Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әскери қызметшілерін бейбіт уақытқа арналған заттай мүлікпен жабдықтаудың нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 416 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 қаңтарда № 12913 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 03.04.2017 № 238 (алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" 2005 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 26-бабының 4-тармағына және "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы туралы" 2015 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 30-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әскери қызметшілерін заттай мүлікпен жабдықтаудың нормалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 03.04.2017 № 238 (алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жодауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4) заттай мүлік заттарын сатып алу бекітілген нормалар бойынша тиісті жылдарға арналған республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттар шегінде кезең-кезеңмен жүзеге асырылсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң іске енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ.Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б.Т.Сұлтанов
2015 жылғы 22 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 416 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарының әскери қызметшілерін бейбіт уақытқа арналған заттай мүлікпен жабдықтаудың нормалары.
Ескерту. Норманың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 03.04.2017 № 238 (алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының жоғары офицерлер құрамын заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе

Об утверждении норм снабжения вещевым имуществом военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан в мирное время
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 416. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 января 2016 года № 12913.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 03.04.2017 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" и пунктом 1 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 10 января 2015 года "О Национальной гвардии Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормы снабжения вещевым имуществом военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан в мирное время.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 03.04.2017 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования).
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) Закуп предметов вещевого имущества по утвержденным нормам осуществлять поэтапно в пределах выделенных средств из республиканского бюджета на соответствующие годы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан генерал-лейтенанта Жаксылыкова Р.Ф.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б.Т. Султанов
"__"___________ 2015 года
Утверждены
Приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 416
Нормы снабжения вещевым имуществом военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органов Министерства внутренних дел Республики Казахстан в мирное время.
Сноска. Заголовок Нормы в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 03.04.2017 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования).
Норма снабжения вещевым имуществом высшего офицерского
состава Национальной гвардии Республики Казахстан.
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного
человека
Срок
носки
Примечание

1. Киім-кешек
2.
Жиек салынған көк барқын түсті фуражка
1 дана
4 жыл
3.
Жиек салынған қара жусан түстес фуражка
1 дана
2 жыл
4.
Күнқағары бар сұр түсті қаракөлден тігілген малақай
1 дана
2 жыл
5.
Қара жусан түстес кепи
1 дана
2 жыл
6.
Сұр түсті қаракөлден тігілген жағасы бар астары жылы сұрғылт түсті пальто
1 дана
4 жыл
7.
Жиектер салынған және көк барқын түсті мундир мен жиектер салынған және лампастары бар балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
4 жыл
8.
Жиек салынған және ашық сұр түсті мундир мен жиектер салынған және лампастары бар көк барқын түсті балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
4 жыл
9.
Жиектер салынған және лампастары бар көк барқын түсті балағы түсіңкі шалбар
1 дана
5 жыл
10.
Погондары бар қара жусан түстес китель мен лампастары бар және жиектер салынған балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
2 жыл
11.
Жиектер салынған және лампастары бар қара жусан түсті балағы түсіңкі шалбар
1 дана
2 жыл
12.
Жиектер салынған және лампастары бар қара жусан түсті балағы етікке салынатын шалбар
1 дана
2 жыл
13.
Қара жусан түстес свитер
1 дана
2 жыл
14.
Сұр түсті жағасы және погондары бар қара жусан түстес қысқы күртеше
1 дана
2 жыл
15.
Қара жусан түстес маусымдық плащ
1 дана
2 жыл
16.
Алып жүруге арналған белбеуі бар плащ-жамылғы
1 жиынт.
7 жыл
17.
Сұр түсті қаракөлден тігілген жағасы бар астары жылы қара түсті былғары плащ
1 дана
4 жыл
18.
Қара түсті былғары плащ
1 дана
4 жыл
19.
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
1 жыл
20.
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен балағы тік пішілген шалбар
1 жиынт.
1 жыл
21.
Ұзын жеңді күртеше және белгіленген түсті шалбар (офистік киім нысаны)
1 жиынт
1 жыл
22.
Қысқа жеңді күртеше және белгіленген түсті шалбар (офистік киім нысаны)
1 жиынт
1 жыл
2. Аяқ киім
23.
Қара түсті іші жылы қысқа қонышты былғары етік
1 жұп
2 жыл
24.
Қара түсті қысқа қонышты лакталған былғары бәтеңке
1 жұп
4 жыл
25.
Қара түсті қысқа қонышты былғары бәтеңке
2 жұп
1 жыл
26.
Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
1 жыл
27.
Қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
28.
Қара түсті былғары етік
1 жұп
2 жыл
29.
Қара түсті іші жылы құрым етік
1 жұп
5 жыл
3. Киім
30.
Ақ түсті жейде
1 дана
2 жыл
31.
Ашық жусан түстес жейде
3 дана
2 жыл
32.
Қысқа жеңді ашық жусан түстес жейде
2 дана
1 жыл
33.
Қара түсті галстук
1 дана
2 жыл
34.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының нышаны бар эмблема
1 дана
4 жыл
35.
Қара жусан түстес галстук
2 дана
2 жыл
36.
Ақ түсті кашне
1 дана
2 жыл
37.
Қара жусан түстес кашне
1 дана
2 жыл
38.
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
39.
Ақ түсті майка
2 дана
1 жыл
40.
Ақ түсті қолғап
1 жұп
2 жыл
4. Жылы заттар
41.
Ақ түсті іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл
42.
Қара түсті іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл

1. Обмундирование
1.
Фуражка цвета морской волны с кантом
1 шт
4 года
2.
Фуражка цвета темной полыни с кантом
1 шт
2 года
3.
Шапка из каракуля серого цвета с козырьком
1 шт
2 года
4.
Кепи цвета темной полыни
1 шт
2 года
5.
Пальто утепленное стального цвета с воротником из каракуля серого цвета
1 шт
4 года
6.
Мундир с кантами и брюки навыпуск цвета морской волны с кантами и лампасами
1 компл
4 года
7.
Мундир светло-серого цвета с кантами и брюки навыпуск цвета морской волны с кантами и лампасами
1 компл
4 года
8.
Брюки в сапоги цвета морской волны с кантами и лампасами
1 шт
4 года
9.
Китель с кантами и брюки навыпуск цвета темной полыни с кантами и лампасами
1 компл
2 года
10.
Брюки навыпуск цвета темной полыни с кантами и лампасами
2 шт
2 года
11.
Брюки в сапоги цвета темной полыни с кантами и лампасами
1 шт
2 года
12.
Свитер цвета темной полыни
1 шт
2 года
13.
Куртка зимняя цвета темной полыни с воротником из каракуля серого цвета
1 шт
2 года
14.
Плащ демисезонный цвета темной полыни
1 шт
2 года
15.
Плащ-накидка с ремнем для ношения
1 компл
7 лет
16.
Плащ утепленный кожаный черного цвета с воротником из каракуля серого цвета
1 шт
4 года
17.
Плащ кожаный черного цвета
1 шт
4 года
18.
Фуражка полевая камуфляжной расцветки
1 шт
1 год
19.
Полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 компл
1 год
20.
Полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной
1 компл
2 года
21.
Куртка с длинными рукавами и брюки установленного цвета (офисная форма)
1 компл
1 год
22.
Куртка с короткими рукавами и брюки установленного цвета (офисная форма)
1 компл
1 год
2. Обувь
23.
Полусапожки кожаные утепленные черного цвета
1 пара
2 года
24.
Полуботинки кожаные лакированные черного цвета
1 пара
4 года
25.
Полуботинки кожаные черного цвета
1 пара
1 год
26.
Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета
1 пара
1 год
27.
Ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета
1 пара
2 года
28.
Сапоги кожаные черного цвета
1 пара
4 года
29.
Сапоги кожаные утепленные черного цвета
1 пара
4 года
3. Белье
30.
Рубашка белого цвета
1 шт
2 года
31.
Рубашка цвета светлой полыни
3 шт
2 года
32.
Рубашка цвета светлой полыни с короткими рукавами
2 шт
1 год
33.
Галстук черного цвета
1 шт
2 года
34.
Эмблема с символикой Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований
1 шт
4 года
35.
Галстук цвета темной полыни
2 шт
2 года
36.
Кашне белого цвета
1 шт
4 года
37.
Кашне цвета темной полыни
1 шт
2 года
38.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
39.
Майка белого цвета
2 шт
1 год
40.
Перчатки белого цвета
1 пара
4 года
4. Теплые вещи
41.
Перчатки утепленные белого цвета
1 пара
4 года
42.
Перчатки утепленные черного цвета
1 пара
2 года

5. Амуниция
43.
Алтын түстес салтанатты белдік
1 дана
5 жыл
44.
Галстукке арналған қыстырма
2 дана
3 жыл
45.
Далалық белбеу
1 жиынт.
4 жыл
46.
Далалық сөмке
1 дана
7 жыл
47.
Астары және жылу-оқшаулау кілемшесі бар ұйықтауға арналған (каримат) қап
1 жиынт.
5 жыл
48.
Жеке заттарға арналған нессесері бар сөмке (рюкзак)
1 дана
5 жыл
49.
Алтын түстес аксельбант
1 дана
5 жыл
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланында, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу органдарында аға және кіші офицерлер құрамын, келісімшарт бойынша әскери қызмет өткеретін сержанттары мен сарбаздарын заттай мүлікпен жабдықтау нормалары.
Ескерту. Норманың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 03.04.2017 № 238 (алғашқы жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Киім-кешек
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
1.
Жиек салынған белгіленген түсті фуражка
1 дана
7 жыл
2.
Белгіленген түсті теріден тігілген құлақшын (полковниктерде – күнқағары бар белгіленген түсті қаракөлден тігілген малақай)
1 дана
3 жыл
3.
Белгіленген түсті астары жылы пальтоға белгіленген түсті теріден тігілген жаға (полковниктер үшін – сұр түсті қаракөлден тігілген жаға)
1 дана
7 жыл
4.
Белгіленген түсті кепи
1 дана
3 жыл
5.
Белгіленген түсті берет (полковниктер үшін – жиек салынған белгіленген түсті күнделікті фуражка)
1 дана
5 жыл
6.
Белгіленген түсті мундир мен жиектер салынған балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
7 жыл
7.
Ашық сұр түсті мундир (тек полковниктер үшін)
1 дана
7 жыл
8.
Китель мен жиектер салынған белгіленген түсті балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
5 жыл
9.
Жиектер салынған белгіленген түсті балағы түсіңкі шалбар
2 дана
5 жыл
10.
Сұрғылт түсті жүн свитер
1 дана
5 жыл
11.
Белгіленген түсті қысқы күртешеге белгіленген түсті теріден тігілген жаға (полковниктер үшін – белгіленген түсті қаракөлден тігілген жаға)
1 дана
5 жыл
12.
Белгіленген түсті маусымдық плащ
1 дана
5 жыл
13.
Алып жүруге арналған белбеуі бар плащ-жамылғы
1 жиынт.
10 жыл
14.
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
1 жыл
15.
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
1 жыл
16.
Жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
3 жыл
17.
Ұзын жеңді күртеше және белгіленген түсті шалбар (офистік киім нысаны)
1 жиынт
1 жыл
18.
Қысқа жеңді күртеше және белгіленген түсті шалбар (офистік киім нысаны)
1 жиынт
1 жыл

5. Амуниция
43.
Пояс парадный золотистого цвета
1 шт
5 лет
44.
Зажим для галстука
2 шт
3 года
45.
Ремень полевой
1 шт
4 года
46.
Сумка полевая
1 шт
7 лет
47.
Спальный мешок с вкладышем и ковриком теплоизоляционным (каримат)
1 компл
5 лет
48.
Сумка (рюкзак) с несессером для личных вещей
1 шт
5 лет
49.
Аксельбант золотистого цвета
1 шт
5 лет
Нормы снабжения вещевым имуществом старшего и младшего офицерского составов, сержантов и солдат, проходящих воинскую службу по контракту в Национальной гвардии Республики Казахстан, в военно-следственных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
Сноска. Заголовок Нормы в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 03.04.2017 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования).
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного
человека
Срок
носки
Примечание
1. Обмундирование
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
1.
Фуражка установленного цвета с кантом
1 шт
7 лет
2.
Шапка-ушанка меховая установленного цвета
(для полковников – шапка из каракуля серого цвета с козырьком)
1 шт
5 лет
3.
Пальто утепленное установленного цвета с воротником меховым установленного цвета (для полковников – с воротником из каракуля серого цвета)
1 шт
7 лет
4.
Кепи установленного цвета
1 шт
3 года
5.
Берет установленного цвета (для полковников - фуражка повседневная установленного цвета с кантом)
1 шт
5 лет
6.
Мундир и брюки навыпуск установленного цвета с кантами
1 компл
7 лет
7.
Мундир светло-серого цвета ( для полковников)
1 шт
7 лет
8.
Китель и брюки навыпуск установленного цвета с кантами
1 компл
7 лет
9.
Брюки навыпуск установленного цвета с кантами
1 шт
7 лет
10.
Свитер установленного цвета
1 шт
7 лет
11.
Куртка зимняя установленного цвета с воротником меховым установленного цвета (для полковников – с воротником из каракуля серого цвета)
1 шт
5 лет
12.
Плащ демисезонный установленного цвета
1 шт
5 лет
13.
Плащ-накидка с ремнем для ношения
1 компл
10 лет
14.
Фуражка полевая камуфляжной расцветки
1 шт
1 год
15.
Полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 компл
1 год
16.
Полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной
1 компл
3 года
17.
Куртка с длинными рукавами и брюки установленного цвета (офисная форма)
1 компл
1 год
18.
Куртка с короткими рукавами и брюки установленного цвета (офисная форма)
1 компл
1 год

2. Аяқ киім
20.
Қара түсті іші жылы былғары етік
1 жұп
2 жыл
21.
Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
22.
Қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
3 жыл
23.
Қара түсті былғары туфли
1 жұп
1 жыл
3. Киім
24.
Ақ түсті жейде
1 дана
4 жыл
25.
Белгіленген түсті жейде
3 дана
2 жыл
26.
Қысқа жеңді және белгіленген түсті жейде
2 дана
1 жыл
27.
Белгіленген түсті әйелдер галстугы
3 дана
2 жыл
28.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының нышаны бар эмблема
1 дана
5 жыл
29.
Белгіленген түсті футболка
1 дана
1 жыл
30.
Ақ түсті майка
2 дана
1 жыл
31.
Ақ түсті кашне
1 дана
5 жыл
32.
Белгіленген түсті кашне
1 дана
3 жыл
33.
Ақ түсті қолғап
1 жұп
5 жыл
4. Жылы заттар
34.
Ақ түсті іші жылы қолғап
1 жұп
5 жыл
35.
Қара түсті іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл
5. Амуниция
36.
Далалық белбеу
1 жиынт.
5 жыл
37.
Астары және жылу-оқшаулау кілемшесі бар ұйықтауға арналған (каримат) қап
1 жиынт.
5 жыл
28.
Жеке заттарға арналған нессесері бар сөмке (рюкзак)
1 дана
5 жыл
39.
Алтын түстес аксельбант
1 дана
8 жыл
40.
Алтын түстес салтанатты белдік
1 дана
8 жыл
41.
Далалық сөмке
1 дана
7 жыл
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы оқу орындарының курсанттарын заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Киім-кешек
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау.
Плащ-жамылғы, ақ түсті белдік белбеу, далалық жабдық (иық бау) мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі. Астары жылы пальто парадқа қатысатын курсанттарға мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі. 6 жұп мақта-мата ұйықтың орнына 1 жылға 3 жұп жазғы шұлғау, 2 жұп жүн ұйықтың орнына 1 жылға
2 жұп қысқы шұлғау беріледі.
1
Қара жусан түсті берет
1 дана
2 жыл
2
Күнқағары бар қара жусан түстес теріден тігілген құлақшын
1 дана
2 жыл
3
Қара жусан түстес теріден тігілген жағасы қара жусан түстес астары жылы пальто
1 дана
2 жыл
4
Погондары бар қара жусан түстес китель мен балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
2 жыл
5
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
1 жыл
6
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
6 ай
7
Жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
2 жыл
8
Қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) далалық фуражка
1 дана
2 жыл
9
Қорғаныш түсті (жұмысқа арналған) күртешесі мен шалбар
1 жиынт.
2 жыл
10
Қорғаныш түсті астары жылы (жұмысқа арналған) күртешесі мен шалбар
1 жиынт.
2 жыл
11
Плащ-жамылғы
1 дана
4 жыл

2. Обувь
20.
Сапоги кожаные утепленные черного цвета
1 пара
5 лет
21.
Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета
1 пара
2 года
22.
Ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета
1 пара
3 года
23.
Туфли кожаные черного цвета
1 пара
2 года
3. Белье
24.
Рубашка белого цвета
1 шт
7 лет
25.
Рубашка установленного цвета
1 шт
2 года
26.
Рубашка установленного цвета с короткими рукавами
1 шт
2 года
27.
Галстук женский установленного цвета
1 шт
2 года
28.
Эмблема с символикой Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований
1 шт
10 лет
29.
Футболка установленного цвета
1 шт
1 год
30
Майка белого цвета
1 шт
1 год
31.
Кашне белого цвета
1 шт
10 лет
32.
Кашне установленного цвета
1 шт
3 года
33.
Перчатки белого цвета
1 пара
7 лет
4. Теплые вещи
34.
Перчатки утепленные белого цвета
1 пара
7 лет
35.
Перчатки утепленные черного цвета
1 пара
7 лет
5. Амуниция
36.
Ремень полевой
1 шт
5 лет
37.
Спальный мешок с вкладышем и ковриком теплоизоляционным (каримат)
1 компл
10 лет
38.
Сумка (рюкзак) с несессером для личных вещей
1 шт
10 лет
39.
Аксельбант золотистого цвета
1 шт
12 лет
40.
Пояс парадный золотистого цвета
1 шт
10 лет
41.
Сумка полевая
1 шт
12 лет
Норма снабжения вещевым имуществом курсантов военных учебных
заведений Национальной гвардии Республики Казахстан.
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1. Обмундирование
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
Плащ-палатка, ремень поясной белого цвета, снаряжение полевое (лямки плечевые), Выдаются во временное пользование как инвентарное имущество.
Пальто утепленное, выдается курсантам, участвующим в парадах, во временное пользование как инвентарное имущество.
Выдается вместо 6 пар носков хлопчатобумажных портянки летние 3 пары на 1 год, вместо 2 пар носков шерстяных – портянки зимние 2 пары на 1 год.
1
Берет цвета темной полыни
1 шт
2 года
2
Шапка-ушанка с козырьком меховая цвета темной полыни
1 шт
2 года
3
Пальто утепленное цвета темной полыни с меховым воротником цвета темной полыни
1 шт
2 года
4
Китель и брюки навыпуск цвета темной полыни
1 компл
2 года
5
Фуражка полевая камуфляжной расцветки
1 шт
1 год
6
Полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
2 компл
1 год
7
Полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной
1 компл
2 года
8
Фуражка полевая установленного цвета (рабочая)
1 шт
2 года
9
Куртка и брюки установленного цвета (рабочие)
1 компл
2 года
10
Куртка и брюки утепленные установленного цвета (рабочие)
1 компл
2 года
11
Плащ-палатка
1 шт
4 года

2. Аяқ киім
12
Қара түсті былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
13
Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
1 жыл
14
Қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
15
Спорттық туфли
1 жұп
2 жыл
16
Казармалық тапочка
1 жұп
1 жыл
3. Киім
17
Ақ түсті жейде
1 дана
4 жыл
18
Ашық жусан түстес жейде
2 дана
2 жыл
19
Қара жусан түстес галстук
2 дана
2 жыл
20
Қара жусан түстес кашне
1 дана
4 жыл
21
Ақ түсті кашне
1 дана
4 жыл
22
Іш киім
2 жиынт.
1 жыл
23
Белгіленген түсті футболка
1 дана
1 жыл
24
Мақта-мата трусы
2 дана
1 жыл
25
Мақта-мата сүлгі
3 дана
1 жыл
26
Мақта-мата монша сүлгісі
1 дана
1 жыл
27
Қол орамал
4 дана
1 жыл
28
Мақта-мата жаға астары
24 дана
1 жыл
29
Мақта-мата ұйық
24 жұп
1 жыл
30
Спорттық костюм
1 жиынт.
2 жыл
31
Ақ түсті қолғап
1 жұп
4 жыл
4. Жылы заттар
32
Жылы іш киім
2 жиынт.
1 жыл
33
Жүн ұйық
6 жұп
1 жыл
34
Қара түсті іші жылы қолғап
1 жұп
2 жыл
35
Ақ түсті іші жылы қолғап
1 жұп
4 жыл
5. Амуниция
36
Жез тоғасы бар ақ түсті белдік белбеу
1 дана
6 жыл
37
Далалық белбеу
1 дана
4 жыл
38
Далалық жабдық (иық бау)
1 жиынт.
6 жыл
39
Шалбар белбеуі
1 дана
2 жыл
40
Галстукке арналған қыстырма
1 дана
2 жыл
41
Далалық сөмке
1 дана
4 жыл
42
Күміс түстес аксельбант
1 дана
8 жыл
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін сарбаздары мен сержанттарын заттай мүлікпен жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Киім-кешек
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
Плащ-жамылғы, жез тоғасы бар ақ түсті белдік белбеу, сержанттық далалық сөмке, далалық жабдық (иық бау) мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
Ақ түсті қолғап, ақ түсті іші жылы қолғап, күміс түстес аксельбант парадқа қатысатын шақыру бойынша әскери қызметшілерге мүкәммалдық мүлік ретінде уақытша пайдалануға беріледі.
6 жұп мақта-мата ұйықтың орнына 1 жылға 3 жұп жазғы шұлғау, 2 жұп жүн ұйықтың орнына 1 жылға
2 жұп қысқы шұлғау беріледі.
1
Бүркеніш түсті фуражка
1 дана
1 жыл
2
Қара жусан түстес теріден тігілген құлақшын
1 дана
1 жыл
3
Бүркеніш түсті күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
1 жыл
4
Бүркеніш түсті астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
1 жыл
5
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
1 жыл
6
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
6 ай
7
Жүн малақайы бар бүркеніш түсті далалық астары жылы күртеше мен тік пішілген шалбар
1 жиынт.
1 жыл
8
Плащ-шатыр
1 дана
6 жыл

2. Обувь
12
Ботинки кожаные черного цвета
1 пара
2 года
13
Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета
1 пара
1 год
14
Ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета
1 пара
2 года
15
Туфли спортивные
1 пара
2 года
16
Тапочки казарменные
1 пара
1 год
3. Белье
17
Рубашка белого цвета
1 шт
4 года
18
Рубашка цвета светлой полыни
2 шт
2 года
19
Галстук цвета темной полыни
2 шт
2 года
20
Кашне цвета темной полыни
1 шт
4 года
21
Кашне белого цвета
1 шт
4 года
22
Белье нательное
2 компл
1 год
23
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
24
Трусы хлопчатобумажные
2 шт
1 год
25
Полотенце хлопчатобумажное
3 шт
1 год
26
Полотенце хлопчатобумажное банное
1 шт
1 год
27
Платок носовой
4 шт
1 год
28
Подворотнички хлопчатобумажные
24 шт
1 год
29
Носки хлопчатобумажные
24 пары
1 год
30
Костюм спортивный
1 компл
2 года
31
Перчатки белого цвета
1 пара
1 год
4. Теплые вещи
32
Белье теплое
2 компл
1 год
33
Носки шерстяные
6 пар
1 год
34
Перчатки утепленные черного цвета
1 пара
2 года
35
Перчатки утепленные белого цвета
1 пара
4 года
5. Амуниция
36
Ремень поясной белого цвета с латунной пряжкой
1 шт
6 лет
37
Ремень полевой
1 шт
4 года
38
Снаряжение полевое (лямки плечевые)
1 компл
6 лет
39
Ремень брючный
1 шт
2 года
40
Зажим для галстука
1 шт
2 года
41
Сумка полевая
1 шт
4 года
42
Аксельбант серебристого цвета
1 шт
8 лет
Норма снабжения вещевым имуществом солдат и сержантов,
проходящих воинскую службу по призыву в Национальной
гвардии Республики Казахстан.
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1. Обмундирование
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
Плащ-палатка, ремень поясной белого цвета с латунной пряжкой, сумка полевая сержантская, снаряжение полевое (лямки плечевые) выдаются во временное пользование как инвентарное имущество.
Перчатки белого цвета, перчатки утепленные белого цвета, аксельбант серебристого цвета выдаются военнослужащим по призыву, участвующим в парадах, во временное пользование как инвентарное имущество.
выдаются вместо 6 пар носков хлопчатобумажных портянки летние 3 пары на 1 год, вместо 2 пар носков шерстяных – портянки зимние 2 пары на 1 год.
1
Фуражка камуфляжной расцветки
1 шт
1 год
2
Шапка-ушанка меховая цвета темной полыни
1 шт
1 год
3
Куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 компл
1 год
4
Утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 компл
1 год
5
Фуражка полевая камуфляжной расцветки
1 шт
1 год
6
Полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 компл
6 мес.
7
Полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной
1 компл
1 год
8
Плащ-палатка
1 шт
6 лет

2. Аяқ киім
9
Қара түсті ұзын қонышты былғары бәтеңке
2 жұп
1 жыл
10
Қара түсті іші жылы ұзын қонышты былғары бәтеңке
1 жұп
1 жыл
11
Казармалық тапочка
1 жұп
1 жыл
3. Киім
12
Іш киім
2 жиынт.
1 жыл
13
Мақта-мата ұйық
24 жұп
1 жыл
14
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
15
Мақта-мата трусы
2 дана
1 жыл
16
Ақ түсті қолғап
1 жұп
1 жыл
17
Мақта-мата сүлгі
3 дана
1 жыл
18
Мақта-мата монша сүлгісі
1 дана
1 жыл
19
Қол орамал
3 дана
1 жыл
20
Мақта-мата жаға астары
24 дана
1 жыл
4. Жылы заттар
21
Жылы киім
2 жиынт.
1 жыл
22
Жүн ұйық
6 жұп
1 жыл
23
Ақ түсті іші жылы қолғап
1 жұп
1 жыл
24
Қара түсті іші жылы қолғап
2 жұп
1 жыл
5. Амуниция
25
Жез тоғасы бар ақ түсті белдік белбеу
1 дана
4 жыл
26
Далалық белбеу
1 дана
1 жыл
27
Шалбар белбеуі
1 дана
1 жыл
28
Сержанттық далалық сөмке
1 дана
6 жыл
29
Далалық жабдық (иық бау)
1 жиынт.
6 жыл
30
Күміс түстес аксельбант
1 дана
5 жыл
Әскери қызметшілерді жылы заттармен, жабдықпен және төсек орын керек-жарақтарымен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Жылы заттар
Қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті қорғау жөніндегі әскери бөлімдердің (бөлімшелердің) әскери қызметшілерін қоспағанда, қой терісінен тігілген қысқа тон, табаны резеңке пима, іші теріден тігілген биялай климаты салқын аудандарда жеке құрамның штат санының 50 пайызына, климаты ыстық және жылы аудандарда 30 пайызына, жедел бөлімдер мен бөлімшелерде жеке құрамның штат санының 100 пайызына беріледі.
1
Қой терісінен тігілген қысқа тон
1 дана
5 жыл
2
Табаны резеңке пима
1 жұп
3 жыл
3
Іші теріден тігілген биялай
1 жұп
2 жыл
4
Астары бар ұйықтауға арналған қап және жылу-оқшаулау (каримат) кілемшесі
1 жиынт.
5 жыл
2. Амуниция
5
Жүн малақай-маска
1 дана
2 жыл
6
7
Қатпарлы кеудеше
Реттеуші жезлы
1 дана
1 дана
2 жыл
3 жыл
8
Қоржын (зат қабы)
1 дана
2 жыл
9
Шыбынға қарсы перде
1 дана
1 жыл
10
Масаға қарсы перде
1 дана
1 жыл
11
Жазғы бүркеніш костюмі
1 жиынт.
3 жыл
12
Қысқы бүркеніш костюмі
1 жиынт.
3 жыл
13
Күннен-шаңнан қорғайтын көзілдірік
1 дана
3 жыл
14
Резеңке етік
1 дана
5 жыл
3. Төсек орын керек-жарақтары
14
Жастық
1 дана
3 жыл
15
Сыртқы жастық қабы
3 дана
1 жыл
16
Ақ жайма
4 дана
1 жыл
17
Матрац
1 дана
3 жыл
18
Көрпе
1 дана
3 жыл
19
Матрац асты төсеніші
1 дана
3 жыл
20
Кереует маңы кілемшесі
1 дана
3 жыл
Автомобиль және броньдытанк техникасына қызмет көрсететін әскери қызметшілерді, жауынгерлік машиналар мен броньдалған автомобильдер экипажының әскери қызметшілерін арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
2
Белгіленген түсті астары жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
3
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
4
Жұмысқа арналған трикотаж қолғап
1 жұп
3 мес.
Жөндеу бөлімшелерінің әскери қызметшілерін арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1
Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
2
Резеңкеленген алжапқыш
1 дана
1 жыл
3
Резеңке қолғап
1 жұп
1 жыл
4
Май-бензинге төзімді костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
Өрт сөндіру командаларының әскери қызметшілерін арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1
Кенептен тігілген костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
5 жыл
2
Жүн дулыға астары
1 дана
3 жыл
3
Кенептен тігілген биялай
2 жұп
1 жыл
4
Дулыға
1 дана
10 жыл
5
Өрт сөндіру құтқару белбеуі
1 дана
3 жыл
Бекеттік киіммен және киім-кешекпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1
Қой терісінен тігілген тұлып
1 дана
6 жыл
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
.
2
Кенеп плащ
2 дана
3 жыл
3
Табаны резеңке пима
2 жұп
3 жыл
4
Жүн дулыға астары
2 дана
3 жыл
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті қорғау жөніндегі әскери бөлімдердің (бөлімшелердің) әскери қызметшілерін бекеттік киіммен және киім-кешекпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Норма жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с №
Заттар атауы
Заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1.
Белгіленген түсті жазғы кепи
1 дана
1 жыл
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды және жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2.
Белгіленген түсті маусымдық кепи
1 дана
1 жыл
3.
Белгіленген түсті жазғы шалбар
1 дана
1 жыл
4.
Қысқа жеңді белгіленген түсті жазғы жейде
2 дана
1 жыл
5.
Белгіленген түсті жазғы костюм
1 жинақ
6 ай
6.
Белгіленген түсті жылы костюм
1 жинақ
1 жыл
7.
Былғары жабдықтар
1 жинақ
5 жыл
8.
Белгіленген түсті плащ
1 дана
6 жыл
9.
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
10.
Белгіленген түсті төмен температураға арналған шалбар мен күртеше
1 жинақ
3 жыл
11.
Белгіленген түсті кроссовки
1 жұп
1 жыл
12.
Белгіленген түсті төмен температураға арналған бәтеңке
1 жұп
3 жыл
Азаматтық қорғау әскери бөлімдерінің (бөлімшелердің) әскери қызметшілерін бекеттік киіммен және киім-кешекпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Норма алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Медициналық бөлімшелерді заттай және санитарлық-шаруашылық мүлікпен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
Р/с №
Заттар атауы
Бір кереуетке заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе

2. Обувь
9
Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета
2 пары
1 год
10
Ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета
1 пара
1 год
11
Тапочки казарменные
1 пара
1 год
3. Белье
12
Белье нательное
2 компл
1 год
13
Носки хлопчатобумажные
24 пары
1 год
14
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
15
Трусы хлопчатобумажные
2 шт
1 год
16
Перчатки белого цвета
1 пара
5 лет
17
Полотенце хлопчатобумажное
3 шт
1 год
18
Полотенце хлопчатобумажное банное
1 шт
1 год
19
Платок носовой
3 шт
1 год
20
Подворотнички хлопчатобумажные
24 шт
1 год
4. Теплые вещи
21
Белье теплое
2 компл
1 год
22
Носки шерстяные
6 пар
1 год
23
Перчатки утепленные белого цвета
1 пара
5 лет
24
Перчатки утепленные черного цвета
2 пары
1 год
5. Амуниция
25
Ремень поясной белого цвета с латунной пряжкой
1 шт
4 года
26
Ремень полевой
1 шт
1 год
27
Ремень брючный
1 шт
1 год
28
Сумка полевая сержантская
1 шт
6 лет
29
Снаряжение полевое (лямки плечевые)
1 компл
6 лет
30
Аксельбант серебристого цвета
1 шт
5 лет
Норма снабжения теплыми вещами, снаряжением и постельными
принадлежностями военнослужащих (инвентарное имущество)
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1. Теплые вещи
Полушубок овчинный, валенки на резиновой подошве, рукавицы на меху выдаются в районах с холодным климатом на 50 процентов, с жарким и умеренным климатом на 30 процентов штатной численности личного состава, в оперативных частях и подразделениях на 100 процентов штатной численности личного состава, за исключением военнослужащих воинских частей (подразделений) по охране общественного порядка и безопасности
1
Полушубок овчинный
1 шт
5 лет
2
Валенки на резиновой подошве
1 пара
3 года
3
Рукавицы на меху
1 пара
2 года
4
Спальный мешок с вкладышем и ковриком теплоизоляционным (каримат)
1 компл
5 лет
2. Амуниция
5
Шапка-маска шерстяная
1 шт
2 года
6
Жилет разгрузочный
1 шт
2 года
7
Жезл регулировщик
1 шт
3 года
8
Рюкзак (мешок вещевой)
1 шт
2 года
9
Полог противомоскитный
1 шт
1 год
10
Накомарник противомоскитный
1 шт
1 год
11
Костюм маскировочный летний
1 компл
3 года
12
Костюм маскировочный зимний
1 компл
3 года
13
Очки солнцепылезащитные
1 шт
3 года
14
Сапоги резиновые
1 пара
5 лет
3. Постельные принадлежности
15
Подушка
1 шт
5 года
16
Наволочка
3 шт
1 год
17
Простыня
2 шт
1 год
18
Матрац
1 шт
3 года
19
Одеяло
1 шт
3 года
20
Подматрацник
1 шт
3 года
21
Прикроватный коврик
1 шт
3 года
Норма снабжения специальной одеждой военнослужащих,
обслуживающих автомобильную и бронетанковую технику,
военнослужащих экипажей боевых машин и бронированных
автомобилей (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1.
Костюм (куртка и брюки) установленного цвета
1 компл
1 год
2.
Костюм (куртка и брюки) утепленный установленного цвета
1 компл
2 года
3.
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
4.
Перчатки трикотажные рабочие
1 пара
3 мес.
Норма снабжения специальной одеждой военнослужащих
ремонтных подразделений (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1.
Сапоги резиновые
1 пара
2 года
2.
Фартук прорезиненный
1 шт
1 год
3.
Перчатки резиновые
1 пара
1 год
4.
Костюм (куртка и брюки) маслобензостойкий
1 компл
2 года
Норма снабжения специальной одеждой военнослужащих
пожарных команд (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1.
Костюм (куртка и брюки) брезентовый
1 компл
5 лет
2.
Подшлемник шерстяной
1 шт
3 года
3.
Рукавицы брезентовые
2 пары
1 год
4.
Шлем
1 шт
10 лет
5.
Пояс спасательный пожарный
1 шт
3 года
Норма снабжения постовой одеждой и обмундированием
(инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на один пост
Срок
носки
Примечание
1
Тулуп овчинный
1 шт
6 лет
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2
Плащ брезентовый
2 шт
3 года
3
Валенки на резиновой подошве
2 пары
3 года
4
Подшлемник шерстяной
2 шт
3 года
Норма снабжения постовой одеждой и обмундированием
(инвентарное имущество) военнослужащих воинских частей
(подразделений) по охране общественного порядка и
безопасности
Сноска. Норма – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
№ п/п
Наименование предметов
Количество предметов
Срок носки
Примечание
1.
Кепи летняя установленного цвета
1 шт
1 год
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2.
Кепи демисезонная установленного цвета
1 шт
1 год
3.
Брюки летние установленного цвета
1 шт
1 год
4.
Рубашка летняя установленного цвета с короткими рукавами
2 шт
1 год
5.
Костюм летний установленного цвета
1 к-т
6 месяцев
6.
Костюм утепленный установленного цвета
1 к-т
1 год
7.
Снаряжение кожаное
1 к-т
5 лет
8.
Плащ установленного цвета
1 шт
6 лет
9.
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
10.
Куртка и брюки для низких температур установленного цвета
1 к-т
3 года
11.
Кроссовки установленного цвета
1 пара
1 год
12.
Ботинки для низких температур установленного цвета
1 пара
3 года
Норма снабжения постовой одеждой и обмундированием
(инвентарное имущество) военнослужащих воинских частей
(подразделений) гражданской обороны
Сноска. Норма исключена приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
Норма снабжения вещевым и санитарно-хозяйственным имуществом
медицинских подразделений (инвентарное имущество)
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одну
койку
Срок
носки
Норма
содержания на одну койку
Примечание

1. Сырт киім мен киім
1
Жазғы госпитальдық костюм (күртеше мен шалбар)
2 жиынт.
1 жыл
-
2
Іш киім
2 жиынт.
1 жыл
-
3
Белгіленген түсті футболка
2 дана
1 жыл
-
4
Мақта-мата трусы
2 дана
1 жыл
-
5
Мақта-мата сүлгі
2 дана
1 жыл
-
6
Мақта-мата монша сүлгісі
2 дана
1 жыл
-
2. Төсек орын керек-жарақтары
7
Сыртқы жастық тысы
2 дана
1 жыл
-
8
Қауырсыннан жасалған жастық
1 дана
4 жыл
-
9
Мақта-мата ақ жайма
2 дана
1 жыл
-
10
Көрпе тысы
2 дана
1 жыл
-
11
Мақтадан жасалған матрац
1 дана
4 жыл
-
12
Жүн көрпе
1 дана
4 жыл
-
13
Мақта-мата көрпе (жапқыш)
1 дана
4 жыл
-
3. Жылы заттар
14
Госпитальдық астары жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
-
15
Госпитальдық жылы халат
1 дана
2 жыл
-
Медициналық бөлімшелердің әскери қызметшілерін арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлікпен) жабдықтаудың нормасы
Ескерту. Нормаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 15.12.2023 № 903 бұйрығымен.
№ р/с
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1
Медициналық мақта-мата қалпақ
1 дана
1 жыл
-
2
Медициналық мақта-мата халат
1 дана
1 жыл
-
3
Мақта-мата сүлгі
2 дана
1 жыл
-
4
Алғашқы медициналық көмек көрсетуге арналған жеке сөмке
1 дана
1 жыл
-
Арнайы мақсаттағы әскери бөлімдерді (бөлімшелерді) және Ұжымдық қауіпсіздік жөніндегі шарт ұйымының Ұжымдық жедел ден қою күштері арнайы мақсаттағы күштерінің құрамына кіретін бөлімшелердің құрамындағы әскери қызметшілерді арнайы киіммен және мүлікпен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе

1. Верхняя одежда и белье
1
Костюм (куртка и брюки) летний госпитальный
2 компл
1 год
3 компл
2
Белье нательное
2 компл
1 год
3 компл
3
Футболка установленного цвета
2 шт
1 год
4
Трусы хлопчатобумажные
2 шт
1 год
3 шт
5
Полотенце хлопчатобумажное
2 шт
1 год
3 шт
6
Полотенце хлопчатобумажное банное
2 шт
1 год
3 шт
2. Постельные принадлежности
7
Наволочка
2 шт
1 год
3 шт
8
Подушка ватная или перовая
1 шт
5 лет
1 шт
9
Простыня
2 шт
1 год
3 шт
10
Пододеяльник
2 шт
1 год
3 шт
11
Матрац ватный
1 шт
4 года
1 шт
12
Одеяло полушерстяное (шерстяное)
1 шт
4 года
1 шт
13
Одеяло хлопчатобумажное (покрывало)
1 шт
4 года
1 шт
3. Теплые вещи
14
Костюм (куртка и брюки) утепленный госпитальный
1 компл
1 год
2 компл
15
Халат утепленный госпитальный
1 шт
2 года
2 шт
Норма снабжения специальной одеждой военнослужащих
медицинских подразделений (инвентарное имущество)
Сноска. Норма с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.12.2023 № 903 .
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1
Колпак хлопчатобумажный медицинский
1 шт
1 год
2
Халат хлопчатобумажный медицинский
1 шт
1 год
3
Полотенце хлопчатобумажное
2 шт
1 год
4
Сумка индивидуальная для оказания первой медицинской помощи
1 шт
1 год
Норма снабжения специальной одеждой и имуществом
воинских частей (подразделений) специального назначения
и военнослужащих в составе подразделений, входящих в
формирование сил специального назначения Коллективных Сил
оперативного реагирования Организации
Договора Коллективной Безопасности
п/п
Наименование предметов
Количество предметов
Срок носки
Примечание

1. Арнайы киім-кешек
1.
Бандана (орамал)
2 дана
4 жыл
2.
Төмен температураларға арналған бәтеңке
1 дана
4 жыл
3.
Ұзын қонышты қысқы бәтеңке
1 дана
2 жыл
4.
Ұзын қонышты жазғы бәтеңке
1 дана
2 жыл
5.
Шабулға арналған бәтеңке
1 дана
4 жыл
6.
Далалық гамаш
1 жұп
2 жыл
7.
Ылғал мен желден қорғайтын костюм
1 дана
2 жыл
8.
Желден қорғайтын тау костюмы
2 жиынт.
2 жыл
9.
Биік тау жағдайларына арналған костюм
1 жиынт.
4 жыл
10.
Жазғы далалық костюм
2 жиынт.
2 жыл
11.
Іші жылы далалық костюм
1 жиынт.
2 жыл
12.
Қысқы далалық костюм
1 жиынт.
2 жыл
13.
Шабулға арналған жазғы костюм
1 жиынт.
2 жыл
14.
Шабулға арналған іші жылы костюм
1 жұп
2 жыл
15.
Шабулға арналған қысқы костюм
1 дана
2 жыл
16.
Тактикалық кроссовка
1 дана
2 жыл
17.
Төмен температураларға арналған шалбар мен күртеше
1 жиынт.
4 жыл
18.
Төмен температураға арналған ұйық
4 жұп
2 жыл
19.
Күннен қорғайтын панама
1 дана
2 жыл
20.
Арнайы далалық колғап
2 жұп
2 жыл
21.
Тактикалық колғап
2 жұп
2 жыл
22.
Шабулға арналған қолғап
2 жұп
2 жыл
23.
Плащ-жамылғы (панчо)
1 дана
4 жыл
24.
Дулыға астары
2 дана
4 жыл
25.
Арнайы жылы қолғап
2 жұп
2 жыл
26.
Мойны ұзын жартылай жүн свитер
2 дана
4 жыл
27.
Мойны ұзын жүн свитер
2 дана
4 жыл
28.
Термо іш киім
4 жиынт.
2 жыл
29.
Футболка (фуфайка)
4 дана
2 жыл
30.
Маска-бас киім
1 дана
5 жыл
2. Аммуниция
31.
Қысқы қатпарлы жүйе
1 жиынт.
4 жыл
32.
Жазғы қатпарлы жүйе
1 жиынт.
4 жыл
33.
Қысқы қатпарлы белбеулік жүйе
1 жиынт.
4 жыл
34.
Жазғы қатпарлы белбеулік жүйе
1 жиынт.
4 жыл
35.
Мата белбеулік белдік
2 дана
4 жыл
36.
Тактикалық (шабуылдық) белдік
1 дана
4 жыл
37.
Шабуыл рюкзагы 40-60 литр
1 дана
4 жыл
38.
Амуницияға арналған сөмке
1 дана
4 жыл
39.
Қаруға арналған қап
1 дана
4 жыл
3. Арнайы (жеке) мүлік
40.
Жасырынуға арналған грим жиынтығы
1 дана
2 жыл
41.
Шынтаққа және тізеге арналған қорғаныш қалқаншалары
2 дана
2 жыл
42.
Қол мен балтырға арналған қорғаныш қалқаншалары
2 дана
2 жыл
43.
Тактикалық жылу сақтайтын төсеніш
2 дана
4 жыл
44.
Қысқы бүркену жиынтығы
1 жиынт.
4 жыл
45.
Жазғы бүркену жиынтығы
1 жиынт.
4 жыл
46.
Масаға қарсы перде
1 дана
2 жыл
47.
Күннен-шаңнан қорғайтын көзілдірік
1 дана
4 жыл
48.
Атуға арналған көзілдірік
1 дана
4 жыл
49.
Бір-екі орындық палатка
1 дана
4 жыл
50.
Шыбынға қарсы перде
1 дана
2 жыл
51.
Рейд рюкзагы
1 дана
4 жыл
52.
Жылу сақтайтын орындық
1 дана
4 жыл
53.
Арнайы қар ілмектері
1 жұп
4 жыл
54.
Қысқы ұйқы қабы
1 дана
4 жыл
55.
Жазғы ұйқы қабы
1 дана
4 жыл
56.
Тасымалдау сөмкесі
1 дана
4 жыл
57.
Құтқару термокөрпесі
1 дана
4 жыл
4. Арнайы (топтық) мүлік
58.
2-3 адамға арналған желге төзімді арнайы шатыр
2 дана
4 жыл
5. Альпинистік (жеке) тау жабдығы
59.
Блок – ролик
2 дана
4 жыл
60.
Альпинистік бәтеңке
1 жұп
2 жыл
61.
Динамикалық альпинистік бау
20 м
2 жыл
62.
Статикалық альпинистік бау
20 м
2 жыл
63.
Альпинистік карабин
10 дана
4 жыл
64.
Альпинистік әмбебап кошкалар
1 жұп
4 жыл
65.
Тау кроссовкалары
1 жұп
2 жыл
66.
Жар ілмектері
3 дана
4 жыл
67.
Мұз ілмектері
12 дана
2 жыл
68.
Мұз құралы
69.
Мұз жарғыш
1 дана
4 жыл
70.
Альпинистік әмбебап балғасы
1 дана
4 жыл
71.
Альпинистік әмбебап белдігі
1 дана
4 жыл
72.
Арнайы альпинисттік қолғап
2 жұп
2 жыл
73.
Альпинистік белдік (күрке)
1 дана
4 жыл
74.
Альпинистік репшнур
10 м
2 жыл
75.

1. Специальная одежда
1.
Бандана (косынка)
2 шт
4 года
2.
Ботинки для низких температур
1 пара
4 года
3.
Ботинки с высоким берцем зимние
1 пара
2 года
4.
Ботинки с высоким берцем летние
1 пара
2 года
5.
Ботинки штурмовые
1 пара
4 года
6.
Гамаши полевые
1 пара
2 года
7.
Костюм ветровлагозащитный
1 компл
2 года
8.
Костюм горный ветрозащитный
1 компл
3 года
9.
Костюм для высокогорных условий
1 компл
4 года
10.
Костюм полевой летний
2 компл
2 года
11.
Костюм полевой утепленный
1 компл
3 года
12.
Костюм полевой зимний
1 компл
4 года
13.
Костюм штурмовой летний
1 компл
2 года
14.
Костюм штурмовой утепленный
1 компл
2 года
15.
Костюм штурмовой зимний
1 компл
4 года
16.
Кроссовки тактические
1 пара
3 года
17.
Куртка с брюками для низких температур
1 компл
4 года
18.
Носки для низких температур
4 пары
2 года
19.
Панама солнцезащитная
2 шт
4 года
20.
Перчатки полевые специальные
2 пары
2 года
21.
Перчатки тактические
1 пара
4 года
22.
Перчатки штурмовые
2 пары
4 года
23.
Плащ-накидка (пончо)
1 шт
4 года
24.
Подшлемник
2 шт
4 года
25.
Рукавицы утепленные специальные
2 пары
4 года
26.
Свитер полушерстяной с высоким горлом
1 шт
3 года
27.
Свитер шерстяной с высоким горлом
2 шт
4 года
28.
Термобелье
4 компл
2 года
29.
Футболка (фуфайка)
4 шт
2 года
30
Шапка-маска
2 шт
4 года
2. Амуниция
31.
Разгрузочная система зимняя
1 компл
4 года
32.
Разгрузочная система летняя
1 компл
4 года
33.
Разгрузочно-поясная система зимняя
1 компл
4 года
34.
Разгрузочно-поясная система летняя
1 компл
4 года
35.
Ремень поясной тканевый
2 шт
4 года
36.
Ремень тактический (штурмовой)
1 шт
4 года
37.
Рюкзак штурмовой на 40-60 литров
1 шт
5 лет
38.
Сумка под амуницию
1 шт
4 года
39.
Чехол оружейный
1 шт
4 года
3. Специальное имущество (индивидуальное)
40.
Грим маскировочный в наборе
1 шт
2 года
41.
Защитные щитки на локти и колени
2 компл.
4 года
42.
Защитные щитки на предплечья и голени
1 компл.
4 года
43.
Коврик тактический теплоизоляционный
2 шт
4 года
44.
Маскировочный комплект зимний
1 компл
4 года
45.
Маскировочный комплект летний
1 компл
4 года
46.
Накомарник
1 шт
2 года
47.
Очки солнцепылезащитные
1 шт
4 года
48.
Очки стрелковые
1 шт
4 года
49.
Палатка одна-двухместная
1 шт
4 года
50.
Полог противомоскитный
1 шт
2 года
51.
Рюкзак рейдовый
1 шт
4 года
52.
Сиденье термоизоляционное
1 шт
4 года
53.
Снегоступы специальные
1 пара
4 года
54.
Спальный мешок зимний
1 шт
4 года
55.
Спальный мешок летний
1 шт
4 года
56.
Сумка транспортировочная
1 шт
4 года
57.
Термоодеяло спасательное
1 шт
4 года
4. Специальное имущество (групповое)
58.
Палатка специальная ветроустойчивая на 2-3 человек
1 шт
4 года
5. Альпинистское снаряжение (индивидуальное)
59.
Блок-ролик
2 шт
4 года
60.
Ботинки альпинистские
1 пара
4 года
61.
Веревка альпинистская динамическая
20 м
2 года
62.
Веревка альпинистская статическая
20 м
2 года
63.
Карабин альпинистский
10 шт
4 года
64.
Кошки альпинистские универсальные
1 пара
4 года
65.
Кроссовки горные
1 пара
2 года
66.
Крючья ледовые
3 шт
4 года
67.
Крючья скальные
12 шт
2 года
68.
Ледовый инструмент
1 компл.
4 года
69.
Ледоруб
1 шт
5 лет
70.
Молоток скальный универсальный
1 шт
10 лет
71.
Обвязка альпинистская универсальная
1 шт
4 года
72.
Перчатки альпинистские специальные
2 пары
3 года
73.
Пояс альпинистский (беседка)
1 шт
4 года
74.
Репшнур альпинистский
10 м
2 года
75.

Тау рюкзагы 90-120 литрлік
1 дана
4 жыл
76.
Сақтандыру-түсіру қондырғысы
1 дана
4 жыл
77.
Баумен көтерілуге арналған қондырғы
1 жиынт
4 жыл
78.
Баумен түсуге арналған қондырғы
2 дана
4 жыл
79.
Арнайы альпинисттік дулыға
1 дана
4 жыл
80.
Тауға арналған маска-бас киім
1 дана
4 жыл
81.
Тау көзілдірігі
6. Тау жабдықтары мен құрылғылары
4 жыл
82.
Альпинисттік ұршықбас
2 дана
4 жыл
Топтық мүлік 2-5 адамға арналған есеппен беріледі
83.
Тығындау элементтері
2 жиынт
4 жыл
84.
Кең ашылатын альпинисттік карабин
3 дана
4 жыл
85.
Қар көшкіні күрегі
2 дана
8 жыл
86.
3-4 адамдық арнайы мақсаттағы бөлімшелерге арналған арнайы тау шатыры
2 дана
4 жыл
87.
Альпинисттік жабдықтар мен құрыл-жабдықтарға арналған жөндеу жиынтығы
1 жиынт
8 жыл
88.
Альпинисттік бауға арналған сөмке
2 дана
4 жыл
89.
Жүк көтеруге-түсіруге арналған қондырғы
1 дана
8 жыл
90.
Диаметрі 25-50 мм статикалық арқан
200 м
2 жыл
7. Әуе-десанттық мүлік
91.
Негізгі парашют жүйесі
1 жиынт.
10 жылдан
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
92.
Қосалқы парашют жүйесі
1 жиынт.
10 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
93.
Парашют аспабы
1 дана
10 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
94.
Парашют жүйесіне арналған жүк контейнері
1 дана
10 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
95.
Жүктік парашют жүйесі
1 жиынт
10 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
Топтық мүлік 2-5 адамға арналған есеппен беріледі
96.
Парашют жүйесін жөндеуге арналған топтық құрал-саймандар
1 жиынт.
5 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
Топтық мүлік 2-5 адамға арналған есеппен беріледі
97.
Секіруге арналған бәтеңке
1 жұп
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
98.
Биіктіктік өлшегіш
1 дана
5 жыл
99.
Арқан кесетін пышақ
1 дана
5 жыл
100.
Секіруге арналған көзілдірік
1 дана
4 жыл
101.
Парашютті жинауға арналған мата
1 жиынт.
4 жыл
102.
Десанттық рюкзак
1 дана
4 жыл
103.
Парашютті жинауға арналған үстел
1 жиынт.
10 жыл
104.
Жинау керек-жарағы
1 жиынт.
10 жыл
105.
Секіруге арналған дулыға
1 дана
5 жыл
106.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесі
1 жиынт.
10 жыл
107.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесіне арналған сақтандыру аспапбы
1 жиынт.
10 жыл
108.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесіне арналған жүк контейнері
1 жиынт.
10 жыл
109.
Арнайы мақсаттағы жүк парашют жүйесі
2 жиынт.
10 жыл
110.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесіне арналған аспап
2 жиынт.
10 жыл
111.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесін жөндеуге арналған топтық қосалқы саймандар
1 жиынт.
5 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
112.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесіне арналған биіктік өлшеуіш
1 дана
5 жыл

Рюкзак горный на 90-120 литров
1 шт
4 года
76.
Страховочно-спусковое устройство
1 шт
4 года
77.
Устройство для подъема по веревке
1 компл
4 года
78.
Устройство для спуска по веревке
2 шт
4 года
79.
Шлем альпинистский специальный
1 шт
5 лет
80.
Шапка-маска горная
1 шт
4 года
81.
Очки горные
1 шт
5 лет
6. Горное снаряжение и оборудование
82.
Вертлюг альпинистский
2 шт
4 года
Групповое имущество выдается из расчета на 2 – 5 человек.
83.
Закладные элементы
2 компл
4 года
84.
Карабин альпинистский с широким открытием
3 шт
4 года
85.
Лопата лавинная
2 шт
8 лет
86.
Палатка специальная горная для подразделений специального назначения на 3-4 человека
2 шт
4 года
87.
Ремонтный набор для альпинистского оборудования и снаряжения
1 компл
8 лет
88.
Сумка под альпинистскую веревку
2 шт
4 года
89.
Устройство для подьема-спуска грузов
1 шт
8 лет
90.
Канат статический диаметром 25-50 мм
200 м
2 года
7. Воздушно-десантное имущество
91.
Парашютная система основная
1 компл
10 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
92.
Парашютная система запасная
1 компл
10 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
93.
Прибор парашютный
1 шт
10 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
94.
Грузовой контейнер к парашютной системе
1 шт
10 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
95.
Грузовая парашютная система
1 компл.
10 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю, Групповое имущество выдается из расчета на 2 – 5 человек
96.
Групповые запасные инструменты и принадлежности для ремонта парашютной системы
1 компл
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю, Групповое имущество выдается из расчета на 2 – 5 человек
97.
Ботинки прыжковые
1 пара
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
98.
Высотомер
1 шт
5 лет
99.
Нож-стропорез
1 шт
5 лет
100
Очки прыжковые
1 шт
5 лет
101.
Полотнище для укладки парашюта
1 компл
5 лет
102.
Рюкзак десантный
1 шт
5 лет
103.
Стол для укладки парашюта
1 компл
10 лет
104.
Укладочные принадлежности
1 компл
10 лет
105.
Шлем прыжковый
1 шт
5 лет
106.
Парашютная система специального назначения
1 компл
10 лет
107.
Страхующий прибор к парашютной системе специального назначения
1 компл
10 лет
108.
Грузовой контейнер к парашютной системе специального назначения
1 шт
10 лет
109.
Грузовая парашютная система специального назначения
1 компл
10 лет
110.
Прибор к грузовой парашютной системе специального назначения
2 компл
10 лет
111.
Групповые запасные инструменты и принадлежности для ремонта парашютной системы специального назначения
1 компл
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю,
112.
Высотометр к парашютной системе специального назначения
1 шт
5 лет

113.
Жоғары биіктіктен секіруге арналған құрал-жабдықтар, жабдықтар мен амунициялар жиынтығы
1 жиынт.
5 жыл
114.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесіне арналған секіру көзілдірігі
1 дана
5 жыл
115.
Арнайы мақсаттағы парашюттық жүйесіне арналған секіру дулығасы
1 дана
5 жыл
116.
Парашютті жинауға арналған жеке үстел
1 жиынт.
10 жыл
117.
Арнайы мақсаттағы парашют жүйесіне арналған жинау қондырғылары
1 жиынт.
10 жыл
118.
Жерден желді және бағытты көрсетуге конус
1 дана
5 жыл
119.
Әуе-десанттық мүлікті сақтауға арналған құрал-жабдық
1 жиынт.
10 жыл
120.
Ұшатын аппараттарға ілініп қалған жағдайда көме көрсетуге арналған керек-жарақтар
1 жиынт.
5 жыл
Топтық мүлік 2-5 адамға арналған есеппен беріледі
8. Сүңгуір құрал-жабдықтары
121.
Бақылау белгісі
1 дана
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
122.
5-7 мм сусыма түріндегі гидрокостюм
1 жиынт.
3 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
123.
9-12 мм сусыма түріндегі гидрокостюм
1 жиынт.
3 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
124.
Құрғақ түріндегі гидрокостюм
1 жиынт.
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
125.
Жүк белдігі
1 жиынт.
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
126.
Сүңгуір компасы
1 дана
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
127.
Аквалангтарға арналған мобильді компрессор
1 жиынт.
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
128.
Аквалангтарға арналған стационарлы компрессор
1 жиынт
8 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
129.
Қазтабан
1 жұп
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
130.
Жиынтықтағы жеңіл сүңгуір аппараты
1 жиынт
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
131.
Жиынтықтағы жабық циклды жеңіл сүңгуір аппараты
1 жиынт
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
132.
Жеңіл сүңгуір аппаратына арналған топтық қосалқы құрал-саймандар
1 жиынт
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
133.
Жабық циклды жеңіл сүңгуір аппаратына арналған топтық қосалқы құрал-саймандар
жиынт
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
134.
Жеңіл сүңгуір құрылғысы
1 жиынт
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
135.
2-4 адамға арналған асты қатты резеңке қайық
1 дана
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс.
Топтық мүлік 2-5 адамға арналған есеппен беріледі
136.
Тыныс алу бетпердесі (толық бетке)
1 дана
4 жыл
Мүлік саласы бойынша мамандарға берілуге тиіс
137.
Қынабы бар сүңгуір пышағы
1 жиынт.
4 жыл
138.
Суасты сүйрегіші
1 дана
4 жыл
139.
Суасты қол шамы
1 дана
4 жыл
140.
Жартылай бетперде
1 дана
4 жыл

113.
Комплект снаряжения, оборудования и амуниции для совершения прыжков с больших высот
1 компл
5 лет
114.
Очки прыжковые к парашютной системе специального назначения
1 шт
5 лет
115.
Шлем прыжковый к парашютной системе специального назначения
1 шт
5 лет
116.
Стол укладочный индивидуальный
1 компл
10 лет
117.
Укладочные принадлежности к парашютной системе специального назначения
1 компл
10 лет
118.
Конус для указания направления и ветра у земли
1 шт
5 лет
119.
Оборудование для хранения воздушно-десантного имущества
1 компл
10 лет
120.
Принадлежности для оказания помощи в случаях зависания за летательными аппаратами
1 компл
5 лет
Групповое имущество выдается из расчета на 2 – 5 человек
8. Водолазное снаряжение и оборудование
121.
Буек контрольный
1 шт
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
122.
Гидрокостюм мокрого типа 5-7 мм в комплекте
1 компл
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
123.
Гидрокостюм мокрого типа 9-12 мм в комплекте
1 компл
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
124.
Гидрокостюм сухого типа в комплекте
1 компл
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
125.
Грузовой пояс
1 компл
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
126.
Компас водолазный
1 шт
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
127.
Компрессор к аквалангам мобильный
1 компл
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
128.
Компрессор к аквалангам стационарный
1 компл
8 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
129.
Ласты
1 пара
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
130.
Легководолазный аппарат в комплекте
1 компл
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
131.
Легководолазный аппарат закрытого цикла в комплекте
1 компл
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
132.
Групповые запасные инструменты и принадлежности для легководолазных аппаратов
1 компл
5 лет
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
133.
Групповые запасные инструменты и принадлежности для легководолазных аппаратов закрытого цикла
1 компл
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
134.
Легководолазный инструмент
1 компл
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю
135.
Лодка резиновая с жестким дном
1 шт
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю Групповое имущество выдается из расчета на 2 – 5 человек
136.
Маска дыхательная (полнолицевая)
1 шт
4 года
Имущество подлежит выдаче специалистам по профилю,
137.
Нож водолазный с ножнами
1 компл
5 лет
138.
Подводный буксировщик
1 шт
4 года
139
Подводный ручной фонарь
1 шт
4 года
140.
Полумаска
1 шт
4 года

5. Әскери оркестрлердің азаматтық персоналына арналған мүкәммалдық киім нысаны
31
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
2 жыл
-
32
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен балағы тік пішілген шалбар
1 жиынт.
2 жыл
-
33
Бүркеніш түсті астары жылы далалық күртеше мен балағы тік пішілген шалбар және жүн бас киім
1 жиынт.
4 жыл
-
34
Қара түсті қонышы ұзын бәтеңке
1 жұп
3 жыл
-
35
Қара түсті қонышы ұзын жылы бәтеңке
1 жұп
4 жыл
-
36
Белгіленген түсті футболка
1 дана
2 жыл
-
37
Далалық белбеу
1 дана
5 жыл
-
Штаттық ән-би ансамблінің шығармашылық құрамын заттай мүлікпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Концерттік киім-кешек
1
Жиек салынған белгіленген түсті фуражка
1 дана
5 жыл
-
2
Белгіленген түсті мундир және балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
5 жыл
-
3
Ақ түсті жейде
1 дана
2 жыл
-
4
Қара түсті галстук
2 дана
2 жыл
-
5
Бүркеніш түсті далалық фуражка
1 дана
2 жыл
6
Бүркеніш түсті далалық күртеше мен балағы тік пішілген шалбар
1 жиынт.
2 жыл
-
7
Қара түсті қонышы ұзын бәтеңке
1 жұп
2 жыл
-
8
Құрым етік
1 жұп
3 жыл
2
9
№1 концерттік костюм
1 жиынт.
3 жыл
-
10
№2 концерттік костюм
1 жиынт.
3 жыл
-
11
№3 концерттік костюм
1 жиынт.
3 жыл
-
12
№4 концерттік костюм
1 жиынт.
3 жыл
-
13
№5 концерттік костюм
1 жиынт.
3 жыл
-
14
№6 концерттік костюм
1 жиынт.
3 жыл
-
15
Биге арналған туфли
2 жұп
1 жыл
-
16
Былғары тапочка
2 жұп
1 жыл
-
2. Шығармашылық жетекшілерге, ансамбль басшылары мен дирижерлерге арналған киім-кешек
17
Жиек салынған белгіленген түсті фуражка
1 дана
5 жыл
-
18
Белгіленген түсті мундир және балағы түсіңкі шалбар
1 жиынт.
5 жыл
-
19
Ақ түсті жейде
1 дана
2 жыл
-
20
Қара түсті галстук
2 дана
2 жыл
-
Азық-түлік қызметінде жұмыс істейтін әскери қызметшілерді, жұмысшылар мен қызметкерлерді арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың нормасы
Кімге беріледі
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Асхана бастықтарына, асхана бойынша кезекшілерге
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
1 дана
1 жыл
2. Мақта-мата аспаз күртешесі
1 дана
1 жыл
3. Мақта-мата жеңқаптар
2 жұп
1 жыл
2. Аспаздарға
1. Мақта-мата аспаз қалпағы
3 дана
1 жыл
2. Мақта-мата аспаз күртешесі
3 дана
1 жыл
3. Мақта-мата аспаз шалбары
3 дана
1 жыл

5. Инвентарная форма одежды для гражданского персонала военных оркестров
31
Фуражка полевая камуфляжной расцветки
1 шт
2 года
32
Полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 шт
2 года
33
Полевые утепленные куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки с шапкой шерстяной
1 компл
3 года
34
Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета
1 пара
3 года
35
Ботинки кожаные с высокими берцами утепленные черного цвета
1 пара
4 года
36
Футболка установленного цвета
1 шт
2 года
37
Ремень полевой
1 шт
5 лет
Норма снабжения вещевым имуществом творческого
состава штатных ансамблей песни и танца
(инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок
носки
Примечание
1. Концертная одежда
1
Фуражка установленного цвета с кантом
1 шт
5 лет
-
2
Мундир и брюки навыпуск установленного цвета
1 компл
5 лет
-
3
Рубашка белого цвета
1 шт
2 года
-
4
Галстук черного цвета
2 шт
2 года
-
5
Фуражка полевая камуфляжной расцветки
1 шт
2 года
-
6
Полевые куртка и брюки прямого покроя камуфляжной расцветки
1 компл
2 года
-
7
Ботинки кожаные с высокими берцами черного цвета
1 пара
2 года
-
8
Сапоги танцевальные
1 пара
3 года
-
9
Концертный костюм
1 компл
3 года
-
10
Туфли танцевальные
2 пары
1 год
-
11
Тапочки кожаные
2 пары
1 год
-
2. Обмундирование для художественных руководителей, начальников ансамблей и дирижеров хоров
12
Фуражка установленного цвета с кантом
1 шт
5 лет
-
13
Мундир и брюки навыпуск установленного цвета
1 компл
5 лет
-
14
Рубашка белого цвета
1 шт
2 года
-
15
Галстук черного цвета
1 шт
2 года
-
Норма снабжения специальной одеждой военнослужащих,
рабочих и служащих, занятых на работах
в продовольственной службе (инвентарное имущество)
Кому выдается
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Срок носки
Примечание
1. Начальникам столовых,
дежурным по столовой
1. Колпак хлопчатобумажный поварской
1 шт
1 год
2. Куртка хлопчатобумажная поварская
1 шт
1 год
2. Поварам
1. Колпак хлопчатобумажный поварской
3 шт
1 год
2. Куртка хлопчатобумажная поварская
3 шт
1 год
3. Брюки хлопчатобумажные поварские
3 шт
1 год

4. Мақта-мата аспаз алжапқышы
3 дана
1 жыл
5. Мақта-мата сүлгі
3 дана
1 жыл
1. Былғары тапочка
2. Мақта-мата ұйық
Әртүрлі арнайы жұмыстарды орындаумен айналысатын әскери қызметшілерді, жұмысшылар мен қызметшілерді арнайы киіммен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың нормасы
Кімге беріледі
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Кию мерзімі
Ескертпе
1. Қоймалар (базалар) мен шеберханалардың жылытылмайтын үй-жайларында тұрақты жұмыс істейтіндерге
Белгіленген түсті жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
3 жыл
Резеңке табанды пима
1 дана
3 жыл
Жұмысқа арналған тоқыма қолғап
1 жұп
3 ай
2. Қоймаларда (сақтау базаларында) тиеу-түсіру жұмыстарымен және техникаға қызмет көрсетумен айналысатындарға, қойма (сақтау орыны) бастықтарына және қоймашыларға
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Жұмыс биялайы
1 жұп
1 жыл
Резеңкеленген алжапқыш
1 дана
1 жыл
Резеңке етік
1 жұп
1 жыл
Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
3. Зиян химиялық өнімдермен және аккумулятормен жұмыс істейтіндерге
Брезент костюм (күртеше мен шалбар)
1 дана
3 жыл
Резеңкеленген фартук
1 дана
1 жыл
Брезент биялай
1 дана
1 жыл
Резеңке етік
1 жұп
1 жыл
Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
4. Электрогаздәнекерлеуште жұмыс істейтіндерге
Дәнекерлеушілерге арналған қысқы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
2 жыл
Дәнекерлеушілерге арналған жазғы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Резеңке табанды пима
1 дана
3 жыл
Брезент биялай
1 дана
3 ай
5. Қазандық және жылу-қуатты қондырғыларды пайдалану жөніндегі жұмыстармен айналысатындарға
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Брезент костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Брезент биялай
1 жұп
3 ай
Қорғаныш көзілдірігі
1 дана
3 жыл
Респиратор
1 дана
2 жыл
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
Жұмысшылар бәтеңкесі
1 жұп
6 ай
6. Этильденген бензинді қабылдау және сақтау жөніндегі, сондай-ақ машиналарға осы бензинді құю жөніндегі жұмыстармен тұрақты айналысатындарға
Мақта-мата фуражка
1 дана
2 жыл
Теріден тігілген құлақшын
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Резеңкеленген фартук
1 дана
2 жыл
Резеңке қолғап
2 жұп
1 жыл
Брезент биялай
1 жұп
3 ай
Резеңке етік
1 жұп
2 жыл
7. Атыс қаруын, көтеру механизмін, қоректендіру агрегаттарын жөндеу жөніндегі шеберлерге
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
Жұмысқа арналған қолғап
1 жұп
6 ай
8. Автокөлік пен басқа да техникалық құралдарды қарап тексерумен байланысты көлікті бақылау және бақылау-өткізу пункттерінің әскери қызметшілеріне
Белгіленген түсті костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
Жұмысқа арналған тоқыма қолғап
1 жұп
1 ай
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл

4. Фартук хлопчатобумажный поварской
3 шт
1 год
5. Полотенце хлопчатобумажное
3 шт
1 год
Норма снабжения специальной одеждой военнослужащих,
рабочих и служащих, занятых на выполнении разных
специальных работ (инвентарное имущество)
Кому выдается
Наименование предметов
Количество предметов на 1 человека
Срок носки
Примечание
1. Постоянно работающим в неотапливаемых помещениях складов (баз хранения) и мастерских
Костюм (куртка и брюки) утепленный установленного цвета
1 компл
3 года
-
Валенки на резиновой подошве
1 пара
3 года
-
Перчатки трикотажные рабочие
1 пара
3 мес.
-
2. Занятыми погрузочно-разгрузочными работами и обслуживанием техники на складах (базах хранения), начальникам складов (хранилищ) и кладовщикам
Костюм (куртка и брюки) установленного цвета
1 компл
1 год
-
Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес.
-
Фартук прорезиненный
1 шт
6 мес.
-
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-
3. Работающим с разрушающими химическими веществами и аккумуляторщикам
Костюм (куртка и брюки) брезентовый
1 компл
2 года
-
Фартук прорезиненный
1 шт
2 года
-
Рукавицы брезентовые
1 пара
1 год
-
Сапоги резиновые
1 пара
1 год
-
Очки защитные
1 шт
3 года
-
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-
4. Работающим на электрогазосварке
Костюм (куртка и брюки) зимний для сварщиков
1 компл
2 года
-
Костюм (куртка и брюки) летний для сварщиков
1 компл
1 год
-
Валенки на резиновой подошве
1 пара
3 года
-
Рукавицы брезентовые
1 пара
3 мес.
-
5. Занятым на работах по эксплуатации котельных и теплосиловых установок
Костюм (куртка и брюки) установленного цвета
1 компл
1 год
-
Костюм (куртка и брюки) брезентовый
1 компл
1 год
-
Рукавицы брезентовые
1 пара
3 мес.
-
Очки защитные
1 шт
3 года
-
Респиратор
1 шт
2 года
-
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-
Ботинки рабочие
1 пар
6 мес.
-
6. Постоянно занятым на работах по приемке и хранению этилированного бензина, а также по заправке машин этим бензином
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-
Шапка-ушанка меховая
1 шт
2 года
-
Костюм (куртка и брюки) установленного цвета
1 компл
1 год
-
Фартук прорезиненный
1 шт
2 года
-
Перчатки резиновые
2 пары
1 год
-
Рукавицы брезентовые
2 пары
1 год
-
Сапоги резиновые
1 пара
2 года
-
7. Мастерам по ремонту стрелкового оружия, подъемных механизмов, агрегатов питания
Костюм (куртка и брюки) установленного цвета
1 компл
1 год
-
Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес.
-
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-
8. Военнослужащим контрольно-транспортных и контрольно-пропускных пунктов, связанных с досмотром автотранспорта и других технических средств.
Костюм (куртка и брюки) установленного цвета
1 компл
1 год
-
Перчатки трикотажные рабочие
1 пара
1 мес.
-
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-

9. Электриктерге және желілік қадағалаушыларға
Белгіленген түсті жылы костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
3 жыл
Жұмысқа арналған биялау
1 жұп
6 ай
Резеңке табанды пима
1 жұп
3 жыл
Диэлектрлік галош
1 жұп
2 жыл
Диэлектрлік қолғап
1 жұп
2 жыл
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
10. Түзеу мекемелерінің туберкулезбен ауыратын сотталғандарын қадағалау жөнінде қызмет атқаратын әскери қызметшілерге
Мақта-мата фуражка
1 дана
1 жыл
Теріден тігілген құлақшын
1 дана
2 жыл
Мақта-мата күртеше мен шалбар
1 жиынт.
1 жыл
Мақта-мата жылы күртеше мен шалбар
1 жиынт.
2 жыл
Қара түсті былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
Қара түсті жылы былғары бәтеңке
1 жұп
2 жыл
Авиацияның ұшқыштар құрамын ұшқыштар киім-кешегімен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Аудандарда кию мерзімі
Ескертпе
Климаты ыстық
Климаты қалыпты және суық
1
Теріден тігілген жағасы бар астары жылы күртеше мен шалбар
1 дана
7 жыл
5 жыл
2
Маусымдық күртеше мен шалбар
1 жиынт.
3 жыл
4 жыл
3
Шевретті күртеше
1 дана
5 жыл
5 жыл
4
Ұшқыштарға арналған жүн свитер
1 дана
5 жыл
3 жыл
5
Іш киім (термо)
2 жиынт.
3 жыл
3 жыл
6
Ұшқыштарға арналған костюм (күртеше мен шалбар)
1 жиынт.
1 жыл
1 жыл
7
Тері унты
1 жұп
-
5 жыл
8
Ұшқыштарға арналған бәтеңке
1 жұп
4 жыл
3 жыл
9
Ұшқыштарға арналған жеңілдетілген бәтеңке
1 жұп
2 жыл
3 жыл
10
Мақта-мата дулыға астары
2 дана
1 жыл
1 жыл
11
Іші теріден тігілген былғары қолғап
1 жұп
3 жыл
2 жыл
12
Астары жоқ шевретті қолғап
1 жұп
1 жыл
1 жыл
13
Тері ұйық
1 жұп
3 жыл
3 жыл
14
Жүн ұйық (термо)
1 жұп
3 жыл
2 жыл
15
Ұшқыштарға арналған бас киім
1 дана
2 жыл
2 жыл
16
Футболка
2 дана
1 жыл
1 жыл
17
Өкілдік китель мен шалбар
1 жиынт.
4 жыл
4 жыл
18
Ұшқыштарға арналған өкілдік бас киім
1 дана
4 жыл
4 жыл
19
Қысқы өкілдік күртеше
1 дана
6 жыл
6 жыл
20
Қысқы өкілдік бас киім
1 дана
6 жыл
6 жыл
21
Өкілдік жейде
2 дана
2 жыл
2 жыл
22
Өкілдік галстук
2 дана
2 жыл
2 жыл
23
Қорғаныш дулыға
1 дана
6 жыл
6 жыл
24
Оттегі маскасы
1 дана
10 жыл
10 жыл
Авиацияның инженерлік-техникалық құрамын техникалық киім-кешекпен (мүкәммалдық мүлік) жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Заттар атауы
Бір адамға заттар саны
Аудандарда кию мерзімі
Ескертпе
Климаты ыстық
Климаты қалыпты және суық
1
Теріден тігілген жағасы, астары бар құрастырылған күртеше
1 дана
3 жыл
2 жыл
2
Астары жылы комбинезон
1 дана
3 жыл
2 жыл
3
Техникалық жүн свитер
1 дана
-
3 жыл
4
Жазғы мақта-мата костюм
1 жиынт.
1 жыл
1 жыл
5
Унты
1 жұп
-
4 жыл
6
Іші теріден тігілген бәтеңке
1 жұп
2 жыл
2 жыл
7
Техникалық туфли
1 жұп
1 жыл
1 жыл
8
Шудан қорғайтын қысқы дулыға
1 дана
4 жыл
3 жыл
9
Шудан қорғайтын жазғы дулыға
1 дана
2 жыл
2 жыл
10
Мақта-мата берет
1 дана
1 жыл
1 жыл
11
Іші теріден тігілген биялай
1 жұп
-
1 жыл
12
Астары жылы қолғап
1 жұп
1 жыл
-
13
Іші теріден тігілген былғары қолғап
1 жұп
2 жыл
2 жыл
14
Белгіленген түсті халат
2 дана
3 жыл
3 жыл
15
Белгіленген түсті берет
2 дана
3 жыл
3 жыл
16
Сандалет
1 жұп
1 жыл
1 жыл
17
Жабық комбинезон
1 дана
1 жыл
1 жыл
18
Жүн дулыға-маска
1 дана
2 жыл
2 жыл
Әскери қызметшілерді тіс пастасымен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына 1 адамға тіс пастасының, тюбиктердің саны
Ескертпе
1
Шақыру бойынша сарбаздар мен сержанттар
1 (Тюбиктегі тіс пастасының салмағы кемінде 90 грамм)
Тіс щеткасы 6 айға 1 дана қосымша беріледі

9. Электрикам и линейным надсмотрщикам
Костюм (куртка и брюки) утепленный установленного цвета
1 компл
3 года
-
Рукавицы рабочие
1 пара
6 мес.
-
Валенки на резиновой подошве
1 пара
3 года
-
Галоши диэлектрические
1 пара
2 года
-
Перчатки диэлектрические
1 пара
2 года
-
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт
1 год
-
10. Военнослужащим, выполняющим службу по надзору за осужденными исправительных учреждений больных туберкулезом
Фуражка хлопчатобумажная
1 шт.
1 год
-
Шапка-ушанка меховая
1 шт
2 года
-
Куртка и брюки хлопчатобумажные
1 компл
1 год
-
Утепленные куртка и брюки хлопчатобумажные
1 компл
2 года
-
Ботинки кожаные черного цвета
1 пара
2 года
-
Ботинки кожаные утепленные черного цвета
1 пара
2 года
-
Норма снабжения летным обмундированием летного
состава авиации
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Сроки носки в районах
Примечание
С жарким климатом
С холодным и умеренным климатом
1
Утепленные куртка с меховым воротником и брюки
1 компл
7 лет
5 лет
2
Куртка и брюки демисезонные
1 компл
3 года
4 года
3
Куртка шевретовая
1 шт
5 лет
5 лет
4
Свитер шерстяной летный
1 шт
5 лет
3 года
-
5
Белье нательное (термобелье)
2 компл
3 года
3 года
-
6
Костюм (куртка и брюки) летный
1 компл
1 год
1 год
-
7
Унты меховые
1 пара
-
5 лет
-
8
Ботинки полетные
1 пара
4 года
3 года
-
9
Ботинки полетные облегченные
1 пара
2 года
3 года
-
10
Подшлемник хлопчатобумажный
2 шт
1 год
1 год
-
11
Перчатки кожаные на меху
1 пара
3 года
2 года
-
12
Перчатки шевретовые без подкладки
1 пара
1 год
1 год
-
13
Носки меховые
1 пара
3 года
3 года
-
14
Носки шерстяные (термоноски)
1 пара
3 года
2 года
-
15
Головной убор летный
1 шт
2 года
2 года
-
16
Футболка
2 шт
1 год
1 год
-
17
Китель и брюки представительские
1 компл
4 года
4 года
-
18
Головной убор летний представительский
1 шт
4 года
4 года
-
19
Куртка зимняя представительская
1 шт
6 лет
6 лет
-
20
Головной убор зимний представительский
1 шт
6 лет
6 лет
-
21
Рубашка представительская
2 шт
2 года
2 года
-
22
Галстук представительский
2 шт
2 года
2 года
-
23
Защитный шлем
1 шт
6 лет
6 лет
-
24
Кислородная маска
1 шт
10 лет
10 лет
Норма снабжения техническим обмундированием
инженерно-технического состава авиации (инвентарное имущество)
п/п
Наименование предметов
Количество предметов на одного человека
Сроки носки в районах
Примечание
С жарким климатом
С холодным и умеренным климатом
1
Куртка комбинированная с меховым воротником с подстежкой
1 шт
3 года
2 года
2
Полукомбинезон с утеплителем
1 шт
3 года
2 года
3
Свитер шерстяной технический
1 шт
-
3 года
4
Костюм хлопчатобумажный летний
1 компл
1 год
1 год
5
Унты
1 пара
-
4 года
6
Ботинки зимние на меху
1 пара
2 года
2 года
7
Туфли технические
1 пара
1 год
1 год
8
Шлем с шумозаглушками зимний
1 шт
4 года
3 года
9
Шлем с шумозаглушками летний
1 шт
2 года
2 года
10
Берет хлопчатобумажный
1 шт
1 год
1 год
11
Рукавицы на меху
1 пара
-
1 год
12
Перчатки утепленные
1 пара
1 год
-
13
Перчатки кожаные на меху
1 пара
2 года
2 года
14
Халат установленного цвета
2 шт
3 года
3 года
15
Берет установленного цвета
2 шт
3 года
3 года
16
Сандалеты
1 пара
1 год
1 год
17
Комбинезон закрытый
1 шт
1 год
1 год
18
Шлем-маска шерстяная
1 шт
2 года
2 года
Норма снабжения зубной пастой военнослужащих
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество зубной пасты, тюбиков
на 1 человека в месяц
Примечание
1
Солдатам и сержантам по призыву
1 (вес зубной пасты в тюбике не менее 90 грамм) Дополнительно выдается зубная щетка в количестве 1 штуки на 6 месяцев.

Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2
Әскери оқу орындарының курсанттары
1 (Тюбиктегі тіс пастасының салмағы кемінде 90 грамм) Тіс щеткасы 6 айға 1 дана қосымша беріледі
Әскери қызметшілердің санитарлық-гигиеналық қажеттіліктері үшін кір сабынмен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Қамтамасыз етілетін контингент (әскери қызметшілер, жұмысшылар мен қызметшілер)
Айына бір адамға сабын, граммен
Ескертпе
1
Әскери бөлімдердің аспаздары

На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2
Курсанты военных учебных заведений
1 (вес зубной пасты в тюбике не менее 90 грамм) Дополнительно выдается зубная щетка в количестве 1 штуки на 6 месяцев.
Норма снабжения хозяйственным мылом для
санитарно-гигиенических надобностей военнослужащих
п/п
Обеспечиваемые контингенты (военнослужащие, рабочие и служащие)
Количество мыла, гр. на
одного человека в месяц
Примечание
1
Повара воинских частей

200
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2
Әскери бөлімдердің лас жұмыстармен айналысатын мамандары: механиктер, моторшылар, жүргізушілер, жауынгерлік машина экипаждары, шеберхана мен қойма жұмысшылары, дезинфекторлар, қызметтік иттердің үйретушілері мен жетекшілері, слесарьлар, ұсталар, вулканизаторлар, етікшілер, темір ұсталары, аккумуляторшылар, сылақшылар, тас қалаушылар, саперлер, әрлеушілер, баспаханалардың терушілері, басушылар, кочегарлар, от жағушылар, дизельшілер
100
Моншада жуыну және санитарлық-гигиеналық қажеттіліктер үшін әскери қызметшілерді иіс сабынмен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына бір адамға сабын саны, грамм
Ескертпе
1
Шақыру бойынша сарбаздар мен сержанттарға
150
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2
Әскери оқу орындарының курсанттарына
150
Негізгі нормаларға қосымша
3
Аспаздарға
150
4
Жоспарлы (тікелей) қарауылдардың (әр қарауылға) жеке құрамына
Әскери қызметшілерді жеке қажеттіліктері үшін иіс сабынмен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына бір адамға сабын саны, грамм
Ескертпе
1
Шақыру бойынша сарбаздар мен сержанттарға
200
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2
Әскери оқу орындарының курсанттарына
300
3
Госпитальдардың, емханалардың, лазареттердің, медициналық пункттердің, әскери-дәрігерлік комиссиялардың, санитарлық-эпидемиологиялық зертханалар мен жасақтардың медициналық қызметкерлері
100
Әскери қызметшілерді дәретхана қағазымен жабдықтаудың нормасы
Р/с №
Қамтамасыз етілетін контингент
Айына 1 адамға дәретхана қағазы орамының саны
Ескертпе
1
Шақыру бойынша сарбаздар мен сержанттарға
1 (Дәретхана қағазының бір орамы 50 метрден кем болмауы тиіс)
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
2
Әскери оқу орындарының курсанттарына
1 (Дәретхана қағазының бір орамы 50 метрден кем болмауы тиіс)
1 кг құрғақ киімге граммен синтетикалық жуу құралдарын жұмсаудың нормасы
Киім түрі
Ластану дәрежесі
Синтетикалық кір жуу ұнтағы, 1 кг құрғақ киімге граммен
Ескертпе
Жастықтыс, ақ жайма, монша сүлгісі
1
40
Сақтау базалары мен қоймаларда жылдық қажеттіліктің 50% мөлшерінде ауыспалы қорды, жылдық қажеттіліктің 10% мөлшерінде азаймайтын қорды ұстау
Іш киім, жылы іш киім, қысқы және жазғы шұлғаулар, футболка, трусы, орамал, аяқ орамал
2
50
Киім-кешек, арнайы киім, санитарлық-шаруашылық мүлік
3
60
Әскери қызметшілердің киім-кешегі мен аяқ киімін ағымдағы және орташа жөндеу үшін материалдармен жабдықтаудың нормасы

200
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2
Специалисты воинских частей связанные с загрязняющими работами: механики, мотористы, водители, экипажи боевых машин, рабочие мастерских и складов, дезинфекторы, инструктора и вожатые служебных собак, слесаря, кузнецы, вулканизаторщики, сапожники, токари, аккумуляторщики, штукатуры, каменщики, саперы, маляры, наборщики типографий, печатники, кочегары, истопники, дизелисты
100
Норма снабжения туалетным мылом военнослужащих для
помывки в бане и санитарно-гигиенических надобностей
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество мыла, гр. на
одного человека в месяц
Примечание
1
Солдатам и сержантам по призыву
150
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2
Курсанты военных учебных заведений
150
Дополнительно к основным нормам
3
Поварам
150
4
Личному составу плановых (сквозных) караулов (на каждый караул)
150
Норма снабжения туалетным мылом
для туалетных надобностей военнослужащих
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество мыла, гр. на одного человека в месяц
Примечание
1
Солдатам и сержантам по призыву
200
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2
Курсанты военных учебных заведений
300
3
Медицинские работники госпиталей, поликлиник, лазаретов, медицинских пунктов, военно-врачебных комиссий, санитарно-эпидемиологических лабораторий и отрядов
100
Норма снабжения туалетной бумагой военнослужащих
п/п
Обеспечиваемые контингенты
Количество рулонов туалетной бумаги
на 1 человека в месяц
Примечание
1
Солдатам и сержантам по призыву
1 (Один рулон туалетной бумаги должен быть не менее 50 метров)
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
2
Курсанты военных учебных заведений
1 (Один рулон туалетной бумаги должен быть не менее 50 метров)
Норма расхода синтетического стирального порошка
в граммах на 1 кг сухого белья
Наименование предметов
Степень загрязненности
Синтетический стиральный порошок, в граммах на 1 кг сухого белья
Примечание
Наволочка, простыня, полотенце банное
1
40
На базах хранения и складах содержание переходящего запаса в размере 50 % от годовой потребности и неснижаемого запаса в размере 10 % от годовой потребности.
Белье нательное, белье теплое, портянки летние, портянки зимние, футболка, трусы, полотенце, полотенце ножное
2
50
Обмундирование, специальная одежда, санитарно-хозяйственное имущество
3
60
Норма снабжения материалами для текущего
и среднего ремонта обмундирования и обуви военнослужащих