"Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің "Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы" республикалық мемлекеттік мекемесінің қорғау аймағын белгілеу туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 613 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 802 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 қаңтарда № 4850 болып тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің «Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы» республикалық мемлекеттік мекемесінің қорғау аймағын белгілеу туралы» Қызылорда облысы әкiмдiгiнің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 613 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4728 тіркелген, 2014 жылғы 26 шілдеде «Сыр бойы» және «Кызылординские вести» газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгірістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Жер кодексі» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Кодексіне және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
қаулының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы» республикалық мемлекеттік мекемесінің қорғау аймағын белгілеу туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы» республикалық мемлекеттік мекемесінің аумағында жер учаскелері меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алынып қойылмай және жер санаты ауыстырылмай, ені екі шақырымнан кем емес, жалпы ауданы 46309,34 гектар, оның ішінде ауданы 19638,77 гектар «Барсакелмес» учаскесі және ауданы 26670,57 гектар «Қасқақұлан» учаскесінің қорғау аймағы;
осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы» республикалық мемлекеттік мекемесінің қорғау аймағы аумағында табиғат пайдалану режимі мен тәртібі белгіленсін.»;
аталған қаулының қосымшасында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы» республикалық мемлекеттік мекемесінің қорғау аймағы аумағында табиғат пайдалану режимі мен тәртібі»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление акимата Кызылординской области от 16 июня 2014 года № 613 "Об установлении охранной зоны Республиканского государственного учреждения "Барсакелмесский государственный природный заповедник" Министерсва окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан"
Постановление Кызылординского областного акимата от 29 декабря 2014 года № 802. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 21 января 2015 года № 4850
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 16 июня 2014 года № 613 «Об установлении охранной зоны Республиканского государственного учреждения «Барсакельмесский государственный природный заповедник» Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4728, опубликовано 26 июля 2014 года в газетах «Сыр бойы» и «Кызылординские вести») следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года «Земельный кодекс Республики Казахстан» и Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях» акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:»;
заголовок постановления изложить в следующей редакции:
«Об установлении охранной зоны республиканского государственного учреждения «Барсакельмесский государственный природный заповедник» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Установить:
охранную зону на территории республиканского государственного учреждения «Барсакельмесский государственный природный заповедник» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» шириной не менее двух километров, общей площадью 46309,34 гектара, в том числе участок «Барсакельмес» площадью 19638,77 гектара и участок «Каскакулан» площадью 26670,57 гектар, без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей и без перевода категории земель;
режим и порядок природопользования на территории охранной зоны республиканского государственного учреждения «Барсакельмесский государственный природный заповедник» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» согласно приложению к настоящему постановлению.»;
в приложении к указанному постановлению:
название изложить в следующей редакции:
«Режим и порядок природопользования на территории охранной зоны республиканского государственного учреждения «Барсакельмесский государственный природный заповедник» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:

«1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің «Барсакелмес мемлекеттік табиғи қорығы» республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Қорық) қорғау аймағы аумағында табиғат пайдалану режимі мен тәртібі «Қазақстан Республикасының Жер кодексі» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Кодексінің 123-бабына және «Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес әзірленді.».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкiмi Қ. Көшербаев

«1. Режим и порядок природопользования на территории охранной зоны республиканского государственного учреждения «Барсакельмесский государственный природный заповедник» Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Заповедник) разработаны в соответствии со статьей 123 Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года «Земельный кодекс Республики Казахстан», статьей 18 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года «Об особо охраняемых природных территориях».».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев