2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы N 24/289-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 желтоқсанда N 3589 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 09 желтоқсандағы N 34/406-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 09.12.2015 N 34/406-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 194151793,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33200287,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3160912,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 157790593,6 мың теңге;
2) шығындар – 191931597,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6237455,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8230332,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1992877,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –2731047,2 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2731047,2 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6748305,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6748305,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 09.12.2015 № 34/410-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне 2015 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері:
Өскемен қаласына
14,2 пайыз;
Семей қаласына
87,5 пайыз;
Риддер қаласына
95,1 пайыз;
Абай ауданына
100,0 пайыз;
Аягөз ауданына
91,4 пайыз;
Бесқарағай ауданына

Об областном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 декабря 2014 года N 3589. Утратило силу - решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09 декабря 2015 года № 34/406-V
Сноска. Утратило силу - решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09.12.2015 № 34/406-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 259-V "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 194151793,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33200287,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3160912,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 157790593,6 тысяч тенге;
2) затраты – 191931597,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6237455,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8230332,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1992877,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2731047,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2731047,2 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6748305,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6748305,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 09.12.2015 № 34/410-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
городу Усть-Каменогорску
14,2 процента;
городу Семей
87,5 процента;
городу Риддеру
95,1 процента;
Абайскому району
100,0 процентов;
Аягозскому району
91,4 процента;
Бескарагайскому району

56,4 пайыз;
Бородулиха ауданына
78,7 пайыз;
Глубокое ауданына
91,9 пайыз;
Жарма ауданына
70,0 пайыз;
Зырян ауданына
95,7 пайыз;
Зайсан ауданына
74,0 пайыз;
Катонқарағай ауданына
65,0 пайыз;
Күршім ауданына
84,1 пайыз;
Көкпекті ауданына
61,6 пайыз;
Курчатов қаласына
94,0 пайыз;
Тарбағатай ауданына
61,4 пайыз;
Ұлан ауданына
83,3 пайыз;
Үржар ауданына
84,6 пайыз;
Шемонаиха ауданына
93,5 пайыз
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.03.2015 № 25/311-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қалалар мен аудандар бюджеттеріне төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан табысты бөлу нормативі 2015 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 33892841 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Абай ауданына – 1716036 мың теңге;
Аягөз ауданына – 1796821 мың теңге;
Бородулиха ауданына – 2028282 мың теңге;
Бесқарағай ауданына – 1694218 мың теңге;
Глубокое ауданына – 1557760 мың теңге;
Жарма ауданына – 2627798 мың теңге;
Зырян ауданына – 1340097 мың теңге;
Зайсан ауданына – 1983014 мың теңге;
Катонқарағай ауданына – 2588056 мың теңге;
Күршім ауданына – 2822465 мың теңге;
Көкпекті ауданына – 2613678 мың теңге;
Курчатов қаласына – 103737 мың теңге;
Тарбағатай ауданына – 3789949 мың теңге;
Ұлан ауданына – 2049646 мың теңге;
Үржар ауданына – 4022915 мың теңге;
Шемонаиха ауданына – 1158369 мың теңге.
5. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринарияның азаматтық қызметшілеріне қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар бюджет қаражаты есебінен белгіленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.

56,4 процента;
Бородулихинскому району
78,7 процента;
Глубоковскому району
91,9 процента;
Жарминскому району
70,0 процентов;
Зыряновскому району
95,7 процента;
Зайсанскому району
74,0 процента;
Катон-Карагайскому району
65,0 процентов;
Курчумскому району
84,1 процента;
Кокпектинскому району
61,6 процента;
городу Курчатову
94,0 процента;
Тарбагатайскому району
61,4 процента;
Уланскому району
83,3 процента;
Урджарскому району
84,6 процента;
Шемонаихинскому району
93,5 процента.";
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.03.2015 № 25/311-V (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Установить на 2015 год норматив распределения доходов в бюджеты городов и районов индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, в сумме 33892841 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району – 1716036 тысяч тенге;
Аягозскому району – 1796821 тысяча тенге;
Бородулихинскому району – 2028282 тысячи тенге;
Бескарагайскому району – 1694218 тысяч тенге;
Глубоковскому району – 1557760 тысяч тенге;
Жарминскому району – 2627798 тысяч тенге;
Зыряновскому району – 1340097 тысяч тенге;
Зайсанскому району – 1983014 тысячи тенге;
Катон-Карагайскому району – 2588056 тысяч тенге;
Курчумскому району – 2822465 тысяч тенге;
Кокпектинскому району – 2613678 тысяч тенге;
городу Курчатову – 103737 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району – 3789949 тысяч тенге;
Уланскому району – 2049646 тысяч тенге;
Урджарскому району – 4022915 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району – 1158369 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

6. 2015 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 29235425 мың теңге борышы лимиті белгіленсін.
7. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 690000 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 4 қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
5 қосымшаға сәйкес 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
9. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте 10-11 сыныптары үшін орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты республикалық бюджетке 89387,0 мың теңге сомасында қаражат қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен 10-11 сыныптары үшін орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 89387,0 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
2) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
3) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен;

6. Установить на 31 декабря 2015 года лимит долга местных исполнительных органов области 29235425 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2015 год в сумме 690000 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрен возврат средств в республиканский бюджет, в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в сумме 89387,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V (вводится в действие с 01.01.2015).
10 Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2015 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
11 Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год поступления трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения), в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в сумме 89387,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013–2020 годы "Агробизнес-2020";
2) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
3) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V;

4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен;
6) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
7) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
8) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
9) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
11) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
12) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен;
13) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
14) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
15) халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге;
16) баламасыз ауызсумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды жергілікті жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
17) "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
18) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
19) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
2015 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады;
20) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
21) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
22) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
23) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;

4) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V;
6) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
7) на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
8) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
9) на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
10) на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
11) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
12) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V;
13) на оказание социальной защиты и помощи населению;
14) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
15) на обеспечение иммунопрофилактики населения;
16) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
17) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса-2020";
18) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
19) на реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2015 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
20) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
21) на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
22) на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
23) на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;

24) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
25) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер және аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне қаражатты бөлу көзделсін, ол Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
14. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 26/317-V шешімімен;
2) білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
3) денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
5) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
6) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
7) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
8) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
10) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен;
11) жылу-энергетика жүйесін дамытуға;
12) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
13) "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
14) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
15) моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге, мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер көзделсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 27.03.2015 № 26/317-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

24) на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
25) на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и распределение средств бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий в рамках в рамках Дорожной карты занятости 2020, которые определяются постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
14. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V;
2) на строительство и реконструкцию объектов образования;
3) на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
4) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктур;
5) на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
6) на развитие коммунального хозяйства;
7) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
8) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
9) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
10) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V;
11) на развитие теплоэнергетической системы;
12) на развитие транспортной инфраструктуры;
13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
14) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
15) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V (вводится в действие с 01.01.2015).
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020, на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 15 - в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27.03.2015 № 26/317-V (вводится в действие с 01.01.2015).

1 364 818,7
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
369 825,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
937 533,5
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
669 224,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 117 751,3
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
96 648,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
4 116 351,0
4
Емханалар
23 642 775,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
23 642 775,4
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 904 672,4
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
443 776,0
039
Аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
20 112 059,0
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
1 182 268,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
2 073 740,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 073 740,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 020 691,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
53 049,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 918 867,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 409 593,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 043,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
604 745,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
141 341,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
38 863,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
78 341,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары

1 364 818,7
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
369 825,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
937 533,5
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
669 224,0
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 117 751,3
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
96 648,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
4 116 351,0
4
Поликлиники
23 642 775,4
253
Управление здравоохранения области
23 642 775,4
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 904 672,4
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
443 776,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
20 112 059,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
1 182 268,0
5
Другие виды медицинской помощи
2 073 740,0
253
Управление здравоохранения области
2 073 740,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
2 020 691,0
029
Областные базы спецмедснабжения
53 049,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 918 867,7
253
Управление здравоохранения области
2 409 593,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
121 043,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
604 745,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
141 341,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
38 863,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
78 341,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения

1 425 260,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 509 274,7
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 472 900,9
083
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде орналасқан дәрігерлік амбулаториялар және фельдшерлік-акушерлік пункттерді салу
36 373,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 797 456,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 411 315,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 202 014,9
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 124 541,4
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
189 881,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 346 896,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
290 109,5
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
250 587,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 154 944,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 094 976,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
59 968,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
54 356,1
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
54 356,1
2
Әлеуметтік көмек
1 338 621,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 338 621,3
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
383 026,1
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
953 894,2
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
1 701,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
2 047 520,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 935 215,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 409,1
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 023,5
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 425 260,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 509 274,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 472 900,9
083
Строительство врачебных амбулаторий и фельдшерско-акушерских пунктов, расположенных в сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020
36 373,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 797 456,4
1
Социальное обеспечение
4 411 315,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 202 014,9
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
1 124 541,4
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
189 881,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1 346 896,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов в реабилитационных центрах
290 109,5
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
250 587,0
261
Управление образования области
1 154 944,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 094 976,0
037
Социальная реабилитация
59 968,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
54 356,1
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
54 356,1
2
Социальная помощь
1 338 621,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 338 621,3
003
Социальная поддержка инвалидов
383 026,1
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
953 894,2
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 701,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
2 047 520,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 935 215,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
133 409,1
007
Капитальные расходы государственного органа
1 023,5
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг

28 250,0
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
124 003,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 622,0
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
321 259,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
48 092,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 109 557,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35 613,5
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
35 613,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 113,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 113,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
71 578,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
71 578,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
12 048 185,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 069 096,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 796,0
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
8 796,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 125,0
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 102,0
010
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2 102,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 045 073,6
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 199 265,8
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 789 171,8
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері

28 250,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
124 003,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
169 622,0
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
321 259,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
48 092,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 109 557,0
263
Управление внутренней политики области
35 613,5
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
35 613,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 113,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
5 113,0
298
Управление государственной инспекции труда области
71 578,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
71 578,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
12 048 185,7
1
Жилищное хозяйство
8 069 096,6
253
Управление здравоохранения области
8 796,0
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
8 796,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
13 125,0
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125,0
285
Управление физической культуры и спорта области
2 102,0
010
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 102,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 045 073,6
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 199 265,8
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 789 171,8
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройку общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020

2 100 000,0
070
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
89 961,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 515 987,7
1
Ауыл шаруашылығы
14 768 043,5
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
14 003 951,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 700,0
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
245 396,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 311,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
345 944,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
3 114 173,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
54 970,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
428 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
32 187,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
890,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
638 500,0
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
339 292,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
428 102,0
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 204,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 259 282,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
764 092,5
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 995,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 315,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

2 100 000,0
070
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие газотранспортной системы
89 961,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16 515 987,7
1
Сельское хозяйство
14 768 043,5
255
Управление сельского хозяйства области
14 003 951,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
105 700,0
002
Поддержка семеноводства
245 396,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 311,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
345 944,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
3 114 173,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
54 970,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
428 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
32 187,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
890,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
638 500,0
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
339 292,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
428 102,0
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
9 204,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 259 282,0
719
Управление ветеринарии области
764 092,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
42 995,5
003
Капитальные расходы государственного органа
11 315,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

3 384 982,6
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
112 010,3
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
112 010,3
261
Облыстың білім басқармасы
47 432,0
066
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
47 432,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
182 449,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 119,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 617,0
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
96 713,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
110 278,3
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
89 108,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
21 170,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 257 826,9
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 650 577,8
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
3 045 552,0
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
149 277,0
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
102 188,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 310 232,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
17 588,7
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
17 588,7
14
Борышқа қызмет көрсету
68 443,5
1
Борышқа қызмет көрсету
68 443,5
257
Облыстың қаржы басқармасы
68 443,5
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

3 384 982,6
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
112 010,3
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
112 010,3
261
Управление образования области
47 432,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
47 432,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
182 449,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
78 119,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7 617,0
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в моногородах
96 713,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
110 278,3
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
89 108,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
21 170,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 257 826,9
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
3 650 577,8
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
3 045 552,0
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
149 277,0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
102 188,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 310 232,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
17 588,7
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
17 588,7
14
Обслуживание долга
68 443,5
1
Обслуживание долга
68 443,5
257
Управление финансов области
68 443,5
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

45 694
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
320 784
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
27 206
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
117 032
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 783
029
Әдістемелік жұмыс
219 635
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
639 387
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
154 921
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 501 520
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 028 472
011
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 473 048
05
Денсаулық сақтау
20 308 254
1
Кең бейінді ауруханалар
202 199
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
202 199
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
202 199
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 521 389
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 521 389
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
936 666
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
385 766
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
197 512
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 445
3
Мамандандырылған медициналық көмек
7 277 761
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 277 761
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
6 153 100
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
433 186
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
524
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
89 588
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау

45 694
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
320 784
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
27 206
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
117 032
013
Капитальные расходы государственного органа
3 783
029
Методическая работа
219 635
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
639 387
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
154 921
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 501 520
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 028 472
011
Строительство и реконструкция объектов образования
1 473 048
05
Здравоохранение
20 308 254
1
Больницы широкого профиля
202 199
253
Управление здравоохранения области
202 199
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
202 199
2
Охрана здоровья населения
1 521 389
253
Управление здравоохранения области
1 521 389
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
936 666
006
Услуги по охране материнства и детства
385 766
007
Пропаганда здорового образа жизни
197 512
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 445
3
Специализированная медицинская помощь
7 277 761
253
Управление здравоохранения области
7 277 761
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
6 153 100
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
433 186
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
524
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
89 588
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения

952
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
98 975
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
133 029
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
131 080
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 740
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
209
286
Облыстың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
123 242
001
Жергiлiктi деңгейде туризм және сыртқы байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 303
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 262
004
Туристік қызметті реттеу
69 677
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3 000 000
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
3 000 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 000 000
011
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 000 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 210 952
1
Ауыл шаруашылығы
13 716 343
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
13 716 343
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 535
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
508 103
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 311
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
3 282 832
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
4 035 200
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
370 160
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
3 416 695
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
58 899
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
453 840
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

952
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
98 975
283
Управление по вопросам молодежной политики области
133 029
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
131 080
003
Капитальные расходы государственного органа
1 740
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
209
286
Управление туризма и внешних связей области
123 242
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
52 303
003
Капитальные расходы государственного органа
1 262
004
Регулирование туристской деятельности
69 677
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3 000 000
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
3 000 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 000 000
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
3 000 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 210 952
1
Сельское хозяйство
13 716 343
255
Управление сельского хозяйства области
13 716 343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
122 535
002
Поддержка семеноводства
508 103
003
Капитальные расходы государственного органа
3 311
010
Государственная поддержка племенного животноводства
3 282 832
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
4 035 200
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
370 160
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
3 416 695
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
58 899
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
453 840
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

3 655 864
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
63 022
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
499 224
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
154 710
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
490 017
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 490
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
1 019
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
673 774
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
219 656
2
Су шаруашылығы
126 394
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
126 394
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 200
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
116 194
3
Орман шаруашылығы
1 116 400
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 116 400
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 100 214
006
Жануарлар дүниесін қорғау
16 186
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 310 269
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
310 269
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
89 822
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
220 447
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 000 000
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
2 000 000
6
Жер қатынастары
34 145
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
34 145
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 397
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
748
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

3 655 864
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
63 022
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
499 224
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
154 710
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
490 017
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 490
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 019
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
673 774
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
219 656
2
Водное хозяйство
126 394
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
126 394
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 200
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
116 194
3
Лесное хозяйство
1 116 400
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 116 400
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 100 214
006
Охрана животного мира
16 186
5
Охрана окружающей среды
2 310 269
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
310 269
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
89 822
008
Мероприятия по охране окружающей среды
220 447
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 000 000
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
2 000 000
6
Земельные отношения
34 145
251
Управление земельных отношений области
34 145
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
33 397
010
Капитальные расходы государственного органа
748
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

257
Облыстың қаржы басқармасы
2 048 989
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
2 048 989
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2014 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 24/289-V шешіміне
4 қосымша
2015 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының
2014 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 24/289-V шешіміне
5 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
2 048 989
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
2 048 989
Приложение 4
к решению Восточно-
Казахстанского областного
маслихата
от 10 декабря 2014 года
№ 24/289-V
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
Приложение 5
к решению Восточно-
Казахстанского
областного маслихата
от 10 декабря 2014 года
№ 24/289-V
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь