Шалқар ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 182 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 қаңтарда № 4158 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 262 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 262 шешімімен (01.01.2016 бастап күшіне енеді).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
1. Шалқар ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                            5250029,8 мың теңге,
оның ішінде :
салықтық түсімдер                                     2042112 ,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                                6758,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер             11132,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері                                3190027,0 мың теңге;
2) шығындар                                            5314803,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                         3108,7 мың теңге,
оның ішінде :
бюджеттік кредиттер                               5946,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                               2837,3 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профицит)                    -67882,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)                               67882,7 мың теңге.";
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.10.2015 № 241 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар,
оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

О бюджете Шалкарского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 182. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 января 2015 года № 4158. Утратило силу решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 25 декабря 2015 года № 262
Сноска. Утратило силу решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 25.12.2015 № 262 (вступает в силу с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года маслихат Шалкарского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шалкарского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы                                       5250029,8 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления                         2042112,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления                         6758,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала       11132,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов                         3190027,0 тысяч тенге;
2) затраты                                     5314803,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование             3108,7 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                         5946,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                   2837,3 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета (профицит)                   -67882,7 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита)                   67882,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 29.10.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить, что в доход бюджета района зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги,
в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налоги на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления;
по поступлениям от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес, белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 21364 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ, айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1982 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 21364 теңге.
5. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2755209,0 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінен облыстық бюджетке бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруға көшуді сынамалаудан өткізу функцияларын беруге байланысты 6614,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.04.2015 № 207 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 64910,0 мың теңге;
үш деңгейлі жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 39277,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру жүйесін жан басындағы қаржыландыруды сынамалауға - 14684,0 мың теңге;
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін және де 2015 жылғы 1 шілдесінен бастап еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты - 201274,0 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":
с 1 января 2015 года установлено:
1) размер минимальной заработной платы - 21364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1982 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21364 тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района на 2015 год объем субвенции из областного бюджета в сумме 2755209,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете района на 2015 год в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании текущие целевые трансферты областному бюджету 6614,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 01.04.2015 № 207 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть в бюджете района поступление на 2015 год текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета в следующих объемах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 64910,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 39277,0 тысяч тенге;
на апробацию системы подушевого финансирования в системе начального, основного среднего и общего среднего образования - 14684,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки с 1 января 2015 года за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из районного бюджета, и на оплату труда по новой модели системы оплаты труда с 1 июля 2015 года - 201274,0 тысяч тенге;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1618,0 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 6942,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге - 12393,7 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.04.2015 № 207 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2015 № 241 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың құрылымдарын ұстауға, оның ішінде азаматтық хал актілерін тіркейтін штаттық бірлігін ұстауға 1128,0 мың теңге, агроөнеркәсіптік кешеннің мамандарын ұстауға 3180,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.04.2015 № 207 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.10.2015 № 241 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-2. Алынып тасталды – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.10.2015 № 241 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-3. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға 1063,5 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттің бөлінгені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-3 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.07.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер беруге - 5946,0 мың теңге;
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.04.2015 № 207 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 1618,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 6942,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи в честь семидесятилетия Победы в Великой Отечественной Войне - 12393,7 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениеми маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 01.04.2015 № 207 (вводится в действие с 01.01.2015); от 29.10.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-1. Предусмотреть в бюджете района на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание штатной численности подразделений местных исполнительных органов, в том числе на содержание штатной единицы по регистрации актов гражданского состояния 1128,0 тысяч тенге, на содержание специалистов агропромышленного комплекса 3180,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 01.04.2015 № 207 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменением, внесенным решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 29.10.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-2. Исключен решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 29.10.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-3. Предусмотреть в бюджете района на 2015 год поступление текущего целевого трансферта из республиканского бюджета на установку дорожных знаков и указателей в местах расположений организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов 1063,5 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.07.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в бюджете района поступление на 2015 год из республиканского бюджета целевых трансфертов на развитие:
для реализации мер социальной поддержки специалистов на выдачу бюджетных кредитов - 5946,0 тысяч тенге;
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 01.04.2015 № 207 (вводится в действие с 01.01.2015).

9. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 25 тамыздағы № 898 Жарлығына сәйкес аудан деңгейіне спорттық мектептерінің қызметін қамтамасыз ету функциялары берілуіне байланысты В.Н.Цеханович атындағы № 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебін ұстауға - 57771,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 25 тамыздағы № 898 Жарлығына сәйкес аудан деңгейіне балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету функциялары берілуіне байланысты Шалқар ауданындағы психологиялық педагогикалық түзеу кабинетін ұстауға - 19429,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге - 1476,8 мың теңге;
"Жасыл ел" бағдарламасы аясында елді мекендерді көгалдандыруға - 2837,0 мың теңге;
Жұмыспен қамту-2020 Жол картасын жүзеге асыруға - 1974,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 199 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2015 № 225 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2015 № 241 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-2. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Шалқар қаласындағы орталық қазандықты қайта жарақтауға 4860,0 мың теңге нысаналы даму трансферті бөлінгені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 22.07.2015 № 225 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 38000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 199 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Учесть в бюджете района поступление на 2015 год текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
в соотвествии с Указом Президента Республики Казахстан № 898 от 25 августа 2014 года о передаче на районный уровень функций по обеспечению деятельности спортивных школ на содержание детско-юношеской спортивной школы № 1 имени В.Н.Цехановича - 57771,0 тысяч тенге;
в соотвествии с Указом Президента Республики Казахстан № 898 от 25 августа 2014 года о передаче на районный уровень функций по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказанию психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению на содержание Шалкарского районного психологического педагогического коррекционного кабинета - 19429,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 1476,8 тысяч тенге;
на озеленение населенных пунктов в рамках программы "Жасыл ел" - 2837,0 тысяч тенге;
на реализацию Дорожной карты занятости 2020 - 1974,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 13.03.2015 № 199 (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.07.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015); от 29.10.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
9-2. Предусмотреть в бюджете района на 2015 год поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на реконструкцию центральной котельной в городе Шалкар 4860,0 тысяч тенге.
Распределение суммы целевого трансферта на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 22.07.2015 № 225 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Исключен решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 13.03.2015 № 199 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 38000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 13.03.2015 № 199 (вводится в действие с 01.01.2015).

12. Ауданның 2015 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Шалқар қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13-1. Шалқар қаласы мен ауылдық округтер арасында жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудан бюджетінен берілетін трансферттердің көлемі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета района на 2015 год, согласно приложения 4.
13. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов города Шалкар и сельских округов на 2015 год согласно приложения 5.
13-1. Утвердить объемы трансфертов из районного бюджета на реализацию функций местного самоуправления в разрезе города Шалкар и сельских округов согласно приложению 3.

Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 29.10.2015 № 241 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың сессия төрағасы Г. Сейтова
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Тулемисов
Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 182 шешіміне 1 қосымша
Шалқар ауданының 2015 жылға арналған бюджеті

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 29.10.2015 № 241 (вводится в действие с 01.01.2015).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии районного маслихата Г. Сейтова
Секретарь районного маслихата С. Тулемисов
Приложение № 1 к решению районного маслихата № 182 от 24 декабря 2014 года
Бюджет Шалкарского района на 2015 год

317,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
32682,2
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
21731,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15547,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1342,0
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
12393,7
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26112,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25049,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24122,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
627,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1063,5
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
1063,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
135598,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
38898,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
609,5
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
609,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11439,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
1339,2
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10100,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1974,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1974,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
24875,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
500,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24375,9
2
Коммуналдық шаруашылық
28706,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26830,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20154,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

317,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32682,2
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
21731,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15547,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1342,0
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
12393,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26112,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25049,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24122,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
627,0
021
Капитальные расходы государственного органа
300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1063,5
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1063,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
135598,9
1
Жилищное хозяйство
38898,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
609,5
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
609,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11439,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1339,2
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10100,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1974,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1974,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
24875,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
500,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24375,9
2
Коммунальное хозяйство
28706,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26830,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20154,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)