Қызылқоға ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидасын бекіту туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № XXIX-4 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 қаңтарда № 3078 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № XXXIV-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 15.09.2015 № XXXIV-4 шешімімен (қол қойылған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабының 2-тармағына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына, "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысына, "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 қаулысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылқоға ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидасы қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешімнің орындалысын бақылау аудандық мәслихаттың халықты әлеуметтік қорғау, денсаулық сақтау, білім, мәдениет және жастар істері жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Аққайнановқа) жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы: М. Борашев
Мәслихат хатшысы: Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ ХХІХ-4 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ ХХІХ-4 шешімімен бекітілген
Қызылқоға ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің қағидасы
Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің Қағидасы (әрі қарай - Қағида) Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы", 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы", 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулыларына сәйкес әзірленді және Қызылқоға ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындайды.

Об утверждении правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Кызылкогинском районе
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2014 года № XXIX-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 12 января 2015 года № 3078. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 15 сентября 2015 года № XXXIV-4
Сноска. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 15.09.2015 № XXXIV-4 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Кызылкогинском районе, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Аккайнанов) районного маслихата по вопросам социального обеспечения населения, здравоохранения, образования, культуры и молодежной политики.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
М. Борашев
Секретарь маслихата
Т. Бейскали
Приложение к решению
районного маслихата от
25 декабря 2014 года № ХХІХ-4
Утверждены решением
районного маслихата от
25 декабря 2014 года № ХХІХ-4
Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Кызылкогинском районе
Настоящие Правила оказания жилищной помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 97 Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства", от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и определяет размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Кызылкогинском районе.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) – Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
2) кондоминиум объектісін басқару органы – кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
3) көрсетілетін қызметті беруші – "Қызылқоға аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
4) көрсетілетін қызметті алушылар-тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар, Қызылқоға ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасылар (азаматтар);
5) отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсандағы отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
6) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстар - үй-жайлардың (пәтерлердiң) меншік иелерінің жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар арқылы кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуды есептеудің үйге ортақ аспаптарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және салыстырып тексеруге, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге, сондай-ақ кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген түрлерін болашақта жүргізілетін күрделі жөндеуге ақша жинақтауға арналған шығыстарының міндетті сомасы;
7) ЭЦҚ-электронды цифрлық қолтаңба (әрі қарай - ЭЦҚ).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № XXX-6 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Шекті жол берілетін шығыстар үлесі - телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматының) бір айда тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) орташа айлық жиынтық кірісіне бес пайызбен қатынасы.
3. Тұрғын үйді (пәтерлерді) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалатын шығындардың көлем нормалары коммуналдық кәсіпорындарымен белгіленеді.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
4. Көрсетілетін қызмет алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1. Общие положения
1. В правилах используются основные понятия:
1) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
2) орган управления объектом кондоминиума – физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
3) услугодатель – государственное учереждение "Отдел занятости и социальных программ Кызылкогинского района";
4) услугополучатели –малообеспеченная семья (гражданин), постоянно проживающие в Кызылкогинском районе, имеющие право на получение жилищной помощи;
5) совокупный доход семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
6) расходы на содержание общего имущества кондоминиума – обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, на приобретение, установку, эксплуатацию и проверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также на накопление денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
7) ЭЦП - Электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № XXX-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Доля предельно-допустимых расходов - отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере пяти процентов.
3. Размер норм расходов на содержание жилых помещении (квартир) и потребление коммунальных услуг устанавливается коммунальными предприятиями.
2. Порядок назначения жилищной помощи
4. Перечень документов, необходимых для оказания назначения жилищной помощи при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):

1) халыққа қызмет көрсету орталығына:
осы Қағидадағы 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
осы Қағидадағы 2-қосымшаның 1, 5, 6, 7-тармақтарында, 8 тармағының 2) тармақшасында және 10-тармағында көрсетілген отбасының табысын растайтын құжаттар;
тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.
2) www.egov.kz порталына:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы Қағидадағы 2-қосымшаның 1, 5, 6, 7-тармақтарында, 8 тармағының 2) тармақшасында және 10-тармағында көрсетілген отбасының табысын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарнаның мөлшері туралы шоттың электрондық көшірмесі;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттың электрондық көшірмесі;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шоттың электрондық көшірмесі немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шоттың электрондық көшірмесі.
5. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қызылқоға ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендiрiлген тұрғынжайларда тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарды;
2) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылар (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефон абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға;
3) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.

1) в центр обслуживания населения:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал представляется для идентификации личности услугополучателя);
докуметы, подтверждающие доходы семьи, указанные в пунктах 1, 5, 6, 7, подпункте 2) пункта 8 и пункте 10 приложения 2 к настоящим Правилам;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию – счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом.
8) 2) на портал - www.egov.kz:
Запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя:
электронные копии документов, подтверждающих доходы семьи, указанные в пунктах1, 5, 6, 7, подпункте 2) пункта 8 и пункте 10 приложения 2 к настоящим Правилам;
электронную копию счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
электронную копию счета на потребление коммунальных услуг;
электронную копию квитанцию –счета за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
электронную копию счета о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде предъявленного местным исполнительным органом.
5. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Кызылкогинском районе на оплату:
1) расходов на содержание общего имущества кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи, в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам) являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № XXX-6 шешімімен (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Өтініш иесі табысы туралы толық емес немесе дұрыс емес мәліметтер ұсынған жағдайда жиынтық табысты есептеу жүргізілмейді.
7. Тұрғын үй көмегін алушы он күн мерзімде тұрғын үй көмегінің мөлшерін өзгертуге және оны алу құқығы үшін негіз бола алатын жағдайлар туралы уәкілетті органға хабарлайды.
3. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу тәртібі
8. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық істері Агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 бұйрығымен бекітілген Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасымен айқындалады.
Тұрғын үй көмегін қаржыландыру және төлеу тәртібі
9. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі төлемін қаржыландыру аудандық бюджетте осы мақсатқа сәйкесті жылға қаралған қаржы есебінен жүзеге асырылады.
10. Тұрғын үй көмегін төлеу екінші деңгейлі банктер арқылы жүзеге асырылады.
5. Қорытынды ереже
11. Осы Қағидамен реттелмеген қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес реттеледі.
Қызылқоға ауданында тұратын
аз қамтылған отбасыларға
(азаматтарға) тұрғын үй көмегін
көрсетудің қағидасына 1 қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтініш
Мен ___________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған жылы) тұрғын үйдің меншік иесі (жалдаушы) болып табыламын, жеке куәлік № _____________, ____________________ берген.
Тұрғын үйді күтіп-ұстауға және тұтынылған тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге ақы төлеу жөніндегі шығындарды өтеу үшін _______________________________________
мекенжайы бойынша ______________ адамнан тұратын менің отбасыма тұрғын үй көмегін тағайындауды сұраймын.
Өтініш берушінің отбасы мүшелері Т.А.Ә.
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Әлеуметтік мәртебесі
Өтінішке _______ дана қажетті құжаттарды қоса беремін.
Жеке шотының №___________________, банктің атауы __________________
Күні: 20__ жылғы "____" ______ Өтініш берушінің қолы _________
Қызылқоға ауданында тұратын
аз қамтылған отбасыларға
(азаматтарға) тұрғын үй көмегін
көрсетудің қағидасына 2 қосымша
Отбасының табысын растайтын құжаттар тізбесі
Талап
Ұсыну түрі
1
Еңбекақы түрінде алынатын табыстар
Көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан еңбекақысы туралы анықтама
2
Әлеуметтік төлемдер түрінде алынатын табыстар
Ұсыну талап етілмейді, ХҚО-ның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
3
Кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін табыстар
Ұсыну талап етілмейді, ХҚО-ның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
4
Балаларға және асырауындағы басқа да адамдарға алименттер түріндегі табыстар
Ұсыну талап етілмейді, ХҚО-ның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
5
Жылжымайтын мүлікті және көлік құралдарын жалға беруден және сатудан
Жылжымайтын мүлікті және көлік құралдарын жалға беру мен сату туралы көрсетілетін қызметті алушыдан еркін нысандағы түсініктеме
6
Жылжымайтын мүлікті, көлік құралдарын және басқа да мүлікті сыйға тарту, мұрагерлікке алу түрінде алынған
Сатып алу-сату туралы шарттың көшірмесі
7
Ақша салымдары және депозиттер бойынша сыйақы (мүдде) түрінде
Жинақ кітапшаларының көшірмесі
8
Білім алушылардың стипендиясы

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № XXX-6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Исчисление совокупного дохода не производится в случае представления заявителем неполных или недостоверных сведений о доходах.
7. Получатель жилищной помощи в десятидневный срок информирует уполномоченный орган об обстоятельствах, которые могут служить основанием для изменения размера жилищной помощи или права на ее получение.
3. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующего на получение жилищной помощи
8. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина) определяется Правилами исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, утвержденным приказом Агенства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471.
4. Порядок финансирования и выплаты жилищного пособия
9. Финансирование выплат жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете района на соответствующий финансовый год.
10. Выплата жилищной помощи осуществляется через банки второго уровня.
5. Заключительные положения
11. Отношения, не урегулированные настоящими Правилами, регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
оказания жилищной помощи
малообеспеченным семьям
(гражданам), проживающим в
Кызылкогинском районе
Заявление о назначении жилищной помощи
Я ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), год рождения)
являющийся (аяся) собственником (нанимателем) жилья, № удостоверения личности, кем выдан __________________________________.
Прошу назначить моей семье в количестве ______________ человек,
проживающей по адресу: _____________________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате содержания жилища и потребленные жилищно-коммунальные услуги.
Члены семьи заявителя Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
К заявлению прилагаю необходимые документы в количестве _______ штук.
№ лицевого счета _______________, наименование банка _______________.
Дата "____" _______ 20___ г. Подпись заявителя__________________
Приложение 2 к Правилам
оказания жилищной помощи
малообеспеченным семьям
(гражданам), проживающим в
Кызылкогинском районе
Перечень документов, подтверждающих доходы семьи
Требование
Форма предоставления
1
Доходы, получаемые в виде оплаты труда
Справка о заработной плате с места работы услугополучателя
2
Доходы, получаемые социальными выплатами
Предоставления не требуется, работник ЦОНа получает из соответствующих информационных систем
3
Доходы от предпринимательской и других видов деятельности
Предоставления не требуется, работник ЦОНа получает из соответствующих информационных систем
4
Доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев
Предоставления не требуется, работник ЦОНа получает из соответствующих информационных систем
5
От сдачи в аренду и продажи недвижимого имущества и транспортных средств
Объяснительная от услугополучателя в произвольной форме о сдаче в аренду и продаже недвижимого имущества и транспортных средств
6
Полученные в виде дарения, наследования недвижимого имущества, транспортных средств и другого имущества
Копия договора купли-продажи
7
В виде вознаграждений (интереса) по денежным вкладам и депозитам
Копия сберегательных книжек
8
Стипендия учащихся

1) Жоғары оқу орындарындағы білім алушылар үшін анықтаманы ұсыну талап етілмейді, ХҚО-ның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады;
2) Орта оқу орындардағы білім алушылар үшін стипендиядан алынатын табысты растайтын анықтаманың көшірмесі
9
Азаматтың жұмыссыз мәртебесін растау
Ұсыну талап етілмейді, ХҚО-ның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады
10
Жеке қосалқы шаруашылықтан - мал мен құс ұстауды, бағбандықты, бақша өсіруді қамтитын үй жанындағы шаруашылықтан түсетін табыс
Жеке қосалқы шаруашылық - мал мен құс ұстауды, бағбандықты, бақша өсіруді қамтитын үй жанындағы шаруашылық туралы жергілікті атқарушы органнан анықтама

1) Для учащихся в высших учебных заведениях предоставления справки не требуется, работник ЦОНа получает из соответствующих информационных систем;
2) Для учащихся в средних учебных заведениях копия справки, подтверждающей доходы от стипендии
9
Подтверждение статуса безработного гражданина
Предоставления не требуется, работник ЦОНа получает из соответствующих информационных систем
10
Доходы от личного подсобного хозяйства - приусадебного хозяйства, включающего содержание скота и птицы, садоводство, огородничество
Справка с местного исполнительного органа о личном подсобном хозяйстве - приусадебном хозяйстве, включающем содержание скота и птицы, садоводство, огородничество