Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 шілдеде № 2732 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 29 шілдедегі № 232 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 29.07.2015 № 232 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 1 және 3-тармақтарына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 9 июня 2014 года № 172. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 22 июля 2014 года № 2732. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 29 июля 2015 года № 232
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 29.07.2015 № 232 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет» согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи» согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» согласно приложению 10 к настоящему постановлению;

11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес «Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес «Оралман мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті бекітілсін.
2. «Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә.Бектаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Б. Оспанов
Е. Садыр
Б. Жылқышиев
С. Тұяқбаев
А. Бектаев
А. Абдуллаев
С. Қаныбеков
Р. Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
1-қосымша
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер

11) регламент государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)» согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) регламент государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому» согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива» согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) регламент государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому» согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) регламент государственной услуги «Присвоение статуса оралмана» согласно приложению 18 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению «Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области» в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мырзахметов
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Бектаев А.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Общие положения

1. «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстық маңызы бар аудандар мен қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталық);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері түскен құжаттарды тіркеп, көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкеріне жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері 10-минут ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға табыстайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схема түріндегі сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

1. Государственная услуга «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее - государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее-услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) центры обслуживания населения (далее - Центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.  (далее - Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Этапы прохождения всех процедур через услугодатель:
1) услугополучатель предоставляет документы указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт) услугодателю;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя проводит регистрацию полученных документов и готовит проект результата государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и отправляет на подпись руководству услугодателя;
3) руководство услугодателя в течение 30 минут подписывает результат государственной услуги и отправляет уполномоченному сотруднику;
4) уполномоченный сотрудник в течение 10 минут зарегистрирует результат государственной услуги и выдает услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 к настоящему регламенту. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа ұсынады:
1) Орталық жұмысшысы түскен өтінішті тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат береді де қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы секторына жөнелтеді. Орталықтың жинақтаушы секторы сол жұмыс күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жөнелтеді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық емес ұсынған жағдайда Орталық жұмысшысы өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері түскен құжаттарды тіркеп, көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкеріне жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері 10-минут ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді және Орталыққа жөнелтеді;
5) Орталық жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін табыстайды.
Интеграцияланған ақпараттық жүйедегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының диаграмма түріндегі іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында сипатталған.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіру;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау:
3) электронды цифрлы қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) жеке сәйкестендіру нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;
4) онлайн мемлекеттік көрсетілетін қызметке тапсырыс беру;
5) электрондық сауал жолдарын толтыру және қажет болған жағдайда Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес электронды түрде құжаттарды тіркеуі қажет;
6) шығыс құжатты тексерген соң көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қоюы қажет. Қол қойған соң өтініш автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге түседі;
7) түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші тіркеген соң, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы автоматты түрде өзгереді. Өтінішті тіркеген кезден бастап Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметті беруші нәтижені беруі тиіс;

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Услугополучатель предоставляет документы указанные в пункте 9 Стандарта в Центр:
1) работник Центра проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов, указанных в пункте 9 Стандарта и передает полученные документы в накопительный сектор Центра. Накопительный сектор Центра в тот же рабочий день отправляет документы услугодателю. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов работник Центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя проводит регистрацию полученных документов и готовит проект результата государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и отправляет на подпись руководству услугодателя;
3) руководство услугодателя в течение 30 минут подписывает результат государственной услуги и отправляет уполномоченному сотруднику;
4) уполномоченный сотрудник в течение 10 минут зарегистрирует результат государственной услуги и отправляет в Центр;
5) работник Центра выдает услугополучателю результат государственной услуги.
Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе в виде диаграммы указано в приложении 2 к настоящему регламенту.
9. Для получение государственной услуги через Портал услугополучатель должен:
1) войти на Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3) зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера, электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
4) заказать государственную услугу онлайн;
5) заполнить поля электронного запроса и при необходимости прикрепить пакет документов в электронном виде согласно пункта 9 Стандарта;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматический поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматический меняется. С момента регистрации заявления в установленные сроки пунктом 4 Стандарта услугодатель должен выдать результат государственной услуги;

8) нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы «Қанағаттанарлыққа» ауысады. Кейін, көрсетілетін қызметті алушы нәтижені көшіре алады.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібінің диаграммалық түрде сипатталуы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің графикалық және схемалық түрдегі толық сипатталуы осы регламенттің 14 және 5 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1234 және 5 қосымшаларында көрсетілген.
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің блок-схема түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес процестерінің анықтамалығы
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібінің графика түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес–процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
6
Орталық жұмысшысы
Орталықтың жинақтаушы секторы
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері
Орталық жұмысшысы
Түскен өтінішті тіркеп, көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9-тармағындакөрсетілген құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат береді де қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтаушы секторына жөнелтеді.
Сол жұмыс күні құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жөнелтеді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық емес ұсынған жағдайда Орталық жұмысшысы өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Түскен құжаттарды тіркеп, көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын Стандарттың 4-тармағындабелгіленген мерзімде дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға жолдайды
30-минут ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкеріне жолдайды
10-минут ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді және Орталыққа жөнелтеді
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін табыстайды
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
5-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ұсынылу тәртібінің блок-схема түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

8) в результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на «Удовлетворительно». После чего услугополучатель может скачать результат.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Портал в виде диаграммы указано в приложении 3 настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 14 и 5 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1234 и 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочник бизнес процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал и справочник бизнес процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Описание порядка оказания государственной услуги в графической форме и справочник бизнес процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
Работник Центра
Работник Центра
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Руководство услугодателя
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Работник Центра
Проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов, указанных в пункте 9 Стандарта и передает полученные документы в накопительный сектор Центра. Накопительный сектор Центра в тот же рабочий день отправляет документы услугодателю
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов работник Центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов
Проводит регистрацию полученных документов и готовит проект результата государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и отправляет на подпись руководству услугодателя
В течение 30 минут подписывает результат государственной услуги и отправляет уполномоченному сотруднику
В течение 10 минут зарегистрирует результат государственной услуги и отправляет в Центр
Выдает услугополучателю результат государственной услуги
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет
безработных граждан»
Описание порядка оказания государственной услуги через Центр в виде блок-схемы и справочник бизнес процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
2-қосымша
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары және қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және қызмет нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталық) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
1) Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тану туралы шешім;
2) куәлік немесе оның телнұсқасын беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудегі өтініш құжаттары қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений» (далее- государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) центры обслуживания населения (далее – Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы услугодателю предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағымен белгіленген құжаттарды Орталыққа ұсынады;
1) Орталықтың жұмысшысы өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды. Орталықтың жинақтау секторы сол жұмыс күні ішінде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келген құжаттарды тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесіне қол қояды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Орталыққа жолдайды;
7) Орталықтың жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді.

5) в тот же рабочий день руководство услугодателя подписывает результат государственной услуги;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугополучателю;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Услугополучатель предоставляет документы в Центр предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
1) работник Центра проводит регистрацию заявления и выдает услугополучателю расписку о приеме документов и передает полученные документы в накопительный сектор Центра. Накопительный сектор Центра в тот же рабочий день отправляет документы услугодателю. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником Центра выдается расписка об отказе в приеме документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство подписывает результат государственной услуги;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя отправляет результат государственной услуги в Центр;
7) работник Центра выдает услугополучателю результат государственной услуги.

9. Интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында диаграммалар түрінде бейнеленген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызметті берушілермен Орталықтың немесе өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 3 және 4 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 123 және 4 қосымшаларында көрсетілген.
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Орталық пен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің схемалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа мемлекеттік қызмет көрсету орталығы мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Орталықтың жұмысшысы
Орталық жұмысшысы
Орталықтың жинақтау секторы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталықтың жұмысшысы
Өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде қызмет алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың  9-тармағындакөзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Сол жұмыс күні ішінде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Келген құжаттарды тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады
30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды
Сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Орталыққа жолдайды
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

9. Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе в виде диаграммы указано в приложении 2 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 3 и 4 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 123 и 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Работник Центра
Работник Центра
Накопительный сектор Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Работник Центра
Проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов и передает полученные документы в накопительный сектор Центра
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному  пунктом 9Стандарта государственной услуги выдает расписку об отказе в приеме документов
В тот же рабочий день отправляет документы услугода телю
Проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат государственной услуги
В тот же рабочий день отправляет результат государственной в Центр
Выдает услугополучателю результат государственной услуги
Приложение 3
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
3-қосымша
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстық маңызы бар аудандар мен қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталық);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі анықтама).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері түскен құжаттарды тіркеп, көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды және 3 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 3-минут ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкеріне жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері 4-минут ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша өкіліне табыстайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ района и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее-услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) центрами обслуживания населения (далее - Центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz. (далее – Портал).
2. Форма оказание государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки о регистрации в качестве безработного (далее-справка).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Этапы прохождения всех процедур через услугодатель:
1) услугополучатель представляет документы указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт) в услугодатель;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя проводит регистрацию полученных документов и подготавливает проект результата услуги и в течение 3 минут отправляет на подпись руководству;
3) руководство в течение 3 минут подписывает и отправляет к уполномоченному сотруднику;
4) уполномоченный сотрудник в течение 4 минут зарегистрирует результат услуги и выдает лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схема түріндегі сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа ұсынады. Орталықтың ақпараттық жүйеге рұқсаты бар жұмысшысы өтінішті тіркейді, базадан тексереді және он бес минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе оның сенім білдірілген өкіліне табыстайды.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы бейнеленген, Орталықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында сипатталған.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіру;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау;
3) ЭЦҚ-мен және жеке сәйкестендіру нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;
4) онлайн мемлекеттік көрсетілетін қызметке тапсырыс беру;
5) электрондық сауал жолдарын толтыру және қажет болған жағдайда Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттарды электронды түрде тіркеу;
6) шығыс құжатты тексерген соң көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қоюы қажет. Қол қойған соң өтініш автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге түседі;
7) түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші тіркеген соң, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы автоматты түрде өзгереді. Өтінішті тіркеген кезден бастап 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші нәтижені беруі тиіс;
8) нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы «Қанағаттанарлыққа» ауысады. Кейін, көрсетілетін қызметті алушы нәтижені көшіре алады.

1) руководство услугодателя;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» (далее-регламент). Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Услугополучатель представляет документы указанные в пункте 9 Стандарта в Центр. Работник Центра имеющий доступ в информационную систему регистрирует заявление, проверяет по базе и в течение пятнадцати минут выдает результат услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником центра выдается расписка об отказе в приеме документов.
Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения функционального взаимодействия информационных систем в виде диаграммы указан в приложении 2 к настоящему регламенту.
9. Для получение услуги через Портал услугополучатель должен:
1) войти на Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3)зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера и электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
4) заказать государственную услугу онлайн;
5) заполнить поля электронного запроса и при необходимости прикрепить пакет документов в электронном виде согласно пункта 9 Стандарта;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматический поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматический меняется. С момента регистрации заявления в течение 15 минут услугодатель должен выдать результат;
8) при положительном результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на «Удовлетворительно». После чего услугополучатель может скачать результат;

Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 14 және 5 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1234 және 5 қосымшаларында көрсетілген.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің блок-схема түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің графика түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
3
Көрсетілетін қызметті алушы
Орталық жұмысшысы
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады
Өтінішті тіркейді, базадан тексереді және он бес минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша өкіліне табыстайды
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар еру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
5-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ұсынылу тәртібінің блок-схема түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
4-қосымша
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының аудандары және облыстық маңызы бар қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.

Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 14 и 5. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1234 и 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в графической форме и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
Услугополучатель
Работник Центра
Представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта
Регистрирует заявление, проверяет по базе и в течение двадцати минут выдает результат государственной услуги к услугополучателю либо его представителю по доверенности
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
Описание порядка оказания государственной услуги через Центр в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – «мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдерін көрсете отырып құжаттарды ресімдеу» туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде басшылық қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об «оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи».
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги «Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов принявшего заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает в канцелярию услугодателю;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указан в приложении 1 к настоящему регламенту.

4. «Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау»
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Құжаттарды қабылдап, тіркейді, өтініштің қабылданғаны жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және келген құжаттарды 10-минут ішінде басшылыққа ұсынады
30 минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
5-қосымша
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының аудандары және облыстық маңызы бар қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им
протезно-ортопедической помощи»
Описание порядка последовательности государственной услуги в графическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, подготавливает результат услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат услуги и передает в канцелярию услугодателю
В тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу
Приложение 5
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде басшылық мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги «Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает в канцелярию;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Құжаттарды қабылдап, тіркейді, өтініштің қабылданғаны жөнінде көрсетілетін қызмет алушыға қолхат береді және келген құжаттарды 10-минут ішінде басшылыққа ұсынады
30 минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
6-қосымша
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары және қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық).

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Описание последовательности процедур (действий)
государственной услуги в виде блок-схемы и
справочника бизнес-процессов оказания
государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
и обязательными гигиеническими средствами»
Описание порядка последовательности государственной услуги в графическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, подготавливает результат услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат услуги и передает в канцелярию
В тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу
Приложение 6
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет» (далее- государственная услуга) оказывается отделами координации занятости и социальных программ района и города областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее - аким сельского округа);
3) центр обслуживания населения (далее - Центр).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не Орталыққа стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің (іс-қимылды) өту кезеңдері:
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға жібереді (екі жұмыс күні ішінде);
5) учаскелік комиссия ұсынылған құжаттардың және көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде;)

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе (далее - отказ) в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю, акиму сельского округа либо в Центр заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур.
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представитель по доверенности) отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и представляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает и передает документы участковой комиссии для подготовки заключения (в течение двух рабочих дней);
5) участковая комиссия готовит заключение на основании предоставленных документов и результатов обследования материального положения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и направляет услугодателю (в течение трех рабочих дней);

6) орындаушы көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттар мен учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде хабарлама не бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
8) орындаушы хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады;
2) ауылдық округ әкімі құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді (он бес минуттан аспайды);
ауылдық округ әкімі мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) ауылдық округ әкімі көрсетілетін қызметті алушыдан (не сенімхат бойынша оның өкілінен) қабылданған құжаттарды қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға жібереді (екі жұмыс күні ішінде);
4) учаскелік комиссия ұсынылған құжаттардың және көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және ауылдық округ әкіміне жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
5) ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның қорытындысымен қоса, қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (жеті жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
8) орындаушы ауылдық округ әкімі ұсынған құжаттар мен учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде хабарлама не бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);
10) кеңсе қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және ауылдық округ әкіміне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

6) исполнитель на основании предоставленных документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и заключения участковой комиссии подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
7) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю (не более пятнадцати минут);
8) исполнитель регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
При обращении услугополучателя (либо его представителю по доверенности) акиму сельского округа:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет акиму сельского округа документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) аким сельского округа регистрирует документы, выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы (не более пятнадцати минут);
аким сельского округа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) аким сельского округа передает документы полученные от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) участковой комиссии для подготовки заключения (в течение двух рабочих дней);
4) участковая комиссия готовит заключение на основании предоставленных документов и результатов обследования материального положения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и направляет акиму сельского округа (в течение трех рабочих дней);
5) аким сельского округа направляет принятые документы с заключением участковой комиссии услугодателю (в течение семи дней);
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
7) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
8) исполнитель на основании документов предоставленных акимом сельского округа и заключения участковой комиссии подготавливает и представляет уведомление либо отказ руководителю услугодателя (в течение одного рабочего дня);
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет уведомление либо отказ сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);
10) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет уведомление либо отказ акиму сельского округа (в течение одного рабочего дня);

11) ауылдық округ әкімі хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) ауылдық округ әкімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
5) учаскелік комиссия.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды). Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

11) аким сельского округа выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) аким сельского округа;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя;
5) участковая комиссия;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 к настоящему регламенту. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 настоящего регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Центр:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в Центр документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) работник Центра регистрирует документы и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов (не более пятнадцати минут). Работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) работник накопительного отдела Центра направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня);

11) Орталық қызметкері хабарламаны не бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы бейнеленген, халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында сипатталған.
1) Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды;
2) Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Орталықтың немесе өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 123және 4 қосымшаларында көрсетілген.
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Учаскелік комиссия
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді, өтініштің үзбелі талонын береді
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарайды
Қорытынды дайындайды
Хабарлама не бас тарту дайындайды
Хабарламаға не бас тартуға қол қояды
Хабарламаны не бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Құжаттарды орындаушыға жолдайды
Қорытынды дайындауға учаскелік комиссияға жібереді
Көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Орындаушыға жолдайды
Хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Ауылдық округ әкімі
Учаскелік комиссия
Ауылдық округ әкімі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Ауылдық округ әкімі
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) өтініштің үзбелі талонын береді
Қорытынды дайындайды
Қорытындыны және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Құжаттарды тіркейді
Құжаттарды қарайды
Хабарлама не бас тарту дайындайды
Хабарламаға не бас тартуға қол қояды
Хабарламаны не бас тартуды тіркейді
Хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды қорытынды дайындауға учаскелік комиссияға жібереді
Ауылдық округ әкіміне жолдайды
Құжаттарды көрсететін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Құжаттарды орындаушыға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Кеңсе қызметкеріне жолдайды
Хабарламаны не бас тартуды ауылдық округ әкіміне жолдайды
5
Орындалу мерзімі
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
7 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталық тың жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Учаскелік комиссия
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) құжаттардың қабылданғандығы не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
Құжаттарды тіркейді
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарайды
Қорытынды дайындайды
Хабарлама не бас тарту дайындайды
Хабарламаға не бас тартуға қол қояды
Хабарламаны не бас тартуды тіркейді
Хабарламаны не бас тартуды тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Құжаттарды орындау шыға жолдайды
Қорытынды дайындауға учаскелік комиссияға жібереді
Көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Кеңсе қызмет керіне жолдайды
Орталыққа жолдайды
Хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Орталық пен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің схемалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы мен көрсетілетін қызмет берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Орталықтың жұмысшысы
Орталық жұмысшысы
Орталықтың жинақтау секторы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы
Өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың  9-тармағындакөзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Сол жұмыс күні ішінде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Келген құжаттарды ақпараттық жүйеде белгілейді және тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады
30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды
Сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін ақпараттық жүйеде белгілей отырып, Орталыққа жолдайды
Құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
10
Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы
Көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің нәтижесін береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
7-қосымша
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттiк көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары және қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық).

11) Работник Центра регистрирует и выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения функционального взаимодействия информационных систем в виде диаграммы указан в приложении 2 к настоящему регламенту.
1) работник накопительного сектора Центра принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
2) работник сектора выдачи Центра выдает услугополучателю результат государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 123 и 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Участковая комиссия
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует документы, выдает отрывной талон заявления
Рассматривает документы
Рассматривает документы
Подготавливает заключение
Подготавливает уведомление либо отказ
Подписывает уведомление либо отказ
Регистрирует уведомление либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставляет документы руководителю услугодателя
Направляет документы исполнителю
Передает участковой комиссии для подготовки заключения
Направляет услугодателю
Предоставляет руководителю услугодателя
Направляет исполнителю
Выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
5
Срок исполнения
Не более 15 минут
Не более 15 минут
В течение 2 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
Не более 15 минут
Не более пятнадцати минут
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) акиму сельского округа
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование структурных подразделений
Аким сельского округа
Участковая комиссия
Аким сельского округа
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Аким сельского округа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) отрывной талон заявления
Подготавливает заключение
Направляет заключение и документы услугодателю
Регистрирует документы
Рассматривает документы
Подготавливает уведомление либо отказ
Подписывает уведомление либо отказ
Регистрирует уведомление либо отказ
Выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает документы для подготовления заключения участковой комиссии
Направляет акиму сельского округа
Предоставляет документы руководителю услугодателя
Направляет документы исполнителю
Предоставляет руководителю услугодателя
Направляет сотруднику канцелярии
Направляет уведомление либо отказ акиму сельского округа
5
Срок исполнения
В течение 2 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
В течение 7 рабочих дней
Не более 15 минут
Не более 15 минут
В течение 1 рабочего дня
Не более 15 минут
В течение 1 рабочего дня
Не более 15 минут
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр.
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Участковая комиссия
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме документов либо об отказе в приеме документов
Перенаправляет документы услугодателю
Регистрирует документы
Рассматривает документы
Рассматривает документы
Подготавливает заключение
Подготавливает уведомление либо отказ
Подписывает уведомление либо отказ
Регистрирует уведомление либо отказ
Регистрирует уведомление либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставляет документы руководителю услугодателя
Направляет документы исполнителю
Передает документы для приготовления заключения участковой комиссии
Направляет услугодателю
Предоставляет руководителю услугодателя
Направляет сотруднику канцелярии
Направляет в Центр
Выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
5
Срок исполнения
Не более 15 минут
В течение 1 рабочего дня
Не более 15 минут
Не более 15 минут
В течение 2 рабочих дней
В течение 3 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
Не более 15 минут
В течение 1 рабочего дня
Не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в виде схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Работник Центра
Работник Центра
Накопительный сектор Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Накопительный сектор Центра
Проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов. и передает полученные документы в накопительный сектор Центра
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов
В тот же рабочий день отправляет документы к услугодателю
Фиксируя в информационной системе проводит регистрацию полученных документов и в течении 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат государственной услуги
В тот же рабочий день выдает результат государственной услуги при этом фиксируя в информационной системе отправляет в Центр
Принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода
10
Работник сектора выдачи Центра
Выдает результат государственной услуги услугополучателю
Приложение 7
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Назначение государственной адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее- государственная услуга) оказывается отделами координации занятости и социальных программ района и города областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее - аким сельского округа);
3) центр обслуживания населения (далее - Центр).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не Орталыққа стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің (іс-қимылды) өту кезеңдері:
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
4) орындаушы құжаттарды қарайды және қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға жібереді (екі жұмыс күні ішінде);
5) учаскелік комиссия ұсынылған құжаттардың және көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде;)

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе (далее - отказ) в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю, акиму сельского округа либо в Центр заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур.
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представитель по доверенности) отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пятнадцати минут);
4) исполнитель рассматривает и передает документы участковой комиссии для подготовки заключения (в течение двух рабочих дней);
5) участковая комиссия готовит заключение на основании предоставленных документов и результатов обследования материального положения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и направляет услугодателю (в течение трех рабочих дней);

11) ауылдық округ әкімі хабарламаны не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) ауылдық округ әкімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
5) учаскелік комиссия;
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Орталық қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (не сенімхат бойынша оның өкіліне) тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды).
Орталық қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

11) аким сельского округа выдает уведомление либо отказ услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) аким сельского округа;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя;
5) участковая комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела к 2 настоящему регламенту. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Центр:
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в Центр документы согласно пункту 9 стандарта;
2) работник Центра регистрирует документы и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта выдает расписку об отказе в приеме документов (не более пятнадцати минут).
Работник Центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) работник накопительного отдела Центра направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня);

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы сол жұмыс күні ішінде басшылық мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству услугодателя;
3) руководство услугодателя определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодателю подписывает результат государственной услуги и передает в канцелярию;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.

7. Әрбір рәсімнің ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. «Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау»
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
«Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту кемістігі бар
мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту кемістігі бар
мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Құжаттарды қабылдап, тіркейді, өтініштің қабылданғаны жөнінде көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және келген құжаттарды 10-минут ішінде басшылыққа ұсынады
30 минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
9-қосымша
«Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының аудандары және облыстық маңызы бар қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.

7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка для инвалидов
по слуху»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка для инвалидов
по слуху»
Описание порядка последовательности государственной услуги в графическом виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, подготавливает результат услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат услуги и передает в канцелярию
В тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу
Приложение 9
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
«Мүгедектерге кресло-арбалар беру
үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Мүгедектерге кресло-арбалар беру
үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Құжаттарды қабылдап, тіркейді, өтініштің қабылданғаны жөнінде қызмет алушыға қолхат береді және келген құжаттарды 10-минут ішінде басшылыққа ұсынады
30 минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
10-қосымша
1. «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының аудандары және облыстық маңызы бар қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги представленных в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски»
Описание порядка последовательности государственной услуги в графическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству услугодателю;
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, подготавливает результат услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат услуги и передает в канцелярию
В тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу
Приложение 10
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде басшылық мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставление инвалидам санаторно-курортного лечения.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству услугодателя;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодателю подписывает результат государственной услуги и передает в канцелярию услугодателю;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указан в приложении 1 к настоящему регламенту.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (әрі қарай - Стандарт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет берушіге Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9 – тармағында көрсетілген құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) жауапты орындаушы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қызмет нәтижесіне қол қояды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов, указанных в пункте 9 Стандарта и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству услугодателя;
3) руководство услугодателя определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает их в канцелярию услугодателя;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2)ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
«Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі
«Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9–тармағында көрсетілген құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады
30 минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесіне қол қояды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
12-қосымша
«Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының аудандары және облыстық маңызы бар қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на оказание
специальных социальных услуг в
медико-социальных учреждениях
(организациях)»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на оказание
специальных социальных услуг в
медико-социальных учреждениях
(организациях)»
Описание порядка последовательности государственной услуги в графическом виде
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов, указанных в пункте 9 Стандарта и в течении 10 минут передает полученные документы к руководству услугодателя
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат государственной услуги и передает их в канцелярию услугодателя
В тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу
Приложение 12
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілген қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін, не ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дәйексіз болған жағдайда бас тартуды дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде басшылық мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және кеңсе қызметкеріне ұсынады;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат услуги, либо в случае недостоверности представленных сведений и документов готовит отказ в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодатели подписывает результат государственной услуги и передает их в канцелярию услугодателю;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
13-қосымша
«Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары мен қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) ұсынылады.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімімен (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі);
3) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдарға – www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері түскен құжаттарды тіркеп, 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшылығының немесе ауылдық округ әкімінің қарауына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы немесе ауылдық округ әкімі құжаттарды қарап болған соң 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының жауапты орындаушысы барлық қажетті құжаттарды тексеріп, Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ресімдеп, көрсетілетін қызметті беруші басшылығының немесе ауылдық округ әкімінің қол қоюына жолдайды;

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – Портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
2. Форма государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель представляет к услугодателю или акиму сельского округа документы указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги утвержденное постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя или аппарата акима сельского округа проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает их на рассмотрение к руководству услугодателя или акиму сельского округа;
3) в течение 30 минут после рассмотрения документов руководство услугодателя или аким сельского округа определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель услугодателя или аппарата акима сельского округа проверяет все необходимые документы оформляет результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта, затем направляет на подписание к руководству или акиму сельского округа;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы немесе ауылдық округ әкімі сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері 10-минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушының жеке өзіне немесе сенім білдірілген уәкілетті тұлғаға табыстайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет берушінің басшылығы;
2) қызмет берушінің уәкілетті қызметкері;
3) қызмет берушінің кеңсе қызметкері;
4) ауылдық округ әкімі;
5) ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы «Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі регламентінің (бұдан әрі-Регламент) 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіру;
2) мемлекеттік қызметті таңдау:
3) ЭЦҚ-ны жеке сәйкестендіру нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;
4) онлайн қызметке тапсырыс беру;
5) электрондық сауал жолдарын толтыру және қажет болған жағдайда Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес электронды түрде құжаттарды тіркеу;
6) шығыс құжатты тексерген соң көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қоюы қажет. Қол қойған соң өтініш автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге түседі;
7) түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші тіркеген соң, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы автоматты түрде өзгереді. Өтінішті тіркеген кезден бастап Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметті беруші нәтижені беруі тиіс;
8) нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы «Қанағаттанарлыққа» ауысады. Кейін, көрсетілетін қызметті алушы нәтижені көшіре алады.

5) руководство услугодателя или аким сельского округа в течение рабочего дня подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию;
6) сотрудник канцелярии услугодателя или аппарата акима сельского округа в течение 10-минут выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя;
4) аким сельского округа;
5) сотрудник канцелярии аппарата акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента государственной услуги. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получение услуги через Портал «электронного правительства» услугополучатель должен:
1) войти на Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3) зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера, ЭЦП;
4) заказать государственную услугу онлайн;
5) заполнить поля электронного запроса и прикрепить пакет документов в электронном виде согласно перечню, предусмотренных пунктом 9 Стандарта;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматический поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматический меняется. С момента регистрации заявления в установленные сроки пунктом 4 Стандарта услугодатель должен выдать результат, услугодатель в установленные сроки пунктом 4 Стандарта будет рассматривать пакет;
8) в результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на «Удовлетворительно». После чего услугополучатель может скачать результат.

9. Портал арқылы қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібінің диаграммалық түрде сипатталуы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 12 және 3 қосымшаларында көрсетілген.
«Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) графика түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы немесе ауылдық округ әкімі
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы немесе ауылдық округ әкімі
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері
Түскен құжаттарды тіркеп, 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшылығының немесе ауылдық округ әкімінің қарауына жолдайды
Құжаттарды қарап болған соң 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындайды
Барлық қажетті құжаттарды тексеріп, Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ресімдеп, көрсетілетін қызметті беруші басшылығының немесе ауылдық округ әкімінің қол қоюына жолдайды
Сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды
10-минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенім білдірілген уәкілетті тұлғаға табыстайды
«Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Портал «электронного правительства» в виде диаграммы указан в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в в приложениях 12 и 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в графической форме и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя или аппарата акима сельского округа
Руководство услугодателя или аким сельского округа
Ответственный исполнитель услугодателя или аппарата акима сельского округа
Руководство услугодателя или аким сельского округа
Сотрудник канцелярии услугодателя или аппарата акима сельского округа
Проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает их на рассмотрение к руководству услугодателя или акиму сельского округа
В течение 30 минут после рассмотрения документов определяет ответственного исполнителя
Проверяет все необходимые документы оформляет результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта, затем направляет на подписание к руководству или акиму сельского округа
В течение рабочего дня подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию
В течение 10-минут выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 14
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
14-қосымша
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру мемлекеттік көрсетілетін қызметтін (бұдан әрі мемлекеттік көрсетілетін қызметті) облыстық маңызы бар аудандар мен қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар практикасына жолдама;
6) адамдарға кәсіби даярлануға тегін қызметтер көрсету.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу реттілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын базадан тексереді және көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 6 тармағындағы жолдама алу мүмкіндігіне қарай мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін жобасын дайындайды және 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 5-минут ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкеріне жолдайды;

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее-государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ района и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее-услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz. (далее – Портал).
2.Форма оказание государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача направлений лицам участие в активных формах содействия занятости, которая включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель представляет документы указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам» утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт) в услугодатель;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя проверяет документы услугополучателя с базы данных, предлагает услуги согласно пункта 6 Стандарта, в случае возможности получения направлении услугополучателя подготавливает проект результата услуги и в течение 15 минут отправляет на подпись руководству;
3) руководство в течение 5 минут подписывает и отправляет к уполномоченному сотруднику;

4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері 10-минут ішінде көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе оның сенім білдірілген өкіліне табыстайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің блок-схема түріндегі сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіру;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау;
3) ЭЦҚ-мен жеке сәйкестендіру нөмірі нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;
4) онлайн мемлекеттік көрсетілетін қызметке тапсырыс беру;
5) электрондық сауал жолдарын толтыру және қажет болған жағдайда Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттарды электронды түрде тіркеу;
6) шығыс құжатты тексерген соң көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қоюы қажет. Қол қойған соң арыз автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге түседі;
7) түскен арызды көрсетілетін қызметті беруші тіркеген соң, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы автоматты түрде өзгереді. Өтінішті тіркеген кезден бастап көрсетілетін қызметті беруші 1 жұмыс күні мерзімінде нәтижені беруі тиіс;
8) нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы «Қанағаттанарлыққа» ауысады. Кейін, көрсетілетін қызметті алушы нәтижені көшіре алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 3 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 12 және 3 қосымшаларында көрсетілген.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің блок-схема түріндегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға жолдамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің графикалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері
Көрсетілетін қызмет берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері
Түскен құжаттарды тіркеп, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жобасын дайындайды және 15 минут ішінде басшылыққа қол қоюға жолдайды
5-минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкеріне жолдайды
10-минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша өкіліне табыстайды
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

4) уполномоченный сотрудник в течение 10 минут зарегистрирует результат услуги и выдает лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 к настоящему регламенту государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее-регламент). Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получение услуги через Портал услугополучатель должен:
1) войти на Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3)зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера, электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
4) заказать государственную услугу онлайн;
5) заполнить поля электронного запроса и при необходимости прикрепить пакет документов в электронном виде согласно пункта 9 Стандарта;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматический поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматический меняется. С момента регистрации заявления в течение одного рабочего дня услугодатель должен выдать результат;
8) при положительном результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на «Удовлетворительно». После чего услугополучатель может скачать результат;
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 12 и 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Описание порядка оказания государственной услуги в графической форме и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Руководство услугодателя
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Проводит регистрацию полученных документов и готовит проект результата государственной услуги и в течение 15 минут отправляет на подпись к руководству
В течение 5 минут подписывает результат государственной услуги и отправляет к уполномоченному сотруднику услугодателя
В течение 10 минут регистрирует результат государственной услуги и выдает лично услугополучателю либо его представителю по доверенности
Приложение 15
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
15-қосымша
«Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары және қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталық);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округтің әкіміне Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы немесе ауылдық округ әкімі 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ауылдық округ әкіміне ұсынады;

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива» (далее- государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) центрами обслуживания населения (далее – Центр);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа), в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю либо акиму сельского округа предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя или аппарата акима сельского округа проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов заявление на оказание государственной услуги и в течение10 минут передает полученные документы к руководству.
3) руководство услугодателя или аким сельского округа определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель услугодателя или аппарата акима сельского округа осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству услугодателя или акиму сельского округа;

5) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе ауылдық округ әкімі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет берушінің немесе ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
4) ауылдық округ әкімі аппаратының жауапты орындаушысы;
5) ауылдық округ әкімі аппаратының кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағымен белгіленген құжаттарды Орталыққа ұсынады;
1) Орталықтың жұмысшысы өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымын көрсетіп көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды. Орталықтың жинақтау секторы сол жұмыс күні ішінде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келген құжаттарды ақпараттық жүйеде белгілейді және тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады;

5) в тот же рабочий день руководство услугодателя или аким сельского округа подписывает результат государственной услуги;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя услугодателя или аппарата акима сельского округа выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель;
3) сотрудник канцелярии услугодателя;
4) ответственный исполнитель аппарата акима сельского округа;
5) сотрудник канцелярии аппарата акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Услугополучатель предоставляет документы в Центр предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
1) работник Центра проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание услуги и передает полученные документы в накопительный сектор Центра. Накопительный сектор Центра в тот же рабочий день отправляет документы к услугодателю. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником Центра выдается расписка об отказе в приеме документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя фиксируя в информационной системе проводит регистрацию полученных документов и в течении 10 минут передает полученные документы к руководству;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде басшылық мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін ақпараттық жүйеде белгілей отырып, Орталыққа жолдайды.
9. Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы бейнеленген, халыққа мемлекеттік қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында сипатталған.
10. Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды;
Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сонымен қатар өзге көрсетілген қызметті берушілермен Орталықтың немесе өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 3 және 4 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 123 және 4 қосымшаларында көрсетілген.
«Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс
істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын
сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Ауылдық елді мекендерде тұратын және
жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Ауылдық елді мекендерде тұратын және
жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Орталық пен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің схемалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Ауылдық елді мекендерде тұратын және
жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа мемлекеттік қызмет көрсету орталығы мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Орталықтың жұмысшысы
Орталық жұмысшысы
Орталықтың жинақтау секторы
Қызмет берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Қызмет берушінің кеңсе қызметкері
Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы
Өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде қызмет алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың  9-тармағындакөзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Сол жұмыс күні ішінде құжаттарды қызметті берушіге жолдайды
Келген құжаттарды ақпараттық жүйеде белгілейді және тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады
30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесіне қол қояды
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесін ақпараттық жүйеде белгілей отырып, Орталыққа жолдайды
Құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына қызмет алушыға беру үшін жолдайды
10
Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы
Қызмет алушыға қызметтің нәтижесін береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

3) руководство услугодателя определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство подписывает результат государственной услуги;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги при этом фиксируя в информационной системе отправляет в Центр.
9. Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения функционального взаимодействия информационных систем в виде диаграммы указан в приложении 2 настоящего регламенту.
10. Работник накопительного сектора Центра принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
работник сектора выдачи Центра выдает услугополучателю результат государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в графическом и схематическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 3 и 4 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 123 и 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в виде схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в графическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Работник Центра
Работник Центра
Накопительный сектор Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Накопительный сектор Центра
Проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов и передает полученные документы в накопительный сектор Центра
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником Центра выдается расписка об отказе в приеме документов;
В тот же рабочий день отправляет документы к услугодателю
Фиксируя в информационной системе проводит регистрацию полученных документов и в течении 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат государственной услуги
В тот же рабочий день выдает результат государственной услуги при этом фиксируя в информационной системе отправляет в Центр
Принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода
10
Работник сектора выдачи Центра
Выдает результат государственной услуги услугополучателю
Приложение 16
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
16-қосымша
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары мен қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі- мемлекеттік қызмет беруші) ұсынылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) ауылдық округ әкімі;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама (бұдан әрі - анықтама).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не қолдаухат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне, не Орталыққа Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандартқосымшаға сәйкес өтініш ұсынуы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің (іс-қимылды) өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге не ауылдық округ әкіміне Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) ауылдық округ әкімі құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бес минуттан аспайды);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» (далее-государственная услуга) оказывается отделами координации занятости и социальных программ района и города областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима сельского округа;
3) центр обслуживания населения (далее - Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале (далее – справка).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) услугодателю, акиму сельского округа либо в Центр заявления по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур.
1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет услугодателю либо акиму сельского округа документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) аким сельского округа регистрирует и направляет представленные услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документы услугодателю (в течение одного рабочего дня);
3) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пяти минут);
сотрудник канцелярии услугодателя получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (бес минуттан аспайды);
5) орындаушы құжаттарды қарайды, анықтаманы дайындайды және анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бес минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтамаға қол қояды және орындаушыға жолдайды (бес минуттан аспайды);
7) орындаушы анықтаманы тіркейді және анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) немесе ауылдық округ әкіміне береді (он бес минуттан аспайды);
8) ауылдық округ әкімі анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) береді (бір жұмыс күні ішінде).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) ауылдық округ әкімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының әрекеттерінің кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:

4) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю (не более пяти минут);
5) исполнитель рассматривает документы, подготавливает справку и предоставляет справку руководителю услугодателя (не более пяти минут);
6) руководитель услугодателя подписывает и направляет справку исполнителю (не более пяти минут);
7) исполнитель регистрирует и выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) или акиму сельского округа справку (не более пятнадцати минут);
8) аким сельского округа выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (в течение одного рабочего дня).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) аким сельского округа;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя;
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Центр:

1) көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) Орталыққа Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды қайта жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

1) услугополучатель (либо его представитель по доверенности) предоставляет в Центр документы согласно пункту 9 Стандарта;
2) работник Центра в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, выдает расписку об отказе в приеме документов;
3) работник накопительного отдела Центра направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня);

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыға жолдайды (он бес минуттан аспайды);
6) орындаушы құжаттарды қарайды, анықтаманы дайындайды және анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтамаға қол қояды, кеңсе қызметкеріне жолдайды (он бес минуттан аспайды);

4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет исполнителю (не более пятнадцати минут);
6) исполнитель рассматривает документы, подготавливает справку и предоставляет справку руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
7) руководитель услугодателя подписывает и направляет справку сотруднику канцелярии (не более пятнадцати минут);

8) кеңсе қызметкері анықтаманы тіркейді және Орталыққа жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
9) Орталық қызметкері анықтаманы тіркейді және анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) береді (он бес минуттан аспайды).
Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы бейнеленген, халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында сипатталған.

8) сотрудник канцелярии регистрирует и направляет справку в Центр (в течение одного рабочего дня);
9) работник Центра регистрирует и выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности) (не более пятнадцати минут).
Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения функционального взаимодействия информационных систем в виде диаграммы указан в приложении 2 к настоящему регламенту.

1) Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды;
2) Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен Орталықтың немесе өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 123 және 4 қосымшаларында көрсетілген.
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігі мен ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы Көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
1
Іс-қимыл нөмірі
(іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Ауылдық округ әкімі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Ауылдық округ әкімі
3
Іс-әрекеттердің
(үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді
Құжаттарды тіркейді
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарайды, анықтаманы дайындайды
Анықтамаға қол қояды
Анықтаманы тіркейді
Анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) береді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Құжаттарды орындаушыға жолдайды
Анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Анықтаманы орындаушыға жолдайды
Анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) немесе ауылдық округ әкіміне береді
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
Көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде
1
Іс-қимыл нөмірі (іс-әрекет, жұмыс ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) құжаттардың қабылданғандығы не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге қайта жолдайды
Құжаттарды тіркейді
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарайды, анықтаманы дайындайды
Анықтамаға қол қояды
Анықтаманы тіркейді
Анықтаманы тіркейді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкеріне жолдайды
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Орындаушыға жолдайды
Анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
Анықтаманы кеңсе қызметкеріне жолдайды
Анықтаманы Орталыққа жолдайды
Анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға (не қолдаухат бойынша оның өкіліне) береді
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік
көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі сипаттамасының өту блок-схемасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге не ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Орталыққа жүгінген кезде және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

1) работник накопительного сектора Центра принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
2) работник сектора выдачи Центра выдает услугополучателю результат государственной услуги.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 1 и 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 123 и 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной
помощи»
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю либо акиму сельского округа.
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Аким сельского округа
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Аким сельского округа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует документы
Регистрирует документы
Рассматривает документы
Рассматривает документы, подготавливает справку
Подписывает справку
Регистрирует справку
Выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направляет документы услугодателю
Предоставляет документы руководителю услугодателя
Направляет документы исполнителю
Предоставляет справку руководителю услугодателя
Направляет справку исполнителю
Выдает справку услугополучателю (либо его представителю по доверенности) или акиму сельского округа
5
Срок исполнения
В течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
В течение 1 рабочего дня
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр.
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование структурных подразделений
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует документы, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) расписку о приеме документов либо об отказе в приеме документов
Перенаправляет документы в услугодателю
Регистрирует документы
Рассматривает документы
Рассматривает документы, подготавливает справку
Подписывает справку
Регистрирует справку
Регистрирует справку
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направляет документы работнику накопительного отдела Центра
Предоставляет документы руководителю услугодателя
Направляет исполнителю
Предоставляет справку руководителю услугодателя
Направляет справку сотруднику канцелярии
Направляет справку в Центр
Выдает справку услугополу чателю (либо его представи телю по доверенности)
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течение 1 рабочего дня
не более 15 минут
не более 15 минут
не более 15 минут
не более 15 минут
в течение 1  рабочего дня
не более 15 минут
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной
помощи»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной
помощи»
Блок-схема описание последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) услугодателю либо акиму сельского округа
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной
помощи»
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Центр и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 17
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
17-қосымша
«Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар аудандары және қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушімен;
2) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталық);
3) үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электронды және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды (бұдан әрі–материалдық қамсыздандыру) тағайындау туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9–тармағында көрсетілген құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді және 10-минут ішінде қабылданған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына ұсынады;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому» (далее- государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) центрами обслуживания населения (далее – Центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – Портал) в части предоставлении информации назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее – материальное обеспечение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет документы к услугодателю предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов, указанных в пункте 9 Стандарта и в течение 10 минут передает полученные документы к руководству услугодателя;
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы сол жұмыс күні ішінде басшылық мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағымен белгіленген құжаттарды Орталыққа ұсынады;
2) Орталықтың жұмысшысы өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде;
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
көрсетілетін қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымын көрсетіп көрсетілетін қызметті алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды.
Орталықтың жинақтау секторы сол жұмыс күні ішінде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері келген құжаттарды ақпараттық жүйеде белгілейді және тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;

5) в тот же рабочий день руководство услугодателю подписывает результат государственной услуги;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги лично услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указан в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями:
1) услугополучатель предоставляет документы в Центр предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
2) работник Центра проводит регистрацию заявления, и выдает услугополучателю расписку о приеме документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание услуги и передает полученные документы в накопительный сектор Центра.
Накопительный сектор Центра в тот же рабочий день отправляет документы к услугодателю. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работником Центра выдается расписка об отказе в приеме документов;
3) сотрудник канцелярии услугодателя фиксируя в информационной системе проводит регистрацию полученных документов и в течении 10 минут передает полученные документы к руководству;
4) руководство услугодателя определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
6) көрсетілетін қызметті берушінің сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды;
7) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ақпараттық жүйеде белгілей отырып, Орталыққа жолдайды.
9. Ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы бейнеленген, халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық жұмысшыларының іс-қимылдары осы регламенттің 2-қосымшасында сипатталған.
1) Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды;
2) Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің нәтижесін береді.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы алу үшін қызмет алушы:
1) «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау;
3) ЭЦҚ-ны жеке сәйкестендіру нөмірі арқылы авторлау, тіркелу;
4) онлайн қызметке тапсырыс беру;
5) электрондық сауал жолдарын толтыру және қажет болған жағдайда Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған тізбеге сәйкес электронды түрде құжаттарды тіркеу;
6) шығыс құжатты тексерген соң көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ қоюы қажет. Қол қойған соң өтініш автоматты түрде көрсетілетін қызметті берушіге түседі;
7) түскен өтінішті көрсетілетін қызметті беруші тіркеген соң, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы автоматты түрде өзгереді. Өтінішті тіркеген кезден бастап Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде көрсетілетін қызметті беруші нәтижені беруі тиіс;
8) нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің жағдайы «Қанағаттанарлыққа» ауысады. Кейін, көрсетілетін қызметті алушы нәтижені көшіре алады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі тәртібінің диаграммалық түрде сипатталуы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сонымен қатар өзге көрсетілген көрсетілетін қызметті берушілермен Орталықтың немесе өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 4 және 5 қосымшаларында бейнеленген. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1234 және 5 қосымшаларында көрсетілген.
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Қызмет көрсету үдерісіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) блок-схема түріндегі реттілігі және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Орталық пен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің схемалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Орталықтың жұмысшысы
Орталық жұмысшысы
Орталықтың жинақтау секторы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Орталықтың жинақтаушы секторының жұмысшысы
Өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдағаны жөнінде қызмет алушыға қолхат береді және қабылданған құжаттарды Орталықтың жинақтау секторына табыстайды
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
Сол жұмыс күні ішінде құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
Келген құжаттарды ақпараттық жүйеде белгілейді және тіркеу жасап, 10-минут ішінде құжаттарды басшылыққа ұсынады
30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
Құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесіне қол қояды
Сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесін ақпараттық жүйеде белгілей отырып, Орталыққа жолдайды
Құжаттарды сканерлі штрихкодтың көмегімен ақпараттық жүйеде белгі соғады да, сол күні құжаттарды беру секторының жұмысшысына қызмет алушыға беру үшін жолдайды
9
Орталықтың құжаттарды беру секторының жұмысшысы
Қызмет алушыға қызметтің нәтижесін береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

5) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству;
6) в тот же рабочий день руководство подписывает результат государственной услуги;
7) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги при этом фиксируя в информационной системе отправляет в Центр.
9. Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе центров обслуживания населения функционального взаимодействия информационных систем в виде диаграммы указан в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) работник накопительного сектора Центра принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
2) работник сектора выдачи Центра выдает услугополучателю результат государственной услуги;
10. Чтобы получить услугу через веб-портал «электронного правительства» услугополучатель должен:
1) войти на веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал);
2) выбрать государственную услугу;
3) зарегистрироваться, авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП);
4) заказать государственную услугу онлайн;
5) заполнить поля электронного запроса и при необходимости прикрепить пакет документов в электронном виде согласно перечню, предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматический поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматический меняется. С момента регистрации заявления в установленные сроки пунктом 4 Стандарта услугодатель должен выдать результат;
8) при результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на «Удовлетворительно». После чего услугополучатель может скачать результат.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через Портал «Электронного правительства» в виде диаграммы согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в графическом и схематическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги представлены в приложениях 4 и 5 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1234 и 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в виде схемы и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому»
Описание порядка последовательности взаимодействий Центра и услугодателя в графическом виде и справочника бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Работник Центра
Работник Центра
Накопительный сектор Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Накопительный сектор Центра
Проводит регистрацию заявления, и выдает услугополу чателю расписку о приеме документов и передает полученные документы в накопитель ный сектор Центра
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта сотрудником канцелярии выдается расписка об отказе в приеме документов
В тот же рабочий день отправляет документы
к услугодателю
Фиксируя в информационной системе проводит регистрацию полученных документов и в течении 10 минут передает полученные документы к руководству
Определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
Осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги в установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает их к руководству
В тот же рабочий день подписывает результат государственной услуги
В тот же рабочий день выдает результат государственной услуги при этом фиксируя в информационной системе отправляет в Центр
Принимает документы и в тот же день направляет работнику сектора выдачи для выдачи услугополучателю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода
10
Работник сектора выдачи Центра
Выдает результат государственной услуги услугополучателю
Приложение 18
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

2014 жылғы 9 маусымдағы № 172 қаулысына
18 қосымша
«Оралман мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Оралман мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Оңтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасымен» (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушы(лар)ға оралман куәлігін беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылдарды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы және олардың орындалу дәйектілігі, оның ішінде барлық рәсімдердің өту кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурызда № 217 қаулысымен «Оралман мәртебесін беру» бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының 9-тармағымен қарастырылған құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9 – тармағында көрсетілген құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы, сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және көрсетілген қызмет берушінің кеңсесіне жолдайды;
6) сол жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызмет нәтижесін көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

от 9 июня 2014 года № 172
Регламент государственной услуги
«Присвоение статуса оралмана» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение статуса оралмана» (далее-государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление координации занятости и социальных программ Южно-Казахстанской области» (далее-услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача услугополучателю (лям) удостоверения оралмана.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения и последовательность их выполнения, в том числе этапы прохождения всех процедур:
1) услугополучатель предоставляет услугодателю документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Присвоение статуса оралмана», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 (далее - Стандарт);
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов указанных в пункте 9 Стандарта.
3) руководство услугодателя определяет в течение 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов;
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству;
5) в тот же рабочий день руководство услугодателя подписывает результат государственной услуги и передает в канцелярию услугодателя;
6) в тот же рабочий день сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат государственной услуги услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің орындалу мерзімі көрсетілген сипаттама осы регламенттің 2 бөлімі 5 тармағында келтірілген.
4. «Көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау»
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында бейнеленген.
«Оралман мәртебесін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Оралман мәртебесін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық түрдегі сипатталуы және мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
құжаттарды қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға Стандарттың 9 – тармағында көрсетілген құжаттарды қабылданғаны жөнінде қолхат береді
30-минут ішінде жауапты орындаушыны айқындап, құжаттарды қарауға жолдайды
құжаттардың толықтылығын тексеріп, Стандарттың 4-тармағымен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін дайындап, басшылыққа ұсынады
сол жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды және көрсетілген қызмет берушінің кеңсесіне жолдайды
сол жұмыс күні ішінде қызмет нәтижесін көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді

1) руководство услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры указана в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента. Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в виде блок-схемы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги в графическом и схематическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Присвоение статуса оралмана»
Описание порядка оказания государственной услуги в виде блок-схемы и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Присвоение статуса оралмана»
Описание порядка оказания государственной услуги в графическом виде и справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
проводит регистрацию полученных документов и выдает услугополучателю государственной услуги расписку о приеме документов указанных в пункте 9 Стандарта
определяет в течении 30 минут ответственного исполнителя для рассмотрения документов
осуществляет проверку полноты документов, готовит результат государственной услуги установленные сроки пунктом 4 Стандарта и передает к руководству
в тот же рабочий день подписывает результат государственной услуги и передает в канцелярию услугодателя
в тот же рабочий день выдает результат государственной услуги услугополучателю либо по доверенности уполномоченному лицу