2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 қаңтарда № 3624 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 41/2-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 23.12.2015 N 41/2-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) - тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 24/289-V шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3589 болып тіркелген), Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5108297,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1612979 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4899 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26160 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3464259,6 мың теңге;
2) шығындар – 5153316,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 64536 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 79597 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 15061 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -109555,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 109555,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 79597 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15061 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 45019,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 16.10.2015 № 39/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 41/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года N 32/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 13 января 2015 года N 3624. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 41/2-V
Сноска. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2015 № 41/2-V (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3589), Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Глубоковского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 5108297,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1612979 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4899 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26160 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3464259,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5153316,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 64536 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 79597 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15061 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -109555,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 109555,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 79597 тысяч тенге;
погашение займов – 15061 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 45019,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2015 № 39/2-V (вводится в действие с 01.01.2015), с изменением, внесенным решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 41/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).

2. "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3589 болып тіркелген), 2015 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 91,9 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенцияның көлемі 2015 жылға 1557760 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3 - тармақтарына сәйкес, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар бюджет қаражаты есебiнен белгiленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 25.02.2015 № 33/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 373291,1 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 16.10.2015 № 39/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1533208,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.12.2015 № 41/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен аудандық бюджетте кредиттер 79597 мың теңге сомасында көзделсін
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 16.10.2015 № 39/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

2. Принять к исполнению на 2015 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в размере 91,9 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3589).
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть объем субвенции передаваемой из областного бюджета, в бюджет района на 2015 год в сумме 1557760 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.02.2015 № 33/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из областного бюджета в сумме 373291,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2015 № 39/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1533208,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 41/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 79597 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2015 № 39/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).

8. Жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуді жүргізу үшін білім берудің мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес, орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін іске асыруға көзделген шығындарды өткізуге байланысты, жоғары тұрған бюджетке аудандық бюджетте трансферттердің қайтарымы 17085 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 10.04.2015 № 35/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 1701 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
төтенше резерв – 801 мың теңге;
шұғыл шығындарға резерв – 200 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттерді атқаруға резерв – 700 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 16.10.2015 № 39/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылғы аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
11. Глубокое ауданы бюджетінің шығыстарында кенттер мен ауылдық округтер әкімдерінің бағдарламалары бойынша шығындар 5 қосымшаға сәйкес ескерілді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Н. Журба
Глубокое аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Баймульдинов
Глубокое аудандық
мәслихатының

8. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в вышестоящий бюджет в сумме 17085 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными образовательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10.04.2015 № 35/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 1701 тысяча тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв – 801 тысяча тенге;
резерв на неотложные затраты – 200 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов – 700 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.10.2015 № 39/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
11. В расходах бюджета Глубоковского района учтены затраты по программам акимов поселков и сельских округов согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Н. Журба
Секретарь Глубоковского
районного маслихата А. Баймульдинов
Приложение 1
к решению Глубоковского
районного маслихата

2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 32/2-V шешіміне
7 қосымша
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге шығындар
Ескерту. 7 қосымша алып тасталды Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Глубокое аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 32/2-V шешіміне
8 қосымша
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге шығындар
Ескерту. 8 қосымша алып тасталды Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Глубокое аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 32/2-V шешіміне
9 қосымша
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге шығындар
Ескерту. 9 қосымша алып тасталды Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Глубокое аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 32/2-V шешіміне
10 қосымша
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға шығындар
Ескерту. 10 қосымша алып тасталды Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Глубокое аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 32/2-V шешіміне
11 қосымша
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыруға шығындар
Ескерту. 11 қосымша алып тасталды Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 13.03.2015 № 34/4-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

от 23 декабря 2014 года
№ 32/2-V
Расходы на обеспечение санитарии населенных пунктов
Сноска. Приложение 7 исключено решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Приложение 8
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 32/2-V
Расходы на содержание мест захоронений и погребение безродных
Сноска. Приложение 8 исключено решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Приложение 9
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 32/2-V
Расходы на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Сноска. Приложение 9 исключено решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Приложение 10
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 32/2-V
Расходы на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Сноска. Приложение 10 исключено решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Приложение 11
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 32/2-V
Расходы на реализацию физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне
Сноска. Приложение 11 исключено решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.03.2015 № 34/4-V (вводится в действие с 01.01.2015).