Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды пайдаланудың кейбір түрлері үшін төлемақы ставкаларын бекіту
Жамбыл облысы мәслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы № 38-11 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 шілдеде № 2699 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы мәслихатының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 24-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы мәслихатының 29.06.2018 № 24-9 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы кодексінің 506 бабына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 14 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде екінші дәрежелі сүрек ресурстарын дайындауға төлемақы ставкалары 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде жанама орман пайдалану үшін төлемақы ставкалары 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Аңшылық шаруашылығының қажеттіліктері үшін, ғылыми–зерттеу, мәдени–ағарту, туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттарда мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану үшін төлемақы ставкалары 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
4. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде дәрілік өсімдіктерді жинау және дайындау үшін төлемақы ставкалары мен мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қамысты жинау және дайындау үшін төлемақы ставкалар 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. "Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланудың кейбір түрлері үшін төлемақы ставкаларын белгілеу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2011 жылғы 15 наурыздағы № 32-8 шешімінің (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1776 болып тіркелген, "Ақ жол" газетінде 2011 жылдың 28 сәуірінде № 69-70 (17 359-17 360) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың Облыстық
мәслихаттың сессия төрағасы хатшысы
С. Қалманбетов Б. Қарашолақов
Жамбыл облыстық мәслихатының 2015 жылғы 25 маусымдағы № 38-11 "Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ормандарды пайдаланудың кейбір түрлері үшін төлемақы ставкаларын бекіту" туралы шешіміне келісу парағы.
"Келісілді"
Жамбыл облысы бойынша
мемлекеттік кірістер
департаментінің басшысы
А. Тынысбеков
2015 жыл.
"Келісілді"
Жамбыл облыстық орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясының басшысы
Қ. Кемелов
2015 жыл.
Жамбыл облыстық аслихатының
2015 жылғы 25 маусымдағы
№ 38-11 шешіміне 1 қосымша
Облыстың мемлекеттік орман қоры учаскелерінде екінші дәрежелі сүрек ресурстарын дайындауға төлемақы ставкалары
Қосалқы ағаш ресурстары
Өлшем бірлігі
Ресурстарды дайындау үшін төлемақы ставкалары (айлық есептік көрсеткіш)
1
Аққайың:
қабық
бұтақтар
жапырақтар
бүршіктері
түбірлер
тамырлар
тонна
тонна
тонна
тонна
тонна
килограмм

Об утверждении ставок платы за некоторые виды лесных пользований на участках государственного лесного фонда области
Решение Жамбылского областного маслихата от 25 июня 2015 года № 38-11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 15 июля 2015 года № 2699. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 29 июня 2018 года № 24-9
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского областного маслихата от 29.06.2018 № 24-9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 506 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других объязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
Установить ставки платы на заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда области, согласно приложению 1.
Установить ставки платы за побочные лесные пользования, основанные на использовании участков государственного лесного фонда области, согласно приложению 2.
Установить ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда области для нужд охотничьего хозяйства, для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей, согласно приложению 3.
Установить ставки платы за сбор и заготовку лекарственных растений на участках государственного лесного фонда и ставки платы за сбор и заготовку камыша на участках государственного лесного фонда, согласно приложению 4.
Признать утратившим силу решение Жамбылского областного маслихата от 15 марта 2011 года № 32-8 "Об утверждении ставки платы за некоторые виды лесных пользований" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1776, опубликовано в газете "Знамя труда" от 28 апреля 2011 года № 47 (17449).
Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
областного маслихата областного маслихата
С. Калманбетов Б. Карашолаков
Лист согласования к решению Жамбылского областного маслихата от 25 июня 2015 № 38-11 "Об утверждении ставок платы за некоторые виды лесных пользований на участках государственного лесного фонда области".
"Согласовано"
Руководитель департамента
государственных доходов
по Жамбылской области
А. Тынысбеков
2015 год.
"Согласовано"
Руководитель Жамбылской областной
территориальной инспекции
лесного хозяйства и животного мира
К. Кемелов
2015 год.
Приложение 1 к решению
Жамбылского областного маслихата
от 25 июня 2015 года № 38-11
Ставки платы на заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда области
Второстепенные древесные ресурсы
Единица измерения
Ставки платы на заготовки ресурса (месячный расчетный показатель)
1
Береза:
кора
ветви
листья
почки
пни
корни
тонна
тонна
тонна
тонна
тонна
килограмм

60,1 теңге
3
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін рекреациялық, туристік және спорттық мақсатында пайдалану
1 гектар
239,9 теңге
Қысқа мерзімге пайдалану (1 жылға дейін)
4
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсатында пайдалану
1 күн
0,1 айлық есептік көрсеткіш
Жамбыл облыстық маслихатының
2015 жылғы 25 маусымдағы
№ 38-11 шешіміне 4 қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде дәрілік өсімдіктерді жинау және дайындау үшін төлемақы ставкалары
Өсімдіктің атауы (қазақша)
Шикізат түрі
Нарықтық бағасы теңге 1 килограмм үшін
Төлемақы ставкаларының деңгейі %
Есептелген төлемақы ставкаларының соммасы, теңге
1
Дәрілік жалбызтікен
Тамыры

60,1 тенге
3
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, туристских и спортивных целей
1 гектар
239,9 тенге
Краткосрочное пользование (до 1 года)
4
Пользование участками государственного лесного фонда для научно- исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
1 день
0,1 месячный расчетный показатель
Приложение 4 к решению
Жамбылского областного маслихата
от 25 июня 2015 года № 38-11
Ставки платы за сбор и заготовку лекарственных растений на участках государственного лесного фонда
Наименование растений (русский)
Вид сырья
Ставки платы в тенге за 1 килограмм (в сухом виде)
Ставки платы в процентах %
Расчитанные ставки платы в тенге
1
Алтей лекарственный
Корни