Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің 2014 жылғы 18 наурыздағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 сәуірде № 9352 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 22 мамырдағы № 191 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.05.2015 № 191 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың:
1) 1-қосымшасына сәйкес «Фильмге прокаттау куәлiгiн беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) 2-қосымшасына сәйкес «Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресiмдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) 3-қосымшасына сәйкес «Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың объектілерді Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы қолдаухаттарын қарау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгiнiң Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тiркелуiн;
2) белгіленген тәртіппен ақпарат құралдарында ресми жарияланғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Заң қызметі департаментіне жарияланғаны туралы ақпараттың ұсынылуын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрі                              А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрінің
2014 жылғы 18 наурыздағы
№ 1 бұйрығымен
бекітілген
«Фильмге прокаттау куәлiгiн беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші), сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкiмет» веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетеді.

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере культуры
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 18 марта 2014 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 апреля 2014 года № 9352. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 191
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.05.2015 № 191 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача прокатного удостоверения на фильм», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Рассмотрение ходатайства физических и (или) юридических лиц о включении объектов в Государственный реестр объектов национального культурного достояния», согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по культуре Министерства культуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа с последующим представлением в Департамент юридической службы Министерства культуры Республики Казахстан сведений об опубликовании;
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства культуры Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу некоторые приказы Министерства культуры и информации Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра культуры Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры
Республики Казахстан                       А. Мухамедиулы
Приложение 1
к приказу Министра культуры
Республики Казахстан
от 18 марта 2014 года № 1
Регламент государственной услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб–портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал), в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры от 24 февраля 2014 года № 140 (далее - Стандарт).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық нысан (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – порталда электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған (бұдан әрі - ЭЦҚ) фильмге прокаттау куәлiгiн беру (бұдан әрі – прокаттау куәлігі) немесе Стандарттын 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы прокаттау куәлiгiн қағаз жеткізгіште алуға өтiнiш бiлдiрген жағдайда, прокаттау куәлiгi басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет
берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
4. Көрсетiлетiн қызмет алушы өтiнiшiнiң немесе көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сұрау салуының болуы мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-қимылды) бастауға негiз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды (бұдан әрі – сұрау салу) қызмет берушінің уәкілетті қызметкерінің ол келіп түскен күні тіркеуі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкері өтінішті ақпараттық жүйеде тіркейді;
2) қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесі уәкілетті қызметкерінің (қызметкерлерінің) ұсынылған құжаттардың толықтығын олар келіп түскен күні тексеруі;
3) қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің келіп түскен сұрай салуды бір жұмыс күні ішінде тексеруі және өңделген сұрай салуды қызмет берушінің басшысына одан әрі қарау үшін жіберуі;
4) қызмет беруші басшысының жауапты құрылымдық бөлімшені айқындауы және сұрау салуды бір жұмыс күн ішінде одан әрі қарау үшін жіберуі;
5) қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының сұрау салуды тіркеуі және жауапты орындаушыны таңдауы;
6) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысының сұрау салуға қоса тіркелген материалдардың белгіленген тәртіпке сәйкестігін үш жұмыс күн ішінде қарауы;
7) құрылымдық бөлімшенің уәкілетті қызметкерінің сұрау салуды оң нәтижемен не дәлелі бас тартумен бір жұмыс күн ішінде қызмет берушінің басшысына жіберуі;

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат государственной услуги - выдача на портале прокатного удостоверения на фильм (далее – прокатное удостоверение) в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя или мотивированный ответ об отказе в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением прокатного удостоверения на бумажном носителе, прокатное удостоверение распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал (далее - запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день его поступления.
В случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе;
2) проверка уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя полноты представленных документов в день их поступления;
3) обработка уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя поступившего запроса в течение одного рабочего дня, и направление руководителю услугодателя обработанного запроса для дальнейшего рассмотрения;
4) определение руководителем услугодателя ответственного структурного подразделения и направление запроса для дальнейшего рассмотрения в течение одного рабочего дня;
5) регистрация руководителем структурного подразделения услугодателя запроса и выбор ответственного исполнителя;
6) рассмотрение ответственным исполнителем структурного подразделения в течение трех рабочих дней материалов прикрепленных к запросу на соответствие установленным требованиям;
7) отправка в течение одного рабочего дня ответственным исполнителем структурного подразделения запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на рассмотрение руководителя услугодателя;

8) қызмет беруші басшысының сұрау салу келіп түскен күні оған қол қоюы.
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiнің сипаттамасы осы Регламенттің 1011-тармақтарында көрсетілген.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету жөніндегі рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген сұрау салу:
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) оң нәтиже болған жағдайда барлық қажетті деректемелер көрсетілген сұрау салу не теріс нәтиже болған жағдайда қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту көрсетілген сұрау салу;
4) қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметті
берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара
iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушiлердiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) мемлекеттік қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді алуға арналған өтініштерді (сұрау салуларды) тіркеу үшін жауапты уәкілетті қызметкері;
2) мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру үшін жауапты уәкілетті қызметкері;
3) мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) мемлекеттік қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің ұсынылған құжаттардың белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеру үшін жауапты уәкілетті қызметкері;
5) мемлекеттік қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсiмдер (iс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) мемлекеттік қызметті алушылардан портал арқылы немесе қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұрау салуды келіп түскен күні тіркеу;
2) келіп түскен сұрау салуды бір жұмыс күн ішінде өңдеу және мемлекеттік қызметті берушінің басшысына одан әрі қарау үшін өңделген сұрау салуды жіберу;
3) бір жұмыс күні ішінде сұрау салуды тіркеу және мемлекеттік қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесін тандау;
4) үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды талдау және сұрау салу талаптарына сәйкестігін қарау;
5) оң нәтижесі бар сұрау салуды не дәлелді бас тарту бар сұрау салуды бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу;
6) бір жұмыс кұн ішінде қол қою.

8) подписание в день поступления запроса руководителем услугодателя.
Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведены в пунктах 1011 настоящего Регламента.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный запрос с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) запрос, в котором указаны все необходимые реквизиты при положительном результате, либо, запрос в котором указан мотивированный отказ в предоставлении услуги при отрицательном результате;
4) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя ответственный за регистрацию заявлений (запросов) на получение государственных услуг;
2) уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя ответственный за проверку полноты представленных документов;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) уполномоченный сотрудник услугодателя ответственный за рассмотрение представленных документов на соответствие установленным требованиям;
5) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал или на бумажном носителе от услугополучателей;
2) обработка в течение одного рабочего дня поступившего запроса и направление руководителю услугодателя обработанного запроса для дальнейшего рассмотрения;
3) регистрация в течение одного рабочего дня запроса и выбор ответственного структурного подразделения услугодателя;
4) анализ в течение трех рабочих дней представленных документов и рассмотрения на соответствие требованиям запроса;
5) отправка в течение одного рабочего дня запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя;
6) подписание в течение одного рабочего дня запроса.

4. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде ақпараттық
жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету портал арқылы көрсетілген жағдайда мемлекеттiк қызметті алушы мен мемлекеттiк қызметті берушінің рәсiмдерiн (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық үкімет порталы арқылы реттiк iс-әрекетi мен шешімдері (бұдан әрі –ЭҮП) осы Регламенттiң 1-қосымшасында көрсетiлген (электрондық мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету кезiнде өз-ара функционалды әрекет етудiң № 1-диаграммасы):
1) мелмекеттік қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН/БСН) және пароль көмегімен ЭҮП тiркеудi жүзеге асырады (ЭҮП тiркелмеген алушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 үдерiс – мемлекетік көрсетілетін қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметті алушы ЭҮП ЖСН/БСН және парольдi енгiзуi (авторландыру үдерiсi);
3) 1 шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тiркелген мемлекеттiк қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЭҮП тексеру;
4) 2 үдерiс – мемлекеттiк қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
5) 3 үдерiс – мемлекеттiк қызметті алушымен осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұраныс формасы экранға шығару және Стандарттың 9-тармағында көрсетiлген қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен алушының форманы оның құрылымдық және пiшiндiк талаптарына сай толтыруы (мәлiмет енгiзуi), сұрау салу формасына қажеттi құжаттардың көшiрмелерiн электронды түрде қыстырумен, сондай-ақ сауал салуды куәландыру (қол қою) үшiн мемлекеттiк қызметті алушымен ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
6) 2 шарт – ЭҮП ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң әрекет ету мерзiмiн және тiзiмде қайтарып алынған (күшi жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендiрме деректерiнiң (сауал салуда көрсетiлген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН/БСН) сәйкестiгiн тексеру;
7) 4 үдерiс – мемлекеттiк қызметті алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
8) 5 үдерiс – қызметтi көрсету үшiн сауал салуды мемлекеттiк қызметті алушының ЭЦҚ көмегiмен куәландыру және электрондық құжатты (сауал салуды) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі –ЭҮШ) арқылы мемлекеттiк қызметті көрсетушiмен өңдеу үшiн мемлекеттiк қызметті көрсетушiнiң автоматтандырыдған жұмыс орнына (бұдан әрі - АЖО жолдау);
9) 6 үдерiс – электрондық құжатты мемлекеттiк қызметті көрсетушiнiң АЖО тiркеу;
10) 3 шарт – мемлекеттiк қызметті көрсетушiмен тұтынушы қыстырған құжаттардың Стандартта көрсетiлген және қызметтi көрсету үшiн негiздерге сәйкестiгiн тексеру (өңдеу);

4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал электронного правительства (далее – ПЭП) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера (далее - ИИН/БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на ПЭП);
2) процесс 1 - ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 - удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;

11) 7 үдерiс – мемлекеттiк қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 8 үдерiс – алушымен қызмет көрсетушiнiң АЖО қалыптастырылған қызметтiң нәтижесiн (электрондық құжат нысанында прокаттау куәлiгiн) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушiнiң уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
11. Мемлекеттiк қызметті көрсетушiнiң шешiмi және реттiк iс-әрекетi осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде өз-ара функционалды әрекет етудiң № 2-диаграммасы):
1) 1 үдерiс – мемлекеттік қызметті көрсетушi қызметкерiнiң мемлекеттік қызметті көрсетушiнiң АЖО қызметтi көрсету үшiн ЖСН/БСН және парольдi енгiзу үдерiсi (авторландыру үдерiсi);
2) 2 үдерiс – мемлекеттік қызметті көрсетушi қызметкерiнiң осы Регламентте мемлекеттік көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және мемлекеттік қызметті көрсетушi қызметкерiмен мемлекеттік қызметті алушының деректерін енгiзуi;
3) 3 үдерiс – ЭҮШ арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қоры/ заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ) мемлекеттік қызметті алушының деректерi туралы сауал салуды жолдауы;
4) 1 шарт – мемлекеттік қызметті алушы деректерiнiң ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ болуын тексеру;
5) 4 үдерiс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ мемлекеттік қызметті алушы деректерiнiң болмауына байланысты деректердi алу мүмкiн еместiгi туралы хабарламаны құрастыру;
6) 5 үдерiс – мемлекеттік қызметті қызметкерiнiң мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған сауал салу нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгiлеу бөлiгiнде толтыруы, оларды сауал нысанына бекiтуi және мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сауал нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6 үдерiс – электрондық құжатты мемлекеттік қызметті көрсетушiнiң АЖО тiркеу;
8) 2 шарт – мемлекеттік қызметті көрсетушiмен қосылған құжаттардың Стандартта көрсетiлгенмен және қызметтi көрсету негiздерiне сәйкестiгiн тексеру (өңдеу);
9) 7 үдерiс – мемлекеттік қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
10) 8 үдерiс – мемлекеттік қызметті көрсетушiнiң АЖО-да қалыптастырылған мемлекеттік қызметті алушымен мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесiн (электрондық құжат нысанында фильмге прокаттау куәлiгiн) алуы. Электрондық құжат мемлекеттік қызметті көрсетушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-ны пайдалануы арқылы қалыптастырылады.
«Фильмге прокаттау куәлігін
беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
ЭҮБ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық іс-қимылдың № 1 диаграммасы
«Фильмге прокаттау куәлігін
беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрі
2014 жылғы 18 наурыздағы
№ 1 бұйрығына
2-қосымша
«Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-рестраврациялау жұмыстарын жүзеге асыру
жөнiндегi қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресiмдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
12) процесс 8 - получение получателем результата услуги (прокатного удостоверения на фильм в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Пошаговые действия и решения услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ услугодателя ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных «Физические лица»/государственную базу данных «Юридические лица» (далее - ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (прокатного удостоверения на фильм в форме электронного документа), сформированный АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной  услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 2
к Регламенту государственной  услуги
«Выдача прокатного удостоверения на фильм»
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к приказу Министра культуры
Республики Казахстан
от 18 марта 2014 года № 1
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных
работ на памятниках истории и культуры»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) және Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (әрі қарай - ХҚО), сондай-ақ «электрондық үкімет» веб-порталы: www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (әрі қарай – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық нысан (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензия беру, лицензияны қайта рәсімдеу (бұдан әрі – лицензия) немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық нысан.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алуға өтiнiш бiлдiрген жағдайда, лицензия басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет
берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң)
iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
4. Көрсетiлетiн қызмет алушы өтiнiшiнiң немесе көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сұрау салуының болуы мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (iс-қимылды) бастауға негiз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан тікелей портал арқылы немесе орталықтар арқылы келіп түскен мемлекеттік қызмет алуға сұрау салуды (одан әрі – сұрау салу) «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқор» ақпараттық жүйесінде (ақпараттық жүйе) ол келіп түскен күні тіркеуі;
өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері қағаз жеткізгіште ұсынылған материалдардың сканерленген көшірмелерін қоса тіркей отырып, өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді;

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры Республики Казахстан (далее – услугодатель) и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Агентства по связи и информации Республики Казахстан (далее – ЦОН), а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал) в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры от 24 февраля 2014 года № 140 (далее - Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат государственной услуги – выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры (далее – лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением прокатного удостоверения на бумажном носителе, прокатное удостоверение распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через центры в Информационной системе «Государственная база данных «Е-лицензирование» (информационная система) (далее – запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день его поступления;
в случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;

2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі жауапты қызметкерінің (қызметкерлерінің) ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексеруі;
3) құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, сұрау салу тіркелген кезден бастап екі жұмыс күні ішінде сұрау салуды одан әрі қараудан бас тарту;
4) ұсынылған құжаттар толық және анық болған жағдайда, сұрау салуды тіркеген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органдарға жіберу;
5) сұрау салу келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік орган басшысы қол қойған келісу туралы жобаны дайындау не келісуден дәлелді бас тарту;
6) келісуші мемлекеттік органдарға келісуге жіберілген кезден бастап үш жұмыс күні ішінде сұрау салуды және лицензия беру туралы шешімнің жобасын әзірлеу және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жіберу;
7) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының сұрау салуды бес жұмыс күні ішінде қарауы және келісуі;
8) келісуші мемлекеттік органның және құрылымдық бөлімше басшысының жауабын алғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің оң қорытындысы бар жобаны не дәлелді бас тарту бар жауапты бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі;
9) көрсетілетін қызметті беруші басшысының екі жұмыс күні ішінде жобаға қол қоюы.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген сұрау салу:
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) оң нәтиже болған жағдайда барлық қажетті деректемелер көрсетілген сұрау салу не теріс нәтиже болған жағдайда қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту көрсетілген сұрау салу;
4) қызмет беруші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) шешімнің жобасын тіркейтін, қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсiмдер (iс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:

2) проверка уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя полноты представленных документов в течение двух рабочих дней;
3) в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса в течение двух рабочих дней с момента регистрации запроса;
4) направление в согласующие государственные органы, в случае полноты и достоверности, представленных документов в течение двух рабочих дней с момента регистрации запроса;
5) подготовка проекта о согласовании либо мотивированный отказ в согласовании, подписанного руководителем согласующего государственного органа в течение десяти рабочих дней с момента поступления запроса на согласование;
6) подготовка и направление запроса и проекта решения о выдаче лицензии в структурное подразделение услугодателя в течение трех рабочих дней с момента направления на согласование в согласующие государственные органы;
7) рассмотрение и согласование руководителем структурного подразделения услугодателя запроса в течение пяти рабочих дней;
8) отправка ответственным исполнителем услугодателя проекта с положительным результатом, либо ответа с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя в течение одного рабочего дня после получения ответа согласующего государственного органа и руководителя структурного подразделения;
9) подписание проекта руководителем услугодателя в течение двух рабочих дней.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный запрос с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) проект в котором указаны все необходимые реквизиты, либо, проект в котором указан мотивированный отказ в предоставлении услуги и прикреплен ответ при отрицательном результате;
4) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует, рассматривает и подготавливает проект решения;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі жауапты қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей портал арқылы немесе ХҚО-дан «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқор» ақпараттық жүйесі (ақпараттық жүйе) арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға сұрау салуды (бұдан әрі – сұрау салу) тіркеуі;
өтініш қағаз жеткізгіштерде келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері қағаз жеткізгіштерде ұсынылған құжаттардың сканерлеген көшірмелерін қоса тіркей отырып, өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі жауапты қызметкерінің (қызметкерлерінің):
ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда ұсынылған құжаттардың толықтығын екі жұмыс күні ішінде тексеруі;
3) ұсынылған құжаттар толық және анық болған жағдайда, қызмет көрсетуші құжаттарды алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органдарға жіберу;
4) он жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органның басшысы қол қойған келісу туралы жауапты не келісуден дәлелді бас тартуды дайындау;
5) келісуші мемлекеттік органдарға жіберген кезден бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне шешімнің жобасын жіберу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының сұрау салуды бес жұмыс күні ішінде қарауы және келісуі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің оң қорытындысы бар жобаны не дәлелді бас тарту бар жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының шешімге не дәлелді жауапқа екі жұмыс күні ішінде қол қоюы.
4. ХҚО-мен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. ХҚО-ға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрай салуын өңдеу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алу үшін тіркелген орны бойынша ХҚО-ға жүгінеді.
ХҚО-да құжаттарды қабылдау «электронды кезек» тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады.
Көрсетілген органның құжаттарды қабылдаған күні туралы белгі және нәтижені жоспарлы беру уақыты қойылған, көшірмесі уақыты көрсетілетін қызметті алушыға табыс етілетін тізімдеме өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.

1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателей или через центры в Информационной системе «Государственная база данных «Е-лицензирование» (информационная система) (далее – запрос) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя в день поступления;
в случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
2) проверка уполномоченным сотрудником (сотрудниками) структурного подразделения услугодателя полноты представленных документов, в случае неполноты представленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении запроса в течение двух рабочих дней;
3) направление в согласующие государственные органы в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателем, в случае полноты и достоверности, представленных документов;
4) подготовка в течение десяти рабочих дней ответа о согласовании либо мотивированный отказ в согласовании, подписанного руководителем согласующего государственного органа;
5) направление проекта решения в структурное подразделение услугодателя, в течение трех рабочих дней с момента направления на согласование в согласующие государственные органы;
6) рассмотрение и согласование руководителем структурного подразделения услугодателя запроса в течение пяти рабочих дней;
7) отправка в течение одного рабочего дня ответственным исполнителем услугодателя проекта с положительным результатом, либо ответа с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя;
8) подписание решения либо мотивированного отказа в течение двух рабочих дней руководителем услугодателя.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОНом и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в ЦОН и(или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в ЦОН по месту регистрации.
Прием в ЦОН осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является опись, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным органом и датой планируемой выдачи результата.

9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ХҚО арқылы көрсету процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсетілу үшін көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың тізімдемесімен ХҚО-ға жүгінеді;
2) ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету ұзақтығы – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын ХҚО-дан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жіберу мерзімі – құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО-ға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге:
1) тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензияны алу үшін:
Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiшті;
жеке басын куәландыратын құжатты (көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
лицензияны алу үшін бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттың көшiрмесiне;
нотариат куәландырған сенiмхатты (құжаттарды өкiлi берген жағдайда) ұсынады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөнiндегi лицензияны алуға көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысанын;
көрсетілетін қызметтi алушының тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру құқығына археология саласындағы ғылыми ұйымның ұсынымхатын ұсынады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi лицензияны алуға көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысанын ұсынады.
2) Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензияны қайта ресімдеу мынадай:
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген;
дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген;
заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құрылу нысанында қайта ұйымдастырылған;
заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қажет.
Көрсетілетін қызметтi алушы (не сенiмхат бойынша оның өкiлi) лицензияны қайта ресімдеуге негіз болып табылатын тиісті құжаттарды алған күннен бастап күнтiзбелiк отыз күн iшiнде көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға өтiнiштi не порталға электрондық құжат нысанында сұрау салуды береді.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензияны қайта ресімдеуге өтініш берілген кезде алдында берілген лицензия көрсетілетін қызметті берушіге тапсырылады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензия алу үшін ХҚО-ға:
Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
жеке басын куәландыратын құжат (қызметті алушыны сәйкестендіру үшін талап етіледі);
лицензияны беру үшін бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
нотариат куәландырған сенiмхат (құжаттарды өкiлi берген жағдайда) ұсынылады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөнiндегi лицензияны алуға көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысанын;
көрсетілетін қызметтi алушының тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру құқығына археология саласындағы ғылыми ұйымның ұсынымхатын ұсынады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi лицензияны алуға көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысанын ұсынады.

9. Описание процесса оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель с описью документов обращается в ЦОН;
2) длительность оказания государственной услуги услугополучателю в ЦОН – 15 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из ЦОНа в структурное подразделение услугодателя – сразу после принятия документов.
10. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в ЦОН и (или) к иным услугодателям:
1) для получения лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры следующий перечень документов:
заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации услугополучателя);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу лицензии;
нотариально засвидетельствованную доверенность (в случае подачи документов представителем).
Дополнительно для услугополучателей на получение лицензии по осуществлению археологических работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления археологических работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
рекомендательное письмо научной организации в области археологии на право осуществления услугополучателем археологических работ на памятниках истории и культуры.
Дополнительно для услугополучателей на получение лицензии по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
2) Переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры необходимо в случаях:
изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса;
реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Услугополучатель (либо представитель по доверенности) в течение тридцати календарных дней со дня получения соответствующих документов, являющихся основаниями для переоформления лицензии, подает заявление услугодателю или ЦОН, либо запрос в форме электронного документа на портал.
При подаче заявления на переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры ранее выданная лицензия сдается услугодателю.
В ЦОН для получения лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
заявление по форме согласно приложению 1 Стандарту;
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации услугополучателя);
копию документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу лицензии;
нотариально засвидетельствованную доверенность (в случае подачи документов представителем).
Дополнительно для услугополучателей на получение лицензии по осуществлению археологических работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления археологических работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
рекомендательное письмо научной организации в области археологии на право осуществления услугополучателем археологических работ на памятниках истории и культуры.
Дополнительно для услугополучателей на получение лицензии по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту.

11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілетін кезде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі:
1) тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
«электрондық үкiметтiң» төлем шлюзi арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi ұсынылады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөнiндегi лицензияны алуға көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысаны;
сұрау салуға қоса тіркелетін, қызметтi алушының тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру құқығына археология саласындағы ғылыми ұйымның ұсынымхатының электрондық көшiрмесі ұсынылады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі лицензияны алуға көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысаны ұсынылады.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсiпкер ретінде мемлекеттiк тіркеу туралы құжаттардың мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәлiметтерiн көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
2) тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметтi алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
«электрондық үкiметтiң» төлем шлюзi арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымды төлегенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
лицензияны қайта ресімдеу қажеттігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі ұсынылады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөнiндегi лицензияны қайта ресімдеуге көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысаны;
сұрау салуға қоса тіркелетін, қызметтi алушының тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру құқығына археология саласындағы ғылыми ұйымның ұсынымхатының электрондық көшiрмесі ұсынылады.
Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөніндегі лицензияны қайта ресімдеуге көрсетілетін қызметтi алушылар үшiн қосымша:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарих және мәдениет ескерткiштерiнде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыруға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтер нысаны ұсынылады.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсiпкер ретінде мемлекеттiк тіркеу туралы құжаттардың мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәлiметтерiн көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) для получения лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного – ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства».
Дополнительно для услугополучателей на получение лицензии по осуществлению археологических работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления археологических работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
электронная копия рекомендательного письма научной организации в области археологии на право осуществления услугополучателем археологических работ на памятниках истории и культуры, прикрепляемая к запросу.
Дополнительно для услугополучателей на получение лицензии по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
2) для переоформления лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного – ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства»;
электронная копия документа, подтверждающего необходимость переоформления лицензии.
Дополнительно для услугополучателей на переоформление лицензии по осуществлению археологических работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления археологических работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
электронная копия рекомендательного письма научной организации в области археологии на право осуществления услугополучателем археологических работ на памятниках истории и культуры, прикрепляемая к запросу.
Дополнительно для услугополучателей на переоформление лицензии по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры:
форму сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.

12. Көрсетілетін қызметті берушінің электрондық үкімет порталы арқылы реттiк iс-әрекетi мен шешімдері (бұдан әрі –ЭҮП) осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтірілген (электрондық мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету кезiнде өз-ара функционалды әрекет етудiң № 1-диаграммасы):
1) көрсетілетін қызметтi алушы ЭҮП-ке тiркеудi көрсетілетін қызметтi алушы компьютердiң интернет-браузерiне бекiтiп қойған өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тiркелмеген көрсетілетін қызметтi алушы үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушы ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiтуi, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушының ЭҮП-ке парольдi енгiзуi (авторландыру үдерiсi);
3) 1 шарт – ЖСН немесе БСН және пароль арқылы тiркелген көрсетілетін қызметтi алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушы деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастырады;
5) 3 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушы осы Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтi таңдауы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметтi алушы құжаттарды электрондық түрде бекiту арқылы нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 үдерiс – электрондық үкіметінің төлем шлюзінде ( бұдан әрі – ЭҮТШ) электрондық мемлекеттiк қызмет төлемақысын төлеу мемлекетьтік қызметті көрсетуші өндеу үшін; немесе түбіртекті электронды (сканерден өткізілген нұсқа) түрде бекіту, сосын бұл ақпарат «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесіне («Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-ға) келiп түседi;
7) 2 шарт – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтiң төлемақысын тексеру;
8) 5 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызмет үшiн төлемақының жоқтығына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушы сауалды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдауы;
10) 3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң әрекет ету мерзiмiн және тiзiмде қайтарып алынған (күшi жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сауалда және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН немесе БСН арасындағы сәйкестендiрме деректерге сәйкес келуiн тексеру;
11) 7 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушы ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;

12. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал электронного правительства (далее – ПЭП) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП):
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера (далее - ИИН/БИН) и пароля, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП) услугодателя для обработки услугодателем; а затем эта информация поступает в информационную систему государственных базы данных «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование»), либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование», при оплате услуги через ПШЭП;
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;

12) 8 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушы ЭЦҚ көмегiмен сауалдың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) және оған электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң электрондық түрде бекiтiлген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
13) 9 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы электрондық құжатты (көрсетілетін қызметтi алушының сауалын) тiркеу және «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы сауалды өңдеу;
14) 4 шарт – көрсетілетін қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет көрсетушінің тексеруi;
15) 10 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-дағы алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
16) 11 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушының ЭҮП-те қалыптастырған электрондық мемлекеттiк қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкiлеттi тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамдық әрекеттер және шешiмдер осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген (көрсетілетін қызметтi беруші арқылы электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi функционалдық өзара әрекеттiң № 2 диаграммасы):
1) 1 үдерiс – көрсетілетін қызметтi берушінің жауапты қызметкерiнiң электрондық мемлекеттiк қызметтi алу үшiн «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ логинi мен паролiн енгiзу үдерiсi (авторландыру үдерiсi);
2) 1 шарт - көрсетілетін қызметтi берушінің тіркелген жауапты қызметкері туралы деректердің нақтылығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2 үдеріс - көрсетілетін қызметтi берушінің жауапты қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да құру;
4) 3 үдеріс - көрсетілетін қызметтi берушінің жауапты қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген электрондық мемлекеттiк қызметтердi таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және алушының деректерiн енгiзуi;
5) 4 үдерiс – МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ-да электрондық үкіметтін шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметтi алушының деректерi туралы сұрау салу;
6) 2 шарт – МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ-да көрсетілетін қызметтi алушы деректерiнiң болуын тексеру;
7) 5 үдерiс – МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ-да көрсетілетін қызметтi алушы деректерiнiң болмауымен байланысты деректердi алу мүмкiн еместiгi туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6 үдерiс – сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгiлеу бөлiгiнде толтыру және көрсетілетін қызметтi берушінің жауапты қызметкерiнiң көрсетілетін қызметтi алушы ұсынған қажеттi құжаттарды сканерлеуi және оларды сауал нысанына бекiтуi;

12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
13. Пошаговые действия и решения услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП):
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;

9) 7 үдерiс – «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да сұрау салуды тiркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ ЖТ-да қызметтi өңдеу;
10) 3 шарт – көрсетілетін қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн көрсетілетін қызметтi берушінің тексеруi;
11) 8 үдерiс – «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да көрсетілетін қызметтi алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9 үдерiс – көрсетілетін қызметтi алушының «Е-лицензиялау» АЖ МДҚ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттiк қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат электрондық көрсетілетін қызмет берушінің жауапты тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
14. ХҚО операторының мемлекеттік қызмет көрсетудегі шешімдері мен қадамдық әрекеттері жүйелі өзара қарым-қатынасы осы Регламенттің 3-қосымшасында келтiрiлген (ХҚО операторының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі көрсету кезiнде өз-ара функционалды әрекет етудiң № 1-диаграммасы):
1) 1-үдеріс - ХҚО операторының қызмет көрсету үшін логин мен паролін енгізу (авторизация барысы);
2) 2-үдеріс – ХҚО операторымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетудің ұсыным үлгісінің шығуы және ХҚО операторымен тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3-үдеріс - көрсетілетін қызметтi алушының мәліметтерін ЭҮШ арқылы МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ сұратуды жолдау;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметтi алушының МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс - МДҚ ЖТ/МДҚ ЗТ көрсетілетін қызметтi алушының мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметтi алушымен ұсынылған құжатарды ХҚО операторымен сұрату нысанының құжаттардың қағаз түрінде бар болуы жайлы белгі қою бөлігінде толтыру және құжаттарды көшіріп алу, оларды сұрату нысанына бекіту және қызмет көрсетудің сұрату нысанының толтырылғанын ЭЦҚ арқылы көз жеткізу (енгізілген мәліметтерді);
7) 6 үдеріс – ЭЦҚ арқылы көз жеткізілген (қол қойылған) электронды құжаттарды (тұтынушының ұсынымы) ХҚО операторы арқылы ЭҮШ «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ жолдануы;
8) 7-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт – Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болып табылатын көрсетілетін қызметтi алушының ұсынған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің сәйкес келуін тексеруі (қайта өңдеуі);
10) 8-үдеріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-нде көрсетілетін қызметтi алушының ұсынған құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
14. Пошаговые действия и решения оператора ЦОНа через АРМ ИС ЦОН приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через АРМ ИС ЦОН):
функционального взаимодействия при оказании государственной услуги приведены в приложении к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания государственной услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

11) 9-үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптасқан ХҚО операторы арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті (электронды лицензия) алуы.
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензия беру, лицензияны қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
ҮЭП арқылы электрондық көрсетілетін қызмет кезiндегi
функционалдық өзара әрекет жасаудың № 1 диаграммасы
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензия беру, лицензияны қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушi арқылы электрондық көрсетілетін
қызмет кезiндегi функционалдық өзара әрекет жасаудың
№ 2 диаграммасы
«Тарих және мәдениет
ескерткiштерiнде археологиялық және
(немесе) ғылыми-реставрациялау
жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi
қызметке лицензия беру, лицензияны қайта
ресiмдеу» электрондық мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
3-қосымша
Электронды көрсетілетін қызметтің ХҚО арқылы көрсету кезінде
өзара функционалдық әрекет етудің № 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрінің
2014 жылғы 18 наурыздағы
№ 1 бұйрығына
3-қосымша
«Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың объектілерді Ұлттық
мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу
туралы қолдаухаттарын қарау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті «Мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 140 қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет комитеті (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешім.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші қызметкерлерінің
қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметтi алушы қолдаухатының болуы мемлекеттік қызметті көрсетуді бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметтi алушыдан келіп түскен қолдаухатты көрсетілетін қызметті берушінің ол келіп түскен күні тіркеуі;

11) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора ЦОНа результата государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование».
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и (или)
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры»
Диаграмма № 1
функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и (или)
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры»
Диаграмма № 2
функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной
услуги через услугодателя
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на деятельность по
осуществлению археологических и (или)
научно-реставрационных работ
на памятниках истории и культуры»
Диаграмма № 3
функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения
Приложение 3
к приказу Министра культуры
Республики Казахстан
от 18 марта 2014 года № 1
Регламент государственной услуги
«Рассмотрение ходатайства физических и (или)
юридических лиц о включении объектов в Государственный
реестр объектов национального культурного достояния»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по культуре Министерства культуры Республики Казахстан (далее - услугодатель) в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении стандартов государственных услуг в области культуры от 24 февраля 2014 года № 140 (далее - Станадарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результат государственной услуги – решение о временном придании объекту особого режима.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий работников услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие ходатайства услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация ходатайства на получение государственной услуги поступивший от услугополучателя уполномоченным сотрудником услугодателя в день его поступления;

2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкерінің келіп түскен қолдаухатты бір жұмыс күні ішінде өңдеуі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына одан әрі қарау үшін жіберуі;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының жауапты құрылымдық бөлімшені анықтауы және қолдаухатты бір жұмыс күні ішінде одан әрі қарау үшін жіберуі;
4) құрылымдық бөлімше басшысының ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігін тексеруі және бір жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны айқындауы;
5) жауапты орындаушының екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар бойынша қорытынды дайындауы;
6) құрылымдық бөлімше басшысының екі жұмыс күні ішінде қорытындыға қол қоюы және материалдарды көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының қарауына жіберуі;
7) қолдаухатты қарау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті беруші комиссиясы хаттамасының отырыс өткен күні бекітілуі;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешім қабылдауы;
9) объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешім жөнінде көрсетілетін қызметтi алушыға хабарлау.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген қолдаухат;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) уәкілетті органның басшысы бекіткен комиссия отырысының хаттамасы;
4) объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешім;
5) объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешім жөнінде көрсетілетін қызметтi алушыға хабарлау.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін
қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимыл тәртібінің
сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметтi беруші қызметкерлерінің тізбесі;
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінімді тіркейтін көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) құрылымдық бөлімше басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің шешім қабылдау үшін жауапты уәкілетті қызметкері;
5) көрсетілетін қызметті берушінің комиссиясы.
8. Әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсiмдер (iс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алуға арналған қолдаухатты келіп түскен күні тіркеу;
2) ұсынылған материалдарды тіркелген кезден бастап бір жұмыс күні ішінде өңдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бір жұмыс күні ішінде жіберу;
3) көрсетілетін қызметті беруші жетекшісінің бір жұмыс күні ішінде жауапты құрылымдық бөлімшені айқындауы;

2) обработка уполномоченным сотрудником услугодателя поступившего ходатайства в течение одного рабочего дня и направление руководителю услугодателя для дальнейшего рассмотрения;
3) определение руководителем услугодателя ответственного структурного подразделеления и направление ходатайства для дальнейшего рассмотрения в течении одного рабочего дня;
4) проверка руководителем структурного подразделения представленных документов на соответствие требованиям пункта 9 Стандарта и определение ответственного исполнителя в течение одного рабочего дня;
5) подготовка ответственным исполнителем заключения по представленным материалам в течении двух рабочих дней;
6) подписание руководителем структурного подразделения заключения и вынесение материалов на на рассмотрение комиссии услугодателя в течении двух рабочих дней;
7) утверждение протокола комиссии услугодателя по итогам рассмотрения ходатайства в день проведения заседания;
8) вынесение руководителем услугодателя решения о временном придании объекту особого режима;
9) информирование услугополучателя о решении о временном придании объекту особого режима.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное ходатайство с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) протокол заседания комиссии, утвержденный руководителем уполномоченного органа;
4) решения о временном придании объекту особого режима;
5) информирование услугополучателя о решении о временном придании объекту особого режима.
3. Описание порядка взаимодействия
работников услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник услугодателя ответственный за регистрацию заявок на получение государственных услуг;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя ответственный за подготовку заключения;
5) комиссия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления ходатайства на получение государственных услуг;
2) обработка в течение одного рабочего дня с момента регистрации представленных материалов и направление руководителю услугодателя в течение одного рабочего дня;
3) определение руководитлем услугодателя в течении одного рабочего дня ответственного структурного подразделеления;

4) жауапты құрылымдық бөлімше басшысының ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруі және бір жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны айқындауы;
5) жауапты орындаушының екі жұмыс күні ішінде ұсынылған материалдар бойынша қорытынды дайындауы;
6) құрылымдық бөлімше басшысының екі жұмыс күні ішінде қорытындыға қол қоюы және материалдарды көрсетілетін қызметті беруші комиссиясының қарауына жіберуі;
7) қолдаухатты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші комиссиясы хаттамасының отырыс өткен күні бекітілуі;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешім шығаруы;
9) объектіге айрықша режимді уақытша беру туралы шешімнің көшірмесін көрсетілетін қызметтi алушыға жіберу.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет министрінің
2014 жылғы 18 наурыздағы
№ 1 бұйрығына
4-қосымша
Осы бұйрыққа қосымшадағы Қазақстан Республикасындағы Мәдениет
саласы бойынша кейбір күші жойылған бұйрықтарының тізілімі
1) «Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу беру» электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң м.а. 2012 жылғы 28 қыркүйектегi № 159 бұйрығы (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 8069 болып тiркелген, «Егемен Қазақстан» газетiнде 2012 жылың 13 желтоқсанында № 824-825 (27896) жарияланған.
2) «Фильмге прокаттау куәлiгiн беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 208 бұйрығы (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 8268 болып тіркелген, 2012 жылғы 6 маусымдағы «Егемен Қазақстан» газетінде № 146 (28085) жарияланған.
3) «Тарих және мәдениет ескерткiштерiнде археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензияны беру, қайта ресiмдеу, лицензияның түпнұсқасын беру» мемлекеттiк қызметiнiң регламентiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат Министрiнiң м.а. 2012 жылғы 28 қыркүйектегi № 159 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 223 бұйрығы. (нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 8326 болып тіркелген).

4) проверка руководителем структурного подразделения полноты представленных документов и определение ответственного исполнителя в течение одного рабочего дня;
5) подготовка ответственным исполнителем заключения по представленным материалам в течении двух рабочих дней;
6) подписание руководителем структурного подразделения заключения и вынесение материалов на на рассмотрение комиссии услугодателя в течении двух рабочих дней;
7) утверждение протокола комиссии услугодателя по итогам рассмотрения ходатайства в день проведения заседания;
8) вынесение руководителем услугодателя решения о временном придании объекту особого режима;
9) направление копии решения о временном придании объекту особого режима услугополучателю.
Приложение 4
к приказу Министра культуры
Республики Казахстан
от 18 марта 2014 года № 1
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
1. Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 159 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры» (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8069, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 13 декабря 2012 года № 433-434 (27252-27253).
2. Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 208 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Выдача прокатного удостоверения на фильм» (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8268 опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 12.06.2013 г. № 198-199 (27472-27473).
3. Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 26 декабря 2012 года № 223 «О внесении изменений в приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 159 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры» (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8326).