2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсанда № 21/304 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 2567 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы және «2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» 2014 жылғы 28 қарашадағы № 259-V Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
2015 - 2017 жылдарға арналған облыстық бюджет қосымшаға сәйкес, тиісінше, оның ішінде 2015 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
«1) кірістер – 98 903 750 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 58 182 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 606 501 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 100 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 38 111 239 мың теңге;
2) шығындар – 99 889 561 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 4 478 664 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 149 152 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 670 488 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 656 924 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 656 924 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 121 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 121 399 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2015 № 29/427(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
2. 2015 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 76,7 пайыз;
Қарақия ауданына – 38,3 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 79,3 пайыз;
Түпқараған ауданына – 40,1 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 17,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42,8 пайыз.
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 68,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына –100 пайыз.
3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.

Об областном бюджете на 2015 - 2017 годы
Решение маслихата Мангистауской области от 11 декабря 2014 года № 21/304. Зарегестрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 29 декабря 2014 года № 2567
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 28 ноября 2014 года № 259-V "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" областной маслихат РЕШИЛ:
Утвердить областной бюджет на 2015-2017 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
"1) доходы - 98 903 750 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 58 182 909 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 606 501 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 100 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38 111 239 тысяч тенге;
2) затраты - 99 889 561 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 478 664 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 149 152 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 670 488 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 656 924 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 656 924 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 121 399 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 121 399 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 10.12.2015 № 29/427(вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 76,7 процента;
Каракиянскому району - 38,3 процента;
Мангистаускому району - 79,3 процента;
Тупкараганскому району - 40,1 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 17,6 процента;
городу Жанаозен - 42,8 процента.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району –100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкарганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 68,4 процента;
городу Жанаозен - 100 процентов;
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 0 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов.

3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз.
4) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 76,7 пайыз;
Қарақия ауданына – 38,2 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 79,2 пайыз;
Түпқараған ауданына – 40,1 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 17,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42,8 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облыстық мәслихатының 17.03.2015 № 23/374(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.06.2015 № 26/403(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.10.2015 № 28/422(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);10.12.2015 № 29/427(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;
3. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 3 226 736 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 246 174 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 690 318 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 290 245 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2015 № 29/427(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі)шешімімен.
4. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттерінен облыстық бюджетке 3 649 600 мың теңге сома көлемінде бюджеттік алымдар көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 3 096 015 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 408 166 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 145 419 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.06.2015 № 26/403(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі)шешімімен.
5. Республикалық бюджетке аударылуға жататын бюджеттік алулар 16 725 915 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен жүзеге асырылатыны қаперге алынсын.
6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың ішкі істер департаментінің оқу орталықтарын күтіп-ұстауға шығыстарды беруге байланысты 81 220 мың теңге сомасында республикалық бюджетке аударылуға жататын трансферттер көзделгені ескерілсін.
7. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
«Агробизнес-2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізу;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату;
жаңалық телехабарлар трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету;
кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
«Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде өңiрлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
«Жұмыспен қамтудың жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберiнде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға.
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға.

3) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району - 100 процентов;
Мангистаускому району - 100 процентов;
Тупкараганскому району - 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 100 процентов;
городу Жанаозен - 100 процентов;
4) Социальный налог:
Бейнеускому району – 76,7 процента;
Каракиянскому району - 38,2 процента;
Мангистаускому району - 79,2 процента;
Тупкараганскому району - 40,1 процента;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау - 17,6 процента;
городу Жанаозен - 42,8 процента;
Сноска. Пункта 2 с изменениями решением маслихата Мангистауской области от 17.03.2015 № 23/374(вводится в действие с 01.01.2015); от 23.06.2015 № 26/403(вводится в действие с 01.01.2015); от 23.10.2015 № 28/422(вводится в действие с 01.01.2015); от 10.12.2015 № 29/427(вводится в действие с 01.01.2015).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 3 226 736 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 246 174 тысячи тенге
Мунайлинскому району – 690 318 тысяч тенге
Тупкараганскому району – 290 245 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 10.12.2015 № 29/427(вводится в действие с 01.01.2015).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов в областной бюджет в сумме 3 649 600 тысяч тенге, в том числе:
Каракиянского района – 3 096 015 тысяч тенге
Мангистауского района – 408 166 тысяч тенге
Тупкараганского района – 145 419 тысяч тенге
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 23.06.2015 № 26/403(вводится в действие с 01.01.2015).
5. Принять к сведению, что бюджетные изъятия, подлежащие перечислению в республиканский бюджет, осуществляются из областного бюджета в сумме 16 725 915 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены трансферты, подлежащие перечислению в республиканский бюджет из областного бюджета в связи с передачей расходов на содержание учебных центров департамента внутренних дел области сумме в 81 220 тысяч тенге.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы "Агробизнес - 2020";
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на введение стандартов специальных социальных услуг;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
на обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач;
на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на обеспечение иммунопрофилактики населения;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы "Дорожная карта занятости 2020";
на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года";
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля.

Ескерту. 7-тармақ - келесі абзацтармен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 17.03.2015 № 23/374 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі)шешімімен.
8. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
денсаулық сақтау саласы объектілерін дамытуға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
сумен жабдықтау және су бұру объектілерін дамытуға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға;
көліктің инфрақұрылымды дамытуға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
9. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыс бюджетіне, аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
моноқалалардағы кәсіпкерлікке микрокредит бөлуге;
«Жұмыспен қамту 2020 жол картасы» бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға.
10. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
білім беру саласындағы ағымдағы іс-шараларды жүзеге асыруға;
халықты әлеуметтік қорғау саласындағы ағымдағы іс-шараларды жүзеге асыруға.
11. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен қалалар бюджеттеріне бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
білім саласы объектілерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
көліктің инфрақұрылымды дамытуға;
12. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік қамсыздандыру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге мөлшерінде құқық берілсін.
Ескерту. 12-тармақ - жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.10.2015 № 28/422(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі)

Сноска. Пункт 7 дополнен абзацами в соответствии с решением маслихата Мангистауской области от 17.03.2015 № 23/374(вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие объектов здравоохранения;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие объектов коммунального хозяйства;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
на развитие теплоэнергетической системы;
на развитие транспортной инфраструктуры;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года";
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены бюджетные кредиты областному бюджету, бюджетам районов и городов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на микрокредитование предпринимательства в моногородах;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы " Дорожная карта занятости 2020";
на проектирование и (или) строительство жилья.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на реализацию текущих мероприятий в сфере образования;
на реализацию текущих мероприятий в сфере социальной защиты населения.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов, распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата области:
на развитие объектов образования;
на развитие объектов коммунального хозяйства;
на развитие объектов водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на развитие транспортной инфраструктуры.
12. Предоставить право:
на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работникам государственных организаций культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.

13. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
14. Облыс әкімдігінің резерві 98 469 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ - жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 10.12.2015 № 29/427 шешімімен(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі)
15. 4-қосымшаға сәйкес, облыстық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.

13. В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
14. Утвердить резерв акимата области в сумме 98 469 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от от 10.12.2015 № 29/427(вводится в действие с 01.01.2015).
15. Утвердить перечень бюджетных программ на 2015 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета, согласно приложению 4.

16. 5-қосымшаға сәйкес, 2015 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерінің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
17. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Сарман
Облыстық хатшысы Б. Жүсіпов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы»
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
И.Ы. Құрман

16. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2015 год не подлежат секвестру бюджетные программы согласно приложению 5.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Б. СарманБ. Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
Курман И.И.

551 638
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
75 484
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
312 913
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
660 873
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
660 873
271
Облыстың құрылыс басқармасы
6 625 970
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттері
5 032 561
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 593 409
05
Денсаулық сақтау
17 991 621
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16 256 828
001
Жергiлiктi деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
83 290
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
224 826
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
74 282
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
129 544
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
40 641
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2 479 743
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
677 542
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
27 579
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
671 496
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
45 985
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 147
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
30 836
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
143 097
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
124 115
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
15 188
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
94 373
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету

551 638
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
75 484
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
312 913
285
Управление физической культуры и спорта области
660 873
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
660 873
271
Управление строительства области
6 625 970
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
5 032 561
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 593 409
05
Здравоохранение
17 991 621
253
Управление здравоохранения области
16 256 828
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
83 290
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
224 826
006
Услуги по охране материнства и детства
74 282
007
Пропаганда здорового образа жизни
129 544
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
40 641
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 479 743
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
677 542
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
27 579
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
671 496
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
45 985
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 147
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
30 836
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
143 097
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
124 115
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
15 188
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
94 373
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией

428 019
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
985 533
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
28 282
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 097
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
601 579
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
27 183
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
73 883
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
8 144 335
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
281 262
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
821 971
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 734 793
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 734 793
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 733 831
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 441 425
001
Жергiлiктi деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
102 446
002
Жалпы үлгiдегi медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
151 594
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
153 529
007
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
4 605
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
271 943
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның iшiнде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
47 478
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
220 454
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 265
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 491
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
54 767
049
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

428 019
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
985 533
029
Областные базы спецмедснабжения
28 282
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 097
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
601 579
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
27 183
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
73 883
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
8 144 335
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
281 262
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
821 971
271
Управление строительства области
1 734 793
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 734 793
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 733 831
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 441 425
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
102 446
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
151 594
003
Социальная поддержка инвалидов
153 529
007
Капитальные расходы государственного органа
4 605
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
271 943
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
47 478
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
220 454
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
3 265
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
5 491
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
54 767
049
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи

13 923
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 046
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
50 681
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1 667
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
22 201
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
58 447
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
275 888
261
Облыстың білім басқармасы
212 686
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
158 304
037
Әлеуметтік сауықтандыру
54 382
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
32 093
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
32 093
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 374
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 374
297
Облыстың еңбек басқармасы
45 253
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
41 253
003
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
4 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 852 609
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 637 031
013
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
162 344
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
636 487
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 235 635
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
602 565
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 215 578
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
139 141
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

13 923
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
3 046
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
50 681
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 667
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
22 201
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 447
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
275 888
261
Управление образования области
212 686
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
158 304
037
Социальная реабилитация
54 382
263
Управление внутренней политики области
32 093
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
32 093
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 374
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2 374
297
Управление труда области
45 253
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
41 253
003
Капитальные расходы государственного органа
4 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 852 609
271
Управление строительства области
4 637 031
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
162 344
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
636 487
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 235 635
030
Развитие коммунального хозяйства
602 565
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 215 578
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
139 141
005
Капитальные расходы государственного органа
200
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения

62 942
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
985 870
003
Автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
366 707
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
374 535
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне көлік инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 185 381
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
247
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 321 600
13
Басқалар
5 537 865
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 573 249
012
Облыстық жергiлiктi атқарушы органның резервi
98 469
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 474 780
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
524 745
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
524 745
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
212 018
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
212 018
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 078 098
051
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
59 484
077
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
872 329
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
146 285
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
1 705 500
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 005
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
880
005
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
19 788
006
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 439 166
007
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру

62 942
002
Развитие транспортной инфраструктуры
985 870
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
366 707
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
374 535
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
1 185 381
011
Капитальные расходы государственного органа
247
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
2 321 600
13
Прочие
5 537 865
257
Управление финансов области
1 573 249
012
Резерв местного исполнительного органа области
98 469
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
1 474 780
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
524 745
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
524 745
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
212 018
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
212 018
271
Управление строительства области
1 078 098
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
59 484
077
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
872 329
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
146 285
278
Управление предпринимательства и торговли области
1 705 500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
33 005
003
Капитальные расходы государственного органа
880
005
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
19 788
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 439 166
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"

011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
87 656
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткiншектердi оңалту және әлеуметтiк бейiмдеу
36 725
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 044 682
029
Әдістемелік жұмыс
170 604
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
566 411
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
656 484
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
656 484
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 772 889
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға берiлетiн нысаналы даму трансферттер
2 140 992
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
631 897
05
Денсаулық сақтау
11 368 279
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 630 070
001
Жергiлiктi деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
85 172
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
228 869
006
Ана мен баланы қорғау жөнiндегi қызметтер
68 527
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
130 407
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi iс-шараларды iске асыру
14 343
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйкесiнiң бұзылуынан және мiнез-құлқының бұзылуынан, оның iшiнде жүйкеге әсер ететiн заттарды қолдануға байланысты зардап шегетiн адамдарға медициналық көмек көрсету
2 336 137
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
640 807
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
21 766
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрiлiк заттармен және мамандандырылған балалар және емдiк тамақ өнiмдерiмен қамтамасыз ету
544 450
016
Азаматтарды елдi мекен шегiнен тыс жерлерде емделуге тегiн және жеңiлдетiлген жол жүрумен қамтамасыз ету
43 601
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 227
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметi
30 297
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
112 180
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
27 295
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
489 569
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі

011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
87 656
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
36 725
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
3 044 682
029
Методическая работа
170 604
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
566 411
285
Управление физической культуры и спорта области
656 484
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
656 484
271
Управление строительства области
2 772 889
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
2 140 992
037
Строительство и реконструкция объектов образования
631 897
05
Здравоохранение
11 368 279
253
Управление здравоохранения области
5 630 070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
85 172
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
228 869
006
Услуги по охране материнства и детства
68 527
007
Пропаганда здорового образа жизни
130 407
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
14 343
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2 336 137
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
640 807
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
21 766
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
544 450
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
43 601
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 227
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
30 297
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
112 180
029
Областные базы спецмедснабжения
27 295
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
489 569
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

548 091
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
106 413
046
Ақысыз медициналық көмектiң кепiлдендiрiлген көлемi шеңберiнде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
200 919
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 738 209
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 738 209
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 774 129
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 457 372
001
Жергiлiктi деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшiн әлеуметтiк бағдарламаларды iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
97 546
002
Жалпы үлгiдегi медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
186 384
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
191 313
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
287 727
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның iшiнде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
51 828
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесi бұзылған мүгедек балалар үшiн арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету
280 759
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
59 946
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
301 869
261
Облыстың білім басқармасы
278 921
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
236 989
037
Әлеуметтік сауықтандыру
41 932
297
Облыстың еңбек басқармасы
37 836
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
37 836
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 468 282
261
Облыстың білім басқармасы
420 261
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
420 261
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 678 205
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерiн жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
414 646
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
3 003 559

548 091
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
106 413
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
200 919
271
Управление строительства области
5 738 209
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 738 209
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерского акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 774 129
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 457 372
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
97 546
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
186 384
003
Социальная поддержка инвалидов
191 313
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
287 727
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
51 828
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
280 759
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
59 946
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
301 869
261
Управление образования области
278 921
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
236 989
037
Социальная реабилитация
41 932
297
Управление труда области
37 836
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
37 836
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 468 282
261
Управление образования области
420 261
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
420 261
271
Управление строительства области
3 678 205
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
414 646
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 003 559

019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткiлiксiздiгi, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитетi жеткiлiксiз науқастарды, сондай-ақ бүйрегi транспланттаудан кейiнгi науқастарды дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргiзу үшiн вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
036
Жiтi миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейiнде жеңiлдiктi жағдайларда дәрiлiк заттармен қамтамасыз ету
Облыстық мәслихаттың 2014 жылғы
"11" желтоқсандағы № 21/304 шешіміне
5 - ҚОСЫМША
2015 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН АУДАНДАР МЕН ҚАЛАЛАР БЮДЖЕТТЕРІНІҢ ОРЫНДАЛУ БАРЫСЫНДА СЕКВЕСТРГЕ ЖАТПАЙТЫН БЮДЖЕТТІК БАҒДАРЛАМАЛАР ТІЗБЕСІ
Ескерту. 5-қосымша - жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.10.2015 № 28/422 шешімімен(01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
Ф.топ Әкім Бағ Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын маңдағы денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
П Р И Л О Ж Е Н И Е 5
к решению областного маслихата
от 11 декабря 2014 года № 21/304
ПЕРЕЧЕНЬ БЮДЖЕТНЫХ ПРОГРАММ, НЕ ПОДЛЕЖАЩИХ СЕКВЕСТРУ В ПРОЦЕССЕ ИСПОЛНЕНИЯ БЮДЖЕТОВ РАЙОНОВ И ГОРОДОВ НА 2015 ГОД
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Мангистауской области от 23.10.2015 № 28/422(вводится в действие с 01.01.2015);
Фгр
Адм
Пр
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула, аульного округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь