Астана қаласында мәдениет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 105-2136 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 25 желтоқсанда № 986 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 15 маусымдағы № 1-1792 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 15.06.2022 № 1-1792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңдарына, "Мәдениет саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарттарын бекiту туралы" 2015 жылғы 22 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің № 146 бұйрығына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын көтеру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенттері:
1) "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк беру" 1-қосымшаға сәйкес;
2) Алып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 08.01.2018 № 105-13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 08.01.2018 № 105-13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Астана қаласының Мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны, әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзiмдi баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындаған интернет-ресурста және қала әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 29 қыркүйектегі "Астана қаласындағы мәдениет саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылдың 28 қазанында № 847 болып тіркелген, 2014 жылғы 8 қарашадағы № 127 (3184) "Астана ақшамы" және 2014 жылғы 8 қарашадағы № 126 (3202) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) № 105-1613 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің

Об утверждении регламентов государственных услуг в области культуры в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 23 ноября 2015 года № 105-2136. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 25 декабря 2015 года № 986. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15 июня 2022 года № 1-1792.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 15.06.2022 № 1-1792 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 146 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере культуры", в целях повышения качества оказания государственных услуг, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" согласно приложению 1;
2) исключен постановлением акимата г. Астаны от 08.01.2018 № 105-13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2 Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города.
3 Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 29 сентября 2014 года № 105-1613 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области культуры в городе Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 28 октября 2014 года № 847, опубликованного в газетах "Астана ақшамы" от 8 ноября 2014 года № 127 (3184) и "Вечерняя Астана" № 126 (3202) от 8 ноября 2014 года).
4.Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Джаксыбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 105-2136 қаулысына
1–қосымша
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Мәдениет саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 146 бұйрығымен бекітілген "Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес "Астана қаласының Мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі ? көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (iшiнара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі ? мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру (бұдан әрі ? куәлік).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің жұмыс кестесі Стандарттың 8 тармағына сәйкес.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Куәлікті қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірілген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға Стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш немесе электрондық форматта көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іc-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге өтінімін қоса тіркелген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу (кіріс нөмірі, күні) мөртабанымен өтініштің көшірмесін беру – құжаттар түскен күні 15 (он бес) минут ішінде, тіркелген өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;

от 23 ноября 2015 года
№ 105-2136
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на право
временного вывоза культурных ценностей"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление культуры, архивов и документации города Астаны" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей", утвержденным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 146 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере культуры" (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей (далее – свидетельство).
График оказания государственной услуги в соответствии с пунктом 8 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением свидетельства на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявления по форме согласно приложению к Стандарту или запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
При обращении к услугодателю:
1) прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя – ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Выдача копии заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя в день поступления документов услугополучателя, передача зарегистрированного заявления услугополучателя руководителю услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен тіркелген көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау – құжаттар түскен күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қоса берген құжаттарын Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) Сараптама комиссиясының мәдени құндылыққа сараптама жүргізуі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Стандартқа қосымшаға сәйкес нысанда куәлік әзірлеуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікті қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті беруі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті қоса берілген құжаттарымен қабылдауы.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұратуды қабылдағаны туралы мәртебені көрсетеді – 15 (он бес) минут шінде, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінішін қарауы – 3 (үш) сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының өтінішке қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 1 (бір) сағат ішінде;
4) Сараптама комиссиясының мәдени құндылыққа сараптама жүргізуі – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының Стандартқа қосымшаға сәйкес нысанда куәлікті әзірлеуі – 30 (отыз) минут ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікті қарауы – 15 (он бес) минут ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеуі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберуі – 15 (он бес) минут ішінде.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қоса берілген құжаттарымен тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға беру;

2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в день поступления документов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов услугополучателя, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта, – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) осуществление Экспертной комиссией экспертизы культурной ценности – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) подготовка ответственным исполнителем услугодателя свидетельства по форме согласно приложению к Стандарту – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) осуществление работником услугодателя выдачи свидетельства услугополучателю – в течение 1 (одного) рабочего дня.
При обращении через портал:
1) прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Работник услугодателя отображает статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги, передача зарегистрированного заявления услугополучателя руководителю услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в течение 3 (трех) часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов услугополучателя, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта, – в течение 1 (одного) часа;
4) осуществление экспертизы культурной ценности Экспертной комиссией – в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) подготовка ответственным исполнителем услугодателя свидетельства по форме согласно приложению к Стандарту – в течение 30 (тридцати) минут;
6) рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства – в течение 15 (пятнадцати) минут;
7) осуществление работником услугодателя регистрации результата оказания государственной услуги и направление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа – в течение 15 (пятнадцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия).
При обращении к услугодателю:
1) регистрация заявления услугополучателя с прилагаемыми документами и их передача на рассмотрение руководителю услугодателя;

2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына беруі;
3) Сараптама комиссиясына қорғау үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын жіберу;
4) мәдени құндылық ретінде тану немесе жоқтығы туралы қорытындыны рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысына куәлікті қарауға беру;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікке қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне беруі;
7) көрсетілетін қызметті алушының куәлікті алуы болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен сұратудың қабылданғаны туралы мәртебені көрсету және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға беру болып табылады;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына беруі;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Сараптама комиссиясына жіберу;
4) мәдени құндылық ретінде тану немесе жоқтығы туралы қорытындыны рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысына куәлікті қарауға беру;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікке қол қоюы және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне беруі;
7) көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы куәлікті алуы болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді (сұратуларды) тіркеуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеретін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) Сараптама комиссиясы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) рәсімдердің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерінің көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қоса берілген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызметті берушінің тіркеу туралы (кіріс нөмірі, күні) мөртабанымен өтініштің көшірмесін беру, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру – құжаттар түскен күні 15 (он бес) минут ішінде;

2) визирование заявления услугополучателя руководителем услугодателя и передача ответственному исполнителю услугодателя;
3) осуществление отправки документов услугополучателя на рассмотрение Экспертной комиссии;
4) оформление заключения о признании либо об отсутствии культурной ценности и передача ответственному исполнителю услугодателя;
5) передача свидетельства на рассмотрение руководителю услугодателя;
6) подписание свидетельства руководителем услугодателя и передача работнику услугодателя;
7) получение услугополучателем свидетельства.
При обращении через портал:
1) отображение статуса о принятии запроса с прилагаемыми документами услугополучателя для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги и передача на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) визирование заявления услугополучателя руководителем услугодателя и передача ответственному исполнителю услугодателя;
3) осуществление отправки документов услугополучателя на рассмотрение Экспертной комиссии;
4) оформление заключения о признании либо об отсутствии культурной ценности и передача ответственному исполнителю услугодателя;
5) передача свидетельства на рассмотрение руководителю услугодателя;
6) подписание свидетельства руководителем услугодателя и передача работнику услугодателя;
7) получение услугополучателем свидетельства через "личный кабинет".
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник услугодателя, ответственный за регистрацию заявлений (запросов) на получение государственной услуги;
2) ответственный исполнитель услугодателя, ответственный за проверку полноты представленных документов;
3) Экспертная комиссия;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия).
При обращении к услугодателю:
1) прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Выдача копии заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) услугодателя - в день поступления документов услугополучателя, передача зарегистрированного заявления услугополучателя руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;

2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінішін қарауы – құжаттар түскен күні;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішпен қоса берілген құжаттарын Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарау – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) Сараптама комиссиясының мәдени құндылыққа сараптама жүргізуі – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының Стандартқа қосымшаға сәйкес нысандағы куәлікті әзірлеуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының куәлікті қарауы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті беруі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілетін кызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсім (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасында көрсетілген.
Портал арқылы жүгінген жағдайда:
1) көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді тіркеуге және құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкерімен көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішін қоса берілген құжаттарымен қабылдау.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсетілетін қызметті алушыға нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұратуды қабылдағаны туралы мәртебені көрсетеді – 15 (он бес) минут ішінде, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті алушының тіркелген өтінішін қарауы – 3 (үш) сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қоса берген құжаттарын Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарауы – 1 (бір) сағат ішінде;
4) Сараптама комиссиясының мәдени құндылыққа сараптама жүргізуі – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының Стандартқа қосымшаға сәйкес нысандағы куәлікті әзірлеуі – 30 (отыз) минут ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен куәлікті қарауы – 15 (он бес) минут ішінде;
7) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеп және көрсетілетін қызмет алушыға "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберу – 15 (он бес) минут ішінде.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін кызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсім (әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес әрбір рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасында көрсетілген.

2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в день поступления документов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов услугополучателя, прикрепленных к заявлению, на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта, – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) осуществление экспертизы культурной ценности Экспертной комиссией – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
5) подготовка ответственным исполнителем услугодателя свидетельства по форме согласно приложению к Стандарту – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) осуществление работником услугодателя выдачи свидетельства услугополучателю – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при обращении к услугодателю указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
При обращении через портал:
1) прием заявления услугополучателя с прилагаемыми документами на оказание государственной услуги работником услугодателя, ответственным за регистрацию заявлений и прием документов.
Работник услугодателя отображает статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги услугополучателем, передача зарегистрированного заявления услугополучателя руководителю услугодателя – в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) рассмотрение зарегистрированного заявления услугополучателя руководителем услугодателя – в течение 3 (трех) часов;
3) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя документов услугополучателя, прикрепленных к заявлению услугополучателя, на полноту в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 Стандарта, – в течение 1 (одного) часа;
4) осуществление экспертизы культурной ценности Экспертной комиссией – в течение 3 (трех) рабочих дней;
5) подготовка ответственным исполнителем услугодателя свидетельства по форме согласно приложению к Стандарту – в течение 30 (тридцати) минут;
6) рассмотрение руководителем услугодателя свидетельства – в течение 15 (пятнадцати) минут;
7) осуществление работником услугодателя регистрации результата оказания государственной услуги и направление в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа – в течение 15 (пятнадцати) минут.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при обращении через портал указано в блок-схеме прохождения каждой (процедуры) действия согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке жүгіну тәртібін портал арқылы көрсетілген кезде және көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) жүйелілігін сипаттау.
10. Көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" порталының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЭҮП АЖ) арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің шешімі мен қадамдық іс-қимылы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және пароль арқылы ЭҮП АЖ тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП АЖ тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЖСН/БСН және паролін ЭҮП АЖ-ға енгізуі;
3) 1-шарт–жеке ЖСН/БСН және пароль арқылы тiркелген көрсетілетін қызметті алушы деректерінің дұрыстығын ЭҮП АЖ-да тексеру;
4) 2-процесс – ЭҮП АЖ көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламасын құру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып сұраным нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП АЖ ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ (сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ деректерінің расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламасын құру;
8) 5-процесс – сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызметті көрсету және көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатты (сұранымды) өңдеу үшін электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) жіберу;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеуі;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген құжаттарының Стандартта көрсетілген көрсетілетін қызмет негіздемелеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);

4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через услугодателя и через портал.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя при обращении услугополучателя через информационную систему портала "электронного правительства" (далее – ИC ПЭП) приведены в приложении 3 к Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию заявления в ИС ПЭП с помощью индивидуального идентификационного номера/бизнес-идентификационного номера (далее – ИИН/БИН) и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей в ИС ПЭП);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) в ИС ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка в ИС ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование в ИС ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка в ИС ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, основаниям для оказания государственной услуги;

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің АЖО қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы куәлікті) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдалануы арқылы қалыптастырылады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің шешімі мен қадамдық іс-қимылы осы Регламентке 4-қосымшада көрсетілген (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдардың № 2 диаграммасы):
1) 1-процесс – қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің АЖО көрсетілетін қызметті берушінің жауапты тұлғамен ЖСН/БСН және паролін (авторизациялау процесі) енгізу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты тұлғасының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығару және жауапты тұлғаның деректерді енгiзуі;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұранымды ЭҮП арқылы "Жеке тұлға" мемлекеттік деректер базасына/"Заңды тұлға" мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТМДБ/ЗТМДБ) жіберу;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар болуын ЖТМДБ/ЗТМДБ тексеру;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТМДБ/ЗТМДБ деректерінің болмауына байланысты бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру;
6) 5-процесс – жауапты тұлғаның көрсетілген қызметті алушы ұсынған қағаз нысандағы құжаттарының және сканерленген құжаттарының бар екендігі туралы белгі қою бөлігінде сұраным нысанын толтыруы, оларды сұраным нысанына тіркеу және қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ куәландыруы.
7) 6-процесс – қызмет берушінің АЖО электрондық құжатты тіркеуі;
8) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген құжаттарының Стандартта көрсетілген көрсетілетін қызметтің негіздемелеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі (өңдеуі);
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің АЖО-да қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы куәлік басып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының мөрімен және қолымен куәландырылады) көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке 5, 6-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) жүйелілігі, бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлiк беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасы
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлiк беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентiне
2-қосымша
Порталға жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімді (іс-қимылды) өтудің блок-сызбасы
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
3-қосымша
ЭҮП АЖ арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде фунционалдық өзара іс-қимылдың
№ 1 диаграммасы
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына куәлiк
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентiне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 2 диаграммасы
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлiк беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентiне
5-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
"Мәдени құндылықтарды
уақытша әкету құқығына
куәлiк беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентiне
6-қосымша
Порталға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (свидетельство в форме электронного документа), сформированного в АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
11. Пошаговые действия и решения услугодателя при обращении услугополучателя через услугодателя приведены в приложении 4 к Регламенту:
1) процесс 1 – ввод ответственным исполнителем услугодателя в АРМ услугодателя ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор ответственным исполнителем услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод ответственным исполнителем услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в Государственную базу данных "Физические лица"/Государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение ответственным исполнителем услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, основаниям для оказания государственной услуги;
9) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (свидетельство в форме электронного документа распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя), сформированного в АРМ услугодателя. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 5, 6 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Блок-схема прохождения процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) услугодателя
при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Блок-схема прохождения процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) услугодателя
при обращении через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ИС ПЭП
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Приложение 5
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
при обращении к услугодателю
Приложение 6
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на право временного вывоза
культурных ценностей"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
при обращении через портал
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны

2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 105-2136 қаулысына
2–қосымша
"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - Астана қаласы әкімдігінің 08.01.2018 № 105-13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

от 23 ноября 2015 года
№ 105-2136
Регламент государственной услуги
"Согласование проведения научно-реставрационных работ на
памятниках истории и культуры местного значения"
Сноска. Приложение 2 исключено постановлением акимата г. Астаны от 08.01.2018 № 105-13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).