Инфляцияның деңгейін ескере отырып, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1029 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12645 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 23 қазандағы № 455 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 23.10.2023 № 455 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 341 қаулысымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша мемлекет кепілдіктерін инфляцияның деңгейін ескере отырып, орындау қағидаларының 5, 8, 9, 14, 16-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауға өтініш нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасын тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) шешімнің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес sms-хабарлар журналының нысаны бекітілсін.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

О некоторых вопросах по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1029. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12645. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2023 года № 455.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 23.10.2023 № 455 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 5, 8, 9, 14, 16 Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 341, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления на назначение выплаты разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму решения о назначении (об отказе в назначении) суммы выплаты разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму журнала sms-оповещаний согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1029 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ауданның коды __________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің
_________________ бойынша департаменті
Өтініш
Туған күні 19 __ ж. "___" ______________, ____________________
мекенжайында тұратын
азамат (ша) ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық)
Менің жеке зейнетақы шотым ___________________________________
Менің ЖСН _____________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері:
№ _____________________________
Кім берді _________________ Берілген күні _____________________
Инфляция деңгейін ескере отырып, маған
_______________________________________________________________
міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының (жарналар түрін көрсету қажет)
сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма
төлемін тағайындауды сұраймын.
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығы үшін жауапты боламын.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы жеке зейнетақы шотының
болуы және ________________________________________ міндетті
зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының
(жарналар түрін көрсету қажет) есебінен зейнетақы жинақтарының
сомалары туралы мәліметтерді сұратуды өтінемін.
Инфляция деңгейін ескере отырып,
_______________________________________________________________
(міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының (жарналар түрін көрсету қажет) сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауға қажетті
менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Инфляция деңгейін ескере отырып,
_______________________________________________________________
(міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының (жарналар түрін көрсету қажет) сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындау туралы
(тағайындаудан бас тарту туралы) шешім қабылдау жөнінде ұялы
телефонға sms-хабар жіберу арқылы хабарлауға келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
үй телефоны _______ ұялы телефоны ____________ E-mail _________
Өтініш берген күні___________________
Өтініш берушінің қолы _______________
Азамат (ша) ___________________________________________ өтініші
20___ ж. "___" № ____________ қабылданды,
құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы және қолы: ________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
--------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) ___________ өтініші № ___________ болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн _____________________
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
лауазымы және қолы: ____________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1029 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемінің сомасын
тағайындау туралы (тағайындаудан
бас тарту туралы) шешім
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ____________
бойынша департаментінің 20 ___ жылғы "__" ______________ №___________
шешімі
Іс №____________
Инфляция деңгейін ескере отырып,
_____________________________________________ (міндетті
зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының
(жарналар түрін көрсету қажет) сомасы мен зейнетақы жинақтарының
сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасын тағайындау туралы
(тағайындаудан бас тарту туралы)
Азамат (ша) __________________________________________________
Жынысы ____________ Туған күні 19 ___ ж. "__" ________________
Өтініш берген күні 20 ___ ж. "__" ___________ № ______________

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1029
Форма
Код района ______________
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по __________________________
Заявление
от гражданина (ки)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
Дата рождения "_____" _____________ 19____г., проживающего по адресу:
_____________________________________________________________________
Мой индивидуальный пенсионный счет __________________________________
Мой ИИН______________________________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность:
№ ___________________________________________________________________
Кем выдан ___________________ Дата выдачи _____________________
Прошу назначить мне выплату разницы между суммой
_____________________________________________________________________
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов (необходимо указать вид взносов)
с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений.
Несу ответственность за подлинность представленных документов.
Прошу запросить в едином накопительном пенсионном фонде
сведения о наличии индивидуального пенсионного счета и суммах
пенсионных накоплений за счет _______________________________________
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов (необходимо указать вид взносов).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения мне выплаты разницы между суммой
_____________________________________________________________________
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов (необходимо указать вид взносов)
с учетом уровня инфляции суммой пенсионных накоплений.
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении
(отказе в назначении) суммы выплаты разницы между суммой
_____________________________________________________________________
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов (необходимо указать вид взносов) с учетом уровня
инфляции и суммой пенсионных накоплений путем отправления на
мобильный телефон sms-оповещения.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний_________ мобильный _____________ Е-маil ____________
дата подачи заявления: "__________" ___________________ 20 _____ года
Подпись заявителя ____________________
Заявление гражданина
_____________________________________________________________________
принято "____"__________ 20__г. № ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись
лица, принявшего документы:
_____________________________________________________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование
документа
Количество листов в
документе
Примечание
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гр. _______________________________________________________
зарегистрировано за № _____ Дата принятия документов ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и роспись лица, принявшего документы: _______________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1029
Форма
Решение о назначении (об отказе в назначении)
суммы выплаты разницы между суммой фактически внесенных
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений
Решение № _______ от "____" ________ 20_ года Департамента Комитета
труда, социальной защиты и миграции по ____________ № дела __________
О назначении (об отказе в назначении) суммы выплаты разницы
между суммой_________________________________________________________
(обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов (необходимо указать вид взносов) с учетом
уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
Гражданина (ки) _______________________________________________
Пол _______ Дата рождения "____" ________ 19____г.
Дата обращения "____" ________ 20__г. № ________

1. Инфляция деңгейі ескерілген сома:
міндетті зейнетақы жарналары бойынша
________________________________________________________ теңге;
(сомасы жазбаша)
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша сомасы
________________________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы
жинақтарының сомасы (керегін толтыру қажет):
міндетті зейнетақы жарналары бойынша
______________________________________________________ теңгені;
(сомасы жазбаша)
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша
_______________________________________________________ теңгені
(сомасы жазбаша)
құрайды.
3. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру
туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы
5-бабының 1-тармағына сәйкес инфляция деңгейін ескере отырып,
______________________________________________________________
(міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы
жарналарының (жарналар түрін көрсету қажет) сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасы:
_____________________________ теңге мөлшерінде тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
4. Айырма төлемінің сомасын тағайындаудан бас тартылсын
_____________________________________________________________________
(негіздеме)
М.О. Департамент директоры _______________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Басқарма (бөлім) басшысы _________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Тағайындау жөніндегі маман _______________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Шешім жобасы дайындалды:
М.О. Бөлімше бастығы _____________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Бөлімше маманы ___________________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1029 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Sms-хабарлар журналы
_________________________
(төлемнің түрі)
_________________ бөлімшесі бойынша
р/с №
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Істің №
Sms-хабар жіберілген күн
Телефон№
Маман

1. Сумма (нужное заполнить):
по обязательным пенсионным взносам с учетом уровня инфляции
______________________________________________________________ тенге;
(сумма прописью)
по обязательным профессиональным пенсионным взносам с учетом уровня
инфляции ______________________________________________________тенге.
(сумма прописью)
2. Сумма пенсионных накоплений в едином накопительном
пенсионном фонде составляет (нужное заполнить) по обязательным
пенсионным взносам ___________________________________________ тенге;
(сумма прописью)
по обязательным профессиональным пенсионным взносам
______________________________________________ тенге (сумма прописью)
3. Назначить сумму выплаты разницы между суммой
____________________________________________________________________
(обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных
пенсионных взносов (необходимо указать вид взносов)
с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в
соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона РК от 21 июня 2013 года "О
пенсионном обеспечении в Республике Казахстан":
В размере ____________________________________________________тенге.
(сумма прописью)
4. Отказать в назначении суммы выплаты разницы
____________________________________________________________________
(основание)
М.П. Директор департамента _______________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Руководитель управления (отдела) ___________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Специалист по назначению _________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Проект решения подготовлен:
М.П. Начальник отделения ___________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Специалист отделения _______________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 1029
Форма
Журнал sms-оповещений
_________________________
(вид выплаты)
по _________________отделению
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
№ дела
Дата передачи sms-оповещения
№ телефона
Специалист