Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 298 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 шілдеде № 11648 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 28.05.2020 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламенті бекітілсін;
2. Мыналардың:
1) "Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 38 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9115 болып тіркелген, 2014 жылғы 7 маусымда "Егемен Қазақстан" № 111 (28335) жарияланған);
2) "Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтарағы № 38 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 209 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9571 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрінің міндетін атқарушы
З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 298 бұйрығына
1-қосымша
"Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 298. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2015 года № 11648. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 28.05.2020 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2. Признать утратившим силу следующие приказы:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 38 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 9115, опубликован в "Казахстанская правда" от 7 июня 2014 года № 111 (27732));
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 209 "О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 38 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 9571, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 17 июля 2014 года).
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
З. Баймолдина
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2015 года № 298
Регламент государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью"

Ескерту. Регламет жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 26.11.2018 № 1554 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231 бұйрығымен бекітілген "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11096 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде аумақтық әділет органдарымен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi-портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi: 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер тұлғалардың аттестаттаудан өткені туралы шешім не көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер тұлғалардың аттестаттаудан өтпегені туралы шешім не осы стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аттестаттауға жіберуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жолданады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Электрондық сұрау салу мемлекеттік қызметті көрсету үшін рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтiнiштi тiркеу-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде;
2) өтiнiштi көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқықтық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету жөніндегі бөлiмнiң басшысына (бұдан әрі - бөлім басшысы) жолдауы-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде;
3) өтiнiштi бөлім басшысының құқықтық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету жөніндегі бөлімінің маманына (бұдан әрі - бөлім маманы) қарауға беруі-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде;

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.11.2018 № 1554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью" (далее - государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11096) (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее - услугодатель). Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: решение об аттестации/о неаттестации претендента на занятие адвокатской деятельностью по форме, согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный отказ в допуске к аттестации по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, заверяется электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного заявления услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления - в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - руководитель отдела) - в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем отдела на рассмотрение специалисту отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - специалист отдела) - в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов;

4) бөлiм маманы:
1 (бір) күнтізбе күн iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады;
5 (бес) күнтізбе күн iшiнде құжаттарды талаптарға сәйкес тексереді және Комиссияның қарауына жолдайды;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 4 (төрт) сағат iшiнде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатына қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) күнтізбе күн ішінде, аттестаттауға жіберу не жібермеу туралы шешім шығарады;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізу туралы хабарламаға 4 (төрт) сағат ішінде қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткiзедi;
10) мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға аттестаттау жүргізілгеннен кейінгі күннен кешіктірілмей 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде жолданады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) қатысады:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) құқық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң басшысы;
4) құқық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы;
5) Комиссия.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау және оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына қарауға жiбередi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және бөлiм басшысына жолдайды;
3) бөлiм басшысы құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 1 (бiр) күнтізбе күн iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарайды және бөлiм маманына нұсқау бередi;
4) бөлім маманы:
1 (бір) күнтізбе күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады;
5 (бес) күнтізбе күн ішінде құжаттарды талаптарға сәйкес тексереді және Комиссияның қарауына жолдайды;

4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) календарного дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) календарных дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) Комиссия в течение 1 (одного) календарного дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью -5 (пять) рабочих дней;
10) оформление результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) календарного дня после проведения аттестации.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг;
4) специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг;
5) Комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и длительность каждой процедуры:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя руководителю отдела;
3) руководитель отдела в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя специалисту отдела на рассмотрение;
4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) календарного дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) календарных дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатына қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) күнтізбе күн ішінде, аттестаттауға жіберу не жібермеу туралы шешім шығарады;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізу туралы хабарламаға 4 (төрт) сағат ішінде қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) Комиссия адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізеді;
10) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру адвокаттық қызметпен айналысуға аттестат тапсырған сәттен бастап аттестаттау жүргізілгеннен кейінгі күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және қолдану тәртібінің сипаттамасы
8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтініш жасау үшін порталдан "Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткізуі" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады.
Электрондық сұрау салуға бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық сканерленген көшірмесін тіркейді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінімді сақтап, электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) арқылы қол қояды.
Өтінімді портал арқылы жолдау барысында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) мәліметтер қол жетімді және көрсетілетін қызметті алушы өтінішті сұрыптау кезінде жаңартылады;

5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов подписывает уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
6) Комиссия в течение 1 (одного) календарного дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на занятие адвокатской деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) Комиссия проводит аттестацию на занятие адвокатской деятельностью;
10) Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю после сдачи аттестации на занятие адвокатской деятельностью не позднее следующего дня после проведения аттестации.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью".
Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии. Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП). При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) күнтізбе күн ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және жүйе арқылы қызметті берушінің басшысына қарауына береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде бөлім басшысына жолдайды;
4) бөлім басшысы 1 (бір) күнтізбе күн ішінде бөлім маманына жолдайды;
5) бөлім маманы портал арқылы түскен өтінімді алған сәттен бастап көрсетілетін қызмет алушының өтінімін қарап, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды (жолданған құжаттар толық тапсырылмаған жағдай анықталған кезде 1 (бір) күнтізбе күн, талаптарға сәйкес келмеген жағдайда 5 (бес) жұмыс күні);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде өтінімді қарауға дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) Комиссия 1 (бір) күнтізбе күн ішінде аттестаттауға жіберуге аттестаттауға жібермеу туралы шешім шығарады;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттау өткізу туралы хабарламаға қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жолданады.
9. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi өзге көрсетiлетiн қызмет берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара iс-қимыл тәртiбiнiң және ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбiнiң сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Регламентiнiң 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында келтiрiлген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Регламентiнiң 3-қосымшасына келтiрiлген.
11. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi өзге көрсетiлетiн қызмет берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара iс-қимыл тәртiбiнiң және ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбiнiң сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнiң 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтiрiлсін.
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткiзу" Мемлекеттiк
көрсетiлетiн қызмет
регламентiне
1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:

2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) календарного дня со дня поступления документов направляет руководителю отдела;
4) руководитель отдела в течение 1 (одного) календарного дня направляет специалисту отдела;
5) специалист отдела с момента получения запроса через портал, рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления либо уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью (в случае установления факта неполноты представленных документов срок - 1 (один) календарный день, при несоответствии требованиям - 5 (пять) календарных дней);
6) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
7) Комиссия в течение 1 (одного) календарного дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
8) руководитель услугодателя в течение 4 (четырех) часов подписывает уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
10. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на занятие адвокатской
деятельностью"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:

1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен порталда тiркеудi жүзеге асырады, ол көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiнде сақталады (порталға тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 - процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiне ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн порталда алушының паролiн енгiзу процесi (авторизациялау процесi);
3) 1 - шарт - тiркелген көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2 - процесс - порталда көрсетiлетiн қызметтi алушылар деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3 - процесс - осы Регламентте көрсетiлген қызметтi алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректердi енгiзу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажеттi құжаттарды электрондық түрде тiркеу;
6) 4 - процесс көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдау;
7) 2 - шарт порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолдану мерзiмiн, тiзiмде керi қайтарылған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру нөмiрлерiнiң сұрау салуда көрсетiлген ЖСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасында сәйкестендiру деректерiнiң сәйкестiгiн тексеру;
8) 5 - процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерiн) куәландыру (қол қою);
10) 7 - процесс - порталда электрондық құжатты (көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуын) тiркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
11) 3 - шарт - көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң лицензия беру үшiн көрсетiлетiн қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарға және негiздемелерге сәйкестiгiн тексеру;
12) 8 - процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдағы деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 9 - процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн алу. Электрондық құжатты көрсетiлетiн қызметтi берушi уәкiлеттi тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткiзу" Мемлекеттiк
көрсетiлетiн қызмет
регламентiне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
1 Кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Негiзгi процесстiң iс-қимылы
Рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) № ҚФБ-нiң атауы
1
2
3
4
5
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесi
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмінiң маманы
Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссиясы
Iс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Өтiнiштi және қажеттi құжаттарды қабылдау, өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышында келiп түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
Өтiнiштi қарау
Ұсынылған құжаттар тiзбесiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарау
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаны ресiмдеу
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткiзу
Аяқтау нысаны
Өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышында тiркеу мөртаңбасын қою
Орындау мерзiмiмен және жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Орындау мерзiмiмен және бөлiмдегi жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткiзiлетiнi туралы ресiмделген хабарлама
Мемлекеттiк қызметтiң ресiмделген нәтижесi
Орындау мерзiмi
1 күнтізбе күн
1 күнтізбе күн
1 күнтізбе күн
5 күнтізбе күн
Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестацияны тапсырған сәттен бастап
2-Кесте. Пайдалану түрлерi. Негiзгi процесс.
Негiзгi процесс
Қызмет берушiнiң кеңсесi
Қызмет берушiнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмінiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік кықмет көрсету бөлiмiнiң маманы
Адвокаттық қызметпен айналысуға әдiлет аттестациялық комиссиясы

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационной номер) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальный идентификационной номер указанном в запросе, и индивидуальный идентификационной номер указанном в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5-формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 6-удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7-регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
11) условие 3-проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
12) процесс 8-формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
13) процесс 9-получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на занятие адвокатской
деятельностью"
Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц (далее - СФЕ)
Действия основного процесса
№ процедуры (действия) наименование СФЕ
1
2
3
4
5
Канцелярия услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Аттестационная комиссия юстиции на занятие адвокатской деятельностью
Наименование действия и их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов, регистрация заявления в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Рассмотрение заявления
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
оформление уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью
Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале регистрации, с проставлением в правом нижнем углу заявления регистрационного штампа
Документы с резолюцией, содержащей
сроки исполнения и ответственного исполнителя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в отделе
оформленное уведомление о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью
оформленный результат государственный услуги
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный день
1 календарный день
5 календарных дня
с момента сдачи аттестации на занятие адвокатской деятельностью
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Аттестационная комиссия юстиции на занятие адвокатской деятельностью

1. Өтiнiштi және қажеттi құжаттарды қабылдау, өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышына келiп түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
2. Өтiнiштi қарау
3. Ұсынылған құжаттар тiзбесiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарау
4. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаға хатты ресiмдеу

1. Прием заявления и перечня необходимых, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
2. Рассмотрение заявления
3. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
4. Оформление письма на уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью.

7. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестаттаудан өткiзу
6. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаны жiберу
5. Адвокаттық қызметпен айналысуға аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаға қол қою
8. Мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру
3-кесте. Портал арқылы ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Алушы
портал
Алушы
"АИС СУ" АЖ ЖТ МДҚ
Алушы
портал
3
Iс-әрекет атауы (процес, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiту
Алушының деректерiндегi бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен сауал деректерiн қалыптастырады және қызметтi таңдайды;
соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастырады
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығынын расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешiмi)
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағыттандыру
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзiмi
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
10-15 сек
10-15 сек
6
Келесі Iс-әрекет нөмірі

7. Проведение аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
6. Направление уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью.
5. Подписание
уведомления о проведении аттестации на занятие адвокатской деятельностью
8. Выдача результата государственной услуги
Таблица 3. Описание действий СФЕ через портал
№ процедуры (действия)
Наименование СФЕ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Услугополучатель
портал
услугополучатель
ГБД ФЛ, ИС АИС СУ
Получатель
портал
Получатель
портал
портал
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя, данных о судимости в
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса)
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
Номер следующего действия

2-алушы деректерiнде бұзушылықтар болғанда; 3-авторландыру табысты өткенде
-
4
-
7 - ЭЦҚ-да қателік болғанда; 9 - ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
кестенің жалғасы
7
8
9
Алушы
портал
портал
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (кол кою)
Электрондық құжатты өтінішті (алушының сұрау салуын және сұрау салуды) өңдеу
Алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағыттандыру
Өтініштің нөмірін бере отырып сұрау салуды тіркеу.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
-
10 - алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеру
-
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткiзу" Мемлекеттiк
көрсетiлетiн қызмет
регламентiне
3-қосымша
Көрсетiлетiн қызметтi берушi арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 2 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) 1-процесс - көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң қызмет көрсету үшiн порталда ЖСН және паролiн (авторизациялау процесiн) енгiзуi;
2) 2-процесс - көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қызметкерi көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiн енгiзу;
3) 3-процесс - ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерi туралы сұрау салуды жiберу;
4) 1-шарт - ЖТ МДҚ-да "АИС СУ" АЖ-де көрсетiлетiн қызметтi алушының соттылығы туралы деректерiн тексеру;
5) 4-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнiң "АИС СУ" АЖ-де соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс - көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң сұрау салу нысанын, оның iшiнде қағаз түрiнде құжаттарының бар екендiгi туралы белгiсiн толтыруы және көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салудың нысанына бекiтуi және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс - порталда электрондық құжатты тiркеу;
8) 2-шарт - қоса берiлген құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi берушi Стандартта және қызмет көрсету үшiн негiздемелерге сәйкес көрсетiлгенiн тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушы қызмет нәтижесiн (адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия алу) алу.
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға аттестаттаудан
өткiзу" Мемлекеттiк
көрсетiлетiн қызмет
регламентiне
4-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 298 бұйрығына
2-қосымша
"Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi

2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
8 – если в ЭЦП ошибка; 9 – если ЭЦП без ошибки
-
-
11 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям
-
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на занятие адвокатской
деятельностью"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале индивидуальный идентификационной номер и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3-направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
4) условие 1-проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
5) процесс 4-формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС "АИС СУ";
6) процесс 5-заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6-регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2-проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7-формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
10) процесс 8-получение услугополучателем результата услуги (лицензия на занятие адвокатской деятельностью).
Условные обозначения:
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на занятие адвокатской
деятельностью"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система"Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство".
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2015 года № 298
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью"

Ескерту. Регламет жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 26.11.2018 № 1554 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 231 бұйрығымен бекітілген "Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11096 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Әділет министрігімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi - адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру не осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтер көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап беру.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Көрсетiлетiн қызметтi алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетiлген өзге де құжаттарды (электрондық сканерленген көшірмелері тіркеледі) тіркеу арқылы электрондық сұрау салуы мемлекеттік қызметті көрсету үшін рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу-құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде;
2) өтініштің көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасы (бұдан әрі-Басқарма) басшысына жолдауы-құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде;
3) өтінішті Басқарма басшысының Басқарма қызметкеріне жолдауы-құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде;
4) өтінішті Басқарма қызметкерінің қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі-лицензияны беру кезінде 14 (он төрт) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiне қол қоюы - 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау және оның орындалу ұзақтығы
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi):
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті (бұдан әрі-ТҚжЗҚҰД) директоры;
4) Басқарма басшысы;
5) Басқарма қызметкері қатысады.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және Басқарма басшысына қарауға жiбередi;
2) Басқарма басшысы құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде Басқарма қызметкеріне нұсқаумен жiбередi;
3) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетiлетiн қызметтi берушiге тапсырған кезден бастап көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және ТҚжЗҚҰД директорына келісуге және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қол қоюға жiбередi:лицензияны беру кезiнде 14 (он төрт) жұмыс күнi; қайта рәсімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні;лицензияның телнұсқасын берген кезде 1 (бір) жұмыс күні;

Сноска. Регламент в редакции приказа Министра юстиции РК от 26.11.2018 № 1554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 231 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11096) (далее - Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель). Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: лицензия, переоформление, дубликат лицензии на занятие адвокатской деятельностью, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса и иных документов услугополучателя (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии), предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя - в течение 30 минут со дня поступления документови передается на рассмотрение руководителю управления праворазъяснительной работы, организации юридических услуг и лицензирования Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг (далее – Управление);
2) направление заявления руководителем Управления сотруднику Управления - в течение 30 минут со дня поступления документов;
3) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги сотрудником Управления - при выдаче лицензии в срок 14 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии в срок 2 (двух) рабочих дней, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя либо лицом, исполняющим его обязанности в течение 1 (одного) рабочего дня.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) директорДепартамент регистрационной службы и организации юридических услуг (далее-ДРСиОЮУ);
4) руководитель Управления;
5) сотрудник Управления.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на дальнейшее направление заявление услугополучателя руководителю Управления;
2) руководитель Управления в течение 30 минут со дня регистрации документов направляет сотруднику Управления;
3) сотрудник Управления с момента сдачи пакета документов услугодателю рассматривает заявление услугополучателя и направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии в срок 14 (четырнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в срок - 2 (два) рабочих дня; при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день.

4) ТҚжЗҚҰД директоры 2 (екі) сағат iшiнде лицензияға немесе лицензияның телқұжатын беруге келіседі;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына қол қояды.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және қолдану тәртібінің сипаттамасы
8. Көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру тәртiбi мен көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мемлекеттiк қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық iс-қимылдар диаграммасы түрiнде портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өтiнiштi портал арқылы бередi, бұл сұрау салу көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қарауына жiберiледi.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiш жасауы үшiн порталдан "Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын берудi" таңдайды.
Портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудiң бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы жылжымалы терезелердегi деректердi:
электрондық үкiметтiң төлем шлюзi (бұдан әрi-ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы ақпарат, түбiртек қағаз жеткiзгiште болған жағдайда сұрау салуға электрондық құжаттың көшiрмесi түрiнде қоса берiледi;
электрондық сұрау салуға бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық сканерленген көшірмесін тіркейді.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы оны электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi-ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды. Көрсетiлетiн қызметтi алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде өтiнiш туралы ақпарат қол жетiмдi болады, көрсетiлетiн қызметтi берушiмен өтiнiштi өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткiзiлгенi, тiркелгенi, орындалғаны туралы белгi, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап);
2) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және жүйе арқылы Басқарма басшысының қарауына бередi;
3) Басқарма басшысы құжаттар түскен күннен бастап 30 минут iшiнде Басқарма қызметкеріне нұсқаумен жiбередi;

4) директор ДРСиОЮУ в течение 2 (двух) часов согласовывает лицензию или дубликат лицензии;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или дубликат лицензии.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе. Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах: информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа; Справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии. Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП). При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления в течение 30 минут со дня поступления документов направляет сотруднику Управления;

4) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетiлетiн қызметтi берушіге тапсырған кезден бастап көрсетiлетiн қызметтi алушының өтінішін қарайды, ТҚжЗҚҰД директорына келісуге жібереді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жiбередi (лицензияны беру кезiнде мерзiмi 14 (он төрт) жұмыс күнi, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзiмi 1 (бір) жұмыс күнi);
5) ТҚжЗҚҰД директоры 2 (екі) сағат iшiнде лицензияға келісім береді;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға қол қояды.Көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке кабинетiне автоматты түрде жолданады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдарың) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Регламентiнiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
11. Осы Регламенттiң 3-қосымшасында электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi ұсынылуы тиiс нысандар, бланкi шаблондары келтiрiлген.
12. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi өзге көрсетiлетiн қызмет берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара iс-қимыл тәртiбiнiң және ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбiнiң сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнiң 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында келтiрiлген.
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Рәсiмдер (iс-қимылдар)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Кеңсе
Заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметiн ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысы
ТҚжЗҚҰД директоры
УО басшысы
Iс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтiнiштi және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау, алынған құжаттарға тiркеу жасайды, бұл ретте өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасын қояды
Тiркеуге келiседi және заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жiбередi
Көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды, тiзiлiмге лицензия беру, қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын беру туралы жазба енгiзу, лицензияны қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресiмдеу
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қоюды келісу.
Өтiнiштi қарау, лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою.
Аяқталу нысаны
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушының мекенжайына пошта арқылы жiбередi
Орындау мерзiмi мен басқарманың жауапты орындаушысы қамтылған қарары бар құжаттар
Тiркеу тiзiлiмiне жазба, лицензияны ресiмдеу, қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресiмдеу
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына келісілген қол қою.
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою, электрондық лицензия беру
Орындау мерзiмi
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
11 жұмыс күн
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Кеңсе
Заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы
УО басшысы

4) сотрудник Управления рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя (при выдаче лицензии срок 14 (четырнадцать) рабочих дней, при переоформлении лицензии срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии срок 1 (один) рабочий день);
5) директор ДРСиОЮУ в течение 2 (двух) часов согласовывает лицензию;
6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию.Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
9. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
10. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
11. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
12. Подробное описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
адвокатской деятельностью"
Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц (далее - СФЕ)
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия
Руководитель управления организации юридических услуг и лицензирование
Эксперт управления организации юридических услуг и лицензирование
Директор ДРСиОЮУ
Руководитель УО
Наименование действия и их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, проводит регистрацию полученных документов, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления организации юридических услуг и лицензирование
Рассматривает заявления услугополучателя внесение в реестр соответствующих записей о выдаче лицензии, переоформление или дубликата лицензии, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Согласовывает подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии
Рассмотрение заявления, подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии.
Форма завершения
Направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в управлении
Запись в реестр регистрации, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Согласование подписания лицензии, переоформления, дубликата лицензии
Подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии, выдача электронной лицензии
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
11 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Канцелярия
Руководитель управления организации юридических услуг и лицензирование
Эксперт управления организации юридических услуг и лицензирование
Руководитель УО

1. Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтiнiш және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау, бұл ретте, өтiнiштiң төменгi оң жақ бұрышына түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөратаңбасы қойылады.
2. тiркеуге келiседi және заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жiбередi
3. Куәлiктi беру немесе куәлiктiң телнұсқасын беруден бас тарту қорытындыны ресiмдейдi.

1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
2. Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления организации юридических услуг и лицензирования
3. Оформление мотивированного отказа в выдаче лицензии или дубликата лицензии

4. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыға қол қояды
6. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны көрсетiлетiн қызметтi алушының мекенжайына жiбередi
5. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны кеңсеге жiбередi.
3-кесте. Портал арқылы ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Алушы
портал
Алушы
"АИС СУ" АЖ ЖТ МДҚ
ЭҮТШ
портал
3
Iс-әрекет атауы (процес, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiту
Алушының деректерiндегi бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен сауал деректерiн қалыптастырады және қызметтi таңдайды;
соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет төлем ақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешiмi)
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Әрекеттiң сәттi аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзiмi

4. Подписание заключения об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии
6. Направляет мотивированный отказ в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии на адрес услугополучателя
5. Направляет мотивированный отказ в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии в канцелярию
Таблица 3. Описание действий СФЕ через портал
1
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугополучатель
портал
услугополучатель
ГБД ФЛ, ИС АИС СУ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя, данных о судимости в
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

10-15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
6
Келесi iс-әрекет нөмiрi
2-алушы деректерiнде бұзушылықтар болғанда; 3-авторландыру табысты өткенде
-
4
-
5 - төлемақысын жасамағанда;
6 - төлемақысын жасағанда
-
кестенiң жалғасы
7
8
9
10
11
12
Алушы
портал
портал
портал
портал
портал
Куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегiмен сауалды куәландыру (қол қою)
Электрондық құжатты өтiнiштi (алушының сұрау салуын және сұрау салуды ) өңдеу
Алушының деректерiндегi бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Сұрау салуды бағыттандыру
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сұрау салуды бағыттандыру
Өтiнiштiң нөмiрiн бере отырып сұрау салуды тiркеу.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Электрондық лицензия
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 жұмыс күнi
7 - ЭЦҚ-да қателiк болғанда; 9 - ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
-
10 - алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi
-
-
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен порталда тiркеудi жүзеге асырады, ол көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiнде сақталады (порталға тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiне ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн порталда алушының паролiн енгiзу процесi (авторизациялау процесi);
3) 1-шарт - тiркелген көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетiлетiн қызметтi алушылар деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс - осы Регламентте көрсетiлген қызметтi алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректердi енгiзу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажеттi құжаттарды электрондық түрде тiркеу;

10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
10
11
12
ПШЭП
портал
Получатель
портал
Получатель
портал
портал
портал
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса)
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ
Отображение уведомления об успешном завершении действия.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 рабочих дней
6 – если не оплатил; 7 – если оплатил
8 – если в ЭЦП ошибка; 9 – если ЭЦП без ошибки
-
-
11 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
адвокатской деятельностью"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальныйидентификационный номер) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

6) 4-процесс - ЭҮТШ-де қызметтердi төлеу, содан кейiн ол ақпарат порталға түседi;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткенi үшiн төлегенi туралы фактiнi порталда тексеру;
8) 5-процесс - қызмет көрсеткенi үшiн порталда төлемнiң болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдау;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолдану мерзiмiн, тiзiмде керi қайтарылған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру нөмiрлерiнiң сұрау салуда көрсетiлген ЖСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасында сәйкестендiру деректерiнiң сәйкестiгiн тексеру;
11) 7-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерiн) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - порталда электрондық құжатты (көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуын) тiркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт - көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң лицензия беру үшiн көрсетiлетiн қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарға және негiздемелерге сәйкестiгiн тексеру;
15) 10-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдағы деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
16) 11-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алу.
Электрондық құжатты көрсетiлетiн қызметтi берушi уәкiлеттi тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушi арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 2 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) 1-процесс - көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң қызмет көрсету үшiн порталда ЖСН және паролiн (авторизациялау процесiн) енгiзу;
2) 2-процесс - көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қызметкерi көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiн енгiзу;
3) 3-процесс - ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерi туралы сұрау салуды жiберу;
4) 1-шарт - ЖТ МДҚ-да "АИС СУ" АЖ-де көрсетiлетiн қызметтi алушының соттылығы туралы деректерiн тексеру;

6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальныйидентификационный номеруказанным в запросе, и индивидуальныйидентификационный номер указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;

5) 4-процесс - ЖТ МДҚ-да көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнiң "АИС СУ" АЖ-де соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс - көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң сұрау салу нысанын, оның iшiнде қағаз түрiнде құжаттарының бар екендiгi туралы белгiсiн толтыруы және көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салудың нысанына бекiтуi және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс - порталда электрондық құжатты тiркеу;
8) 2-шарт - қоса берiлген құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi берушi Стандартта және қызмет көрсету үшiн негiздемелерде көрсетiлген сәйкестiгiн тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс - көрсетiлетiн қызметтi алушы қызмет нәтижесiн (адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия алу) алу.
Шартты белгiлерi:
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
3-қосымша
Шығатын құжаттар
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi
ДӘЛЕЛДI БАС ТАРТУ ЖТ атауы
[УО Атауы], Сiздiң (Өтiнiм күнi) № (өтiнiм нөмiрi) өтiнiшiңiздi қарап шығып, мыналарды хабарлаймыз.
[Бас тартудың себебi]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының Т.А.Ә.]
Лицензия нысаны
Лицензия
20 _____ жылғы "___"____________                  №_______________
________________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
______________________________________________________________________ айналысуға
_________________________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда -
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары_________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту:________________________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы
Лицензиар_______________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы
Басшы (уәкілетті тұлға)____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Алғашқы берілген күні: " " _______________ _____________ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " _______________ _____________ ж
Берілген орны_____________________________
"Адвокаттық қызметпен
айналысуға лицензия беру"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
4-қосымша
"Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру" Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
*Қызмет алушының мемлекеттiк органға жүгiнген кезiнде, қызметтi көрсету тәртiбi;
**Қызметтi "Е-лицензиялау" АЖ арқылы электрондық түрде көрсеткенде
*ҚФБ - құрылымдық - функционалдық бiрлiк: көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшiлерiнiң (жұмыскерлерiнiң), халыққа қызмет көрсету орталығының, "электрондық үкiмет" веб-порталының өзара iс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ - мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- "Е-лицензиялау" АЖ- "Е-лицензиялау" Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - "Электрондық үкімет" Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ -Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.

5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС "АИС СУ";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (лицензия на занятие адвокатской деятельностью).
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
адвокатской деятельностью"
Выходные документы Результат оказания государственной услуги
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
(Название ФЛ)
(Наименование УО), рассмотрев Ваше обращение от (Дата заявки)
года № (Номер заявки), сообщает следующее.
(Причина отказа).
(Должность подписывающего) (ФИО подписывающего)
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Форма Лицензии
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у
юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
на занятие _______________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия __________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях")
Примечание: _____________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар _______________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
____________________________________ подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "___" _________ _________ г.
Место выдачи ____
________________________________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
адвокатской деятельностью"
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система "Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство".
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры