Жер салығының базалық мөлшерлемелерін жоғарылату туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 322 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 01 шілдеде № 3252 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2016 жылғы 20 сәуірдегі № 16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 20.04.2016 № 16 шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 387-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, Талдықорған қалалық мәслихатының 2007 жылғы 6 наурыздағы № 357 "Жер салығын қамтамасыз ету мақсатында жерді аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту туралы" шешімімен бекітілген Талдықорған қаласының жерлерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) негізінде, жер салығының мөлшерлемелерін, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 379, 381, 383-баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелерінен қосымшаға сәйкес жоғарылатылсын.
2. Талдықорған қалалық мәслихатының 2013 жылғы 05 маусымдағы "Жер салығының базалық ставкаларын жоғарылату туралы" № 133 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылдың 17 шілдесінде № 2414 тіркелген, "Талдықорған" газетінде 2013 жылғы 26 шілдесінде № 30 (1236) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Талдықорған қалалық мәслихатының аппарат басшысы Биғожанов Тимур Қапасұлына осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және қалалық мәслихаттың интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс ХХХХХ сессияның төрағасы Ә. Алпысбаев
Қалалық мәслихаттың хатшысы М. Бопазов
Талдықорған қалалық мәслихатының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 322 шешіміне қосымша
Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, жоғарылатылған жер салығының мөлшерлемелері
Аймақтың нөмірі
Жер салығының мөлшерлемелерінің жоғарылату (+) пайызы
I
+10
II
+20
III
+30
IV
+40

О повышении базовых ставок земельного налога
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 27 мая 2015 года № 322. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 01 июля 2015 года № 3252. Утратило силу решением Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 20 апреля 2016 года № 16.
Сноска. Утратило силу решением Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 20.04.2016 № 16.
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании проекта (схемы) зонирования земель города Талдыкорган, утвержденного решением Талдыкорганского городского маслихата от 6 марта 2007 года № 357 "Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель для целей налогообложения", повысить ставки земельного налога от базовых ставок земельного налога, установленных статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино, согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Талдыкорганского городского маслихата от 05 июня 2013 года № 133 "О повышении базовых ставок земельного налога" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 июля 2013 года № 2414, опубликованного в газете "Талдыкорган" 26 июля 2013 года № 30 (1236)).
3. Возложить на руководителя аппарата Талдыкорганского городского маслихата Бигожанова Тимура Капасовича опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе городского маслихата.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной ХХХХХ сессии А. Алпысбаев
Секретарь городского маслихата М. Бопазов
Приложение к решению Талдыкорганского городского маслихата от 27 мая 2012 года № 322
Повышенные ставки земельного налога за исключением земель,выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино
Номера зон
Процент повышения (+) ставок земельного налога
I
+10
II
+20
III
+30
IV
+40