнителей справки и другие материалы, необходимые руководителю, а также информацию об исполнении приказов, распоряжений и заданий руководителя, принимает участие в подготовке и проведении созываемых руководителем совещаний, организует прием делегаций, деловых визитов и встреч.
2. Директор Департамента отчетности и статистики
государственных финансов категория С-1, 1 единица, № ДОС-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, определение направлений работы департамента, организация работы департамента по своевремнной и качественной подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация, осуществление взаимодействия с государственными органами и структурными подразделениями министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, решение организационных и кадровых вопросов, обеспечение трудовой и производственной дисциплины.

3. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № ЕСД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасының Парламентінің, Қазақстан Республикасының Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы және сапалы дайындау бойынша департаменттің жұмысын ұйымдастыру, бюджеттердің орындалуы бойынша есептілікті қалыптастыруды қамтамасыз ету, республикалық бюджеттің орындалуы бойынша жылдық есептілікті дайындауды ұйымдастыру және қорғау, мемлекеттік қаражат статистикасын жүргізуді ұйымдастыру, департамент құзыреті шегіндегі сұрақтар бойынша нормативтік құқықтық актілер жобалары бойынша ұсыныстар енгізу және әзірлеуге қатысу, келісу.
4. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті Бюджеттердің атқарылуын жиынтық талдау
басқармасының басшысы

3. Заместитель директора Департамента отчетности и
статистики государственных финансов
категория С-2, 1 единица, № ДОС-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы департамента по своевременной качественной подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, обеспечение формирования отчетности по исполнению бюджетов, организация подготовки и защиты годового отчета об исполнении республиканского бюджета, обеспечение ведения статистики государственных финансов, внесение предложений и участие в разработке, согласовании проектов нормативных правовых актов, в части вопросов, относящихся к компетенции департамента.
4. Руководитель Управления сводного анализа исполнения
бюджетов Департамента отчетности и статистики
государственных финансов

С-3 санаты, 1 бірлік, № ЕСД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына басшылық жасау және үйлестіру, барлық деңгейдегі бюджеттердің орындалуы бойынша нормативтік құқықтық базасын әзірлеуге және жетілдіруге қатысу, бюджеттік бағдарламалар көлемінде төлемдер мен міндеттемелер бойынша жоспардың орындалуы жөнінде, республикалық бюджеттің кірістер бөлігінің орындалуы жөнінде аналитикалық жиынтық ақпараттарды қамтамасыз ету, олардың негізінде аналитикалық ақпаратты әзірлеу, республикалық бюджеттің орындалуы бөлігінде нормативтік құқықтық актілерді келісу, республикалық бюджеттің орындалуы кезінде пайда болған мәселелерді саралау, және оларды жою үшін ұсыныстар әзірлеу, бюджеттің орындалу сұрақтары бойынша Министрге және министрліктің басшылығына баяндама әзірлеу, министрлік басшылығының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын орындау, бюджеттің барлық деңгейлерінің орындалу, министрлік басшылығымен анықталған өзге функциялардың орындалу процесстерінің басқару жүйесінің жетілдірілуі бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу.

категория С-3 санаты, 1 единица, № ДОС-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация работы управления, участие в разработке и совершенствовании нормативной правовой базы по исполнению бюджетов всех уровней, обеспечение свода аналитических материалов по исполнению плана по платежам и обязательствам в разрезе бюджетных программ, исполнению доходной части республиканского бюджета, формирования на их основе аналитической информации, согласование нормативных правовых актов в части исполнения республиканского бюджета, анализ проблем, возникающих в ходе исполнения республиканского бюджета, и выработка предложений по их устранению, подготовка докладов Министру и руководству министерства по вопросам исполнения бюджетов, исполнение поручений руководства министерства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, участие в подготовке предложений по совершенствованию системы управления процессами исполнения бюджетов всех уровней, выполнение иных функций, определяемых руководством министерства.

5. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті Бюджеттердің атқарылуын жиынтық талдау
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 5 бірлік, № ЕСД-1-2, № ЕСД-1-3, №Е СД-1-4,
№ ЕСД-1-5, № ЕСД-1-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бюджеттің барлық деңгейлерінің орындплуы бойынша нормативтік құқықтық базаны әзірлеу және жетілдіруге қатысу, республикалық бюджеттің орындалуы туралы Қазақстан Республикасы Үкіметіне аналитикалық есептерді беру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына өткен тоқсанға әлеуметтік-экономикалық даму қорытындысы мен мемлекеттік бюджеттің орындалу бөлігі бойынша алдағы кезеңге бірінші кезектегі мақсаттар жөнінде аналитикалық тоқсандық ақпарат дайындау, республикалық бюджеттің орындалуы кезінде пайда болған мәселерді саралау және оларды жою үшін ұсыныстар әзірлеу, бюджеттің орындалу сұрақтары бойынша Министрге және министрліктің басшылығына баяндама әзірлеу, министрлік басшылығының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын орындау, бюджеттің барлық деңгейлерінің орындалу, министрлік басшылығымен анықталған өзге функциялардың орындалу процесстерінің басқару жүйесінің жетілдірілуі бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу.

5. Главный эксперт Управления сводного анализа исполнения
бюджетов Департамента отчетности и статистики
государственных финансов
категория С-4, 5 единиц, № ДОС-1-2, № ДОС-1-3,
№ ДОС-1-4, № ДОС-1-5, № ДОС-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке и совершенствовании нормативной правовой базы по исполнению бюджетов всех уровней, представление в Правительство Республики Казахстан аналитических отчетов об исполнении республиканского бюджета, подготовка ежеквартальной аналитической информации к заседанию Правительства Республики Казахстан по итогам социально-экономического развития за истекший квартал и первоочередных задачах на предстоящий период в части исполнения государственного бюджета, участие в подготовке докладов Министру финансов по вопросам исполнения бюджетов, анализ проблем, возникающих в ходе исполнения республиканского бюджета и выработка предложений по их устранению, согласование нормативных правовых актов в части исполнения республиканского бюджета, исполнение поручений руководства министерства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, участие в подготовке предложений по совершенствованию системы управления процессами исполнения бюджетов всех уровней.

6. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті
Мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасын жүргізу және үндестіру
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ЕСД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жылдық есептілігі жобасын дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру және үйлестіру, жылдық есептілік презентациясына баяндама дайындау және Қазақстан Республикасы Парламентінде оны қорғау, мемлекеттік қаржылардың статистика жүргізілуін қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасында қолданыстағы әдіснамасымен «Мемлекеттік қаржылардың статистикасы бойынша 2001 жылғы басқару» Халықаралық валюталық қорының әдіснамасын үндестіру, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Стратегиялық бюллетенінің шығарылуы бойынша ақпараттардың дайындалуына бақылау жүргізу, стратегиялық ақпараттардың (Халықаралық валюталық қорының әдіснамасы бойынша) таралу стандарттарын енгізу бойынша жұмысты үйлестріру, мемлекеттік қаржылар статистикасы жөнінде мемлекеттік қаржылық ұйымдармен қарым-қатынасты жүзеге асыру, республикалық және жергілікті бюджеттердің орындалу процесстерін басқару жүйесі жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сұраныстары бойынша қорытындыларды уақытылы әзірлеуді қамтамасыз ету, министрліктің басшылығымен анықталған өзге функцияларды орындау.

6. Руководитель Управления по ведению и гармонизации
статистики государственных финансов Департамента
отчетности и статистики государственных финансов
категория С-3, 1 единица, № ДОС-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация работы по подготовке проекта годового отчета Правительства Республики Казахстан, подготовка докладов к презентации годового отчета и его защита в Парламенте Республики Казахстан, обеспечение ведения статистики государственных финансов, гармонизация методологии Международного валютного фонда «Руководство по статистике государственных финансов 2001 года» с действующей в Республике Казахстан методологией, руководство и контроль за подготовкой данных по изданию Статистического бюллетеня Министерства финансов Республики Казахстан, координация работы по внедрению стандартов распространения статистических данных (по методологии Международного валютного фонда), осуществление взаимодействия с международными финансовыми организациями по статистике государственных финансов, участие в разработке предложений по совершенствованию системы управления процессами исполнения республиканского и местных бюджетов, обеспечение своевременной подготовки заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, запросам депутатов Парламента Республики Казахстан, выполнение иных функций, определяемых руководством министерства.

7. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті
Мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасын жүргізу және үндестіру
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № ЕСД-2-2, № ЕСД-2-3,
№ ЕСД-2-4, № ЕСД-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жылдық есептілігі жобасын дайындау бойынша жұмысты жасау және сәйкес ақпараттарды жинау, презентацияларға баяндама дайындауға және Қазақстан Республикасы Парламентінде жылдық есептілікті қорғауға қатысу, мемлекеттік қаржылардың статистикасы бойынша Халықаралық валюталық қорының әдіснамасы бойынша ақпарат дайындау, халықаралық ұйымдар мен рейтингтік агенттіктерге бюджеттің орындалуы бойынша ақпараттар әзірлеу, ақпараттар стандарттарын таратуды әзірлеу және енгізу, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Стратегиялық бюллетенін дайындау, жетілдіру бойншы техникалық тапсырманы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі стратегиялық бюллетен бойынша ақпараттық өнімдіні қойылуына қатысу, жыл қорытындысы бойынша азаматтық бюджеттін орындалуы туралы есептілік дайндау, барлық дейгейдегі бюджеттердің орындалу процесстерін басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстарлы дайындауға қатысу, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік басшылығының тапсырмалары орындау, сұраныстарды қарастыру және жауап дайындау.

7. Главный эксперт Управления по ведению и гармонизации
статистики государственных финансов Департамента
отчетности и статистики государственных финансов
категория С-4, 4 единицы, № ДОС-2-2, № ДОС-2-3,
№ ДОС-2-4, № ДОС-2-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Выполнение работ по подготовке и формированию проекта годового отчета Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета и свод соответствующих материалов, участие в подготовке докладов по презентации и материалов по защите годового отчета в Парламенте Республики Казахстан, подготовка данных по статистике государственных финансов по методологии Международного валютного фонда, формирование данных по исполнению бюджетов для международных организаций и рейтинговых агентств, разработка и внедрение стандартов распространения данных, подготовка Статистического бюллетеня Министерства финансов Республики Казахстан, участие в постановке технического задания по совершенствованию информационного продукта по составлению Статистического бюллетеня Министерства финансов Республики Казахстан, подготовка отчета об исполнении гражданского бюджета по итогам года, участие в подготовке предложений по совершенствованию системы управления процессами исполнения бюджетов всех уровней, исполнение поручений руководства министерства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, рассмотрение и подготовка ответов на запросы.

8. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті
Бюджеттердің атқарылуы туралы есептілік басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ЕСД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Барлық деңгейдегі бюджеттердің орындалуы бойынша айма-ай, әр тоқсандық, жылдық есептілікті дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру, орталық мемлекеттік органдарға бюджеттін орындалуы бойынша есептілікті жіберуді қамтамасыз ету, республикалық бюджеттің орындалуы туралы аналитикалық ақпараттарды дайындауға қатысу, Бірынғай бюждеттік классификациясын жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындау, бюджетті орындалуы туралы есептілікті дайындау және тапсыру сұрақтары бойынша мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдармен қарым-қатынастарды қамтамасыз ету, басқарма құзыретіне жататын сұрақтар бойынша материалдарды және қорытындыларды дайындауды бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, бюджеттің барлық деңгейлерінің орындалу процесстерінің басқару жүйесінің жетілдірілуі және есептіліктерді қалыптастру, тапсыру бойынша ұсыныстарды дайындауға қатысу, министрлік басшылығының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын орындау.

8. Руководитель Управления отчетности об исполнении
бюджетов Департамента отчетности и статистики
государственных финансов категория С-3, 1 единица,
№ ДОС-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация работы по подготовке ежемесячной, ежеквартальной и годовой отчетности об исполнении бюджетов всех уровней, обеспечение представления отчетности по исполнению бюджета в центральные государственные органы, участие в подготовке аналитических материалов по годовому отчету об исполнении республиканского бюджета, подготовка предложений по совершенствованию Единой бюджетной классификации, обеспечение взаимодействия с государственными органами и местными исполнительными органами по вопросам формирования и представления отчетности об исполнении бюджетов, организация работы по подготовке материалов и заключений по вопросам, относящимся к компетенции управления, разработка предложений по совершенствованию системы управления процессами исполнения бюджетов всех уровней и формирования и представления отчетности по их исполнению, исполнение поручений руководства министерства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.

9. Есептілік және мемлекеттік қаржы-қаражат статистикасы
департаменті
Бюджеттердің атқарылуы туралы есептілік басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № ЕСД-3-2, № ЕСД-3-3, № ЕСД-3-4, № ЕСД-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Барлық деңгейдегі бюджеттердің атқарылуы туралы, барлық деңгейдегі бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық қарыздар туралы, мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен, олардың құзіретінде қалатын түсімдер мен шығындар орындалуы туралы, демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттардың түсімі және шығыны туралы есептілікті әзірлеу, орталық мемлекеттік органдарға есептілікті беру, жоғары тұрған органдардың, министірліктердің, ведомствалардың және басқа ұйымдардың сұраныстарына ақпараттар дайындау, бюджеттің барлық деңгейлерінің атқарылу процесін басқару жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеуге және олар бойынша есептілік құруға қатысу, министрлік басшылығының, Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын орындау, сұраныстарды қарау және оларға жауаптар дайындау.

9. Главный эксперт Управления отчетности об исполнении
бюджетов Департамента отчетности и статистики
государственных финансов
категория С-4, 4 единицы,
№ ДОС-3-2, № ДОС-3-3, № ДОС-3-4, № ДОС-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Формирование отчетов об исполнении бюджетов всех уровней, о кредиторской и дебиторской задолженности бюджетов всех уровней, об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи, представление отчетности в центральные государственные органы, подготовка информаций по запросам вышестоящих органов, министерств, ведомств и других организаций, участие в разработке предложений по совершенствованию системы управления процессами исполнения бюджетов всех уровней и составления отчетности по их исполнению, исполнение поручений руководства министерства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, рассмотрение и подготовка ответов на запросы.

10. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаментінің
директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № МБД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы және сапалы дайындау бойынша департаменттің жұмысын ұйымдастыру, жергілікті бюджеттер және экономика салалар бойынша республикалық бюджет шығыстарының талдауын жүзеге асыру жіне ұйымдастыру, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу процессін жетілдіруде қатысуды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Үкіметі және министрлік басшылырының отырыстарына тиісті талдамалы ақпаратты даярлауды қамтамасыз ету, тиісті жыл бойынша республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есеп даярлауда және оны Қазақстан Республикасы Үкіметінде қорғауда қатысуды қамтамасыз ету, республикалық және жергілікті бюджеттердің шығыс бөлігінің күтіп отырған атқарылуын болжауды ұйымдастыру, департамент қызметкерлерінің қызметтерін жедел басқару, үйлестіру және ұйымдастыру, басшылықтың міндеттері мен тапсырмаларын орындау мерзімдері мен сапасының сақталуын, орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету.

10. Директор Департамента анализа расходов
государственного бюджета
категория С-1, 1 единица, № ДГБ-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области технических наук и технологий (вычислительная техника и программное обеспечение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, организация работы департамента по своевременной и качественной подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация и осуществление анализа расходов республиканского бюджета по отраслям экономики и местных бюджетов, обеспечение участия в совершенствовании процесса исполнения республиканского и местных бюджетов, обеспечение подготовки соответствующей аналитической информации к заседаниям Правительства Республики Казахстан и руководству министерства, обеспечение участия в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета за соответствующий год и его защите в Парламенте Республики Казахстан, организация прогнозирования ожидаемого исполнения расходной части республиканского и местных бюджетов, оперативное управление, координация и организация деятельности работников департамента, обеспечение соблюдение сроков и качества исполнения заданий и поручений руководства, соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины.

11. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № МБД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау жөніндегі департамент жұмысын ұйымдастыру, оперативтік басқару, департамент құрылымдардың қызметтерін үйлестіру, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу процессін жетілдіру, республикалық және жергілікті бюджеттердің шығыстары атқарылуының талдауын өткізуді қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Үкіметі және министрлік басшылырының отырыстарына тиісті талдамалы ақпаратты даярлау, тиісті жыл бойынша республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есеп даярлауда және оны Қазақстан Республикасы Үкіметінде қорғауда қатысу, республикалық және жергілікті бюджеттердің шығыс бөлігінің күтіп отырған атқарылуын болжауды ұйымдастыру, департаментпен бағытталған сұрақтар бөлігінде нормативтік құқықтық актілерді қалыптастыру және жетілдіруде қатысу, орталық және жергілікті атқарушы органдармен іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету, шығыс және кіріс корреспонденция бойынша материалдар мен қорытындыларды дер кезінде даярлауды қамтамасыз ету.

11. Заместитель директора Департамента анализа расходов
государственного бюджета категория С-2, 1 единица, № ДГБ-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы департамента по подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, оперативное управление, координация деятельности подразделений департамента, участие в совершенствовании процесса исполнения республиканского и местных бюджетов, обеспечение проведения анализа исполнения расходов республиканского и местных бюджетов, подготовка соответствующей аналитической информации к заседаниям Правительства Республики Казахстан и руководству министерства, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета за соответствующий год и его защите в Парламенте Республики Казахстан, организация прогнозирования ожидаемого исполнения расходной части республиканского и местных бюджетов, участие в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов, в части вопросов, курируемых департаментом, обеспечение взаимодействия с центральными и местными исполнительными органами, обеспечение своевременной подготовки материалов и заключений по входящей и исходящей корреспонденции.

12. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын
талдау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № МБД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметін үйлестіру және басшылық ету, жергілікті бюджеттердің атқарылуның мониторингі, республикалық бюджеттен бөлінген нысыналы трансферттердің жергілікті атқарушы органдармен атқарылуын мониторинг бойынша ақпаратты сыртқы және ішкі тұтынушыларға ұсыну және қалыптастыру, жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларын келістіру, жергілікті атқарушы органдардың үлгі құрылымын жіне өзін-өзі басқару және жергілікті басқару жүйесін жетілдіруде қатысу, департамент құзыретіне кіретін сұрақтар бөлігінде Қазақстан Республикасы Үкіметі отырыстарына материал даярлау, департамент құзыреті шегінде заңнаманы қалыптастыру және жетілдіруде қатысу, жергілікті атқарушы органдарымен консультативтік жұмыс жүргізу, республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есеп жобасын қалыптастыруда қатысу, (құзыреті шегінде) республикалық және жергілікті бюджеттірдің атқарылуы туралы материалдарды даярлауды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

12. Руководитель Управления анализа расходов местных
бюджетов Департамента анализа расходов государственного
бюджета категория С-3, 1 единица, № ДГБ-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности управления, мониторинг исполнения местных бюджетов, формирование и представление внутренним и внешним пользователям информации по мониторингу использования местными исполнительными органами целевых трансфертов из республиканского бюджета, согласование стратегических планов местных исполнительных органов, участие в совершенствовании системы местного управления и самоуправления, типовой структуры местных исполнительных органов, подготовка материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию департамента, участие в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции департамента, ведение консультативной работы с местными исполнительными органами, участие в формировании проекта годового отчета об исполнении республиканского бюджета, обеспечение подготовки материалов об исполнении республиканского и местных бюджетов (в пределах компетенции), обеспечение своевременной подготовки заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

13. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын талдау
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № МБД-1-2, № МБД-1-3, № МБД-1-4, № МБД-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша нормативтік құқықтық актілерді қалыптастыру және жетілдіруде қатысу, жергілікті атқарушы органдардың үлгі құрылымына өзгерістер және толықтыруларды, жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарладдың жобалары бойынша қорытындылар даярлау, жергілікті бюджеттердің бөлігінде есептілік бойынша программалық қамтамасыз етуді қалыптастыру және жетілдіру бойынша тапсырмаларды қою, тиісті жылға республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің жылдық есебінің жобасын даярлауға қатысу, бюджеттерді атқару бойынша жергілікті өкілетті органдармен консультациялық жұмыс жүргізу, (құзыреті шегінде) республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен өзара іс-қимыл жасау, жергілікті бюджеттердің атқарылуы мәселелері жөнінде министрлік басшылығына анықтамалар, мәліметтер даярлау, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

13. Главный эксперт Управления анализа расходов местных
бюджетов Департамента анализа расходов государственного
бюджета категория С-4, 4 единицы, № ДГБ-1-2,
№ ДГБ-1-3, № ДГБ-1-4, № ДГБ-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов, по вопросам, входящим в компетенцию департамента, подготовка заключений по проектам стратегических планов местных исполнительных органов, изменений и дополнений в типовую структуру местных исполнительны органов, постановка задач по разработке и совершенствованию программного обеспечения по отчетности, в части местных бюджетов, ведение мониторинга данных по местным бюджетам, участие в подготовке проекта годового отчета Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за соответствующий год, взаимодействие с администраторами республиканских бюджетных программ (в пределах компетенции), консультативная работа с местными уполномоченными органами по исполнению бюджетов, подготовка информаций, справок руководству министерства по вопросам исполнения местных бюджетов, подготовка заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

14. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын талдау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № МБД-1-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша нормативтік құқықтық актілерді қалыптастыру және жетілдіруде қатысу, жергілікті атқарушы органдардың үлгі құрылымына өзгерістер және толықтыруларды, жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарладдың жобалары бойынша қорытындылар даярлау, жергілікті бюджеттердің бөлігінде есептілік бойынша программалық қамтамасыз етуді қалыптастыру және жетілдіру бойынша тапсырмаларды қою, тиісті жылға республикалық бюджеттің атқарылуы туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің жылдық есебінің жобасын даярлауға қатысу, бюджеттерді атқару бойынша жергілікті өкілетті органдармен консультациялық жұмыс жүргізу, (құзыреті шегінде) республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен өзара іс-қимыл жасау, жергілікті бюджеттердің атқарылуы мәселелері жөнінде министрлік басшылығына анықтамалар, мәліметтер даярлау, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

14. Эксперт Управления анализа расходов местных бюджетов
Департамента анализа расходов государственного бюджета
категория С-5, 1 единица, № ДГБ-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Респбулики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке и совершенствовании нормативных правовых актов, по вопросам, входящим в компетенцию департамента, подготовка заключений по проектам стратегических планов местных исполнительных органов, изменений и дополнений в типовую структуру местных исполнительны органов, постановка задач по разработке и совершенствованию программного обеспечения по отчетности, в части местных бюджетов, ведение мониторинга данных по местным бюджетам, участие в подготовке проекта годового отчета Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за соответствующий год, взаимодействие с администраторами республиканских бюджетных программ (в пределах компетенции), консультативная работа с местными уполномоченными органами по исполнению бюджетов, подготовка информаций, справок руководству министерства по вопросам исполнения местных бюджетов, подготовка заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

15. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Қорғаныс, құқық қорғау жүйесі саласындағы және мемлекеттік
органдардың шығыстарын талдау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № МБД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету, қорғаныс, құқық қорғау жүйесі және мемлекеттік органдар саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізуді қаматамасыз ету, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті өткізуін қаматамасыз ету (басқарма құзіреті шегінде), республикалық бюджеттің атқарылуы процесін жетілдіруге қатысу, есепті қаржы жылына қорғаныс, құқық қорғау жүйесі және мемлекеттік органдар саласындағы республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша жылдық есепті ұсыну және құрастыруды қаматамасыз ету, республикалық бюджеттердің шығыс бөлімінің күтіп отырған атқарылуын болжауды қаматамасыз ету, басқарма құзіреті шегінде заңнамаларды жетілдіруге қатысуды ұйымдастыру, республикалық бюджеттің атқарылуы мәселелері бойынша орталық уәкілетті органдармен консультативтік жұмыс жүргізуді қаматамасыз ету, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі материалдарды дайындау (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындау, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

15. Руководитель Управления анализа расходов в сфере
обороны, правоохранительной системы и государственных
органов Департамента анализа расходов государственного бюджета
категория С-3, 1 единица, № ДГБ-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности управления, обеспечение проведения анализа исполнения расходов республиканского бюджета в сфере обороны, правоохранительной системы и государственных органов, обеспечение формирования аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), обеспечение участия в совершенствовании процесса исполнения республиканского бюджета, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета в сфере обороны, правоохранительной системы и государственных органов, за отчетный финансовый год и его защите в Парламенте Республики Казахстан, обеспечение прогнозирования ожидаемого исполнения расходной части республиканского бюджета, организация участия в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции управления, обеспечение ведения консультативной работы с центральными государственными органами по вопросам исполнения республиканского бюджета, обеспечение подготовки аналитических материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, обеспечение своевременной подготовки заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

16. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Қорғаныс, құқық қорғау жүйесі саласыдандағы және мемлекеттік
органдардың шығыстарын талдау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № МБД-2-2, № МБД-2-3, № МБД 2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қорғаныс, құқық қорғау жүйесі және мемлекеттік органдар саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізу, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті өткізу (басқарма құзіреті шегінде), республикалық бюджеттің атқарылуы процесін жетілдіруге қатысу, есепті қаржы жылына материалдық өндіріс саласындағы республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша жылдық есепті ұсынуда және құрастыруда қатысу, республикалық бюджеттердің шығыс бөлімінің күтіп отырған атқарылуын болжау, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі талдамалық материалдарды дайындауда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындау, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

16. Главный эксперт Управления анализа расходов в сфере
обороны, правоохранительной системы и государственных
органов Департамента анализа расходов государственного
бюджета категория С-4, 3 единицы, № ДГБ-2-2,
№ ДГБ-2-3, № ДГБ-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение анализа исполнения расходов республиканского бюджета в сфере обороны, правоохранительной системы и государственных органов, формирование аналитического отчета об исполнении расходоной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в совершенствовании процесса исполнения республиканского бюджета, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета в части сферы обороны, правоохранительной системы и государственных органов за отчетный финансовый год, прогнозирование ожидаемого исполнения расходной части республиканского бюджета, участие в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции управления, участие в подготовке материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), подготовка аналитических материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, своевременная подготовка заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

17. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Әлеуметтік саланың шығыстарын талдау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № МБД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету, әлеуметтік саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізуді қаматамасыз ету, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті өткізуін қаматамасыз ету (басқарма құзіреті шегінде), республикалық бюджеттің атқарылуы процесін жетілдіруге қатысу, есепті қаржы жылына әлеуметтік саласындағы республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша жылдық есепті ұсыну және құрастыруды қаматамасыз ету, республикалық бюджеттердің шығыс бөлімінің күтіп отырған атқарылуын болжауды қаматамасыз ету, басқарма құзіреті шегінде заңнамаларды жетілдіруге қатысуды ұйымдастыру, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі материалдарды дайындау (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындау, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

17. Руководитель Управления анализа расходов социальной
сферы Департамента анализа расходов государственного
бюджета категория С-3, 1 единица, № ДГБ-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности управления, обеспечение проведения анализа исполнения расходов республиканского бюджета в социальной сфере, обеспечение формирования аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), обеспечение участия в совершенствовании процесса исполнения республиканского бюджета, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета в части социальной сферы за отчетный финансовый год и его защите в Парламенте Республики Казахстан, обеспечение прогнозирования ожидаемого исполнения расходной части республиканского бюджета, организация участия в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции управления, обеспечение подготовки аналитических материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, обеспечение своевременной подготовки заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

18. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Әлеуметтік саланың шығыстарын талдау басқармасының бас
сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № МБД-3-2, № МБД-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізу, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті өткізу (басқарма құзіреті шегінде), республикалық бюджеттің атқарылуы процесін жетілдіруге қатысу, есепті қаржы жылына әлеуметтік саласындағы республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша жылдық есепті ұсынуда және құрастыруда қатысу, республикалық бюджеттердің шығыс бөлімінің күтіп отырған атқарылуын болжау, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі талдамалық материалдарды дайындауда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындау, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі және, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламент депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша, бойынша қорытындыларды уақытымен даярлауды қамтамасыз ету.

18. Главный эксперт Управления анализа расходов
социальной сферы Департамента анализа расходов
государственного бюджета категория С-4, 2 единицы,
№ ДГБ-3-2, № ДГБ-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение анализа исполнения расходов республиканского бюджета в социальной сфере, формирование аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в совершенствовании процесса исполнения республиканского бюджета, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета в части социальной сферы за отчетный финансовый год, прогнозирование ожидаемого исполнения расходной части республиканского бюджета, участие в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции управления, участие в подготовке материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), подготовка аналитических материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, своевременная подготовка заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.

19. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Әлеуметтік саланың шығыстарын талдау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № МБД-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану);
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Әлеуметтік саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізу үшін ақпаратты дайындауда қатысу, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті қалыптастыруда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде заңнамаларды жетілдіруге қатысу, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі талдамалық материалдарды дайындауда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындауда қатысу, министрлік басшылығының, министірлік және ведомствалық бойынша уақтылы қорытынды дайындау.
20. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Материалдық өндіріс саласындағы шығыстарды
талдау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № МБД-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

19. Эксперт Управления анализа расходов социальной сферы
Департамента анализа расходов государственного бюджета
категория С-5, 1 единица, № ДГБ-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в проведении анализа исполнения расходов республиканского бюджета в социальной сфере, участие в формировании аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в рассмотрении нормативных правовых актов, в рамках компетенции управления, участие в подготовке аналитических материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, своевременная подготовка заключений по запросам министерств, ведомств и руководства министерства.
20. Руководитель Управления анализа расходов в сфере
материального производства Департамента анализа расходов
государственного бюджета категория С-3, 1 единица, № ДГБ-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету, материалдық өндіріс саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізуді қаматамасыз ету, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті өткізуін қаматамасыз ету (басқарма құзіреті шегінде), республикалық бюджеттің атқарылуы процесін жетілдіруге қатысу, есепті қаржы жылына материалдық өндіріс саласындағы республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша жылдық есепті ұсыну және құрастыруды қаматамасыз ету, республикалық бюджеттердің шығыс бөлімінің күтіп отырған атқарылуын болжауды қаматамасыз ету, басқарма құзіреті шегінде заңнамаларды жетілдіруге қатысуды ұйымдастыру, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі материалдарды дайындау (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі және Үкіметі тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша уақтылы қорытынды дайындауды қамтамасыз ету.
21. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Материалдық өндіріс саласындағы шығыстарды
талдау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № МБД-4-2, № МБД-4-3, № МБД-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности управления, обеспечение проведения анализа исполнения расходов республиканского бюджета в сфере материального производства, обеспечение формирования аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), обеспечение участия в совершенствовании процесса исполнения республиканского бюджета, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета в части сферы материального производства за отчетный финансовый год и его защите в Парламенте Республики Казахстан, обеспечение прогнозирования ожидаемого исполнения расходной части республиканского бюджета, организация участия в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции управления, обеспечение подготовки аналитических материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, обеспечение своевременной подготовки заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.
21. Главный эксперт Управления анализа в сфере
материального производства Департамента анализа расходов
государственного бюджета категория С-4, 3 единицы,
№ ДГБ-4-2, № ДГБ-4-3, № ДГБ-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Материалдық өндіріс саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізу, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті өткізу (басқарма құзіреті шегінде), республикалық бюджеттің атқарылуы процесін жетілдіруге қатысу, есепті қаржы жылына материалдық өндіріс саласындағы республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша жылдық есепті ұсынуда және құрастыруда қатысу, республикалық бюджеттердің шығыс бөлімінің күтіп отырған атқарылуын болжау, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі талдамалық материалдарды дайындауда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі және Үкіметі тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының және министрлік басшылығының сауалдары бойынша уақтылы қорытынды дайындау.
22. Мемлекеттік бюджет шығыстарын талдау департаменті
Материалдық өндіріс саласындағы шығыстарды талдау
басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № МБД-4-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение анализа исполнения расходов республиканского бюджета в сфере материального производства, формирование аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в совершенствовании процесса исполнения республиканского бюджета, участие в подготовке годового отчета об исполнении республиканского бюджета в части сферы материального производства за отчетный финансовый год, прогнозирование ожидаемого исполнения расходной части республиканского бюджета, участие в разработке и совершенствовании законодательства, в рамках компетенции управления, участие в подготовке материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), подготовка аналитических материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, своевременная подготовка заключений по поручениям Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, по запросам депутатов Парламента Республики Казахстан и руководства министерства.
22. Эксперт Управления анализа в сфере материального
производства Департамента анализа расходов
государственного бюджета категория С-5, 1 единица, № ДГБ-4-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Материалдық өндіріс саласындағы республикалық бюджет шығысы атқарылуының талдауын өткізу үшін ақпаратты дайындауда қатысу, республикалық бюджеттің шығыс атқарылуы жөніндегі талдамалық есепті қалыптастыруда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде заңнамаларды жетілдіруге қатысу, республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі талдамалық материалдарды дайындауда қатысу (басқарма құзіреті шегінде), басқарма құзіреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына материал дайындауда қатысу, министрлік басшылығының, министірлік және ведомствалық бойынша уақтылы қорытынды дайындау.
23. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № СККД -01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в проведении анализа исполнения расходов республиканского бюджета в сфере материального производства, участие в формировании аналитического отчета об исполнении расходной части республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в рассмотрении нормативных правовых актов, в рамках компетенции управления, участие в подготовке аналитических материалов об исполнении республиканского бюджета (в пределах компетенции управления), участие в подготовке материалов к заседаниям Правительства Республики Казахстан, в части вопросов, входящих в компетенцию управления, своевременная подготовка заключений по запросам министерств, ведомств и руководства министерства.
23. Директор Департамента анализа доходов и координации
вопросов налогового и таможенного законодательства
категория С-1, 1 единица, № ДНТД-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, департамент қызметкерлерінің еңбек және өндірістік тәртібін қамтамасыз ету, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Қаржы министрлігі басшылығының тапсырмаларына материалдар мен қорытындылар әзірлеуді ұйымдастыру, Салық және кеден заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу, салық және кеден заңнамаларының нормативті-құқықтық актілері жобаларын әзірлеуге қатысу, бюджет кірістерін талдауды жүргізу, министрлік басшылығының жүктеген басқа да функцияларын жүзеге асыру.
24. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № СККД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию департамента, обеспечение трудовой и производственной дисциплины работников департамента, организация подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, выработка предложений по совершенствованию налогового и таможенного законодательства, участие в разработке проектов нормативных правовых актов налогового, таможенного законодательства, проведение анализа доходов бюджета, осуществление иных функций, возложенных руководством министерства.
24. Заместитель директора Департамента анализа доходов
и координации вопросов налогового и таможенного
законодательства категория С-2, 1 единица, № ДНТД-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін үйлестіру, салық және кеден саясатын жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеуге қатысу, салық және кеден заңнамаларымен байланысты заңнамалық және басқа да нормативті-құқықтық актілері жобаларын әзірлеуге қатысу, кірістер бойынша алдағы үш жылдық кезеңге мемлекеттік бюджеттің болжамды көрсеткіштерін дайындауды ұйымдастыру, бюджет кірістерін талдауды жүргізу.
25. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті Кірістерді талдау
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № СККД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, шет тілді (ағылшын немесе неміс немесе француз) білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Шоғырландырылған бюджетті, оның ішінде республикалық, жергілікті бюджеттер мен орта және ұзақ мерзімді перспективада Бірыңғай бюджеттік сыныптама бөліндісіндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қор түсімдерін әзірлеу бойынша басқарманың жұмысына жалпы басшылық, шоғырландырылған бюджетке кірістер түсімін талдау және бағалауды жүзеге асыру, бюджет түсімдерін жоспарлау әдістемесін жетілдіру, бюджеттік саясаттың негізгі бағыттары, бюджет және салық заңнамаларын жетілдіру бойынша ұсыныстарды дайындау, заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарастыру, басқарма қызметіне қатысты басқа да жұмыстарды жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента, участие в разработке предложений по совершенствованию налогового и таможенного законодательства, участие в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов, связанных с налоговым и таможенным законодательством, проведение анализа доходов бюджета.
25. Руководитель Управления анализа доходов Департамента
анализа доходов и координации вопросов налогового и
таможенного законодательства
категория С-3, 1 единица, № ДНТД-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание иностранного языка (английский или немецкий или французский).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по разработке консолидированного бюджета, в том числе республиканского, местных бюджетов и поступлений в Национальный фонд в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на среднесрочную и долгосрочную перспективу, по проведению анализа и оценки поступлений доходов в консолидированный бюджет, разработка предложений по основным направлениям бюджетной политики и по совершенствованию бюджетного и налогового законодательства, рассмотрение проектов законодательных и других нормативных правовых актов, осуществление иных функций, касающихся деятельности управления.

26. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті Кірістерді талдау
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № СККД-1-2, № СККД-1-3, №СККД-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін) «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, шет тілді (ағылшын немесе неміс немесе француз) білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Шоғырландырылған бюджет кірістерін, оның ішінде республикалық, жергілікті бюджеттер мен орта және ұзақ мерзімді перспективада Бірыңғай бюджеттік сыныптама бөліндісіндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қор түсімдерін әзірлеу бойынша талдау және бағалау, азаматтардың өтініштері мен хаттарын қарастыру және басқарма қызметіне қатысты өзге де құжаттарды орындау, жергілікті атқарушы органдармен жұмыс жасау.
27. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті Салық заңнамасы
мәселелерін үйлестіру және салықтық конвенциялар жасау
басқармасының басшысы

26. Главный эксперт Управления анализа доходов
Департамента анализа доходов и координации вопросов
налогового и таможенного законодательства
категория С-4, 3 единицы, № ДНТД-1-2, № ДНТД-1-3, № ДНТД-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право или таможенное дело) или в области естественных наук (математика).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. желательно знание иностранного языка (английский или немецкий или французский).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Анализ и оценка исполнения доходов консолидированного бюджета, в том числе республиканского, местных бюджетов и поступлений в Национальный фонд в разрезе специфик Единой бюджетной классификации на среднесрочную и долгосрочную перспективу, рассмотрение обращений и писем граждан и исполнение иных документов, касающихся деятельности Управления, работа с местными исполнительными органами.
27. Руководитель Управления координации вопросов
налогового законодательства и заключения налоговых конвенций
Департамента анализа доходов и координации вопросов
налогового и таможенного законодательства

С-3 санаты, 1 бірлік,№ СККД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылық және басқарманың қызметін үйлестіру, ұйымдастыру-әкімшілік жұмыстарын орындау, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрліктің басқа да бөлімшелері және өзге мемлекеттік органдар әзірлеген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және дайындау, салық заңнамасының мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттардың, келісімдердің жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және дайындау; қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенцияларды және (немесе) шет мемлекеттермен қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенцияларға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаларды жасау, Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Еуразия экономикалық комиссиясы шеңберінде әзірленетін салық заңнамасына қатысты мәселелер жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің және халықаралық шарттардың жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және даярлау және оларды әзірлеуге қатысу.

категория С-3, 1 единица, № ДНТД-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления, выполнение организационно-административных работ, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов, разработанных другими подразделениями министерства и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию управления, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам налогового законодательства, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам международных договоров, соглашений, участником которых является Республика Казахстан, вопросам, входящим в компетенцию управления, заключение конвенций об избежании двойного налогообложения и (или) Протоколов о внесении изменений и дополнений в конвенции об избежании двойного налогообложения с иностранными государствами, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемым в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Евразийской экономической комиссией, по вопросам касательно налогового законодательства, и участие в их разработке.

28. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті Салық заңнамасы мәселелерінүйлестіру және салықтық конвенциялар жасау
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 5 бірлік, № СККД-2-2, № СККД-2-3,
№ СККД-2-4, № СККД-2-5, № СККД-2-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін), «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Салық заңнамасының мәселелері бойынша министрліктің басқа бөлімшелері және өзге мемлекеттік органдар әзірлеген салық заңнамасы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және дайындау, қолданыстағы салық заңнамасын талдау, салық заңнамасы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттардың, келісімдердің жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және дайындау, қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенцияларды және (немесе) шет мемлекеттердің қосарланған салық салуды болдырмау туралы конвенцияларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаларды жасау, Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Еуразия экономикалық комиссиясы шеңберінде әзірленетін салық заңнамасына қатысты мәселелер жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің және халықаралық шарттардың жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және даярлау және оларды әзірлеуге қатысу.

28. Главный эксперт Управления координации вопросов
налогового законодательства и заключения налоговых
конвенций Департамента анализа доходов и координации
вопросов налогового и таможенного законодательства
категория С-4, 5 единиц, № ДНТД-2-2,
№ ДНТД-2-3, № ДНТД-2-4, № ДНТД-2-5, № ДНТД-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов, разработанных другими подразделениями министерства и иными государственными органами, по вопросам налогового законодательства, анализ действующего налогового законодательства, разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам налогового законодательства, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам международных договоров, соглашений, участником которых является Республика Казахстан, по вопросам, входящим в компетенцию управления, заключение конвенций об избежании двойного налогообложения и (или) Протоколов о внесении изменений и дополнений в конвенции об избежании двойного налогообложения с иностранными государствами, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемым в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Евразийской экономической комиссией, по вопросам касательно налогового законодательства, и участие в их разработке

29. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті Кеден заңнамасы мәселелерін
үйлестіру басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № СККД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жалпы басшылық және басқарманың қызметін үйлестіру, қолданыстағы кеден заңнамасын талдау, кеден заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу, алыс және таяу шет мемлекеттердің кеден саясатын жүргізу тәжірибесі бойынша ақпаратты талдау және қорыту, Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрлік және өзге мемлекеттік органдар әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және дайындау, Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Еуразия экономикалық комиссиясы шеңберінде әзірленетін кеден заңнамасына қатысты мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің және халықаралық шарттардың жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және даярлау және оларды әзірлеуге қатысу.

29. Руководитель Управления координации вопросов
таможенного законодательства Департамента анализа доходов
и координации вопросов налогового и таможенного
законодательства категория С-3, 1 единица, № ДНТД-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право или таможенное дело).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности управления, анализ действующего таможенного законодательства, разработка предложений по совершенствованию таможенного законодательства, анализ и обобщение информации по опыту проведения таможенной политики государств дальнего и ближнего зарубежья, участие в подготовке и подготовка проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых министерством и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию Управления, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемым в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Евразийской экономической комиссией, по вопросам касательно таможенного законодательства, и участие в их разработке.

30. Кірістерді талдау және салық және кеден заңнамасы
мәселелерін үйлестіру департаменті Кеден заңнамасы мәселелерін
үйлестіру басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № СККД-3-2, № СККД-3-3, № СККД-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық немесе кеден ісі).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қолданыстағы кеден заңнамасын талдау, кеден заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу, алыс және таяу шетел мемлекеттерінің кеден саясатын жүргізу тәжірибесі бойынша ақпаратты талдау және қорыту, басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша министрлік және өзге мемлекеттік органдар әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және дайындау, Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Еуразия экономикалық комиссиясы шеңберінде әзірленетін кеден заңнамасына қатысты мәселелер жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің және халықаралық шарттардың жобаларына қорытындыларды, ескертулерді және ұсыныстарды қарау және даярлау және оларды әзірлеуге қатысу.

30. Главный эксперт Управления координации вопросов
таможенного законодательства Департамента анализа доходов
и координации вопросов налогового и таможенного
законодательства категория С-4, 3 единицы, № ДНТД-3-2,
№ ДНТД-3-3, № ДНТД-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право или таможенное дело).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Анализ действующего таможенного законодательства, разработка предложений по совершенствованию таможенного законодательства, анализ и обобщение информации по опыту проведения таможенной политики государств дальнего и ближнего зарубежья, участие в подготовке и подготовка проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых министерством и иными государственными органами, по вопросам, входящим в компетенцию управления, рассмотрение и подготовка заключений, замечаний и предложений к проектам нормативных правовых актов и международных договоров, разрабатываемым в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Евразийской экономической комиссией, по вопросам касательно таможенного законодательства, и участие в их разработке.

31. Мемлекеттік қарыз алу департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № МҚД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бағалы қағаздар рыногы туралы», «Концессиялар туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне басшылық жасау, мемлекеттік қарыз алу және борышты басқару саласындағы саясатты реттеу және іске асыру, бюджеттік көрсеткіштерді жасау, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борышты басқару мәселелері жөніндегі іс-шараларды үйлестіру, мемлекеттік кепілдік және кепілгерлік беру, мемлекет кепілдіктері мен кепілгерлігтері бойынша міндеттемелердің мониторингін жүргізу, халықаралық қаржылық ұйымдармен және басқа кредиторлармен үкіметтік қарыз алу және борыш мәселелері бойынша қатынас жасау.
32. Мемлекеттік қарыз алу департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № МҚД–02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бағалы қағаздар рыногы туралы»«Концессиялар туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

31. Директор Департамента государственного заимствования
категория С-1, 1 единица, № ДГЗ-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О рынке ценных бумаг», «О концессиях», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью департамента, регулирование и реализация политики в области управления государственным заимствованием и долгом, составления бюджетных показателей, координация вопросов управления государственным и гарантированным государством долгом, предоставление государственных гарантий и поручительств государства, мониторинг обязательств по поручительствам государства и государственным гарантиям, взаимодействие с международными финансовыми организациями и другими кредиторами по вопросам правительственного заимствования и долга.
32. Заместитель директора Департамента государственного
заимствования категория С-2, 1 единица, № ДГЗ-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О рынке ценных бумаг», «О концессиях», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне, мемлекеттік қарыз алу және борышты басқару саласындағы саясатты реттеу және іске асыру, бюджеттік көрсеткіштерді жасау, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борышты басқару мәселелері жөніндегі іс-шараларды үйлестіру, мемлекеттік кепілдік және кепілгерлік беру, мемлекет кепілдіктері мен кепілгерлігтері бойынша міндеттемелердің мониторингін жүргізу, халықаралық қаржылық ұйымдармен және басқа кредиторлармен үкіметтік қарыз алу және борыш мәселелері бойынша қатынас жасауда басшылық етуге қатысу.
33. Мемлекеттік қарыз алу департаменті
Мемлекеттік сыртқы қарыздар басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, №МҚД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық жасау, сыртқы қарыз қаражатынан қаржыландырылатын инвестициялық жобаларды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік ооргандардың стратегиялық жоспар жобаларын қарауға қатысу, мемлекеттік қарыз алуды басқару саласында негізгі саясат бағыттарын айқындауда әлеуметтік-экономикалық болжамды жоспарлауға қатысу, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің сыртқы қарыздар есебінен жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік тапсырыстарын қарауға қатысу, үкіметтік сыртқы қарыз алудың қаржылық шарттарын бағалау, үкіметтік сыртқы қарыздар туралы келісімдердің жобаларын дайындау, қарыздарды іске асырудың мониторингі, үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен қаржыландырылатын инвестициялық жобаларды іске асыру бойынша республикалық бюджеттің атқарылуының мониторингін жүргізу, халықаралық қаржылық ұйымдар мен донорлық агенттіктердің ережелері мен рәсімдерінің сақталуын үйлестіру, қарыз алу және борышты басқару жөнінде заңнамалар, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в руководстве деятельностью департамента в регулировании и реализации политики в области управления государственным заимствованием и долгом, составления бюджетных показателей, управления государственным и гарантированным государством долгом, предоставления государственных гарантий и поручительств государства, мониторинга обязательств по поручительствам государства и государственным гарантиям, взаимодействия с международными финансовыми организациями и другими кредиторами по вопросам правительственного заимствования и долга.
33. Руководитель Управления государственных внешних
займов Департамента государственного заимствования
категория С-3, 1 единица, № ДГЗ-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, участие в рассмотрении проектов стратегических планов государственных органов в части реализации инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств внешних займов, участие в разработке прогноза социально-экономического развития республики в части определения основных направлений политики в области управления государственным заимствованием, участие в рассмотрении бюджетных заявок администраторов бюджетных программ в части реализации бюджетных программ за счет внешних займов, осуществление оценки финансовых условий правительственного внешнего заимствования, подготовка проектов соглашений о правительственных внешних займах, мониторинг реализации займов, мониторинг исполнения республиканского бюджета по реализации инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, координация соблюдения правил и процедур международных финансовых организаций и донорских агентств, разработка законодательных, нормативных правовых актов по заимствованию и управлению долгом.

34. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік сыртқы
қарыздар басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, №МҚД-1-2, №МҚД-1-3, №МҚД-1-4, №МҚД-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Сыртқы қарыз қаражатынан қаржыландырылатын инвестициялық жобаларды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік ооргандардың стратегиялық жоспар жобаларын қарауға қатысу, мемлекеттік қарыз алуды басқару саласында негізгі саясат бағыттарын айқындауда әлеуметтік-экономикалық болжамды жоспарлауға қатысу, үкіметтік сыртқы қарыз алудың қаржылық шарттарын бағалау, сыртқы қарыздар туралы келісімдердің жобаларын, оларды ратификациялау үшін қажет құжаттарды дайындау, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің сыртқы қарыздар есебінен жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік тапсырыстарын қарауға қатысу, үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаттарын, Қазақстан Республикасынан қоса қаржыландыру қаражаттарын пайдаланудың мониторингін жүргізу, қарыз туралы келісімдердің іске асырылуын мониторингілеу, халықаралық қаржылық ұйымдар мен донорлық агенттіктердің ережелері мен рәсімдерінің сақталуын үйлестіру, бағдарламалық сыртқы қарыздарды дайындау және іске асыру, сыртқы нарықта қарыз алу арқылы республикалық бюджеттің тапшылығын қаржыландыру бойынша республикалық бюджеттің қалыптастырылуына және орындалуына қатысу, сыртқы қарыз алу рәсімдері мен ережелерін айқындайтын құжаттарды әзірлеу.

34. Главный эксперт Управления государственных внешних
займов Департамента государственного заимствования
категория С-4, 4 единицы, № ДГЗ-1-2, № ДГЗ-1-3,
№ ДГЗ-1-4, № ДГЗ-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в рассмотрении проектов стратегических планов государственных органов в части реализации инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств внешних займов, участие в разработке прогноза социально-экономического развития республики в части определения основных направлений политики в области управления государственным заимствованием, оценка финансовых условий правительственного внешнего заимствования, подготовка проектов соглашений о займах, документов, необходимых для их ратификации, участие в рассмотрении бюджетных заявок администраторов бюджетных программ в части реализации бюджетных программ за счет внешних займов, мониторинг использования средств правительственных внешних займов, софинансирования Республикой Казахстан, мониторинг реализации соглашений о займах, координация соблюдения процедур и правил международных финансовых организаций и донорских агентств, подготовка и реализация программных займов, участие в формировании и исполнении республиканского бюджета в части финансирования его дефицита путем заимствования на внешнем рынке капитала, подготовка документов, определяющих порядок и процедуры привлечения внешних займов.

35. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік сыртқы
қарыздар басқармасының сарапшысы
С-5-санаты, 1 бірлік, №МҚД-1-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жобалардың қаржылық экспертизасын жасау, сыртқы қарыз қаражатынан қаржыландырылатын инвестициялық жобаларды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік ооргандардың стратегиялық жоспар жобаларын қарауға қатысу, сыртқы қарыздар туралы келісімдердің жобаларын дайындау, үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаттарын, Қазақстан Республикасынан қоса қаржыландыру қаражаттарын пайдаланудың мониторингін жүргізу, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің сыртқы қарыздар есебінен жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламалары бойынша бюджеттік тапсырыстарын қарауға қатысу, қарыздар туралы келісімдердің іске асырылуын монитергілеу, халықаралық қаржылық ұйымдар мен донорлық агенттіктердің ережелері мен рәсімдерінің сақталуын үйлестіру.
36. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік бағалы
қағаздар, кепілдіктер және кепілгерліктер басқармасының басшысы

35. Эксперт Управления государственных внешних займов
Департамента государственного заимствования
категория С-5, 1 единица, № ДГЗ-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Финансовая экспертиза проектов, подготовка проектов соглашений о займах, участие в рассмотрении проектов стратегических планов государственных органов в части реализации инвестиционных проектов, финансируемых за счет средств внешних займов, мониторинг использования средств правительственных внешних займов, софинансирования Республикой Казахстан, участие в рассмотрении бюджетных заявок администраторов бюджетных программ в части реализации бюджетных программ за счет внешних займов, мониторинг реализации соглашений о займах, координация соблюдения процедур и правил международных финансовых организаций и донорских агентств.
36. Руководитель Управления государственных ценных бумаг,
гарантий и поручительств Департамента государственного

С-3 санаты, 1 бірлік, №МҚД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Бағалы қағаздар рыногы туралы», Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Республикалық бюджетті оның тапшылығын ішкі және сыртқы капитал нарықтарында қарыз алу арқылы қаржыландыру, үкіметтік ішкі борышты өтеу мен оған қызмет көрсету бөлігінде қалыптастыру және орындауға қатысатын басқарманың қызметіне басшылық жасау, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыз алу көлемін, нысандарын және шарттарын анықтау, Қазақстан Республикасы Үкіметінің ішкі нарықта жеке тұлғаларға арналған арнайы бағалы қағаздарын және мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарын сыртқы нарық капиталында шығаруды ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің ішкі қарыз алу көлемін, нысандарын және шарттарын анықтау, үкіметтік ішкі қарызды өтеу және оған қызмет көрсету көлемін анықтау, кепілгерлік берілетін концессиялық жобаларды іріктеу үдерісіне қатысу, мемлекеттік кепілдік берілетін инвестициялық жобаларды іріктеу үдерісіне қатысу, мемлекеттік қарыз алуды және борышты басқару саласында негізгі саясат бағыттарын айқындауда әлеуметтік-экономикалық болжауды жоспарлауға қатысу, кепілдік бойынша тартылатын мемлекеттік емес қарыздар шарттарының қаржылық сараптамасын жүргізу, мемлекеттік кепілдіктерді беруді ұйымдастыру, концессиялық келісімдер бойынша мемлекеттік кепілгерліктерді беруді ұйымдастыру, қор нарығының, борыш міндеттемелерінің ішкі нарығының, мемлекеттік-жеке меншік әріптестіктің қаржы құралдарының дамуына ықпал жасауға қатысу, басқарма қызметіне байланысты заңнамалық, нормативтік құжаттарды дайындау.

заимствования категория С-3, 1 единица, № ДГЗ-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О рынке ценных бумаг», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, осуществляющего участие в формировании и исполнении республиканского бюджета в части финансирования его дефицита путем заимствования на внутреннем и внешнем рынке капитала, определение объемов, форм и условий внутреннего заимствования Правительством Республики Казахстан, объемов погашения и обслуживания внутреннего правительственного долга, организация выпуска специальных государственных ценных бумаг для физических лиц на внутреннем рынке и государственных эмиссионных ценных бумаг Правительства Республики Казахстан на внешнем рынке капитала, определение объемов, форм и условий внутреннего заимствования Правительством Республики Казахстан, объемов погашения и обслуживания внутреннего правительственного долга, участие в процессе осуществления отбора концессионных проектов для предоставления поручительств государства, участие в процессе осуществления отбора инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, участие в разработке прогноза социально-экономического развития республики в части определения основных направлений политики в области управления государственным заимствованием и долгом, проведение финансовой экспертизы условий негосударственных займов, привлекаемых под государственные гарантии, организация предоставления государственных гарантий, организация предоставления поручительств государства по договорам концессий, участие в содействии развитию фондового рынка, внутреннего рынка долговых обязательств, финансовых инструментов государственного-частного партнерства, подготовка и разработка законодательных, нормативных документов, связанных с деятельностью управления.

37. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік бағалы
қағаздар, кепілдіктер және кепілгерліктер басқармасының бас
сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, №МҚД-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бағалы қағаздар рыногы туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ішкі және сыртқы капитал нарықтарын талдау және мониторингін жүргізу, ішкі және сыртқы нарық капиталдарына мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру, республикалық бюджетті оның тапшылығын ішкі және сыртқы капитал нарықтарында қарыз алу арқылы қаржыландыру, үкіметтік ішкі борышты өтеу мен оған қызмет көрсету бөлігінде қалыптастыру және орындауға қатысу, Қазақстан Республикасы Үкіметінің эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруды ұйымдастыру, мемлекеттік бағалы қағаздар шығару арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыз алу көлемін, нысандарын және шарттарын анықтау, мемлекеттік кепілгерлік беру шегін анықтау бойынша есептер жүргізу, мемлекеттік кепілгерлік беру үшін концессиялық жобаларды іріктеу үдерісіне қатысу, мемлекеттік кепілдік беру үшін инвестициялық жобаларды іріктеу үдерісіне қатысу, мемлекеттік кепілдік бойынша тартылатын мемлекеттік емес қарыздар шарттарының қаржылық сараптамасын жүргізу, мемлекеттік кепілдіктерді беруді ұйымдастыру, концессиялық келісімдер бойынша мемлекеттік кепілгерліктерді беруді ұйымдастыру, қор нарығының, борыш міндеттемелерінің ішкі нарығының, мемлекеттік-жеке меншік әріптестіктің қаржы құралдарының дамуына ықпал жасауға қатысу, басқарма қызметіне байланысты заңнамалық, нормативтік құжаттарды дайындау.

37. Главный эксперт Управления государственных ценных
бумаг, гарантий и поручительств Департамента
государственного заимствования категория С-4, 1 единица,
№ ДГЗ-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная
компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О рынке ценных бумаг», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга и анализа внешнего и внутреннего рынков капитала, участие в формировании и исполнении республиканского бюджета в части финансирования его дефицита путем заимствования на внутреннем и внешнем рынке капитала, погашения и обслуживания правительственного внутреннего долга, организация выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг Правительства Республики Казахстан, определение объемов, форм и условий заимствования Правительством Республики Казахстан путем выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг, осуществление расчетов по определению лимитов предоставления поручительств государства, участие в процессе осуществления отбора концессионных проектов для предоставления поручительства государства, участие в процессе осуществления отбора инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, проведение финансовой экспертизы условий негосударственных займов, привлекаемых под государственные гарантии, организация предоставления государственных гарантий, организация предоставления поручительств государства по договорам концессий, участие в содействии развитию фондового рынка, внутреннего рынка долговых обязательств, финансовых инструментов государственного-частного партнерства: подготовка и разработка законодательных, нормативных документов, связанных с деятельностью управления.

38. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік бағалы
қағаздар, кепілдіктер және кепілгерліктер басқармасының
сарапшысы
С- 5 санаты 1 бірлік, №МҚД-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бағалы қағаздар рыногы туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ішкі және сыртқы капитал нарықтарын талдау және мониторингін жүргізу, ішкі және сыртқы нарық капиталдарына мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастыру, республикалық бюджетті оның тапшылығын ішкі және сыртқы капитал нарықтарында қарыз алу арқылы қаржыландыру, үкіметтік ішкі борышты өтеу мен оған қызмет көрсету бөлігінде қалыптастыру және орындауға қатысу, Қазақстан Республикасы Үкіметінің эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруды ұйымдастыру, мемлекеттік бағалы қағаздар шығару арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыз алу көлемін, нысандарын және шарттарын анықтау, мемлекеттік кепілдік бойынша тартылатын мемлекеттік емес қарыздар шарттарының қаржылық сараптамасын жүргізу, мемлекеттік кепілдіктерді беруді ұйымдастыру, концессиялық келісімдер бойынша мемлекеттік кепілгерліктерді беруді ұйымдастыру, қор нарығының, борыш міндеттемелерінің ішкі нарығының, мемлекеттік-жеке меншік әріптестіктің қаржы құралдарының дамуына ықпал жасауға қатысу, басқарма қызметіне байланысты заңнамалық, нормативтік құжаттарды дайындау.

38. Эксперт Управления государственных ценных бумаг,
гарантий и поручительств Департамента государственного
заимствования категория С-5, 1 единица, № ДГЗ-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О рынке ценных бумаг», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в формировании и исполнении республиканского бюджета в части финансирования его дефицита путем заимствования на внутреннем и внешнем рынке капитала, погашения и обслуживания правительственного внутреннего долга, организация выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг Правительства Республики Казахстан, определение объемов, форм и условий заимствования Правительством Республики Казахстан путем выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг, проведение финансовой экспертизы условий негосударственных займов, привлекаемых под государственные гарантии, организация предоставления государственных гарантий, организация предоставления поручительств государства по договорам концессий, участие в содействии развитию фондового рынка, внутреннего рынка долговых обязательств, финансовых инструментов государственного-частного партнерства: подготовка и разработка законодательных, нормативных документов, связанных с деятельностью управления.

39. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік бағалы
қағаздар, кепілдіктер және кепілгерліктер басқармасының
сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, №МҚД-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бағалы қағаздар рыногы туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік кепілгерлік беру үшін концессиялық жобаларды іріктеу үдерісіне қатысу, мемлекеттік кепілдік беру үшін инвестициялық жобаларды іріктеу үдерісіне қатысу, мемлекеттік кепілдік бойынша тартылатын мемлекеттік емес қарыздар шарттарының қаржылық сараптамасын жүргізу, мемлекеттік кепілдіктерді беруді ұйымдастыру, концессиялық келісімдер бойынша мемлекеттік кепілгерліктерді беруді ұйымдастыру, қор нарығының, борыш міндеттемелерінің ішкі нарығының, мемлекеттік-жеке меншік әріптестіктің қаржы құралдарының дамуына ықпал жасауға қатысу, басқарма қызметіне байланысты заңнамалық, нормативтік құжаттарды дайындау.
40. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік және
мемлекет кепілдік берген борыш басқармасының басшысы

39. Эксперт Управления государственных ценных бумаг,
гарантий и поручительств Департамента государственного
заимствования категория С-5, 1 единица, № ДГЗ-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О рынке ценных бумаг», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. знание действующего бюджетного и банковского законодательства, законодательства о рынке ценных бумаг, о концессиях, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в процессе осуществления отбора концессионных проектов для предоставления поручительств государства, участие в процессе осуществления отбора инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, проведение финансовой экспертизы условий негосударственных займов, привлекаемых под государственные гарантии, организация предоставления государственных гарантий, участие в содействии развитию фондового рынка, внутреннего рынка долговых обязательств, финансовых инструментов государственного-частного партнерства, подготовка и разработка законодательных, нормативных документов, связанных с деятельностью управления.
40. Руководитель Управления государственного и
гарантированного государством долга Департамента
государственного заимствования

С-3 санаты, 1 бірлік, №МҚД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш мониторингін жүргізу, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш мәселелері жөнінде шетелдік кредиторлармен қатынас жасау бойынша басқарманың қызметін ұйымдастыру және басқару, борыштың ағымдағы жай-күйін бағалау мен оны келесі жоспарлау мерзіміне болжау және борыштың шегін айқындауды жүргізу, борышты басқару мен оған бюджеттік қызмет көрсету бойынша жоспарлы есептерді, борыш құрылымын оңтайландырумен және қызмет көрсетумен байланысты есептерді жүргізу, борыш бойынша статистикалық есептілікті, талдамалық, болжамдық және жоспарлық ақпараттарды белгіленген тәртіпке сәйкес өңдеу және ұсыну бойынша іс-шараларды орындау, мемлекеттік борышты басқару саласында негізгі саясат бағыттарын айқындауда әлеуметтік-экономикалық болжауды жоспарлауға қатысу, борышты басқару тәртібін және рәсімдерін айқындайтын заңнамалық, ұйымдық-жарлық және нормативтік құжаттарды дайындау.

категория С-3, 1 единица, № ДГЗ-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью управления по мониторингу государственного и гарантированного государством долга, по взаимодействию с иностранными кредиторами по вопросам государственного и гарантированного государством долга, осуществлению оценки текущего состояния долга и его прогноза на предстоящий плановый период, плановых расчетов по управлению долгом, его бюджетного обслуживания, расчетов, связанных с оптимизацией структуры долга и определением лимитов долга, выполнению мероприятий по обработке и предоставлению в установленном порядке статистической отчетности, аналитической, прогнозной и плановой информации по долгу, участие в разработке прогноза социально-экономического развития республики в части определения основных направлений политики в области управления государственным долгом, подготовка и разработка законодательных, организационно-распорядительных и нормативных документов, определяющих порядок и процедуры управления долгом.

41. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, №МҚД-3-2, №МҚД-3-3, №МҚД-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қарыздарды алу, өтеу и және оларға қызмет көрсетудің мониторингін жүргізу, борышты өтеу мен оған қызмет көрсету мәселелері бойынша шетелдік кредиторлармен қатынас жасау, борыш мониторингін жүргізу, борыштың ағымдағы жай-күйін бағалау және оны келесі жоспарлау мерзіміне болжау, борышты басқару мен оған бюджеттік қызмет көрсету бойынша жоспарлау есептерді, борыш құрылымын оңтайландыру және борыш шегін анықтауға байланысты есептерді жүргізу, борыш бойынша статистикалық есептілікті, талдамалық, болжамдық және жоспарлық ақпараттарды белгіленген тәртіпке сәйкес өңдеу және ұсыну бойынша іс-шараларды орындау, мемлекеттік борышты басқару саласында негізгі саясат бағыттарын айқындауда әлеуметтік-экономикалық болжауды жоспарлауға қатысу, борышты басқару тәртібін және рәсімдерін айқындайтын заңнамалық, ұйымдық-жарлық және нормативтік құжаттарды дайындау.

41. Главный эксперт Управления государственного и
гарантированного государством долга Департамента
государственного заимствования категория С-4, 3 единицы,
№ ДГЗ-3-2, № ДГЗ-3-3, № ДГЗ-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга получения, погашения и обслуживания займов, взаимодействие с иностранными кредиторами по вопросам погашения и обслуживания долга, мониторинг долга, оценка текущего состояния долга и его прогноза на предстоящий плановый период, плановые расчеты по управлению долгом, его бюджетного обслуживания, расчеты по оптимизации структуры долга и определению лимита долга, выполнение мероприятий по обработке и предоставлению в установленном порядке статистической отчетности, аналитической, прогнозной и плановой информации по долгу, участие в разработке прогноза социально-экономического развития республики в части определения основных направлений политики в области управления государственным долгом, подготовка и разработка законодательных, организационно-распорядительных и нормативных документов, определяющих порядок и процедуры управления долгом.

42. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Концессиялық жобалар
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, №МҚД-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар).
Қарыз алу және борышты басқару, инвестициялар және инвестициялық жобаларды талдау саласында жұмыс тәжірибесінің болғаны жөн немесе негізгі қызметінің бейіні бойынша ғылыми дәрежесі немесе курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Концессиялар туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың министрліктің құзыреті шегінде концессиялар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын даярлау, концессиялық жобалар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу туралы ұсыныстарды қарастыру және олар бойынша қорытындылар даярлау, концессиялық жобалар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу, басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер жөнінде хаттарды, ұсыныстарды, өтініштерді және арыздарды қарауды қамтамасыз ету жөніндегі жұмысына жалпы басшылық етеді.

42. Руководитель Управления концессионных проектов
Департамента государственного заимствования
категория С-3, 1 единица, № ДГЗ-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Желательно наличие опыта работы в области заимствования и управления долгом, инвестиций и анализа инвестиционных проектов или наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О концессиях», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. знание действующего бюджетного и концессионного законодательства, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по подготовке проектов нормативных правовых актов по вопросам концессий в пределах компетенции министерства, рассмотрению предложений о разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам концессионных проектов и подготовке заключений по ним, согласованию проектов нормативных правовых актов по вопросам концессионных проектов, подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, обеспечению рассмотрения писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.

43. Мемлекеттік қарыз алу департаменті Концессиялық жобалар
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, №МҚД-4-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Концессиялар туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде концессиялар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын даярлау, концессиялық жобалар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және олар бойынша қорытындылар даярлау туралы ұсыныстарды қарастыру, концессиялық жобалар мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу, басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер жөнінде хаттарды, ұсыныстарды, өтініштерді және арыздарды қарауды қамтамасыз ету.
44. Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры
және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл
департаментінің директоры

43. Главный эксперт Управления концессионных проектов
Департамента государственного заимствования
категория С-4, 1 единица, № ДГЗ-4-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право) или в области гуманитарных наук (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О концессиях», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка проектов нормативных правовых актов по вопросам концессий в пределах компетенции министерства, рассмотрение предложений о разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам концессионных проектов и подготовке заключений по ним, согласование проектов нормативных правовых актов по вопросам концессионных проектов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, обеспечение рассмотрения писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.
44. Директор Департамента бюджетного кредитования,
Национального фонда Республики Казахстан и взаимодействия по

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өкілеттігі аясында департамент қызметін үйлестіру, департамент құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері мен Министрдің бұйрықтарын орындауды бақылау және тексеру, нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеуге жалпы басшылық ету.
46. Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры
және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл
департаменті Бюджеттік кредиттеу басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № БКД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, бюджеттік заңнаманы білу, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, бюджеттік кредиттеу бөлігінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөнінде хаттарды, ұсыныстарды, өтініштерді және арыздарды қарауды қамтамасыз етуге.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента в рамках полномочий, контроль и проверка исполнения решений Правительства Республики Казахстан и приказов министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке проектов нормативных правовых актов.
46. Руководитель Управления бюджетного кредитования
Департамента бюджетного кредитования, Национального фонда
Республики Казахстан и взаимодействия по вопросам
финансового сектора категория С-3, 1 единица, № ДБК-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. знание бюджетного законодательства, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по подготовке проектов нормативных правовых актов в части государственных активов, подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, обеспечению рассмотрения писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.

47. Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық
қоры және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл
департаменті Бюджеттік кредиттеу басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № БКД-1-2, № БКД-1-3, № БКД-1-4, №БКД-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік кредиттеу бөлігінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөнінде хаттарды, ұсыныстарды және өтініштерді және арыздарды қарау.
48. Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры
және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл
департаменті Бюджеттік кредиттеу басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 3 бірлік, № БКД-1-6, № БКД-1-7, № БКД-1-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

47. Главный эксперт Управления бюджетного кредитования
Департамента бюджетного кредитования, Национального
фонда Республики Казахстан и взаимодействия по вопросам
финансового сектора категория С-4, 4 единицы,
№ ДБК-1-2, № ДБК-1-3, № ДБК-1-4, № ДБК-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов в части бюджетного кредитования, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, рассмотрение писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.
48. Эксперт Управления бюджетного кредитования
Департамента бюджетного кредитования, Национального фонда
Республики Казахстан и взаимодействия по вопросам
финансового сектора категория С-5, 3 единицы,
№ ДБК-1-6, № ДБК-1-7, № ДБК-1-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік кредиттеу бөлігінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөнінде хаттарды, ұсыныстарды және өтініштерді және арыздарды қарау.
49. Бюджеттік кредиттеу, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры
және қаржы секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл
департаменті Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры және қаржы
секторы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, №БКД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету: ҚР Ұлттық қорын басқару бөлігінде нормативтік құқықтық актілер жобасын дайындауға, басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындауға, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөнінде хаттарды, ұсыныстарды, өтініштерді және арыздарды қарауды қамтамасыз етуге.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в части государственных активов, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, рассмотрение писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.
49. Руководитель Управления Национального фонда
Республики Казахстан и взаимодействия по вопросам
финансового сектора Департамента бюджетного кредитования,
Национального фонда Республики Казахстан и взаимодействия по
вопросам финансового сектора категория С-3, 1 единица,
№ ДБК-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по подготовке проектов нормативных правовых актов в части управления Национальным фондом Республики Казахстан, подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, обеспечению рассмотрения писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқару бөлігінде нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеуге қатысу, басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелері жөнінде хаттарды, ұсыныстарды және өтініштерді және арыздарды қарау.
52. Халықаралық қаржылық қатынастар департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № ХҚҚД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру, департамент қызметкерлерінің еңбек және өндірістік тәртібін қамтамасыз ету, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеуді ұйымдастыру, департаменттің құзыреті шегінде көпжақты ынтымақтастық саласында еуразиялық интеграция, Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру, шетелдермен, халықаралық ұйымдарымен, соның ішінде қаржылық, өңірлік бірлестіктермен ынтымақтастық мәселелері бойынша жұмыстарды үйлестіру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке проектов нормативных правовых актов в части управления Национальным фондом Республики Казахстан, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, рассмотрение писем, предложений, обращений и заявлений по вопросам, входящим в компетенцию управления.
52. Директор Департамента международных финансовых
отношений категория С-1, 1 единица, № ДМФО-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию департамента, обеспечение трудовой и производственной дисциплины работников департамента, организация подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, координация работы в сфере многостороннего сотрудничества, по вопросам евразийской интеграции, вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, сотрудничества с иностранными государствами, международными организациями, в том числе финансовыми, региональными объединениями, в пределах компетенции департамента.

53. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті директорының
орынбасары
С-2 санаты, 2 бірлік, № ХҚҚД-02, № ХҚҚД-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білген жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыреті шегінде департамент басқармаларының жұмыстарын ұйымдастыру және үйлестіру, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар әзірлеуді ұйымдастыру, көп жақты ынтымақтастық саласында, еуразиялық интеграция, Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымыныа кіру, шетелдермен, халықаралық ұйымдармен, соның ішінде қаржылық), өңірлік бірлестіктермен ынтымақтастық мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, Департамент құзыреті шегінде шетелдердің талаптарын қарастыру, оның ішінде қаржылық өзара қарым-қатынас процесстерінде туындаған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ұсынған 1992-1993 жылдары ТМД және Балтық жағалауы елдерімен Қазақстан Республикасының сауда – экономикалық қатынас нәтижесі бойынша берешектерді реттеу (корреспонденттік счеттар бойынша есептесуге дейінгі және кейінгі).

53. Заместитель директора Департамента международных
финансовых отношений категория С-2, 2 единицы,
№ ДМФО-02, № ДМФО-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация работы управлений департамента, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация работы по вопросам в сфере многостороннего сотрудничества, евразийской интеграции, вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию, сотрудничества с иностранными государствами, международными организациями (в том числе финансовыми), региональными объединениями, в пределах компетенции департамента, рассмотрение неурегулированных требований иностранных государств, в том числе возникших в процессе финансовых взаимоотношений, урегулирование задолженности по результатам торгово-экономических отношений Республики Казахстан со странами СНГ и Прибалтики за 1992-1993 гг. (до и после перехода на расчеты по корреспондентским счетам), предоставленных Национальным Банком Республики Казахстан в пределах компетенции департамента.

54. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Халықаралық
қаржылық ұйымдармен өзара іс-қимыл басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ХҚҚД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Халықаралық қаржылық ұйымдарымен және шетелдермен өзара қарым-қатынас мәселелері бойынша басқарманың қызметіне басшылық ету және үйлестіру, министрліктің құзыреті шегінде қаржылық өзара қарым-қатынас процесстерінде туындаған шет мемлекеттердің талаптарын қарастыру, департамент құзыреті шегінде шет мемлекеттермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеу және іске асыруға қатысу, департамент құзыреті шегінде халықаралық қаржылық ұйымдардан және донор-мемлекеттерден Қазақстан Республикасына қаржылық көмек көрсету бойынша халықаралық қаржылық ұйымдарының бағдарламаларын қалыптастыруға қатысу, сондай-ақ халықаралық қаржылық ұйымдарының елдік стратегиясын қарастыру, министрлік құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының халықаралық қаржылық Қазақстан Республикасының мүшелік жарналарының бюджеттік өтінімдерін қалыптастыруды және мониторинг жасауды қамтамасыз ету, департамент құзыреті шегінде шетелдермен және халықаралық қаржылық ұйымдарымен Қазақстан Республикасы жасасатын мемлекетаралық және үкіметаралық келісім және шарт жобаларын қарастыру, басқарма құзыреті шегінде заңнамалық және басқада нормативтік құқықтық актілерді қарастыруға және әзірлеуге және олар бойынша қортынды дайындауға қатысу.

54. Руководитель Управления взаимодействия с
международными финансовыми организациями Департамента
международных финансовых отношений категория С-3,
1 единица, № ДМФО-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство и координация деятельности управления по вопросам взаимодействия с международными финансовыми организациями и иностранными государствами, рассмотрение требований иностранных государств, возникших в процессе финансовых взаимоотношений, в пределах компетенции министерства, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции департамента, участие в формировании программ международных финансовых организаций по оказанию финансовой помощи Республике Казахстан от международных экономических и финансовых организаций и стран-доноров, а также рассмотрение страновых стратегий международных финансовых организаций в пределах компетенции департамента, обеспечение формирования бюджетной заявки и мониторинг членских взносов Республики Казахстан в международные финансовые институты, в пределах компетенции министерства, рассмотрение проектов межгосударственных и межправительственных соглашений и договоров, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами и международными финансовыми организациями в пределах компетенции департамента, участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативно правовых актов и подготовки заключений по ним в компетенции управления.

55. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Халықаралық
қаржылық ұйымдармен өзара іс-қимыл басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № ХҚҚД-1-2, № ХҚҚД-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрлік құзыреті шегінде халықаралық қаржылық ұйымдарымен және шетелдермен өзара қарым-қатынас мәселелері бойынша қызметтерді ұйымдастыру және үйлестіру, қаржылық өзара қарым-қатынас процесстерінде туындаған шет мемлекеттердің талаптарын қарастыру, департамент құзыреті шегінде шетелдермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеу және іске асыруға қатысу, департамент құзыреті шегінде халықаралық қаржылық ұйымдардан және донор-мемлекеттерден Қазақстан Республикасына қаржылық көмек көрсету бойынша халықаралық қаржылық ұйымдарының бағдарламаларын қалыптастыруға қатысу, сондай-ақ халықаралық қаржылық ұйымдарының елдік стратегиясын қарастыру, министрлік құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының халықаралық қаржылық институттарына Қазақстан Республикасының мүшелік жарналарының бюджеттік өтінімдерін қалыптастыруды және мониторинг жасауды қамтамасыз ету, департамент құзыреті шегінде шетелдермен және халықаралық қаржылық ұйымдарымен Қазақстан Республикасы жасасатын халықаралық келісім жобаларын әзірлеуге қатысу және іске асыру бойынша мониторинг жасау, басқарма құзыреті шегінде тиісті ақпараттық құжаттарды дайындауға, заңнамалық және басқада нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

55. Главный эксперт Управления взаимодействия с
международными финансовыми организациями Департамента
международных финансовых отношений
категория С-4, 2 единицы, № ДМФО-1-2, № ДМФО-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности по вопросам взаимодействия с международными финансовыми организациями и иностранными государствами в пределах компетенции министерства, рассмотрение требований иностранных государств, возникших в процессе финансовых взаимоотношений, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции департамента, участие в формировании программ международных финансовых организаций по оказанию финансовой помощи Республике Казахстан от международных экономических и финансовых организаций и стран-доноров, а также рассмотрение страновых стратегий международных финансовых организаций в пределах компетенции департамента, обеспечение формирования бюджетной заявки и мониторинг членских взносов Республики Казахстан в международные финансовые институты, в пределах компетенции министерства, участие в разработке и мониторинг реализации международных соглашений, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами, и международными организациями в пределах компетенции департамента, участие в подготовке соответствующих информационных документов, разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции управления.

56. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Халықаралық
қаржылық ұйымдармен өзара іс-қимыл басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № ХҚҚД-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шетелдермен және халықаралық қаржылық ұйымдарымен өзара қарым-қатынас саласындағы мәселелерді іске асыру, қаржылық өзара қарым-қатынас процесстерінде туындаған шет мемлекеттердің талаптарын қарастыру, департамент құзыреті шегінде шетелдермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеуге және іске асыруға қатысу, министрліктің құзыреті шегінде шетелдермен және халықаралық қаржылық ұйымдарымен Қазақстан Республикасы жасасатын халықаралық келісім жобаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу, департамент құзыреті шегінде халықаралық экономикалық және қаржылық ұйымдардан және донор-мемлекеттерден Қазақстан Республикасына қаржылық көмек көрсету бойынша халықаралық қаржылық ұйымдарының бағдарламаларын қалыптастыруға қатысу, сондай-ақ халықаралық қаржылық ұйымдарының елдік стратегиясын қарастыру, басқарма құзыреті шегінде тиісті ақпараттық құжаттарды дайындауға, заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.

56. Эксперт Управления взаимодействия с международными
финансовыми организациями Департамента международных
финансовых отношений категория С-5, 1 единица, № ДМФО-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Реализация вопросов в сфере взаимодействия с иностранными государствами и международными финансовыми организациями по вопросам, входящим в компетенцию департамента, рассмотрение требований иностранных государств, возникших в процессе финансовых взаимоотношений, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции департамента, участие в разработке и реализации международных соглашений, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами и международными финансовыми организациями, в пределах компетенции министерства, участие в формировании программ международных финансовых организаций по оказанию финансовой помощи Республике Казахстан от международных экономических и финансовых организаций и стран-доноров, а также рассмотрение страновых стратегий международных финансовых организаций в пределах компетенции департамента, участие в подготовке соответствующих информационных документов, разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в пределах компетенции управления.

57. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Көп жақты
ынтымақтастық басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ХҚҚД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету, департамент құзыреті шегінде шетелдермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеу және іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен қарым-қатынас шеңберінде Қазақстан Республикасы ынтымақтастығының негізгі бағыттарын іске асыруды үйлестіру, басқарма құзыреті шегінде өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен қарым-қатынас шеңберіндегі құжат жобаларын және қабылданған құжаттарды қарастыру, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ұсынған 1992-1993 жылдары ТМД және Балтық жағалауы елдерімен Қазақстан Республикасының сауда – экономикалық қатынас нәтижесі бойынша (корреспонденттік шоттар бойынша есептесуге дейінгі және кейінгі) берешектерді реттеу бойынша келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, өңірлік бірлестіктермен және халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасы жасасатын халықаралық шарттарды әзірлеуге және іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілерді қарастыруға және әзірлеуге және олар бойынша қортынды дайындауға қатысу.

57. Руководитель Управления многостороннего
сотрудничества Департамента международных финансовых
отношений категория С-3, 1 единица, № ДМФО-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции департамента, координация реализации основных направлений сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами, в рамках взаимодействия с региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, рассмотрение проектов документов и документов, принятых в рамках взаимодействия с региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, участие в подготовке и согласовании проектов Соглашений по урегулированию задолженности по результатам торгово-экономических отношений Республики Казахстан со странами СНГ и Прибалтики за 1992-1993 гг. (до и после перехода на расчеты по корреспондентским счетам), предоставленных Национальным Банком Республики Казахстан, участие в рассмотрении и разработке международных договоров, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами, региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и подготовки заключений по ним в пределах компетенции управления.

58. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Көп жақты ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № ХҚҚД-2-2, № ХҚҚД-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен қарым-қатынас, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеу және іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша өзара қарым-қатынас шеңберіндегі құжат жобаларын және қабылданған құжаттарды қарастыру, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасы жасасатын халықаралық шарттарды әзірлеуге және іске асыруға қатысу, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ұсынған 1992-1993 жылдары ТМД және Балтық жағалауы елдерімен Қазақстан Республикасының сауда – экономикалық қарым-қатынас нәтижесі бойынша (корреспонденттік счеттар бойынша есептесуге дейінгі және кейінгі) берешектерді реттеу бойынша келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, шетелдермен, өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен өзара қарым-қатынас мәселелері бойынша министрлік басшылығының шетелдік делегациялармен іскерлік кездесулерін ұйымдастыру, Басқарма құзыреті шегінде заңнамалық және басқада нормативтік құқықтық актілерді қарастыруға және әзірлеуге және олар бойынша қорытынды дайындауға қатысу.

58. Главный эксперт Управления многостороннего
сотрудничества Департамента международных финансовых
отношений категория С-4, 2 единицы, № ДМФО-2-2, № ДМФО-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Взаимодействие со структурными подразделениями министерства по вопросам сотрудничества с иностранными государствами, региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции департамента рассмотрение проектов документов и документов, принятых в рамках взаимодействия с региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, участие в рассмотрении и разработке международных договоров, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами, региональными объединениями, международными организациями в пределах компетенции управления, участие в подготовке и согласовании проектов Соглашений по урегулированию задолженности по результатам торгово–экономических отношений Республики Казахстан со странами СНГ и Прибалтики за 1992-1993 гг. (до и после перехода на расчеты по корреспондентским счетам), предоставленных Национальным Банком Республики Казахстан, организация деловых встреч руководства министерства с иностранными делегациями по вопросам взаимодействия с иностранными государствами, региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и подготовка заключений по ним в пределах компетенции управления.

59. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Көп жақты
ынтымақтастық басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1 бірлік, № ХҚҚД-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма құзыреті шегінде шетелдермен ынтымақтастық мәселелері бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен қарым-қатынас, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеу және іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасының жасасқан халықаралық келісімдерді әзірлеуде жіне іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық мәселелері бойынша өзара қарым-қатынас шеңберіндегі құжат жобаларын және қабылданған құжаттарды қарастыру, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен, өңірлік ұйымдардың және халықаралық ұйымдармен аймақтық өзара қарым-қатынас мәселелері бойынша министрлік басшылығының шетелдік делегациялармен іскерлік кездесулерін ұйымдастыру, басқарма құзыреті шегінде заңнамалық және басқада нормативтік құқықтық актілерді қарастыруға және әзірлеуге және олар бойынша қортынды дайындауға қатысу.

59. Эксперт Управления многостороннего сотрудничества
Департамента международных финансовых отношений
категория С-5, 1 единица, № ДМФО-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Взаимодействие со структурными подразделениями министерства по вопросам сотрудничества с иностранными государствами, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции управления, участие в разработке и реализации международных соглашений, заключаемых Республикой Казахстан с иностранными государствами, региональными объединениями и международными организациями, в пределах компетенции управления, рассмотрение проектов документов и документов, принятых в рамках взаимодействия с региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, организация деловых встреч руководства министерства с иностранными делегациями по вопросам взаимодействия с иностранными государствами, региональными объединениями и международными организациями в пределах компетенции управления, участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и подготовка заключений по ним в пределах компетенции управления.

60. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Еуразиялық
интеграция басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ХҚҚД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық экономикалық қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастыр) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету, министрліктің құзыреті шегінде еуразиялық интеграция және Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру саласында Қазақстан Республикасы ынтымақтастығының негізгі бағыттарын іске асыруды үйлестіру, Басқарма құзыреті шегінде еуразиялық интеграция және Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру шеңберіндегі құжат жобаларын және қабылданған құжаттарды қарастыру, басқарма құзыреті шегінде еуразиялық интеграция шеңберінде, шетелдермен Қазақстан Республикасы жасаған халықаралық шарттарды әзірлеуге және іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде шетелдермен Қазақстан Республикасының ынтымақтастық мәселелері бойынша үкіметаралық комиссия шешімдерін әзірлеу және іске асыруға қатысу, басқарма құзыреті шегінде заңнамалық және басқада нормативтік құқықтық актілерді қарастыруға және әзірлеуге және олар бойынша қортынды дайындауға қатысу.

60. Руководитель Управления евразийской интеграции
Департамента международных финансовых отношений
категория С-3, 1 единица, № ДМФО-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или финансы или государственное и местное управление или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан,  Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, координация реализации основных направлений сотрудничества Республики Казахстан в сфере евразийской интеграции и вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию в пределах компетенции министерства, рассмотрение проектов документов и документов, принятых в рамках евразийской интеграции и вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию в пределах компетенции управления, участие в разработке и реализации международных договоров, заключаемых Республикой Казахстан в рамках евразийской интеграции с иностранными государствами в пределах компетенции управления, участие в подготовке и реализации решений межправительственных комиссий по вопросам сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами в пределах компетенции Управления, участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и подготовки заключений по ним в пределах компетенции управления.

61. Халықаралық қаржылық қатынастар департаменті Еуразиялық
интеграция басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № ХҚҚД-3-2, № ХҚҚД-3-3,
№ ХҚҚД-3-4, № ХҚҚД-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе халықаралық (экономикалық) қатынастар немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе өңіртану) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2008 жылғы 9 қаңтарда №5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы №02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде еуразиялық интеграция шеңберінде, кедендік реттеу, сыртқы және өзара сауда статистикасы, салық және салық салу, мемлекеттік сатып алу, макроэкономикалық саясат, ақпараттық технологиялар, кедендік әкелу баждарын есепке жатқызу және үйлестіру, еркін экономикалық аймақтар, кеден-тарифтік және тарифтік емес реттеу, арнайы қорғаныс, демпингке қарсы және өтемақылық шаралар, алып қоюлардың және өзге де, оның ішінде кедергілердің, кден одағы және бірыңғай экономикалық кеңістікке мүше мемлекеттердің нарығына кәсіпкерлік қызмет субъектілерінің өзара қол жетімділігіне қойылатын шектеулердің алдын ала тізімін пысықтау мәселелері бойынша, мұнай және газ, зияткерлік меншік, қаржы нарықтары мәселелері бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл, министрліктің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру мәселесі бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл, департамент құзыреті шеңберінде Еуразиялық экономикалық комиссияның отырыстарына материалдарды дайындау, департамент құзыреті шеңберінде еуразиялық интеграция және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде құжат жобаларын және қабылданған құжаттарды қарастыру, басқарма құзыреті шегінде заңнамалық және басқада нормативтік құқықтық актілерді қарастыруға және әзірлеуге және олар бойынша қортынды дайындауға қатысу.

61. Главный эксперт Управления евразийской интеграции
Департамента международных финансовых отношений
категория С-4, 4 единицы, № ДМФО-3-2,
№ ДМФО-3-3, № ДМФО-3-4, № ДМФО-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или международные (экономические) отношения или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области гуманитарных наук (международные отношения) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Взаимодействие в рамках евразийской интеграции со структурными подразделениями министерства по вопросам таможенного регулирования, статистики внешней и взаимной торговли, налогов и налогообложения, государственных закупок, макроэкономической политики, информационных технологии, зачисления и распределения ввозных таможенных пошлин, свободных экономических зон, таможенно-тарифного и нетарифного регулирования, специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер, доработки предварительного списка изъятий и иных ограничений, в том числе барьеров, взаимного доступа субъектов предпринимательской деятельности на рынок государств-членов таможенного союза и единого экономического пространства, вопросов нефти и газа, интеллектуальной собственности, финансовых рынков в пределах компетенции министерства, взаимодействие со структурными подразделениями министерства по вопросам вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию в пределах компетенции министерства, подготовка материалов к заседаниям Евразийской экономической комиссии в пределах компетенции департамента, рассмотрение проектов документов и документов, принятых в рамках евразийской интеграции и Всемирного торгового объединения в пределах компетенции департамента, участие в рассмотрении и разработке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов и подготовка заключений по ним в пределах компетенции управления.

62. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № БРӘД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы»Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық жасау, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеу бойынша, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмаларының орындалуын, сондай-ақ азаматтардың, заңды тұлғалардың өтініштерінің қаралуын ұйымдастыру, департамент құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде шетелдік тәжірибені талдау және қолдану, шет елдердің мемлекеттік органдарымен және ұйымдарымен, халықаралық және кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты, сондай-ақ департамент құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде халықаралық жобалар мен бағдарламалардың іске асырылуын ұйымдастыру, департамент бөлімшелерінің қызметін үйлестіру, атқарушылық және еңбек тәртіп талаптарын сақтау бойынша бақылау жүргізу.

62. Директор Департамента методологии бюджетных процедур
категория С-1, 1 единица, № ДМБП-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство работы департамента по разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам исполнения бюджета, бюджетного учета и отчетности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, организация исполнений поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, а также рассмотрение обращений граждан, юридических лиц, анализ и применение зарубежного опыта по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация взаимодействия и сотрудничества с государственными органами и организациями зарубежных стран, международными и профессиональными организациями, а также реализация международных проектов и программ по вопросам, входящим в компетенцию департамента, координация деятельности подразделений департамента, осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной.

63. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті директорының
орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № БРӘД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмаларының орындалуын, бюджеттік рәсімдер әдісналамалық жұмысты ұйымдастыру, департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуде ұсыныстар енгізу және қатысу, атқарушылық және еңбек тәртіп талаптарын сақтау бойынша бақылау жүргізу, кіріс және шығыс ақпараттар бойынша уақытылы құжаттарды және қорытындыларды дайындау.
64. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
әдіснамасы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, №БРӘД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Кәсіби бухгалтердің сертификаты және/немесе бухгалтерлік есеп пен аудит саласындағы халықаралық сертификаттардың біреуінің және/немесе ҚСХҚЕС бойынша сертификаттың бар болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

63. Заместитель директора Департамента методологии
бюджетных процедур категория С-2, 1 единица, № ДМБП-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы департамента по подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация методологической работы бюджетного процесса, внесение предложений и участие в разработке проектов нормативно-правовых актов, входящих в компетенцию департамента, осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной, своевременная подготовка материалов и заключений по входящей и исходящей информации.
64. Руководитель Управления методологии бухгалтерского
учета и финансовой отчетности государственных учреждений
Департамента методологии бюджетных процедур
категория С-3, 1 единица, № ДМБП-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификата профессионального бухгалтера и/или одного из международных сертификатов в области бухгалтерского учета и аудит) и/или сертификата по МСФООС.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласында нормативтік құқықтық актілердің жобасын дайындау, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, халықаралық және қазақстандық кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, құзыреті шегінде халықаралық шарттар мен келісімдер жобасын дайындау, Қазақстан Республикасы Президенті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
65. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті Мемлекеттік
мекемелердің бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
әдіснамасы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № БРӘД-1-2, № БРӘД-1-3, № БРӘД-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью управления, подготовка проектов нормативных правовых актов в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности государственных учреждений, осуществление взаимодействия с государственными органами, международными и казахстанскими профессиональными организациями по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, подготовка проектов международных договоров и соглашений в пределах компетенции, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
65. Главный эксперт Управления методологии бухгалтерского
учета и финансовой отчетности государственных учреждений
Департамента методологии бюджетных процедур категория
С-4, 3 единицы, № ДМБП-1-2, № ДМБП-1-3, № ДМБП-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері мен басқа құжаттарының жобасын әзірлеу, құзыреті шегінде халықаралық шарттар мен келісімдер жобаларын дайындауға қатысу, құзыретіне енетін бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік мәселелері бойынша бухгалтерлер мен аудиторлардың халықаралық және қазақстандық кәсіби ұйымдарымен өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік пен департамент басшылығының тапсырмаларын орындау үшін хаттар, материалдар, қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
66. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті Бюджеттiк есепке алу және есептілік әдіснамасы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № БРӘД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы»Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов и других документов по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности государственных учреждений, участие в подготовке проектов международных договоров и соглашений в пределах компетенции, осуществление взаимодействия с международными и профессиональными организациями бухгалтеров по вопросам, входящим в компетенцию, подготовка писем, материалов, заключений во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства и департамента, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
66. Руководитель Управления методологии бюджетного учета
и отчетности Департамента методологии бюджетных процедур
категория С-3, 1 единица, № ДМБП-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, бюджеттiк есепке алу мен есептілік саласында нормативтік құқықтық актілердің жобасын дайындау, бюджеттiк есепке алу мен есептілік мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, халықаралық және кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыру, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
67. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті Бюджеттiк есепке алу және есептілік әдіснамасы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № БРӘД-2-2, № БРӘД-2-3, № БРӘД-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бюджеттiк есепке алу мен есептілік мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері мен басқа құжаттарының жобасын әзірлеу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік пен департамент басшылығының тапсырмаларын орындау үшін материалдар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью управления, подготовка проектов нормативных правовых актов в области бюджетного учета и отчетности, осуществление взаимодействия с государственными органами, международными и профессиональными организациями по вопросам бюджетного учета и отчетности, подготовка материалов по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, организация семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
67. Главный эксперт Управления методологии бюджетного
учета и отчетности Департамента методологии бюджетных
процедур категория С-4, 3 единицы,
№ ДМБП-2-2, № ДМБП-2-3, № ДМБП-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов и других документов по вопросам бюджетного учета и отчетности, подготовка материалов во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства и департамента, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бюджеттiң атқарылуы мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері мен басқа құжаттарының жобасын әзірлеу, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік пен департамент басшылығының тапсырмаларын орындау үшін материалдар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
70. Республикалық мемлекеттік мүлікті билік ету және оңалту мен
банкроттық рәсімдері әдіснамасы департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № РМӘД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы», «Оңалту және банкроттық туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық ету, департамент құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері мен министрдің бұйрықтарын орындауды бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеуге басшылық ету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов и других документов по вопросам исполнения бюджета, подготовка материалов во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства и департамента, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
70. Директор Департамента методологии распоряжения
республиканским государственным имуществом и процедур
реабилитации и банкротства категория С-1, 1 единица, № ДМРИ-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном имуществе», «О реабилитации и банкротстве», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам, входящим в компетенцию департамента, руководство разработкой проектов нормативных правовых актов, обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства.

71. Республикалық мемлекеттік мүлікті билік ету және оңалту мен
банкроттық рәсімдері әдіснамасы департаменті
директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № РМӘД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы»«Оңалту және банкроттық туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өкілеттігі аясында департамент қызметін үйлестіру, департамент құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері мен Министрдің бұйрықтарын орындауды бақылау және тексеру, нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеуге жалпы басшылық ету.
72. Республикалық мемлекеттік мүлікті билік ету және оңалту мен
банкроттық рәсімдері әдіснамасы департаменті Республикалық
мемлекеттік мүлікті билік ету әдіснамасы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № РМӘД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

71. Заместитель директора Департамента методологии
распоряжения республиканским государственным имуществом
и процедур реабилитации и банкротства
категория С-2, 1 единица, № ДМРИ-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном имуществе», «О реабилитации и банкротстве», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента в рамках полномочий, контроль и проверка исполнения решений Правительства Республики Казахстан и приказов министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке проектов нормативных правовых актов.
72. Руководитель Управления методологии распоряжения
республиканским государственным имуществом Департамента
методологии распоряжения республиканским государственным
имуществом и процедур реабилитации и банкротства
категория С-3, 1 единица, № ДМРИ-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном имуществе», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Республикалық мүлікке билік ету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасын дайындау, басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, республикалық мүлікке билік ету мәселелері бойынша хаттарды, ұсыныстарды қарауды қамтамасыз ету бойынша басқарма жұмысына жалпы басшылық ету.
73. Республикалық мемлекеттік мүлікті билік ету және оңалту мен
банкроттық рәсімдері әдіснамасы департаменті Республикалық
мемлекеттік мүлікті билік ету әдіснамасы басқармасының бас
сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, №РМӘД-1-2, №РМӘД-1-3, №РМӘД-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Республикалық мүлікке билік ету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеу, басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша республикалық мүлікке билік ету мәселелері бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау; республикалық мүлікке билік ету мәселелері бойынша хаттарды, ұсыныстарды қарау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по подготовке проектов нормативных правовых актов по вопросам распоряжения республиканским имуществом, подготовке материалов и заключений по вопросам распоряжения республиканским имуществом, а также по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, обеспечению подготовки писем и рассмотрению предложений по вопросам распоряжения республиканским имуществом.
73. Главный эксперт Управления методологии распоряжения
республиканским государственным имуществом Департамента
методологии распоряжения республиканским государственным
имуществом и процедур реабилитации и банкротства
категория С-4, 3 единицы, № ДМРИ-1-2,
№ ДМРИ-1-3, № ДМРИ-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном имуществе», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам распоряжения республиканским имуществом, подготовке материалов и заключений по вопросам распоряжения республиканским имуществом, а также по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления, рассмотрение писем, предложений по вопросам распоряжения республиканским имуществом.

74. Республикалық мемлекеттік мүлікті билік ету және оңалту мен
банкроттық рәсімдері әдіснамасы департаменті Оңалту және
банкроттық рәсімдері әдіснамасы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, №РМӘД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Оңалту және банкроттық туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Банкроттық рәсімдерінің жүргізілуіне бақылау (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасын дайындау, басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметі және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, мемлекеттік активтерді басқару және (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) банкроттық рәсімдерінің жүргізілуіне бақылау мәселелері бойынша хаттарды, ұсыныстарды қарауды қамтамасыз ету басқарма жұмысына жалпы басшылық ету.

74. Руководитель Управления методологии процедур
реабилитации и банкротства Департамента методологии
распоряжения республиканским государственным имуществом
и процедур реабилитации и банкротства
категория С-3, 1 единица, № ДМРИ-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О реабилитации и банкротстве», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по подготовке проектов нормативных правовых актов по вопросам контроля за проведением процедур реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), подготовке материалов и заключений по вопросам контроля за проведением процедур реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления.

75. Республикалық мемлекеттік мүлікті билік ету және оңалту мен банкроттық рәсімдері әдіснамасы департаменті Оңалту және банкроттық рәсімдері әдіснамасы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, №РМӘД-2-2, №РМӘД-2-3, №РМӘД-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Оңалту және банкроттық туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Банкроттық рәсімдерінің жүргізілуіне бақылау (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеуге қатысу, басқарма құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, банкроттау рәсімдерінің (жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) жүргізілуін бақылау мәселелері бойынша хаттарды, ұсыныстарды қарау.
76. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті әдіснамасы департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № БЕАӘД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Бухгалтерлік есеп, аудит саласында ғылыми дәрежесінің, және (немесе) аудитордың біліктілік куәлігінің, және (немесе) кәсіби бухгалтер куәлігінің болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

75. Главный эксперт Управления методологии процедур
реабилитации и банкротства Департамента методологии
распоряжения республиканским государственным имуществом и
процедур реабилитации и банкротства категория С-4, 3
единицы, № ДМРИ-2-2, № ДМРИ-2-3, № ДМРИ-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О реабилитации и банкротстве», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам контроля за проведением процедур реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), подготовка материалов и заключений по вопросам контроля за проведением процедур реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства в пределах компетенции управления.
76. Директор Департамента методологии бухгалтерского
учета и аудита реального сектора, внутреннего контроля
категория С-1, 1 единица, № ДМБУА-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие ученой степени в области бухгалтерского учета, аудита, и (или) квалификационного свидетельства аудитора, и (или) сертификат профессионального бухгалтера.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын ұйымдастыру және жалпы басшылық жасау, нақты сектор бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет, ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобасын әзірлеу бойынша, департаменттің құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмаларының орындалуын, сондай-ақ азаматтардың, заңды тұлғалардың өтініштерін қаралуын бақылау, департамент құзыретіне енетін мәселелер жөнінде шетел тәжірибесін қолдану және талдау, мемлекеттік органдармен және шет елдер ұйымдарымен, халықаралық және кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауды, содай-ақ департамент құзыретіне енетін мәселелер жөнінде халықаралық жобалар мен бағдарламаларды жүзеге асыруды ұйымдастыру.
77. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті әдіснамасы департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № БЕАӘД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Бухгалтерлік есеп, аудит саласында ғылыми дәрежесінің, және (немесе) аудитордың біліктілік куәлігінің, және (немесе) кәсіби бухгалтер куәлігінің болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білген жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство работы департамента по разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности реального сектора, внутреннего государственного финансового контроля, контроль за исполнением поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, а также рассмотрение обращений граждан, юридических лиц, анализ и применение зарубежного опыта по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация взаимодействия и сотрудничества с государственными органами и организациями зарубежных стран, международными и профессиональными организациями, а также реализация международных проектов и программ по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
77. Заместитель директора Департамента методологии
бухгалтерского учета и аудита реального сектора,
внутреннего контроля категория С-2, 1 единица, № ДМБУА-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие ученой степени в области бухгалтерского учета, аудита, и (или) квалификационного свидетельства аудитора, и (или) сертификат профессионального бухгалтера.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет және ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері жөнінде департаменттің жұмысын ұйымдастыру, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу, мемлекеттік органдармен және шет елдер ұйымдарымен, халықаралық және кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты ұйымдастыру, департаментке түскен хат-хабарларды орындалуын қамтамасыз ету, департамент бөлімшелерінің қызметін үйлестіру, атқарушылық және еңбек тәртіп талаптарын сақтау бойынша бақылау жүргізу.
78. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті әдіснамасы департаменті Нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті әдіснамасы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № БЕАӘД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Бухгалтерлік есеп пен аудит саласындағы курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болуы керек.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Аудиторлық қызмет туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білген жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация деятельности департамента по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности и внутреннего государственного финансового контроля, участие в разработке проектов нормативных правовых актов, касающихся деятельности уполномоченного органа по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности, организация взаимодействия и сотрудничества с государственными органами и организациями зарубежных стран, международными и профессиональными организациями, обеспечение исполнения поступившей в департамент корреспонденции, осуществление контроля за исполнительской и трудовой дисциплиной, координация деятельности подразделений департамента.
78. Руководитель Управления методологии бухгалтерского
учета и аудита реального сектора Департамента
методологии бухгалтерского учета и аудита реального
сектора, внутреннего контроля
категория С-3, 1 единица, № ДМБУА-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах в области бухгалтерского учета и аудита.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, шаруашылық субъектілерінің бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындау, бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, халықаралық және қазақстандық кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, халықаралық шарттар мен келісімдер жобасын дайындау, Консультативті орган мәжілістеріне дайындық жұмыстарын жүргізу, Консультативтік орган ұсыныстарын қарау және олар бойынша қорытындылар дайындау, Қазақстан Республикасы Президентініңі, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
79. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті
әдіснамасы департаменті Нақты сектор бухгалтерлік есебі мен
аудиті әдіснамасы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № БЕАӘД-1-2, № БЕАӘД-1-3,
№ БЕАӘД-1-4, № БЕАӘД-1-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью управления, подготовка проектов нормативных правовых актов в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности хозяйствующих субъектов, в области аудиторской деятельности, осуществление взаимодействия с государственными органами, международными и казахстанскими профессиональными организациями по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности, организация проведения заседаний Консультативного органа, рассмотрение предложений консультативного органа и подготовка заключений по ним, подготовка проектов международных договоров и соглашений, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
79. Главный эксперт Управления методологии бухгалтерского
учета и аудита реального сектора Департамента
методологии бухгалтерского учета и аудита реального
сектора, внутреннего контроля категория С-4, 4 единицы,
№ ДМБУА-1-2, № ДМБУА-1-3, № ДМБУА-1-4, № ДМБУА-1-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Шаруашылық субъектілерінің бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептіліктің және аудиторлық қызмет мәселелері бойынша заңнамалық нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу, халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларын дайындауға қатысу, құзыретіне енетін мәселелер бойынша бухгалтерлер мен аудиторлардың халықаралық және кәсіби ұйымдарымен өзара іс-қимылдарды жүзеге асыру, консультативтік орган ұсыныстарын қарау және олар бойынша қорытындылар дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік пен департамент басшылығының тапсырмаларын орындау үшін хаттар, материалдар, қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер жөнінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету, баяндамаларды, сөйлейтін сөздерді, мақалаларды дайындау.
80. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті
әдіснамасы департаменті Нақты сектор бухгалтерлік есебі мен
аудиті әдіснамасы басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 2 бірлік, № БЕАӘД-1-6, № БЕАӘД-1-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов и других документов по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности хозяйствующих субъектов, аудиторской деятельности, участие в подготовке проектов международных договоров и соглашений, осуществление взаимодействия с международными и профессиональными организациями бухгалтеров и аудиторов по вопросам, входящим в компетенцию, рассмотрение предложений консультативного органа и подготовка заключений по ним, подготовка писем, материалов, заключений во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства и департамента, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка докладов, выступлений, статей.
80. Эксперт Управления методологии бухгалтерского учета
и аудита реального сектора Департамента методологии
бухгалтерского учета и аудита реального сектора,
внутреннего контроля категория С-5, 2 единицы,
№ ДМБУА-1-6, № ДМБУА-1-7
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Шаруашылық субъектілерінің бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет мәселелері бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын әзірлеу, халықаралық шарттар мен келісімдердің жобаларын дайындауға қатысу, құзыретіне енетін мәселелер бойынша бухгалтерлер мен аудиторлардың халықаралық және кәсіби ұйымдарымен өзара іс-қимылды іске асыру, консультативтік орган ұсыныстарын қарау және олар бойынша қорытындылар дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік басшылығы мен департаменттің тапсырмаларын орындау үшін хаттар, материалдар, қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер жөнінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету, баяндамалар, сөздер, мақалалар дайындау.
81. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті
әдіснамасы департаменті Ішкі бақылау әдіснамасы басқармасының
басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № БЕАӘД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білген жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов законодательных, нормативных правовых и иных актов по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности хозяйствующих субъектов, аудиторской деятельности, участие в подготовке проектов международных договоров и соглашений, участие в рассмотрении предложений Консультативного органа о разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской деятельности, подготовка писем, материалов, заключений во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства и департамента в пределах компетенции, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка докладов, выступлений, статей.
81. Руководитель Управления методологии внутреннего
контроля Департамента методологии бухгалтерского учета
и аудита реального сектора, внутреннего контроля
категория С-3, 1 единица, № ДМБУА-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау саласында нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындау, ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, халықаралық және қазақстандық кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.
82. Ішкі бақылау, нақты сектор бухгалтерлік есебі мен аудиті
әдіснамасы департаменті Ішкі бақылау әдіснамасы басқармасының
бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № БЕАӘД -2-2, № БЕАӘД -2-3, № БЕАӘД -2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау саласында нормативтік құқықтық актілер жобаларын дайындау, мемлекеттік қаржылық бақылау мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, халықаралық және қазақстандық кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республиккасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау, құзыреті шегінде семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар ұйымдастыруға қатысу, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, ұсыныстарын, өтініштерін және арыздарын қарауды қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и руководство деятельностью управления, подготовка проектов нормативных правовых актов в области внутреннего государственного финансового контроля, осуществление взаимодействия с государственными органами, международными и казахстанскими профессиональными организациями по вопросам внутреннего государственного финансового контроля, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.
82. Главный эксперт Управления методологии внутреннего
контроля Департамента методологии бухгалтерского учета
и аудита реального сектора, внутреннего контроля
категория С-4, 3 единицы, № ДМБУА-2-2, № ДМБУА-2-3, № ДМБУА-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов и других документов по вопросам внутреннего государственного финансового контроля, осуществление взаимодействия с международными и профессиональными организациями бухгалтеров и аудиторов по вопросам, входящим в компетенцию, подготовка писем, материалов, заключений во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства и департамента, участие в организации семинаров, круглых столов и конференций в пределах компетенции, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления, подготовка докладов, выступлений, статей.

83. Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № МСӘД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, ағылшын тілін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, департаменттің құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметі шешімдерінің және Министр бұйрықтарының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу бойынша жалпы басшылық ету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындауды қамтамасыз ету.
84. Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаменті
директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № МСӘД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

83. Директор Департамента методологии
государственных закупок
категория С-1, 1 единица, № ДМГЗ-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права (юриспруденция или международное право) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание английского языка.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, осуществление контроля и проверки исполнения решений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам, входящим в компетенцию департамента, общее руководство по разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок, обеспечение подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства.
84. Заместитель директора Департамента методологии
государственных закупок категория С-2, 1 единица, № ДМГЗ-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права (юриспруденция или международное право) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Өкілеттігі шеңберінде департамент қызметін үйлестіру, департаменттің құзыретіне енетін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметі шешімдерінің және Министр бұйрықтарының орындалуын бақылауды және тексеруді жүзеге асыру, мемлекеттік сатып алу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және әзірлеу бойынша басшылық ету, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау және дайындауды қамтамасыз ету, департаменттің құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарына жалпы басшылық жасау, сондай-ақ баяндамалар, сөйленетін сөздер, мақалалар дайындау.
85. Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаменті Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № МСӘД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану)
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности департамента в рамках полномочий, осуществление контроля и проверки исполнения решений Правительства Республики Казахстан и приказов министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, разработка и руководство по разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок, обеспечение подготовки и подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц, а также подготовка докладов, выступлений, статей по вопросам, входящим в компетенцию департамента.
85. Руководитель Управления методологии государственных
закупок Департамента методологии государственных закупок
категория С-3, 1 единица, № ДМГЗ-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права (юриспруденция или международное право) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау, мемлекеттік сатып алу саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау және дайындауды қамтамасыз ету, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу туралы ұсыныстарды қарау және олар бойынша қорытындылар дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарына жалпы басшылық жасау, сондай-ақ баяндамалар, сөйленетін сөздер, мақалалар дайындау.
86. Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаменті
Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № МСӘД-1-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің және басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу, мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу туралы ұсыныстарды қарау және олар бойынша қорытындылар дайындау, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша хаттар, материалдар, қорытындылар дайындау, басқарманың құзіретіне енетін мәселелер жөніндегі жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, өтініштері мен шағымдарын қарау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, обеспечение подготовки и подготовка проектов нормативных правовых актов в области государственных закупок, рассмотрения предложений о разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок и подготовке заключений по ним, подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечения рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц, а также подготовка докладов, выступлений, статей по вопросам, входящим в компетенцию управления.
86. Главный эксперт Управления методологии
государственных закупок Департамента методологии
государственных закупок категория С-4, 1 единица, № ДМГЗ-1-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права (юриспруденция или международное право) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка проектов нормативных правовых актов и других документов по вопросам государственных закупок, рассмотрение предложений о разработке проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок и подготовка заключений по ним, подготовка писем, материалов, заключений во исполнение поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства министерства, рассмотрение писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц по вопросам, входящим в компетенцию управления.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың: мемлекеттік сатып алу бойынша есептілік, мемлекеттік сатып алуда қазақстандық қамтуды мониторингілеу мен дамытуды жүзеге асыру мәселелері, мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімімен бірге қазақстандық қамту көлемі туралы есептілікте қамтылған ақпаратты салыстыру, қазақстандық қамту бойынша тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер номенклатурасын талдау халықаралық ынтымақтастық саласындағы, ақпараттық жүйені пайдалану арқылы мемлекеттік сатып алуды енгізу мәселелері, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, басқарманың құзыретіне енетін мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғалардың хаттарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарына жалпы басшылық жасау, сондай-ақ семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар, таныстырылымдар ұйымдастыру, баяндамалар, сөз сөйлеулер, мақалалар дайындау.
89. Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаменті
Мемлекеттік сатып алуды үйлестіру басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № МСӘД-2-2, № МСӘД-2-3,
№ МСӘД-2-4, № МСӘД-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления по вопросам международного сотрудничества в области государственных закупок, внедрение государственных закупок с использованием информационных систем, составления отчетности по государственным закупкам посредством веб-портала государственных закупок, осуществления мониторинга и развития казахстанского содержания в государственных закупках, сопоставления информации, содержащейся в отчетности об объемах казахстанского содержания с реестром договоров о государственных закупках, проведения анализа номенклатуры товаров, работ, услуг по казахстанскому содержанию, подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц, подготовка докладов, выступлений, статей, организация семинаров круглых столов, конференций, презентаций по вопросам, входящим в компетенцию управления.
89. Главный эксперт Управления координации
государственных закупок Департамента методологии
государственных закупок категория С-4, 4 единицы,
№ ДМГЗ-2-2, № ДМГЗ-2-3, № ДМГЗ-2-4, № ДМГЗ-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права (юриспруденция или международное право) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті әзірлеу, мемлекеттік сатып алу саласында халықаралық ынтымақтастық саласындағы жұмыс, ақпараттық жүйені пайдалану арқылы мемлекеттік сатып алуды енгізу, мемлекеттік сатып алу бойынша мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы есептілікті құру, мемлекеттік сатып алуда қазақстандық қамтуды мониторингілеу және дамытуды жүзеге асыру. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімімен бірге қазақстандық қамту көлемі туралы есептілікте қамтылған ақпаратты салыстыру, қазақстандық қамту бойынша тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер номенклатурасын талдау Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды дайындау, басқарманың құзіретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың хаттарын, өтініштері мен шағымдарын қарауды қамтамасыз ету, сондай-ақ семинарлар, дөңгелек үстелдер, конференциялар, таныстырылымдар ұйымдастыру, баяндамалар, сөз сөйлеулер, мақалалар дайындау.
90. Заң қызметі департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № ЗҚД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету және қызметін үйлестіру, нормативтік құқықтық актілердің және заң сипаттағы басқа да құжаттардың жобаларына құқықтық сараптама жүргізу, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу және әзірлеу, қаржы органдарының қызметін құқықтық қамтамасыз ету, халықаралық, шаруашылық шарттарды сараптау, талап ету жұмысын жүргізу, сотта және басқа да мемлекеттік органдарда министрліктің мүддесін білдіру, жұмыс топтары мен комиссияларға қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы в сфере международного сотрудничества в области государственных закупок, внедрение государственных закупок с использованием информационных систем, составление отчетности по государственным закупкам посредством веб-портала государственных закупок, осуществление мониторинга развития казахстанского содержания в государственных закупках, сопоставление информации, содержащейся в отчетности об объемах казахстанского содержания с реестром договоров о государственных закупках, проведение анализа номенклатуры товаров, работ, услуг, в том числе по казахстанскому содержанию, подготовка материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, обеспечение рассмотрения писем, предложений, заявлений и жалоб юридических и физических лиц, подготовка докладов, выступлений, статей, организация семинаров круглых столов, конференций, презентаций по вопросам, входящим в компетенцию управления.
90. Директор Департамента юридической службы
категория С-1, 1 единица, № ДЮС-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое;
в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Регламента Правительства Республики Казахстан, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой и координация деятельности департамента, анализ и проведение правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов и других документов юридического характера, участие в разработке и разработка проектов нормативных правовых актов, правовое обеспечение деятельности финансовых органов, экспертиза международных, хозяйственных договоров, проведение исковой работы, представление интересов министерства в суде и в других государственных органах, участие в рабочих группах и комиссиях.

91. Заң қызметі департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты, 2 бірлік, № ЗҚД-02, № ЗҚД-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, нормативтік құқықтық актілердің жобаларына құқықтық сараптама және талдама жүргізу, қаржы органдарының қызметін құқықтық қамтамасыз ету, халықаралық, шаруашылық шарттарын сараптау, талап ету жұмысын жүргізу және сотта және басқа да мемлекеттік органдарда министрліктің мүддесін білдіру, жұмыс топтары мен комиссияларға қатысу, министрліктің, оның ведомстволары мен олардың аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету саласындағы мәселелерді қарау.
92. Заң қызметі департаменті Қаржылық заңнама
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ЗҚД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

91. Заместитель директора Департамента юридической службы
категория С-2, 2 единицы, № ДЮС-02, № ДЮС-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое;
в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Регламента Правительства Республики Казахстан, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности департамента, анализ и проведение правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, правовое обеспечение деятельности финансовых органов, экспертиза международных, хозяйственных договоров, проведение исковой работы и представление интересов министерства в судах и в других государственных органах, участие в рабочих группах и комиссиях, рассмотрение вопросов в сфере обеспечения деятельности министерства, его ведомств и их территориальных подразделений.
92. Руководитель Управления финансового законодательства
Департамента юридической службы
категория С-3, 1 единица, № ДЮС-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое;
в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Регламента Правительства Республики Казахстан, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету және ұйымдастыру, Министрліктің құзыретіне қатысты қызмет саласындағы әдіснаманы үйлестіру, министрліктің құзыретіне кіретін мәселелері бойынша заңнаманы талдау және жүйелеу, қаржылық қатынастардың әдіснамасы бойынша министрліктің, оның құрылымдық бөлімшелер қызметкерлеріне консультациялар беру.
93. Заң қызметі департаменті Қаржылық заңнама
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № ЗҚД-1-2, № ЗҚД-1-3, № ЗҚД-1-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің әдіснамалық жұмысын үйлестіру, заңнамалық және басқа нормативтік құқықтық актілерді жүйелі есепке алу мен кодификациялау, заңға бағынысты нормативтік құқықтық актілердің мониторингін жүргізу, жұмыс топтарына қатысу.
94. Заң қызметі департаменті Нормативтік құқықтық актілердіқұқықтық сараптау басқармасының басшысы

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы управления, координация методологии в сфере деятельности, отнесенной к компетенции министерства, анализ и систематизация законодательства по вопросам, входящим в компетенцию министерства, консультации работников министерства, его структурных подразделений по вопросам методологии финансовых отношений.
93. Главный эксперт Управления финансового
законодательства Департамента юридической службы
категория С-4, 3 единицы, № ДЮС-1-2, № ДЮС-1-3, № ДЮС-1-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое;
в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Регламента Правительства Республики Казахстан, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация методологической работы структурных подразделений министерства, систематизированный учет и кодификация законодательных и других нормативных правовых актов, проведение мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, участие в рабочих группах.
94. Руководитель Управления правовой экспертизы
нормативных правовых актов Департамента юридической службы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қаржы органдарының қызметін құқықтық қамтамасыз ету, министрлік жасасатын шаруашылық шарттарға, кредит шарттары мен басқа да келісімдерге құқықтық сараптама жүргізу, құқықтық жалпыға білім беруді ұйымдастыру, кадр мәселелері жөніндегі бұйрықтарды қарауды қоспағанда, министрліктің, оның ведомстволары мен олардың аумақтық бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету саласындағы мәселелерді қарау.
99. Заң қызметі департаменті Талап ету жұмыстары басқармасының
басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ЗҚД-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету, соттарда және басқа да мемлекеттік органдарда талап қою жұмыстарын жүзеге асыру және министрліктің, мемлекеттің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүдделерін білдіру, іс жүргізу құжаттарын дайындау, сот шешімі бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жобаларын дайындау, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу үшін сот шешімі бойынша қорытындылар дайындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Правовое обеспечение деятельности финансовых органов, проведение правовой экспертизы хозяйственных договоров, кредитных договоров и иных соглашений, заключаемых министерством, организация правового всеобуча, рассмотрение вопросов в сфере обеспечения деятельности министерства, его ведомств и их территориальных подразделений за исключением рассмотрения приказов по кадровым вопросам.
99. Руководитель Управления исковой работы Департамента
юридической службы категория С-3, 1 единица, № ДЮС-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое;
в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Регламента Правительства Республики Казахстан, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления, осуществление исковой работы и представление интересов министерства, государства и Правительства Республики Казахстан в судах и других государственных органах, подготовка процессуальных документов, подготовка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан по решению судов, подготовка заключений по решениям судов для внесения изменений и дополнений в планы финансирования по обязательствам и платежам.

100. Заң қызметі департаменті Талап ету жұмыстары
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № ЗҚД-4-2, № ЗҚД-4-3, № ЗҚД-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік;
құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентін білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Соттарда және басқа да мемлекеттік органдарда министрліктің, мемлекеттің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүдделерін білдіру, іс жүргізу құжаттарын дайындау, сот шешімі бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жобаларын дайындау, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу үшін сот шешімі бойынша қорытындылар дайындау.
101. Қаржы-қаражатты ішкі әкімшілендіру департаментінің
директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, №ІӘД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

100. Главный эксперт Управления исковой работы
Департамента юридической службы категория С-4, 3 единицы,
№ ДЮС-4-2, № ДЮС-4-3, № ДЮС-4-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое;
в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Регламента Правительства Республики Казахстан, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Представление интересов министерства, государства и Правительства Республики Казахстан в судах и других государственных органах, подготовка процессуальных документов, подготовка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан по решению судов, подготовка заключений по решению судов для внесения изменений и дополнений в планы финансирования по обязательствам и платежам.
101. Директор Департамента внутреннего администрирования
финансов категория С-1, 1 единица, № ДВА-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық, министрліктің бюджетін атқарлыуын жоспарлау, атқару және бақылау жұмыстарды ұйымдастыру, министрлік аппаратының қызметін қамтамасыз етуге бағытталған іс-шаралар кешенін ұйымдастыру, нормативтік құқықтық актілер мен Қазақстан Республикасы Президенттің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын орындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру.
102. Қаржы-қаражатты ішкі әкімшілендіру департаменті
директорының орынбасары
С-2 санаты, 2 бірлік, № ІӘД-02, № ІӘД-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бюджетін атқарлыуын жоспарлау, атқару және бақылау, министрлік аппаратының қызметін қамтамасыз етуге бағытталған іс-шаралар кешенін ұйымдастыру, нормативтік құқықтық актілер мен Қазақстан Республикасы Президенттің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын орындау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента, организацией работ по планированию, исполнению и контролю за исполнением бюджета министерства, организация комплекса мероприятий, направленных на обеспечение деятельности аппарата министерства, организация работы по исполнению нормативных правовых актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.
102. Заместитель директора Департамента внутреннего
администрирования финансов категория С–2, 2 единицы,
№ ДВА-02, № ДВА-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение)или в области права или в области технических наук и технологий.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство организацией работы структурных подразделений департамента по планированию, исполнению и контролю за исполнением бюджета министерства, организация комплекса мероприятий, направленных на обеспечение деятельности аппарата министерства, организация работы по исполнению нормативных правовых актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.

103. Қаржы-қаражатты ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік органның бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау
және атқару басқармасы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ІӘД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрлік бюджетінің атқарлыуын жоспарлау, атқару, бақылау және мемлекеттік органның бюджеттік бағдарламаларын бағалау бойынша жұмысын қамтамасыз ету мақсатында басқарманың жұмысына жалпы басшылық.
104. Қаржы-қаражатты ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік органның бюджеттік бағдарламаларын жоспарлау және
атқару басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № ІӘД-1-2, № ІӘД-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

103. Руководитель Управления планирования и исполнения
бюджетных программ государственного органа Департамента
внутреннего администрирования финансов
категория С-3, 1 единица, № ДВА-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления в целях обеспечения работ по планированию, исполнению, контролю за исполнением бюджета министерства и оценки бюджетных программ государственного органа.
104. Главный эксперт Управления планирования и исполнения
бюджетных программ государственного органа Департамента
внутреннего администрирования финансов
категория С-4, 2 единицы, № ДВА-1-2, № ДВА-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес бухгалтерлік есепті енгізу, министрлікке есепті дайындау бойынша жұмысты жүзеге асыру.
107. Қаржы-қаражатты ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ІӘД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бюджетін атқару және мемлекеттік органың қызметін сапалы және уақтылы қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру бөлігінде басқарма жұмысына жалпы басшылық.
108. Қаржы-қаражатты ішкі әкімшілендіру департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшысы

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление работ по ведению бухгалтерского учета, составлению отчетности в министерстве в соответствии с требованиями бюджетного законодательства.
107. Руководитель Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования финансов
категория С-3, 1 единица, № ДВА-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления в части организации работ по осуществлению государственных закупок в целях исполнения бюджета министерства и качественного и своевременного обеспечения деятельности государственного органа.
108. Главный эксперт Управления государственных закупок
Департамента внутреннего администрирования финансов

С-4 санаты, 2 бірлік, № ІӘД -3-2, № ІӘД -3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің бюджетін атқару және мемлекеттік органның қызметін сапалы және уақтылы қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
109. Ақпараттық технологиялар департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, №АТД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
техникалық немесе математикалық немесе экономикалық;
техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Жобаларды басқару, бизнес-процестерді моделдеу, ақпараттық технологияларды экономикалық талдау және бюджеттеу, ақпараттық жүйелердің талдамалы технологиялары жөніндегі курстарды өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Ақпараттандыру туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-4, 2 единицы, № ДВА-3-2, № ДВА-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работ по осуществлению государственных закупок в целях исполнения бюджета министерства и качественного и своевременного обеспечения деятельности государственного органа.
109. Директор Департамента информационных технологий
категория С-1, 1 единица, № ДИТ-01
Критерии
Требования
Образование
Высшее:
техническое или математическое или экономическое;
в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов по управлению проектами, моделированию бизнес-процессов, экономическому анализу и бюджетированию информационных технологий, аналитическим технологиям информационных систем.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об информатизации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ақпараттық жүйелерді құру, дамыту және жетілдіру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, құрылып жатқан ақпараттық жүйелердің министрліктің міндеттері мен мақсаттарына, сондай-ақ оларға бизнес-процестерді автоматтандыру жөнінде қойылатын техникалық талаптарға сәйкестілігін талдау, басқа мемлекеттік органдарда және ұйымдарда ақпараттық жүйені құру жобаларына министрліктің қатысуы және оның мүддесін білдіру, құзыреті шегінде министрлік қызметінің саласын қозғайтын, оның ішінде ақпараттық жүйелер саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды әзірлеуге қатысу, бірыңғай ақпараттық кеңістікті қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды және министрлікте ақпараттық жүйелерді құру және енгізу процестерін үйлестіру, ақпараттық жүйелердің инфрақұрылымын дамыту бөлігінде бюджеттің атқарылуы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу, мемлекеттік ақпараттық ресурстарды ұтымды және тиімді пайдалануды басқару және бақылау, министрлік қызметінің саласы шеңберінде мемлекеттік ақпараттық жүйелерді әзірлеуге, енгізуге және пайдалануға қатысу.
110. Ақпараттық технологиялар департаменті директорының
орынбасары
С-2 санаты, 2 бірлік, № АТД-02, № АТД-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
техникалық немесе математикалық немесе экономикалық;
техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Жобаларды басқару, бизнес-процестерді моделдеу, ақпараттық технологияларды экономикалық талдау және бюджеттеу, ақпараттық жүйелердің талдамалы технологиялары жөніндегі курстарды өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Ақпараттандыру туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация работ по созданию, развитию и совершенствованию информационных систем, анализ соответствия создаваемых информационных систем целям и задачам министерства, а также предъявляемым к ним техническим требованиям по автоматизации бизнес-процессов, участие и представление интересов министерства в проектах построения информационных систем в других государственных органах и организациях, участие в пределах компетенции в разработке нормативных правовых актов и организационно-распорядительных документов, затрагивающих сферы деятельности министерства, в том числе в области информационных систем, координация работ по формированию единого информационного пространства и процессов создания и внедрения информационных систем в министерстве, участие в формировании и реализации государственной политики в области исполнения бюджета и государственного планирования в части развития инфраструктуры информационных систем, управление и контроль за рациональным и эффективным использованием государственных информационных ресурсов, участие в разработке, внедрении и эксплуатации государственных информационных систем в рамках сферы деятельности министерства.
110. Заместитель директора Департамента информационных
технологий категория С-2, 2 единицы, № ДИТ-02, № ДИТ-03
Критерии
Требования
Образование
Высшее:
техническое или математическое или экономическое;
в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов по управлению проектами, моделированию бизнес-процессов, экономическому анализу и бюджетированию информационных технологий, аналитическим технологиям информационных систем.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об информатизации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және үйлестіру, министрлік қызметінің саласын қозғайтын ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды, сондай-ақ басқарманың құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды және олардың ұсынымдарын, нормаларын, ережелерін және регламенттерін әзірлеуге қатысу, министрлік орталық аппаратының құрылымдық бөлімшелерінде олардың сақталуын бақылау, министрлік орталық аппараты инфраққұрылымының қажеттілігі үшін технологиялық шешімдерді талдау, аппараттық-бағдарламалық құралдарды іріктеуге, талдауға, енгізуге қатысу, министрлік орталық аппаратында іске асырылатын ІТ-жобаларының техникалық құжаттамаларын дайындауына қатысу, министрлік орталық аппаратының ақпараттық-телекоммуникациялық инфрақұрылымын қамтамасыз ету жөніндегі техникалық құжаттаманы дайындау, басқарманың құзыреті шеңберінде техникалық сараптаманы өткізуге қатысу, ақпараттық-телекоммуникациялық инфрақұрылымды қамтамасыз ету жөніндегі жобаларды басқару.
112. Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық-телекоммуникациялық инфрақұрылымды қамтамасыз
етуді ұйымдастыру басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № АТД-1-2, № АТД-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
техникалық немесе математикалық немесе экономикалық;
техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Ақпараттандыру туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы управления, участие в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих сферы деятельности министерства, а также нормативных правовых актов, методических материалов и их рекомендаций, норм, правил и регламентов, входящих в компетенцию управления, контроль за их соблюдением в структурных подразделениях центрального аппарата министерства, анализ технологических решений для нужд инфраструктуры центрального аппарата министерства, участие в выборе, анализе, внедрении аппаратно-программных средств, участие в подготовке технической документации IT-проектов, реализуемых в центральном аппарате министерства, подготовка технической документации по обеспечению информационно-телекоммуникационной инфраструктуры, участие в проведении технической экспертизы в рамках компетенции управления, управление проектами по обеспечению информационно-телекоммуникационной инфраструктуры.
112. Главный эксперт Управления организации обеспечения
информационно-телекоммуникационной инфраструктуры
Департамента информационных технологий
категория С-4, 2 единицы, № ДИТ-1-2, № ДИТ-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
техническое или математическое или экономическое;
в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об информатизации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысының ағымдағы және перспективалық жоспарларын әзірлеуге қатысу, министрлік қызметінің саласын қозғайтын ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды, сондай-ақ басқарманың құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды және олардың ұсынымдарын, нормаларын, ережелерін және регламенттерін әзірлеуге қатысу, министрліктің орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінде олардың сақталуын бақылау, министрлік орталық аппараты инфраққұрылымының қажеттілігі үшін технологиялық шешімдерді мониторингтеу және талдау, аппараттық-бағдарламалық құралдарды іріктеуге, талдауға, енгізуге қатысу, министрлікте іске асырылатын ІТ-жобаларының техникалық құжаттамаларын дайындау, министрлік орталық аппараты бағдарламалық-аппараттық құралдарға техникалық және жүйелік қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды талдау және үйлестіру, министрлік орталық аппараты ақпараттық жүйелерінің инфрақұрылымын жетілдіру қажеттілігін анықтау, ақпараттандыру бойынша іс-шараларды іске асыру үшін министрлік орталық аппараты сатып алатын тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігін әзірлеу, басқарманың құзыреті шеңберінде техникалық сараптама өткізуге қатысу.
113. Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық технологияларды дамыту басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № АТД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
техникалық немесе математикалық немесе экономикалық;
техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Жобаларды басқару, бизнес процестерді моделдеу, ақпараттық жүйелердің талдамалы технологиялары жөніндегі курстарды өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Ақпараттандыру туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке текущих и перспективных планов работы управления, участие в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих сферы деятельности министерства, а также нормативных правовых актов, методических материалов и их рекомендаций, норм, правил и регламентов, входящих в компетенцию управления, контроль за их соблюдением в структурных подразделениях центрального аппарата министерства, мониторинг и анализ технологических решений для нужд инфраструктуры центрального аппарата министерства, участие в выборе, анализе, внедрении аппаратно-программных средств, подготовка технической документации IT-проектов, реализуемых в министерстве, анализ и координация работ по техническому и системному обслуживанию программно-аппаратных средств в центральном аппарате министерства, выявление потребностей в совершенствовании инфраструктуры информационных систем центрального аппарата министерства, разработка технических спецификаций товаров, работ и услуг, планируемых к приобретению центральным аппаратом министерства для реализации мероприятий по информатизации, участие в проведении технической экспертизы в рамках компетенции управления.
113. Руководитель Управления развития информационных
технологий Департамента информационных технологий
категория С-3, 1 единица, № ДИТ-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
техническое или математическое или экономическое;
в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов по управлению проектами, по моделированию бизнес-процессов, аналитическим технологиям информационных систем.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об информатизации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру, жоспарлау және үйлестіру, министрлік қызметінің саласын қозғайтын ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды, сондай-ақ басқарманың құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды және олардың ұсынымдарын, нормаларын, ережелерін және регламенттерін әзірлеуге қатысу, министрліктің орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінде олардың сақталуын бақылау, орталық аппаратта жасалып жатқан ақпараттық жүйелердің министрліктің мақсаттары мен міндеттеріне, сондай-ақ оларға бизнес-процестерді автоматтандыру жөнінде қойылатын техникалық талаптарға сәйкестілігін талдау, министрлік орталық аппараты инфраққұрылымының қажеттілігі үшін технологиялық шешімдерді талдау, IT-шешімдерді іріктеуге, талдауға, енгізуге қатысу, министрлік орталық аппаратының ақпараттық-телекоммуникациялық инфрақұрылымын қамтамасыз ету жөніндегі техникалық құжаттаманы дайындау, басқарманың құзыреті шеңберінде техникалық сараптаманы өткізуге қатысу, ақпараттық технологияларды дамыту жөніндегі жобаларды басқару.
114. Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық технологияларды дамыту басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 3 бірлік, № АТД-2-2, № АТД-2-3, № АТД-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Высшее:
техникалық немесе математикалық немесе экономикалық;
техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Жобаларды басқару, бизнес процестерді моделдеу, ақпараттық жүйелердің талдамалы технологиялары жөніндегі курстарды өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Ақпараттандыру туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы управления, участие в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих сферы деятельности министерства, а также нормативных правовых актов, методических материалов и их рекомендаций, норм, правил и регламентов, входящих в компетенцию управления, контроль за их соблюдением в структурных подразделениях центрального аппарата министерства, анализ соответствия создаваемых в центральном аппарате информационных систем целям и задачам министерства, а также предъявляемым к ним техническим требованиям по автоматизации бизнес-процессов, анализ технологических решений для нужд инфраструктуры центрального аппарата министерства, участие в выборе, анализе, внедрении IT-решений, подготовка технической документации по обеспечению информационно-телекоммуникационной инфраструктуры, участие в проведении технической экспертизы в рамках компетенции управления, управление проектами по развитию информационных технологий.
114. Главный эксперт Управления развития информационных
технологий Департамента информационных технологий
категория С-4, 3 единицы, № ДИТ-2-2, № ДИТ-2-3, № ДИТ-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
техническое или математическое или экономическое;
в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов по управлению проектами, по моделированию бизнес-процессов, аналитическим технологиям информационных систем.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об информатизации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмыстарын ұйымдастыру, жоспарлау және үйлестіру, ақпараттық жүйелер қауіпсіздігінің мониторингі, құрылатын ақпараттық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін талдау және бақылау, басқарманың құзыреті шегінде қаржылық ақпараттық жүйелерді құру жобаларында қатысу, басқарманың құзыреті шегінде министрліктің ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша ұйымдастырушылық - өкімдік құжаттар мен нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды, ұсыныстарды, ережелер мен регламенттерді әзірлеуге қатысу, олардың министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде сақталуын бақылау, министрлік пен оның ведомстволарының іске асыратын IT-жобаларының ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтау бөлігінде техникалық құжаттар дайындауға қатысу, министрліктің ақпараттық ресурстарын қорғау құралдарын сатып алу шығыстарын жоспарлау, бюджеттің атқарылуы саласындағы қаржылық ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруда қатысу, ақпараттық жүйелердің кауіпсіздігі мәселелерін үйлестіру, өз құзыреті шегінде ақпараттандыру саласында түсіндірулерді жүзеге асыру және түсініктемелер беру.
116. Ақпараттық технологиялар департаменті
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ұйымдастыру
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № АТД-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
техникалық немесе математикалық немесе экономикалық;
техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану).
Жобаларды басқару, бизнес процестерді моделдеу, ақпараттық жүйелердің талдамалы технологиялары жөніндегі курстарды өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Ақпараттандыру туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация, планирование и координация работы управления, мониторинг безопасности информационных систем, анализ и контроль соответствия создаваемых информационных систем требованиям информационной безопасности, участие в пределах компетенции управления в проектах построения информационных систем, участие в пределах компетенции управления в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих вопросы информационной безопасности министерства, а также нормативных правовых актов, методических материалов, рекомендаций, инструкций, правил и регламентов, входящих в компетенцию управления, контроль за их соблюдением в структурных подразделениях министерства, участие в подготовке технической документации в части соблюдения требований информационной безопасности, реализуемых министерством и его ведомствами IT-проектов, планирование расходов на приобретение средств защиты информационных ресурсов министерства, участие в формировании и реализации государственной политики в области исполнения бюджета в части обеспечения безопасности информационных систем, координация вопросов безопасности информационных ресурсов, осуществление в пределах своей компетенции разъяснений и предоставлений комментариев в сфере информатизации.
116. Главный эксперт Управления организации обеспечения
информационной безопасности Департамента информационных
технологий категория С-4, 1 единица, № ДИТ-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
техническое или математическое или экономическое;
в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика) или в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов по управлению проектами, по моделированию бизнес-процессов, аналитическим технологиям информационных систем.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об информатизации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың құзыреті шегінде ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарлары мен басқа да құжаттарды әзірлеуде қатысу, министрліктің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелерін қозғайтын ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттарды, сондай-ақ басқарманың құзыретіне кіретін нормативтік құқықтық актілерді, әдістемелік материалдарды, ұсынымдарды, нұсқаулықтарды, ережелер мен регламенттерді әзірлеуде қатысу, министрліктің орталық аппараты құрылымдық бөлімшелерінде олардың сақталуын бақылау, құрылатын ақпараттық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін талдау және бақылау, ақпараттық қауіпсіздік бойынша заманауи технологиялар нарығын талдау, министрліктің орталық аппараты ақпараттық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздік мониторингі, корпоративтік есептеу желісін қорғаудың тиімді құралдарын таңдауда және енгізуді талдауда қатысу, министрліктің орталық аппараты ақпараттық жүйелердің қауіпсіздік мәселелері жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, министрліктің IT-жобаларының техникалық құжаттамаларын дайындауға қатысу, министрліктің сатып алатын жұмыстары мен байланыс қызметтері бойынша техникалық ерекшеліктер дайындау, басқарманың құзыреті шегінде жұмыс топтарының жұмысында және техникалық сараптама жүргізуде қатысу, шарттарды сүйемелдеу, министрліктің сатып алатын тауарлары, жұмыстары мен байланыс қызметтері бойынша техникалық ерекшеліктер дайындау, министрліктің сатып алатын корпоративтік есептеу желісін қорғау құралдарын лицензияланған техникалық қолдауларының техникалық ерекшеліктерін дайындау, министрліктің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі ағымдағы мәселелердің шешілуін ұйымдастыру, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша есептер, материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындауды қамтамасыз ету, министрліктің лауазымды адамдарды электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiнде жұмыс істеу үшін электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен қамтамасыз етуді ұйымдастыру.
117. Персоналды басқару департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № КЖД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в разработке текущих и перспективных планов работы и других документов в пределах компетенции управления, участие в разработке организационно-распорядительных документов, затрагивающих вопросы обеспечения информационной безопасности министерства, а также нормативных правовых актов, методических материалов, рекомендаций, инструкций, правил и регламентов, входящих в компетенцию управления, контроль за их соблюдением в структурных подразделениях министерства, анализ соответствия создаваемых информационных систем требованиям информационной безопасности, анализ рынка современных технологий по информационной безопасности, мониторинг безопасности информационных систем центрального аппарата министерства, участие в выборе, анализе внедрении эффективных средств защиты корпоративной вычислительной сети, координация работ по вопросам безопасности информационных систем центрального аппарата министерства, участие в подготовке технической документации IT-проектов министерства, подготовка технических спецификаций, закупаемых министерством, работ и услуг связи, участие в работе рабочих групп и проведении технической экспертизы в рамках компетенции управления, подготовка технических спецификаций закупаемых министерством товаров работ и услуг связи, подготовка технических спецификаций, закупаемой министерством лицензионной технической поддержки средств защиты корпоративной вычислительной сети, организация решения текущих вопросов по обеспечению информационной безопасности министерства, обеспечение своевременной подготовки отчетов, материалов и заключений по поручениям Правительства Республики Казахстан и руководства министерства, по вопросам, входящим в компетенцию управления, организация обеспечения должностных лиц министерства средствами электронной цифровой подписи для работы в Единой системе электронного документооборота.
117. Директор Департамента управления персоналом
категория С-1, 1 единица, № ДКР-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық жасау, мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру, кадрлық процестерді талдау және болжамдау, үйлестіру және бақылау, министрліктің кадрлық әлеуетін сапалы қалыптастыру және тиімді пайдалану міндеттерін кешенді шешу бойынша жұмыс, министрлік жүйесінің құрылымдық бөлімшелерін құруға байланысты жұмыстар кешенін әзірлеу, персоналды басқарудың нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша қажетті құжаттама, ұсынымдар, нұсқаулықтар әзірлеу, басшылықтың міндеттері мен тапсырмаларын орындау мерзімдері мен сапасының сақталуын, орындаушылық және еңбек тәртібінің сақталуын қамтамасыз ету, министрлік жүйесі қызметкерлерінің біліктілігіін арттыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
118. Персоналды басқару департаменті директорының орынбасары
С-2 санаты, 1 бірлік, № КЖД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында;
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру, кадрлық процестерді талдау және болжамдау, министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде еңбек тәртібінің жағдайын және қызметкерлердің ішкі және еңбек тәртібін сақтауын және ішкі және еңбек тәртібінің ережелерін сақтауын бақылау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, реализация единой государственной политики в сфере государственной службы, анализ и прогнозирование, координация и контроль кадровых процессов, работа по комплексному решению задач качественного формирования и эффективного использования кадрового потенциала министерства, разработка комплекса работ, связанных с созданием структурных подразделений системы министерства, разработка необходимой документации, рекомендаций, инструкций по вопросам совершенствовоеревания форм и методов управления персоналом, обеспечение соблюдения сроков и качества исполнения заданий и поручений руководства, соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, организация работ по повышению квалификации работников системы министерства.
118. Заместитель директора Департамента управления
персоналом категория С-2, 1 единица, № ДКР-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Реализация единой государственной политики в сфере государственной службы, анализ и прогнозирование кадровых процессов, контроль за состоянием трудовой дисциплины в структурных подразделениях министерства и соблюдением работниками правил внутреннего и трудового распорядка.

119. Персоналды басқару департаменті
Кадр жұмыстарын үйлестіру және талдау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № КЖД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық жасау, министрліктің кадрлық әлеуетін сапалы қалыптастыру мен тиімді пайдалану міндеттерін кешендік шешу бойынша жұмысты ұйымдастыру, министрлік жүйесі бойынша персоналдарды басқару процесін әдістемелік қамтамасыз ету, министрлік жүйесіндегі кадрлық процестерді талдау және болжамдау, үйлестіру және бақылау, кадрлар мониторингі, кадрдағы қажеттілікті жоспарлау, азаматтардың арыздары мен өтініштерін қарау, еңбек заңнамасы және мемлекеттік қызметке өту туралы заңнама мәселелері бойынша консультация беру, ақпараттық жүйеде жұмыс жасау.
120. Персоналды басқару департаменті Кадр жұмыстарын үйлестіру
және талдау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 5 бірлік, №КЖД-1-2, № КЖД-1-3, №
КЖД-1-4, № КЖД-1-5, № КЖД-1-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе гуманитарлық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе білім саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

119. Руководитель Управления координации кадровой работы
и анализа Департамента управления персоналом
категория С-3, 1 единица, № ДКР-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, организация работы по комплексному решению задач качественного формирования и эффективного использования кадрового потенциала министерства, методическое обеспечение процессов управления персоналом по системе министерства, анализ и прогнозирование, координация и контроль кадровых процессов в системе министерства, мониторинг кадров, планирование потребности в кадрах, рассмотрение заявлений и обращений граждан, консультирование по вопросам трудового законодательства и законодательства о государственной службе, работа в информационной системе.
120. Главный эксперт Управления координации кадровой
работы и анализа Департамента управления персоналом
категория С-4, 5 единицы, № ДКР-1-2, № ДКР-1-3,
№ ДКР-1-4, № ДКР-1-5, № ДКР-1-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или гуманитарное;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области образования.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің кадрлық құрамын талдау, кадрлар мониторингі, кадрлар бойынша есепті және белгіленген құжаттарды жүргізу, кадрлық есептілікті талдау, қабылдау және жасау, азаматтардың арыздары мен өтініштерін қарау, министрліктің кадрлық қамтамасыз ету мәселелерін регламенттейтін актілерді әзірлеу, қабылдау, ауыстыру және босату, қызметкерлерді көтермелеудә әске асыру, конкурстық іріктеу жұмыстарын жүргізу, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға біліктілік талаптары мен лауазымдық нұсқаулықтарды әзірлеу және бекітуді қамтамасыз ету, еңбек заңнамасы және мемлекеттік қызмет туралы заңнама мәселелері бойынша консультация беру, конкурстық іріктеу, аттестациялау, біліктілік талаптарын әзірлеу, жұмыс өтілін есептеу бойынша жұмыстар, ақпараттық жүйеде жұмыс бойынша жұмыс.
121. Персоналды басқару департаменті
Біліктілікті арттыру басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № КЖД -2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне басшылық ету, кадрларды үздіксіз кәсіби оқыту жүйесін құру және оны дамыту, оқыту сапасын жетілдіру, мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігіін арттыру бөлігінде министрлік ведомстволарының кадрлық қызметтерінің жұмысын үйлестіру, оқытудың прогрессивтік нысандары мен әдістерін жинақтау және тарату бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, қайта даярлау және олардың біліктілігіін арттыру бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен байланысты жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Анализ функций структурных подразделений министерства, мониторинг кадров, ведение учета и установленной документации по кадрам, анализ, прием и составление кадровой отчетности, рассмотрение заявлений и обращений граждан, разработка актов, регламентирующих вопросы кадрового обеспечения министерства, осуществление приема, перевода и увольнения, поощрения работников, работа по вопросам конкурсного отбора, подготовка и обеспечение утверждения квалификационных требований и должностных инструкций к административным государственным должностям, консультирование по вопросам трудового законодательства и законодательства о государственной службе, работа по проведению конкурсного отбора, аттестации, разработки квалификационных требований, исчислению стажа работы, работа в информационной системе.
121. Руководитель Управления повышения квалификации
Департамента управления персоналом
категория С-3, 1 единица, № ДКР-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, организация работы по созданию системы непрерывного профессионального обучения кадров и ее развитие, совершенствованию качества обучения, координации деятельности кадровых служб ведомств министерства в части переподготовки и повышения квалификации специалистов, обобщению и распространению прогрессивных форм и методов обучения, осуществление взаимодействия с госорганами и другими организациями по переподготовке и повышению квалификации.

122. Персоналды басқару департаменті
Біліктілікті арттыру басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № КЖД-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық даму жоспарының мақсаттарына сәйкес министрлік қызметкерлерін қайта даярлау және олардың біліктілігіін арттыруды қамтамасыз ету, белгіленген кадрлық есептілікті жасау, қайта даярлау және олардың біліктілігіін арттыру бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен байланысты жүзеге асыру.
123. Персоналды басқару департаменті
Ведомстволық бақылау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № КЖД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

122. Главный эксперт Управления повышения квалификации
Департамента управления персоналом
категория С-4, 1 единица, № ДКР-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Работа по обеспечению переподготовки и повышения квалификации работников министерства в соответствии с целями стратегического плана развития министерства, составление установленной кадровой отчетности, осуществление взаимодействия с госорганами и другими организациями по переподготовке и повышению квалификации.
123. Руководитель Управления ведомственного контроля
Департамента управления персоналом
категория С-3, 1 единица, № ДКР-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права или в области социальных наук, экономики и бизнеса.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Заңды, еңбек және атқару дисциплинаны бұзу, төтенше жағдайлар, жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтар мен қылмыстар фактілері бойынша министрлік жүйесі органдарының қызметкерлеріне қатысты қызметтік тексерулер жүргізеді, тәртіптік комиссияға материалдарды дайындау, министрліктің басшылығына қарастыру үшін министрлік жүйесі органдарының қызметкерлерін, жазаға тарту және алып тастау туралы ұсыныстарды енгізеді, министрлік жүйесі органдарының кадрлық жұмыс ұйымдарын тексеруді қамтамасыз ету, министрлік жүйесі органдарынан келіп түсетін мәліметтерді жалпылау бойынша талдамалық жұмыстарды ұйымдастыру.
124. Персоналды басқару департаменті
Ведомстволық бақылау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № КЖД-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық;
құқық саласында немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Заңды, еңбек және атқару дисциплинаны бұзу, төтенше жағдайлар, жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтар мен қылмыстар фактілері бойынша министрлік жүйесі органдарының қызметкерлеріне қатысты қызметтік тексерулер жүргізеді, тәртіптік комиссияға материалдарды дайындау, министрліктің басшылығына қарастыру үшін министрлік жүйесі органдарының қызметкерлерін, жазаға тарту және алып тастау туралы ұсыныстарды енгізеді, министрлік жүйесі органдарының кадрлық жұмыс ұйымдарын тексеруді қамтамасыз ету, министрлік жүйесі органдарынан келіп түсетін мәліметтерді жалпылау бойынша талдамалық жұмыстарды ұйымдастыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение служебных расследований в отношении работников органов системы министерства по фактам нарушения ими законности, трудовой и исполнительской дисциплины, чрезвычайных происшествий, совершения коррупционных и иных правонарушений и преступлений, подготовка материалов на дисциплинарную комиссию, внесение на рассмотрение руководства министерства предложений о наложении и снятии дисциплинарных взысканий на работников органов системы министерства, осуществление проверок организации работы кадровых служб органов системы министерства, организация аналитической работы по обобщению сведений, поступающих из органов системы министерства.
124. Главный эксперт Управления ведомственного контроля
Департамента управления персоналом
категория С-4, 1 единица, № ДКР-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое;
в области права или в области социальных наук, экономики и бизнеса.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Трудового кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проведение служебных расследований в отношении работников органов системы министерства по фактам нарушения ими законности, трудовой и исполнительской дисциплины, чрезвычайных происшествий, совершения коррупционных и иных правонарушений и преступлений, подготовка материалов на дисциплинарную комиссию, внесение на рассмотрение руководства министерства предложений о наложении и снятии дисциплинарных взысканий на работников органов системы министерства, осуществление проверок организации работы кадровых служб органов системы министерства, организация аналитической работы по обобщению сведений, поступающих из органов системы министерства.

125. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік
тілді дамыту департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № ҚДД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету, департамент жұмысының бағыттарын анықтау, құжат айналымын уақтылы қамтамасыз ету бойынша департаменттің жұмысын, қызмет құжаттарының орындалуын бақылауды ұйымдастыру, «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Заңның талаптарының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенттің, Қазақстан Республикасы Парламенттің, Қазақстан Республикасы Үкіметтің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, еңбек және іс жүргізу тәртібін қамтамасыз ету.
126. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік
тілді дамыту департаменті директорының орынбасары

125. Директор Департамента обеспечения документооброта
и контроля, развития государственного языка
категория С-1, 1 единица, № ДДР-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О языках в Республике Казахстан», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Типовых правила документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, определение направлений работы департамента, организация работы департамента по своевременному обеспечению документооборота, контроля за исполнением служебных документов, организация работы по обеспечению выполнения требований Закона «О языках в Республике Казахстан», организация работы по подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, организация, осуществление взаимодействия с государственными органами и структурными подразделениями министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, обеспечение трудовой и производственной дисциплины.
126. Заместитель директора Департамента обеспечения
документооборота и контроля, развития государственного

С-2 санаты, 1 бірлік, № ҚДД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметіне жалпы басшылық ету, құжат айналымын уақтылы қамтамасыз ету бойынша департаменттің жұмысын, қызмет құжаттарының орындалуын бақылауды ұйымдастыру, «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Заңның талаптарының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенттің, Қазақстан Республикасы Парламенттің, Қазақстан Республикасы Үкіметтің және министрлік басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындылар дайындау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, еңбек және іс жүргізу тәртібін қамтамасыз ету.
127. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік
тілді дамыту департаменті Қызметтік құжаттарды құжаттамалық
қамтамасыз ету және атқарылуын бақылау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ҚДД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе гуманитарлық (филолог, оқытушы);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе гуманитарлық ғылымдар саласында немесе білім саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

языка категория С-2, 1 единица, № ДДР-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О языках в Республике Казахстан», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Типовых правила документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента, организация работы департамента по своевременному обеспечению документооборота, контроля за исполнением служебных документов, организация работы по обеспечению выполнения требований Закона «О языках в Республике Казахстан», организация работы по подготовке материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, осуществление взаимодействия с государственными органами и структурными подразделениями министерства по вопросам, входящим в компетенцию департамента, обеспечение трудовой и производственной дисциплины.
127. Руководитель Управления документационного
обеспечения и контроля за исполнением служебных документов
Департамента обеспечения документооборота и контроля,
развития государственного языка
категория С-3, 1 единица, № ДДР-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или гуманитарное (филолог, преподаватель);
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области гуманитарных наук или в области образования.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Типовых правила документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық ету, министрлікте іс жүргізу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, министрлікте электронды құжатайналым бірынғай жүйесі бағдарламасын қолдана отырып, электрондық құжат айналымының жұмысын үйлестіру, құжат айналымы мәселелері бойынша әдістемелік басшылық, министрліктегі құжат айналымы бойынша талдамалық жұмыс, мұрағаттық істі жүйелеу, басқарма жұмысын ұйымдастыру және жоспарлау, министрлікте құжат айналымын ұйымдастыру, қолданыстағы заңнамаға, министрліктің номенклатурасына министрліктің жеке және заңды тұлғалармен қызметтік хат алмасуының, мұрағаттық материалдардың сәйкестігін сақтауды бақылау, құжат айналымы бойынша есеп пен есептілікті жасау және жетілдіру, министрлікте іс жүргізу жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің сақталуын бақылау, министрліктегі құжат айналымының жай-күйі туралы ақпаратты талдау және дайындау, электрондық бақылау жүйесін, құжат айналымы мәселелері жөніндегі заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, құжаттардың орындалуын бақылаудың жалпы әдіснамасы мен әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу, белгіленген істер номенклатурасы бойынша департаментте іс жүргізу.
128. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік
тілді дамыту департаменті Қызметтік құжаттарды құжаттамалық
қамтамасыз ету және атқарылуын бақылау
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 7 бірлік, № ҚДД-1-2, № ҚДД-1-3, № ҚДД-1-4,
№ ҚДД-1-5, № ҚДД 1-6, №ҚДД-1-7, №ҚДД-1-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе гуманитарлық (филолог, оқытушы);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе гуманитарлық ғылымдар саласында немесе білім саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, организация работы по делопроизводству в министерстве, координация работы в министерстве электронного документооборота с использованием программы Единой системы электронного документооборота, методическое руководство по вопросам документооборота, аналитическая работа по документообороту в министерстве, систематизация архивного дела, организация и планирование работы управления, организация документооборота в министерстве, контроль за соблюдением соответствия действующему законодательству, номенклатуре министерства служебной переписки подразделений министерства с физическими и юридическими лицами, архивных материалов, составление и совершенствование учета и отчетности по документообороту, контроль за соблюдением нормативных правовых актов по делопроизводству в министерстве, анализ и подготовка информации о состоянии документооборота в министерстве, разработка предложений по совершенствованию электронной системы контроля, законодательства по вопросам документооборота, разработка предложений по совершенствованию общей методологии и методики контроля исполнения документов, ведение делопроизводства департамента по установленной номенклатуре дел.
128. Главный эксперт Управления документационного
обеспечения и контроля за исполнением служебных
документов Департамента обеспечения документооборота и
контроля, развития государственного языка
категория С-4, 7 единиц, № ДДР-1-2, № ДДР-1-3,
№ ДДР-1-4, № ДДР-1-5, № ДДР-1-6, № ДДР-1-7, № ДДР-1-8
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или гуманитарное (филолог, преподаватель).
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области гуманитарных наук или в области образования;
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах»,  «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Типовых правила документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құжат айналымы бойынша есептілікті жасау, министрліктің іс жүргізу бұйрықтарын тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру, қызметтік хат-хабарды жедел тіркеуді қамтамасыз ету, материалдар таратуды есепке алу, құжаттарды орындаушыларға дейін жеткізуді жүзеге асыру, құжаттарды қайта бағыттау, көшірмесін жасау және карточкаларды қалыптастыру, тармақтар бойынша директивті құжаттарды есепке алу және бақылау, министрліктің құрылымдық бөлімшелерінде атқарушылық тәртіпке жауапты тұлғалармен атқарушылық тәртіп мәселелері бойынша кеңеске материалдар дайындау және өткізу, министрліктің істер номенклатурасын қалыптастыру және бекіту, министрліктің ведомстволық мұрағатына қабылданған құжаттаманы қабылдау және тіркеу, министрліктің электрондық мұрағаттық базасын қалыптастыру және толтыру, мұрағаттық құжаттарды жүйелендіру, құжаттарды есептен шығаруға және Орталық мемлекеттік мұрағатқа беруге дайындау, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша есептілік жасау.
129. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік
тілді дамыту департаменті Мемлекеттік тілді дамыту және
редакциялау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № ҚДД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе педагогикалық (қазақ тілі және әдебиеті немесе орыс тілі және әдебиет немесе шет тілі мұғалімі мамандығы бойынша) немесе гуманитарлық (филолог, қазақ тілі және әдебиеті, аударма ісі, журналистика);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе білім саласында (қазақ тілі және әдебиет немесе орыс тілі және әдебиет немесе шет тілі: екі шет тілі) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында(филология немесе аударма ісі).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, қазақ, орыс және ағылшын тілдерін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Составление отчетности по документообороту министерства, осуществление регистрации и учета производственных приказов министерства, обеспечение оперативной регистрации служебной корреспонденции, учет рассылки материалов, осуществление доведения документов до исполнителей, переадресовка, копирование документов и формирование карточек, учет и контроль директивных документов по пунктам, подготовка материалов и проведение совещаний по вопросам исполнительской дисциплины с ответственными лицами за исполнительскую дисциплину в структурных подразделениях министерства, формирование и утверждение номенклатуры дел министерства, прием и регистрация документации, принятой в ведомственный архив министерства, формирование и пополнение электронной архивной базы министерства, систематизация архивных документов, подготовка документов на списание и передачу в Центральный государственный архив, составление отчетности по вопросам, входящим в компетенцию управления.
129. Руководитель Управления развития государственного
языка и редактирования Департамента обеспечения
документооборота и контроля, развития государственного
языка категория С-3, 1 единица, № ДДР-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое либо педагогическое (по специальности учитель казахского языка и литературы или русского языка и литературы или иностранного языка) либо гуманитарное (филолог, казахский язык и литература, переводческое дело, журналистика).
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области образования (казахский язык и литература или русский язык и литература или иностранный язык: два иностранных языка) или в области гуманитарных наук (филология или переводческое дело).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О языках в Республике Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание казахского, русского и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық, «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Заң талаптарын орындауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, басшылықтың тапсырмасы бойынша құжаттарды мемлекеттік және басқа да тілдерге аударуды ұйымдастыру, департаменттер әзірлейтін, министрлікке түскен нормативтік құқықтық актілерді уақтылы және сапалы аудару мен редакциялауды бақылау, мемлекеттік тілді енгізуді қамтамасыз ету және министрліктің кіріс және шығыс хат-хабарларын мемлекеттік және басқа тілдерге аудару, министрлік басшылығының шетелдік делегациялардың және халықаралық қаржы ұйымдарының өкілдерімен ресми кездесулері мен келіссөздеріне ауызша аударманы ұйымдастыру.
130. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік
тілді дамыту департаменті Мемлекеттік тілді дамыту және
редакциялау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № ҚДД-2-2, № ҚДД-2-3, № ҚДД-2-4, № ҚДД-2-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе педагогикалық (қазақ тілі және әдебиеті немесе орыс тілі және әдебиет немесе шет тілі мұғалімі мамандығы бойынша) немесе гуманитарлық (филолог, қазақ тілі және әдебиеті, аударма ісі, журналистика);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе білім саласында (қазақ тілі және әдебиет немесе орыс тілі және әдебиет немесе шет тілі: екі шет тілі) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында(филология немесе аударма ісі).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, қазақ, орыс және ағылшын тілдерін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, организация работы по обеспечению выполнения требований Закона «О языках в Республике Казахстан», организация перевода документов на государственный и другие языки по поручению руководства, контроль за своевременным и качественным переводом и редактированием поступивших в министерство нормативных правовых актов, разрабатываемых департаментами, обеспечение внедрения государственного языка и перевод входящей и исходящей корреспонденции министерства на государственный и другие языки, организация устного перевода официальных встреч и переговоров руководства министерства с представителями иностранных делегаций и международных финансовых организаций.
130. Главный эксперт Управления развития государственного
языка и редактирования Департамента обеспечения
документооборота и контроля, развития государственного
языка категория С-4, 4 единицы, № ДДР-2-2,
№ ДДР-2-3, № ДДР-2-4, № ДДР-2-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое либо педагогическое (по специальности учитель казахского языка и литературы или русского языка и литературы или иностранного языка) либо гуманитарное (филолог, казахский язык и литература, переводческое дело, журналистика);
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области образования (казахский язык и литература или русский язык и литература или иностранный язык: два иностранных языка) или в области гуманитарных наук (филология или переводческое дело).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О языках в Республике Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание казахского, русского и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Талдамалық материалдар, есептер, анықтамалар дайындауда қатысу, орталық аппарат қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы Парламенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметіне жіберілетін құжаттардың мәтіндерінің сәйкестіктерін тексеру, мемлекеттік тілдің қалыптасуы мен дамуы бойынша іс-шаралар жоспарын дайындау және оны іске асыруға қатысу министрлікте әзірленетін құжаттамалардың мемлекеттік тілге аударылуын, сондай-ақ құжаттарды мемлекеттік тілден аударуды жүзеге асыру, «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» Заң талаптарын орындауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, мемлекеттік тілдің іс жүргізуге енгізілуі бойынша жұмысты ұйымдастыру, министрлікте әзірленетін нормативтік және құқықтық актілерді аудару мен редакциялау.
131. Құжат айналымын қамтамасыз ету және бақылау, мемлекеттік тілді дамыту департаменті Мемлекеттік тілді дамыту және редакциялау басқармасының сарапшысы
С-5 санаты, 1-бірлік, № ҚДД-2-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе педагогикалық (қазақ тілі және әдебиеті немесе орыс тілі және әдебиет немесе шет тілі мұғалімі мамандығы бойынша) немесе гуманитарлық (филолог, қазақ тілі және әдебиеті, аударма ісі, журналистика);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе білім саласында (қазақ тілі және әдебиет немесе орыс тілі және әдебиет немесе шет тілі: екі шет тілі) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында(филология немесе аударма ісі).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, қазақ, орыс және ағылшын тілдерін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Участие в подготовке аналитических материалов, отчетов, справок, проверка аутентичности текста документов, подготовленных на государственном языке сотрудниками центрального аппарата, и направляемых в Администрацию Президента Республики Казахстан, Парламент Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан, участие в подготовке и реализации плана мероприятий по функционированию и развитию государственного языка, осуществление перевода документаций, разрабатываемых в министерстве на государственный язык, а также перевод с государственного языка, организация работы по обеспечению выполнения требований Закона «О языках в Республике Казахстан», организация работы по внедрению государственного языка в делопроизводство, перевод и редактирование проектов нормативных и правовых актов, разрабатываемых в министерстве.
131. Эксперт Управления развития государственного языка
и редактирования Департамента обеспечения
документооборота и контроля, развития государственного
языка категория С-5, 1-единица, № ДДР-2-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое либо педагогическое (по специальности учитель казахского языка и литературы или русского языка и литературы или иностранного языка) либо гуманитарное (филолог, казахский язык и литература, переводческое дело, журналистика);
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области образования (казахский язык и литература или русский язык и литература или иностранный язык: два иностранных языка) или в области гуманитарных наук (филология или переводческое дело).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О языках в Республике Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание казахского, русского и английского языков.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Орталық аппарат қызметкерлерінің мемлекеттік тілде дайындаған құжаттардың мәтіндерінің сәйкестіктерін тексеру, мемлекеттік тілдің қалыптасуы мен дамуы бойынша іс-шаралар жоспарын дайындау және оны іске асыруға қатысу, министрлікте әзірленетін құжаттамалардың мемлекеттік тілге аударылуын, сондай-ақ құжаттарды мемлекеттік тілден аударуды жүзеге асыру, «Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы» Заң талаптарын орындауды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, мемлекеттік тілдің іс жүргізуге енгізілуі бойынша жұмысты ұйымдастыру, министрлікте әзірленетін нормативтік және құқықтық актілерді аудару мен редакциялау.
132. Ішкі бақылау департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № ІБД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Аудиторлық қызмет туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы (жалпы бөлімі) кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасының ережелерін) білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына жалпы басшылық ету, министрлік бысшылығына бақылау объектісінде анықталған бұзушылықтар, жұмыстағы бұзушылықтар мен кемшіліктерді жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайлардың нәтижелері туралы ақпаратты, сондай-ақ оларды жою жөніндегі ұсыныстарды қамтитын ішкі бақылау нәтижелері туралы есепттерді енгізу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Проверка аутентичности текста документов, подготовленных на государственном языке сотрудниками центрального аппарата, участие в подготовке и реализации плана мероприятий по функционированию и развитию государственного языка, осуществление перевода документаций, разрабатываемых в министерстве на государственный и английский языки, а также перевод с государственного и английского языков, организация работы по обеспечению выполнения требований Закона “О языках в Республике Казахстан”, организация работы по внедрению государственного языка в делопроизводство, перевод и редактирование проектов нормативных и правовых актов, разрабатываемых в министерстве.
132. Директор Департамента внутреннего контроля
категория С-1, 1 единица, № ДВК-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса «Об административных правонарушениях», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента по выполнению возложенных на департамент задач и осуществление им своих функций, внесение руководству министерства отчетов о результатах внутреннего контроля, содержащих выявленные на объектах контроля нарушения, причинах и условиях, способствовавших совершению нарушений и недостаткам в работе, а также предложения по их устранению.

133. Ішкі бақылау департаменті директорының орынбасары
С-3 санаты, 1 бірлік, № ІБД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Аудиторлық қызмет туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы (жалпы бөлімі) кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасының ережелерін) білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басшылықтың берген тапсырмалары мен өз функционалдық міндеттерін департамент қызметкерлері уақытылы және сапалы орындауына бақылау жүргізу, департаменттің жылсайынғы бақылау іс-шаралары жоспарлаын әзірлеуді және олардың орындалуын қамтамасыз ету, министрліктің қызметінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды, министрлікте, оның аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдарында басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалауды жүзеге асыру, министрлікпен оның құрылымдық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасын сақтауын тексеруді жүзеге асыру, министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуын, министрлікте, оның ведомствалары мен аумақтық бөлімшелерінде есепке алу мен есептілікті жүргізуінің анықтығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру.

133. Заместитель директора Департамента внутреннего
контроля категория С-3, 1 единица, № ДВК-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса «Об административных правонарушениях», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за своевременным и качественным исполнением сотрудниками департамента поручений руководства и своих функциональных обязанностей, обеспечение подготовки ежегодных планов контрольных мероприятий департамента и их выполнение, проведение внутреннего контроля по направлениям деятельности министерства, оценки функционирования системы управления в министерстве, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях, осуществление проверки соблюдения министерством и его структурными подразделениями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан, контроль реализации стратегического и операционного планов министерства, достоверности и правильности ведения министерством, его ведомствами и территориальными подразделениями учета и отчетности.

134. Ішкі бақылау департаментінің бас сарапшысы
С-4 санаты, 4 бірлік, № ІБД-1, № ІБД-2, № ІБД-3, № ІБД-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы (жалпы бөлімі) кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасының ережелерін) білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жылсайынғы бақылау іс-шаралары жоспарлаын әзірлеуге және орындауға қатысу, министрліктің қызметінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүргізу, министрлікте, оның аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағыныстағы ұйымдарында басқару жүйесінің жұмыс істеуін бағалауды жүзеге асыру, министрлікпен оның құрылымдық бөлімшелерінің Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасын сақтауын тексеруді жүзеге асыру, министрліктің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуын бақылауға қатысу, министрлікте, оның ведомствалары мен аумақтық бөлімшелерінде есепке алу мен есептілікті жүргізуінің анықтығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру, бақылау объектілері жұмысындағы бұзушылықтар мен кемшіліктерді жоюға бағытталған ұсынымдарды әзірлеу, бақылау объектілеріне жіберілетін ұсынымдардың және бақылау нәтижелері қорытындылары бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын бақылауды жүзеге асыру.

134. Главный эксперт Департамента внутреннего контроля
категория С-4, 4 единицы, № ДВК-1, № ДВК-2, № ДВК-3, № ДВК-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса «Об административных правонарушениях», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Участие в подготовке и выполнении ежегодных планов контрольных мероприятий департамента, проведение внутреннего контроля по направлениям деятельности министерства, проведение оценки функционирования системы управления в министерстве, его территориальных подразделениях и подведомственных организациях, осуществление проверки соблюдения министерством и его структурными подразделениями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан, участие в контроле реализации стратегического и операционного планов министерства, проведение контроля достоверности и правильности ведения министерством, его ведомствами и территориальными подразделениями учета и отчетности, выработка рекомендаций, направленных на устранение нарушений и недостатков в работе объектов контроля, осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам результатов контроля.

135. Стратегиялық даму департаментінің директоры
С-1 санаты, 1 бірлік, № СДД-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына жалпы басшылық, министрліктің стратегиялық даму жоспарын, операциялық жоспарын және министрліктің жұмыс жоспарын қалыптастыру, және оларды талдау, мемлекеттік қызметтер көрсету, министрліктің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін бағалау шенберінде әдіснамалық басшылық ету және жұмыстарды үйлестіру, оң тәжірибені жақсарту, зерделеу, жинақтау және тарату, жұмыстардың жаңа нысандары мен әдістерін енгізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру.
136. Стратегиялық даму департаменті директорының орынбасары
С–2 санаты, 1 бірлік, № СДД-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрліктің стратегиялық даму жоспарын, операциялық жоспарын және министрліктің жұмыс жоспарын қалыптастыру, және оларды талдау, мемлекеттік қызметтер көрсету, министрліктің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметін бағалау шенберінде әдіснамалық басшылық ету және жұмыстарды үйлестіру, оң тәжірибені жақсарту, зерделеу, жинақтау және тарату, жұмыстардың жаңа нысандары мен әдістерін енгізу бойынша департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмыстарын ұйымдастыруға басшылық ету.

135. Директор Департамента стратегического развития
категория С-1, 1 единица, № ДСР-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой департамента, координация работ по формированию стратегического плана министерства, Операционного плана и плана работы министерства и их мониторинга, оказанию государственных услуг, осуществлению методологического руководства и координации работ по проведению мероприятий в рамках оценки эффективности деятельности министерства и подведомственных организаций, улучшению, изучению, обобщению и распространению положительного опыта, внедрению новых форм и методов работы.
136. Заместитель директора Департамента стратегического
развития категория С-2, 1 единица, № ДСР-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 янва в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 10 января 2008 года № 5084.
Функциональные обязанности
Организация работы структурных подразделений департамента по формированию стратегического плана министерства, Операционного плана и плана работы министерства, их мониторингу, оказанию государственных услуг, осуществлению методологического руководства и координации работ по проведению мероприятий в рамках оценки эффективности деятельности министерства и подведомственных организаций, улучшению, изучению, обобщению и распространению положительного опыта, внедрению новых форм и методов работы.

137. Стратегиялық даму департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № СДД-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара әрекетті жүзеге асыру, басқарма бойынша ұйымдастыру және кадр мәселелерін шешу, басқарма қызметкерлерінің еңбек және өндірістік тәртібін қамтамасыз ету, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және министрлік басшылығының тапсырмаларына материалдар мен қорытындылар дайындауды ұйымдастыру, министрліктің стратегиялық даму мәселелерін үйлестіру, басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобасын қарау, мемлекеттік органның стратегиялық даму жоспарын, Операциялық жоспарын, Меморандумды қалыптастыру, Елбасының жыл сайынғы жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру.
138. Стратегиялық даму департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № СДД-1-2, № СДД-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

137. Руководитель Управления стратегического планирования
Департамента стратегического развития
категория С-3, 1 единица, № ДСР-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления, решение организационных и кадровых вопросов по управлению, обеспечение трудовой и производственной дисциплины работников управления, организация подготовки материалов и заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и руководства министерства по вопросам, входящим в компетенцию управления, координация вопросов стратегического планирования министерства, рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции управления, формирование и Стратегического плана государственного органа, Операционного плана, Меморандума, организация работы по исполнению Общенационального плана мероприятий по реализации ежегодных посланий Главы государства.
138. Главный эксперт Управления стратегического
планирования Департамента стратегического развития
категория С-4, 2 единицы, № ДСР-1-2, № ДСР-1-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік органның стратегиялық жоспары мәселелеріне қатысты құқықтық актілерді әзірлеу, басқарма құзыреті шегінде кеңестерге және отырыстарға материалдар дайындау, басқарма құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қарау, Мемлекеттік органның стратегиялық даму жоспары және Операциялық жоспары бойынша ұсыныстар дайындау және бағдарламалық құжаттардың орындалуын ұйымдастыру және олардың мониторингін қамтамасыз ету, белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілері мен тапсырмаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік және салалық бағдарламаларын орындауды қамтамасыз ету және ұйымдастыру, Елбасының жыл сайынғы жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспарын орындау бойынша министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру.
139. Стратегиялық даму департаменті Жоспарлар мен мемлекеттік
қызметтер мониторингі басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № СДД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету, көрсетілетін мемлекеттік қызметтерінің стандарттары мен регламенттерінің әзірлеуінің мониторингің қамтамасыз ету, стартегиялық және операциондық жоспарды талдау, Министрліктің қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс шаралар жүргізуін қамтамасыз ету, қызметтің тиімділігінің қорытындысы бойынша басшылыққа ықпал ету шаралары бойынша ұсыныстарды енгізу, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын сақталуына бақылауды қамтамасыз ету.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка правовых актов, касающихся вопросов стратегического плана государственного органа, подготовка материалов к совещаниям и заседаниям в пределах компетенции управления, рассмотрение проектов нормативных правовых актов в пределах компетенции управления, подготовка предложений по Стратегическому плану государственного органа, Меморандуму, Операционному плану, организация и обеспечение в установленном порядке выполнения актов и поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, государственных и отраслевых программ Республики Казахстан, организация работы структурных подразделений министерства по исполнению Общенационального плана мероприятий по реализации ежегодных посланий Главы государства.
139. Руководитель Управления мониторинга планов и
государственных услуг Департамента стратегического
развития категория С-3, 1 единица, № ДСР-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, обеспечение мониторинга операционного и стратегического планов, мониторинг разработки стандартов и регламентов предоставляемых государственных услуг, обеспечение проведения мероприятий по оценке эффективности деятельности министерства, обеспечение внесения предложений руководству по мерам реагирования по результатам оценки эффективности деятельности, обеспечение контроля за соблюдением качества предоставляемых госуслуг.

140. Стратегиялық даму департаменті Жоспарлар мен мемлекеттік қызметтер мониторингі басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № СДД-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтерінің стандарттары мен регламенттерінің әзірлеуінің мониторингің қамтамасыз ету, стартегиялық және операциондық жоспарды талдау,Министрліктің қызметінің тиімділігін бағалау бойынша іс шаралар жүргізуін қамтамасыз ету, қызметтің тиімділігінің қорытындысы бойынша басшылыққа ықпал ету шаралары бойынша ұсыныстарды енгізу, көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын сақталуына бақылауды қамтамасыз ету.
141. Стратегиялық даму департаменті
Қызметті талдау және бағалау басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № СДД-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

140. Главный эксперт Управления мониторинга планов и
государственных услуг Департамента стратегического
развития категория С-4, 1 единица, № ДСР-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение мониторинга операционного и стратегического планов, мониторинг разработки стандартов и регламентов предоставляемых государственных услуг, обеспечение проведения мероприятий по оценке эффективности деятельности министерства, обеспечение внесения предложений руководству по мерам реагирования по результатам оценки эффективности деятельности, обеспечение контроля за соблюдением качества предоставляемых государственных услуг.
141. Руководитель Управления анализа деятельности и
оценки Департамента стратегического развития
категория С-3, 1 единица, № ДСР-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық ету, басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, оң тәжірибе зерделеу, жинақтау және тарату, жұмыстардың жаңа нысандары мен әдістерін енгізу, құзірет шеңберінде қызметті талдау және бағалау.
142. Стратегиялық даму департаменті
Қызметті талдау және бағалау басқармасының басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, № СДД-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Корпоративтік басқару процестерін жетілдіру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындау, оң тәжірибе зерделеу, жинақтау және тарату, жұмыстардың жаңа нысандары мен әдістерін енгізу, құзірет шеңберінде қызметті талдау және бағалау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления, осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления, анализ деятельности и оценка министерства в пределах компетенции, изучение, обобщение и распространение положительного опыта, внедрение новых форм и методов работы.
142. Главный эксперт Управления анализа деятельности и
оценки Департамента стратегического развития
категория С-4, 1 единица, № ДСР-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории. знание основ менеджмента, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан, программных документов, бюджетного, налогового, таможенного законодательства.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Подготовка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов в области совершенствования процессов корпоративного управления, анализ деятельности и оценка министерства в пределах компетенции, изучение, обобщение и распространение положительного опыта, внедрение новых форм и методов работы.

143. Ақпаратты қорғау және жұмылдыру жұмыстары
басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № АҚБ-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық (ақпаратты қорғау мамандығы);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе әскери іс және қауіпсіздік саласында (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне басшылық ету, министрлікте құпиялық пен жұмылдыру дайындығы режимдерін қамтамасыз ету, министрлік құзыретінің шегінде мемлекеттік құпия және жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің әзірленуін бақылау, министрлік жүйесінде мемлекеттік құпия және жұмылдыру дайындығы саласындағы заңнаманың орындалуын бақылау, ақпаратты қорғау саласындағы басқа да іс-шараларды жүргізу.
144. Ақпаратты қорғау және жұмылдыру жұмыстары
басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 2 бірлік, № АҚБ-02, № АҚБ-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық (ақпаратты қорғау мамандығы);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе әскери іс және қауіпсіздік саласында (ақпараттық қауіпсіздік жүйелері).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік құпиялар туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

143. Руководитель Управления защиты информации и
мобилизационной работы категория С-3, 1 единица, № УЗИ-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое (специальность – защита информации);
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области военного дела и безопасности (системы информационной безопасности).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных секретах», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью управления, обеспечение режима секретности и мобилизационной подготовки в министерстве, контроль за разработкой нормативных правовых актов в области защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки в пределах компетенции министерства, за исполнением законодательства в области защиты государственных секретов в системе министерства, проведение других мероприятий в сфере защиты информации.
144. Главный эксперт Управления защиты информации и
мобилизационной работы, категория С-4, 2 единицы,
№ УЗИ-02, № УЗИ-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое (специальность – защита информации);
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области военного дела и безопасности (системы информационной безопасности).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных секретах», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрлікте құпиялық пен жұмылдыру дайындығы режимдерін қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, министрлік құзыретінің шегінде мемлекеттік құпия және жұмылдыру дайындығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің әзірлеу, оларды аумақтық органдарға жеткізу, министрлік жүйесінде мемлекеттік құпия және жұмылдыру дайындығы саласындағы заңнаманың орындалуын бақылау, ақпаратты қорғау саласындағы басқа да іс-шараларды жүргізу.
145. БАҚ-пен жұмыс істеу басқармасының басшысы
С-3 санаты, 1 бірлік, № БАҚБ-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе гуманитарлық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе білім саласында (казақ тілі және әдебиет немесе шет тілі: екі шет тілі) немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар немесе филология немесе аударма ісі) немесе құқық саласында (құқықтану немесе халықаралық құқық).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Министрдің тапсырмасы бойынша ресми мәлімдемелерді, хабарларларды, баспасөз – релиздері мен қазақстандық және шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарындағы басқа да ақпараттық материалдарды тарату, бұқаралық ақпарат құралдар материалдарын күнделікті шұғыл жинақтауды және жедел–талдауды жүзеге асыру, баспасөздер дайджестерін дайындау және бұқаралық ақпарат құралдардағы экономикалық жарияланымдар мен бағдарламаларды шолу, министрліктің қызметін жарыққа шығаратын теле - радио көрсетілімдері мен бағдарламалар, фото өнімдері мен басқа да материалдарды ұйымдастыру, мемлекеттік органның баспасөз – конференцияларын, басқа да маңызды іс-шараларын бейне жазуды жүзеге асыру, сондай-ақ осы материалдарды мұрағаттау, республикалық және өңірлік мерзімді баспа басылымдарының бас редакторларымен, телерадиокомпаниялардың, ақпараттық агенттіктердің басшыларымен, шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарының корпункттерінің өкілдерімен өзара іс-қимыл, министрліктің құзіретіне жататын мәселелер бойынша бұқаралық ақпарат құралдар өкілдеріне консультациялар, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерімен олардың қызметін жарыққа шығару мәселелері бойынша өзара іс-қимыл, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерімен бірлесіп баспасөз конференциялар мен брифингтер ұйымдастыру және өткізу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы по обеспечению режима секретности и мобилизационной подготовки в министерстве, разработка нормативных правовых актов в области защиты государственных секретов и мобилизационной подготовки в пределах компетенции министерства, доведение их до территориальных органов, контроль за исполнением законодательства в области защиты государственных секретов в системе министерства, проведение других мероприятий в сфере защиты информации.
145. Руководитель Управления по работе со СМИ
категория С-3, 1 единица, № УСМИ-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или гуманитарное или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области образования (қазахский язык и литература или иностранный язык: два языка) или в области гуманитарных наук (международные отношения или филология или переводческое дело) или в области права (юриспруденция или международное право).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О средствах массовой информации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Распространение по поручению Министра официальных заявлений, сообщений, пресс-релизов и других информационных материалов в казахстанских и зарубежных средствах массовой информации, осуществление ежедневного оперативного сбора и экспресс–анализа материалов средств массовой информации, подготовка дайджестов прессы и обзоры экономических публикаций и передач в средствах сассовой информации, организация теле-радиопередач и программ, фотопродукции и других материалов, освещающих деятельность министерства, осуществление видеозаписей пресс-конференций, других важнейших мероприятий государственного органа, а также архивирование этих материалов, взаимодействие с главными редакторами республиканских и региональных периодических печатных изданий, руководителями телерадиокомпаний, информационных агентств, представителями корпунктов зарубежных средств массовой информации, консультация представителей средств массовой информации по вопросам, относящимся к компетенции министерства, взаимодействие со структурными подразделениями государственного органа по вопросам освещения их деятельности, организация и проведение совместно со структурными подразделениями государственного органа пресс-конференций и брифингов.

146. БАҚ-пен жұмыс істеу басқармасының бас сарапшысы
С-4 санаты, 1 бірлік, №БАҚБ-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе гуманитарлық (филолог, қазақ тілі және әдебиеті, шетел тілі, аударма ісі, журналистика);
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе білім саласында (казақ тілі және әдебиет немесе шет тілі: екі шет тілі) немесегуманитарлық ғылымдар саласында (филология немесе аударма ісі).
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда мерзімді қайта даярлықтан өткені туралы сертификаттарының болғаны жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», Бұқаралық ақпарат құралдары туралы Заңдарын, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдар материалдарын күнделікті шұғыл жинақтауды және жедел–талдауды жүзеге асыру, материалдарды мұрағаттау, республикалық және өңірлік мерзімді баспа басылымдарының бас редакторларымен, телерадиокомпаниялардың, ақпараттық агенттіктердің басшыларымен өзара іс-қимыл, министрліктің құзіретіне жататын мәселелер бойынша бұқаралық ақпарат құралдар өкілдеріне консультация беру, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерімен олардың қызметін көрсету мәселелері бойынша өзара іс-қимыл.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2014 жылғы 2 сәуірдегі № 155 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Комитеттері төрағаларының орынбасарлары мен Комитеттердің
аумақтық органдарының басшылары «Б» корпусының мемлекеттік
әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.17 № 401 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

146. Главный эксперт Управления по работе со СМИ
категория С-4, 1 единица, № УСМИ-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или гуманитарное (филолог, казахский язык и литература, иностранный язык, переводческое дело, журналистика);
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области гуманитарных наук (филология или переводческое дело).
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной деятельности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О средствах массовой информации», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление ежедневного оперативного сбора и экспресс-анализа материалов средств массовой информации, архивирование материалов, взаимодействие с главными редакторами и журналистами республиканских и региональных периодических печатных изданий, руководителями телерадиокомпаний, информационных агентств, консультация представителей средств массовой информации по вопросам, относящимся к компетенции министерства, взаимодействие со структурными подразделениями государственного органа по вопросам освещения их деятельности.
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министра
финансов Республики Казахстан
от 2 апреля 2014 года № 155
Квалификационные требования
к административным государственным должностям корпуса «Б»
заместителей председателей Комитетов и руководителей
территориальных органов комитетов Министерства финансов
Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті
төрағасының орынбасары
С-1 санаты, 5 бірлік, № СК-02, № СК-03, № СК-04, № СК-05, № СК-06
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер) саласында.
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Комитеттің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру, комитеттің бюджетке салық және басқа да міндетті төлемдердің түсімдерінің толықтығын көздейтін заңнаманың сақталуын бақылауды қамтамасыз ету, салық заңнамасының және банкроттық туралы заңнаманың сақталуын бақылауды жүзеге асыру, конкурстық өндірісті, оңалту рәсімдерін жүргізу бақылауын қамтамасыз ету, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыру, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да міндеттер.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары

1. Заместитель председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
категория С-1, 5 единиц, № НК-02, № НК-03,
№ НК-04, № НК-05, № НК-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция) или в области технических наук и технологии (автоматизация и управление или информационные системы).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности курируемых структурных подразделений комитета, организация работы комитета по обеспечению контроля за соблюдением законодательства, предусматривающего полноту поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, осуществление контроля за соблюдением налогового законодательства и законодательства о банкротстве, обеспечения контроля проведения конкурсного производства, процедуры реабилитации, организация работы по оказанию государственной услуги, другие обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
2. Заместитель председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов Республики Казахстан

С-1 санаты, 2 бірлік, № КБК-02, № КБК-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
заңгерлік немесе экономикалық немесе кедендік немесе техникалық;
құқық саласында немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында.
Негізгі мамандығының бейіні бойынша курстарда кезеңдік қайта даярлау туралы сертификаттарының болғаны дұрыс.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Практикалық тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Кеден ісі саласына жатқызылған мәселелер бойынша кеден органдарының жұмысын реттейді, кедендік әкімшілендіруді жаңғырту, Еуропалық экономикалық комиссиядағы Қазақстанның жағдайын реттейтін кеден және өзге заңнаманың нормативтік құқықтық базаларын қалыптастыру, өз құзыреті шегінде кеден ісі саласындағы мемлекеттің саясатын іске асырылуын қамтамасыз етеді, өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және ұйымдармен, сондай-ақ, кеден органдары мен кедендердің аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимылды қамтамасыз етеді, өз құзыреті шегінде Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының өкілеттіктері мен міндеттерін айқындайды, азаматтарды қабылдау мәселелерін реттейді, өзінің құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитеті төрағасының орынбасары
С-1 санаты, 2 бірлік, № ҚК-02, № ҚК-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе ақпараттық технологиялар саласында техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету).
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-1, 2 единицы, № КТК-02, № КТК-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
юридическое или экономическое или таможенное или техническое;
в области права или в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области технических наук и технологий.
Желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координирует работу таможенных органов по вопросам, отнесенным к сфере таможенного дела, модернизации таможенного администрирования, формирования нормативной правовой базы таможенного и иного законодательства, регулирующего положение Казахстана в Европейской экономической комиссии, совершенствования таможенного законодательства, в пределах своей компетенции обеспечивает реализацию политики государства в сфере таможенного дела, в пределах своей компетенции обеспечивает взаимодействие с государственными органами и организациями, а также взаимодействие с территориальными подразделениями таможенных органов и таможен, в пределах своей компетенции определяет полномочия и обязанности руководителей структурных подразделений комитета, регулирование вопросов приема граждан, осуществление иных функций в пределах своей компетенции.
3. Заместитель председателя Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
категория С-1, 2 единицы, № КК-02, № КК-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или техническое в области информационных технологий;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание интегрированной информационной системой казначейства.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Комитеттің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне жалпы басшылық жасау және үйлестіру, республикалық бюджеттің атқарылуы бойынша бухгалтерлік есеп пен есептілікті, мемлекеттік мекемелердің аударымдарын жүзеге асыруды және төлемдерін жүргізуді, бюджет ақшасын басқаруды, бюджет қаражатының игерілу және мемлекеттік мекемелердің шығыстарын есепке алу мониторингін қамтамасыз етуді жүзеге асыру және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да міндеттер.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қаржылық бақылау комитеті төрағасының орынбасары
С-1 санаты, 2 бірлік, № ҚБК-02, № ҚБК-03
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар - экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару)немесе құқық саласында (құқықтану немесе құқық қорғау қызметі).
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Аудиторлық қызмет туралы», «Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасының ережелерін) білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности курируемых структурных подразделений комитета, осуществление бухгалтерского учета и отчетности по исполнению республиканского бюджета, переводов и проведения платежей государственных учреждений, управления бюджетными деньгами, обеспечение мониторинга освоения бюджетных средств и учета расходов государственных учреждений и другие обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Заместитель председателя Комитета финансового контроля
Министерства финансов Республики Казахстан
категория С-1, 2 единицы, № КФК-02, № КФК-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области права (юриспруденция или правоохранительная деятельность).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерской учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса «Об административных правонарушениях», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Комитеттің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру, комитеттің нормативтік құқықтық актілер әзірлеу жөніндегі жұмыстарын және бюджеттік заңнама талаптарының, кредит ресурстарын, гранттардың, қарыздар мен мемлекет активтерінің мақсатты пайдаланылуы, мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуы жөнінде бақылау жүргізілуін ұйымдастыру және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес басқа да міндеттер.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті төрағасының орынбасары
С-1 санаты, 2 бірлік, № ММЖК-02, № ММЖК-03
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында.
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру», Акционерлік қоғамдар туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Жауапкершілігі шекетулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Комитеттің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру, комитеттің республикалық меншікті иелену, пайдалану және оған билік ету және жекешелендіру мәселелері бойынша жұмыстарын ұйымдастыру, сот органдарында республикалық меншікке билік ету мәселелері бойынша комитеттің мүддесін білдіру, мемлекет қатысатын мемлекеттік емес заңды тұлғаларды басқару органдарында комитеттің өкілі ретінде қатысу, республикалық мемлекеттік заңды тұлғалар және акциялары мен үлестері республикалық меншікте орналасқан заңды тұлғалармен жұмысты ұйымдастыру және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да міндеттер.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности курируемых структурных подразделений комитета, организация работы комитета по разработке нормативных правовых актов и проведению контроля за соблюдением требований бюджетного законодательства, целевого использования кредитных ресурсов, грантов, займов и активов государства, законодательства о государственных закупках, другие обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Заместитель председателя Комитета государственного
имущества и приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан категория С-1, 2 единицы,
№ КГиП-02, № КГиП-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция) или в области технических наук и технологий.
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном имуществе», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности курируемых структурных подразделений комитета, организация работы комитета по вопросам владения, пользования и распоряжения республиканской собственностью и приватизации, представление интересов комитета в судебных органах по вопросам распоряжения республиканской собственностью, участие в качестве представителя комитета в органах управления негосударственных юридических лицах с государственным участием, организация работы с республиканскими государственными юридическими лицами и юридическими лицами акций и доли которых находятся в республиканской собственности и другие обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қаржы мониторингі комитеті төрағасының орынбасары
С-1 санаты, 2 бірлік, № ҚМК-02, № ҚМК-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік немесе техникалық немесе математикалық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында немесе құқық саласында немесе техникалық ғылымдар мен технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалау немесе радиотехника, электроника және телекоммуникациялар) немесе жаратылыстану ғылымдары саласында (математика немесе информатика).
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2008 жылғы 9 қаңтарда №5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігінің 2008 жылғы 9 қаңтардағы №02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Комитеттің жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелерінің қызметін үйлестіру, қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мақсатында қаржы мониторингі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа міндеттер.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Салық комитетінің Облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша
Салық департаментінің басшысы

6. Заместитель председателя Комитета по финансовому
мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
категория С-1, 2 единицы, №КФМ-02, №КФМ-03
Сноска. Раздел 6. с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 17.09.2014 № 401 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое или техническое или математическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса или в области права или в области технических наук и технологий (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программирование или радиотехника, электроника и телекоммуникации) или в области естественных наук (математика или информатика).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Координация деятельности курируемых структурных подразделений комитета, обеспечение реализации государственной политики в области финансового мониторинга в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма и другие обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Руководитель Налогового департамента по областям,
городам Астана и Алматы Налогового комитета Министерства

С-О-1 санаты, 16 бірлік
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану);
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тиісті салық департаментінің қызметіне жалпы басшылық ету және үйлестіру және мемлекеттік билік органдарында және өзге де ұйымдарда оны таныстыру, мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл аясында үйлестіру, салық заңнамасының және салықтық емес түсімдердің түсін көздейтін өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуына бақылауды жүзеге асыру, салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және салықтық емес төлемдердің бюджетке түсуін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарының аударылуын қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, салық органында салықтық есепте тұрған салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауына салықтық бақылауды және белгіленген тәртіпте салық төлеушілердің мониторингін жүзеге асыру, конкурстық өндіріс жүргізуді, оңалту, сырттай байқау рәсімдерін жүргізу, жалған және алдын ала ойластырылған банкроттық белгілерін анықтау жөнінде жұмысты қамтамасыз ету, құқықтық сараптама жұмыстарын ұйымдастыру және салық комитетінің құрылымдық бөлімшелерінің құқықтық актілерді әзірлеуіне, салық органдары мен салық төлеушілер арасында туындайтын дау материалдары бойынша құқықтық қорытынды дайындауына бақылау, кадр мәселелері бойынша жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыру.

финансов Республики Казахстан категория С-О-1, 16 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О реабилитации и банкротстве», «Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Кодекса «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация деятельности соответствующего налогового департамента, представление его в органах государственной власти и иных организациях, координация в сфере взаимодействия с государственными органами, осуществление контроля за соблюдением налогового законодательства и иных нормативных правовых актов, предусматривающих поступление неналоговых поступлений, организация работы по обеспечению поступлений налогов и других обязательных платежей и неналоговых поступлений в бюджет, а также перечисления обязательных пенсионных взносов, осуществление налогового контроля за исполнением налогоплательщиками налоговых обязательств и мониторинг в установленном порядке налогоплательщиков, находящихся на налоговом учете в налоговом органе, обеспечение работы по проведению процедур конкурсного производства, реабилитации, внешнего наблюдения, по выявлению признаков ложного и преднамеренного банкротства, организация работы по правовой экспертизе и контроль за разработкой структурными подразделениями налогового комитета правовых актов, подготовкой правовых заключений по материалам споров, возникающих между налоговыми органами и налогоплательщиками, осуществление координации работы по кадровым вопросам.

8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары
бойынша қазынашылық департаментінің басшысы
С-О-1 санаты, 16 бірлік
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық саласында (құқықтану).
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер, қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесін білгені жөн.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазынашылық департаментінің және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметіне, сонымен қатар мемлекеттік бюджеттің орындалуына қызмет көрсету, республикалық және жергілікті бюджеттердің орындалуы жөніндегі операцияларды тіркеуді қамтамасыз ету және мемлекеттік мекемелердің ашылған шоттары бойынша операциялар жүргізуді қамтамасыз ету, мемлекеттік бюджеттің мақсатты пайдаланылуын алдын ала және ағымдағы бақылау, республикалық бюджеттің орындалуы жөніндегі бухгалтерлік есеп және есеп беруді іске асыру, қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстар кешеніне жетекшілік жасау.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қаржылық бақылау комитетінің облыстар, Астана және Алматы
қалалары бойынша Қаржылық бақылау инспекциясының басшысы

8. Руководитель Департамента казначейства по областям,
городам Астана и Алматы Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
категория С-О-1, 16 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области права (юриспруденция).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории, желательно знание интегрированной информационной системой казначейства.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство комплексом работ по обслуживанию исполнения государственного бюджета, обеспечению учета операций по исполнению республиканского и местных бюджетов и проведению операций по открытым счетам государственных учреждений, предварительному и текущему контролю за целевым использованием средств государственного бюджета, осуществлению бухгалтерского учета и отчетности по исполнению республиканского бюджета, обеспечению функционирования интегрированной информационной системы казначейства.
9. Руководитель Инспекции финансового контроля по
областям, городам Астана и Алматы Комитета финансового
контроля Министерства финансов Республики Казахстан

С-О-1 санаты, 16 бірлік
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару)немесе құқық саласында (құқықтану немесе құқық қорғау қызметі).
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Аудиторлық қызмет туралы»«Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілерінің қызмет этикасының ережелерін) білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Инспекцияның жұмысын ұйымдастыру және қызметіне басшылық ету, инспекцияға жүктелген міндеттердің орындалуын қамтамасыз ету және оның мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінің республикалық және жергілікті бюджеттерді атқару, олардың орындалуын бағалау, мемлекеттік гранттарды, активтерді, мемлекет кепілдендірген қарыздарды, мемлекеттік мекемелердің өз иеліктерінде қалатын, тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақшаларды пайдалану бойынша қызметтерінің Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкестігін бақылауды ұйымдастыру бойынша өз функцияларын жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылау, және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да міндеттер.

категория С-О-1, 16 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление) или в области права (юриспруденция или правоохранительная деятельность).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об аудиторской деятельности», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса «Об административных правонарушениях», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, Кодекс чести государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Организация работы и руководство деятельностью инспекции, обеспечение выполнения возложенных на инспекцию задач и осуществление им своих функций по организации контроля на соответствие законодательству Республики Казахстан деятельности объектов государственного финансового контроля в части исполнения, ведения учета и отчетности по исполнению республиканского и местных бюджетов, оценки их исполнения, использования грантов, активов государства, гарантированных государством займов, денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, и другие обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің облыстық,
Байқоңыр, Астана мен Алматы қалалары бойынша мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру департаментінің басшысы
С-О-1 санаты, 17 бірлік
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
экономикалық немесе техникалық немесе заңгерлік немесе ауылшаруашылық;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (автоматтандыру және басқару немесе ақпараттық жүйелер немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету) немесе құқық саласында (құқықтану) немесе ауылшаруашылық ғылымдары саласында.
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру», Акционерлік қоғамдар туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Жауапкершілігі шекетулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасау және қызметін қамтамасыз ету, республикалық мемлекеттік мүлікті иелену, пайдалану және билік ету бойынша өз құзыреті шегінде өкілеттікті жүзеге асыру, қызметшілерді басқару бойынша жұмысты ұйымдастыру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік мүлікті басқару саласында мемлекеттің саясатын жүзеге асыруды қамтамасыз ету.

10. Руководитель областного, Байконырского департамента
государственного имущества и приватизации Комитета
государственного имущества и приватизации Министерства
финансов Республики Казахстан, по городам Астана и Алматы
категория С-О-1, 17 единиц
Критерий
Требования
Образование
Высшее
экономическое или техническое или юридическое или сельскохозяйственное;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области технических наук и технологии (автоматизация и управление или информационные системы или вычислительная техника и программное обеспечение) или в области права (юриспруденция) или в области сельскохозяйственных наук.
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном имуществе», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках», «О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство и обеспечение деятельности департамента, осуществление в пределах своей компетенции полномочий по владению, пользованию и распоряжению государственным имуществом, организация работы по управлению персоналом, в пределах своей компетенции обеспечение реализации политики государства в сфере управления государственным имуществом.

11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қаржы мониторингі комитетінің Алматы қаласы бойынша Қаржы
мониторингі департаментінің басшысы
С-О-1 санаты, 1 бірлік
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары:
экономикалық немесе заңгерлік;
әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент немесе есеп және аудит немесе қаржы немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе маркетинг немесе аймақтану) немесе құқық саласында (құқықтану).
Жұмыс бағыты бойынша біліктілігін арттыру курстарынан өту сертификатының болуы жөн.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (Жалпы бөлім), «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білгені, осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент пен оның басқармалары қызметіне жалпы басшылық, департаменті мемлекеттік органдарда және басқа ұйымдарда ұсыну, қылмыстық жолмен алынған табыстарды (жылыстыруға) заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-әрекет саласында саясатты жүзеге асыруды қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа да міндеттерді жүзеге асыру, қаржы мониторингі субъектілерін есеп жүргізуін  департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету.

11. Руководитель Департамента по финансовому мониторингу
по городу Алматы Комитета по финансовому мониторингу
Министерства финансов Республики Казахстан
категория С–О-1, 1 единица
Сноска. Раздел 11. с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 17.09.2014 № 401 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерий
Требования
Образование
Высшее:
экономическое или юридическое;
в области социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент или учет и аудит или финансы или государственное и местное управление или маркетинг или регионоведение) или в области права (юриспруденция).
Желательно наличие сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации по профилю.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», Гражданского кодекса Республики Казахстан (Общая часть), Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства, другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью департамента и его управлений, представление департамента в государственных органах и иных организациях, обеспечение реализации политики в области противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма, осуществление других обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан, обеспечение ведения учета субъектов финансового мониторинга, сбора, первичной обработки и предоставления информации по вопросам, входящим в компетенцию департамента.