Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парақтары нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 маусымдағы № 420 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 маусымдағы № 479 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 тамызда № 11822 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 719 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 799 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 14.12.2015 № 719 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.12.2015 № 799 (2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы заңының 11-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына, 13-бабының 3-тармағына және  15-бабынасәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес мұнай өнiмдерiнің жекелеген түрлерін өндiру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес мұнай өнiмдерiнің жекелеген түрлерін өндіру саласындағы мұнай өнімдерін өндірушілерге қатысты тексеру парақтары нысандары бекітілсін.
2. Осы бірлескен бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес кейбір бірлескен бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении критериев оценки степени риска и форм проверочных листов в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов
Совместный приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2015 года № 479 и Министра энергетики Республики Казахстан от 22 июня 2015 года № 420. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2015 года № 11822. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 799 и и.о Министра энергетики Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 719
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 28.12.2015 № 799 и и.о Министра энергетики РК от 14.12.2015 № 719 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13 и со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) формы проверочных листов в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов в отношении производителей нефтепродуктов согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу.
3. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование копии настоящего совместного приказа в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) направление копии настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы               Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі            Энергетика министрі
________________ Е. Досаев           _____________ В. Школьник
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
_______________ С. Айтпаева
30 маусым 2015 жыл
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің  .
2015 жылғы 30 маусымдағы № 479
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 маусымдағы № 420
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Мұнай өнiмдерiнің жекелеген түрлерін өндiру
саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі - критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы бақылау және қадағалау туралы», «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 343 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11082 тіркелген) бекітілген Мемлекеттік органдардың (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда) тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес, мұнай өнімдерін өндіру саласындағы тексерілетін субъектілерді тәуекел дәрежелеріне жатқызу мақсатында әзірленді.
2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мұнай өнімдерін өндіруші – мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын және өндіріс паспорты бар жеке немесе заңды тұлға;
2) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері (бұдан әрі - объективті критерийлер) – белгілі бір қызмет саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
3) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері (бұдан әрі - субъективті критерийлер) – нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызмет нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері;
4) мұнай өнімдерін өндіру саласындағы тәуекел – ішкі нарықтың, оның ішінде көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстары кезіңінде, сондай-ақ жылу беру кезеңінде мұнай өнімдеріне тапшылықтың туындау ықтималдығы;

4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
________________ М Кусаинов
Министр энергетики
Республики Казахстан
_____________ В. Школьник
«СОГЛАСОВАН»
Председатель
Комитета по правовой статистике
и специальным учетам Генеральной
прокуратуры Республики Казахстан
________________ С. Айтпаева
30 июня 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от  30 июня 2015 года № 479
и
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 июня 2015 года № 420
Критерии оценки степени риска в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов
1. Общие положения
1. Настоящие критерии оценки степени риска в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов (далее - критерии) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов» и Методикой формирования государственными органами (за исключением Национального Банка Республики Казахстан) системы оценки рисков, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 343 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11082) для отнесения субъектов проверки в области производства нефтепродуктов к степеням рисков.
2. В критериях используются следующие понятия:
1) производитель нефтепродуктов – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство нефтепродуктов и имеющее паспорт производства;
2) объективные критерии оценки степени риска (далее - объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
3) субъективные критерии оценки степени риска (далее - субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
4) риск в области производства нефтепродуктов – вероятность возникновения дефицита внутреннего рынка в нефтепродуктах, в том числе в периоды весенне-полевых и уборочных работ, а также в отопительный период;

5) тексерілетін субъекті – мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын және өндіріс паспорты бар жеке немесе заңды тұлға болып табылатын мұнай өнімдерін өндіруші;
6) мұнай беруші – «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген шарттармен өздері өндірген, Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес заттай нысанда төленетін салықтар ретінде Қазақстан Республикасы алған, импортталған немесе жер қойнауын пайдаланушыдан тікелей сатып алынған шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын мұнай өнімдерін өндірушіге, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде орналасқан мұнай өңдеу зауыттарына беретін жеке немесе заңды тұлға.
3. Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы ішінара тексерулер үшін тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері объективті және субъективті критерийлер арқылы қалыптастырылады.
2. Объективті критерийлер
4. Объективті критерийлер келесі кезеңдер арқылы қалыптастырылады:
1) тәуекелді айқындау;
2) тексерілетін субъектілерді (объектілерді) тәуекел дәрежелері бойынша (жоғары және жоғары дәрежеге жатпайтын) бөлу және ішінара тексерулер жүргізетін тәуекел дәрежесін анықтау.
5. Объектінің күрделілік деңгейіне байланысты мұнай өнімдерін өндірушілер екі түрге бөлінеді:
қуаттылығы 800 мың тоннадан кем мұнай өнімдерін өндірушілер;
қуаттылығы 800 мың тоннадан жоғары мұнай өнімдерін өндірушілер.
Қуаттылығы 800 мың тоннадан жоғары тексерілетін субъектілер қызметі реттелетін салаға ықтимал кері зиян салдарының ауқымдылығы және заңды мүдделері мен мемлекеттің мүліктік мүдделеріне қолайсыз жағдайдың туындау мүмкіндігі салдарынан мұнай өнімдерін өндіру саласына қауіп төндіреді.
6. Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы қуаттылығы жылына 800 мың тоннадан жоғары субъектілер жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылады және ішінара тексеруге жатады.
3. Субъективті критерийлер
7. Субъективті критерийлер:
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау кезеңдерін қолдана отырып жүзеге асырылады.
8. Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау заңнаманы бұзатын тексерілетін субъектілерді (объектілерді) анықтау үшін қажет.
Тәуекелдер дәрежелерін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері пайдаланылады:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 236 бұйрығымен бекітілген Мұнай өнімдерін өндіру және өткізу мониторингін жүзеге асыру қағидаларына сәйкес тексеру субъекті мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10950 тіркелген) (бұдан әрі – есептілікті мониторингілеу нәтижелері);

5) проверяемый субъект – производители нефтепродуктов, являющиеся физическим или юридическим лицом, осуществляющие производство нефтепродуктов и имеющие паспорт производства;
6) поставщик нефти – физическое или юридическое лицо, поставляющее производителю нефтепродуктов, а также нефтеперерабатывающим заводам, расположенным за пределами Республики Казахстан, самостоятельно добытые, полученные Республикой Казахстан в качестве налогов, уплачиваемых в натуральной форме в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, импортированные или приобретенные непосредственно у недропользователя сырую нефть и (или) газовый конденсат на условиях, установленных Законом Республики Казахстан «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов».
3. Критерии оценки степени риска для выборочных проверок в области производства нефтепродуктов формируются посредством объективных и субъективных критериев.
2. Объективные критерии
4. Объективные критерии формируются посредством следующих этапов:
1) определение риска;
2) распределение проверяемых субъектов (объектов) по степеням риска (высокая и не отнесенная к высокой) и определение степени риска, в которой будут проводиться выборочные проверки.
5. Производители нефтепродуктов в зависимости от уровня сложности объекта подразделяется на два вида:
производители нефтепродуктов мощностью менее 800 тыс. тонн;
производители нефтепродуктов мощностью более 800 тыс. тонн.
Деятельность субъектов проверки мощностью более 800 тыс. тонн в год представляет риск в области производства нефтепродуктов из-за масштабов тяжести возможных негативных последствий вреда на регулируемую область и возможности наступления неблагоприятного происшествия законным интересам юридических лиц и имущественным интересам государства.
6. Субъекты в области производства нефтепродуктов мощностью более 800 тыс. тонн в год относятся к высокой степени риска и подлежат к выборочной проверке.
3. Субъективные критерии
7. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
8. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления проверяемых субъектов (объектов), нарушающих законодательство.
Для оценки степени рисков используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемым субъектом в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов согласно Правил осуществления мониторинга производства и реализации нефтепродуктов, утвержденных приказом Министра энергетики от 27 марта 2015 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10950) (далее - Результаты мониторинга отчетности и сведений);

2) бұрынғы тексерулер нәтижелері. Бұл ретте, бұзушылықтың ауыртпалық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парағында көрсетілген заңнамалар талаптарын сақтамау жағдайында белгіленеді;
3) тексерілетін субъект кінәсінен туындаған қолайсыз жағдайлардың болуы;
4) расталған шағымдар мен арыздардың болуы және саны;
9. Қолда бар ақпараттар негізінде субъективті критерийлер үш көрсеткішке бөлінеді: өрескел, елеулі, болмашы.
Субъективті критерийлер осы Критерийлерге қосымшада келтірілген.
10. Өрескел көрсеткіштің бір расталған критерийі 100 көрсеткішіне теңеледі және ішінара тәртіпте тексеру жүргізу үшін негіз болып табылады.
Егер өрескел көрсеткіш бойынша критерийлерді растау анықталмаса, онда тәуекел дәрежесін анықтау үшін елеулі және болмашы көрсеткіштер бойынша қосынды мәні есептелінеді.
11. Елеулі көрсеткіштердің қосынды мәнін анықтаған кезде орындалмаған критерийлердің үлестік салмағына 0,7 коэффициенті қолданылады және мына формула бойынша есептелінеді:
мұндағы:
– елеулі көрсеткіштердің қосынды мәні;
– бағалауда қолданылатын елеулі дәрежедегі критерийлердің жалпы саны;
– елеулі дәрежедегі расталған критерийлер саны.
Бұрынғы тексерулер нәтижелері үшін талаптарды сақтамау критерийлерді растау болып табылады.
Болмашы көрсеткіштердің қосынды мәнін анықтаған кезде орындалмаған көрсеткіштердің үлестік салмағына 0,3 коэффициенті қолданылады және мына формула бойынша есептелінеді:
мұндағы:
– болмашы көрсеткіштердің қосынды мәні;
– болмашы дәрежедегі бағалауда қолданылатын критерийлердің жалпы саны;
– болмашы дәрежедегі расталған критерийлер саны.
Бұрынғы тексерулер нәтижелері үшін талаптарды сақтамау критерийлерді растау болып табылады.
Бір ақпарат дереккөзі бойынша тәуекел дәрежесінің көрсеткіші мына формулаға сәйкес көрсеткіштеді қосу арқылы анықталады:
мұндағы:
– субъективті критерийлер бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
– елеулі көрсеткіштердің қосынды мәні;
– болмашы көрсеткіштердің қосынды мәні.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект (объект) мыналарға жатады:
1) жоғары тәуекел дәрежесі – тәуекел дәрежесі 60-тан 100-ге дейінгі көрсеткіш кезінде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі;
2) жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайды – тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіш кезінде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізілмейді.
Тәуекел дәрежесін талдау мен бағалау кезінде нақты тексерілетін субъектіге (объектіге) қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті критерийлердің деректері қолданылмайды.
Ішінара тексеру жүргізу мерзімділігі жылына бір реттен аспауы тиіс.
Алынған мәліметтер талдауы және көрсеткіштер бойынша бағалау жарты жылдықта бір рет жарты жылдықтың соңғы айының бірінші күніне дейін жүргізіледі. Өткен жартыжылдық талдау кезеңі болып табылады.
Ішінара тексерулер тиісті есептік кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша жартыжылдыққа қалыптастырылатын ішінара тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.
Ішінара тексерулердің тізімдері:
субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің (объектілердің) басымдығын;
мемлекеттік органды тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адамдарға түсетін жүктемелерді ескере отырып жасалады.
Мұнай өнімдерін өндіру
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау критерийлеріне
қосымша
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері
Ақпарат көзі
Критерийлер
Көрсеткіш
дәрежесі
есептілікті
мониторин-
гілеу
нәтижелері
Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай
сайынғы ақпаратты үш немесе одан да
көп рет уақытылы ұсынбау
Өрескел
Мұнай өнімдерін жөнелту жөніндегі ай
сайынғы ақпаратты үш немесе одан да
көп рет уақытылы ұсынбау
Өрескел
Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай
сайынғы ақпаратты екі рет уақытылы
ұсынбау
Елеулі
Мұнай өнімдерін жөнелту жөніндегі ай
сайынғы ақпаратты екі рет уақытылы
ұсынбау
Елеулі
Мұнай өнімдерін өндіру жөніндегі ай
сайынғы ақпаратты бір рет уақытылы
ұсынбау
Болмашы
Мұнай өнімдерін жөнелту жөніндегі ай
сайынғы ақпаратты бір рет уақытылы
ұсынбау
Болмашы
бұрынғы
тексерулер
нәтижелері
(ауыртпалық
дәрежесі
көрсетілген
талаптарды
сақтамау
жағдайында
белгіленеді)
Өндіріс паспортының болмауы
Өрескел
Сатып алынатын (қабылданатын) шикі
мұнайдың және (немесе) газ
конденсатының шыққан жерін растайтын
құжаттың, сондай-ақ мұнайдың және
(немесе) газ конденсатының сапасын
растайтын құжаттардың болмағаны кезде
мұнай берушілерден шикі мұнайды және
(немесе) конденсатты сатып алу,
сонымен қатар қайта өңдеуге қабылдау
бойынша тыйымды сақтамау
Өрескел
Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы
уәкілетті органның келісімінсіз,
авариялық жағдайдың дереу алдын алу
қажеттігі туындаған жағдайларды
қоспағанда, мұнай өнімдерін өндіру
үшін пайдаланылатын технологиялық
қондырғылардың жұмысын тоқтату бойынша
салынған тыйымды сақтамау
Өрескел
Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы
уәкілетті органмен бекітілген
технологиялық қондырғылардың жоспарлы
- алдын алу жұмыстарын жүргізудің
жылдық кестесінің бекіту бойынша және
оны сақтау міндетін сақтамау
Елеулі
Ведомстволық статистикалық қадағалау
немесе әкімшілік есепке алу үшін
қажетті бастапқы статистикалық
деректерді немесе бастапқы әкімшілік
деректерді ұсыну бойынша міндетін
сақтамау
Елеулі
Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы
уәкілетті органмен белгіленген мұнай
өнімдерін өндірудің аз көлемін орындау
бойынша міндетін сақтамау
Елеулі
Құрамында металы бар қосындыларды
(дизель отыны үшін статикалық қарсы
қосындылардан басқа, темір, марганец,
қорғасын және басқалары) пайдалана
отырып, бензин мен дизель отынын
өндіру бойынша салынған тыйымды
сақтамау
Елеулі
Қазақстан Республикасының
резидент-банкінде инвестициялық
бағдарламаны қаржыландыруға арналған
ағымдағы шотты ашу бойынша міндетін
сақтамау
Елеулі
Мұнай берушілерге шикі мұнайды және
(немесе) газ конденсатын өңдеуге
қолжеткізудің тең жағдайларын ұсыну
бойынша міндетін сақтамау
Елеулі
Шикі мұнайды және (немесе) газ
конденсатын өткізу бойынша тыйымды
сақтамау
Елеулі
Екі немесе одан да көп мұнай өнімдерін
өндірушілердің мұнай өнімдерін өндіру
үшін бір ғана жабдықты пайдалану
бойынша тыйымды сақтамау
Елеулі
Инвестициялық бағдарламаларды іске
асыруға бағытталатын қаржы қаражатын
мақсатты пайдалану бойынша міндетін
сақтамау
Елеулі
Инвестициялық бағдарламаларды іске
асыру туралы есептілікті ұсыну бойынша
міндетін сақтамау
Болмашы
расталған
шағымдар мен
арыздардың
болуы және
саны
Үш және одан да көп расталған шағым мен арыздың болуы
Өрескел
Екі расталған шағым мен арыздың болуы
Елеулі
Бір расталған шағым мен арыздың болуы
Болмашы
тексерілетін
субъект
кінәсінен
туындаған
қолайсыз
жағдайлардың
болуы
Көктемгі егіс  және егіс жинау
жұмыстары, сондай-ақ жылу беру
кезеңінде ішкі нарықта мұнай
өнімдеріне тапшылықтың туындауы
Өрескел
Көктемгі егіс, жиын-терін жұмыстары,
жылу беру кезендерінен тыс ішкі
нарықта мұнай өнімдеріне тапшылықтың
туындауы
Елеулі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің  .
2015 жылғы 30 маусымдағы № 479
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 маусымдағы № 420
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
1-нысан
Тексеру парағы
Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіру саласындағы
қуаттылығы 800 мың тоннадан жоғары
мұнай өнімдерін өндірушілерге қатысты
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерулерді тағайындау туралы акт __________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН ____________________
_____________________________________________________________________
Орналасу орны _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап
етіледі
Талап
етіл-
мейді
Талап-
тарға
сәйкес
келеді
Талап-
тарға
сәйкес
кел-
мейді
1
2
3
4
5
6
1
Өндіріс паспортының болуы
2
Қазақстан Республикасының
резидент-банкінде
инвестициялық бағдарламаны
қаржыландыру үшін ағымдағы
шотты ашу бойынша міндетін
сақтау
3
Инвестициялық бағдарламаларды
іске асыру туралы есепті
ұсыну бойынша туралы міндетін
сақтау
4
Мұнай өнімдерін өндіру
саласындағы уәкілетті органға
технологиялық қондырғылардың
жоспарлы - алдын алу
жұмыстарын жүргізудің жылдық
кестесінің бекіту бойынша
және оны сақтау міндетін
сақтау
5
Мұнай өндіру саласындағы
уәкілетті органға
ведомстволық
статистикалық қадағалау
немесе әкімшілік есепке алу
үшін қажетті бастапқы
статистикалық деректерді
немесе бастапқы әкімшілік
деректерді ұсыну бойынша
міндетін сақтау
6
Мұнай берушілерге шикі
мұнайды және (немесе) газ
конденсатын өңдеуге қол
жеткізудің тең жағдайларын
ұсыну бойынша міндетін сақтау
7
Мұнай өнімдерін өндіру
саласындағы уәкілетті
органмен белгіленген мұнай
өнімдерін өндірудің
белгіленген аз мөлшерін
орындау бойынша міндетін
сақтау
8
Шикі мұнайды және (немесе)
газ конденсатын өткізу
бойынша тыйымды сақтау
9
Құрамында металы бар
қосындыларды (дизель отыны
үшін статикалық қарсы
қосындылардан басқа, темір,
марганец, қорғасын және
басқалары) пайдалана отырып,
бензин мен дизель отынын
өндіру бойынша тыйымды сақтау
10
Екі немесе одан да көп мұнай
өнімдерін өндірушілермен
мұнай өнімін өндіру үшін бір
қондырғыны пайдалануға
тыйымды сақтау
11
Сатып алынатын (қабылданатын)
шикі мұнайдың және (немесе)
газ конденсатының шыққан
жерін растайтын құжаттың,
сондай ақ мұнайдың және
(немесе) газ конденсатының
сапасын растайтын құжаттардың
болмағаны кезде мұнай
берушілерден шикі мұнайды
және (немесе) конденсатты
сатып алу, сонымен қатар
қайта өңдеуге қабылдау
бойынша тыйымды сақтау
12
Апаттық жағдайдың дереу алдын
алу қажеттігі туындаған
жағдайларды қоспағанда, мұнай
өнімдерін өндіру саласындағы
уәкілетті органның
келісімінсіз, мұнай өнімдерін
өндіруге пайдаланылатын
технологиялық қондырғылардың
жұмысын тоқтату бойынша
тыйымды сақтау
13
Ағымдағы шот қаражатын
инвестициялық
бағдарламаны қаржыландыру
мақсатына жұмсау бойынша
міндетін сақтау
Лауазымдық тұлға (тұлғалар) ______________ _________ ________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
______________ _________ _________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің жетекшісі _____________________ ____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы) (қолы)
2-нысан
Тексеру парағы
Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіру саласындағы
қуаттылығы 800 мың тоннадан кем
мұнай өнімдерін өндірушілерге қатысты
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерулерді тағайындау туралы акт __________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН ____________________
_____________________________________________________________________
Орналасу орны _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап
етіледі
Талап
етіл-
мейді
Талап-
тарға
сәйкес
келеді
Талаптарға
сәйкес
келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Өндіріс паспортының болуы
2
Шикі мұнайды және (немесе)
газ конденсатын өткізу
бойынша тыйымды сақтау
3
Құрамында металы бар
қосындыларды (дизель отыны
үшін статикалық қарсы
қосындылардан басқа, темір,
марганец, қорғасын және
басқалары) пайдалана отырып,
бензин мен дизель отынын
өндіру бойынша тыйымды
сақтау
4
Екі немесе одан да көп мұнай
өнімдерін өндірушілермен
мұнай өнімін өндіру үшін бір
қондырғыны пайдалану бойынша
тыйымды сақтау
5
Сатып алынатын
(қабылданатын) шикі мұнайдың
және (немесе) газ
конденсатының шыққан жерін
растайтын құжаттың, сондай
ақ мұнайдың және (немесе)
газ конденсатының сапасын
растайтын құжаттардың
болмағаны кезде мұнай
берушілерден шикі мұнайды
және (немесе) конденсатты
сатып алу, сонымен қатар
қайта өңдеуге қабылдау
бойынша тыйымды сақтау
6
Мұнай өндіру саласындағы
уәкілетті органға
ведомстволық статистикалық
қадағалау немесе әкімшілік
есепке алу үшін қажетті
бастапқы статистикалық
деректерді немесе бастапқы
әкімшілік деректерді ұсыну
бойынша міндетін сақтау
7
Мұнай берушілерге шикі
мұнайды және (немесе) газ
конденсатын өңдеуге
қолжеткізудің тең
жағдайларын ұсыну бойынша
міндетін сақтау
Лауазымдық тұлға (тұлғалар) ______________ _________ ________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
______________ _________ _________________
(лауазымы) (қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің жетекшісі _____________________ ____________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің  .
2015 жылғы 30 маусымдағы № 479
және Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 маусымдағы № 420
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Күші жойылды деп танылған кейбір бірлескен бұйрықтардың тізбесі

2) результаты предыдущих проверок. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;
3) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта;
4) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений;
9. На основании имеющихся источников информации субъективные критерии подразделяются на три показателя: грубые, значительные, незначительные.
Субъективные критерии приведены в приложении к настоящим Критериям.
10. Один подтвержденный критерий грубого показателя приравнивается к показателю 100 и является основанием для проведения проверки в выборочном порядке.
Если по грубому показателю подтверждение критериев не выявлено,
то для определения степени риска рассчитывается суммарное значение по значительным и незначительным показателям.
11. При определении суммарного значения значительных показателей к удельному весу невыполненных критериев применяется коэффициент 0,7 и рассчитывается по формуле:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
где:
Рз – суммарное значение значительных показателей;
Р1 – общее количество применяемых при оценке критериев значительной степени;
Р2 – количество подтвержденных критериев значительной степени.
Для результатов предыдущих проверок, подтверждением критерия является несоблюдение требований.
При определении суммарного значения незначительных показателей к удельному весу невыполненных показателей применяется коэффициент 0,3 и рассчитывается по формуле:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
где:
Рн – суммарное значение незначительных показателей;
Р1 – общее количество применяемых при оценке критериев незначительной степени;
Р2 – количество подтвержденных критериев незначительной степени.
Для результатов предыдущих проверок, подтверждением критерия является несоблюдение требований.
Показатель степени риска по одному источнику информации определяется путем суммирования показателей согласно формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р – общий показатель степени риска по субъективным критериям;
Рз – суммарное значение значительных показателей;
Рн – суммарное значение незначительных показателей.
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
При анализе и оценке степени рисков не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта (объекта).
Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
Анализ получаемых сведений и оценка по показателям осуществляется один раз в полугодие до первого числа последнего месяца полугодия. Анализируемым периодом является прошедшее полугодие.
Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за 15 календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
Списки выборочных проверок составляются с учетом:
приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки государственного органа.
Приложение
к Критериям оценки степени риска
в области производства
нефтепродуктов
Субъективные критерии к оценке степени риска
Источник
информации
Критерии
Степень показателя
результаты
мониторинга
отчетности
Несвоевременное предоставление ежемесячной
информации по производству нефтепродуктов три и
более раза
Грубое
Несвоевременное предоставление ежемесячной
информации по отгрузке нефтепродуктов три и
более раза
Грубое
Несвоевременное предоставление ежемесячной
информации по производству нефтепродуктов два
раза
Значительное
Несвоевременное предоставление ежемесячной
информации по отгрузке нефтепродуктов два раза
Значительное
Несвоевременное предоставление ежемесячной
информации по производству нефтепродуктов один
раз
Незначительное
Несвоевременное предоставление ежемесячной
информации по отгрузке нефтепродуктов один раз
Незначительное
результаты
предыдущих
проверок
(степень тяжести
устанавливается
при несоблюдении
перечисленных
требований)
Отсутствие паспорта производства
Грубое
Не соблюдение запрета по приобретению, а также
принятию на переработку сырую нефть и (или)
газовый конденсат у поставщиков нефти при
отсутствии документов, подтверждающих
происхождение приобретаемых (принимаемых) сырой
нефти и (или) газового конденсата, а также
качество поставляемых сырой нефти и (или)
газового конденсата
Грубое
Не соблюдение запрета по остановке работы
технологических установок, используемых для
производства нефтепродуктов без согласования с
уполномоченным органом в области производства
нефтепродуктов, за исключением случаев
необходимости немедленного предотвращения
аварийной ситуации
Грубое
Не соблюдение обязанности по утверждению
уполномоченным органом в области производства
нефтепродуктов годового графика проведения
планово-предупредительных работ технологических
установок и его соблюдение
Значительное
Не соблюдение обязанности по представлению
первичных статистических данных или первичных
административных данных, необходимых для
ведомственного статистического наблюдения или
административного учета
Значительное
Не соблюдение обязанности по исполнению
установленных уполномоченным органом в области
производства нефтепродуктов, минимальных
объемов производства нефтепродуктов
Значительное
Не соблюдение запрета по производству бензина и
дизельного топлива с использованием
металлосодержащих присадок (железо, марганец,
свинец и другие, кроме антистатических присадок
для дизельного топлива)
Значительное
Не соблюдение обязанности по открытию в
банке-резиденте Республики Казахстан текущего
счета для финансирования инвестиционной
программы
Значительное
Не соблюдение обязанности по предоставлению
поставщикам нефти равных условий доступа к
переработке сырой нефти и (или) газового
конденсата
Значительное
Не соблюдение запрета по реализации сырой нефти
и (или) газового конденсата
Значительное
Не соблюдение запрета по использованию одного и
того же оборудования для производства
нефтепродуктов двумя и более производителями
нефтепродуктов
Значительное
Не соблюдение обязанности по осуществлению
целевого использования финансовых средств,
направляемых на реализацию инвестиционных
программ
Значительное
Не соблюдение обязанности по представлению
отчетности о реализации инвестиционных программ
Незначительное
наличие и
количество
подтвержденных
жалоб и
обращений;
Наличие трех и более подтвержденных жалоб и
обращений
Грубое
Наличие двух подтвержденных жалоб и обращений
Значительное
Наличие одной подтвержденной жалобы и обращения
Незначительное
наличие
неблагоприятных
происшествий,
возникших по
вине
проверяемого
субъекта
Возникновение дефицита внутреннего рынка в
нефтепродуктах в периоды весенне-полевых и
уборочных работ, а также в отопительный период
Грубое
Возникновение дефицита внутреннего рынка в
нефтепродуктах, вне периоды весенне-полевых,
уборочных работ, отопительного сезона
Значительное
Приложение 2
к совместному приказу
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 479
и
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 июня 2015 года № 420
форма
Проверочный лист в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов в отношении производителей нефтепродуктов мощностью более 800 тыс. тонн
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов))
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) __________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не
требуется
Соответствует
требованиям
Не
соответствует
требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие паспорта производства
2
Соблюдение обязанности по
открытию в банке-резиденте
Республики Казахстан текущего
счета для финансирования
инвестиционной программы
3
Соблюдение обязанности по
представлению отчетности о
реализации инвестиционных
программ
4
Соблюдение обязанности по
утверждению уполномоченным
органом в области
производства нефтепродуктов
годового графика проведения
планово-предупредительных
работ технологических
установок и его соблюдение
5
Соблюдение обязанности по
представлению первичных
статистических данных или
первичных административных
данных, необходимых для
ведомственного
статистического наблюдения
или административного учета
6
Соблюдение обязанности по
предоставлению поставщикам
нефти равных условий доступа
к переработке сырой нефти и
(или) газового конденсата
7
Соблюдение обязанности по
исполнению установленных
минимальных объемов
производства нефтепродуктов
8
Соблюдение запрета по
реализации сырой нефти и
(или) газового конденсата
9
Соблюдение запрета по
производству бензина и
дизельного топлива с
использованием
металлосодержащих присадок
(железо, марганец, свинец и
другие, кроме антистатических
присадок для дизельного
топлива)
10
Соблюдение запрета по
использованию одного и того
же оборудования для
производства нефтепродуктов
двумя и более производителями
нефтепродуктов
11
Соблюдение запрета по
приобретению, а также
принятию на переработку сырую
нефть и (или) газовый
конденсат у поставщиков нефти
при отсутствии документов,
подтверждающего происхождение
приобретаемых (принимаемых)
сырой нефти и (или) газового
конденсата, а также качество
поставляемых сырой нефти и
(или) газового конденсата
12
Соблюдение запрета по
остановке работы
технологических установок,
используемых для производства
нефтепродуктов без
согласования с уполномоченным
органом в области
производства нефтепродуктов,
за исключением случаев
необходимости немедленного
предотвращения аварийной
ситуации
13
Соблюдение объязанности по
осуществлению целевого
использования финансовых
средств, направляемых на
реализацию инвестиционных
программ
Должностное (ые) лицо (а) ___________ _________ _____________________
(должность)  (подпись)    (Ф.И.О. (при его
наличии)
___________ _________ _____________________
(должность) (подпись)  (Ф.И.О. (при его
наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта ___________________________ ___________________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность) (подпись)
форма
Проверочный лист в сфере производства отдельных видов нефтепродуктов в отношении производителей нефтепродуктов мощностью менее 800 тыс. тонн
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов))
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта) __________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие паспорта производства
2
Соблюдение запрета по реализации сырой
нефти и (или) газового конденсата
3
Соблюдение запрета по производству
бензина и дизельного топлива с
использованием металлосодержащих
присадок (железо, марганец, свинец и
другие, кроме антистатических присадок
для дизельного топлива)
4
Соблюдение запрета по использованию
одного и того же оборудования для
производства нефтепродуктов двумя и
более производителями нефтепродуктов
5
Соблюдение запрета по приобретению, а
также принятию на переработку сырую
нефть и (или) газовый конденсат у
поставщиков нефти при отсутствии
документов, подтверждающего
происхождение приобретаемых
(принимаемых) сырой нефти и (или)
газового конденсата, а также качество
поставляемых сырой нефти и (или)
газового конденсата
6
Соблюдение обязанности по представлению
первичных статистических данных или
первичных административных данных,
необходимых для ведомственного
статистического наблюдения или
административного учета
7
Соблюдение обязанности по представлению
поставщикам нефти равных условий доступа
к переработке сырой нефти и (или)
газового конденсата
Должностное (ые) лицо (а) ______________ ___________ ________________
(должность)    (подпись) (Ф.И.О. (при его
наличии)
______________ ___________ ________________
(должность)    (подпись) (Ф.И.О. (при его
наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта ________________________________ ______________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность)  (подпись)
Приложение 3
к совместному приказу
и.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от  30 июня 2015 года № 479
и
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 июня 2015 года № 420
Перечень утративших силу некоторых совместных приказов

1. «Мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы жеке кәсіпкерлік субъектілерінің тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 146 және Экономикалық даму және сауда министрінің м.а 2011 жылғы 31 тамыздағы № 275 бірлескен бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7180 болып тіркелген, 2011 жылғы 15 қазандағы № 497-500 (26892) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
2. «Мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 147 және Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі м.а. 31 тамыздағы № 276 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7179 болып тіркелді, 2011 жылғы 15 қазандағы № 497-500 (26892) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
3. «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрілігі мен Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2013 жылғы 11 шілдедегі № 123 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің м.а. 2013 жылғы 16 шілдедегі № 135/НҚ бірлескен бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі мен Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің нормативтік құқықтық актілері тізілімінің 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8619 болып тіркелген, 2013 жылғы 11 қыркүйектегі № 209 (28148) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
4. «Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 28 қаңтардағы № 10 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 31 қаңтардағы № 22-НҚ бірлескен бұйрығының қосымшасының 1 және 2-тармақтары (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9184 болып тіркелген, 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 172 (28395) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).

1. Совместный приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 146 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 275 «Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области производства нефтепродуктов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7180, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 октября 2011 года, № 330-331 (26721-26722);
2. Совместный приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 147 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 276 «Об утверждении формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области производства нефтепродуктов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7179, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 октября 2011 года, № 330-331 (26721-26722);
3. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Министерства нефти и газа Республики Казахстан и Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан, в который вносятся изменения, утвержденные Совместным приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 11 июля 2013 года № 123 и и.о. Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 июля 2013 года № 135/НҚ «О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Министерства нефти и газа Республики Казахстан и Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8619, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 11 сентября 2013 года № 271 (27545);
4. Пункты 1 и 2 приложения Совместного приказа Министра нефти и газа Республики Казахстан от 28 января 2014 года № 10 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 31 января 2014 года № 22/ОД «О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Министерств а нефти и газа Республики Казахстан и Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9184, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 4 сентября 2014 года № 172 (27793).