Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 115 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 сәуірде № 10903 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 09.08.2021 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес I, II және III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу өтінімінің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу өтінімінің нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес I, II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта рәсімдеу өтінімінің нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес I, II және III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат бланкісінің нысандары;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат бланкісінің нысандары;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу үшін құжаттар нысанын толтыру қағидаралы бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық реттеу, бақылау және мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2015 года № 10903. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 09.08.2021 № 319 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму заявки на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II, III и IV категории согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму бланка разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму бланка разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категорий согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила заполнения форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан, Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу.
3. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің жетекшілік ететін Вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
В. Школьник
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Инвестиция және даму министрі
Ә. Исекешев ______________
2015 жылғы 31 наурыз
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрi
Е. Досаев ______________
2015 жылғы 13 наурыз
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы № 115
бұйрығына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
I, II және III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу өтінімі
_____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушы атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініш иесі - ұйымның заңды мекен-жайы немесе жеке тұлғаның
мекен-жайы)
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефоны, факс _______________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік классы)
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
31 марта 2015 года
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
13 марта 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 115
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для
объектов I, II и III категорий
_____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс______________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
_______________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности
производственного объекта)___________________________________________
_______________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер ______________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Өндірістік объектіде орналасқан қоршаған ортаның ластану көздері, өнеркәсіптік объекті орналасқан орны туралы мәліметтер:
1 Кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан орны туралы мәліметтер
Өнеркәсіптік алаңның нөмірі
Өнеркәсіптік алаңның атауы
Облысы
Аудан, тұрғын пункті
Координаттары градус, минута, секунда
Алып жатқан аумағы, гектар
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Жыл бойынша ластаушы заттардың шығарындылары, (төгінділерді) және орналастырылатын қалдықтары (күкірт) көлемінің сұратылатын лимиттері.
2-Кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды номері және берілген күні
Ластаушы заттар шығарындыларының нормативті көлемі
Ластаушы заттардың шығарындыларының сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі шығарындылар көлемі
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1 алаң
2 алаң және т. б.
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділеріне арналған лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды номері және берілген күні
Ластаушы заттар төгінділерінің нормативті көлемі
Ластаушы заттардың төгінділерінің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі төгінділер көлемі
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылға
барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
2-су шығарымы бойынша және т.б.
4-Кесте. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды номері және берілген күні
Қалдықтардың нормативті көлемі
Қалдықтардың сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың іс жүзіндегі көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1 алаң
2 алаң және т. б.
5-кесте. Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытынды номері және берілген күні
Күкірттің нормативті көлемі
Күкірттің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі күкірт орналастыру көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылға
барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1 алаң
2 алаң және т. б.
Табиғат пайдаланушылар мен ұсынылатын табиғат пайдалану шарттары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде көрсетілгендерге сәйкес болатындығын растаймыз.

2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, градус, минут, секунд
Занимаемая территория, га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих
веществ и размещаемых отходов (серы) по годам:
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2 и т.д.
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Наименование заключение государственной экологической экспертизы
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы отходов
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование заключение государственной экологической экспертизы
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы серы
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут
соответствовать описанным в настоящей заявке.

4. Өтінімге келесідей құжаттар ұсынылады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уәкілетті
(жеке тұлға) ________________ ______________________
(жеке қолы) (қолын ашып жазу)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы № 115
бұйрығына 3-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінімі
(табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен, қайта құрылған жағдайларында)
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(рұқсат рәсімделген жеке және заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке және заңды тұлғаның ауыстырылған атауы)
Рұқсат № берілген (кіммен) _______________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініш иесінің - ұйымның заңды мекен жайы немесе жеке тұлғаның
тұратын мекен-жайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік классы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінімге келесідей құжаттар ұсынылады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Уәкілетті
(жеке тұлға) ________________ ______________________
(жеке қолы) (қолын ашып жазу)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы № 115
бұйрығына 4-қосымша
Нысан
№ 00000
I, II және III санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беретін органның атауы
I, II және III санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________
(индекс, пошта мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі_________
Өндірістік объектінің атауы ___________________________________
Өндірістік объектінің орналасқан жері__________________________
Табиғат пайдаланудың келесі шарттарын сақтау:

4. К заявке прилагаются следующие документы:
____________________________________________________________________
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ______________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
Место печати
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 115
Форма
Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в
окружающую среду для объектов I, II, III и IV категории
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы,
реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду
с ___________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на которое была оформлено разрешение)
на __________________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического лица)
№ разрешения ________________ выданное
(кем)____________________________________________________________
на ____________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания
физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________
Уполномоченное
(физическое лицо)________________ __________________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
Место печати
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 115
Форма
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенным приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ 00000
Наименование органа, выдающего разрешение на эмиссии
в окружающую среду для объектов I, II и III категорий
РАЗРЕШЕНИЕ
на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий
(наименование природопользователя)
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________
(индекс, почтовый адрес)
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер_______________________________________
Наименование производственного объекта________________________
_____________________________________________________________
Местонахождение производственного объекта_____________________
Соблюдать следующие условия природопользования:

1. Ластаушы заттардың шығарындыларын мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
2. Ластаушы заттардың төгінділерін мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
3. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыруды мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
4. Күкірт орналастыруды мыналардан аспайтын көлемдерде жүргізу:
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна;
____ жылы ________________ тонна.
5. Осы I, II және III санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың (бұдан әрі – I, II және III санаттағы объектілеріне рұқсат) 1 қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссия нормативтері жобалары, реконструкция немесе қайта құрылатын кәсіпорын объектілері жобаларының қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдері эмиссия нормативтерінің ингридиенттері бойынша (заттар) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қортындысы негізінде осы рұқсатта белгіленген эмиссия (шығарындылар, төгінділер, қалдықтар, күкірт) лимиттерін асырмау.
6. Осы I, II және III санаттағы объектілеріне рұқсатқа 2-қосымшаға сәйкес табиғат пайдалану шарттары.
7. I, II және III санаттағы объектілерге арналған осы Рұқсаттың қолданылу кезеңіне Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 17 маусымдағы "Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының және осы жоспардың орындалуы туралы есеп нысандарын бекіту туралы" № 252 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13984 болып тіркелген) сәйкес бекітілген нысан бойынша келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысымен қарастырылған жобалау құжаттамасымен белгіленген қоршаған ортаға эмиссияларды төмендету іс-шараларын орындау.
I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсаттың қолданылу мерзімі ____ жылдан____ жылға дейін.
Ескертпе:
*I, II және III санаттағы объектілерге арналған осы Рұқсатта белгіленген жалпы эмиссиялар көлемі және ингредиенттер (заттар) бойынша эмиссиялар лимиттері осы I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсаттың кезеңіне қолданылады және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын толтыру қағидаларының 19-тармағында көрсетілген формула бойынша есептеледі.
I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсат қолданыстағы технологиялардың және осы Рұқсатта көрсетілген табиғат пайдалану шарттары өзгергенге дейін қолданыста болады.

1. Производить выбросы загрязняющих веществ в объемах, не
превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
2. Производить сбросы загрязняющих веществ в объемах, не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
3. Производить размещение отходов производства и потребления в объемах, не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
4. Производить размещение серы в объемах, не превышающих:
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн;
в ____ году ________________ тонн.
5. Не превышать лимиты эмиссий (выбросы, сбросы, отходы, сера), установленные в настоящем Разрешении на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категории (далее – Разрешение для объектов I, II и III категорий) на основании положительных заключений государственной экологической экспертизы на нормативы эмиссий по ингредиентам (веществам), представленные в проектах нормативов эмиссий в окружающую среду, материалах оценки воздействия на окружающую среду, проектах реконструкции или вновь строящихся объектов предприятий согласно приложению 1 к настоящему Разрешению для объектов I, II и III категорий.
6. Условия природопользования согласно приложению 2 к настоящему Разрешению для объектов I, II и III категорий.
7. Выполнять согласованный план мероприятий по охране окружающей среды по форме, утвержденной в соответствии с приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 17 июня 2016 года № 252 "Об утверждении Форм плана мероприятий по охране окружающей среды и отчета о выполнении данного плана" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13984) на период действия настоящего Разрешения для объектов I, II, и III категорий, а также мероприятия по снижению эмиссий в окружающую среду, установленные проектной документацией, предусмотренные положительным заключением государственной экологической экспертизы.
Срок действия Разрешения для объектов I, II и III категорий с ___года по ___ года.
Примечание:
*Лимиты эмиссий, установленные в настоящем Разрешении для объектов I, II и III категорий, по валовым объемам эмиссий и ингредиентам (веществам) действуют на период настоящего Разрешения для объектов I, II и III категорий и рассчитываются по формуле, указанной в пункте 19 Правил заполнения форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду.
Разрешение для объектов I, II и III категорий действительно до изменения применяемых технологий и условий природопользования, указанных в настоящем Разрешении.

8. Радиациялық, биологиялық және химиялық қауіпсіздік:
8.1
8.2
және т.б.
Барлығы
9. Басқару жүйелерін және ең жақсы қауіпсіз технологияларды енгізу:
9.1
9.2
және т.б.
Барлығы
10. Ғылыми-зерттеулік, ізденушілік және өзге әзірлемелер:
10.1
10.2
және т.б.
Барлығы
11. Экологиялық ағарту және насихат:
11.1
11.2
және т.б.
Барлығы
Барлығы кәсіпорын бойынша:
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы № 115
бұйрығына 2-қосымша
Нысан
№ 00000
IV санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беретін органның атауы
IV санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат
________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, пошта мекенжайы)
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі_________
Өндірістік объектінің атауы __________________________________
Өндірістік объектінің орналасқан жері_________________________
Табиғат пайдаланудың мынадай шарттарын сақтау:
1. Осы IV санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың (бұдан әрі - IV санаттағы объектілеріне рұқсат) 1 қосымшасына сәйкес есептік және аспаптық жолмен негізінде және/немесе қоршаған ортаға эмиссия нормативтері жобалары, реконструкция немесе қайта құрылатын кәсіпорын объектілері жобаларының қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдері эмиссия нормативтерінің ингридиенттері бойынша (заттар) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қортындысы негізінде осы IV санаттағы объектілеріне рұқсатта белгіленген эмиссия (шығарындылар, төгінділер, қалдықтар, күкірт) лимиттерін асырмау.
2. Осы IV санаттағы объектілеріне рұқсатқа 2-қосымшаға сәйкес табиғат пайдалану шарттары.
Ескертпе:
* Осы IV санаттағы объектілеріне рұқсатта белгіленген эмиссиялар лимиттері, жалпы эмиссиялар көлемі және ингредиенттер (заттар) бойынша осы IV санаттағы объектілеріне рұқсат берілген күннен бастап қолданысқа енеді және Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібі қағидаларының 22 тармағында көрсетілген формула бойынша есептеледі.
IV санаттағы объектілеріне рұқсат қолданыстағы технологиялардың және осы IV санаттағы объектілеріне рұқсатта көрсетілген табиғат пайдалану шарттары өзгергенге дейін қолданыста болады.

8. Радиационная, биологическая и химическая безопасность
8.1
8.2
и т.д.
Итого
9. Внедрение систем управления и наилучших безопасных технологий
9.1
9.2
и т.д.
Итого
10. Научно-исследовательские, изыскательские и другие разработки
10.1
10.2
и т.д.
Итого
11. Экологическое просвещение и пропаганда
11.1
11.2
и т.д.
Итого
ВСЕГО:
Приложение 5
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 115
Форма
№ 00000
Наименование органа, выдающего разрешение на эмиссии
в окружающую среду для объектов IV категории
РАЗРЕШЕНИЕ
на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории
(наименование природопользователя)
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________
(индекс, почтовый адрес)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер___________________________________________
Наименование производственного объекта______________________________
Местонахождение производственного объекта___________________________
Соблюдать следующие условия природопользования:
1. Не превышать лимиты эмиссий (выбросы, сбросы, отходы, сера), установленные в настоящем Разрешении на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории (далее – Разрешение для объектов IV категории) на основании нормативов эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем и(или) положительными заключениями государственной экологической экспертизы нормативов эмиссий по ингредиентам (веществам) на проекты нормативов эмиссий в окружающую среду, материалы оценки воздействия в окружающую среду, проекты реконструкции или вновь строящихся объектов предприятий согласно приложению 1 к настоящему Разрешению для объектов IV категории.
2. Условия природопользования согласно приложению 2 к настоящему Разрешению для объектов IV категории.
Примечание:
*Лимиты эмиссий, установленные в настоящем Разрешении для объектов IV категории, по валовым объемам эмиссий и ингредиентам (веществам) действуют на период настоящего Разрешения для объектов IV категории и рассчитываются по формуле, указанной в пункте 22 Правил заполнения форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду.
Разрешение для объектов IV категории действительно до изменения применяемых технологий и условий природопользования, указанных в настоящем Разрешении для объектов IV категории.

Осы IV санаттағы объектілеріне рұқсаттың 1 және 2 қосымшалары осы IV санаттағы объектілеріне рұқсаттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Басшы
(уәкілетті тұлға)
_______________________________________________________________
қолы тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
қаласы Берілген күні
IV санаттағы объектілеріне
қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа 20 жылғы " " №
1 қосымша
Нысан
Қоршаған ортаға эмиссия нормативтері жобалары, реконструкция
немесе қайта құрылатын кәсіпорын объектілері жобаларының
қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдері эмиссия
нормативтерінің ингридиенттері бойынша (заттар) мемлекеттік
экологиялық сараптаманың оң қортындысы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындыларының номері және берілген күні
1
2
3
Шығарындылар
1
2
3
Төгінділер
1
2
3
Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыруды
1
2
3
Күкірт орналастыру
1
2
3
Ескертпе:
* Қоршаған ортаға эмиссия нормативтері, қоршаған ортаға эмиссия нормативтері жобалары, реконструкция немесе қайта құрылатын кәсіпорын объектілері жобаларының қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдері эмиссия нормативтерінің ингридиенттері бойынша (заттар) мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қортындысымен негізделгенде IV санаттағы объектілеріне рұқсатқа 1 қосымша жоғарыда көрсетілген нысан бойынша толтырылады
Нысан
Ластаушы заттар атауы
Қоршаған ортаға эмиссиялар лимиттері
грамм/секунд (грамм/сағат және т. б.)
тонн/жыл
1
2
3
Ластаушы заттар шығарындылар лимиттері
Барлығы, оның ішінде алаңдар бойынша:
1 алаң
Олардың ішінде ингредиенттер бойынша:
2 алаң
Олардың ішінде ингредиенттер бойынша:
Ластаушы заттар төгінділер лимиттері
Барлығы, олардың ішінде су шығарылымы бойынша:
1 су шығарылымы бойынша:
олардың ішінде ингредиенттер бойынша:
2 су шығарылымы бойынша:
олардың ішінде ингредиенттер бойынша және т. б.:
Қалдықтарды орналастыруға арналған лимиттері
Барлығы, оның ішінде алаңдар бойынша:
1 алаң
олардың ішінде түрі бойынша:
2 алаң
олардың ішінде түрі бойынша:
Күкірт орналастыруға арналған лимиттері
Барлығы, оның ішінде алаңдар бойынша:
1 алаң
2 алаң
Ескертпе:
* Қоршаған ортаға эмиссия нормативтері, есептік және аспаптық жолмен негізделгенде IV санаттағы объектілеріне қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатқа 1 қосымша жоғарыда көрсетілген нысан бойынша толтырылады
IV санаттағы объектілеріне
қоршаған ортаға эмиссияларға
рұқсатқа 20 жылғы " "
№ 2 қосымша
Табиғат пайдалану шарттары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің

Приложения 1 и 2 являются неотъемлемой частью настоящего Разрешения для объектов IV категории.
Руководитель
(уполномоченное лицо)__________________________________________
подпись Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
город
Дата выдачи
Приложение 1 к разрешению
на эмиссии в окружающую среду
для объектов IV категории
от " " 20 года №
Форма
Заключения государственной экологической экспертизы на нормативы
эмиссий по ингредиентам (веществам), представленные в проектах
нормативов эмиссий в окружающую среду, материалах оценки
воздействия на окружающую среду, проектах реконструкции или вновь
строящихся объектов предприятий
№ п/п
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
1
2
3
Выбросы
1
2
3
Сбросы
1
2
3
Размещение отходов производства и потребления
1
2
3
Размещение серы
1
2
3
Примечание:
* В случае установления и обоснования нормативов эмиссий в окружающую среду заключениями государственной экологической экспертизы на нормативы эмиссий по ингредиентам (веществам), представленные в проектах нормативов эмиссий в окружающую среду, материалах оценки воздействия на окружающую среду, проектах реконструкции или вновь строящихся объектов предприятий, приложение 1 к разрешению на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории заполняется согласно вышеуказанной форме.
Форма
Лимиты эмиссий в окружающую среду
Наименование загрязняющих веществ
Лимиты эмиссий в окружающую среду
грамм/секунд
(грамм/час и т. д.)
тонн/год
1
2
3
Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
в том числе по ингредиентам:
Площадка 2
В том числе по ингредиентам: и т. д.
Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
в том числе по ингредиентам:
По водовыпуску 2
в том числе по ингредиентам: и т. д.
Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Всего, из них по видам:
Площадка 2
Всего, из них по видам: и т. д.
Лимиты на размещение серы
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
Примечание:
* В случае установления и обоснования нормативов эмиссий в окружающую среду расчетным или инструментальным путем, приложение 1 к разрешению на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории заполняется согласно вышеуказанной форме.
Приложение 2 к разрешению на
эмиссии в окружающую среду
для объектов IV категории
от " " 20 г. №
Условия природопользования
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Приложение 6
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан

2015 жылғы 20 ақпандағы № 115
бұйрығына 6-қосымша
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын толтыру қағидалары
1. І, ІІ, ІІІ санаттағы және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алуға немесе қайта рәсімдеуге арналған өтінімді толтыру тәртібі.
1. І, ІІ, ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алуға арналған 1 өтінімдегі 2 тармақ 5-7 графада мәліметтер болған жағдайда толтырылады.
2. І, ІІ, ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссия алуға арналған өтінімнің 2-5 кестесінде шығарындылар, төгінділер, өндірістік және тұрмыстық қалдықтар орналастыру, күкірт орналастыру бойынша барлық өндірістік объектілердің қорытынды мәліметері және әрбір өндірістік алаңдағы мәліметтерді көрсету арқылы толтырылады.
3. IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алуға арналған 1 өтінімдегі 2 тармақ 5-7 графада мәліметтер болған жағдайда толтырылады.
4. IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссия алуға арналған 1 өтінімнің 2-5 кестесінде эмиссия түрлері (ластаушы заттар шығарындылары, ағынды сулар төгінділері, өндірістік және тұрмыстық қалдықтар орналастыру, күкірт орналастыру) бойынша ластаушы заттар бөлігінде барлық өндірістік объектілердің қорытынды мәліметтері және әрбір өндірістік алаңдағы мәліметтерді көрсету арқылы толтырылады.
5. IV санаттағы объектілері бар табиғат пайдаланушылар үшін қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативті көлемі табиғат пайдаланушының мөрімен расталған есептік және аспаптық жолмен (қажетті есептеулерді келтірумен) бекітіліп және негізделеді.
6. І, ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінімі табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен, ол қайта ұйымдастырылған жағдайларда толтырылады.
2. І, ІІ, ІІІ санаттағы және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты толтыру тәртібі
7. I, II, III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың 1-4 тармақтарында (бұдан әрі - I, II, III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат) ластаушы заттардың шығарындылары, ластаушы заттардың төгінділері, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру, күкірітті орналастыру лимиттері жыл бойынша тонна арқылы көрсетіледі.
8. I, II, III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың 7 тармағында I, II, III санаттағы объектілер үшін рұқсат беретін органмен қолданылу кезеңіне келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ табиғат пайдаланушының қабылдау (бекіту) және оның реквизиттері туралы шешімін көрсетумен жобалық құжаттамалармен белгіленген, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қортындысымен қарастырылған қоршаған ортаға эмиссияларды азайту бойынша іс-шаралардың орындалуының міндеттілігі көрсетіледі.

от 20 февраля 2015 года № 115
Правила заполнения форм документов для выдачи
разрешений на эмиссии в окружающую среду
1. Порядок заполнения заявки на получение или переоформление
разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III
категорий и для объектов IV категории
1. В пункте 2 графы 5-7 таблицы 1 заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий заполняются при наличии данных.
2. Таблицы 2-5 заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий заполняются в виде итоговых данных всего производственного объекта и с указанием данных по каждой промышленной площадке для выбросов, сбросов, размещения отходов производства и потребления, размещение с серы.
3. В пункте 2 графы 5-7 таблицы 1 заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории заполняются при наличии данных.
4. Таблицы 2-5 заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории заполняются в виде итоговых данных всего производственного объекта и с указанием данных по каждой промышленной площадке в разрезе загрязняющих веществ по видам эмиссий (выбросов загрязняющих веществ, сбросов сточных вод, размещение отходов производства и потребления, размещение серы).
5. Для природопользователей, имеющих объекты IV категории, нормативные объемы эмиссий в окружающую среду устанавливаются и обосновываются расчетным или инструментальным путем (с приведением необходимых расчетов) заверенных печатью природопользователя.
6. Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II, III и IV категории заполняется в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы, реорганизации природопользователя.
2. Порядок заполнения разрешения на эмиссии в окружающую среду для
объектов I, II, III и IV категорий
7. В пунктах 1-4 разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий (далее - разрешение для объектов I, II и III категорий) указываются лимиты выбросов загрязняющих веществ, сбросов загрязняющих веществ, размещаемых отходов производства и потребления, размещаемой серы в тоннах по годам.
8. В пункте 7 разрешения для объектов I, II и III категорий указывается обязанность выполнения согласованного органом выдающий разрешения для объектов I, II и III категорий плана мероприятий по охране окружающей среды на период действия разрешения для объектов I, II и III категорий, а также мероприятий по снижению эмиссий в окружающую среду, установленные проектной документацией, предусмотренных положительным заключением государственной экологической экспертизы с указанием решения природопользователя о принятии (утверждении) и его реквизитов.

9. I, II, III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың № 1 қосымшада I, II, III санаттағы объектілер үшін рұқсатқа сәйкес эмиссия нормативтері жобаларына, реконструкция немесе қайта құрылған кәсіпорын объектілері жобаларының қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдеріне берілген мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысының нөмірі және берілген күні көрсетіледі, олардың негізінде эмиссиялар (шығарындылар, төгінділер, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру, күкірітті орналастыру) лимиттері белгіленеді және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беріледі.
10. I, II, III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың № 2 қосымшада 2007 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің міндетін атқарушының № 112-п бұйрығымен бекітілген Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатқа табиғат пайдалану шарттарын қосу ережесіне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4656 тіркелінген) сәйкес экологиялық талаптардың және нормалардың орындалуын қамтамасыз ететін табиғат пайдалану шарттарын қосу үшін толтырылады.
11. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 22.08.2016 № 394 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. В приложении 1 к разрешению для объектов I, II и III категорий указываются номера и даты положительных заключений государственной экологической экспертиза на нормативы эмиссий по ингредиентам (веществам), представленные в проектах нормативов эмиссий в окружающую среду, материалах оценки воздействия на окружающую среду, проектах реконструкции или вновь строящихся объектов предприятий, согласно приложению 1 к настоящему Разрешению для объектов I, II и III категорий, на основании которых устанавливаются лимиты эмиссий (выбросы, сбросы, размещение отходов производства и потребления, серы) и выдается разрешение на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II и III категорий.
10. В приложении 2 к разрешению для объектов I, II, и III категорий заполняется для включения условий природопользования, обеспечивающих выполнение экологических требований и норм в соответствии с Правилами включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду, утвержденным приказом и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года № 112-п (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4656).
11. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен приказом Министра энергетики РК от 22.08.2016 № 394(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

19. І, ІІ, ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатпен белгіленген жалпы көлем және ингридиенттер бойынша эмиссиялар лимиттері келесідей формула бойынша І, ІІ, ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың берілген күнінен бастап белгіленеді:
І, ІІ, ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру күнінен бастап эмиссия лимиттерін анықтауға арналған формула
М = (L/С) x N, М = (..../...) х..... = тонна
М - табиғат пайдалану мерзіміне лимит, рұқсаттың анықталған берілген күнінен белгіленеді;
L - мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысына сәйкес, жалпы нормативті көлем;
N - жылдағы қалған күндер саны;
С - жылдағы нормаланатын кезең.
20. IV санаттағы объектілері үшін рұқсаттың № 1 қосымшада есептік және аспаптық жолмен және/немесе қоршаған ортаға эмиссия нормативтері жобасының, қоршаған ортаға әсерді бағалау бөлімдерінің, реконструкция немесе қайта құрылған кәсіпорын объектілері жобаларының ингридиенттер (заттар) бойынша эмиссия нормативтерінің мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындыларында белгіленген және негізделген ластаушы заттар шығарындыларының, ластаушы заттар төгінділерінің, өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру (сақталатын) көлемі көрсетіледі.
21. IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың № 2 қосымшада 2007 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің міндетін атқарушының № 112-п бұйрығымен бекітілген Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатқа табиғат пайдалану шарттарын қосу ережесіне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4656 тіркелінген) сәйкес экологиялық талаптардың және нормалардың орындалуын қамтамасыз ететін табиғат пайдалану шарттарын қосу үшін толтырылады.
22. IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатпен белгіленген жалпы көлем және ингридиенттер бойынша эмиссиялар лимиттері келесідей формула бойынша І, ІІ, ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың берілген күнінен бастап белгіленеді:
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру күнінен бастап эмиссия лимиттерін анықтауға арналған формула
М = (L/С) x N, М = (..../...) х..... = тонна
М - табиғат пайдалану мерзіміне лимит, рұқсаттың анықталған берілген күнінен белгіленеді;
L - мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысына сәйкес, жалпы нормативті көлем;
N - жылдағы қалған күндер саны;
С - жылдағы нормаланатын кезең.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің

19. Лимиты эмиссий, установленные в разрешении для объектов I, II и III категорий по валовым объемам и ингредиентам устанавливаются со дня выдачи разрешения для объектов I, II и III категорий по следующей формуле:
Формула для определения лимитов эмиссий
М = (L/С) x N, М = (..../...) х..... = тонн
где М – лимит на период природопользования, устанавливаемого с определенной даты выдачи разрешения для объектов I, II и III категорий;
L – валовый нормативный объем, согласно положительного заключения государственной экологической экспертизы;
N – количество оставшихся дней работы источников (оборудования) в году;
С – нормируемый дней работы источников (оборудования) в году.
20. В приложении 1 к разрешению на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории (далее – разрешение для объектов IV категории) указываются объемы выбросов загрязняющих веществ, сбросов загрязняющих веществ, размещаемых (хранящихся) отходов производства и потребления, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем и(или) положительными заключениями государственной экологической экспертизы нормативов эмиссий по ингредиентам (веществам) на проекты нормативов эмиссий в окружающую среду, материалы оценки воздействия в окружающую среду, проектов реконструкции или вновь строящихся объектов предприятий.
21. В приложении 2 к разрешению для объектов IV категории заполняется для включения условий природопользования, обеспечивающих выполнение экологических требований и норм в соответствии с Правилами включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду, утвержденным приказом и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года № 112-п (зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4656).
22. Лимиты эмиссий, установленные в разрешении для объектов IV категории по валовым объемам и ингредиентам устанавливаются со дня выдачи разрешения для объектов IV категории по следующей формуле:
Формула для определения лимитов эмиссий
М = (L/С) x N, М= (..../...) х..... = тонн
где М – лимит на период природопользования, устанавливаемого с определенной даты выдачи разрешения для объектов IV категории;
L – валовый нормативный объем, согласно положительного заключения государственной экологической экспертизы;
N – количество оставшихся дней работы источников (оборудования) в году;
С – нормируемый дней работы источников (оборудования) в году.
Приложение 7
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан

2015 жылғы 20 ақпандағы № 115
бұйрығына 7-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің
және Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары
министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі.
1. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы № 94-ө Бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4615 тіркелді, ресми
жариялау: 2007 жыл 25 мамыр № 78 (1107) "Заң газеті" газеті).
2. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы № 94-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің м.а. 2012 жылғы 19 наурыздағы № 73-ө бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 7594 тіркелді ресми жариялау: 2012 жыл 26 маусым № 346-351 (27425) "Егемен Қазақстан" газеті).
3. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы № 94-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 94-ө бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 9551 тіркелді, ресми жариялау: Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі 2014 жылғы 14 шілде).

от 20 февраля 2015 года № 115
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан,
Министра окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
1. Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4615, опубликован: "Юридическая газета" от 25 мая 2007 года № 78 (1281));
2. Приказ и. о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 19 марта 2012 года № 73-п "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7594, опубликован: "Казахстанская правда" от 26 июня 2012 года № 201-202 (27020-27021));
3. Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 199-П "О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9551, опубликован: Информационно-правовая система нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" 14 июля 2014 г.).