Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 7-1/351 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 мамырда № 11113 тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б.Сұлтанов
2015 жылғы 21 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 20 сәуірдегі
№ 7-1/351 бұйрығымен
бекітілген
Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы
қызмет түрлерін көрсету және олардың (жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабына сәйкес әзірленді және ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 апреля 2015 года № 7-1/351. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11113.
В соответствии со статьей 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг).
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
21 апреля 2015 год
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 20 апреля 2015 года № 7-1/351
Правила
оказания платных видов деятельности по реализации
товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере
ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров
(работ, услуг)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг) (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и определяют порядок оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг).

2. Осы Қағидалардың қолданысы "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 11-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес құрылған ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелерге таралады.
2. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды
(жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы
қызмет түрлерін көрсету және олардың (жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау тәртібі
3. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлері Заңның 35–бабы 2–тармағының 4) және 5) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелер мекеменің аумағында (үй-жайында) арнайы бөлінген жерде мынадай ақпаратты орналастырады, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарында және интернет-ресурста жариялайды:
1) ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелер көрсететін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) олардың ұсыну мерзімін көрсете отырып, өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерінің тізбесі;
2) қажетті құжаттардың тізімі (шарттар, түбіртектер, шот-фактуралар, жүкқұжаттар, көрсетілген қызметтердің/орындалған жұмыстардың актілері, фискальдық чектер), ұсынылатын тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) арналған баға прейскуранты.
5. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініші негізінде өз қызметіне сәйкес келетін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетеді.
6. Өтінішті және осы Қағидалардың 4–тармағының 2) тармақшасында көрсетілген қажетті құжаттарды қабылдауды мемлекеттік мекеменің жауапты адамы жүзеге асырады.
7. Өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушіге қабылдау туралы талон бере отырып, мемлекеттік мекеме тіркейді.
8. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлері мемлекеттік мекемеде белгіленген күн тәртібіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын ұсынылады.
9. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін ұсыну үшін оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жабдықталған құжаттарды толтыруға арналған орындар жасалады.
10. Қолма-қол ақша арқылы жүзеге асырылатын жеке және заңды тұлғалармен есеп айырысу мемлекеттік мекемелердің кассалары арқылы міндетті түрде фискалдық жадысы бар кассалық-бақылау машинасын қолданып және клинентке бақылау чегін бере отырып жүргізіледі, ақшасыз есеп айырысу мемлекеттік мекемелердің ағымдағы "Ақылы қызметтерден түсетін қаражат" шотына аудару арқылы жүзеге асырылады.

2. Действие настоящих Правил распространяется на государственные учреждения в сфере ветеринарии, созданные в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (далее - Закон).
2. Порядок оказания платных видов деятельности по реализации
товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере
ветеринарии и расходования ими денег от реализации товаров
(работ, услуг)
3. Платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в сфере ветеринарии осуществляются в соответствии с подпунктами 4) и 5) пункта 2 статьи 35 Закона.
4. Государственные учреждения в сфере ветеринарии размещают на территории (в помещении) учреждения в специально отведенном месте, а также опубликовывают в средствах массовой информации и на интернет-ресурсе следующую информацию:
1) перечень платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) с указанием сроков их предоставления, оказываемых государственным учреждением в сфере ветеринарии;
2) список необходимых документов (договора, квитанции, счета-фактуры, накладные, акты оказанных услуг/выполненных работ, фискальные чеки), прейскурант цен на предоставляемые товары (работы, услуги).
5. Государственные учреждения в сфере ветеринарии оказывают платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) соответствующие его деятельности на основании заявления физических и юридических лиц по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Прием заявления и необходимых документов указанных в подпункте 2 пункта 4 настоящих Правил осуществляет ответственное должностное лицо государственного учреждения.
7. Заявление фиксируется государственным учреждением с выдачей заявителю талона о приеме заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. Платные виды деятельности по реализации товаров (работ, услуг) предоставляются ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с распорядком дня, установленным в государственном учреждении.
9. Для предоставления платного вида деятельности по реализации товаров (работ, услуг) создаются места для заполнения документов, оснащенные стендами с образцами их заполнения.
10. Расчеты физических и юридических лиц, осуществляемые посредством наличных денег, проводятся через кассы государственных учреждений с обязательным применением контрольно-кассовых машин с фискальной памятью и выдачей контрольного чека клиенту, по безналичному расчету путем перечисления на текущий счет государственного учреждения "Средства от платных услуг".

11. Ақылы түрде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) алған жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік мекеме шот-фактура ұсынады.
12. Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін қаражатқа салық салу тәртібі және салықтар мен алымдар бойынша жеңілдіктер беру Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен реттеледі.
13. Ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелер тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуден алған қаражат:
1) ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру және ақылы қызмет түрлерін көрсету үшін мемлекеттік мекеменің және оның филиалдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға, жарақтандыруға және ұстауға, негізгі құралдарды сатып алуға және жөндеуге;
2) ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру және ақылы қызмет түрлерін көрсету үшін мемлекеттік мекеменің филиалдарының қызметкерлеріне арналған арнайы киімдер мен арнайы қорғаныс құралдарын сатып алуға;
3) ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру және ақылы қызмет түрлерін көрсету үшін дегельминтизация, дезинфекцияға, дезинсекцияға және дератизацияға арналған ветеринариялық препараттарды арнайы ветеринариялық құралдарды, материалдарды сатып алуға;
4) ветеринария саласындағы мемлекеттік мекемелердің және олардың филиалдарының қызметкерлерін еңбек көрсеткіштері үшін көтермелеуге жұмсалады.
Ветеринария саласындағы
мемлекеттік мекемелердің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізу бойынша ақылы қызмет
түрлерін көрсету және олардың
(жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді) өткізуден түскен
ақшаны жұмсау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
_____________________________________
(ветеринария саласындағы мемлекеттік
_____________________________________
мекеменің атауы)
_____________________________________
_____________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
ЖСН/заңды тұлғаның атауы, БСН)
Мекенжайы:___________________________
Өтініш
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу
бойынша мынадай ақылы қызмет түрлерін көрсетуді сұраймын ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын: ______________________________
_____________________________________________________________________
Байланыс телефоны __________________ е-mail _________________________
20 ___ жылғы ________________________________________________________
(өтініш берушінің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса) қолы)
Қосымша: ______ парақта 1 данада ____________________________________
Ветеринария саласындағы
мемлекеттік мекемелердің
тауарларды (жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді)
өткізу бойынша ақылы қызмет
түрлерін көрсету және олардың
(жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді) өткізуден түскен
ақшаны жұмсау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтінішті қабылдау туралы талон
_____________________________________________________________________
(ветеринария саласындағы мемлекеттік мекеменің атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса))
Өтініштің тіркелген нөмірі және қабылдау күні _______________________
Ақылы негізде көрсетілетін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді) өткізу бойынша қызметтің түрі __________________________
_____________________________________________________________________
Қоса берілген құжаттардың саны және атаулары ________________________
Қосымша: ______ парақта 1 данада_____________________________________
Құжаттар 20 __ жылғы ________________________________ қабылданды
Кіріс нөмірі ___________
Қорытынды алынған күн _______________________________________________
_______ _____________________________________________________________
(қолы) (өтінішті қабылдаған лауазымды адамның тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болса)

11. Физическому и юридическому лицу, получившему на платной основе товары (работы, услуги), государственное учреждение предоставляет счет-фактуру.
12. Порядок налогообложения средств, поступающих от реализации товаров (работ, услуг) и предоставление льгот по налогам и сборам регулируется налоговым законодательством Республики Казахстан.
13. Средства, полученные государственными учреждениями в сфере ветеринарии, от оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг), расходуются на:
1) укрепление, оснащение и содержание материально-технической базы, приобретение и ремонт основных средств государственного учреждения и его филиалов для осуществления ветеринарных мероприятий и оказания платных видов деятельности;
2) приобретение специальной одежды и специальных средств защиты для работников филиалов государственного учреждения для осуществления ветеринарных мероприятий и оказания платных видов деятельности;
3) приобретение ветеринарных препаратов, предназначенных для дегельминтизации, дезинфекции, дезинсекции и дератизации, специальных ветеринарных инструментов, материалов для осуществления ветеринарных мероприятий и оказания платных видов деятельности;
4) поощрение работников государственных учреждений в сфере ветеринарии и их филиалов за трудовые показатели.
Приложение 1
к Правилам оказания платных
видов деятельности по
реализации товаров (работ,
услуг) государственными
учреждениями в сфере
ветеринарии и расходования
ими денег от реализации
товаров (работ, услуг)
Форма
__________________________________________
(наименование государственного учреждения
__________________________________________
в сфере ветеринарии)
От _______________________________________
__________________________________________
(фамилия, имя отчество (при наличии) ИИН/
наименование юридического лица, БИН)
Адрес ____________________________________
Заявление
Прошу оказать следующие платные виды деятельности по реализации
товаров (работ, услуг) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Контактные телефоны __________________ е-mail _______________________
___________________________________________ ____________20__год
(фамилия, имя, отчество (при наличии) подпись заявителя)
Приложение: _____ лист (ов) в 1 экземпляре __________
Приложение 2
к Правилам оказания платных
видов деятельности по
реализации товаров (работ,
услуг) государственными
учреждениями в сфере
ветеринарии и расходования
ими денег от реализации
товаров (работ, услуг)
Форма
Талон о приеме заявления
_____________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения в сфере ветеринарии)
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица/фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
Номер регистрации заявления и дата приема ___________________________
Вид деятельности по реализации товаров (работ, услуг), оказываемого
на платной основе ___________________________________________________
Количество и наименование приложенных документов
_____________________________________________________________________
Приложение:________ лист (ов) в 1 экземпляре
_______________________________
Документы приняты "____" _____________ 20 __ года
Входящий номер _____________
Дата получения результатов __________________________________________
___________ _________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица,
принявшего заявление)