"Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 645 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 желтоқсанда № 12512 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 08.02.2018 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 637 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5463 болып тіркелген, 2009 жылғы 20 ақпанда № 27 (1624)) "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Салықтық және кедендік әкімшілендрудің кейбір мәселелері туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Бекітілсін:
1) мемлекеттік кірістер органдарымен есептелген салықтардың сомасы туралы хабарлама, осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
2) тексеру нәтижелері туралы хабарлама, осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
3) тарату салық есептілігін табыс еткен күннен бастап тарату салықтық тексеру аяқталған күнге дейінгі кезең үшін салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есептелген сомалары туралы хабарлама, осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
4) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салық есептілігінің табыс етілмеуі туралы хабарлама, осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
5) салық берешегін өтеу туралы хабарлама, осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
6) дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндiрiп алу туралы хабарлама, осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
7) камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдарымен анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама, осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
8) салықтық тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының шешіміне салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қараудың қорытындылары туралы хабарлама, осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования" и признании утратившими силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 645. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2015 года № 12512. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 08.02.2018 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 637 "О некоторых вопросах налогового администрирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5463, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 20 февраля 2009 года № 27 (1624)) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) уведомление о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов, по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) уведомление о результатах проверки, по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) уведомление о начисленных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных отчислений за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки, по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) уведомление о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) уведомление о погашении налоговой задолженности, по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) уведомление об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов, по форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) уведомление об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, по форме согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) уведомление об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки и (или) решение вышестоящего органа государственных доходов, вынесенное по результатам рассмотрения жалобы на уведомление, по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарын жою туралы хабарлама, осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
10) салық төлеушінің орналасқан жерін (жоқтығын) растау туралы хабарлама, осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
11) салық есептілігін кері қайтарып алу туралы хабарландыру, осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
12) салықтық тексеру жүргізу туралы хабарландыру, осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
13) салықтық тексеру актісіне қорытынды, осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
14) камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытынды, осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
15) салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру туралы немесе салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұрудан бас тарту туралы шешім, осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
16) бақылауды тағайындау туралы шешім, осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
17) бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешім, осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
18) салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім, осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
19) салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесінің актісі, осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
20) мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің) кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі, осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
21) салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулы, осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
22) тауар чегі, осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
23) тауар чегінің кітабы, осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
24) қолма-қол ақшаны есепке алу кітабын, осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
25) фискалдық есепті алу актісі, осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
26) салықтық талап, осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
27) Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарын жою туралы талап, осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
28) қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығарудан бас тарту туралы шешім, осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;

9) уведомление об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан, по форме согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) уведомление о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика, по форме согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) извещение об отзыве налоговой отчетности, по форме согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) извещение о проведении налоговой проверки, по форме согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) заключение к акту налоговой проверки, по форме согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) заключение по результатам камерального контроля, по форме согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) решение о приостановлении представления налоговой отчетности или об отказе в приостановлении представления налоговой отчетности, по форме согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) решение о назначении контроля, по форме согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) дополнительное решение к решению о назначении контроля, по форме согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) решение об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней плательщика, по форме согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) акт описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней плательщика, по форме согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), по форме согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) постановление об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), по форме согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) товарный чек согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) книгу товарных чеков, по форме согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) книгу учета наличных денег, по форме согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) акт снятия фискального отчета, по форме согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) налоговое требование, по форме согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) требование об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан, по форме согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) решение об отказе в снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 28 к настоящему приказу;

29) дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндiрiп алу туралы хабарлама, осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
30) төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органының өкімі, осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
31) төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өндіріп алу туралы қаулы, осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
32) салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер және салықтары, өсімпұлдары бойынша берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің және мүлік тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы шешім, осы бұйрыққа 32-қосымшаға нысан бойынша;
33) қолданылатын салық салу режимі туралы хабарлама, осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
34) дара кәсіпкерлерге арналған арнаулы салық режимін қолдануға патент, осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
35) жеке табыс салығы мен мүлік жөніндегі декларацияларды электрондық түрде қабылдау туралы анықтамасын, осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
36) электрондық түрдегі салық есептілігін мемлекеттік кірістер органымен қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарлама, осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
37) салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарлама, осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
38) мемлекеттік кірістер органының салық есептілігін кері қайтарып алуға арналған шешімі, осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
39) жеке табыс салығы мен мүлік жөніндегі декларацияларды қағаз жеткізгіште қабылдау туралы анықтамасын, осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
40) камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарлама, осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
41) қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қоюдан бас тарту туралы шешім, осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
42) қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен шығару туралы шешім, осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
43) жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеушіні тіркеу есебінен шығару туралы шешім, осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
44) бақылау-кассалық машинасын тіркеу карточкасын, осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
45) осы бұйрыққа 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бақылау-кассалық машинасы пломбасының бүтіндігін бұзуға арналған мемлекеттік кірістер органының рұқсаты, осы бұйрыққа 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;

29) уведомление об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов, по форме согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе плательщика, по форме согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) постановление об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество плательщика, по форме согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) решение об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней плательщика, по форме согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) уведомление о применяемом режиме налогообложения, по форме согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) патент на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей, по форме согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) справку о приеме декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу в электронном виде, по форме согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности органом государственных доходов в электронном виде, по форме согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) уведомление о продлении срока представления налоговой отчетности, по форме согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) решение органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности по форме согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) справку о приеме декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу на бумажном носителе, по форме согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) извещение о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля, по форме согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) решение об отказе в постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) решение о снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) решение о снятии с регистрационного учета налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, по форме согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) регистрационную карточку контрольно-кассовой машины, по форме согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) разрешение органа государственного дохода на нарушение целостности пломбы контрольно-кассовой машины, по форме согласно приложению 45 к настоящему приказу;

46) импортталатын тауарларға қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы шешім, осы бұйрыққа 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
47) осы бұйрыққа 47-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту (өзгертуден бас тарту) туралы шешім;
48) Кеден одағына мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштерден мәліметтерді мемлекеттік кірістер органымен алу туралы хабарлама, осы бұйрыққа 48-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
49) нұсқама, осы бұйрыққа 49-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
50) қосымша нұсқама, осы бұйрыққа 50-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
51) камералдық кедендік тексеру актісі, осы бұйрыққа 51-қосымшаға сәйкес нысан бойынша
52) бұзушылықтарды жою туралы хабарлама, осы бұйрыққа 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
53) кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешектерді өтеу туралы хабарлама, осы бұйрыққа 53) қосымшаға сәйкес нысан бойынша;";
54) қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлік, осы бұйрыққа 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
55) тексеру нәтижесі туралы хабарламаға немесе бұзушылықты жою туралы хабарламаға шағымды қарау қорытындысы туралы хабарлама, осы бұйрыққа 55) қосымшаға сәйкес нысан бойынша.";
көрсетілген бұйрыққа 2, 8, 18, 19, 29, 30, 31, 32 және 33-қосымшалар, осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес 49, 50, 51, 52, 53, 54 және 55-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтары күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне арнайы жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына нормативтік құқықтық актілердің Эталонды бақылау банкінде орналастыру үшін жіберілуін;

46) решение об изменении (об отказе в изменении) срока уплаты налога на добавленную стоимость на импортируемые товары, по форме согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) решение об изменении (об отказе в изменении) сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов, других обязательных платежей в бюджет и (или) пеней, по форме согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) уведомление о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Таможенного союза, по форме согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) предписание, по форме согласно приложению 49 к настоящему приказу;
50) дополнительное предписание, по форме согласно приложению 50 к настоящему приказу;
51) акт камеральной таможенной проверки, по форме согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) уведомление об устранении нарушений, по форме согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, по форме согласно 53 к настоящему приказу;";
54) свидетельство о постановке на регистрационной учет по налогу на добавленную стоимость, по форме согласно приложению 54 к настоящему приказу;
55) уведомление об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки или уведомление об устранении нарушений, по форме согласно приложению 55 к настоящему приказу.";
приложения 2, 8, 18, 19, 29, 30, 31, 32 и 33 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 49, 50, 51, 52, 53, 54 и 55 согласно приложениям 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правоввых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың елу тоғызыншы абзацын қоспағанда 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді, және арнайы жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарлама
20___ жылғы "____" ____________ № __________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің
(бұдан әрі - Салық кодексі) 607, 638-баптарына, "Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы
Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кеден кодексі)
221-1-бабына сәйкес және
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
______________ 20__жылғы "___" _______ тексеру актісі негізінде Сізге
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын құжатта
көрсетілсе), толық атауы))
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) _____

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года, за исключением абзаца пятьдесят девятого пункта 1, который вводится в действие с 1 апреля 2016 года, и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление о результатах проверки
"____" _____________ 20___ года
№ ______
В соответствии со статьями 607, 638 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс), статьей 221-1 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" и на основании акта проверки
от "___"______20___г_________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет
Вас _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), полное наименование налогоплательщика (налогового
агента)/проверяемого лица)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН) _________________________________________________________________

1) _____________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
салықтар, кедендік төлемдер және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер мен өсімпұлдардың есептелген сомасы туралы:
теңге
р/с
Бюджеттік
жіктеу
коды
Бюджеттік жіктеу
кодының атауы
Төлемнің,
салықтың
сомасы
Өсімпұл
сомасы
Жиыны сома
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
2) _____________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының, әлеуметтік аударымдардың және өсімпұлдардың есептелген
сомасы туралы:
теңге
р/с
Бюджеттік
жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу
кодының атауы
Төлемнің,
жарнаның немесе
аударымдардың
сомасы
Өсімпұл
сомасы
1
2
3
Барлығы
3) _____________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
кемітілген залал сомасы туралы:
теңге
Залал сомасы
4) _____________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
қайтарылуға расталмаған, бюджетке төленуге жатпайтын есептелген салық
сомасынан есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының асып кету
сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік
жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
5) _____________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн
салығының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6) _____________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджетке төленуге жатпайтын, қайтарылуға расталмаған, резидент
еместердің табыстарынан, төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке)
табыс салығының сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
Салық кодексінің 608 және 638-баптарына және "Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
221-2-баптарына сәйкес, Сізге осы хабарлама табыстаған күннен кейінгі
күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
БСН-і _______________________________________________________________
№ ____________________________________________________________ шотына
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________ көлеміндегі салықтарды, кедендік төлемдерді және
басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер мен өсімпұлдарды төлеу,
сондай-ақ ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
көлеміндегі міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналары, әлеуметтік аударымдар және өсімпұлдар сомаларын
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______ "Зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталық" республикалық
мемлекеттік қазынашылық кәсіпорнына аудару қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және оның лауазымды
тұлғаларының талаптарын орындамаған жағдайда, Сізге Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес әкімшілік
өндіріп алу шаралары қолданылатын болады.

1) о начисленной сумме налогов, таможенных платежей и других
обязательных платежей в бюджет и пени:
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода
бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
2) о начисленной сумме обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений и пени:
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, взноса или отчислений
Сумма пени
1
2
3
Итого
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
3) о сумме уменьшенного убытка:
тенге
Сумма убытка
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
4) о сумме превышения налога на добавленную стоимость,
относимого в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной
к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
5) о сумме превышения налога на добавленную стоимость,
возвращенной из бюджета и не подтвержденной к возврату:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
6) о сумме корпоративного (индивидуального) подоходного налога,
удержанного у источника выплаты, с доходов нерезидентов, не
подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьями 608 и 638 Налогового кодекса и
статьей 221-2 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан", Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней
со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления, уплатить
сумму налогов, таможенных платежей и других обязательных платежей в
бюджет и пени в размере
_____________________________________________________________________
в _____________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН ___________________________________________________________
на счет № _____________________________________________________
(органа государственных доходов)
в ____________________________________________________________,
(Управление казначейства, БИК)
а также перечислить сумму обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений и пени в размере
_____________________________________________________________________
в Республиканское государственное казенное предприятие
"Государственный центр по выплате пенсий".
В случае невыполнения требований органов государственных
доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.

Салық кодексінің 638-бабы 6-тармағына және "Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
221-2-бабының 6-тармағына сәйкес, салық төлеуші (салық
агенті)/тексеруші тұлға тексеру нәтижелері туралы хабарламада
көрсетілген салықтардың, кедендік төлемдердің, бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген
сомаларымен келіскен жағдайда, салықтарды, кедендік төлемдерді,
бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша
салықтық/кедендік міндеттемелердің, сондай-ақ өсімпұлдарды төлеу
бойынша міндеттемені орындау мерзімдері төлеу кестесі қоса берілетін
салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның өтініші
бойынша алпыс жұмыс күніне ұзартылуы мүмкін. Бұл ретте көрсетілген
сома бюджетке төлеу мерзімі ұзартылған әрбір күнге өсімпұл есептеле
отырып төленуге жатады және осы кезеңнің әрбір он бес жұмыс күні
сайын тең үлестермен төленіп отырады.
Тексеру нәтижелері бойынша есептелген акциз сомалары мен төлем
көзінен ұсталатын салықтарды, сондай-ақ тексеру нәтижелеріне шағым
жасалғаннан кейін тексеру нәтижелері бойынша есептелген салықтардың,
кедендік төлемдердің, бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдердің және өсімпұлдардың сомаларын төлеу бойынша
салықтық/кедендік міндеттемелердің орындалу мерзімі ұзартылуға
жатпайды.
Тексерілетін тұлға (кедендік өкіл) осы хабарламаны табыстаған
күннен кейінгі күннен бастап, отыз жұмыс күні ішінде Салық кодексінің
666 және 667-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 173, 174, 175-баптарына
сәйкес оны шағымдауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшысының орынбасары) ______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым ___________________________________________________
(Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін
тұлғаның Т.А.Ә., қолы, мөрі, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)/ тексерілетін тұлғаға
табыс етілді ________________________________________________________
(Мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының
Т.А.Ә., қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға
жөнелтілді __________________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алғандығы фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
1) тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмаған
жағдайда, осы хабарламаның тиісті тармақшалары көрсетілмейді;
2) салық салу объектісі және (немесе) салық салуға байланысты
объектісі бар заңды тұлғаға қатысты салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті
кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар сомасы есептелген
жағдайда, сондай сомаларды төлеу салық салу объектілерінің тіркелген
орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте көрсетілген сомаларды төлеу
бойынша талап осы хабарламада бөлек көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 8-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе)
хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған
жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының шешіміне салық
төлеушінің (салық агентінің) шағымын қараудың қорытындылары
туралы хабарлама
20__ жылғы "___" _________
№ _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 607, 671
және 681-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(салық тексеруі нәтижелері туралы хабарламаны немесе хабарламаға
шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекеттік
кірістер органының шешімін көрсету)
20__ жылғы "____" ______________ шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша
Cізді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетiлген болса) немесе толық
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), заңды мекен-жайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

В соответствии с пунктом 6 статьи 638 Налогового кодекса и
пунктом 6 статьи 221-2 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном
деле в Республике Казахстан", в случае согласия налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица с начисленными суммами
налогов, таможенных платежей, других обязательных платежей в бюджет и
пеней, указанными в уведомлении о результатах проверки, сроки
исполнения налогового/таможенного обязательства по уплате налогов,
таможенных платежей, других обязательных платежей в бюджет, а также
обязательства по уплате пеней могут быть продлены на шестьдесят
рабочих дней по заявлению налогоплательщика (налогового
агента)/проверяемого лица с приложением графика уплаты. При этом
указанная сумма подлежит уплате в бюджет с начислением пени за каждый
день продления срока уплаты и уплачивается равными долями через
каждые пятнадцать рабочих дней указанного периода.
Не подлежит продлению срок исполнения налогового/таможенного
обязательства по уплате начисленных по результатам проверки сумм
акциза и налогов, удерживаемых у источника выплаты, а также
начисленных сумм налогов, таможенных платежей, других обязательных
платежей в бюджет и пеней по результатам проверки после обжалования
результатов проверки.
Проверяемое лицо (таможенный представитель) в течение тридцати
рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего
уведомления, вправе обжаловать его в соответствии со статьями 666 и
67 Налогового кодекса и статьями 173, 174, 175 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан".
Руководитель (заместитель руководителя) ____________________________
органа государственных доходов (Ф.И.О., подпись, печать)
Уведомление получил ________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента)/
проверяемого лица, подпись, печать, дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налогового
агенту)/проверяемому лицу
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных доходов, подпись,
дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налогового агенту)/
проверяемому лицу
___________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
1) в случае не установления нарушений по результатам проверки
соответствующие подпункты настоящего уведомления не отражаются;
2) в случае начисления сумм налогов и других обязательных
платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, обязательных
профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений в
отношении юридического лица, имеющего объекты налогообложения и (или)
объекты, связанные с налогообложением, уплата таких сумм
осуществляется по месту регистрации объектов налогообложения. При
этом требование об уплате указанных сумм в настоящем уведомлении
отражается отдельно.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового
агента) на уведомление о результатах проверки и (или) решение
вышестоящего органа государственных доходов, вынесенное по
результатам рассмотрения жалобы на уведомление
"____"____________ 20__ года
№ ______
В соответствии со статьями 607, 671 и 681 Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
______________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения жалобы от "____"________________20___года
_______________________________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах проверки или
решение
_______________________________________________________________________________________
вышестоящего органа государственных доходов, вынесенное по
результатам рассмотрения жалобы на уведомление)
______________________________________________________________________________________,
уведомляет Вас
______________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или полное наименование налогоплательщика
_______________________________________________________________________________________
(налогового агента), индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/ БИН), юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе:
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________

1. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген
сомасы мынаны құрайды:
теңге
№ р/с
Бюджеттік
сыныптау
коды
Бюджеттік сыныптау
кодының атауы
Төлем,
салық сомасы
Өсімпұл
сомасы
Қорытынды
сома
1
2
3
4
5
6
1
2
Барлығы
2. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік
аударымдардың және өсімпұлдардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
р/с
Бюджеттік
сыныптау коды
Бюджеттік сыныптау
кодының атауы
Төлем,
жарна, аударым
сомасы
Өсімпұл
сомасы
1
2
3
4
5
1
2
Барлығы
3. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджетке төленуге жатпайтын
кемітілген залал сомасы мынаны құрайды:
теңге
___________________________________________________________________
(залал сомасы)
4. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған
есептелген салық сомасынан қосылған құн салығының асып кету сомасы
мынаны құрайды:
теңге
Бюджеттік сыныптау коды
Бюджеттік сыныптау кодының атауы
Салық сомасы
5. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджеттен қайтарылған және
қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы
мынаны құрайды:
теңге
Бюджеттік сыныптау коды
Бюджеттік сыныптау кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6. ____________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджетке төленуге жатпайтын
қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем
көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы мынаны
құрайды:
тенге
Бюджеттік сыныптау коды
Бюджеттік сыныптау кодының атауы
Салық сомасы
Салық кодексінің 608-бабына сәйкес Сізге ______________________
мөлшеріндегі салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер және өсімпұл сомасын
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН _____________________________________ № __________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органының)
_____________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
және де ________________________________________________ мөлшеріндегі
міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының, әлеуметтік аударымдардың және өсімпұл сомасын
"Мемлекеттік зейнетақы төлеу бойынша центр" Республикасық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорынға аударуыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің) Қазақстан Республикасы
заңнамасында көзделген тәртіппен салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым
жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі және аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны ___________________________________________________ алдым
(салық төлеушінің (салық агентінің) Т.А.Ә., қолы, мөрі, күні)
Хабарламаны салық төлеушіге (салық агентіне) ________________________
____________________________________________________________ тапсырды
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының Т.А.Ә. қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) __________________________
___________________________________________________________ жіберілді
(жіберу (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 18-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің,
төлеушінің кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша
берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім
20__ жылғы "__" _____________
№ ________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 613-бабына,
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 164-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
______________________________________________________________ атынан
_____________________________________________________________________
(басшының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда))
салық берешегін өтеу туралы 20___ жылғы _____________ № _____________
хабарламаның негізінде, сондай-ақ тексерудің нәтижелері туралы 20 ___
жылғы ____________ №____ хабарламаға шағым жасалған жағдайда және
(немесе) хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған
жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының 20___ жылғы ____ №

1. Начисленная сумма налогов и других обязательных платежей в
бюджет и пени с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма
пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
2. Начисленная сумма обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов, социальных
отчислений и пени с учетом результатов рассмотрения жалобы
составляет:
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, взноса или отчислений
Сумма пени
1
2
3
4
5
2
Итого
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
3. Сумма уменьшенного убытка с учетом результатов рассмотрения
жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
_____________________________________________________________
(сумма убытка)
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
4. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого
в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной к
возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не
подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ____________________________________________________________
(проверяемый период)
5. Сумма превышения налога на добавленную стоимость,
возвращенная из бюджета и не подтвержденная к возврату, с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за __________________________________________________________
(проверяемый период)
6. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога,
удержанного у источника выплаты с доходов нерезидентов, не
подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы
составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за __________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьей 608 Налогового кодекса Вам необходимо
уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет и пени
в размере
_____________________________________________________________________
в _____________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН __________________________ на счет № ______________________
(органа государственных доходов)
в _____________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
а также перечислить сумму обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных взносов, социальных отчислений и пени в
размере
_____________________________________________________________________
в Республиканское государственное казенное предприятие
"Государственных центр по выплате пенсий".
Налогоплательщик (налоговый агент) имеет право на обжалование
результатов проверки в порядке, предусмотренном законодательством
Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов ______________________________________
(фамилия и инициалы, подпись, печать)
Уведомление получил
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента), подпись, печать, дата)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных доходов, подпись,
дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику:
(налоговому агенту)
_____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение об ограничении
в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности
налогоплательщика (налогового агента), задолженности по
таможенным платежам и налогам, пени плательщика
"___"__________20__года
№_________
В соответствии со статьей 613 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
статьей 164 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
_____________________________________________________________________
в лице
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя или заместителя руководителя органа
государственных доходов)
РЕШИЛ:
на основании уведомления о погашении налоговой задолженности от
"___"________20___года № ____, а также в случае обжалования
уведомления о результатах проверки от "____"_______20___года № ____,
и (или) решения вышестоящего органа государственных доходов,
вынесенного по результатам рассмотрения жалобы на уведомление от
"___" ______20___года № ____, а также в случае неисполнения
налогоплательщиком налогового обязательства по уплате косвенных
налогов по импортируемым товарам, помещенным под таможенную процедуру
выпуска для внутреннего потребления, срок уплаты которого изменен в

_______ шешімі негізінде, сондай-ақ Салық кодексінің* 51-3-бабына
сәйкес төлеу мерзімі өзгерген ішкі тұтыну үшін кедендік рәсімінде
жайланып шығарылған салық төлеуші импортталатын тауарлар бойынша
жанама салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындамаған
жағдайда, берешектерді, кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдарды
өтеу туралы 20___ жылғы "____" ____________ №____ хабарлама,
сондай-ақ тексеру нәтижелері туралы 20 ___ жылғы ____________ №____
** хабарлама бойынша кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар
бойынша қоса есептелген сомалардың негізінде салық төлеушінің (салық
агентінің) төлеушінің мүлкіне билік етуді
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда), атауы, төлеушінің
атауы, заңды мекен-жайы,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
_____________________________________________________________________
(санмен және жазбаша)
сомадағы салық берешегінің есебінен шектеуді ШЕШТІ,
оның ішінде:
1) __________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлем сомасы)
___________________
(өсімпұл сомасы)
_________________
(айыппұл сомасы)
2) __________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлем сомасы)
___________________
(өсімпұл сомасы)
_________________
(айыппұл сомасы)
3) __________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлем сомасы)
_________________
(өсімпұл сомасы)
_________________
(айыппұл сомасы)
4) __________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлем сомасы)
__________________
(өсімпұл сомасы)
_________________
(айыппұл сомасы)
5) __________________
(төлемнің коды, атауы)
___________________
(төлем сомасы)
___________________
(өсімпұл сомасы)
_________________
(айыппұл сомасы)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының басшысының (басшы орынбасарының)
қолы, мөрі)
Мемлекеттік кірістер органына салық төлеушінің (салық
агентінің) төлеушінің қаржы лизингіне не кепілге берілген (алынған)
билік етуі шектелген мүлкін лизинг және (немесе) кепіл шартының
қолданысы тоқтағанға дейін алуға тыйым салынады.
Салық төлеушіге (салық агентіне) төлеушіге салық органы мүлкіне
билік етуді шектеген күннен бастап және оның күшін жойғанға дейін
шарт ережелерін өзгертуге (шарт қолданысын ұзартуға, сублизинг және
(немесе) кепілге қайта салу), сондай-ақ мемлекеттік кірістер органы
осы мүлікке қатысты шешім шығарған кезден бастап оны жойғанға дейін
жалға алушы мен кепіл ұстаушыға мұндай мүлікке меншік құқығын беруге
тыйым салынады.
Шешімді алды
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің лауазымды
тұлғасының, төлеушінің (тегі, аты, әкесінің аты (мемлекеттік кірістер
органының атауы), қолы, күні, мөрі)
* - салық берешегі бар жағдайда толтырылады
** - кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегі бар
жағдайда толтырылады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 19-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің,
төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша
берешегінің есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесінің
актісі
20__ жылғы "__" _____________
№ ________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
______________________________________________________________ атынан
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының аты-жөні
(жеке басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда))
20__ жылғы "___" __________ № ____ салық төлеушінің (салық агентінің)
салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер және салықтар,
өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне билік етуін шектеу туралы
ШЕШІМНІҢ негізінде
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің лауазымды
тұлғаларының (тегі, аты, әкесінің аты (жеке
_____________________________________________________________________
басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда))
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда), немесе атауы,
заңды мекен-жайы)
салық төлеушіге (салық агентіне), төлеушіге тиесілі мүліктің
тізімдемесін жүргізді.
Мынадай мүлікке тізімдемеде жасалды:
Толық сапалы сипаттамасымен мүліктің атауы
Саны
Бухгалтерлік деректердің негізінде бағасы (әрқайсысының)
Тәуелсіз бағалаудың (әрқайсысының) бағасы
Жиыны
Шектелінген мүлік құнының жиыны:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ теңгені құрайды.
(санмен және жазбаша)
Осы 20__ жылғы "____" _____________ №____ салық төлеушінің
(салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер
және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегінің есебіне билік етуі
шектелген мүлік тізімдемесінің Актісінде жазылған барлық негізгі
құралдарды мемлекеттік кірістер органының және салық төлеушінің
(салық агентінің)/төлеушінің лауазымды тұлғалары заттай түрде және
менің (біздің) қатысуыммен тексерді және тізімдемеге енгізді, осыған
байланысты түгендеуге қарсылығым жоқ.
Тізімдеме Актісінде тізбеленген негізгі құралдардың сақталуы
менің (біздің) жауаптылығым (ыз)да.
Билік етуі шектелген тізімдемеде келтірілген мүлікті сатқаны,
иеліктен шығарғаны, жасырып қалуы немесе заңсыз бергені үшін
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 246-бабы бойынша
қылмыстық жауапкершілік туралы ескертілді.
Негізгі құралдардың сақталуына жауапты тұлға(-лар):
____________________
(лауазымы)
______________________
(қолы)
_______________________
(қолының толық жазылуы)
____________________
(лауазымы)
_____________________
(қолы)
_______________________
(қолының толық жазылуы)
Осы тізімдеме Актісінде көрсетілген деректер мен есептеулерді
тексерді:
_______________________________
(салық төлеуші (салық агенті),
төлеуші)
_________
(қолы)
_______________________
(қолының толық жазылуы)
Тізімдеме актісін
______________________________________________________________ жасады
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда),
қолы)
Тізімдеме актісімен таныстым және бір данасын алдым
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің лауазымды тұлғасының
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында көрсетілген
жағдайда), қолы)
Ескертпе:
Тізімдеме жүргізген тұлға және салық төлеушінің (салық
агентінің), төлеушінің лауазымды тұлғасы Тізімдеме актісінің әрбір
бетіне қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 29-қосымша
Нысан
Дебиторлардың банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
№ ___
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 166-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
Сізді,
_____________________________________________________________________
(төлеушінің дебиторының атауы,
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН), заңды мекен-жайы)
_______________________________________________________________ теңге
сомасында Сіздің банк шоттарыңыздағы ақшадан төлеушінің
_____________________________________________________________________
(төлеушінің атауы, ЖСН/БСН, заңды мекен-жайы)
кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешекті өтеу
есебіне өндіріп алуды ақшаға айналдыру туралы хабардар етеді.
Осы хабарламаны алған сәттен бастап Сізге "Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің

соответствии со статьей 51-3 Налогового Кодекса*
на основании уведомления о погашении задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней от "___" __________ 20___года № _____, а
также в случае начисления сумм по таможенным платежам и налогам,
пеней по уведомлению о результатах проверки от "____"_______20___года
№ ____**
ограничить в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового
агента), плательщика
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), наименование налогоплательщика (налогового агента),
плательщика, юридический адрес,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН)
в счет задолженности на сумму:
_____________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
в том числе:
1) _______________________ ______________ __________ ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
2) _______________________ ______________ __________ ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
3) _______________________ ______________ __________ ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
4) _______________________ ______________ __________ ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
5) _______________________ ______________ __________ ____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
_____________________________________________________________________
(подпись руководителя (заместителя руководителя), печать
органа государственных доходов)
Органу государственных доходов запрещается изъятие
ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового
агента), плательщика, переданного (полученного) в финансовый лизинг
либо предоставленного в залог, до прекращения действия договора
лизинга и (или) залога.
Налогоплательщику (налоговому агенту), плательщику запрещается
изменение условий договора (продление срока действия договора,
сублизинг и (или) перезалог) со дня ограничения органом
государственных доходов распоряжения имуществом и до его отмены, а
также запрещается передача права собственности на такое имущество
арендатору и залогодержателю с момента вынесения органом
государственных доходов решения в отношении этого имущества и до его
отмены.
Решение получил
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) налогоплательщика (налогового агента)/должностного лица
налогоплательщика (налогового агента), плательщика, подпись, дата,
печать)
*- заполняется при наличии налоговой задолженности
** - заполняется при наличии задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Акт описи
ограниченного в распоряжении имущества в счет
налоговой задолженности налогоплательщика (налогового
агента), задолженности по таможенным платежам и
налогам, пени плательщика
"___"__________20__ года
№_______
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в лице
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должностного лица органа государственных доходов)
на основании Решения об ограничении в распоряжении имуществом в
счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента),
задолженности по таможенным платежам и налогам, пени плательщика от
"____" ___________20___года № _____
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должностных лиц налогоплательщика (налогового агента),
плательщика)
_____________________________________________________________________
произвел опись имущества, принадлежащего налогоплательщику (налоговому агенту), плательщику
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или наименование налогоплательщика (налогового агента),
_____________________________________________________________________
плательщика, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
(ИИН/БИН), юридический адрес)
Описи подвергнуто следующее имущество:
Наименование имущества с подробной качественной характеристикой
Количество
Цена на основе бухгалтерских данных (каждого)
Цена независимой оценки (каждого)
Итого
Итого стоимость описанного имущества составляет:
_____________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
_____________________________________________________________тенге.
Все основные средства, поименованные в настоящем Акте описи
ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности
налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней плательщика от "___"______20__ года
№______, должностными лицами органа государственных доходов и
налогоплательщика (налогового агента)/ плательщика проверены в натуре
и в моем (нашем) присутствии внесены в опись, в связи с чем,
претензии к инвентаризации не имею.
Основные средства, перечисленные в Акте описи, находятся на
моем (нашем) ответственном хранении.
Предупрежден об уголовной ответственности по статье 246
Уголовного кодекса Республики Казахстан за растрату, отчуждение,
сокрытие или незаконную передачу имущества подвергнутого описи, на
которое наложено ограничение в распоряжении.
Лицо (а), ответственное (ые) за сохранность основных средств:
____________ __________ ______________________________________
(должность) (подпись) (расшифровка подписи)
____________ __________ ______________________________________
(должность) (подпись) (расшифровка подписи)
Указанные в настоящем Акте описи данные и подсчеты проверил:
____________________ ________________________________________
(налогоплательщик (подпись) (расшифровка подписи)
(налоговый агент), плательщик)
Акт описи составил:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), подпись должностного лица наименование органа
государственных доходов)
с Актом описи ознакомлен и получил один экземпляр:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должностного лица налогоплательщика (налогового агента),
плательщика, подпись)
Примечание:
Лицо, производящее опись и должностное лицо налогоплательщика
(налогового агента), плательщика подписывают каждую страницу Акта
описи
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 29
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов
"___"__________20___ года № ____
В соответствии со статьей 166 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
_____________________________________________________________________
(наименование дебитора плательщика,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
_____________________________________________________________________
(ИИН/БИН), юридический адрес) об обращении взыскания на деньги с
Вашего банковского счета в счет погашения задолженности по таможенным
платежам и налогам, пеней плательщика
_____________________________________________________________________
(наименование плательщика, ИИН/БИН, юридический адрес)
на сумму
_____________________________________________________ тенге.
Со дня получения настоящего уведомления, Вам необходимо не
позднее двадцати рабочих дней представить в
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
акт сверки взаиморасчетов, составленный совместно с плательщиком на

166-бабы 2-тармағына сәйкес сәйкес хабарламаны алу күніне төлеушімен
бірлесе отырып жасасқан өзара есеп айырысуларды салыстыру актісін
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
жиырма жұмыс күнінен кешіктірмей беру қажет.
Осы хабарламада көрсетілген мерзімде өзара есеп айырысуларды
салыстыру актісі берілмеген жағдайда
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізге салық тексеруін жүргізеді.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды
тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан
Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес
әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылады.
Сіз кеден органдарының шешімдеріне, кеден органдарының немесе
олардың лауазымды адамдарының іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 17-бабына сәйкес белгіленген мерзімдерде және тәртіппен
шағымдануға құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны __________________________________________________ алдым
(төлеушінің дебиторының/төлеушінің лауазымды
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда),
қолы, мөрі, күні)
Хабарлама төлеушінің дебиторына __________________________ тапсырылды
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының
тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама төлеушінің дебиторына ___________________________ жіберілді
(жіберу және (немесе) алу фактісін
растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 30-қосымша
Нысан
Төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата
тұру туралы мемлекеттік кірістер органының өкімі
20__ жылғы "____" _______________ № _______
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 163-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
(кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешек
төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты, атауы, (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда) жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес
сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегін өтеу
есебіне аудару үшін ақша тапсыру банктің немесе банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың клиенттердің қолма-қол
ақшасын беруі бойынша операциялардан басқа, кассадағы қолма-қол
ақшаның барлық шығыс операцияларын тоқтата тұрады
Төлеуші шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік
кірістер органының өкімін алған сәтінен бастап кірісіне түсетін ақша
қаражаттар түскен күннен кейінгі бiр жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей
бюджет есебiне алынуға тиiс.
Мемлекеттік кірістер органының және олардың лауазымды
тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда Сізге Қазақстан
Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес
әкiмшiлiк жаза шаралары қолданылады.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 17-бабына сәйкес берешек өтеушінің жоғары
тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа мемлекеттік
кірістер органдарының лауазымды адамдарының әрекетiне
(әрекетсiздiгiне) шағымдануға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда), қолы, мөрі)
Өкімді алды _________________________________________________________
(берешек өтеушінің (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда), төлеушінің/
төлеушінің лауазымды тұлғасы қолы, мөрі, күні)
Өкім тапсырылды _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда), қолы, мөрі
Өкім төлеушіге жіберілді ____________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 31-қосымша
Нысан
Төлеушінің билік етуі шектелген мүлкінен өндіріп алу туралы
№ _______ ҚАУЛЫ
20__ жылғы "____" ______________ №_____________
Мен, (Басшы (басшының орынбасары) _____________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
басшысының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда))
_____________________________________________________________________
(төлеушінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты, (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда)
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес- сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
заңды мекен-жайы)
осы қаулы шыққан күнінде
_____________________________________________________________________
(санмен және жазбаша)
_____________________________________________________________ теңгені
құрайтын кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша кеден
міндеттемесі орындалмау фактісін
АНЫҚТАДЫМ
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан

дату получения уведомления, в соответствии с пунктом 2 статьи 166
Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан".
В случае невыполнения требований органа государственных доходов
и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного
взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об
административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 17 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" Вы имеете право обжаловать
действия (бездействие) должностных лиц органов государственных
доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), подпись, печать)
Уведомление получил
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) дебитора/должностного лица дебитора плательщика, подпись,
печать, дата)
Уведомление вручено дебитору плательщика
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица органа государственных доходов, подпись,
дата)
Уведомление отправлено дебитору плательщика
_____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 30
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Распоряжение
органа государственных доходов о приостановлении расходных
операций по кассе плательщика
"___"__________20__года № ______
В соответствии со статьей 163 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
приостанавливает все расходные операции наличных денег в кассе, кроме
операций по сдаче денег в банк или организацию, осуществляющую
отдельные виды банковских операций, для последующего их перечисления
в счет погашения задолженности по таможенным платежам и налогам,
пеней
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), наименование плательщика, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
Плательщиком с момента получения распоряжения органа
государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе
все поступающие наличные денежные средства подлежат зачислению в
бюджет не позднее одного рабочего дня, следующего за днем их
поступления.
В случае невыполнения требований органа государственных доходов
и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного
взыскания в соответствии Кодексом Республики Казахстан об
административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 17 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" Вы имеете право обжаловать
действия (бездействие) должностных лиц органов государственных
доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), подпись, печать)
Распоряжение получил
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), плательщика/ должностного лица плательщика, подпись,
печать, дата)
Распоряжение вручено ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику
_____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 31
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Постановление № ________
об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество плательщика
"___" ___________ 20 _ года № ________
Я, руководитель (заместитель руководителя)
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), руководителя (заместителя руководителя)
УСТАНОВИЛ:
факт неисполнения требований об исполнении обязательства по
уплате таможенных платежей и налогов, пеней
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), наименование плательщика,
____________________________________________________________________,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
составляющей на дату вынесения настоящего постановления
_____________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
_______________________________________________________________тенге.
Меры принудительного взыскания задолженности по таможенным

Республикасы Кодексінің 165, 166-баптарымен көзделген кедендік
төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегін мәжбүрлеп
өндіріп алу шаралары кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар
бойынша берешегін өтеуге әкелген жоқ.
Жоғарыда жазылғандардың негізінде, "Қазақстан Республикасындағы
кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 167-бабын
басшылыққа ала отырып,
_____________________________________________________________________
(төлеушінің (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында
көрсетілген жағдайда), атауы, ЖСН/ БСН, заңды мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
билік ету 20__ жылғы "__" __________ № ____ шешімінің және 20__ жылғы
"__"_________ № ___ мүлік тізімдемесінің актісінің негізінде
шектелген мүлкінен өндіріп алуды
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
Осы қаулы екі данада жасалған, олардың біреуі шешім және
тізімдеме актісімен қоса
_____________________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________ орындалуға берілсін.
Билік етуі шектелген мүлік
_____________________________________________________________________
(төлеушінің жауапты тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда)
материалдық жауапкершілікпен сақтауына беріледі және осы мекен жай
бойынша орналасады
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мөр орны
_____________________________________________________________________
(басшының (басшының орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда))
_____________________________________________________________ алынды.
(мүлік бойынша уәкілетті заң тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (жеке
басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда), қолы, алған күні)
__________________________________________________________ жіберілді.
(жіберу және алыну фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 32-қосымша
Нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің,
төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша
берешегінің есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің
және мүлік тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы шешім
20__ жылғы "____" _____________
№ ______________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 613-бабына,
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 164-бабына сәйкес,
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_____________________________________________________________________
(мулікке билік етуін шектеу туралы шешімінің күшін жою себебін
көрсету керек)
_____________________________________________________________________
негізге ала отырып салық төлеуші (салық агенті), төлеуші
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің тегі, аты, әкесінің
аты (жеке басын куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда) немесе
_____________________________________________________________________
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), заңды мекен-жайы)
20__ жылғы "__" ___________ №__________ мүлікке билік етуін шектеу
туралы шешімінің және 20__ жылғы "___" ____________ № _________ билік
етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің (болған жағдайда) күшін
жояды.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында
көрсетілген жағдайда), қолы, мөрі)
Шешімді ______________________________________________________ алдым.
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің
лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты ((жеке басын
куәландыру құжатында көрсетілген жағдайда), төлеушінің қолы,
күні, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 49-қосымша
Нысан
________________________________
(мемлекеттік кірістер органының 20__ж. "___" ________________
атауы, БСН-і) (тіркелген күні)
_____________________________ облысы бойынша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқарма
Тескеру тағайындау туралы акт
____ жыл "__" _____________ № ______________
ТІРКЕЛДІ
қолы__________________________________________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын www.pravstat.prokuror.kz,
сайтында, немесе 1012 нөмірі бойынша смс-хабарлама
жіберіп, немесе 115 нөмірі бойынша Call-центр хабарласып
тексеруге болады.
№ ____ нұсқама
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 632-бабына және "Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
221-бабына сәйкес:
1.___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын құжатта
көрсетілсе), лауазымы, мемлекеттік кірістер органының атауы)
________________________________________ тексеру жүргізу тапсырылады.

платежам и налогам, пеней, предусмотренные статьями 165, 166 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан", не
привели к погашению задолженности по таможенным платежам и налогам,
пеней.
На основании вышеизложенного, руководствуясь статьей 167
Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан"
ПОСТАНОВИЛ:
Обратить взыскание на имущество, ограниченное в распоряжении на
основании решения от "__"_______ 20 ___ года № ______ и акта описи
имущества от "___" ___________200__0года0№0______
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), наименование плательщика,
_____________________________________________________________________
ИИН/БИН, юридический адрес)
Настоящее постановление составлено в двух экземплярах, один из
которых с приложением решения и акта описи передать для исполнения
_____________________________________________________________________
наименование уполномоченного юридического лица) Ограниченное в
распоряжении имущество находится на ответственном хранении
_______________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) материально ответственного лица плательщика)
и находится по адресу:
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
М.П.___________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) руководителя (заместителя руководителя)
Получено:
__________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица уполномоченного юридического лица, дата
получения, подпись)
Отправлено: ____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 32
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Решение
об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом
и акта описи имущества в счет налоговой задолженности
налогоплательщика (налогового агента), задолженности по
таможенным платежам и налогам, пени плательщика
"__"_____________20__года № _____
В соответствии со статьей 613 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
статьей 164 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в связи с
_____________________________________________________________________
(указать причину отмены решения об ограничении в распоряжении
имуществом)
_____________________________________________________________________
отменяет решение об ограничении в распоряжении имуществом от "__"
______ 20 ___ года № ____ налогоплательщика (налогового агента),
плательщика
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), наименование налогоплательщика (налогового агента),
плательщика
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
и акт описи имущества (при его наличии) от "__"_____20__года № ______
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), подпись, печать государственного органа)
Решение получил
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) налогоплательщика (налогового агента)/ должностного лица
налогоплательщика (налогового агента), плательщика, подпись дата,
печать)
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 49
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
_________________________ "___"_______ 20__г.
(наименование, БИН органа (дата регистрации)
государственных доходов)
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по_________________________________ области
Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за № ______________ "__"  ____      ____ год
подпись __________________
Достоверность регистрации проверки можно проверить
на сайте www.pravstat.prokuror.kz, либо отправив смс-сообщение
по номеру 1012, либо обратившись в Call-центр по номеру 115.
Предписание № ____
В соответствии со статьей 632 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
и статьей 221 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан" поручается:
1. _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должность, наименование органа государственных доходов)

2. салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның толық
атауы
_____________________________________________________________________
(оның ішінде тексерілетін субъеті басшысының тегі және қысқаша
аты-жөні)
3. ЖСН/БСН __________________________________________________________
4. тексеру түрі _____________________________________________________
(кешенді, тақырыптық, қарсы, хронометраждық зерттеу,
көшпелі кедендік тексеру)
5. тағайындалған тексеру мәселесі/мәні ______________________________
_____________________________________________________________________
6. тексеру кезеңі: 20__ жылдан "__" _____ бастап 20__ жыл "__" ______
дейін.
7. тексерілетін аумақ учаскесі және тексеру барысында анықтауға
жататын мәселелер*: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. тексеру мерзімі ұйғарым тапсырылған сәттен бастап "__"
жұмыс/күнтізбелік күн**
9. тексеру 20__жылдан "__" _______ бастап 20__жылға "__" ________
дейін*** тоқтатылды
10. тексеруді жүргізуге мына мамандар тартылсын _____________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын
құжатта көрсетілсе), лауазымы, ұйымның атауы)
11. тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде міндетті
талаптары тексеруге жататын нормативтік құқықтық актілер***__________
_____________________________________________________________________
______________________________________ _______ ______________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (М.О. (тегі және қысқаша
қолы) аты-жөні)
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның
ұйғарыммен танысқаны және оны (көшірмесін) алғаны туралы белгісі.
20__жылғы "__" __________ _____________
(қолы)
уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Ұйғарым мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде
ресімделеді;
* - көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылмайды;
** - Салық кодексінің 273-бабының 3-тармағымен көзделген мерзімді
сақтай отырып белгіленген қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы
сомаларының дұрыстығын растау бойынша тақырыптық салықтық тексеруді
және көшпелі кедендік тексеруді тағайындау кезінде тексеру мерзімдері
күнтізбелік күнмен есептеледі;
*** - көшпелі кедендік тексеру жүргізу кезінде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 50-қосымша
Нысан
________________________________
(мемлекеттік кірістер органының 20__ж. "___" ________________
атауы, БСН-і) (тіркеу күні)
_____________________________ облысы бойынша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі басқарма
Тескеру тағайындау туралы акт
____ жыл "__" _____________ № ______________
ТІРКЕЛДІ
қолы__________________________________________
Тексеруді тіркеудің дұрыстығын www.pravstat.prokuror.kz,
сайтында, немесе 1012 нөмірі бойынша смс-хабарлама
жіберіп, немесе 115 нөмірі бойынша Call-центр хабарласып
тексеруге болады.
____ ж. "__" _______ № __ нұсқамаға
қосымша нұсқама
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 632-бабына және "Қазақстан
Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің
221-бабына сәйкес тапсырылады:

2. полное наименование налогоплательщика (налогового
агента)/проверяемого лица
_____________________________________________________________________
(в том числе фамилия и инициалы руководителя проверяемого субъекта)
3. ИИН/БИН __________________________________________________________
4. вид проверки _____________________________________________________
(комплексная, тематическая, встречная, хронометражное обследование,
выездная таможенная проверка)
5. вопрос/ предмет назначенной проверки _____________________________
_____________________________________________________________________
6. проверяемый период: с "__"______20__ года по "__"______20__ года.
7. проверяемый участок территории и вопросы, подлежащие выяснению в
ходе проверки*:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. срок проверки "__" рабочих/календарных дней** с момента вручения
предписания.
9. проверка приостановлена с "__" _____ 20__г. по "__" ______
20__г.***
10. привлечь к проведению проверки следующих специалистов ___________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должность, наименование организации)
11. правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные
правовые акты, обязательные требования которых подлежат
проверке***__________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________ __________ _________________
(наименование органа (М.П. подпись)(фамилия и инициалы)
государственных доходов)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица
об ознакомлении и получении предписания (копии).
"__" __________ 20__г. _____________
(подпись)
время: ___ часов ___ минут
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа
государственных доходов;
* - не заполняется при проведении выездной таможенной проверки;
** - сроки проверки исчисляются в календарных днях при назначении
тематической налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм
налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату,
установленного с соблюдением срока, предусмотренного пунктом 3 статьи
273 Налогового кодекса и выездной таможенной проверки;
*** - заполняется при проведении выездной таможенной проверки.
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 50
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
_________________________ "___"_______ 20__г.
(наименование, БИН органа (дата регистрации)
государственных доходов)
Управление по правовой статистике и специальным учетам
по_________________________________ области
Акт о назначении проверки
ЗАРЕГИСТРИРОВАН
за № ______________ "__"  ____      ____ год
подпись __________________
Достоверность регистрации проверки можно проверить на
сайте www.pravstat.prokuror.kz, либо отправив смс-сообщение
по номеру 1012, либо обратившись в Call-центр по номеру 115.
Дополнительное предписание
к предписанию № __ от "__" _______ ____ г.
В соответствии со статьей 632 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
и статьей 221 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в
Республике Казахстан" поручается:

1. __________________________________________________________________
(атауы, сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
салық төлеушіге (салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға қатысты тексеру
"__" жұмыс/күнтізбелік күнге* ұзартылсын.
2. тексеру жүргізуші тұлғалар құрамына мемлекеттік кірістер органының
қызметкерлері:
___________________________________________________________ қосылсын.
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын
құжатта көрсетілсе), лауазымы, мемлекеттік кірістер
органының атауы)
3. тексеру жүргізуге мына мамандар тартылсын:
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын құжатта
көрсетілсе), лауазымы, ұйымның атауы)
4. тексеру жүргізуші тұлғалар құрамынан мемлекеттік кірістер
органдарының қызметкерлері және (немесе) өзге де мамандар шығарылсын
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәләндыратын құжатта
көрсетілсе), лауазымы, ұйымның және (немесе) мемлекеттік
кірістер органының атауы)
5. тексеру мерзімі 20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы "__"
________ кезеңіне өзгертілсін.
______________________________________ ____________ _________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (М.О., қолы) (тегі және
қысқаша аты-жөні)
Салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның
қосымша ұйғарыммен танысқаны және оны (көшірмесін) алғаны туралы
белгісі.
20__ж. "__" __________ _____________
(қолы)
уақыты: ___ сағат ___ минут
Ескертпе:
Ұйғарым мемлекеттік кірістер органы хатының фирмалық бланкісінде
ресімделеді;
* - көшпелі кедендік тексеру тағайындау кезінде тексеру мерзімі
күнтізбелік күнмен есептеледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 51-қосымша
Нысан
Камералдық кедендік тексеру
АКТІСІ
№ ____________________________________
20__ жылғы "____" ______________ __________________________
(жасалған күні) (тексеру жүргізу орын)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Кеден одағының Кеден кодексінің 122, 131-баптарына және
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 211, 220, 220-1-баптарына сәйкес
___________________________________________________________ негізінде
(кедендік тексеру тағайындауға және (немесе) жүргізуге негіздеме)
Лауазымды тұлғалар: _________________________________________________
(тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер
органының лауазымды тұлғаларының лауазымдары,
_____________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер де ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілген болса)
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер де ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілген болса) не толық атауы,
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тұрғылықты жері және қызметін нақты жүзеге
асыратын орны туралы мәліметтер,
_____________________________________________________________________
оның сәйкестендіру нөмірлері (ЖСН/БСН)
қатысты камералдық кедендік тексеру жүргізді.
Тексерілетін тұлғаның ағымдағы (есептік) және өзге де банк шоттарының
реквизиттері:
_____________________________________________________________________
Кедендік тексеру жүргізуге маман ретінде тартылған басқа бақылаушы
органдардың лауазымды тұлғаларының тегі, аты, әкесінің аты (егер де
ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса), олардың
лауазымдары: ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілген, оның ішінде тексерілетін тұлға ұсынған құжаттар туралы
мәліметтер: _________________________________________________________
(тексерілген құжаттардың түрлері, олар жататын кезең және
қажет болған кезде,
_____________________________________________________________________
нақты құжаттардың тізбесі)
Кедендік тексеру барысында кедендік бақылаудың өзге нысандарын
пайдалану туралы мәліметтер: ________________________________________
(кедендік бақылаудың нысандары, тексеру
_____________________________________________________________________
барысында жүргізілген өзге әрекеттер туралы мәліметтер)
Алдыңғы тексеру және бұдан бұрын анықталған Кеден одағының және
(немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзушылықтарды
жою бойынша қабылданған шаралар туралы мәліметтер: __________________
Тексеру барысында анықталды: ________________________________________
(талаптары бұзылған нормативтік құқықтық
актілердің тиісті ережелеріне
_____________________________________________________________________
сілтеме жасай отырып, Кеден одағының және (немесе) Қазақстан
Республикасының кеден заңнамасының
_____________________________________________________________________
бұзушылықтары туралы куәландыратын анықталған фактілерді
егжей-тегжейлі сипаттау не олардың жоқ екендігі туралы мәліметтер)
Тексеру нәтижесі бойынша тұжырымдар: ________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша ___ парақта.
Камералдық кедендік тексеруді жүргізген лауазымды тұлғалар:
___________________________________________ ________________________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
___________________________________________ ________________________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
Актінің __________ парақтағы екінші данасын ___ қосымшаларымен алдым:
(қосымшалардың саны)
___________________________________________________ _________________
(актінің екінші данасын алған тұлғаның лауазымы, (қолы)
тегі, аты-жөні, төлқұжат деректері)
Актінің екінші данасы тексерілген тұлғаға жөнелтілді ________________
(жөнелтілу және алу фактісін растайтын құжат)
20___ ж. "____" __________________
(актінің екінші данасын алған күн)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 52-қосымша
Нысан
Бұзушылықтарды жою туралы
ХАБАРЛАМА
20___жылғы "____"__________ №__________
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан

1. продлить проверку на "__" рабочих/календарных дней* в отношении
налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица
_____________________________________________________________________
(наименование идентификационный номер (ИИН/БИН)
2. включить в состав лиц, производящих проверку, работников органов
государственных доходов
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должность, наименование органа государственных доходов)
3. привлечь к проведению проверки следующих специалистов:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должность, наименование организации)
4. исключить из состава лиц, производящих проверку, работников
органов государственных доходов и (или) иных специалистов
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), должность, наименование организации и (или) органа
государственных доходов)
5. изменить проверяемый период на c "__" __________ 20__ г.
по "__" _________ 20__ г.
____________________________________ __________ _________________
(наименование органа государственных доходов) (М.П. подпись) (фамилия
и инициалы)
Отметка налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица
об ознакомлении и получении дополнительного предписания (копии).
"__" __________ 20__г. _____________
(подпись)
время: ___ часов ___ минут
Примечание:
Предписание оформляется на фирменном бланке письма органа
государственных доходов;
* - при назначении выездной таможенной проверки, срок проверки
исчисляется в календарных днях.
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 51
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
АКТ
камеральной таможенной проверки
№ _______________________________
"____" ______________ 20__г.
__________________________ ____________________
(дата составления) (место проведения проверки)
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со статьями 122, 131 Таможенного кодекса Таможенного
союза и статьями 211, 220, 220-1 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан", на основании
____________________________________________________________________
(основание назначения и (или) проведения таможенной проверки)
проведена камеральная таможенная проверка
Должностными лицами: ________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) должностных лиц органа
____________________________________________________________________
государственных доходов, проводившего проверку)
в отношении ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) либо полное наименование проверяемого лица,
_____________________________________________________________________
сведения о месте нахождения и месте фактического осуществления
деятельности
_____________________________________________________________________
проверяемого лица, его идентификационные номера (ИИН, БИН)
Реквизиты текущего (расчетного) и иных банковских счетов проверяемого
лица:___________
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) должностных лиц других контролирующих
органов, привлеченных в качестве специалистов к проведению таможенной
проверки, их должности: _____________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о проверенных документах, в том числе представленных
проверяемым лицом:
_____________________________________________________________________
(виды проверенных документов, период к которому они относятся,
_____________________________________________________________________
и при необходимости перечень конкретных документов)
Сведения об использовании в ходе таможенной проверки иных форм
таможенного контроля:
_____________________________________________________________________
(сведения о формах таможенного
_____________________________________________________________________
контроля, иных действиях, проведенных в ходе проверки)
Сведения о предыдущей проверке и принятых мерах по устранению ранее
выявленных нарушений таможенного законодательства Таможенного союза и
(или) Республики Казахстан:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В ходе проверки установлено: ________________________________________
(подробное описание выявленных фактов, свидетельствующих о нарушениях
таможенного
_____________________________________________________________________
законодательства Таможенного союза и (или) Республики Казахстан со
ссылкой, на
_____________________________________________________________________
соответствующие нормы нормативных правовых актов, требования которых
нарушены, либо сведения об их отсутствии)
Выводы по результатам таможенной проверки: __________________________
_____________________________________________________________________
Приложения на _____ листах.
Должностные лица, проводившие камеральную таможенную проверку:
________________________________________ ________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
________________________________________ ________________________
(фамилия, инициалы) (подпись)
Второй экземпляр акта с _________ приложениями на ___ листах получил:
(количество приложений)
__________________________________________ ________________________
(должность, фамилия, инициалы, паспортные (подпись)
данные лица, получившего второй экземпляр акта)
Второй экземпляр акта отправлен проверяемому лицу ___________________
(подтверждающий документ о факте отправки и получения)
"____" ___________ 20___ г.
(дата получения второго экземпляра акта)
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 52
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
об устранении нарушений
"____"__________20___г. №____

Республикасы Кодексінің 220 және 220-1-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
мемлекеттік кірістер органының атауы
Сізді _______________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер де ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілген болса) немесе толық атауы,
_____________________________________________________________________
оның сәйкестендіру нөмірлері (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан жері
20__ жылғы "____" _____________ №______ камералдық кедендік тексеру
актісінің негізінде анықталған мынадай бұзушылық(тар) _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
және __________________________________________________________ теңге
(санмен және жазбаша)
сомасына есептелген кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұл сомасы
туралы хабарлайды.
р/с
Бюджеттік
сыныптама
коды
Бюджеттік
сыныптама
кодының атауы
Төлем
(салық)
сомасы
Хабарламаны
шығару күніне
өсімпұл сомасы
Барлығы,
сомасы
1
2
3
4
5
6
1
2
Барлығы
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 220-бабына сәйкес, Сіз осы хабарламаны табыс еткен күннен
кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күн ішінде осы хабарламаны орындау
жолымен _______________________________ мөлшерінде бюджетке кедендік
төлемдерді және салықтарды, өсімпұлдар сомасын
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН _________________________________________________________________
№ ____________________________________________________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
_____________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
төлей отырып көрсетілген бұзушылықтарды өз бетімен жоюға құқылысыз.
Хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда,
бұзушылықтарды жою туралы хабарламадағы талаптарды, оның ішінде
тексерілетін тұлғаның кедендік декларацияны және (немесе) кедендік
декларациялардың кедендік құнын түзетуді ұсынуы арқылы, қажет болған
кезде кедендік төлемдер мен салықтар бойынша берешек сомаларын өтеу
жөніндегі төлем құжатының көшірмесін қоса бере отырып орындау
камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша анықталған
бұзушылықтарды өз бетінше жою деп танылады.
Хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда,
Сіз "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 19-тарауымен белгіленген тәртіпте мұндай
хабарламаға шағым жасауға құқылысыз.
Камералдық кедендік тексерудің нәтижелері бойынша анықталған
бұзушылықтарды белгіленген мерзімде өзіңіз жойған кезде, Сізге
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік
шаралары қолданылмайтын болады.
Кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу бойынша міндетке әсер
еткен бұзушылықтарды жою туралы хабарламадағы талаптар белгіленген
мерзімде орындалмаған жағдайда, "Қазақстан Республикасындағы кеден

В соответствии со статьями 220 и 220-1 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" ________________
_____________________________________________________________________
наименование органа государственных доходов
уведомляет Вас __________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или полное наименование проверяемого лица,
_____________________________________________________________________
его идентификационные номера (ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
юридический адрес и местонахождение проверяемого лица
о следующем (их) нарушении (ях), выявленном (ых) на основании акта
камеральной таможенной проверки № _______ от "___" ______ 20__ года:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
и о начисленной сумме таможенных платежей, налогов и пени на сумму
_______________________________________________________________ тенге
(в цифрах и прописью)
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа (налога)
Сумма пени на день выставления уведомления
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
В соответствии со статьей 220 Кодекса Республики Казахстан
"О таможенном деле в Республике Казахстан" Вы вправе самостоятельно
устранить указанные нарушения путем исполнения настоящего уведомления
в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения
настоящего уведомления путем уплаты сумм таможенных платежей и
налогов, пеней в бюджет в размере
_____________________________________________________________________
в ___________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН _________________________________________________________________
на счет № ___________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в __________________________________________________________________,
(Управление казначейства, БИК)
Самостоятельным устранением нарушений, выявленных по
результатам камеральной таможенной проверки, признается исполнение
требований, содержащихся в уведомлении об устранении нарушений, в том
числе путем представления проверяемым лицом корректировки таможенной
декларации и (или) таможенной стоимости таможенных деклараций, при
необходимости с приложением копии платежного документа по погашению
сумм задолженности по таможенным платежам и налогам в случае согласия
с указанными в уведомлении нарушениями.
В случае несогласия с указанными в уведомлении нарушениями Вы
вправе обжаловать такое уведомление в порядке, установленном главой
19 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике
Казахстан".
При самостоятельном устранении нарушений, выявленных по
результатам камеральной таможенной проверки в установленный срок к
Вам не будут применены меры ответственности, установленные законами
Республики Казахстан.
В случае неисполнения в установленный срок требований,
содержащихся в уведомлении об устранении нарушений, повлиявших на
обязанность по уплате таможенных платежей и налогов, выносится
уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам и

ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 159 және 160-баптарына
сәйкес кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар бойынша берешекті
өтеу туралы хабарлама шығарылады.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы ________ _____________________
(басшының орынбасары) (қолы) (тегі, аты-жөні)
20__ ж. "___" __________
Хабарламаны алдым ___________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20__ ж. "___" __________
Хабарламаны табыс еттім _____________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды
тұлғасының Т.А.Ә., қолы, күні)
Тексерілетін тұлғаға хабарлама жөнелтілді ___________________________
(жөнелтілу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
20__ ж. "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 53-қосымша
Нысан
Кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама
20____жылғы "___" ________ № _______
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 159-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді _______________________________________________________________
(тегі, есімі, әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында
көрсетілген жағдайда) төлеушінің толық атауы
_____________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмері/бизнес сәйкестендіру нөмері (ЖСН/БСН),
заңды мекен-жайы)
бюджеттке кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешек
сомасын Сізбен өтелмегендігін хабарлайды:
_______________________________________________________________ теңге
(санмен және жазбаша)
негізінде __________________________________________________________
теңге
р/с
Бюджеттік
жіктеме коды
Кедендік
төлемнің
немесе
салықтың түрі
Төлем
(салық)
сомасы
Хабарламаны
шығарған
күндегі
өсімпұл
сомасы
Барлығы,
сомасы
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Сіз аталған соманы келесі деректеме бойынша бюджеттік жіктеме коды
бойынша бюджеттке аудару қажет:
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН _________________________________________________________________
(қазынашылық басқармасы, БСН)
шот № _______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
Кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегі

налогам, пеням в соответствии со статьями 159 и 160 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан".
Руководитель (заместитель руководителя) ________ ___________________
органа государственных доходов (подпись) (фамилия и инициалы)
"___" __________ 20__ г.
Уведомление получил ________________________________________________
(Ф.И.О. проверяемого лица, подпись, печать)
"___" __________ 20__ г.
Уведомление вручил ________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных доходов,
подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу __________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и
(или) получения)
"___" __________ 20__ г.
Приложение 14
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 53
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
о погашении задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней
"___"_________ 20__ года № _________
В соответствии со статьей 159 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан"
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) полное наименование плательщика,
_____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
что Вами не погашена следующая сумма задолженности по
таможенным платежам и налогам, пеней в бюджет:
_____________________________________________________________________
тенге, (в цифрах и прописью)
на основании
_____________________________________________________________________
тенге
п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени на день выставления уведомления
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
Итого
Вам необходимо перечислить данную сумму в бюджет по кодам
бюджетной классификации по следующим реквизитам:
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН ________________________________________________________________
на счет № __________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в __________________________________________________________________,
(Управление казначейства, БИК)
В случае непогашения задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней к Вам будут применены следующие действия,

өтелмеген жағдайда Сізге Кодекстің 157-бабы 3-тармағының 2) – 4)
тармақшаларымен қарастырылған мынадай шаралары қолданылады:
1) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап бес
жұмыс күні өткеннен кейін кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар
бойынша берешекті артық төленген сомалары есебінен не кедендік
баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету сомалары есебінен
өндіріп алу;
2) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он
жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттары бойынша шығыс операцияларын
тоқтата тұру;
3) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он
жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата
тұру;
4) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он
бес жұмыс күні өткеннен кейін төлеушінің мүлкіне билік етуін шектеу;
5) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап
жиырма жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттарындағы ақшадан өндіріп
алу;
6) дебиторларының банктегі шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
7) билік етуі шектелген мүлкін өткізу есебінен.
Кодекстің 158-бабына сәйкес көзделген жағдайларды қоспағанда
өсімпұл кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу мерзімдері өткен
күннен кейінгі күннен бастап, кедендік төлемдер мен салықтарды
төлеудің кешіктірілген әрбір күні үшін төлеу күнін қоса алғанда,
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта
қаржыландырудың ресми ставкасы 2,5 мөлшерінде есептеледі.
Бұл ретте шағымдану өсімпұл есептеуді тоқтата тұруға негіз
болмайды.
Кодекстің 171-бабына сәйкес берешек пен өсімпұлды өтеу
кезектілігі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Салық кодексі)
34-бабына сәйкес айқындалады".
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 159-бабы 3-тармағына сәйкес хабарлама
төлеушіге оны қылмыстық немесе әкімшілік жауапкершілікке тартылуына
қарамастан жіберіледі.
Кодекстің 166-бабы 1-тармағына сәйкес осы хабарламаны алған
күннен бастап он жұмыс күннен кешіктірмей
Сізге _______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
дебиторлық берешек сомаларын көрсете отырып дебиторлар тізімін және
бар болған жағдайда дебиторлық берешек сомаларын растайтын дебитормен
бірлесіп жасалған өзара есеп айырысудың салыстыру актісін ұсыну
қажет.
Дебиторлар тізімі осы хабарламада көрсетілген мерзімде табыс
етілмеген жағдайда, немесе дебиторлар жоқ туралы мәлімет ұсынған
жағдайда мемлекеттік кірістер органы салық төлеушіге (салық агентіне)
салық тексеруін жүргізеді.

предусмотренные подпунктами 2) – 4) пункта 3 статьи 157 Кодекса
Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан":
1) взыскание задолженности по таможенным платежам и налогам,
пеней за счет излишне уплаченных сумм таможенных платежей и (или)
налогов по видам таможенных платежей или налогов либо за счет
обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов по истечении пяти
рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
2) приостановление расходных операций по банковским счетам по
истечении десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего
уведомления;
3) приостановление расходных операций по кассе по истечении
десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего
уведомления;
4) ограничение в распоряжении имуществом по истечении
пятнадцати рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего
уведомления;
5) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских
счетах, по истечении двадцати рабочих дней, следующих за днем
вручения настоящего уведомления;
6) обращение взыскания на деньги на банковских счетах
дебиторов;
7) обращение взыскания на ограниченное в распоряжении
имущество;
В соответствии со статьей 158 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" начисляется пеня за каждый
день просрочки уплаты таможенных платежей и налогов, начиная со дня,
следующего за днем истечения сроков уплаты таможенных платежей и
налогов, включая день уплаты, в размере 2,5 кратной официальной
ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики
Казахстан за каждый день просрочки, за исключением случаев
предусмотренных пунктами 3-8 указанной статьи.
При этом обжалование не приостанавливает начисление пени.
В соответствии со статьей 171 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" очередность погашения
задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, определяется в
соответствии со статьей 34 Налогового кодекса".
В соответствии с пунктом 3 статьи 159 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" уведомление
направляется плательщику независимо от привлечения его к
административной или уголовной ответственности.
В соответствии с пунктом 1 статьи 166 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" Вам необходимо
не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего
уведомления представить в
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности и,
при наличии, акты сверок взаиморасчетов, составленные совместно с
дебиторами и подтверждающие суммы дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов либо сведений об
отсутствии дебиторов и (или) актов сверок взаиморасчетов с дебитором
в срок, указанный в настоящем уведомлении, орган государственных
доходов проведет таможенную проверку.

Кодекстің 159-бабы 5-тармағына сәйкес өсімпұлды есепке
алмағанда, төлеуші кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар
бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама тіркеген күннен бастап өтеу
күнін қоса алғанда төленуге тиіс кедендік төлемдер мен салықтар
бойынша берешекті өтеген кезде мемлекеттік кірістер органдарымен
бұрын қойылған кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар бойынша
берешекті өтеу туралы хабарламаға қосымша тағайындалады.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды
тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан
Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес
әкімшілік жазаларға тарту шаралары қолданылады.
Кодекстің 17-бабына сәйкес Сіз кеден органдарының шешімдеріне,
кеден органдарының немесе олардың лауазымды адамдарының
іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының
заңнамасында белгіленген мерзімдерде және тәртіппен шағымдануға
құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыру құжатында
көрсетілген жағдайда), қолы, мөрі)
20__ жылғы "___"___________
М.О.
Хабарлама
_____________________________________________________________________
(төлеушінің тегі, есімі, әкесінің аты (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда), төлеушінің/ төлеушінің лауазымды
тұлғасы, қолы, мөрі)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________берілді.
Хабарлама
_____________________________________________________________________
(төлеушінің тегі, есімі, әкесінің аты (жеке басын куәландыру
құжатында көрсетілген жағдайда), мемлекеттік органның лауазымды
тұлғасы, қолы, мөрі)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________тапсырылды.
Хабарлама
_____________________________________________________________________
(жіберу және алу фактісін растайтын құжат)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________ жіберілді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 54-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 637 бұйрығына 55-қосымша
Нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаға немесе бұзушылықтарды
жою туралы хабарламаға шағымды қарау нәтижелері туралы
хабарлама
20__ жылғы "___" ________________
№ __________
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексінің 179-бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(шағым тақырыбын көрсету – тексеру нәтижелері туралы хабарлама немесе
бұзушылықтарды жою туралы хабарлама)
20__ жылғы "___" __________________________________ шағымыңызды
қарау нәтижелері бойынша Cізді
_____________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетiлген болса) немесе толық атауы, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды
мекен-жайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кедендік төлемдердің
және салықтардың, өсімпұлдардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
р/с
Бюджеттік
сыныптау
коды
Бюджеттік сыныптау
кодының атауы
Төлем,
салық сомасы
Өсімпұл
сомасы
Қорытынды
сома
1
2
3
4
5
6
1
2
Барлығы
Шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып есептелген кедендік
төлемдер және салықтар, өсімпұлдар
__________________________________________________________ мөлшерінде
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН _______________________________ № __________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органының)
_____________________________________________________ төлеуге жатады.
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
Тексерілетін тұлға Қазақстан Республикасы заңнамасында
көзделген тәртіппен салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым жасауға
құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының орынбасары)__________________________________
(тегі және аты-жөні, қолы, мөрі)
Хабарламаны
_______________________________________________________ алдым
(тексерілетін тұлғаның Т.А.Ә., қолы, мөрі, күні)
Хабарлама __________________________________________тапсырылды
(мемлекеттік кірістер органның лауазымды
тұлғасының Т.А.Ә. қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға_________________________________
____________________________________________________ жіберілді
(жіберу (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 645 бұйрығына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

В соответствии с пунктом 5 статьи 159 Кодекса Республики
Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" при погашении
плательщиком задолженности по таможенным платежам и налогам без учета
пени, подлежащей начислению за период с момента регистрации
уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней до даты погашения включительно, органом
государственных доходов выставляется дополнение к ранее выставленному
уведомлению о погашении задолженности по таможенным платежам и
налогам, пеней.
В случае невыполнения требований органов государственных
доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии со статьей 17 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республике Казахстан" Вы имеете право обжаловать
действия (бездействие) должностных лиц органов государственных
доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в
порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность), подпись, печать)
"___"__________ 20__ года
М.П.
Уведомление получил плательщик
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) плательщика / должностного лица плательщика, подпись,
печать)
"___" __________ 20__ года
М.П.
Уведомление вручено плательщику
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику
_____________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
"___"__________ 20__ года
Приложение 15
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 54
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Приложение 16
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Приложение 55
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2008 года № 637
Форма
Уведомление
об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах
проверки или уведомление об устранении нарушений
"____"____________ 20__ года
№ ______
В соответствии со статьей 179 Кодекса Республики Казахстан "О
таможенном деле в Республики Казахстан"
______________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения жалобы от "__" __________20___года
_____________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах проверки
или уведомление об устранении нарушений)
____________________________________________________________________,
уведомляет Вас
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) или полное наименование проверяемого лица, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/ БИН,
юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе:
_______________________________________________________________________________________
Начисленная сумма таможенных платежей и налогов, пеней с учетом
результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
Начисленная сумма таможенных платежей и налогов, пеней с учетом
результатов рассмотрения жалобы подлежит уплате в размере
_____________________________________________________________________
в ___________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН __________________________ на счет № ____________________________
(органа государственных доходов)
в __________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
Проверяемое лицо имеет право на обжалование результатов
проверки в порядке, предусмотренном законодательством Республики
Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), подпись, печать)
Уведомление получил _________________________________________________
(Ф.И.О. проверяемого лица, подпись, печать, дата)
Уведомление вручил __________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу ____________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 645
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министерства финансов Республики Казахстан

1) "Кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6382 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2010 жылғы 18 тамызда № 218 (26279) жарияланған);
2) "Көшпелі кедендік тексеру нұсқамасының және бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 шілдедегі № 383 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6377 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2010 жылғы 14 тамызда № 215-216 (26276-26277 жарияланған);
3) "Кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 ақпандағы № 67 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10497 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 сәуірде жарияланған);
4) "Көшпелі кедендік тексеру нұсқамасының және бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 шілдедегі № 383 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 107 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10568 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 сәуірде жарияланған).

1) приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 17 июля 2010 года № 357 "Об утверждении формы уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6382, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 18 августа 2010 года № 218 (26279));
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2010 года № 383 "Об утверждении форм документов таможенной проверки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6377, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 14 августа 2010 года № 215-216 (26276-26277));
3) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 февраля 2015 года № 67 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 17 июля 2010 года № 357 "Об утверждении формы уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10497, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 1 апреля 2015 года)";
4) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 107 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2010 года № 383 "Об утверждении форм предписания выездной таможенной проверки и требования об устранении нарушений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10568, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 апреля 2015 года).