"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 13 мамырдағы N 2/350 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 мамырда N 1053 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 03 шілдедегі № 3/420 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 03.07.2015 № 3/420 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2001 жылғы 13 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» және 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 «Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Алматы қаласы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» 2012 жылғы 5 қарашадағы № 4/929 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 30 қарашада № 957 болып тіркелген, 2012 жылғы 11 желтоқсандағы «Алматы ақшамы» газетінің № 149(4710) және «Вечерний Алматы» газетінің № 152(12510) сандарында жарияланған);
«Алматы қаласы әкімдігінің «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» 2012 жылғы 5 қарашадағы № 4/929 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2013 жылғы 2 тамыздағы № 3/680 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 16 тамызда № 994 болып тіркелген, 2013 жылғы 27 тамыздағы «Алматы ақшамы» газетінің № 105 (4823) және «Вечерний Алматы» газетінің № 109 (12628) сандарында жарияланған).

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата города Алматы от 13 мая 2014 года N 2/350. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 29 мая 2014 года за N 1053. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 03 июля 2015 года № 3/420
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 03.07.2015 № 3/420 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике Казахстан» и от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата города Алматы:
от 5 ноября 2012 года № 4/929 «Об утверждении регламента государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 957 от 30 ноября 2012 года, опубликовано 11 декабря 2012 года в газетах «Алматы Ақшамы» № 149(4710) и «Вечерний Алматы» № 152(12510);
от 2 августа 2013 года № 3/680 «О внесении изменения в постановление акимата города Алматы от 5 ноября 2012 года № 4/929 «Об утверждении регламента государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 994 от 16 августа 2013 года, опубликовано 27 августа 2013 года в газетах «Алматы Акшамы» № 105 (4823) и «Вечерний Алматы» № 109 (12628).

3. Алматы қаласы Туризм басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі
А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 13 мамырдағы № 2/350
қаулысымен бекітілді
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 қаулысымен бекітілген «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленген.
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Алматы қаласы Туризм басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сұрау салу ресімделген тілге қарамастан мемлекеттік немесе орыс тілінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9 тармағында көзделген мемлекеттік немесе орыс тілдерінде өтінішті алуы негіз болып табылады.

3. Управлению туризма города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М. Кудышева.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы
А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 13 мая 2014 года № 2/350
Регламент государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее – Регламент) разработан на основании Стандарта государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 (далее – Стандарт).
Государственная услуга «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее – государственная услуга) оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление туризма города Алматы» (далее – услугодатель).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Оказание государственной услуги осуществляется на государственном или русском языках, в зависимости от языка, на котором был оформлен запрос.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления на государственном или русском языках для оказания государственной услуги от услугополучателя, предусмотренного пунктом 9 Стандарта.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші маманының өтінішті қарауы;
3) көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі.
Өтініш өткізу үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
Қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
сұрау салу кезінде рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 20 (жиырма) минут;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызмет қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
7. Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлері рәсімдерінің (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес блок-схемамен қатар жүреді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 16.10.2014 № 4/844 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы, Алматы қаласы, Желтоқсан көшесі, 83, 7 қабат мекенжайы бойынша орналасқан ғимаратында демалыс және мереке күндерін (демалыс күндері – сенбі және жексенбі) қоспағанда сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күнделікті сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің www.almatytourism.kz интернет-порталы немесе 8(727)279-51-66 байланыс телефоны арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге өтінішпен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтініш берілген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні.
10. Қабылданған күні, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген талонды беру өтінішті қабылдаудың растамасы болып табылады.

5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления специалистом услугодателя;
2) рассмотрение заявления специалистом услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи заявления – 20 (двадцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) специалист услугодателя.
максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – 20 (двадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – 20 (двадцать) минут.
7. Описание последовательности процедур (действий) работников услугодателя сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 7 – в редакции постановления акимата города Алматы от 16.10.2014 № 4/844 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Государственная услуга оказывается через канцелярию услугодателя, в здании, расположенном по адресу: город Алматы, улица Желтоксан, 83, 7 этаж, ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, за исключением выходных и праздничных дней (выходные - суббота и воскресенье).
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством интернет-ресурса услугодателя: www.almatytourism.kz или посредством контактного телефона: 8(727)279-51-66.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Для получения государственной услуги услугополучатель обращается к услугодателю с заявлением по форме, согласно приложению к Стандарту.
Срок предоставления государственной услуги с момента подачи заявления – 5 (пять) рабочих дней.
10. Подтверждением принятия заявления является выдача талона с указанием даты принятия, фамилии и инициалы лица, принявшего заявление.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-әрекеттері) реттілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 16.10.2014 № 4/844 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Туристік ақпарат, оның ішінде
туристік әлеует, туризм
обьектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1 қосымша
Рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 16.10.2014 № 4/844 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Туристік ақпарат, оның ішінде
туристік әлеует, туризм
обьектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы туристік
ақпарат беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм обьектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы туристік ақпарат беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 2-қосымшамен толықтырылды - Алматы қаласы әкімдігінің 16.10.2014 № 4/844 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
*ҚФБ- құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы;

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 11 – в редакции постановления акимата города Алматы от 16.10.2014 № 4/844 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Предоставление
туристской информации, в том
числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую
деятельность»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата города Алматы от 16.10.2014 № 4/844 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Предоставление
туристской информации, в том
числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах,
осуществляющих туристскую
деятельность»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»
Сноска. Регламент дополнен приложением 2 в соответствии с постановлением акимата города Алматы от 16.10.2014 № 4/844 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя;