"Талас ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Талас ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 266 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 32 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 ақпанда № 2515 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Талас ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 16 қарашадағы № 442 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Талас ауданы әкімдігінің 16.11.2016 № 442 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан күннен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару деңгейлері арасында өкілеттіктердің аражігін ажырату жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 25 тамыздағы № 898 Жарлығына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Талас ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы" Талас ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 266 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 2298 болып тіркелген, 2014 жылдың 20 тамызында № 78 (9508) аудандық "Талас тынысы" газетінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бектілген "Талас ауданы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесінде:
16 тармағының 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
"- 7 түрі бойынша азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу (тууды, некені қию, некені бұзу, әке болуды анықтау, бала/қыз асырап алу, тегін, атын және әкесінің атын ауыстыруды, қайтыс болуды тіркеу);
- азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қайталама куәліктер, анықтамалар беру;
- "АХАЖ ТП", "ХҚКО ИАЖ" жүйесін жүргізу;
- e.gov.kz электронды Үкімет порталы бойынша қызмет көрсету;
- азаматтық хал актілерін тіркеу туралы ақпараттық қызмет көрсету;
- мемлекеттік органдарымен қарым-қатынас орнату және тізім, есеп беру тағы да басқа;
- бақылау қадағалау өкілеттілігі берілген мемлекеттік органдарына ақпарат беру;
- өзінің өкілеттігі бойынша азаматтарға құқықтық көмек көрсету (Минск, Кишинев Конвенция бойынша);
- азаматтардың жүгінуі бойынша қызмет көрсету;
- нотариус, адвокаттардың сұранысы бойынша жауап қайтару;
- әділет органдарына есеп беру;
- мемлекеттік ұйым, органдарынан олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпаратты сұрату және қайтару".

О внесении дополнения в постановление акимата Таласского района от 15 июля 2014 года № 266 "Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Таласского района"
Постановление акимата Таласского района Жамбылской области от 19 января 2015 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 6 февраля 2015 года № 2515. Утратило силу постановлением акимата Таласского района Жамбылской области от 16 ноября 2016 года № 442
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Таласского района Жамбылской области от 16.11.2016 года № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Указом Президента Республики Казахстан от 25 августа 2014 года № 898 "О мерах по разграничению полномочий между уровнями государственного управления Республики Казахстан" районный акимат ПОСТАНОВИЛ:
1. Внести в постановление акимата Таласского района от 15 июля 2014 года № 266 "Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Таласского района" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2298, опубликовано 20 октября 2014 года № 78 (9508) в районной газете "Талас тынысы") следующие дополнения:
в Положение коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Таласского района", утвержденного указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 16 дополнить словами следующего содержания:
"- государственная регистрация актов гражданского состояния по 7 видам (регистрация рождения, заключения брака, расторжения брака, установления отцовства, усыновление/удочерение, перемена фамили, имении, отчество, смерти);
- выдача повторных свидетельств, справок по регистрации актов гражданского состояния;
- ведение информационной системы "РП ЗАГС", "ИИС ЦОН";
- оказание услуг через портал электронного Правительства e.gov.kz;
- оказание информационных услуг о государственной регистрации актов гражданского состояния;
- взаимодействие с государственными органами, а также предоставление списков, отчетов и так далее;
- предоставление информации по запросам государственных органов, наделенных контрольными и надзорными функциями;
- оказание правовой помощи гражданам в пределах своей компетенции (по Минской, Кишиневской Конвенции);
- оказание услуг по обращениям граждан;
- отвечать на запросы нотариусов, адвокатов;
- предоставление отчетов в органы юстиции;
- запрашивать и получать от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Ғалымжан Әлімқұлұлы Шыршынбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланғаннан күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Рысмендиев

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Ширшинбаева Галымжана Алимкуловича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Рысмендиев