Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 14 сәуірдегі № 114 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 мамырда № 2229 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімідігінің 2015 жылғы 25 маусымдағы № 138 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Жамбыл облысы әкімдігінің 25.06.2015 № 138 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қосымшаға сәйкес Жамбыл облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Б. Орынбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 14 сәуірдегі
№ 114 қаулысына қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған кейбір қаулыларының тізбесі

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Жамбылской области от 14 апреля 2014 года № 114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 23 мая 2014 года № 2229. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25 июня 2015 года № 138
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25.06.2015 № 138 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания";
2) регламент государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования";
3) регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан";
4) регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Признать утратившим силу некоторых постановлений акимата Жамбылской области согласно приложению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Б. Орынбекова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Кокрекбаев
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от 14 апреля 2014 года № 114
Перечень некоторых постановлений акимата Жамбылской области признанных утратившими силу

1. "Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 423 қаулысы (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне №1894 болып тiркелген, 2013 жылдың 12 наурызында № 27 (17744) "Ақ жол" және № 28 (17744) "Знамя труда" газеттерiнде жарияланған).
2. "Мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 432 қаулысы (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне № 1887 болып тiркелген, 2013 жылдың 21 ақпанында № 20 (17708) "Ақ жол" және № 20 (17736) "Знамя труда" газеттерiнде жарияланған).
3. "Мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2012 жылдың 27 желтоқсандағы № 432 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 204 қаулысы (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне № 1988 болып тiркелген, 2013 жылдың 20 тамызында № 105 (17193) "Ақ жол" және № 99 (17815) "Знамя труда" газеттерiнде жарияланған).
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "14" сәуірдегі
№ 114 қаулысымен бекітілген
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Тараз қаласы және аудандардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты" негізінде жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – стандартқа 1-қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу кодын көрсете отырып, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтама.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылдар тәртібін сипаттау

1. Постановление акимата Жамбылской области от 27 декабря 2012 года № 423 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1894, опубликовано 12 марта 2013 года в газетах "Ақжол" № 27 (17744) и "Знамя труда" № 28 (17744).
2. Постановление акимата Жамбылской области от 27 декабря 2012 года № 432 "Об утверждении регламента государственной услуги" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1887, опубликовано 21 февраля 2013 года в газетах "Ақжол" № 20 (17708) и "Знамя труда" № 20 (17736)).
3. Постановление акимата Жамбылской области от 27 июня 2013 года № 204 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Жамбылской области от 27 декабря 2012 года за № 432 "Об утверждении регламента государственной услуги" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1988, опубликовано 20 августа 2013 года в газетах "Ақжол" № 105 (17193) и "Знамя труда" № 99 (17815).
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
от "14" апреля 2014 года № 114
Регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами архитектуры и градостроительства города Тараз и районов (далее – услугодатель). Государственная услуга осуществляется на основании стандарта государственной услуги утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 "Выдача архитектурно-планировочного задания"
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Результат оказания государственной услуги – справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын (бұдан әрі – өтініш) көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы.
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына енгізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасарына немесе сектор басшысына жолдайды;
3) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшының орынбасары немесе сектор басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ұсынылған талаптарға сәйкес келуіне қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің қызметкеріне орындауға береді;
5) мемлекеттік қызметті берушінің жауапты маманы сәулет жоспарлау тапсырмасын немесе бас тарту жауабын әзірлейді – 8 (сегіз) жұмыс күні;
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі мынадай рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өзге құжаттарын көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының немесе сектор басшысының қарары;
4) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
5) сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтаманы рәсімдеу және оларды көрсетілетін қызметті беруші басшысына қол қою үшін тапсыру;
6) сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтама көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне, Халыққа қызмет көрсету орталығы ақпараттық жүйесіне тапсыру.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары немесе сектор басшысы;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги (далее – заявление).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления заявления регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя, и отписывает их заместителю руководителя или руководителю сектора услугодателя;
3) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
3) заместитель руководителя или руководитель сектора рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение работнику отдела;
4) ответственный исполнитель услугодателя оформляет архитектурно-планировочное задание либо готовит мотивированный отказ - 8 (восемь) рабочих дней;
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и иных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) резолюция заместителя руководителя или руководителя сектора услугодателя;
4) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
4) оформление справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий и передача их для подписания руководителю услугодателя;
5) передача справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий в канцелярию услугополучателя, в информационную систему Центра обслуживания населения
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя или руководитель сектора услугодателя;

4) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің қызметкері
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
3. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің басшысы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің қызметкері
8. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) дәйектілігін сипаттау:
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығының өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметтi берушіге немесе Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш берген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырманың (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) көшірмесі (сәйкестендіру үшін түпнұсқа);
Қолданыстағы (пайдаланылып отырған) объектілерге енгізілетін өзгерістердің жобасын әзірлеушілер жобалау құжаттамасында ғимараттардың үй-жайларын немесе өзге де жекелеген бөліктерін өзгерту жөніндегі жұмыстар процесінде, сондай-ақ өзгертілген объектіні одан әрі пайдаланған кезде басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын жобалық шешімдердің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетуге тиіс.
Қолданыстағы объектілерді өзгерту сейсмикалық қауіпі жоғары аймақта (ауданда) жоспарланса және жоспарланып отырған реконструкциялау немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік көрсетілетін қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алған кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімді Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері ұсынған нысан бойынша береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажеттi құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған кезде (қолма қол немесе пошта арқылы) – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдануын растау оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі туралы белгі болып табылады;
Халыққа қызмет көрсету орталығы -ға ұсынған кезде мыналарды:

4) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
5) сотрудник отдела услугодателя.
Сноска. Пункт 7 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель услугодателя;
4) руководитель отдела услугодателя;
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю или в Центр обслуживания населения:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги;
2) копия утвержденного заказчиком задания на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика (оригинал для сверки).
Разработчики проекта, которые вносят изменения в существующие (эксплуатируемые) объекты, должны указывать в проектной документации сведения о наличии или отсутствии проектных решений, затрагивающих интересы других собственников как в процессе работ по изменению помещений или иных частей здания, так и при последующей эксплуатации измененного объекта.
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).
При получении государственной услуги через Центр обслуживания населения, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной работником Центр обслуживания населения, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
в Центр обслуживания населения – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) құжаттардың нөмірі мен қабылданған күнін;
2) сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
3) қоса берілген құжаттарды ңысаны мен атауын
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкісінің атын;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), көрсетілетін қызметті алушының байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Денсаулық жағдайына байланысты Халыққа қызмет көрсету орталығына жеке өзінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бара отырып, Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері жүргізеді.
Халыққа қызмет көрсету орталығы әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген жүгінулердің тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік қызметті алушы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторына "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы электрондық кезек ретімен операциялық залда жүзеге асырылатын Стандарттың қосымшасына сәйкес өтінішін және қажетті құжаттарды тапсырады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының Халыққа қызмет көрсету орталығының Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық жұмыс орнына логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
3) 2-үдеріс – Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанының шығуы және Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызмет алушының, сондай-ақ сенім хат бойынша қызмет алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі;
4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтері туралы сұранысын, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне - қызмет алушы өкілінің сенім хат мәліметтері туралы жолдау;
5) 1-шарт - жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтерінің және Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенім хат мәліметтерінің бар болуын тексеру;

1) номера и даты приема документа;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному настоящим регламентом государственной услуги, работник Центр обслуживания населения отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги.
9. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в Центр обслуживания населения, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником Центра обслуживания населения с выездом по месту жительства услугополучателя.
Описание действий работников центра обслуживания населения при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору Центра обслуживание населения согласно приложению к Стандарту, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора Центра обслуживание населения в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Центр обслуживание населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором Центра обслуживание населения, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра обслуживание населения данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную база данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему– о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;

6) 4-үдеріс – қызмет алушының жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына және сенім хаттың Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнына электрондық үкімет шлюзі арқылы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының электрондық сандық қолымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұранысын) жолдау;
8) 6-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнында қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын алушының алуы (сәулет жоспарлау тапсырмасын беру немесе дәлелді бас тарту);
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттері осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммамен келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
10. "Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің әрбір рәсімінің реттілігін сипаттау
Ескерту. 1 қосымшаға өзгерістер енгізілді Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағынының) әрекеттері
Әрекет №
1
2
3
4
5
6
7
Қызмет көрсетушінің жауапты тұлғалары
Қызмет көрсетушінің маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің орынбасары немесе сектор басшысы
алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217қаулысымен.
Қызмет көрсетушінің жауапты маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің маманы
Әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды, тіркейді
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты орынбасарына жолдайды
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты бөлім басшысына жолдайды
сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтама, бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді
сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтамаға қол қояды
Құжаттарды тіркейді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға береді
Бұрыштама
Бұрыштама
Басшыға қол қою үшін жолдайды
сәулет-жоспарлау тапсырмасы және техникалық шарттары бар анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Халыққа қызметк өрсету орталығына жолдайды
Орындау мерзімдері
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
6
7
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы диаграммасы
Жамбыл облысы әкімдігінің

6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора Центра обслуживание населения через шлюз электронного правительства в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства
8) процесс 6 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (выдача архитектурно-планировочного задания или мотивированный отказ), сформированный автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства.
5. Заключительные положения
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановление Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача архитектурно-
планировочного задания"
Описание последовательности каждой процедуры процесса оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
1
2
3
4
5
6
7
Ответственные лица услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Заместитель услугодателя или руководитель сектора
исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Наименование действий и их описание
Принимает документы, регистрирует
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному заместителю
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному руководителю отдела
Оформляет справка с архитектурно-планировочным заданием и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения либо мотивированного ответа об отказе
Рассматривает, подписывает проекты архитектурно-планировочным заданием и технических условий либо мотивированного ответа об отказе
Регистрирует документы
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передает руководителю
Резолюция
Резолюция
Направляет руководителю на подпись
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Передает в центр обслуживание населения
Сроки исполнения
Номер следующего действия
2
3
4
6
7
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача архитектурно-
планировочного задания"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графической форме
Утвержден постановлением акимата

2014 жылғы 31 шілдедегі № 217
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенттерін бекіту туралы"
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы
14 сәуірдегі № 114 қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
қаулысымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау
тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3 қосымша
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Қаулы 3-қосымшамен толықтырылды-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
Халыққа қызмет көрсету орталығы" ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімінің (іс-қимылының) және (немесе) құрылымдық - функционалдық бірлік атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "14" сәуірдегі
№ 114 қаулысымен бекітілген
"Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Тараз қаласы және аудандардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертпей, қолданыстағы үйлердегі үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде жүзеге асады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) көрсетілетін қызметті берушінің шешімі.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын (бұдан әрі – өтініш) көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.

Жамбылской области от 31 июля 2014 года № 217
"О внесении изменении и дополнений
в постановление акимата Жамбылской области
от 14 апреля 2014 года № 114
Об утверждении регламентов государственных услуг"
Приложение 3 к регламенту государственной услуги
"Выдача архитектурно-планировочного задания"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания"
Сноска. Постановление дополнено 3 приложением в соответствии с постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
При оказании государственной услуги через интегрированную информационную систему "Центр обслуживания населения"
Условные обозначения:
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) структурно - функциональных единиц;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
от "14" апреля 2014 года № 114
Регламент государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами архитектуры и градостроительства города Тараз и районов (далее – услугодатель). Государственная услуга осуществляется на основании стандарта утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237 "Выдача разрешения на реконструкцию (перепланировка, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования".
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение услугодателя на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги (далее – заявление).

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
қызмет көрсетудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 (отыз) минут.
1) көрсетілетін қызмет беруші кеңсесінің қызметкері өтінішті алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарауына енгізеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және оларды көрсетілетін қызмет беруші басшысының орынбасарына немесе сектор басшысына жолдайды;
3) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшының орынбасары немесе сектор басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін ұсынылған талаптарға сәйкес келуіне қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің қызметкеріне орындауға береді;
5) мемлекеттік қызметті берушінің жауапты маманы шешімді немесе бас тарту жауабын әзірлейді – 30 (отыз) күнтізбелік күн
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі мынадай рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өзге құжаттарын көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қарары;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшы орынбасарының немесе сектор басшысының қарары;
4) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
5) шешімді әзірлеу және оларды көрсетілетін қызметті беруші басшысына қол қою үшін тапсыру;
6) шешімді көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне тапсыру.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
3. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары немесе сектор басшысы;
4) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметтi алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметтi берушіге жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления заявления регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя, и отписывает их заместителю руководителя или руководителю сектора услугодателя;
3) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
4) заместитель руководителя или руководитель сектора рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение работнику отдела;
6) ответственный исполнитель услугодателя оформляет решение либо готовит мотивированный отказ-30 (тридцать) календарных дней;
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и иных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя;
3) резолюция заместителя руководителя или руководителя сектора услугодателя;
4) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
5) оформление решения и передача их для подписания руководителю услугодателя;
6) передача решения в канцелярию услугополучателя
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя или руководитель сектора услугодателя;
4) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
5) сотрудник отдела эксплуатации услугодателя
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өтініш берушінің өзгертілетін объектіге меншік құқығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері (сәкестердіру үшін түпнұсқа ұсынылады) және керек болған кезде объектінің меншік иесінің (тең меншік иелерінің) көзделіп отырған өзгеріске және оның параметрлеріне нотариалды куәландырылған жазбаша келісімі;
3) егер үй-жайлардың (тұрғын үйдің бөліктерінің) жоспарланған реконструкциясы (қайта жоспарлауы, қайта жабдықтауы) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру өзгертілетін үй-жайлармен (үйдің бөліктерімен) көршілес басқа үй-жайлар (үйдің бөліктері) меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, олардың нотариалды куәландырылған жазбаша келісімі;
4) өтініш беруші меншігінің өзгертілетін үй-жайға техникалық паспорты бөлімінің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынылады);
5) көзделген өзгерістер жоспарымен нобайлар (схема).Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажеттi құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынған кезде (қолма қол немесе пошта арқылы) – қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде күні мен құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегi белгi болып табылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
4. Қорытынды ережелер
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
"Тіреу және қоршау конструкцияларын,
инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге
байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың
үй-жайларын (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауға (қайта жоспарлауға,
қайта жабдықтауға) шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің әрбір рәсімінің реттілігін сипаттау
Ескерту. 1 қосымшаға өзгерістер енгізілді Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағынының) әрекеттері
Әрекет №
1
2
3
4
5
6
7
Қызмет көрсетушінің жауапты тұлғалары
Қызмет көрсетушінің маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің орынбасары немесе сектор басшысы
алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217қаулысымен.
Қызмет көрсетушінің жауапты маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің маманы
Әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды, тіркейді
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты орынбасарына жолдайды
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты бөлім басшысына жолдайды
Шешімді дайындайды бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді
шешімге қол қояды немесе дәлелді бас тартады
Құжаттарды тіркейді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға береді
Бұрыштама
Бұрыштама
Басшыға қол қою үшін жолдайды
Шешім береді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді
кеңсеге жолдайды
Орындау мерзімдері
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
6
7
Жамбыл облысы әкімдігінің

1) заявление по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги;
2) копии документов, удостоверяющих право собственности заявителя на изменяемый объект (подлинник представляется для сверки) и при необходимости нотариально засвидетельствованное письменное согласие собственника (сособственников) объекта на намечаемое изменение и его параметры;
3) нотариально засвидетельствованное письменное согласие собственников других помещений (частей дома), смежных с изменяемыми помещениями (частями дома), в случае, если планируемые реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивают их интересы;
4) копия раздела технического паспорта собственности заявителя на изменяемое помещение (оригинал предоставляется для сверки);
5) эскизы (схема) с планом предполагаемых изменений.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
4. Заключительные положения
8. "Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.";
Сноска. Пункт 8 в редакции постановление Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на реконструкцию
(перепланировку, переоборудование) помещений
(отдельных частей) существующих зданий,
не связанных с изменением несущих и
ограждающих конструкций,
инженерных систем и оборудования"
Описание последовательности каждой процедуры процесса оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
1
2
3
4
5
6
7
Ответственные лица услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Заместитель услугодателя или руководитель сектора
исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Наименование действий и их описание
Принимает документы, регистрирует
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному заместителю
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному руководителю отдела
Оформляет решение либо мотивированного ответа об отказе
подписывает решение либо мотивированного ответа об отказе
Регистрирует документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает руководителю
Резолюция
Резолюция
Направляет руководителю на подпись
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Передает в канцелярию
Сроки исполнения
Номер следующего действия
2
3
4
6
7
Утвержден постановлением акимата

2014 жылғы 31 шілдедегі № 217
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенттерін бекіту туралы"
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы
14 сәуірдегі № 114 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысымен
бекітілген "Тіреу және қоршау конструкцияларын,
инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге
байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың
үй-жайларын (жекелеген бөліктерін)
реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта
жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
"Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға)
Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімінің (іс-қимылының) және (немесе) құрылымдық - функционалдық бірлік атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "14" сәуірдегі
№ 114 қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Тараз қаласы және аудандардың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 наурыздағы № 237 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы;
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3.Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі келесі анықтамалардың бірі: мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мекенжайдың тіркеу кодын көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, жою болып табылады.

Жамбылской области от 31" июля 2014 года № 217
"О внесении изменении и дополнений в постановление
акимата Жамбылской области от 14 апреля 2014 года № 114
"Об утверждении регламентов государственных услуг"
Приложение 2 к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на реконструкцию (перепланировку,
переоборудование) помещений (отдельных частей)
существующих зданий, не связанных с изменением
несущих и ограждающих конструкций,
инженерных систем и оборудования"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования"
Сноска. Постановление дополнено 2 приложением в соответствии с постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
Условные обозначения:
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) структурно - функциональных единиц;
- вариант выбора;
переход к следующей процедуре (действию).
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
от "14" апреля 2014 года № 114
Регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается отделами архитектуры и градостроительства города Тараз и районов. Государственная услуга осуществляется на основании стандарта "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2014 года № 237.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является одна из следующих справок: по уточнению, присвоению, упразднению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги.

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары немесе сектор басшысы;
4) алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
5) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің қызметкері;
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығының өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Халыққа қызмет көрсету орталығына:
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау бойынша анықтама алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлғаның жеке куәлігі (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы ұсынылады).
Жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру бойынша анықтама алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлғаның жеке куәлігі (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы ұсынылады);
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорттың көшірмесі (сәйкестендіру үшін түпнұсқасы ұсынылады).
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жою бойынша анықтама алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке тұлғаның жеке куәлігі (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы ұсынылады).
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісі туралы мәліметтерді Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Халыққа қызмет көрсету орталығына берген кезде мыналарды:
құжаттың нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) мен құжаттарды беру орнын;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), көрсетілетін қызметті алушының байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік көрсетілетін қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы алған кезде көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімді Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері ұсынған нысан бойынша береді;
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау үшін портал арқылы жүгінген кезде: электрондық сұрау нысанындағы өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Денсаулық жағдайына байланысты Халыққа қызмет көрсету орталығына жеке өзінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне бара отырып, Халыққа қызмет көрсету орталығына қызметкері жүргізеді.
Халыққа қызмет көрсету орталығы әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығы көрсетілген жүгінулердің тәртібін сипаттау:

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) заместитель руководителя или руководитель сектора услугодателя;
4) исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
5) сотрудник отдела услугодателя.
Сноска. Пункт 7 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
4. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Центр обслуживания населения:
для получения справки по уточнению адреса объекта недвижимости:
заявление по форме согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги;
удостоверение личности физического лица (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Для получения справки по присвоению адреса объектам недвижимости:
заявление по форме согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги;
удостоверение личности физического лица (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
копия технического паспорта на объект недвижимости (оригинал предоставляется для сверки).
Для получения справки по упразднению адреса объекта недвижимости:
заявление по форме согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги;
удостоверение личности физического лица (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Сведения документа, удостоверяющего личность или паспорта гражданина Республики Казахстан, о зарегистрированных правах на недвижимое имущество, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об акте сноса объекта недвижимости, работник Центра обслуживания населения получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных лиц государственных органов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в Центр обслуживания населения выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
При получении государственной услуги через Центр обслуживания населения, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной работником Центра обслуживания населения, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) при обращении через портал для уточнения адреса объекта недвижимости: заявление в форме электронного запроса.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному настоящим регламентом государственной услуги, работник Центра обслуживания населения отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги.
Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в Центр обслуживания населения, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником Центра обслуживания населения с выездом по месту жительства услугополучателя.
Описание действий работников центра обслуживания населения при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения:

1) мемлекеттік қызметті алушы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторына "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы электрондық кезек ретімен операциялық залда жүзеге асырылатын Стандарттың қосымшасына сәйкес өтінішін және қажетті құжаттарды тапсырады;
2) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының Халыққа қызмет көрсету орталығының Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің ақпараттық жұмыс орнына логинмен және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
3) 2-үдеріс – Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанының шығуы және Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының қызмет алушының, сондай-ақ сенім хат бойынша қызмет алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі;
4) 3-үдеріс – электрондық үкімет шлюзі арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтері туралы сұранысын, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне - қызмет алушы өкілінің сенім хат мәліметтері туралы жолдау;
5) 1-шарт - жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына қызмет алушының мәліметтерінің және Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенім хат мәліметтерінің бар болуын тексеру;
6) 4-үдеріс – қызмет алушының жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына және сенім хаттың Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде мәліметтерінің болмауына байланысты, мәліметтерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнына электрондық үкімет шлюзі арқылы Халыққа қызмет көрсету орталығы операторының электрондық сандық қолымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (қызмет алушының сұранысын) жолдау;
8) 6-үдеріс – электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі ақпараттық жұмыс орнында қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету қорытындысын алушының алуы ( анықтама немесе анықтама беруден дәлелді бас тарту);
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттері осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммамен келтірілген.
5. Қорытынды ережелер
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.

1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору Центра обслуживание населения согласно приложению к Стандарту, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператора Центра обслуживание населения в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Центр обслуживание населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором Центра обслуживания населения, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра обслуживания населения данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц о данных услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему– о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц, данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора Центра обслуживание населения через шлюз электронного правительства в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства
8) процесс 6 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (выдача справки или мотивированный отказ), сформированный автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
5. Заключительные положения
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің әрбір рәсімінің реттілігін сипаттау
Ескерту. 1 қосымшаға өзгерістер енгізілді Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағынының) әрекеттері
Әрекет №
1
2
3
4
5
6
7
Қызмет көрсетушінің жауапты тұлғалары
Қызмет көрсетушінің маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің орынбасары немесе сектор басшысы

Сноска. Пункт 8 в редакции постановление Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Республики Казахстан"
Описание последовательности каждой процедуры процесса оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
1
2
3
4
5
6
7
Ответственные лица услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Заместитель услугодателя или руководитель сектора

алып тасталды Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217қаулысымен.
Қызмет көрсетушінің жауапты маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің маманы
Әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды, тіркейді
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты орынбасарына жолдайды
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты бөлім басшысына жолдайды
Анықтама рәсімдейді бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді
анықтамаға қол қояды
Құжаттарды тіркейді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға береді
Бұрыштама
Бұрыштама
Басшыға қол қою үшін жолдайды
анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Халыққа қызметк өрсету орталығына немесе порталға жолдайды
Орындау мерзімдері
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
6
7
"Қазақстан Республикасының аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттерінің графикалық нысандағы диаграммасы
веб портал электрондық үкіметі арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің диаграммасы
көрсетілетін қызметті берушінің арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің № 2 іс-қимыл функционалдық диаграммасы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "31" шілдедегі № 217
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенттерін бекіту туралы"
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы
14 сәуірдегі № 114 қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" қаулысымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын
айқындау бойынша анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Қаулы 3-қосымшамен толықтырылды-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
"Халыққа қызмет көрсету орталығы" арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
Электронды үкімет порталы арқылы мемлекеттік қызметті беру
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімінің (іс-қимылының) және (немесе) құрылымдық - функционалдық бірлік атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "14" сәуірдегі
№ 114 қаулысымен
бекітілген 1 қосымша
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

исключен постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Наименование действий и их описание
Принимает документы, регистрирует
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному заместителю
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному руководителю отдела
Оформляет справку либо мотивированного ответа об отказе
Рассматривает, подписывает справку либо мотивированного ответа об отказе
Регистрирует документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает руководителю
Резолюция
Резолюция
Направляет руководителю на подпись
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Передает в центр обслуживание населения
Сроки исполнения
Номер следующего действия
2
3
4
6
7
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Республики Казахстан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через центр обслуживания населения, в графическом форме
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через веб–портал электронного правительства
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения
Утвержден постановлением акимата Жамбылской
области от 31 июля 2014 года № 217
"О внесении изменении и дополнений
в постановление акимата Жамбылской области
от "14" апреля 2014 года № 114 "Об утверждении
регламентов государственных услуг"
Приложение 3 к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории Республики Казахстан"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
Сноска. Постановление дополнено 3 приложением в соответствии с постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217
При оказании государственной услуги через интегрированную информационную систему "Центр обслуживания населения"
При оказании государственной услуги через портал электронного правительства
Условные обозначения:
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) структурно - функциональных единиц;
- вариант выбора;
- переход к следующей процедуре (действию).
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
от "14" апреля 2014 года № 114
Регламент государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"
1. Общие положения

1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы (әрі қарай-Басқарма) Жамбыл облысы әкімдігінің Дін істері басқармасымен келісім бойынша (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 қаулысымен бекітілген "Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесi – көрсетілетін қызметті берушінің ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, немесе үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімі немесе заңды негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелденген жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) іс-қмыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (әрекеттерді) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттердің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттамаға жауапты қызметкері қажетті құжаттар топтамасын алған сәттен бастап оны кіріс хат-хабарларды тіркейтін журналда тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші бірінші басшысының қарауына енгізеді; Құжаттарды қабылдап алған тұлғаның тегі, аты-жөні, құжаттардың қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп мөртаңба қойылған көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыдан осы тармақта көрсетілген құжаттар топтамасының қабылданғанын растау болып табылады
2) көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және оларды көрсетілетін қызмет беруші бөлімнің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін заң талаптарына сәйкес қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің қызметкеріне орындауға береді;

1. Государственная услуга оказывается Управлением архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области по согласованию с Управлением по делам религий акимата Жамбылской области (далее - услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от "24" февраля 2014 года № 137.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения или о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным законодательством.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 30 минут
1) ответственный сотрудник документационного обеспечения управления услугодателя с момента поступления документов регистрирует его в журнале регистрации входящей корреспонденции, и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя; Подтверждением принятия пакета документов, перечисленных в настоящем пункте от услугополучателя, является копия заявления услугополучателя со штампом, содержащая дату и время приема документов, с указанием фамилии, инициалов лица, принявшего документы.
2) руководитель услугодателя рассматривает заявление услугополучателя, и отписывает их руководителю отдела;
3) руководитель отдела рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям и отписывает на исполнение работнику отдела;

4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлімнің қызметкері құжаттарды қарап, дін істері жөніндегі Басқармасына келісімге жібереді;
5) Дін істері басқармасы құжаттарды Заңға сәйкестігін тексереді, келіседі немесе келісуден бас тартылады;
6) басқарманың жауапты қызметкері құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде құжаттарды қарап, шешім беруді (немесе бас тарту туралы шешімді) әзірлейді.
7) басқарманың басшысы шешім беруді (немесе бас тарту туралы шешімді) шешеді;
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
3. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібі мен және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі функционалдық-құрылымдық бірліктер қатысады:
1) басқарманың құжатты тіркейтін қызметкері;
2) басқарманың басшысы;
3) басқарманың жауапты қызметкері;
4) бөлім басшысы;
5) дін істері басқармасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрбір функционалдық-құрылымдық бірліктер әкімшілік рәсімдердің кестесі (тәртібі), мерзімі осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау үшін:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшiн салыстырып тексеру мақсатында құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып – діни бірлестікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшiрмесi;
Ескертпе:* "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға өз қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;
3) тіркелген діни бірлестіктің басшысы қол қойған ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы еркін нысандағы негіздеме (ғибадат үйінің (ғимаратының) атауы және ол тиесілі болатын діни бірлестік, құрылыстың мақсаттары, аталған аумақта діни қажеттілігін қанағаттандыруға мұқтаж келушілер саны, ғибадат үйінде (ғимаратында) қызмет ететін діни қызметкерлерге үміткерлер көрсетілген);

4) ответственный сотрудник управления рассматривает полученные документы, направляет на согласование в Управление по делам религии.
5) Управление по делам религии рассматривает в соответствии с Законом, согласует либо отказывает в согласовании
6) работник отдела рассматривает заявление услугополучателя в течении 30 календарных дней, подготавливает результат рассмотрения (решения, либо письменный мотивированный ответ об отказе в выдаче решения);
7) руководитель управления принимает решение о выдаче решения либо об отказе в выдаче решения.
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными постановлением Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
3. Описание порядка использования информационных систем и порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы:
1) сотрудник службы документационного обеспечения управления;
2) руководитель управления;
3) ответственный специалист управления;
4) руководитель отдела;
5) Управление по делам религии.
Схемы последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональные единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для строительства культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность – для физических лиц или копию свидетельства* либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) религиозного объединения – для юридических лиц с обязательным предоставлением оригинала документа для сверки.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) справка - обоснование о строительстве культового здания (сооружения) в произвольной форме, подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования культового здания (сооружения) и религиозного объединения, которому оно будет принадлежать, цели строительства, количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории, кандидатуры священнослужителя культового здания (сооружения);

4) ғибадат үйін (ғимаратын) салу жоспарланып отырған ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) ғибадат үйін (ғимаратын) салуға (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда ұсынылады) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі;
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) үшін:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшiн салыстырып тексеру мақсатында құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып – діни бірлестікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшiрмесi;
Ескертпе:* "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға өз қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады;
3) жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының көшірмесімен қоса, құқық белгілеуші құжаттың көшірмесі және жер учаскесінің сәйкестендіру құжатының көшірмесі, нотариалды куәландырылған не салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары ұсынылады;
4) жылжымайтын мүлiк нысанына ауыртпалықтардың жоқ екендігі туралы анықтама;
5) меншік иесінің үйді (ғимаратты) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта бейіндеуге келісуі туралы хаты (ғимарат жалға алынған жағдайда ұсынылады);
6) тіркелген діни бірлестіктің басшысы қол қойған ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы еркін нысандағы негіздеме (ғибадат үйінің (ғимаратының) атауы және ол тиесілі болатын діни бірлестік, құрылыстың мақсаттары, аталған аумақта діни қажеттілігін қанағаттандыруға мұқтаж, келушілер саны, ғибадат үйінде (ғимаратында) қызмет ететін діни қызметкерлерге үміткерлер көрсетілген);
7) ғибадат үйін (ғимаратын) салу жоспарланып отырған ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) ғибадат үйін (ғимаратын) салуға (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда ұсынылады) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі;
7. Үйдің (ғимараттың) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, Қарулы күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың, сот және құқық қорғау органдарының, қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етумен, жеке тұлғалардың өмірі мен денсаулығын қорғаумен байланысты басқа да қызметтердің, діни білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарының ғимараттарында және аумағында орналасуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.

4) копия решения собрания (схода) местного сообщества, действующего на территории аула (села), поселка, микрорайона, квартала, где планируется строительство культового здания (сооружения), о согласии на строительство культового здания (сооружения) (предоставляется при наличии вблизи жилых домов);
для перепрофилирования (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения):
1) заявление по форме согласно приложению 2 к стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность – для физических лиц или копию свидетельства* либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) религиозного объединения – для юридических лиц с обязательным предоставлением оригинала документа для сверки.
Примечание:* Свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
3) копия правоустанавливающего документа с приложением копии технического паспорта недвижимости и копия идентификационного документа на земельный участок нотариально засвидетельствованные либо представляются оригиналы документов для сверки;
справка об отсутствии обременения на объект недвижимости;
4) письмо о согласии собственника на перепрофилирование здания (сооружения) в культовое здание (сооружение) (предоставляется в случае арендованного помещения);
5) справка - обоснование о перепрофилировании здания (сооружения) в культовое здание (сооружение) в произвольной форме, подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования культового здания (сооружения) и религиозного объединения, которому оно будет принадлежать, цели перепрофилирования, количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории, кандидатуры священнослужителя культового здания (сооружения);
6) копия решения собрания (схода) местного сообщества, действующего на территории аула (села), поселка, микрорайона, квартала, где планируется перепрофилирование здания (сооружения), о согласии на перепрофилирование в культовое здание или сооружение (предоставляется при наличии вблизи жилых домов).
7. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги является расположение здания (сооружения) на территории и в зданиях государственных органов, организаций, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, судебных и правоохранительных органов, других служб, связанных с обеспечением общественной безопасности, защитой жизни и здоровья физических лиц, организаций образования, за исключением духовных (религиозных) организаций образования.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері құжаттарды қарап, дін істері жөніндегі Басқармасына келісімге жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес Дін істері басқармасы келісім береді не одан дәлелді түрде бас тартады.
5. Қорытынды ережелер
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда-Жамбыл облысы әкімдігінің 31.07.2014 № 217 қаулысымен.
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу,
олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің әрбір рәсімінің реттілігін сипаттау
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс ағынының) әрекеттері
Әрекет №
1
2
3
4
5
6
Қызмет көрсетушінің жауапты тұлғалары
Қызмет көрсетушінің маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет көрсетушінің бөлім басшысы
Қызмет көрсетушінің жауапты маманы
Дін істері басқармасы
Қызмет көрсетушінің жауапты маманы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Әрекеттер атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды, тіркейді
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты бөлім басшысына жолдайды
Құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жауапты қызметкерге жолдайды
Құжаттарды қарайды Дін істері басқармасына жолдайды
Келіседі немесе дәлелді бас тартады
Шешімді әзірлейді немесе бас тарту жауабын әзірлеп басшыға қол қоюға береді
Шешім береді немесе бас тарту жауабын береді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға береді
Бұрыштама
Жауап беру үшін дайындайды
Құжаттарды тіркейді құжаттарды Пошта арқылы жолдайды
Орындау мерзімдері
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 31 шілдедегі № 217
"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенттерін бекіту туралы"
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы
14 сәуірдегі № 114 қаулысына
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" қаулысымен бекітілген
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың
орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді
(ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта
бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
"Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу, олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру"мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

4. Описание порядка взаимодействия с иными услугодателями
8. Ответственный сотрудник управления рассматривает полученные документы, направляет на согласование в Управление по делам религии.
Управление по делам религии рассматривает в соответствии с Законом, согласует либо отказывает в согласовании
5. Заключительные положения
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановление Жамбылского областного акимата от 31.07.2014 № 217.
Приложение к Регламенту "Выдача решения
о строительстве культовых зданий (сооружений),
определении их месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении функционального
назначения) зданий (сооружений) в культовые
здания (сооружения)"риложение 1
Описание последовательности каждой процедуры процесса оказания государственной услуги
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
1
2
3
4
5
6
7
Ответственные лица услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела услугодателя
Ответственный специалист услугодателя
Управление по делам религии
Ответственный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Наименование действий и их описание
Принимает документы, регистрирует
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному руководителю отдела
Рассматривает документы, накладывает резолюцию и направляет на исполнение ответственному исполнителю
Направляет на согласование в Управление по делам религии
Согласовывает либо дает мотивированный отказ
Готовит решение либо мотивированный отказ, дает на подпись руководителю
Выдает решение либо дает мотивированный отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передает руководителю
Резолюция
Резолюция
Регистрирует документы
Сроки исполнения
Направляет документы через почту
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Утвержден постановлением акимата Жамбылской
области от 31 июля 2014 года № 217
"О внесении изменении и дополнений
в постановление акимата Жамбылской области
от 14 апреля 2014 года № 114
"Об утверждении регламентов государственных услуг"
Приложение 2 к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений), определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении функционального
назначения) зданий (сооружений) в
культовые здания (сооружения)"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)"