Субсидиялар нормативтерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 13 шілдедегі № 305 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 21 шілдеде № 3294 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 02 қыркүйектегі № 453 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы әкімдігінің 02.09.2016 № 453 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітілген Қағидаларының 4 және 5-тармақтарына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес.
2. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Е. Шинтуринов) субсидиялауды қаржыландыруды жергілікті бюджеттен жүзеге асырсын.
3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген интернет – ресурста және облыс әкімдігінің интернет – ресурсында жариялау жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі А. Баталов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі Мамытбеков Асылжан Сарыбайұлы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "13" шілдедегі № 305 қаулысына 1- қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

Об утверждении нормативов субсидий
Постановление акимата Алматинской области от 13 июля 2015 года № 305. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 июля 2015 года № 3294. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 сентября 2016 года № 453
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.09.2016 № 453.
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктами 4 и 5 Правил, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (Е. Шинтуринов) осуществить финансирование субсидирования из местного бюджета.
3. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет – ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет – ресурсе акимата области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области С. Бескемпирова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан Мамытбеков Асылжан Сарыбаевич
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от "13" мая 2015 года № 305
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов

2800
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
854
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "13" шілдедегі № 305 қаулысына 2-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар
1. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың және қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі.

2800
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах
голов
854
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от "13" мая 2015 года № 305
Критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах
1. Оригинал и копию договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах.

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының" (бұдан әрі - Қағидалар) 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың және қойдың бір аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шығындарды есептеу-анықтамасы.

2. Справку-расчет затрат по оказанию услуг по искусственному осеменению одной головы маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах по форме согласно приложению 8 "Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 (далее - Правила).

3. Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұрықтандырылған ірі қара малдың және қойдың аналық мал басын ұрықтандыру туралы актінің және ұрықтанған ірі қара малдың аналық басын тексеру жүргізу актісінің түпнұсқалары мен көшірмелері.
4. Отандық асылдандыру орталығынан (асылдандыру орталықтарына таратылмайды) ірі қара малдың аналық мал басына ұрық сатып алуға шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі.
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "13" шілдедегі № 305 қаулысына 3-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативте рі (теңге)
Субсидияланатын көлем (бас)
Субсидия сомасы (мың теңге)
Ірі қара мал шаруашылығы
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

3. Оригиналы и копии акта об осеменении и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота и овец по форме согласно приложению 5 к Правилам.
4. Оригинал и копию договора на приобретение семени у отечественного племенного центра (не распространяется на племенные центры).
Приложение 3 к постановлению акимата Алматинской области от "13" мая 2015 года № 305
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на
1 единицу
(тенге)
Субсидируемый объем (голов)
Сумма субсидий (тысяч тенге)
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов