Астық нарығын реттеу, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 3 шілдедегі № 15-03/609 және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 522 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 тамызда № 11860 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-3/1134 және Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 813 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 15-3/1134 және Ұлттық экономика министрінің 28.12.2015 № 813 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, 13-бабының 3-тармағына және  15-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес астық нарығын реттеу саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес астық нарығын реттеу саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағының нысаны;
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының кейбір бірлескен бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;

Об утверждении критериев оценки степени риска и форм проверочных листов по государственному контролю в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка
Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2015 года № 15-03/609 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июля 2015 года № 522. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2015 года № 11860. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 15-3/1134 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 813
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 15-3/1134 и Министра национальной экономики РК от 28.12.2015 № 813 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пункта 3 статьи 13 и пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска по государственному контролю в области регулирования рынка зерна, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) критерии оценки степени риска по государственному контролю в области безопасности и качества хлопка, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) форму проверочного листа в сфере государственного контроля в области регулирования рынка зерна, согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) форму проверочного листа в сфере государственного контроля в области безопасности и качества хлопка, согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу.
3. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;

3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы              Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің        Ұлттық экономика министрі
міндетін атқарушы                   ________________Е.Досаев
________________С.Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
________________С.Айтпаева
2015 жылғы 10 шілдедегі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 3 шілдедегі № 15-03/609
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 10 шілдедегі № 522
бірлескен бұйрығына 1-қосымша
Астық нарығын реттеу саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежелерін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Осы астық нарығын реттеу саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежелерін бағалау критерийлері (бұдан әрі - Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, астық нарығын реттеу саласындағы бақылау субъектілерін тәуекел дәрежелеріне жатқызу және ішінара тексеру жүргізу кезінде тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін әзірленді.
2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау субъектілері - астықты өндіруге, сақтауға, тасымалдауға, қайта өңдеуге және өткізуге байланысты қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
2) объективті критерийлер - астық нарығын реттеу саласындағы тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
3) субъективті критерийлер - нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызмет нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері;
4) тәуекел - тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде астық туралы заңнама талаптарының бұзылу салдарынан астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының жоғалу, кем шығу, бүліну, зақымдану, сапасы төмендеу түрінде келтірілген оның салдарларының ауырлық дәрежесі ескеріле отырып, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне зиян келтіру ықтималдылығы.

3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ С. Омаров
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
___________________ С. Айтпаева
10 июля 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 15-03/609
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 июля 2015 года № 522
Критерии
оценки степени риска по государственному контролю
в области регулирования рынка зерна
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска по государственному контролю в области регулирования рынка зерна (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», для отнесения субъектов контроля в области регулирования рынка зерна к степеням риска и отбора проверяемых субъектов при проведении выборочных проверок.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) субъекты контроля – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность, связанную с производством, хранением, транспортировкой, переработкой и реализацией зерна;
2) объективные критерии – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от степени риска в области регулирования рынка зерна и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
3) субъективные критерии – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
4) риск – вероятность причинения вреда законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства в результате деятельности проверяемого субъекта с учетом степени тяжести его последствий, выраженное в виде утраты, недостачи, повреждения, порчи и ухудшения качества зерна, в том числе зерна государственных ресурсов, в следствии нарушения требований законодательства о зерне.

3. Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты ішінара, жоспардан тыс тексерулер мен бақылаудың өзге де нысандары қолданылады.
Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмаған тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты жоспардан тыс тексерулер мен бақылаудың өзге де нысандары қолданылады.
4. Бақылау субъектілерін тәуекелдердің дәрежелері бойынша бөлу объективті және субъективті критерийлер негізінде жүзеге асырылады.
2. Объективті критерийлер
5. Бақылау субъектілерінің тәуекел дәрежелерін бағалау және оларды тәуекелдің жоғары тобына жатқызу бақылау субъектінің қызметі нәтижесінде оның салдарының ауырлық дәрежесі ескеріле отырып, адамның өміріне немесе денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығы негізінде объективті критерийлер бойынша жүзеге асырылады.
Бақылау субъектілерінің өз қызметін жүзеге асыру кезінде астық нарығын реттеу саласында заңнаманы бұзуы сақтаудағы астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сапасының төмендеуіне, жоғалуына әкеліп соғады, бұл өз кезегінде жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне айтарлықтай зиян келтіреді.
Объективті критерийлер бойынша жоғары қоғамдық тәуекелдерді ескере отырып тәуекелдің жоғары дәрежесіне астық қабылдау кәсіпорыны жатады.
3. Субъективті критерийлер
6. Субъективті критерийлерді айқындау мынадай кезеңдерді қолдана отырып жүзеге асырылады.
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау.
Бақылау субъектілері бойынша ақпаратты талдау үшін мынадай ақпарат көзі пайдаланылады:
1) бақылау субъектілерін бұрынғы тексерулерді талдау нәтижелері бұл ретте, бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;
2) бақылау субъектілері жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелеріне ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері;

3. В отношении проверяемых субъектов (объектов), отнесеных к высокой степени риска, применяются выборочные, внеплановые проверки и иные формы контроля.
В отношении проверяемых субъектов (объектов), не отнесенных к высокой степени риска, применяются внеплановые проверки и иные формы контроля.
4. Распределение субъектов контроля по степеням рисков осуществляется на основании объективных и субъективных критериев.
2. Объективные критерии
5. Оценка степени риска субъектов контроля и отнесение их к высокой группе риска осуществляется по объективным критериям на основании наибольшей вероятности причинения вреда жизни или здоровью человека, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства в результате деятельности субъекта контроля с учетом степени тяжести его последствий.
Нарушение субъектами контроля законодательства в области рынка зерна, при осуществлении своей деятельности, влечет за собой ухудшение качества, утрату хранящегося зерна, в том числе зерна государственных ресурсов, что в свою очередь наносит значительный ущерб законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства.
С учетом высоких общественных рисков, по объективным критериям к высокой степени риска относятся хлебоприемные предприятия.
3. Субъективные критерии
6. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
Для анализа информации по субъектам контроля используются следующие источники информации:
1) результаты анализа предыдущих проверок субъектов контроля, при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;
2) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля, в структурные подразделения местного исполнительного органа;

3) бақылау субъектілеріне заңды немесе жеке тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түсетін расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны.
7. Осы критерийлердің 6-тармағында айқындалған ақпарат көздерінің негізінде мынадай субъективті критерийлер айқындалады:
Критерийлердің атауы
Бұзушылық дәрежесі
1. Ақпарат көзі бойынша «Бұрынғы тексерулердің нәтижелері» (ауырлық дәрежесі төмендегі келтірілген талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді):
1
Астық қабылдау, өлшеу, кептіру, тазарту, сақтау және тиеп-жөнелту жүзеге асырылатын астық қоймасының (элеватордың, астық қабылдау пунктінің) меншік құқығын растайтын анықтаманың болуы
өрескел
2
Белгіленген нысан бойынша астық қолхаттарының тізілімін жасау
өрескел
3
Астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сақталуын қамтамасыз ету
өрескел
4
Сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған ақаусыз жабдықтың болуы
өрескел
5
Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының немесе астық қолхаттарын ұұстаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының болуы
өрескел
6
Үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша мүлікті кепілге қоюды растайтын құжаттың болуы
өрескел
7
Астықтың сандық-сапалық есеп кітабын жүргізуге қойылатын талаптарды сақтау
елеулі
8
Астықта тауарлық-көліктік жүк құжаттарының болуы
елеулі
9
Орташа тәуліктік сынамасы бойынша сапасын айқындай отырып, белгіленген нысан бойынша автомобиль көлігімен қабылданған астыққа жүк құжаттар тізілімінің болуы
елеулі
10
Белгіленген нысан бойынша астықты тазалау,кептіру актілерін тиісінше ресімдеу
елеулі
11
Берілген, бүлінген, өтелген астық қолхаттары бланкілерінің саны мен сақтау мерзімінің сәйкестігі
елеулі
12
Астық сақтауды қысқы жағдайына ауыстыру бойынша іс-шараларды уақтылы жүргізу
елеулі
13
Астық қолхаттарын беруге және ресімдеуге, сондай-ақ астық қолхаттарының тізілімін жүргізуге жауапты тұлғаларды анықтайтын ішкі құжаттың болуы
елеулі
14
Технологиялық жабдықтың (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы, салыстырып тексерілген таразы жабдығы, тиеу-түсіру құрылғылары, көтергіш-көлік жабдығы, жылжымалы көлік жабдығының) жарамды күйі
елеулі
15
Астық қоймаларының және олардың технологиялық желілерінің жарамды күйі
елеулі
16
Белгіленген нысан бойынша автомобиль және темір жол таразыларында жүктерді өлшеуді тіркеу журналын толтырудың сәйкес келуі
болмашы
17
Белгіленген нысан бойынша астықтың зертханалық талдау нәтижелерін тіркеу журналының тиісінше толтырылуы
болмашы
18
Астықты тиеп-жөнелтуге алынған бұйрықтардың есебі журналын тиісінше толтыру
болмашы
19
Астықты сақтау кезінде біртекті партиядан алынған орташа сынама бойынша айына бір рет толық техникалық талдау жүргізілгенін растайтын құжаттың болмауы
болмашы
20
Астық қоймалары алаңының (астық қабылдау пунктінің) 10%-ы көлемінде бос қойма сыйымдылығының, элеваторларда сүрлем үстіндегі транспортердің әрқайсысына ең кемінде бір бос сүрлемнің болуы
болмашы
21
Сақтаудағы астықтың температурасын бақылауды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттың болуы
болмашы

3) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений на субъекты контроля, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов.
7. На основании информационных источников, определенных в пункте 6 настоящих критериев определяются следующие субъективные критерии:
Наименование критериев
Степень нарушения
1. По информационному источнику «Результаты предыдущих проверок» (степень тяжести устанавливается при несоблюдения нижеперечисленных требований):
1
Наличие справки о праве собственности на зернохранилище (элеватора, хлебоприемного пункта)
грубое
2
Наличие реестра зерновых расписок по установленной форме
грубое
3
Обеспечение сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
грубое
4
Наличие исправного оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
грубое
5
Наличие договора с фондом (фондами) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам или договора по страхованию гражданско-правовой ответственности перед держателями зерновых расписок
грубое
6
Наличие документа подтверждающего залог имущества по обязательствам третьих лиц
грубое
7
Наличие ведения книги количественно-качественного учета зерна
значительное
8
Наличие товарно - транспортных накладных на зерно
значительное
9
Наличие реестров накладных на принятое автомобильным транспортом зерно с определением качества по среднесуточной пробе по установленной форме
значительное
10
Наличие акта очистки, сушки зерна по установленной форме
значительное
11
Соответствие количества и срока хранения выданных, испорченных, погашенных зерновых расписок
значительное
12
Своевременное проведение мероприятий по переводу зерна на зимние условия хранения
значительное
13
Наличие внутреннего документа, определяющих лиц, ответственных за оформление и выдачу зерновых расписок, а также за ведение реестра зерновых расписок
значительное
14
Наличие технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильные оборудования, погрузочно-разгрузочные устройства, подъемно-транспортные оборудования, передвижные транспортные оборудования)
значительное
15
Состояние зернохранилищ и их технологических линий
значительное
16
Наличие журнала регистрации взвешивания грузов на автомобильных и железнодорожных весах по установленной форме
не значительное
17
Наличие журнала регистрации результатов лабораторных анализов зерна по установленной форме
не значительное
18
Наличие журнала учета полученных приказов на отгрузку зерна
не значительное
19
Наличие документа подтверждающего проведение полного технического анализа зерна при хранении (один раз в месяц по средней пробе, отобранной от однородной партии)
не значительное
20
Наличие резервной складской емкости в размере 10 % площади зернохранилища (хлебоприемного пункта), на элеваторах (не менее одного свободного силоса на каждый над силосный транспортер)
не значительное
21
Наличие документа подтверждающего своевременное проведение контроля за температурой хранящегося зерна
не значительное

2. Ақпарат көзі бойынша «бақылау субъектілері жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелеріне ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері»:
1
Астық қабылдау кәсіпорындарында сақтауда тұрған астықтың болуы туралы есептілікті ұсынбау
елеулі
2
Астық қолхаттарының алынған, берілген, өтелген, бүлінген және таза бланкілері туралы ақпаратты ұсынбау
елеулі
3
Жаңа түсімнен астық қабылдау кәсіпорындарына сақтауға түскен астықтың саны мен сапасы туралы ақпаратты ұсынбау
елеулі

2. По информационному источнику «результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля, в структурные подразделения местного исполнительного органа»:
1
Непредставление отчетности о наличии зерна, хранящегося на хлебоприемных предприятиях
значительное
2
Непредставление информации о приобретенных, выданных, погашенных, испорченных и чистых бланках зерновых расписок
значительное
3
Непредставление информации о количестве и качестве поступающего на хранение зерна на хлебоприемное предприятие с нового урожая
значительное

3. Ақпарат көзі бойынша «бақылау субъектілеріне заңды немесе жеке тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түсетін расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны» субъективті критерийлер болып табылады:
1
Астық қабылдау кәсіпорындарына келіп түсетін астық сапасының көрсеткіштерін анықтау бойынша бақылау субъектілеріне түскен бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы
елеулі
2
Бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы, оны қарау бойынша бақылау субъектісі Қазақстан Республикасының астық нарығын реттеу саласында заңнаманың бұзған жағдайда әкімшілік жауапкершілікке тартылды
елеулі
3
Астық қабылдау кәсіпорындарында астық қолхаттарын ұстаушылар алдында астық қолхаттарын беру олардың айналымы және оларды өтеу бойынша бақылау субъектісіне бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы
елеулі
4
Бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы, оны қарау бойынша бақылау субъектісіне жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасының астық нарығын реттеу саласында заңнаманың анықталған бұзушылықты жою бойынша нұсқама берді
болмашы

3. По информационному источнику «наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений от участников зернового рынка на субъекты контроля» субъективными критериями являются:
1
Наличие одной и более подтвержденных жалоб и обращений на субъекты контроля, по определению показателей качества зерна, поступающее на хлебоприемное предприятие
значительное
2
Наличие одной и более подтвержденных жалоб и обращений, по рассмотрению которой субъект контроля привлечен к административной ответственности в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области регулирования зернового рынка
значительное
3
Наличие одной и более подтвержденных жалоб и обращений на субъекты контроля, по выдаче, обращению и погашения зерновых расписок перед держателями зерновых расписок на хлебоприемное предприятие
значительное
4
Наличие одной и более подтвержденных жалоб и обращений, по рассмотрению которой субъекту контроля местным исполнительным органом выписано предписание по устранению выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области регулирования зернового рынка
не значительное

8. Реттеуші мемлекеттік органның тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлеріне сәйкес субъективті критерийлердің тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі.
Бір өрескел дәрежедегі бұзушылық 100 көрсеткішіне теңестіріледі.
Егер өрескел дәрежедегі бұзушылық анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежелерінің көрсеткіштерін айқындау елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштері есептеледі, сосын қосылады.
Елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштерін айқындаған кезде 0,7 өлшеу коэффиценті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі.
Р3 = (К2 х 100/K1) х 0,7
мұнда:
Р3 - елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
К1 - тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруге (талдауға) ұсынылған елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың жалпы саны;
К2 - елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың анықталған саны.
Болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштерін айқындаған кезде 0,3 өлшеу коэффиценті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (К4 х 100/К3) х 0,3
мұнда:
Рн - болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
К3 - тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруге (талдауға) ұсынылған елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың жалпы саны;
К4 - болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың анықталған саны.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (Р) мынадай формула бойынша елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу жолымен айқындалады:
Р = Рз + Рн
мұнда:
Р - тәуекел дәрежесінің көрсеткіші;
Р3 - елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Рн - болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект (объект) мыналарға жатады:
1) тәуекелдің жоғары дәрежесі - 60-тан 100-ге дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі;
2) тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатпайтын - 0-ден 60-қа дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі.
9. Ішінара тексерулердің жиілігі жылына бір реттен жиі болмауы тиіс.
10. Ішінара тексерулер есепті кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша бір жылға қалыптастырылатын ішінара тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.
11. Іріктеп тексерулердің тізімдері:
1) субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің басымдығын;
2) мемлекеттік органның тексерулерді жүргізетін лауазымдық тұлғаларына түсетін жүктемелерін ескере отырып жасалады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының

8. В соответствии с критериями оценки степени риска регулирующего государственного органа рассчитывается показатель степени риска субъективных критериев по шкале от 0 до 100.
Одно нарушение грубой степени приравнивается к показателю 100.
В случае если нарушений грубой степени не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитываются показатели нарушений значительной и незначительной степени, затем суммируются.
При определении показателя нарушений значительной степени применяется весовой коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз = (К2 х 100/ К1) х 0,7
где:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
К1 – общее количество нарушений значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
К2 – количество выявленных нарушений значительной степени.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется весовой коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (К4 х 100/ К3) х 0,3
где:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
К3 – общее количество нарушений незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
К4 - количество выявленных нарушений незначительной степени.
Показатель степени риска (Р) определяется путем суммирования показателей нарушений значительной и незначительной степени по следующей формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р - показатель степени риска;
Рз - показатель нарушений значительной степени;
Рн - показатель нарушений незначительной степени.
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) к не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
9. Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
10. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на год по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
11. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности субъектов контроля с наибольшими показателями степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
Приложение 2
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан

2015 жылғы 3 шілдедегі № 15-03/609
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 10 шілдедегі № 522
бірлескен бұйрығына 2-қосымша
Мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежелерін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Осы мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежелерін бағалау критерийлері (бұдан әрі - Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы бақылау субъектілерін тәуекел дәрежелеріне жатқызу және ішінара тексеру жүргізу кезінде тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін әзірленді.
2. Осы Критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау субъектілері - шитті мақтаны өндіруге, сақтауға, тасымалдауға, оны мақта талшығына бастапқы өңдеуге және мақтаны өткізуге байланысты қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
2) мақта нарығының мониторингі - мақта нарығына қатысушылар жүзеге асыратын мақтаны өндіруді, өңдеуді, сақтауды және өткізуді қоса алғанда, мақта нарығы деректерін жинауға, пысықтауға және талдауға бағытталған іс-шаралар жиынтығы;
3) объективті критерийлер - мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
4) субъективті критерийлер - нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызмет нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері;
5) тәуекел - бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде шитті мақтаны өсіру кезінде, сондай-ақ шитті мақтаны сақтау және өңдеу кезінде туындайтын адамның өміріне, денсаулығына, қоршаған ортаға оның ішінде өсімдік және жануарлар дүниесіне зиян келтіру ықтималдылығы.
Мақта өңдеу ұйымдарының ауыл шаруашылығы тауар өндірушілердің заңды, экономикалық және мүлікті мүдделеріне айтарлықтай зиян келтіруі, шитті мақтаны және оның өңдеу өнімдерін қабылдау, сақтау және бастапқы өңдеу кезінде шитті мақтаның сандық-сапалық көрсеткіштерін жасанды төмендетуде көрсетілген, сондай-ақ мақта егетін өңірлерде әлеуметтік ахуал тәуекелінің (қауіпінің) туындауына әкеп соғады.
3. Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты ішінара, жоспардан тыс тексерулер мен бақылаудың өзге де нысандары қолданылады.
Тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатқызылмаған тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты жоспардан тыс тексерулер мен бақылаудың өзге де нысандары қолданылады.

от 3 июля 2015 года № 15-03/609
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 июля 2015 года № 522
Критерии
оценки степени риска по государственному контролю
в области безопасности и качества хлопка
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска по государственному контролю в области безопасности и качества хлопка (далее – Критерии) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», для отнесения субъектов контроля в области безопасности и качества хлопка к степеням рисков и отбора проверяемых субъектов при проведении выборочных проверок.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) субъекты контроля – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность, связанную с производством, хранением, транспортировкой, первичной переработкой хлопка-сырца в хлопок-волокно и реализацией хлопка;
2) мониторинг хлопкового рынка – совокупность мероприятий, направленных на сбор, обработку и анализ данных хлопкового рынка, включая производство, переработку, хранение и реализацию хлопка, осуществляемых участниками хлопкового рынка;
3) объективные критерии – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от степени риска в области безопасности и качества хлопка и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
4) субъективные критерии – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
5) риск – вероятность причинения вреда жизни, здоровью человека, окружающей среде в том числе растительному и животному миру, возникающие в результате деятельности субъектов контроля при выращивании хлопка-сырца, а так же при хранении и переработки хлопка-сырца.
Причинение существенного вреда хлопкоперерабатывающими организациями, законным, экономическим и имущественным интересам сельхозтоваропроизводителей хлопка, выраженное в искусственном занижении количественно-качественных показателей хлопка-сырца и продуктов его переработки, при приемке, хранении и его переработки, а так же к возникновению риска (угрозы) социальной напряженности в хлопкосеющих регионах.
3. В отношении проверяемых субъектов (объектов), отнесенных к высокой степени риска, применяются выборочные, внеплановые проверки и иные формы контроля.
В отношении проверяемых субъектов (объектов), не отнесенных к высокой степени риска, применяются внеплановые проверки и иные формы контроля.

4. Бақылау субъектілерін тәуекелдердің дәрежелері бойынша бөлу объективті және субъективті критерийлер негізінде жүзеге асырылады.
2. Объективті критерийлер
5. Бақылау субъектілерінің тәуекел дәрежелерін объективті критерийлер бойынша бағалау және оларды тәуекелдің жоғары тобына жатқызу бақылау субъектінің қызметі нәтижесінде оның салдарының ауырлық дәрежесі ескеріле отырып, адамның өміріне немесе денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығы негізінде жүзеге асырылады.
Бақылау субъектілерінің мақта қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы заңнаманы бұзуы Қазақстан Республиканың тоқыма және тамақ өнеркәсібінің негізін құрайтын стратегиялық тауар болып табылатын мақта сапасының төмендеуіне әкеліп соғады.
Объективті критерийлер бойынша жоғары қоғамдық тәуекелдерді ескере отырып тәуекелдің жоғары дәрежесіне мақта өңдеу ұйымы жатады.
3. Субъективті критерийлер
6. Субъективті критерийлерді айқындау мынадай кезеңдерді қолдана отырып жүзеге асырылады.
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау.
Бақылау субъектілері бойынша ақпаратты талдау үшін мынадай ақпарат көзі пайдаланылады:
1) бақылау субъектілерін бұрынғы тексерулерді талдау нәтижелері бұл ретте, бұзушылықтардың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді;
2) бақылау субъектілері жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелеріне ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері;

4. Распределение субъектов контроля по степеням рисков осуществляется на основании объективных критериев и субъективных критериев.
2. Объективные критерии
5. Оценка степени риска субъектов контроля по объективным критериям и отнесение их к высокой группе риска осуществляется на основании наибольшей вероятности причинения вреда жизни или здоровью человека, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства в результате деятельности субъекта контроля с учетом степени тяжести его последствий.
Нарушение субъектами контроля законодательства в области безопасности и качества хлопка, влечет за собой ухудшение качества хлопка, который является стратегическим товаром составляющим основу текстильной и пищевой промышленности Республики Казахстан.
С учетом высоких общественных рисков, по объективным критериям к высокой степени риска относятся хлопкоперерабатывающие организации.
3. Субъективные критерии
6. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
Для анализа информации по субъектам контроля используются следующие источники информации:
1) результаты анализа предыдущих проверок субъектов контроля, при этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;
2) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля, в структурные подразделения местного исполнительного органа;

3) бақылау субъектілеріне заңды немесе жеке тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түсетін расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны.
7. Осы критерийлердің 6-тармағында айқындалған ақпарат көздерінің негізінде мынадай субъективті критерийлер айқындалады:
Критерийлердің атауы
Бұзушылық дәрежесі
1. Ақпарат көзі бойынша «Бұрынғы тексерулердің нәтижелері» (ауырлық дәрежесі төмендегі келтірілген талаптар сақталмаған жағдайда белгіленеді):
1
Белгіленген нысан бойынша мақта қолхаттары тізілімінің болуы
өрескел
2
Мақта тазалау зауытына меншік құқығын растайтын құжаттың болуы
өрескел
3
Мақта қолхаттарын ұстаушылар алдында мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының болуы
өрескел
4
Шитті мақтаны мақта талшығына, бастапқы өңдеудің технологиялық операцияларын сақтау
өрескел
5
Мақта шикізатының сандық-сапалық есеп кітабын жүргізуге қойылатын талаптарды сақтау
өрескел
6
Мақта қабылдау пунктіне келіп түсетін мақта шикізатына тауарлық-көліктік жүк құжаттарының болуы
елеулі
7
Шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы өңдеудің технологиялық операцияларын жүзеге асыруға арналған жабдықтардың (желдеткіш, тиеп-түсіру механизмдері) болуы
елеулі
8
Мақта нарығының мониторингін жүргізу мәселелері бойынша есептіліктің болуы
елеулі
9
Белгіленген талаптарға сәйкес қабылданған шитті мақтаны өлшеу журналынның болуы
елеулі
10
Мақта қолхаттарын беру есебін жүргізудің бар-жоғы
елеулі
11
Шитті мақтаны қабылдауды және оны қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелту туралы салыстырып тексерудің жасалған актілерінің болуы
елеулі
12
Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелту кезінде тауарлық-көліктік жүк құжаттарын жасаудың болуы
елеулі
13
Жөнелтуге алынған шешімдер есебі журналының бар-жоғы
болмашы
14
Мақтамен жүргізілген операцияларды көрсететін құжаттарды сақтау мерзімдерін сақтау
болмашы
15
Шитті мақтаны талдау карточкасының және шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін тіркеу журналының болуы
болмашы
16
Шитті мақтаны қабылдаған туралы түбіртектің болуы
болмашы

3) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений на субъекты контроля, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов.
7. На основании информационных источников, определенных в пункте 6 настоящих критериев определяются следующие субъективные критерии:
Наименование критериев
Степень нарушения
1. По информационному источнику «Результаты предыдущих проверок» (степень тяжести устанавливается при несоблюдения нижеперечисленных требований):
1
Наличие реестра хлопковых расписок по установленной форме
грубое
2
Наличие документа, подтверждающего право собственности на хлопкоочистительный завод
грубое
3
Наличие договора участия в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам перед держателями хлопковых расписок
грубое
4
Соблюдение технологических операций по первичной переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно
грубое
5
Соблюдение требований к ведению книги количественно-качественного учета хлопка-сырца
значительное
6
Наличие товарно - транспортных накладных на хлопок-сырец поступивший на хлопкоприемный пункт.
значительное
7
Наличие оборудования (вентиляционного, погрузочно-разгрузочных механизмов), предназначенного для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно
значительное
8
Наличие отчетности по вопросам ведения мониторинга хлопкового рынка.
значительное
9
Наличие весового журнала приемки хлопка-сырца в соответствии с установленными требованиями.
значительное
10
Наличие ведения учета выдачи хлопковых расписок
значительное
11
Наличие составленных актов сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод
значительное
12
Наличие составления товарно-транспортных накладных при отгрузке хлопка-сырца с хлебоприемного пункта на хлопкоочистительный завод
значительное
13
Наличие журнала учета полученных решений на отгрузку.
не значительное
14
Соблюдение сроков хранения документов, отражающих произведенные операции с хлопком
не значительное
15
Наличие заполненных карточек анализов хлопка-сырца и журнала регистрации результатов анализа влажности и засоренности хлопка-сырца.
не значительное
16
Наличие квитанций о приемке хлопка-сырца
не значительное

2. Ақпарат көзі бойынша «бақылау субъектілері жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелеріне ұсынатын есептілік пен мәліметтерді мониторингілеу нәтижелері»:
1
Мақта нарығына қатысушыларда шитті мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің болуы және қозғалысы туралы есепті ұсынбау
елеулі
2
Мақта иелеріне мақта қолхаттарын беру туралы есепті ұсынбау
елеулі
3
Мақта қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды сақтау мәселелері бойынша есепті уақытылы ұсынбау
болмашы

2. По информационному источнику «результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектами контроля», в структурные подразделения местного исполнительного органа:
1
Непредставление отчета о наличии и движении хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки у участников хлопкового рынка
значительное
2
Непредставление отчета о выдаче хлопковых расписок владельцам хлопка
значительное
3
Несвоевременное предоставление отчетности по вопросам соблюдения требований, предъявляемых к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
не значительное

3. Ақпарат көзі бойынша «бақылау субъектілеріне заңды немесе жеке тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түсетін расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны» субъективті критерийлер болып табылады:
1
Мақта қабылдау ұйымына келіп түсетін шитті мақта сапасының көрсеткіштерін анықтау бойынша бақылау субъектілеріне түскен бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы
өрескел
2
Бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы, оны қарау бойынша жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелері бақылау субъектісін Қазақстан Республикасының мақта қауіпсіздігі мен сапасы саласында заңнаманың бұзған жағдайда әкімшілік жауапкершілікке тартады
елеулі
3
Бір және одан да көп расталған шағымдар мен өтініштердің болуы, оны қарау бойынша жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелері бақылау субъектісіне Қазақстан Республикасының мақта қауіпсіздігі мен сапасы саласында заңнаманың анықталған бұзушылықты жою бойынша нұсқама береді
болмашы

3. По информационному источнику «наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений от участников хлопкового рынка на субъекты контроля» субъективными критериями являются:
1
Наличие одного и более подтвержденных жалоб и обращений на субъекты контроля, по определению показателей качества хлопка-сырца, поступающее на хлопкоперерабатывающию организацию
грубое
2
Наличие одного и более подтвержденных жалоб и обращений, по рассмотрению которой субъект контроля структурными подразделениями местного исполнительного органа привлечен к административной ответственности в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области безопасности и качества хлопка
значительное
3
Наличие одного и более подтвержденных жалоб и обращений, по рассмотрению которой субъекту контроля структурными подразделениями местного исполнительного органа выписано предписание по устранению выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области безопасности и качества хлопка
не значительное

8. Реттеуші мемлекеттік органның тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлеріне сәйкес субъективті критерийлердің тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі.
Бір өрескел дәрежедегі бұзушылық 100 көрсеткішіне теңестіріледі.
Егер өрескел дәрежедегі бұзушылық анықталмаған жағдайда тәуекел дәрежелерінің көрсеткіштерін айқындау елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштері есептеледі, сосын қосылады.
Елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштерін айқындаған кезде 0,7 өлшеу коэффиценті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі.
P3 = (K2 X 100/K1) х 0,7
мұнда:
Р3 - елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
K1 - тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруге (талдауға) ұсынылған елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың жалпы саны;
К2 - елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың анықталған саны.
Болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштерін айқындаған кезде 0,3 өлшеу коэффиценті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (К4 х 100/К3) х 0,3
мұнда:
Рн - болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
К3 - тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруге (талдауға) ұсынылған болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың жалпы саны;
К4 - болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың анықталған саны.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіші (Р) мынадай формула бойынша елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу жолымен айқындалады:
Р = Р3 + Рн
мұнда:
Р - тәуекел дәрежесінің көрсеткіші;
Р3 - елеулі дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Рн - болмашы дәрежедегі бұзушылықтардың көрсеткіші.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект (объект) мыналарға жатады:
1) тәуекелдің жоғары дәрежесі - 60-тан 100-ге дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі;
2) тәуекелдің жоғары дәрежесіне жатпайтын - 0-ден 60-қа дейінгі тәуекел дәрежесінің көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеру жүргізіледі.
9. Ішінара тексерулердің жиілігі жылына бір реттен жиі болмауы тиіс.
10. Ішінара тексерулер есепті кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша бір жылға қалыптастырылатын ішінара тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.
11. Іріктеп тексерулердің тізімдері:
1) субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің басымдығын;
2) мемлекеттік органның тексерулерді жүргізетін лауазымдық тұлғаларына түсетін жүктемелерін ескере отырып жасалады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 3 шілдедегі № 15-03/609
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 10 шілдедегі № 522
бірлескен бұйрығына 3-қосымша
нысан
Астық нарығын реттеу саласындағы мемлекеттік бақылау аясындағы тексеру парағы
______________________________________________________________қатысты
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган_____________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы__________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН_____________________
Орналасқан мекенжайы_________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Астық қоймасына (элеваторға, астық қабылдау пунктіне) меншік құқығы туралы анықтаманың болуы
2
Белгіленген нысан бойынша астық қолхаттары тізілімнің болуы
3
Астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сақталуын қамтамасыз ету
4
Сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған ақаусыз жабдықтың болуы
5
Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорымен (қорларымен) жасалған шарттың немесе астық қолхаттарын ұстаушылар алдындағы азаматтык-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының болуы
6
Үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша мүлікті кепілге қоюды растайтын құжаттың болуы
7
Астықтың сандық-сапалық есеп кітабын жүргізу бар-жоғы
8
Астықта тауарлық-көліктік жүк құжаттарының болуы
9
Орташа тәуліктік сынамасы бойынша сапасын айқындай отырып, белгіленген нысан бойынша автомобиль көлігімен қабылданған астыққа жүк құжаттар тізілімінің болуы
10
Белгіленген нысан бойынша астықты тазалау, кептіру актісінің болуы
11
Берілген, бүлінген, өтелген астық қолхаттарының саны мен сақтау мерзімінің сәйкестігі
12
Астық сақтаудың қысқы жағдайына ауыстыру бойынша іс-шараларды уақтылы жүргізу
13
Астық қолхаттарын беруге және ресімдеуге, сондай-ақ астық қолхаттарының тізілімін жүргізуге жауапты адамдарды анықтайтын ішкі құжаттың болуы
14
Технологиялық жабдықтың (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы, тиеу-түсіру құрылғылары, көтергіш-көлік жабдығы, жылжымалы көлік жабдығы) болуы
15
Астық қоймаларының және олардың технологиялық желілерінің жай-күйі
16
Белгіленген нысан бойынша автомобиль және темір жол таразыларында жүктерді өлшеуді тіркеу журналының болуы
17
Белгіленген нысан бойынша астықтың зертханалық талдау нәтижелерін тіркеу журналының болуы
18
Астықты тиеп-жөнелтуге алынған бұйрықтардың есеп журналының болуы
19
Астықты сақтау кезінде (біртекті партиядан алынған орташа сынама бойынша айына бір рет) толық техникалық талдау жүргізілгенін растайтын құжаттың болуы
20
Астық қоймалары алаңының (астық қабылдау пунктінің) 10%-ы көлемінде бос қойма сыйымдылығының, элеваторларда сүрлем үстіндегі транспортердің әрқайсысына ең кемінде бір бос сүрлемнің болуы
21
Сақтаудағы астықтың температурасын бақылауды уақытылы жүргізуді растайтын құжаттың болуы
Лауазымды адам (дар)
_____________ _______ _______________________________________________
(лауазымы)   (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________ _______ _______________________________________________
(лауазымы)    (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы
_____________ _______ _______________________________________________
(лауазымы)    (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының 2015 жылғы
3 шілдедегі № 15-03/609 және
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2015 жылғы 10 шілдедегі
№ 522 бірлескен бұйрығына
4-қосымша
нысан
Мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы мемлекеттік бақылау аясындағы тексеру парағы
____________________________________________________________қатысты
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган_____________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы__________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН_____________________
Орналасқан мекенжайы_________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Қойылатын талаптарға сәйкес келеді
Қойылатын талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Белгіленген нысан бойынша мақта қолхаттары тізілімінің болуы
2
Мақта тазалау зауытына меншік құқығын растайтын құжаттың болуы
3
Мақта қолхаттарын ұстаушылар алдында мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының болуы
4
Шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы өңдеудің технологиялық операцияларын сақтау
5
Мақта шикізатының сандық-сапалық есеп кітабын жүргізуге қойылатын талаптарды сақтау
6
Мақта қабылдау пунктіне келіп түсетін мақта шикізатына тауарлық-көліктік жүк құжаттарының болуы
7
Шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы өңдеудің технологиялық операцияларын жүзеге асыруға арналған жабдықтардың (желдеткіш, тиеп-түсіру механизмдері) болуы
8
Мақта нарығының мониторингін жүргізу мәселелері бойынша есептіліктің болуы
9
Белгіленген талаптарға сәйкес қабылданған шитті мақтаны өлшеу журналынның болуы
10
Мақта қолхаттарын беру есебін жүргізудің бар-жоғы
11
Шитті мақтаны қабылдауды және оны қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелту туралы салыстырып тексерудің жасалған актілерінің болуы
12
Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелту кезінде тауарлық-көліктік жүк құжаттарын жасаудың болуы
13
Жөнелтуге алынған шешімдер есебі журналының бар-жоғы
14
Мақтамен жүргізілген операцияларды көрсететін құжаттарды сақтау мерзімдерін сақтау
15
Шитті мақтаны талдау карточкасының және шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін тіркеу журналының болуы
16
Шитті мақтаны қабылдаған туралы түбіртектің болуы
Лауазымды адам(дар)
_____________ _______ _______________________________________________
(лауазымы)   (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
_____________ _______ _______________________________________________
(лауазымы)    (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы
_____________ _______ _______________________________________________
(лауазымы)    (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 3 шілдедегі № 15-03/609
және Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрінің 2015 жылғы
10 шілдедегі № 522 бірлескен бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының күшін жойылған кейбір бірлескен бұйрықтарының тізбесі

8. В соответствии с критериями оценки степени рисков регулирующего государственного органа рассчитывается показатель степени риска субъективных критериев по шкале от 0 до 100.
Одно нарушение грубой степени приравнивается к показателю 100.
В случае если нарушений грубой степени не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитываются показатели нарушений значительной и незначительной степени, затем суммируются.
При определении показателя нарушений значительной степени применяется весовой коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз = (К2 х 100/ К1) х 0,7
где:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
К1 – общее количество нарушений значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
К2 – количество выявленных нарушений значительной степени.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется весовой коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (К4 х 100/ К3) х 0,3
где:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
К3 – общее количество нарушений незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
К4 - количество выявленных нарушений незначительной степени.
Показатель степени риска (Р) определяется путем суммирования показателей нарушений значительной и незначительной степени по следующей формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р - показатель степени риска;
Рз - показатель нарушений значительной степени;
Рн - показатель нарушений незначительной степени.
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) к не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
9. Кратность проведения выборочной проверки не может быть чаще одного раза в год.
10. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на год по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
11. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности субъектов контроля с наибольшими показателями степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
Приложение 3
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 15-03/609
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 июля 2015 года № 522
форма
Проверочный лист
в сфере государственного контроля
в области регулирования рынка зерна
В отношении ___________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ___________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _____________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) __________________
_____________________________________________________________________
(ИИН) БИН проверяемого субъекта (объекта)____________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует предъявляемым требованиям
Не соответствует предъявляемым требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие справки о праве собственности на зернохранилище (элеватора, хлебоприемного пункта)
2
Наличие реестра зерновых расписок по установленной форме
3
Обеспечение сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок
4
Наличие исправного оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении
5
Наличие договора с фондом (фондами) гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам или договора по страхованию гражданско-правовой ответственности перед держателями зерновых расписок
6
Наличие документа подтверждающего залог имущества по обязательствам третьих лиц
7
Наличие ведения книги количественно-качественного учета зерна
8
Наличие товарно - транспортных накладных на зерно
9
Наличие реестров накладных на принятое автомобильным транспортом зерно с определением качества по среднесуточной пробе по установленной форме
10
Наличие акта очистки, сушки зерна по установленной форме
11
Соответствие количества и срока хранения выданных, испорченных, погашенных зерновых расписок
12
Своевременное проведение мероприятий по переводу зерна на зимние условия хранения
13
Наличие внутреннего документа, определяющих лиц, ответственных за оформление и выдачу зерновых расписок, а также за ведение реестра зерновых расписок
14
Наличие технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильные оборудования, погрузочно-разгрузочные устройства, подъемно-транспортные оборудования, передвижные транспортные оборудования)
15
Состояние зернохранилищ и их технологических линий
16
Наличие журнала регистрации взвешивания грузов на автомобильных и железнодорожных весах по установленной форме
17
Наличие журнала регистрации результатов лабораторных анализов зерна по установленной форме
18
Наличие журнала учета полученных приказов на отгрузку зерна
19
Наличие документа подтверждающего проведение полного технического анализа зерна при хранении (один раз в месяц по средней пробе, отобранной от однородной партии)
20
Наличие резервной складской емкости в размере 10 % площади зернохранилища (хлебоприемного пункта), на элеваторах (не менее одного свободного силоса на каждый над силосный транспортер)
21
Наличие документа подтверждающего своевременное проведение контроля за температурой хранящегося зерна
Должностное (ые) лицо (а)
_______________ __________ __________________________________________
(должность)   (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_______________ __________ __________________________________________
(должность)   (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________ __________ __________________________________________
(должность)   (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 4
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 15-03/609
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 июля 2015 года № 522
форма
Проверочный лист
в сфере государственного контроля
в области безопасности и качества хлопка
В отношении ________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку ________________________
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) _______________________
____________________________________________________________________
(ИИН) БИН проверяемого субъекта (объекта)___________________________
____________________________________________________________________
Адрес места нахождения _____________________________________________
____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует предъявляемым требованиям
Не соответствует предъявляемым требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие реестра хлопковых расписок по установленной форме
2
Наличие документа, подтверждающего право собственности на хлопкоочистительный завод
3
Наличие договора участия в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам перед держателями хлопковых расписок
4
Соблюдение технологических операций по первичной переработки хлопка-сырца в хлопок-волокно
5
Соблюдение требований к ведению книги количественно-качественного учета хлопка-сырца
6
Наличие товарно - транспортных накладных на хлопок-сырец поступивший на хлопкоприемный пункт
7
Наличие оборудования (вентиляционного, погрузочно-разгрузочных механизмов), предназначенного для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно
8
Наличие отчетности по вопросам ведения мониторинга хлопкового рынка
9
Наличие весового журнала приемки хлопка-сырца в соответствии с установленными требованиями
10
Наличие ведения учета выдачи хлопковых расписок
11
Наличие составленных актов сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод
12
Наличие составления товарно-транспортных накладных при отгрузке хлопка-сырца с хлебоприемного пункта на хлопкоочистительный завод
13
Наличие журнала учета полученных решений на отгрузку
14
Соблюдение сроков хранения документов, отражающих произведенные операции с хлопком
15
Наличие заполненных карточек анализов хлопка-сырца и журнала регистрации результатов анализа влажности и засоренности хлопка-сырца
16
Наличие квитанций о приемке хлопка-сырца
Должностное (ые) лицо (а)
_______________ __________ __________________________________________
(должность)   (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_______________ __________ __________________________________________
(должность)   (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
_______________ __________ __________________________________________
(должность)   (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 5
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 июля 2015 года № 15-03/609
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 10 июля 2015 года № 522
Перечень
утративших силу некоторых совместных приказов и.о
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и
и.о. Министра экономического развития и торговли
Республики Казахстан

1. «Астық нарығын реттеу және мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнің м.а. 2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/276 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрiнің м.а. 2011 жылғы 16 маусымдағы № 169 бірлескен бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7067 тіркелген, 2011 жылғы 23 шілдедегі № 309-316 (26710) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
2. «Астық нарығын реттеу және мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/277 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 маусымдағы № 170 бірлескен бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7068 тіркелген, 2011 жылғы 23 шілдедегі № 309-316 (26710) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
3. «Астық нарығын реттеу және мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/276 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 16 маусымдағы № 169, «Астық нарығын реттеу және мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы бойынша жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының
2011 жылғы 19 мамырдағы № 18-03/277 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының
2011 жылғы 16 маусымдағы № 170 бірлескен бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 20 наурыздағы № 15-07/124 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 01-04-03/39 НҚ бірлескен бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8451 тіркелген, 2013 жылғы 21 тамыздағы № 256 (27530) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).

1. Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2011 года № 18-03/276 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 июня 2011 года № 169 «Об утверждении Критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7067, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 23 июля 2011 года № 228-229 (26649-26650)).
2. Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2011 года № 18-03/277 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 июня 2011 года № 170 «Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7068, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 23 июля 2011 года № 228-229 (26649-26650)).
3. Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2013 года № 15-07/124 и Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 9 апреля 2013 года № 01-04-03/39 НК «О внесении изменений и дополнений в совместные приказы и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2011 года № 18-03/276 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 июня 2011 года № 169 «Об утверждении Критериев оценки степени рисков в сфере частного предпринимательства в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка, и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2011 года № 18-03/277 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 июня 2011 года № 170 «Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8451, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 21 августа 2013 года № 256 (27530)).