"Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика Министрінің 2014 жылғы 7 қарашадағы № 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 12 маусымдағы № 398 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 шілдеде № 11679 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 22 маусымдағы № 263 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 22.06.2016 № 263 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Энергетика Министрінің 2014 жылғы 7 қарашадағы № 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9954 болып тіркелді, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 18 ақпанда жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің регламентінде:
54-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«54. Министрлікке келісуге түскен жобаларды қараудың жалпы мерзімі Үкімет Регламентімен және өзге де нормативтік құқықтық актілермен, сондай-ақ жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың тапсырмаларымен айқындалады.
Бұл ретте Министрлікте қаулылардың (өкімдердің) жобаларын қарау және келісу уақыты олар түскен күннен бастап мына мерзімнен аспауы тиіс:
1) осы Регламентте көзделген жағдайларды қоспағанда, қаулылардың жобалары, оның ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу туралы тиісінше Президент актілерінің жобалары мен заң жобалары - 10 жұмыс күні;
2) Премьер-Министр өкімдерінің жобалары - 5 (бес) жұмыс күні;
3) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою, сондай-ақ қайырымдылық көмек мәселелері бойынша қаулылар мен өкімдер жобасы - 3 (үш) жұмыс күні.
4) Кодекс жобалары алғаш түскен жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде, қайта түскенде – 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.
5) ресми іссапарға қатысты Премьер-Министр өкімдерінің жобалары - 1 (бір) жұмыс күні.
Құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасы құрылымдық бөлімшелердегі, оның ішінде жобаның қарауына жауапты басшылар мен орындаушылар басшылыққа алатын жобаларды қараудың ішкі бақылау мерзімін белгілейді.»;
69-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 7-1 бабымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года № 112 "Об утверждении Регламента Министерства энергетики Республики Казахстан"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 июня 2015 года № 398. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июля 2015 года № 11679. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 263
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 22.06.2016 № 263.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года № 112 «Об утверждении Регламента Министерства энергетики Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9954, опубликован 18 февраля 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения и дополнения:
в Регламенте Министерства энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
пункт 54 изложить в следующей редакции:
«54. Общий срок рассмотрения проектов, поступивших на согласование в Министерство, определяется Регламентом Правительства и иными нормативными правовыми актами, а также поручениями вышестоящих государственных органов и должностных лиц.
При этом, рассмотрение и согласование проектов постановлений (распоряжений) в Министерстве не должны превышать следующие сроки со дня поступления:
1) проекты постановлений, в том числе о внесении на рассмотрение Президента Республики Казахстан и Парламента Республики Казахстан соответственно проектов актов Президента Республики Казахстан и законопроектов - 10 (десять) рабочих дней, за исключением случаев, предусмотренных Регламентом Правительства;
2) проекты распоряжений Премьер-Министра – 5 (пять) рабочих дней;
3) проекты постановлений и распоряжений по вопросам ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, а также гуманитарной помощи - 3 (три) рабочих дня;
4) проекты Кодексов рассматриваются: при первичном поступлении – в течение 20 (двадцать) рабочих дней, при вторичном поступлении – в течение 10 (десять) рабочих дней.
5) проекты распоряжений Премьер-Министра, касающиеся официальных визитов -1 (один) рабочий день.
Управление документационного обеспечения устанавливает внутренний контрольный срок рассмотрения проектов, которым должны руководствоваться руководители и исполнители в структурных подразделениях, в том числе ответственные за рассмотрение проекта.»;
пункт 69 исключить;
дополнить главой 7-1 следующего содержания:

«7-1. Құқықтық мониторинг жүргізу кезіндегі өзара іс-қимыл жасау тәртібі
69-1. Министрліктің өзі қабылдаған және (немесе) өзі әзірлеушісі болып табылатын нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ Министрліктің құзыретіне жататын актілерге қатысты құқықтық мониторинг жүргізуі «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына және «Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 қаулысына, «Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына сәйкес жүзеге асырылады.
69-2. Министрліктің барлық құрылымдық бөлімшелері, оның ведомстволары Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетін, ескірген және сыбайлас жемқорлықты тудыратын құқық нормаларын анықтау, олардың іске асырылуының тиімділігін бағалау және өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу немесе олардың күші жойылды деп тану бойынша уақтылы шаралар қабылдау үшін нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізеді.
Нормативтік құқықтық актілерге Министрдің бұйрығымен бекітілген жүргізу кестесіне сәйкес құқықтық мониторинг жүргізіледі.
Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторинг нәтижелері ай сайын Заң қызметі департаментіне жіберіледі.
69-3. Заң қызметі департаменті алынған мәліметтерді қорытады және талдайды және Министрге, сондай-ақ Министрліктің жауапты хатшысына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне қарай тұжырымдары мен ұсынымдары бар жиынтық ақпарат дайындайды.
69-4. Мониторинг қорытындылары Әділет министрлігінің корпоративтік порталында «Құқықтық мониторинг» кіші жүйесінде орналастырылады. Заң қызметі департаменті көрсетілген кіші жүйенің уақтылы толтырылуына тұрақты негізде бақылау жүргізеді.
69-5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізу қағидасының 16-тармағына сәйкес Заң қызметі департаменті Әкімшілік жұмысы департаментінің құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасымен бірлесіп тоқсан сайын Министр қабылдаған бұйрықтардың тізбесін Әділет министрлігіне ұсынады.»;
73-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«7-1. Порядок взаимодействия при проведении правового мониторинга
69-1. Проведение правового мониторинга Министерством в отношении нормативных правовых актов, принятых Министерством и (или) разработчиком которого Министерство являлось, а также актов, относящихся к компетенции Министерства, осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964 «Об утверждении Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов», Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 «Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан».
69-2. Правовой мониторинг нормативных правовых актов проводится всеми структурными подразделениями Министерства, его ведомствами на постоянной основе для выявления противоречащих законодательству Республики Казахстан и устаревших коррупциогенных норм права, оценки эффективности их реализации и своевременного принятия мер по внесению изменений и (или) дополнений или признанию их утратившими силу.
Правовой мониторинг нормативных правовых актов проводится согласно графику проведения правового мониторинга, утверждаемому приказом Министра.
Результаты правового мониторинга нормативных правовых актов ежемесячно направляются в Департамент юридической службы.
69-3. Департамент юридической службы обобщает и анализирует полученные сведения и готовит сводную информацию Министру, а также Ответственному секретарю Министерства с выводами и рекомендациями ежемесячно в срок к 10 числу месяца, следующего за отчетным.
69-4. Итоги мониторинга размещаются на корпоративном портале Министерства юстиции в подсистеме «Правовой мониторинг». Департаментом юридической службы ведется на постоянной основе контроль за своевременным наполнением указанной подсистемы.
69-5. Департамент юридической службы совместно с управлением документационного обеспечения Департамента административной работы ежеквартально представляют в Министерство юстиции перечни принятых приказов Министра согласно пункту 16 Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964.»;
пункт 73 изложить в следующей редакции:

«73. Бұйрықтардың жобалары лингвистикалық сараптама басқармасында сараптамадан өтеді, бұдан кейін Заң қызметі департаментімен, жауапты хатшымен, жетекшілік ететін вице-министрмен келісіледі. Қаржылық мәселелерді қамтитын бұйрық жобалары міндетті тәртіпте Бюджет және қаржылық рәсімдер департаментімен келісіледі.»;
мынадай мазмұндағы 73-1-тармақпен толықтырылсын:
«73-1. Бұйрықтардың жобаларына жобаны енгізген бөлімшенің орындаушысы мен басшысының, жобада міндеттер мен тапсырмалар көзделетін бөлімшелердің басшыларының, сондай-ақ Заң қызметі департаменті мен лингвистикалық сараптама басқармасы басшыларының, жауапты хатшының, жетекшілік ететін вице-министрдің бұрыштамасы қойылады.
Нормативтік құқықтық бұйрықтың жобасына бұрыштама қою бұйрықтың жобасына қоса берілетін келісу парағында жүргізіледі.
Құқықтық бұйрықтың жобасына бұрыштама қою бұйрық жобасының теріс жағында жүргізіледі.»;
74-тармақта:
бірінші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«74. Жедел, ұйымдастыру және кадр мәселелері бойынша бұйрық жобаларын келісу мерзімі екі жұмыс күнінен аспайды. Қайта енгізілген көрсетілген жобаларды келісу мерзімі бір жұмыс күнін құрайды.»;
тоғызыншы бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Әзірлеуші құрылымдық бөлімшелер нормативтік құқықтық бұйрық Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде аталған бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жіберуді қамтамасыз етеді.»;
мынадай мазмұндағы оныншы бөліммен толықтырылсын:
«Әзірлеуші құрылымдық бөлімшелер нормативтік құқықтық бұйрықтың көшірмесін алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына аталған бұйрықтын көшірмесін жіберуді қамтамасыз етеді»;
мынадай мазмұндағы 74-1, 74-2-тармақтарымен толықтырылсын:
«74-1. Әзірлеуші құрылымдық бөлімшілер заңнамалық актіге қол қойылған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде Министрліктің интернет-ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде, ал қажет болған жағдайда өзге де тілдерде, баспасөз хабарламасын орналастырады. Баспасөз хабарламасы заңның нақты мақсаттары, әлеуметтік-экономикалық және (немесе) құқықтық салдары, сондай-ақ болжанатын тиімділігі туралы ақпаратты қамтуға тиіс.
Әзірлеуші құрылымдық бөлімшілер көрсетілген мерзімде осы баспасөз хабарламасының көшірмесін құқықтық ақпараттың автоматтандырылған жүйесінде орналастыру үшін Әділет министрлігіне жолдайды.

«73. Проекты приказов проходят экспертизу в управлении лингвистической экспертизы, после чего согласовываются с Департаментом юридической службы, ответственным секретарем, курирующим вице-министром. Проекты приказов, содержащие финансовые вопросы, в обязательном порядке согласовываются с Департаментом бюджета и финансовых процедур.»;
дополнить пунктом 73-1 следующего содержания:
«73-1. Проекты приказов визируются исполнителем и руководителем подразделения внесшим проект, руководителями подразделений, которым в проекте предусматриваются задания и поручения, а также руководителями Департамента юридической службы и управления лингвистической экспертизы, ответственным секретарем, курирующим вице-министром.
Визирование проекта нормативного правового приказа производится в листе согласования, прилагаемого к проекту приказа.
Визирование проекта правового приказа производится на оборотной стороне проекта приказа.»;
В пункте 74:
часть первую изложить в следующей редакции:
«74. Срок согласования проектов приказов по оперативным, организационным и кадровым вопросам составляет не более двух рабочих дней. Срок согласования указанных проектов, внесенных повторно, составляет один рабочий день.»;
часть девятую изложить в следующей редакции:
«Структурные подразделения-разработчики в течение десяти календарных дней после государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан нормативного правового приказа, обеспечивают направление копии данного приказа на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет.»;
дополнить частью десять следующего содержания:
«Структурные подразделения-разработчики в течение десяти календарных дней со дня получения нормативного правового приказа, обеспечивают направление копии данного приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан.»;
дополнить пунктами 74-1, 74-2 следующего содержания:
«74-1. Структурные подразделения-разработчики в течение семи рабочих дней со дня подписания законодательного акта размещают на интернет-ресурсе Министерства пресс-релиз на государственном и русском языках, а в случае необходимости - и на иных языках.
Пресс-релиз должен содержать информацию о конкретных целях, социально-экономических и (или) правовых последствиях, а также предполагаемой эффективности закона.
Структурные подразделения-разработчики в указанные сроки направляют копию данного пресс-релиза в Министерство юстиции для его размещения в автоматизированной системе правовой информации.

74-2. Әзірлеуші құрылымдық бөлімшілер Үкімет қаулыларының куәландырылған көшірмелерін алған күннен бастап, кадрлық және ұйымдастырушылық сипатындағыларды қоспағанда, жеті жұмыс күні ішінде Министрліктің интернет-ресурсында және мемлекеттік құпияларды және (немесе) қызметтік ақпаратты қамтитын Үкімет қаулыларын қоспағанда, өзі әзірлеуші болып табылатын Үкімет қаулысының нақты мақсаттары, әлеуметтік-экономикалық және/немесе құқықтық салдары, сондай-ақ болжанатын тиімділігі туралы ақпаратты қамтитын мемлекеттік және орыс тілдеріндегі, ал қажет болған жағдайда өзге де тілдерде, баспасөз хабарламасын орналастырады.
Әзірлеуші құрылымдық бөлімшілер көрсетілген мерзімде осы баспасөз хабарламасының көшірмесін құқықтық ақпараттың автоматтандырылған жүйесінде орналастыру үшін Әділет министрлігіне жібереді»;
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Әкімшілік жұмысы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жауапты хатшысы Қ.Б. Сафиновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі                        В. Школьник

74-2. Структурные подразделения-разработчики в течение семи рабочих дней со дня получения заверенных копий постановлений Правительства, за исключением кадровых и организационного характера, размещают на интернет-ресурсе Министерства пресс-релиз на государственном и русском языках, а в случае необходимости и на иных языках, который содержит информацию о конкретных целях, социально-экономических и (или) правовых последствиях, а также предполагаемой эффективности постановления Правительства, за исключением постановлений Правительства, содержащих государственные секреты и (или) служебную информацию.
Структурные подразделения-разработчики в указанные сроки направляют копию данного пресс-релиза в Министерство юстиции для его размещения в автоматизированной системе правовой информации.».
2. Департаменту административной работы Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства энергетики Республики Казахстан Сафинова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан                       В. Школьник